"l Binnenlandsch Overzicht WEINIG HOOPVOLLE VERWACHTINGEN Gymnastische toeren. Smokkelkoning loopt vrij. Radio Programma's Onder Noordscharwoude: 1. Pakhuis en Erf, tering van meer dan een ton gouds drie jaar ge- natuurlijk een grooten mond. Alles wees er vol- Handelskade, groot 2.42 A„ eigendom van ëischt,. Aan de Ned. Belgische grens werd van gens hen op, dat het bolsjewisme gauw baas zou de heeren P Frans slot en j Gootjes Pz. Jr. de week een jeugdige smokkelaar door kommie- zijn, hier en in Indie. Aanvaarding en betaling 21 Maart 1933. Koopster zen. doodgeschoten. 1 Thai» mn- '1rLr> "**r"afAT WOENSDAG 15 FEBRUARI. HILVERSUM, V. A. R. A.: 8.00 gr.muziek 10.00 VPRO Morgenwijding - 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continu bedrijven 12.00 De Notenkrakers 1.45 ver zorgen zender 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Voor de kinderen 5.30 De Notenkrakers 7.00 Ac tueel allerlei uit de arbeidersbeweging 7.16 gr muziek 7.20 Orgelspel door Cor Steyn 7.50 Herhaling S.O.S.-berichten 7.55 De Vakbewe ging 8.15 Uit het Muziek-Lyceum te Amster dam 8.50 VARA-tooneel 9.20 Veilig verkeer 9.25 vervolg uitzending concert 10.10 Vaz Dias 10.20 De Flierefluiters 12.00 sluiting N. C. R. V.: 800 Schrlftlezen en meditatie 8.15 gr.muziek lO.OOZang door het NCRV-Dameskoor 10.30 morgendienst 11.00 Harmoniumbespeling 12.00 Politieberichten 12.15 Concert door kwin tet 2.00 gr.muziek 2.30 concert 4.30 ver zorgen zender 5.00 kinderuurtje 6.00 Lt.- kolonel J. P. Ra wie van het Leger des Heils: „Van strijd en lijden in de Toradjalandcn-midden-Ce- bes" 6.30 cursus Engelsch voor beginners 7.00 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 7.30 Politieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 orgelbespeling 8.30 D. Pereboom 8.50 vervolg concert 9.10 Tj. Krol 9.30 Dubbel- mannenkwartet „Euterpe", Haarlem 9.45 Vaz Dias 10.30 gr.platen. DONDERDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM, A. V. R. O.: 8.00 tijdsein 8.01 gr.muziek 10.00 tijdsein 10.01 morgenwijding 10.15 gr.muziek 10.30 pianorecital 11.00 knipcursus Kinderkleeding 11.30 AVRO-klein-orkest 12.15 gr. muziek 12.30 AVRO-klein-orkest l.OO gr.muziek 1.15 AVRO-klein-orkest 2.00 halfuur voor de vrouw 2.30 verzorgen zender 2.45 gr.muziek 3.00 naaicursus 3.45 gr.muziek 4.00 halfuur voor Sdeken en ouden van dagen 4.30 AVRO-Kamer- orkest 5.00 verhalen voor grootere kinderen 5.30 AVRO-kamer-orkest 030 sportpraatje 7.00 AVRO-kamer-orkest 7.30 Engelsche les voor gevorderden 8.00 tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 ge.muziek 8.15 aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam in de pauze radio toneel 10.15 Radiotooneel 10.30 Kovacs Lajos 11.00 Vaz Dias 11.05 gr.muziek 11.15 Ko vacs Lajos 12,00 R. O.: 8.00 morgenconcert 11.00 gr.muziek 11.30 Godsd. halfuur 12.01 politieberichten 12.15 KRO-orkest HUIZEN, N. C. R. V.: 10.00 gr.muziek 10.15 morgendienst 10.45 gr.muziek 2.00 cursus fraaie handwerken 3.00 vrouwenhalfuur 3.30 verzorgen zender 4.00 Bijbellezing 5.00 Vioolrecital 5.45 cur sus handenarbeid 6.15 Onze Nederlandsche monomenten 6.45 cursus knippen en stofver- sieren 7.00 weekoverzicht 7.30 politieberich ten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior", te Leimuiden 9.00 Ouderuurtje 9.30 Orgelconcert 10.30 Vaz Dias 10.40 gr.muziek. Hetgeen wij nu weer lezen in de rubriek „Boer derij" van het „Handelsblad" onder het hoofdje „Het razend geworden tempomoed wel moedeloos stemmen en een nagatief antwoord ontlokken. Is niet alleen al de- exportwaarde van veeteelt-, pluimveeteelt- en tunbouwproducten in het afge- loopen jaar 318 millien gulden, dus bijna het derde deel van een milliard, achtergebleven bij die van 1929 en vorige jaren, hetgeen overeenkomt met rond 60 pet.? En zijn niet sedert dien