W Kameroverzicht Binnenlandsch Overzicht Buiteniandsch verzicht Binnenlandsch Overzicht tering van meer dan een ten gouds drie jaar ge- ëischtj. Aan de Ned. Belgische grens werd van de week een jeugdige smokkelaar door kommie- zen. dondvesp.hoten. natuurlijk een grooten mond. Alles wees er vol gens hen op, dat het bolsjewisme gauw baas zou zijn, hier en in Indie. j UltaTl 7nnjA Aa Via*** A*x> ,Tor> Onder Noordscharwoude: 1. Een Pakhuis en Erf, aan de Handelskade, groot 2.42 A., eigendom van de heeren P. Frans Slot en J. Gootjes Pz. Jr. Aanvaarding en betaling 21 Maart 1933. Koopster Noskc met verlof. Prins August Wilhelm zijn opvolger Het Centrum protesteert. 'Tal van hooge ambtena- re nuitgedrieven. Als een typische teekening van de ontwik keling der gebeurtenissen in Duitschland, moge het bericht gelden, dat Noske, de socialist, die nh de uitroeping van de Duitsche republiek de orde vestigde in het gistende rijk, als oberprae- sident van Hannover met een langdurig verlof is gezonden en wel tot hij in October a.s. den pensioengerechtigden leeftijd zal hebben bereikt. Als zijn opvolger wordt heel serieus genoemd: prins August Wilhelm. De regeering van Hitler gaat trouwens verwoed voort met de zuivering zijner regeeringsbureaux. Op Maandag werd een heele lijst gepubliceerd van hooge functionaris sen, die uit hun ambten zijn ontzet, alleen om dat ze lid waren van de S.Dl.Pi. of van het Cen trum;. Het Centrum heeft bij de regeering al krachtig tegen een en ander geprotesteerd. Ook tegen de doorgevoerde regeeringshervorming in Pruisen. Het Centrum gaat moeilijke verkiezin gen tegemoet. Von Papen heeft zien. nu vierkant tegenover zijh vroegere partij gesteld en zich of ficïeel laten candideeren op de lijst van het Zwart Wit Boode front, teneinde mee te werken, naar hij verklaart aan de concentratie van alle chris telijk conservatieve krachten, van welke het katholieke volksdeel in Duitschland volgens v. Papen nog zooveel zou mogen verwachten. Meld den we in ons vorig overzicht, dat een socialis tische krant voor drie dagen was geschorst, om dat het het verkiezingsmanifest der socialisten had gepubliceerd, thans is ook een plaatselijk Centrum orgaan voo üeenige dagen gestehorst, omdat daarin het katholieke verkiezingsma nifest was opgenomen. Etui ontploffing teistert het Sajargebied Zaterdag heeft een ontzettende gasontploffing te Neukirchen in het Saargebied ontzetting over heel de wereld gespreid. Neukirchen was trotsch op den grootsten gashouder van Europa welke het bezit. Dat gevaarte is door nog onopgehel derde oorzaak plotseling uiteengesprongen.' Meer dan dertig huizen werden volkomen ver woest en wat het ergste was er zijn onge veer 80 menschen om het leven gekomen. Den anderen dag werd in Beieren^ te Beichenhall nl. een groote fabriek eveneens doo rëen gasontplof fing geheel verwoest. Ontploffingsrampen komen in de laatste we ken meermalen voor. We herinneren o.a. nog nan net gebeurde van de vorige'week in de Re- naultfabrieken bij Parijs. Het zaaien van dood en vehclerf op deze manier, zal toch niet tot ide moderne agitatiemiddelen zijn geproclameerd vain hedendaagsche politieke warhoofden In Reemanie zijn alle communistische organisaties verboden. In Roemenie zijn alle communistische partijen door de regeering verboden geworden. In het land van 'koning Carol ontwikkelt zich geleidelijk een militaire dictatuur, als in het nabije Joego Sla- vie, welks koning nog_pas een vriendschappelijk bezoek in Roemenie's hoofdstad aflegde. Uit Amerika In Amerika, tenminste in de Ver. Staten van Noord Amerika heerscht in dit vroege voorjaar een intense koude waaraan vele menschen geen voldoenden weerstand meer kunnen bieden. Er worden dagelijks tientallen sterfgevallen als ge volg van het strenge winterweer gemeld. Een vloedgolf heeft dezer dagen nabij New Fourxdland een deel weggeslagen van het eiland Sandey Point. Men vreest zelfs, dat heel het eiland zal worden overspoeld en "dat daarmede de bevolking van '700 