Onschuldig verbannen. Binnenlandsch Overzicht Om den Zomertijd FEUILLETON Overwegende: dat de Cambo-bonden mede op grond van voornoemden regel elke actie, waarbij de wettige weg wordt verlaten en inbreuk wordt gepleegd op de krijgstucht altijd is en zal worden afgekeurd: Protesteert met klem tegen de uitlatingen in het Parlement en de Pers, waarbij wordt geïnsinueerd dat de Cambo-bonden door hun optreden een geest van verzet tegen de krijgstucht zouden hebben aan gekweekt en thans verantwoordelijk gesteld dienen te worden voor de excessen, die in Oost-Indic heb ben plaats gevonden; Constateert met instemming dat de besturen van de bonden in Oost-Indië tot het uiterste gepoogd hebben de actie van het marinepersoneel Inde juiste banen te leiden en het voorts tot hun plicht hebben gerekend de autoriteiten te waarschuwen voor den geest van verzet, die onder het personeel tegen de maatregelen betreffende de salariskorting dreigde te ontbranden; Berteurt het, dat de minister van Defensie aan het Cambo niet de gelegenheid heeft geboden om zoowel in het belang der Marine als in het be lang van het personeel zijn meening ter zake kenbaar te maken: IS VAN OORDEEL, le. dat, mede door deze uitzonderlijke behande ling de bij het Cambo aangesloten bonden zijn belemmerd in hun optreden ten aanzien van het behartigen der belagen van de leden en daardoor ook in mindere mate een geruststel lenden invloed op den geest van het personeel hebben kunnen doen gelden; 2e. dat, met de geheel onverwachte maatregel tot verhooging van de salariskorting per 1 Januari 1933 in Oost-Indië, de soldijen beneden het ui terste minimum zijn teruggebracht en het ver klaarbaar moet worden geacht, dat een derge lijke verlaging van het welvaartspeil betrok kenen ten zeerste verontrust, alhoewel uiter aard de naar aanleiding hiervan gepleegde in breuken op de krijgstucht niet kunnen worden goedgekeurd en ten hoogste moeten worden be treurd; Spreekt de hoop uit, dat de minister van Defen sie alsnog maatregelen zal willen overwegen waar door de knellende druk van de nieuwe salaris- korting in Indië wordt opgeheven en voorts bp het beoordeelen van de gepleegde strafbare handelm- gen zooveel mogelijk clementie zal willen betrach ten. Doet een dringend beroep op alle marine-schepe lingen om vooral in de huidige moeilijke omstandig heden hun plicht te blijven vervullen en zich in nog grooter aantal aan te sluiten bij de Cambo-bonden opdat door een zoo eensgezind mogelijk opdeden, de goede behartiging van aller belangen blijft ge waarborgd. 'Besluit deze resolutie te publiceeren in de pers en gaat over tot de orde van den dag. tering van meer dan een ton gouda drie jaar ge- natuurlijk een grooten mond. Alles wees er vol- ëischt;. Aan de Ned. Belgische grens werd van gens hen op, dat het bolsjewisme gauw baas zou de week een jeugdige smokkelaar door kommie- zijn, hier en in Indie. zen Hondo-eschnten 1 rilQn da nw,.» - wen druk op handel en industrie"gal leggen, ter wijl het volgens haar oordeel te betwijfelen valt of hierdoor inderdaad voor het Eijk de nooiige baten zullen kunnen worden verkregen, daar de controle op de richtige naleving schier on doenlijk zal zijn. Voor industrie en handel ver wacht r!e Kamer teveel administratieve romp slomp en vermindering van den omzet, zoodat zij, vooral onder de huidige tijdsomstandighe den, tot verwerping van dit wetsontwerp advi seerde. i Blijkens haar antwoord aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid is de Kamer ten aanzien der nieuwe ijkwet milder gestemd. Nadat zij te kennen heeft gegeven, dat zij van het ijken der weegwerktuigen (modellen) niet veel heil verwacht, onfdat het geven van een juist gewicht .nog van zooveel andere factoren afhankelijk is en dat de behoefte aan deze wets wijziging zich in het district der Kamer zoo erg niet doet gevoelen als blijkbaar elders het geval is, wordt erop gewezen, dat volgens haar oordeel de billijkheid medebrengt, dat bij