dus na 1 Januari j.l. door Frankrijk en Duitschland tariefverhoogingen toegepast, die onzen export van kool en aardappe len naar die landen in den vervolge practisch onmogelijk maken, terwijl die twee landen norma liter 40 pet. van onzen totalen aardappelen-export afnamen? En voortgaande loopt niet over enkele dagen het Duitsch-Zweedsche handelsverdrag ten einde, waardoor de Duitsche regeering de vrije hand krijgt ten opzichte van de invoerrechten op kaas, liever gezegd, waardoor in élk geval de zeer hooge auto nome tarieven voor ons van kracht worden? Waarbij men bedenke, dat Duitschland normaliter 45 pet. van als onze export-kaas afneemt! En geldt niet hetzelfde voor spek en reuzel, waar van Duitschland eveneens onze belangrijkste afne mer is (in 1930 b.v. 70 pet.)? En volgt niet op 17 Maart een droeve reprise hier van ten aanzien van onze eieren, als gevolg van het explreeren van het Joegoslavisch-Duitsche handels verdrag, waardoor het Duitsche invoerrecht op dat product in ieder geval van 5 op 30 mark autonoom! per 100 kilo komt, terwijl (zie ons ochtendblad) de aan het bewind zijnde partijen deze verzesvoudi ging bij lange na niet voldoende achten en een tarief van 70 mark, gepaard gaande met contingen- teering, eischen en verwachten? En toch gaat 70 pet. van onzen zoo zéér belangrijken eierenex- port tot dusver naar Duitschland, hetwelk dus onze grootste afnemer is! En heeft de reeks is somber, maar tevens lang de Engelsche regeeringcommissie niet zoo juist geadviseerd tot sterke verhooging van het invoer recht op melkproducten? En heeft dezer dagen Denemarken niet aange kondigd, den invoer van aardappelmeel te zullen stopzetten, terwijl Frankrijk het invoerrecht op dit product, dat toch al zoo hoog was, verhoogt met 25 pet. tot f 1500 per 100 kg, dat is ongeveer 200 pet, der waarde! Thans, als nieuwste aanwinst, ontvangen wij het volgende telegram uit Londen: „De Aardappelcommissie uit de National Far mers Union heeft heden haar rapport uitge bracht. Daarin wordt den boeren het advies gegeven, een aardappel, market-board op te richten in den zin der wet van 1931 op den afzet van landbouwproducten. Het doel daarvan is de productie en de afzet van aardappelen te verbeteren en de prijzen van het product op een vast en economisch niveau te handhaven. Het rapport voegt er aan toe, dat het geen zin zou hebben gehad, dit advies aan de boeren tegeven, indien de commissie nie de geruststel lende verzekering had ontvangen en van bevoeg de zijde, dat, zoo de landbouw het advies zal opvolgen, te gelijkertijd stappen zullen worden gedaan door de regeering, nopens regeling van den aardappel-invoer." Nederland weet dus, wat zijn aardappelenexport na Duitschland en Frankrijk thans in Enge land, naar alle waarschijnlijkheid te wachten zal staan! Tot een goed begrip der zaak wete men, dat onze export van aardappelen zich na de vorige verhoo gingen der Duitsche tarieven, vooral op Engeland was gaan richten. Bedroeg die export in 1930 nog slechts 10 pet. van onzen totalen aardappel-uitvoer, in 1932 was hij reeds gestegen tot 54 pet. (Poot- aardappelen, die wij niet aan Engeland verkoopen buiten beschouwing -gelaten). De vooruitzichten voor onzen agrarischen export worden inderdaad bij den dag somberder. En nu het laatste bericht, dat aan het „Hanf delsblad" uit Duitschland wordt toegezonden: De Berlijnsche boterprijzen, welke reeds Dinsdag met 2 Mk per 100 pond waren gedaald, zijn heden bij besluit van de Duitsche boternoteering verlaagd met 5 Mk. per 100 pond voor alle kwaliteiten. Hier mede heeft men thans de laagste prijzen sedert het einde van den oorlog bereikt. De nieuwe prijzen be dragen 85 Mk. voor eerste qualiteit, 78 Mk. voor tweede, en 71 Mk voor de mindere soorten De Reichs Landbund heeft heden naar aanlei ding van de nieuwe daling der boterprijzen in tele grammen aan den Rijkskanselier en aan den rijks minister van landbouw de onmiddelijke sluiting der grenzen voor eiken verderen invoer voor boter ver langd. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. De vereeniglng „Helpt Elkander" was vorige week ter jaarvergadering bijeen in den kolfbaan van den heer P. Kramer. De heer C. Kramer verwelkomde de niet-talrijke aanwezigen en hoopt dat met dit kleine aantal, evenals voorheen, ook nu weer de besprekingen za kelijk en aangenaam zullen zijn. Het weinig bezoek vindt misschien zijn oorzaak dat er momenteel nog twee samenkomstenzijn. Hierna werd na lezing der notulen de goedkeu ring gehecht. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Schrijver, stippen wij aan dat het ledental met 23 is verminderd wegens vertrek en overlijden; daar tegenover zijn 10 nieuwe leden ingeschreven en is het aantal leden op heden 250. Verder bevatte het verslag de gewone med-edee- lingen en een huldebetuiging voor het 25-jarig jubi leum als commissaris van den heer J. Bruin. De voorzitter dankt den verslaggever. Naar aanleiding van genoemd jubileum releveert de voorzitter dat de heer Bruin altijd was de een voudige, en het ligt niet in zijn karakter om hem breedvoerig te complimenteeren. Het stemt tot dank en geluk zulk een jubileum te mogen beleven. Maar dat is nog niet een senicure. Als wij nagaan wat Bruin voor de vereeniging geweest is en nog is, dan kunnen wij niet anders zeggen, dat hij was plichtgetrouw, altijd heel gemoedelijk en hoewel niet lastig was hij toch ook niet gemakkelijk. Hoe wel zijne functie noet zoo in het oogloopend is, vraagt het toch veel accuratesse en ook daarin is Bruin te prijzen. Met den wensch dat hij nog in lengte van jaren op dezelfde wijze zal mogen ar beiden tot steun van het bestuur en vereeniging. Toen de voorzitter mededeelde dat het bestuur gemeend heeft goed te doen als erkentelijk bewijs den jubilaris een leuningstoel te moeten geven, stemde de vergadering met applaus hiermede in. Aan het beredeneerd verslag van den penning meester, den heer Jb. Kramer, ontleenen wij het volgende: Ontvangen aan contributie f2734.21, aan rente f 50.22, totaal f 2784.43. Uitgaven aan uitkee- ringen f 2011.09, diverse onkosten f432.92, totaal f 2444.01. Een batig saldo dus van f 340.42, dit be drag gevoegd bij den vorigen stand, geeft een totaal bezit aan van f 1802.32. Er hebben 286 uitkeeringen plaats gehad. Evenals in het jaaroverzicht van den secretaris, kwam ook in dit verslag tot uiting dat dank zij het weinig aantal ziektegevallen de in het vorig jaar verlaagde contributie, toch nog een gunstig financieel resultaat verkregen is. De voorzitter zegde ook dezen functionaris dank voor zijn veelomvattenden arbeid, dat hij reeds 35 jaar nagenoeg waarneemt. Ook zinspeelde spr. op de weinige ziektegevallen, wat tot blijdschap stemt, daar elders in ons land de griepziekte weer in eeniger mate heerscht. De heer Jb. Kramer gewaagde ook nog van de prettige samenwerking met den jubilaris, zeide hem daarvoor dank en bracht ook dank aan den bode, den heer G. Koeman, die steeds nauwgezet zijn functie waarneemt. Aangezien er nogal bedankjes waren, vroeg de heer Bouwman den penningmeester of dit een oor spronkelijk gevolg was van den crisistijd, waarop deze laatste antwoordde, dat naast vertrek en over lijden er wel een paar dergelijke bedankjes zijn. Aangaande deze laatsten zeide hij, dat het bestuur zoover mogelijk gegaan is en dat de meest moge lijke soepelheid betracht is. Hierna vond de heer Bruin gelegenheid zijn har- telijken dank te betuigen aan bestuur en leden voor het mooie cadeau en hoopte nog lang de functie waar te nemen. De drie aftredende bestuursleden, n.l. de heeren J. Kramer, P. Glas en P. de