zielen ten doode zou zijn gedoemd. Reeds ondernomen reddingspogingen faalden tot nu toe, daar een cycloon het nade- ren van het eiland verhinderde. De Lindbergh's zijn weer eens door bandieten j verontrust, die dreigden ook het thans een half j jaar oude zoontje te ontvoeren indien geen hoo ge afkoopsom werd betaald. Thans is de politie 1 er tijdig in geslaagd de twee aanleggers van dit misdrijf te arresteeren. Het verluidt dat de Lindbergh's met dat al, i hun vaderland meer dan zat worden, wat we ons kunnen voorstellen. Ze zouden zich in Eu- ropa willen vestigen, in het land der Basken nl'. j of aan de Fransche Riviera. Het gebeurde met De Zeven Provinciën. Het aantal dooden bedraagt 22. Ook Europeesche schepelingen behoorden tot de muiters. Die commandant van de bevelvoering ontheven. De houding der officieren. Protestactie tegen het gebeurde. Interpellaties aangevraagd en bijeenroeping van de 2e Kamer door de socialisten verlangd. Op Vrijdagmorgen van de afgeloopen week is dan de bom gevallen, de bom op het muiterschip De Zeven Provinciën, de bom^ welke nog heel wat politieke rook zal doen opstijgen. Twee en twintig muiters zijn door de bomscherven ge dood. Eerst toen dat verschrikkelijke was ge beurd, hebben de opstandigen ingezien, dat het de overheid ernst was met haar eisch tot onmid dellijke en onvoorwaardelijke onderwerping. Eerst toen ook gaven ze zich over. Wie tegen het voeren van destructieve politiek is, zal het beamen, dat geweld moest volgen, toen de mui tere geweigerd haaiden om zich na de gestelde Sommatie over te geven. Dat de eerste bom aan 22 jonge opstandigen het leven kostte, heb ben de slachtoffers in de eerste plaats aan zich en hun muitende kameraden te wijten. Dat de bom zoon ernstig onheil aanrichtte, beschou wen me voorts meer als een noodlottig en on voorzien gebeuren. Waar een bom neerkomt, kunnen dooden vallen ,maar vermoedelijk zal ook de bommenwerper niet gedacht hebben, dat de uitwerking zoo fataal zou zijn. Het is een toeval dat het projectiel juist tussehen een groo te verzameling van muiters terecht kwam en heel de leiding van de muiterij van de commando brug wegvaagde. Kan men er de autoriteiten al geen verwijt van maken dat ze krachtige maatregelen nam, toen de muiters het wettig gezag bleven trot- seeren, toch is het te betreuren, dat niet eenige meerdere consideratie is gebruikt geworden, in het bijzonder dat niet eerst is geprobeerd ge worden om door het werpen van een waarschu- wingsbom de muitende bemanning van den ernst der bedoelingen van de overheid te overtuigen. Dat zulk een waarschuwingsbom zou zijn uit geworpen, was ook de algemeene verwachting. De vrees dat ook Europeesche schepelingen tot de muiters behoorden, is achteraf maar al te juist gebleken. Em ook het angstige vermoeden, dat de Nederlandsche marine-officieren aan boord van het muitende schip een weinig moedige rol hebben vervuld ,is niet geheel gelogenstraft ge worden. De officieren hebben zich blijkbaar nog al heel gemakkelijk neergelegd bij wat ze als een fait accompli beschouwden. Ze wandelden vrij aan boord rond, wachtende op de dingen,' welke komen zouden. Wanneer straks naar alle efitelijkheden een nauwgezet onderzoek zal worden ingesteld, dan zullen ook deze officieren voor een zware en moeilijke verantwoording ko men te staan. De commandant van het schip is reeds voorloopig gevonnisd met ontzetting uit zijn bevelvoering. Het is reeds komen vast te staan, dat hem verschillende waarschuwingen omtrent hetgeen te gebeuren stond, hebben be reikt, waarschuwingen, welke hij met een on vergeeflijke onbezorgdheid naast zich neerlegde Socialisten en communisten pogen uit de ge beurtenissen politieke munt te slaan door aller lei protestacties, waarbij het volk om een ant woord bij de verkiezingen wordt verzocht en abon nementengaren wordt gesponnen voor de Arbei derspers. D|eze protestacties hebben op haar beurt weer een verhooging van het nationale be wustzijn bij velen tengevolge. Toen de