d(e invoering van een nieuw ijkmerk de 'kosten van herijk van bij fabrikanten en handelaren voor radige nieuwe maten en gewichten niet op de ze fabrikanten en handelaren zullen worden ver haald. Vervolgens pleit de kamer voor een dusdanige redactie, dat weegwerktuigen en gewichten, in gebruik op boerderijen, fabrieken, enz., en die nende voo rintern gebruik buiten de wet zullen vallen. Tenslotte verzocht de Kamer niet te doen verbieden, dat bij publieke verkoopingen van landerijen volgens de in verschillende stre ken geldende ingeroeste" vlaktematen als „snees', „morgen" etc. geveild zal mogen wor den. sche Arrondissementsrechtbank niet gering is te noemen. De Kamer toonde haar belangstelling bij diverse jubilea en belangrijke gebeurtenissen In haar district Zij -verstrekte inlichtingen op allerlei gebied, waarbij uit het verslag wel blijkt, dat haar motto: „Laat de Kamer uw vraagbaak zijn" steeds meer doordringt. In de week van 31 Januari tot en met 6 Pebr. 1933 werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. NIEUWE ZAKEN: S. Commandeur, Oudorp, Ooievaarstraat 15, Brood Koek- en Banketbakkerij. C Kramer, Alkmaar, Schoutenstraat 12, Meubel makerij en Stoffeerderij. G. Burgering, Heiloo, Rijksstraatweg A 410, Sla- Onder Noordscharwoude: 1. Een Pakhuis en Erf, aan de Handelskade, groot 2.42 A., eigendom van de heeren P. Frans Slot en J. Gootjes Pz. Jr. Aanvaarding en betaling 21 Maart 1933. Koopster Nieuwstijdingen JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL Wij ontvingen het keurig samengestelde „V:rslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar." Het is geen onverdeeld genoegen, dit verslag door te lezen, daar haast op elke bladzijde van „crisis", „achteruitgang slapte" en „minder" gesproken wordt. Interessant is het verslag overigens zeer zeker, door statistieken en overzichten uit elke tak van handel en indu strie, die een overduidelijk beeld van den algemee- nen economischen toestand geven. Het aantal fail lissementen blijft stijgende. In 1929 waren waren er 41 in het district der Kamer, in 1930 65; in 1931 94 en in 1932 114, waarvan er tien werden ver nietigd, 2 door accoord en 56 door insolventie ein digenden en 20 opgeheven werden. Onwillekeurig vraagt men zich hier af, of de sop de kool waard W,Op velerlei gebied heeft de Kamer nuttig en noodig werk verricht, a.o. bij het regelen van de betalingsmoeilijkheden met Duitschland, terwijl haar aandeel in de actie tot behoud der Alkmaar - WIJZIGINGEN: C Dobber, Zuidscharwoude, Dorpsstrat A 215, Brood-, Koek- en Banketbakkerij. Zaak overgedaan aan J. G. v. d. Gugten, J Dingerdis, Alkmaar, Baansihgel 21, Kruide nierswinkel. Aan het bedrijf toe te voegen: met selaar en aannemer. J. N. de Goede, Heiloo, Willebrordusweg J117. Aannemer van kabel- en lijnwerken. Uitgetreden mede-eigenaren: J. Krook en P. R. Boogh. Alkmaarsche Inleggerij en Lunchroom „de Valk", Alkmaar, Ritsevoort 22. Zaak verplaatst naar Alk maar, Houttil 34 Handelsnaam lunchroom gewij zigd in: Lunchroom „Kaasmarkt". Firma R. J. Houwing, Alkmaar, Langestraat 71. Vennootschap onder flirma ontbonden. Handels zaak omgezet in een naamlooze vennootschap. S. Timmerman, Alkmaar, Station. Restaurateur station en pachter Muziektuin, heeft met ingang van 1 Februari 1933 opgehouden pachter te zijn van den Stedelijken Muziektuin. J. F. Schellinger, Den Helder, van Galenstraat 48. Loodgieter. Uitgetreden eigenaar: J. F. Schellinger door overlijden. Handelszaak wordt voortgezet als een vennootschap onder firma. L J. Albers, Den Helder, Koningstraat 71. Klein handel in boter, kaar en kruidenierswaren. Filiaal gevestigd te Den Helder, Langestra it 48. GEEN BUURTVERKEER Inzake het herhaalde verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier, ondersteund door vele gemeentebe sturen, om het buurtverkeertarief ook op het baan vak Alkmaar—Haarlem in te voeren, lezen wij in het verslag van den Spoorwegraad (verhandelde do. 18 November 1932) dat