Groot, werden allen met bijna algemeene stemmen herkozen. De contributie werd ook voor dit jaar weer vast gesteld op f 0.25 vol en f O.12V2 half, met dezelfde uitkeering als vorig jaar. Bij de rondvraag vroeg de heer Groen hoe of het nu moet indien de contributie niet betaald kan worden. - De voorzitter verwees o.m. in zijn antwoord naar de mededeeling van den penningmeester, dat het bestuur zoover mogelijk gaat en dat soepelheid betracht wordt. Hij gaf in ernstige overweging te doen wat men kon om lid te blijven, in het belang van ons zelf en van allen. Hij hoopt dat men na tuurlijk gevrijwaard zal blijven maar desnoods kan nog in dit verband een beroep gedaan worden op de algemeene instellingen. De heer Bouman zeide hierop ongeveer dat ook het A. A. Z. A. dit punt onder de oogen gezien heeft, en dat contributie-verlaging veel meer schade dan baat is. Verlaging zegt voor het lid toch heel weinig en voor een vereeniging zoo zeer veel. Om het lid maatschap te kunnen bestendigen, wordt ook hier gedaan wat maar mogelijk is. Laat men nu in deze ook het bestuur van H. E. de vrijheid geven, naar inzicht te handelen, dan weten wij zooals nu weer gebleken is dat dit nog de beste oplossing De heer Bruin sloot zich hierbij aan en na nog eene korte bespreking bleek wel dat de vergadering het standpunt van het bestuur onderschreef. Dus keurde de vergadering het goed, dat het bestuur 1 elk geval afzonderlijk beschouwd en daar naar j handelen zal, hoewel het gelukkig nog heel weinig voorgekomen is. De heer Jb. Kramer vroeg de vergadering mach- tiging om een onderzoek in te stellen naar de mo- gelijkheid van herverzekering van reeds uitgetrok- j ken leden. De bedoeling is dat indien leden die reeds 13 weken getrokken hebben nog langer te doen trek ken, b.v. bij een of ander lichaam. Deze mach tiging werd verleend en zal het bestuur later met een afgerond voorstel komen. Hierna sloot de voor zitter met de beste wenschen en dankte de leden voor de prettige bespreking, waarbij ook de pers niet vergeten werd. Als ik de plaats mocht naderen, Waar onze vroede vaderen In wijsheid steeds vergaderen Ik las met aandacht op die plaats, De beslissingen des Raads. Want 'k ben nieuwsgierig naar de bron. Gelijk een bloem snakt naar de zon, Waardoor d' oneenigheid begon, Omtrent het gymnastieklokaal, Waarover 'k nog steeds maal Steeds wordt er in den Raad gesmaald, Dat men in dezen heeft gefaald, Zóó, dat 't décorum nederdaald'; En vier jaar duurt die zaak nu al! Dat is toch al te mal! 't Heeft geregend harde woorden, ,,'t Is onwil!" waren slotaccoorden, Die wij in de raadzaal hoorden, Mineur de toonaard der muziek Van deze gymnastiek. Mocht ik in de raadzaal wezen, Om notulen daar te lezen, 'k Had uft den inhoud niet te vreezen, Dat B. en W. in deze zaak, Vertroebelden hunne taak. Wat melden de notulen toch Van dit gymnastische bedrog? Zoo noemt men deze zaak thans nog Van onverdachte zijdeMaar 't Is leugen of 't is waar! Wat is er dan toch wel van aan? Hoe kan 't geschil vier jaar bestaan? Het moet toch eenmaal van de baan! 'k Wenschte, 'k kon mij vergewissen, Wie zich nu wel vergissen! 't Is 't Schoolbestuur of B. en W. De één zegt ja, de and're nee; Dit maakt de stemming ontevrêe; Ja, zelfs gaat men in. de Staten Er weder over praten Hard tegen hard, de wijn vervalscht, Maakt Holland altijd op z'n smalst; Doch hoe men ook in dezen walst, Nooit raakt in de vergetelheid Dwaze vermetelheid! Van de Staten naar de Kroon; De heele zaak wordt spot en hoon; En boontje krijgt altijd zijn loon Wie 't wint, Gemeent' of Schoolbestuur Zij koopen 't beiden duur! 