Koningin op Maandag uit Zwitserland in de residentie tej rugkeerde werden haar grootsche ovaties ge bracht, welke herinnerden aan de Novemberdagen van 1918 en daaraan wellicht gelijk zouden zijn geweest, als niet fascistische elementen in den Haag zich hadden opgemaakt om aan de huldi-n ging van de koningin een fiascistisch karakter op te dringen. Socialisten en communisten hebben in het ge beurde met De Zeven Provinciën aanleiding ge vonden om aan den voorzitter der Tweede Ka mer bijeenroeping van dit lichaam te verzoeken, teneinde enkele interpellaties omtrent de wijze van onderwerping der muiters aan de orde "te stellen. Maar....... Er is eein regeierimgjscïisis ontstaan als gevolg vain de weigering dier Tweielde Ka i mer om het ontwerp tot opheffing van een aanbal rechtbanken en kantongtv rechten te aanvaarden. Kamerontbin ding? Aan dat verzoek zal vermoedelijk wel niet worden voldaan, omdat de regeering een conflict heeft met de Kamer als gevolg van dezer wei gering om hèt ontwerp van, minister Dbnner tot opheffing van een aantal rechtbanken en kantongerechten, te aanvaarden. D|e regeering zag daarin een veroordeeling van haar bezuinigings- politiek en vroeg verdaging van verdere zittin gen. De Koningin kwam als gevolg dezer gebeur tensisen uit Zwitserland terug. Verwacht wordt thans vrij algemeen, dat het tot Kamerontbin ding zal komen ten het (uitschrijven van ver vroegde verkiezingen. Bern professoor die plagiaat pleegde. Die Eereraad, welke aou nagaan, of het inder daad juist was dat de Iteidsche hoogleeraar prof Colenbrander zich bij de publicatie van. een om vangrijk werk over Willem de Zwijger aan pla giaat zou hebben schuldig gemaakt, d.i. aan het overschrijven van het werk van anderen, met de bedoeling om dat als eigen werk te doen door gaan, is in zijn uitgebracht rapport tot de conclusie gekomen, dat de professor inderdaad plagiaat heeft gepleegd. Curatoren van de Leid- sche universiteit hebben in het rapport aanlei ding gevonden om "den hoogleeraaar van hun gevoelen te doen blijken- Werkloösheltf honger dan ooit. 1 AVat de werkloosheid betreft, is weer een droef record vastgesteld. Officieele gegevens we zen uit, dat in de laatste week van Januari het werkloozenpercentage 40 procent bedroeg, m.a. w. dat toen van elke honderde Nederlandsche arbeiders er 40 zonder werk waren. Het vo rige jaar was het topcijfer nog maar 27 pet. Wat otns nog ontbrak: een fascistische radi|OM»mroep. Gelukkig is er uitzicht, dat het veel beter zal worden in onze maatschappij- Als voorbox- de daarvan mogen we wijzen op het feit, dat in de afgeloopen week de Algemeene Nederland sche Fascistische Omroep werd gesticht onder leiding van den heer Baars. Zendtijd hebben de heeren nog wel niet, maar er kan alvast gecon tribueerd worden. TWEEDEi KAMER,. De muiter ijop de Ze ven Provinciën. De regeering strui kelt over het ontwerp tot opheffing v. een aantal rechtbanken en kantonge rechten. Schorsing der beraadslagin gen. Kamerontbinding? In ons vorig overzicht konden we de discus sies nog samenvatten, gevoerd in verband met de interpellatie Drop, zoodat ons thans nog slechts rest te vermelden, dat de motie van den interpellant, welke zich tegen het regeeringsbe- leid eu in het bijzonder het beleid van den mi nister van defensie richtte, met 53 tegen 20 stemmen werd verworpen. Ze kreeg alleen de stemmen van socialisten en communisten. Intusschen dreigt het gebeurde met de Zeven Provinciën nog heel wat marine- en politiek stof in de Kamer te doen opwaaien, want zoowel de communisten als de socialisten hebben de bijeen roeping van de Kamer geëischt, om' de regeering over het optreden tegen de Indische muiters ter verantwoording te roepen. Voorloopig zal van een bijeenroeping der Kamer echter wél niet veel komen, nu de regeering te kennen heeft ge geven dat ze zal aftreden of de Kroon zal ad- viseeren om de Kamer te ontbinden en ver vroegde verkiezingen uit te schrijven. Het conflict tussehen de regeering en Kamer is