de Dienst der Exploitatie, op grond van het ingesteld onderzoek, van meening is dat onder de tegenwoordige omstandigheden in voering van dit tarief op genoemd baanvak niet wenschelijk is. De invoering van buurtverkeer, op de lijn Alk maar—Den Helder, waarvoor de heer M. A. Kol- ster, vertegenwoordiger der K. v. K in den Spoor wegraad, eveneens pleitte, zal onder de aandacht van de Directie der Ned. Spoorwegen worden ge bracht. De verlaging en herziening der abonnements tarieven (o.a. de invoering van 8-daagsche abonne mentskaarten gedurende het geheele jaar), waarop de Kamer van Koophandel eveneens aandrong, zijn inmiddels met ingang van 1 Januari 1933 reeds in gevoerd. Tot het inleggen van meer doorgaande treinen op het traject AlkmaarHaarlem, zoodat het veel vuldig overstappen op den afstand Den Helder— Haarlem—Rotterdam voortaan beperkt zou worden, kon nog niet worden besloten. Verschillende andere verkeersverbeteringen, die voor ons district van indirect belang zijn, werden bovendien naar voren gebracht. Voor belangstellenden ligt het volledig vei slag van de vergadering der dienstregelingscommissie uit 1 den spoorwegraad, gehouden op 22 en 23 September i 1932, ter inzage bij het secretariaat der Kamer van Koophandel en Fabrieken^ voor Hollands Noor- i derkwartier. WeeMewot tfn IJkweft. Be Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, verzond heden een zeer uitvoerig adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin zij hare bezwaren noemt tegen de voorgestelde heffing eener weeldeverte- ringsbelasting, welke indirecte belasting een nieu Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het voorstel van wet van de heeren v. d. Heuvel en Bakker tot afschaf" fing van den Zomertijd. Verscheidene leden, voorstanders van den Zo mertijd, wezen er op, dat de laatste jaren in vele streken een streven bestaat om zich geleidelijk meer aan den huidigen toestand aan te passen, waaruit mag blijken, dat in het algemeen de be volking met den Zomertijd verzoend is. Van de indertijd aangevoerde bezwaren tegen den zo mertijd is, naar het oordeel dezer leden, dan i ook niet evel overgebleven. Wel daarentegen heeft de zomertijd eenige groote sociale voor- deelen met zich medegebracht. Zeer vele leden, hoewel zich niet met het in gediend voorstel kunnende vereenigen, achtten niettemin de bestaande wettelijke tijdsregeling I onbevredigend. Zij meenden, dat de meest ge- wenschte oplossing van het vraagstuk zou zijn, zijn, dat hier in den zomer de midden ,Euro- peesche tijd werd aangenomen en in den winter de West Eurbpeesche tijd. Zij wenschten daarbij nadrkukelijk de aandacht te vestigen op de zeer uitzonderlijke positie, welke ons land ten aan zien van de tijdsregelingt hans inneemt. Daarbij wezen zij er nog op, dat de Amsterdamsche tijd op het oogenblik een wel zeer bijzondere aandui-* ding geeft. Het werkelijke verschil met den West Europeeschen tijd is niet 20, maar 19 mi nuten en ruim 32 seconden. Voor wetenschap pelijke doeleinden en ook voor de scheepvaart is deze toestand ongewenscht en deze leden acht ten het daarom, indien niet tot algeheele wij ziging wordt overgegaan, in elk geval noodza kelijk, dat voor de tijdbereekning een ander punt in de gemeente Amsterdam wordt aange nomen, opdat het werkelijke verschil met den West Europeeschen tijd precies 20 minuten be draagt. l Gevende n schat. Nabij Eiebreczen stiet een houthakker in het boseh op een 40 cm. langen staaf goud, die vol gens het oordeel van een vabman daar circa 2000 jaar begraven heeft gelegen. Diaar de vin der het goud aan de politie heeft afgedragen komt hem volgens de Hongaarsehe wet een der de deel van de waarde toe, aldus Beuter. (Handelsblad.) Bllride vam eiejni blauwbaard. De Oostenrijksche blauwbaard Leitgob, die bekend heeft in twintig jaar zeven vrouwen te hebben vermoord en waaronder ^zijp eigen tach tigjarige grootmoeder, is naar Beuter verneemt, in een ziekenhuis te Weenen aan de gevolgen