'Zuidsdrnrwoude. Zondagavond werd door de Noordhollandsche Cinema een filmavond gegeven waarbij op het witte doek werd gebracht de film „Van je fa milie moet je 't hebben" een echte vroolijke film waarin de onverbeterlijke Felix Bressart de hoofd rol op meesterlijke wijze vertolkte. Er werd hartelijk genoten en gelachen. Tevens werd vertoond het filmwerk „Van Zui derzee tot LJselmeer en 'Waddenzee" waarin een duidelijk beeld werd gegeven van den tinanen arbeid die verricht moest worden om de Zuider zee af te sluiten. Tevens had op dezen avond de uitreiking van de prijzen plaats beschikbaar gesteld vvoor de attractievoorstellingen. Wij laten hieronder den uitslag volgen. Wiens of wier plaatsbewijs het aangegeven nr. draagt wordt in het bezit' gesteld van den daar achter voorkomenden prijs: 104 -een electrische rijwiellamp. 106 een stel handwarmers. 109 -een loeren fietstasch. 124 een kinder-fietsduozitting. 199 een electrische glaslamp. 301 -een eikenhouten staande schemerlamp. 398 een leerën fietstasch. 500 een electrisch strijkijzer. 599 een stel handwarmers. 701 een luidspreker. 800 een electrische warmwaterketel, een stel handwarmers, een leeren fietstasch. 1100 een rijwiel. Zij, die door omstandigheden, hun prijs niet in ontvangst konden nemen, kunnen deze als nog afhalen bij den heer G. Hart Jbz. te Oud- karspel, onder overlegging van hun plaatsbewijs. Voor aanstaanden Zondag verwacht de N H. Cinema het buitengewoon mooie filmwerk „Ta boe" geheel opgenomen op de Zuidzee.eilanden. 1001 Broek op Lapgendijk. E?m aanrijding te Hcerhugowaard. Toen schipper van der Heerik gisteravond met zijn auto van Amsterdam kwam en op den Rus- tenburgerweg reed, en een hem tegemoetkomen de auto wilde pass-eeren, zag hij plotseling dat een groot veeschut, hetwelk los op den tegemoet komenden wagen lag, een heel eind naar buiten steken. Dóór snel zijn stuur om te gooien kon de schipper een aanrijding met de cabine van zijn auto voorkomen, Die laadbak van den auto werd echter gegrepen en door de aanrijding totaal ver nield. Lie aanrijding liep dus zonder persoonlijke ongelukken af, hetgeen zeker anders was ge weest, wanneer meerderen zich in de nabijheid van de aanrijding op den weg hadden bevon-len Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Het is te wenschen dat dergelijke onvoorzich tige autobestuurders goed gestraft worden, daar bij nader onderzoek bleek, dat de touwen, waar mede de schutten vastgebonden moeten worden er los bij lagen. (Alle rechten voorbehouden) Ze nemen 't er goed van, ze kunnen het doen, Ze leven hun leven, in alle fatsoen. Geen mensch, die er weet, hoe ze eiglijk bestaan; Maar als ze betalen, gaat 't niemand wat aan „Succesvol in zaken", dat weet „men" alleen, En voorts is hun leven zooals iedereen Maar daar, bij de grenzen, daar komt het [vandaan Daar heeft hij zijn knechten, die klaar voor hem [staan Als schichtige schimmen, het pak op den nek, Zóó staan ze weer klaar, voor den nachtelijken trek. Hun kansen: Tien mark, dat is drie dagen brood, Voor vrouw en voor kind öfze schieten hem [dood. Soms geeft hij zich over dan heeft hij een strop, Geen geld, dus geen brood, en ze sluiten hem op, 't Mocht niet, en daarvoor boet hij in zijn cel, Maar later, speelt hij wéér 't gevaarlijke spel, Hij sjouwt weer met koffie, met pakken tabak Maar wie steekt er eindlijk de winst in zijn zak? Dat is de „meneer", die het zaakje beheert, Die vanaf zijn bureau zorgt, dat alles marcheert, Ver weg van de grenzen, en vèr van 't gevaar Zet hij de campagne piekfijn voor elkaar. 