ontstaan, doordat de minister van Justitiej de heer Dionner, bij de behandeling van het ont werp tot opheffing van een aantal rechtbanken en kantongerechten, de kabinetskwestie heeft gesteld. Aanleiding daartoe was een mo'tie Boon lib., welke schorsing der behandeling van het ontwerp vroeg, teneinde de regeering gelegenheid te geven om met nadere voorstellen tot bezui niging op Justitie te komen. We schreven reeds in ons voorlaatste overzicht „het wordt een moéliijke zaak voor minister Dionner en voor.... misschien heel de régeering." We voorvoelden toen al, dat de regeering zou trachten om de oppositie tegen de opheffing van een aantal rechtbanken en kantongerechten te bezweren met het stellen der portefeuillekwestie Dial is dus inderdaad ook zoo geloopen. Sommi ge leden waren daar boos over. Zie vonden het een onnoodig dwingen van de regeering in een aangelegenheid, welke toch niet van zooveel im portantie was dat de rqgeering er kort voor de verkiezingen een kabinetscrisis voor behoefde uit te lokken. Zoo oordeelden bv. mr. Mar- chant v.d. en Snoeck Henkemans c.h. De mo tie Boon werd aangenomen met 5138 stem men. Tegenstemmers waren de a.r. en de kath. Op verzoek van den minister-president zal de voorzitter der Tweede Kamer voorloopig geen vergadering meer bijeenroepen. Aan de koningin is telegrafisch van het ge beurde bericht en H.M. keerde daarop Maandag van deze week uit Zwitserland naar den Haag terug. Verwacht wordt dat het incident tot ontbin ding van de Kamer zal leiden. Ook wordt het niet onmogelijk geacht, dat de koningin aan het kabinet zat verzoeken om tot de^a.s. verkie zingen de loopende zaken als) demissionair ka binet te blijven afdoen. Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. Zooals den lezer wel bekend zal zijn, heeft een deputatie van de afdeeling van den Neutralen Bond den 23en Januari een onderhoud gehad met B. en W. van deze gemeente. Daar is besproken, dat het voor de bouwers onmogelijk zal zijn hune arbeiders te betalen, hoewel zij ze zeer gaarne willen houden en voor de goede bewerking van het land noodig hebben. Er werd aangedrongen, dat ook het gewone landwerk onder de werkverschaffing werd gesteld. Want als dat niet het geval wordt, zullen de arbei ders aanstonds aan den weg door het Geestmer- ambacht moeten werken, terwijl hunne krachten bij het landwerk zeer noodig zijn. Men had ver zocht, een en ander aan de commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten mede te deelen en te ver zoeken dit op het actieprogramma dier commissie te doen opnemen. Op het schrijven van B. en W. van Oudkarspel is dezer dagen antwoord -ontvangen, ^waarin er op werd gewezen, dat het gevraagde niets anders is, dan de veelbesproken, veelbepleite en tot heden nog nooit verwezenlijkte wensch, het gewone landwerk als werkverschaffingsobject aangemerkt te krij gen. U kent, zegt het antwoord, uit den treure de afwachtende houding en motieven hiertegen der regeering. Inmiddels is door ons reeds om indivi- dueele geldelijken steun aan noodlijdende bedrijfs- chefs verzocht. Wij zullen zeker geen kans voorbij laten gaan om de verkrijging van het een en ander te blijven bepleiten.' ZUIDSCHARWOUDE. De IJsclub „Ons Genoegen" vergaderde vorige week in het locaal van den heer H. Stoffers. De voorzitter, de heer S. de Boer, verwelkomde de weinige aanwezigen. De heer H. Metselaar, las hierna de notulen en het jaarverslag, waarop geen aanmerkingen noch vragen werden gesteld en goedgekeurd werden. De rekening van den penningmeester, den heer C. de Boer Cz., gaf de volgende cijfers: Ontvang sten: saldi en contributie f513.06, uitgaven f 182.21, batig saldo f330.85. De verslaggevers werden dank gezegd. De heer C. de Boer Cz., werd met op 1 na alge meene stemmen herkozen. Uitbreiding met twee nieuwe bestuursleden was wenschelijk en werden hiervoor gekozen de heeren D. van Kleef en Jn. Schoenmaker, die de benoe ming aannamen. De voorzitter deelde mede dat aan den bondswed strijd te Alkmaar voor onze