v een operatie overleden. Leitgob was vorig jaar November tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Bij al zijn moorden was diefstal de drijfveer. Sneeuwstorm en vottst in het Mijddep Westen van Amerika* f Ecu hevige sneeuwstorm heeft boven het Mid den Westen van de Vereenigde Staten gewoed van de Rocky Mountains tot de Alleghanies. Dje sneeuw hoopte zich op op straten en buitenwe gen, zoodat tal van automobielen op de wegen insneeuwden en niet verder konden komen, dat treinen groote vertraging hadden en vliegtuigen geen diens tkonden doen. Meer dan 100 sneeuw ploegen werden op de buitenwegen aan het werk geezt. De temperatuur daalde op sommi ge'plaatsen tot het laagste punt üat men zich herinnert, nl. in 'tal van steden in het Noord Wes ten tot 40 graden onder nul en te Miles jCity in den ataat Montana tot 36 graden onder nul. 26) „Voor zaken? Een jong meisje als U!" riep Mrs. Goff verbaasd en ongeloovig uit. „Ik ben twintig jaren oud," zeide Alexa kalm, o'üd genoeg om veel te kunnen doen." Mrs Goff maakte dadelijk haar gevolgtrekking omtrent Alexa. Haar buitengewone schoonheid, fiere houding en waardigheid hadden eerst de overtuiging bij haar gevestigd dat het meisje van voorname familie moest zijn. Thans echter besloot zij, dat Alexa de dochter was van een verarmden edelman, die de vlucht had genomen naar Parijs, om aan zijn schuldeischers te ontsnappen en zij na in weelde te zijn opgevoed, gedwongen werd, in haar eigen onderhoud te voorzien. Zij had zich voor zaken naar Engeland begeven; dat beteekende, dat zij een plaats als gouvernante of juffrouw van gezelschap zocht. Misschien had haar gezondheid iets geleden en was zij, om deze te herstellen, naar Mont-Heron geko men aleer zij in betrekking trad. Misschien had iemand haar Mont-Heron als een kalme en niet dure badplaats aanbevolen. Mrs. Goff bleef hierover nadenken en Alexa deed geen poging haar tot an dere gedachten te brengen. „De vrouw, die U naar hier bracht woont toch in Engeland?" vroeg zij. Ja; zij was zoo vriendelijk mij gedurende de reis van Parijs naar hier onder haar hoede te ne men," zeide Alexa. „Er niet aan gewoon een dienst bode te houden ben ik hier alleen en uw vriendelijk gepraat zal mij goed doen." „Heeft U een betrekking aangenomen, Misig? vroeg Mrs. Goff. ,Dat heb ik niet!" Het zou beter zijn, daarmede te wachten totdat u'wat sterker is," zeide de kamenier, wier theorie thans reeds in haar oogen tot werkelijkheid was geworden. „Een paar rozen op deze teedere, bleeke wangen zal er U gezonder doen uitzien, en u weet 't, de dames engageeren niet gaarne zieke gouver- naALexa glimlachte. Mrs. Goff had haar taak juist voleindigd toen het diner voor Alexa gebracht werd. Zoodra de tafel was afgenomen ging mrs. Goff naar beneden om met de eigenares van het hotel te mede en sprak de overtuiging uit, dat haar jonge meesteres van goede familie was en een geschikte betrekking zocht. Alexa gebruikte de eenigszins lange afwezigheid van haar kamenier, om over haar eigen zaken na te denken. Hoe zou zij haar taak beginnen? Als zij maar toegang tot het slot Mont-Heron kon ver krijgen, dan zou zij een uitgangspunt hebben voor het maken en ten uitvoer brengen van verdere plan nen. De Markies was echter ongehuwd; het gmg derhalve niet als gouvernante of gezelschapsjuf frouw in het slot te komen en als een gewoon dienstmeisje kon zij toch niet optreden. Onmiddellijk zou men vermoeden, dat zij het een of andere plan vormde en tot de uitvoering daar van zulk een nederige betrekking had aangenomen. Plotseling kwam een denkbeeld bij haar op, dat haar van ontroering deed trillen. Zooals men zeide, zou de Markies van Monthe- ron met Lady Wolga Clyffe, haar moeder, de ge- scheidene gade van haar vader, in het huwelijk tre den Lady Wolga vertoefde thans op Clyffebourne en de Markies bezocht haar dagelijks. Een verblijf op Clyffebourne zou voorloopig voor haar het beste zijn. Hoewel zij er in het geheel niet aan