't Gezag zwoer den smokkelaar eeuwige haat, Maar 't gewetenloos hoofd loopt nog altijd op straat. Binnenland Lou de Visser naar Indite? Het Tweede Kamerlid L. L. H. de "Visser heeft het volgende schrijven tot den voorzitter van de Tweede Kamer gericht: „Namens de communistische Kamerfractie verzoekt ondergeteekende de. Tweede Kamer 00- geublikkelijk bijeen te roepen ter behandeling van een door ondergeteekende te houden spo-ed- interpellatie over de bloedige gebeurtenissen die zich hebben voltrokken bij het onderdrukken van den opstand op de Zeven Provinciën, waarbij ondergeteekende tevens den eisch zal stellen oogenblikkelijk verblijfstoegang tot Indonesië te krijgen, teneinde een onderzoek naar de gebeurte nissen te kunnen instellen, waarbij hij in de ge legenheid gesteld moet worden, zich door een advocaat van de Internationale Roode Hulp tot bijstand van-de bemanning van „Die Zeven Pro- te doen vergezellend, Ir, Al bard a wil initeripel lcercn. De voorzitter van de S'. D. fractie, J. Wi.'Al- barda heeft den voorzitter van de Tweede Ka mer schriftelijk verzocht, de Kamer ten spoe digste weder bijeen te roepenj Ir. Albarda wil nl. de regeering interpelleeren over het gebeur de met „Die Zeven Provinciën." Ir. Albarda meent te moeten aannemen, dat het Kabinet, ondanks de „politieke crisis" niet zal weigeren voor een interpellatie in de Kamer te verschijnen en gestelde vragen te beantwoor den, indien de Kamer den wensch daartoe uit spreekt. De neer Albarda heeft tevens aan den presi dent verzocht in een vergadering der Kamer het wetsvoorstel van mr, v. d. Bergh (de z.g. uitwinningswet) aan de orde te stellen, bij de behandeling van welk voorstel de aanwezigheid van een of meer ministers niet noodig is. flhe sociaal democratische kamerfractie acht de be handeling van dat voorstel, waardoor o.a. hy- potheekplichtige boeren tegen -executie kunnen worden beschermd, als spoedaischendj. Gudkanspel. Bij de gehouden schaatsenwedstrijden te 'Oslo, waarheen ook onze bekende Jan Langedijk door den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond werd uitge zonden wist hij op de 1500 meter rangnummer 22 te behalen, op de 5000 werd hij 15 jen op fde 10.000 meter no. 9. Die Koningin weer thuis. Geestdriftige ontvangst. Hl. M. de Koningin is gisterochtend te 11.09 aan het Staatsspoorwegstation te Den Haag aan gekomen, na haar verblijf in Zwitserland, dat zij, tengveolge van de politieke situatie heeft moe ten beëindigen. Vele rijen dik stonden de belangstellenden te wachten totdat de trein zou binnenkomen. De politie had uitgebreide maatregelen getroffen op dat alles een ongestoord en rustig verloop zou hebben. Toen H. M. óp het bordes van het station verscheen, barstte van alle kanten het „Leve de Koningin" los en ging over in een langdurig hoe rageroep en gejuich, dat eerst een einde nam toen een groep van aanwezigen het „Wilhel mus" inzette dat dadelijk door allen werd over genomen. Terwijl de politie de grootste moeite had om de geestdriftige menigte in bedwang te houden, stapte de koningin in haar auto en reed vervol gens langzaam langs de juichende en m-ét hoe den zwaaiende menigte, welke zich in de Rijn straat hda opgesteld. Achter den auto waarin de Koningin gezeten was reed nog een auto voor het kleine gevolg. Die auto s reden langzaam de Rijnstraat uit, ter wijl een groote menigte den stoet trachtte te escorteeren, hetgeen de politie zooveel mogelijk poogde te beletten. Ook op. den weg naar "bet paleis stonden tallooze belangstellenden. Hier en daar ging bij het passeeren van Hf. M". een luid hoera op. Dadelijk na het vertrek der Koningin stroom de het volk weer in verschillende richtingen weg zonder dat, voor zoover nagegaan kon worden, ongeregeldheden hadden plaats gehad. NA DE MUITERIJ. Het onderhoud van Aneta met den Lt. ter zee De Vos van Steenwijk heeft hier geweldige sensatie gewekt. Algemeen veronderstelde men, dat de of ficieren en onderofficieren op „De Zeven Provin ciën" waren opgesloten en men was hoogst ver baasd te vernemen, dat zij tot een soort afspraak met de muiters waren gekomen. Nadere inlichtingen echter over dit en andere duistere punten zijn niet

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2