afdeeling deelnamen de heer Jac. Renaud. Deze kwam te vallen en wist niettegenstaande dit toch nog als nr. 6 aan te komen. Dit werd gezien een deelname van 40 zeer gunstig genoemd en heeft op waardige wijze onze afdeeling vertegenwoordigd. Verder deelde de voorzitter mede dat het be stuur de wenschelijkheid heeft onder de oogen gezien om hier ook bondswedstrijden te kunnen houden en daarvoor de Zuidscharwouder Polder zeer gunstig heeft beoordeeld. Na eenige gedachtenwisseling vond de vergadering deze zienswijze van het bestuur goed en gaf mach tiging aanstonds daartoe stappen te doen. Na den gebruikelijken rondvraag, welke niets op leverde, sloot de voorzitter deze samenkomst. LANGEND IJK. „Het Witte Kruis". De afd. Langendijk van de N.-Hollandsche Ver- eeniging „Het Witte Kruis" hield Zaterdagavond hare algemeene jaarvergadering ten huize van den heer L. Hop te Noordscharwoude. De Voorzitter, de heer Jb. Rutsen, opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot de heeren S. Wagenaar, Jb. Wagenaar en J. W. de Groot. Voorzitter herinnerde aan zijn benoeming tot voorzitter, waardoor de leden wel zullen zijn verrast. Spr. hoopte het voorzitterschap goed waar te nemen. De notulen, voorgelezen door den secretaris, de heer F. Moeyes Fz„ worden onder dankzegging goedgekeurd. De Voorzitter deed mededeeling van de oprich- ing van een Consultatiebureau voor Zuigelingen in het betaalkantoor der Langedijker Groenten Cen trale te Broek op Langendijk en bracht Mej. Jonker, den heer S. Wagenaar en de L. G. C. dank voor de verleende medewerking. De vergadering verleende het bestuur machtiging om verlenging der Koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. De heer J. Kliffen bracht hierna verslag uit van de in Krasnopolsky te Amsterdam gehouden Alge meene Vergadering. De secretaris bracht het jaarverslag uit van de afdeeling, wat spr. met genoegen doet. Eerst wordt melding gemaakt van de oprichting van een consul tatie-bureau voor Zuigelingen te Noordscharwoude. Enkele jaren was hieraan reeds behoefte gevoeld, totdat men tenslotte de medewerking kreeg van de commissie voor kinderhygiëne, welke genegen was om in samenwerking met Het Wit-Gele Kruis een consultatie bureau op te richten, onder voorwaarde, dat wij voor een lokaal zorgden. Hiervoor werd belangeloos door de Firma Vroeg- op een lokaal disponibel gesteld, zoodat op 6 April 1932 het Consultatiebureau werd geopend onder lei ding van Dr. van Hilten te Alkmaar. Hartelijk dank wordt gebracht aan de Commissie voor Kinder hygiëne en vooral ook aan de firma Vroegop. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1932 1478. Bij gekomen 61 leden, alzoo op 31 Dec. 1932 1539 leden. Gebouwen en materialen zijn in beste orde. De materialen worden door den ijverigen magazijn meester steeds uitstekend onderhouden. Over den financieelen toestand kunnen wij, be houdens een klein nadeelig saldo over het afge loopen jaar zeer tevreden wezen. Er zijn 10 be- stuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden. In het bestuur is wel eenige verandering gekomen. Wegens tusschentijds bedanken van den heer K. Kramer, door overgaan naar het Wit-Gele Kruis is hiervoor gekozen de heer Jb. Rutsen. Vervolgens zijn wegens aftreding der heeren Jb. Wagenaar en S. Wagenaar gekozen de heeren H. van Zuijlen en H. Glas. Tot voorzitter is in de plaats van den heer S. Wagenaar de heer Jb. Rutsen gekozen. Den aftredenden be stuursleden werd dank gezegd voor hetgeen zij voor de vereeniging zijn geweest, in het bijzonder den heer S. Wagenaar, die gedurende zijn voorzitter schap steeds de man op de rechte plaats was. Door den magazijnmeester zijn 1276 stuks materialen af gegeven. Aan 61 leden zijn 334 porties ijs verstrekt, waarvoor 2100 kg is ingeslagen. 4 maal zijn er lig- tenten geplaatst en 5 ligtenten zijn teruggebracht. Er zijn nog 3 ligtenten in gebruik. 