dacht, dat de Markies met den moord op zijn oom in eenige betrekking stond, gevoelde zij toch, dat wan neer zij haar taak wilde aanvangen en daarin slagen, zij hem toch moest leeren kennen, evenzeer als zijn levenswijze en zijn karakter. ,Ik wil al de getuigen tegeijf mijn vader, den een na den ander, leerèn kennen ën bestudeeren," dacht zij „Ik moet met den markies van Montheron be ginnen. Als zij mij allen onschuldig voorkomen, dan zal ik naar een andere oplossing van het raadsel behooren te zoeken. Ik moet den moordenaar ont dekken en geloof dat de Voorzienigheid mij zal hezy6Ioverlegde nu, hoe zij zich toegang tot Clyffe bourne zou verschaffen. Zou zij in dienst van haar moeder, van Lady Wolga, kunnen treden zonder zich te verraden? Zou zij sterk genoeg zijn om het ongeluk van haar vader en haar plicht steeds voor oogen te houden? Beide vragen beantwoordde zij toestemmend. Geen egoistische gedachte, evenmin haar liefde voor den jongen graaf, niets, wat het ook zijn mocht, zou haar van haar heilige taak terughouden. „De kortste weg is dikwijls de beste," zeide zij tot zich zelf. „Als ik mij naar mijne naar Lady Wolga begaf zelfs in mijn gedachten wil ik haar, die mijn vader in zijn ellende koel verliet en na zijn veroordeeling zich van hem deed scheiden geen moeder noemen, nooit, nooit! Wat ook de toekomst mij moge brengen, zij kan nimmer een plaats in mijn hart verkrijgen! Maar, wanneer ik tot haar ging en bezigheid in haar huis vroeg, dan zou zij mij misschien een betrekking geven, en ik zou gelegenheid hebben den markies grondig te leeren kennen. Als de moed mij niet verlaat, zla ik morgen naar haar toe gaan. Ik kan het doen, ik wil het, het geldt de eer van mijn dierbaren vader en die van mij zelf. Ik wil sterk zijn en blijven." De windi daar buiten werd koeler, nu het geheel en al avond was geworden. Alexa liet dus vuur aanmaken en plaatste zich er bij, half begraven in een grooten leunstoel, het gezicht in de schaduw, haar hoofd tegen het kussen geleund. Mrs. Goff was ondertusschen teruggekomen, stak een waskaars aan op de tafel achter haar meesteres, waarop zij zich zonder gedruisch wilde verwijderen. Maar de luide stem van Alexa hield haar terug. „Kom hier, en ga een oogenblik bij mij zitten," zeide zij. „Ik gevoel mij heden avond zoo alleen. Vertel mij iets van Mont-Heron." Zeer gevleid schoof Mrs. Goff een stoel in het hoekje van den haard en zeide: „Ik kan U van Mont-Heron niet veel vertellen, Miss, wat U belang zal inboezemen. De geschiedenis van den moord is te oud, en U heeft er zeker reeds iets van vernomen." „Ik heb er iets van gehoord," antwoordde Alexa ernstig, „maar je vertelt haar misschien geheel anders, en ik zou haar wel eens uit uw mond willen vernemen." „Als U het wenscht, zal ik het gaarne doen", zeide Mrs. Goff, „en ik geloof dat ik ze U anders zal vertellen, dan U ze wellicht gehoord heeft, want ik diende toen op het slot en weet alle omstandig heden nauwkeurig. Ik ben ook getuige voor het ge recht geweest en ken de geschiedenis heter dan allen, die ze in de couranten gelezen hebben. Ik was vroeger kamenier bij de markiezin van Montheron, de moeder van den vermoorden markies en van hem, die van den moord aangeklaagd en daaraan ook schuldig werd bevonden; en later, ten tijde van den moord, was ik linnenmeid." Alexa knikte zacht met het hoofd ten teeken dat zij met belangstelling luisterde. „Toen Mylady stierf, bleef ik in het slot en toen Lord Stratford Heron, de jongere broeder van den markies zijn bruid in huis voerde, die reeds een Fransche kamenier had, werd ik linnenmeid. De Markies was lam en zoo twistziek en driftig, dat ik mij verwonderde, hoe iemand het bij hem kon uit houden. Hij had op het gebied der liefde zeer on aangename ondervindingen, en dit in verband met zijn lamheid, was de oorzaak, dat hij alle menschen haatte. Hij was wraakzuchtig, wreed en had veel vijanden." „Had hij veel vijanden?" vroeg Alexa. Dlaklowze vriouwefp. Het