7 maal zijn er kisten aangevraagd voor het ontsmetten van goe deren. Voor de malariabestrijding is 25 liter flyosan verbruikt. Door 65 leden is 144 maal flyosan aange vraagd, waarvan 18 leden in Broek op Langendijk, 40 te Zuidscharwoude, 5 te Noordscharwoude en 2 te Oudkarspel. Wederom is dit jaar een moedercur sus gehouden onder leiding van Zr. Leegwater. Een cursus Eerste Hulp bij" Ongelukken onder leiding van den heer Stoutjesdijk te Alkmaar. Voor beide cursussen was veel belangstelling. Het verslag sloot met de beste wenschen voor de vereeniging. Aan het jaarverslag van de Wijkverpleging ont- leenen wij, dat het aantal leden op 1 Januari 1932 1031 bedroeg, door bedanken en vertrek is dit teruggeloopen op 1013. De wijkverpleegsters hebben gedurende 1932 afgelegd 5790 bezoeken, waarvan voor de wijkverpleging 4721, tuberculosebestrijding 897 en voor zuigelingenzorg 172 bezoeken. Door de wijkverpleging zijn gedurende 1932 109 patiënten verpleegd, waarvoor 4721 bezoeken zijn afgelegd, tegen in 1931 4154 bezoeken. In 1932 dus 567 meer. Voor de tuberculosebeestrijding stonden 1 Jan. 1932 70 gezinnen ingeschreven met 71 patiënten. Bijge komen in 1932 10 gezinnen met 9 leden, alzoo totaal 80 gezinnen met 80 leden. Afgeschreven wegens vertrek en andere redenen 16 gezinnen met 15 patiënten, overgedragen aan het Wit-Gele Kruis 23 gezinnen met 27 patiënten. Op 1 Januari 1933 stonden dus nog onder toezicht 41 gezinnen met 38 patiënten. Aan deze gezinnen werden in 1932 897 bezoeken gebracht verdeeld als volgt: Wijkverpleging 125, Huisbezoek 758 en maatschappelijk werk 14 bezoe ken. Naar sanatorium werden gezonden 3 patiënten. Hiervan kwam 1 pattient voor rekening van ge meente, provincie en persoonlijke bijdrage. Voor gemeente, provincie en transportarbeidersbond 2 personen. Twee patiënten werden ter observatie naar het ziekenhuis gezonden, één voor eigen reke ning en één voor ziekenhuisverpleging. Uitgeleend werden 34 stuks artikelen, 1 maal ontsmetting van lijk- en beddegoed en 4-maal woningverbetering. 40 patiënten kregen hoogtezonbehandeling, waarvoor 1240 bestralingen werden toegepast. Den 6 den April 1932 werd het Consultatiebureau voor Zuigelingen geopend. Dat hieraan behoefte was blijkt wel, om reden op 31 December 1932 reeds 203 kinderen stonden ingeschreven. Door Dr. van Hilten werden 36 zittingen gehouden met 1148 consulten. Voor huisbezoek werden 172 bezoeken afgelegd. Dit wordt een goed begin genoemd en men gelooft, dat dit getal in het komende jaar wel zal stijgen, daar er nu in Broek op Langendijk een tweede gelegenheid is geopend, om daardoor iedere moeder in de gele genheid te stellen om'met haar baby het consul tatiebureau te kunnen bezoeken. Het verslag sloot met den wensch, dat de beide ijverige en plichts getrouwe zusters voor de vereeniging kunnen wor den behouden. Deze jaarverslagen werden vastgesteld, onder dankzegging aan den samensteller. Het Badhuis opgeheven. Het Bestuur stelde voor om het badhuis op te heffen, naar aanleiding van een in de vorige ver gadering genomen besluit, om het nog één jaar aan te zien, of zich nog perspectieven zouden openen. Spr. betreurde dit voorstel ten zeerste, doch er is geen anderen weg. Het voorstel werd zonder eenige bespreking aan genomen. De rekening der penningmeesteresse, Mevr. de Wed Paarlberg-Hartland, was nagezien door den heer J. W. de Groot, welke adviseerde tot goed keuring. Aldus besloten. De ontvangsten der wijkverpleging hebben f4017.61 de uitgaven f3155.41 bedragen, alzoo een voordeelig saldo van f 862.20. De rekening der T.B.C. bestrijding sloot in ont vangsten en uitgaven met f 5036.63. Het nadeelig saldo van f946.43 is op rekening van Het Witte Kruis overgeboekt. De totale ontvangsten van het Witte Kruis hebben f7019.171/*, de uitgaven f7280.25V* bedragen. Dus een nadeelig saldo van f261.11. De begrooting voor 1933, sluitende in ontvangsten en uitgaven met een totaal van f 3582.20 voor de Wijkverpleging en voor Het Witte Kruis met een totaal van f 3295.18, werd na eenige bespreking goed gekeurd. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4