toenemend aantal daklooze vrouwen te Washington is op het oogenblik een kwestie, die bij de bevoegde autoriteiten een onderwerp van bespreking uitmaakt. Volgens het aan de daartoe aangewezen Se naatscommissie uitgebrachte rapport, bedraagt het aantal zwervers in Amerika 1.5 millioen, waaronder vele vrouwen en meisjes, wier aan tal sneller toeneemt dan dat der mannen. Die commissie wordt er in dit rapport op ge wezen, dat voor de daklooze vrouwen tot dus ver te weinig is gedaan- Van de genoemde-1.5 millioen zwervers zijn 11 procent jongemannen beneden de 21 jaar en ongeveer 7 procent meis jes van ienzelfden leeftijd. De commissie ontving ook een rapport van de Southern Pacific Railroad, waarin verklaard wordt, dat in 1932 683.457 personen uit de trei nen zjjn verwijderd, die trachtten te reizen 'zon der spoorkaartje, In 1929 bedroeg hun aantal 79.215. Naar schatting der spoorwegautoritei ten bestond 75 procent van de in 1932 verwijder-i de personen uit jonge menschen, tusschen 16 en 25 jaar. RecordwaaitiiZinu Een beroepspianist heeft te Lourenco Mar ques 61 uur en twee minuten onafgebroken ge speeld en beweert hiermede bet vorige record van 60 uur en 32 minuten, dat op naam jstaat van een Amerikaan, te hebben gebroken. Terwijl hij speelde werd hij voortdurend ga- „Men kon wel z<«gen, dat hij evenveel vijanden had als hij menschen kende, Miss", zeide Mrs. Goff. Alle lieden, hoog of laag, haatten hem of mochten hem niet lijden. Hij had gezegd, niet te zullen trou wen, en dat zijn broeder zijn erfgenaam zop wezen. Tengevolge daarvan steeg lord Stratford Heron, hoewel reeds algemeen bemind en geacht, zeer in aanzien. Er was dan ook maar één man, zooals hij, met een schoop gelaat, en diepe, blauwe, zachte oogen, groot en krachtig van gestalte, altijd vroo- lijk en zoo zielsgoed een waar model van een edelman. Ik heb er over nagedacht aan wien U mij herinnerde, maar nu weet lk het. U heeft geheel en al de trekken van de familie Mont-Heron." „Dat is zonderling," merkte Alexa eenigszins ver legen aan. „Een zonderlinge gelijkenis komt dikwijls genoeg voor. Lord Stratford werd verliefd op de eenige dochter van den hertog van Clyffebourne. Als hij zich met het aandeel van een jongeren broeder had moeten tevreden stellen, dan zou hoogstwaar schijnlijk de hertog zijn dochter niet gegeven heb ben; nu echter was hij de erfgenaam van Mont- Heron en de hertog stemde in het huwelijk toe. Lord Stratford bracht zijn vrouw- op het slot en woonde daar drie jaren, terwijl hij werd aangezien als de toekomstige heer en zijn jonge gade als een soort koningin. De kleine, Lady Constance werd daar geboren, het mooiste en liefste kind, dat ooit der zon aanschouwde, en die, zoo zij nog leefde, een zeldzame schoonheid zou zijn geworden." „Niettegenstaande haar ernstige stemming kon Alexa niet nalaten te glimlachen, toen zij aldus over zich hoorde spreken. „De oude hertog was even eigenzinnig en trotsch als de lamme markies. Zij waren het op politiek gebied in het geheel niet eens en geraakten in een hevigen strijd. De markies werd woedend en besloot te trouwen. Hij koos een dame, wier vader verarmd was, en die in zijn rijkdom een voldoende vergoeding ziende voor zijn lichamelijke gebreken en hatelijk karakter, zijn toestemming gaf tot het huwelijk. De verloving werd geheim gehouden, totdat op een avond de markies zijn broeder en diens gade in de bibliotheek tot zich riep en hem onder getuigen verklaarde, dat zij dien volgenden morgen het slot moesten ver laten, dat hij ging trouwen en dien dag zijn bruid thuis bracht. Ik was juist in de biliotheek om het vuur wat op te stoken en hoorde alles wat er ge sproken werd. Niemand nam notitie van me of zag me. Lord Startford antwoordde zijn broeder vreese- lijk driftig, en stiet bedreigingen van wraak uit. Het was een ontzettend tooneel, Miss", en Mrs. Goff sidderde, „dat ik mijn leven lang niet zal vergeten. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4