Gemeente Koedijk. Proef- en Schooltuin Kennemerland. De Tweede Kamer wordttegen 8 Mei ontbonden Radio Programma's VRIJDAG 17 FEBRUARI. HILVERSUM, A. V. R. O.: HILVERSUM, V. A. R. A.: 8.00 gr.muziek 10.00 VPRO morgenwijding VARA 10.15 De Notenkrakers 11.10 Onze keu ken 11.40 Carel Rijken draagt voor 12.00 Sluiting 4.00 De Flierefluiters 4.50 Na school tijd 5.30 De Notenkrakers 6.10 Orgelspel 6.40 Ir. W. van Tijen 7.00 De Flierefluiters 8.00 sluiting 11.00 gr.muziek 12.00 sluiting. HILVERSUM V. P. R. O.: N.m. 8.00 tijdsein 8.01 Cursus 8.30 Concert 9X10 Cursus 9.30 concert 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05 .Vaz Dias 10.15 Mien Emeis van Buuhen Declameert 10.45 gr.muziek. HUIZEN, N. C. R. V.: MPIIB—li HIWIIHIIIIHIIISttgMB 8.00 Schriftlezen en meditatie 8.15 gr.muziek 10.30 morgendienst 11.00 Concert 12.00 Poli tieberichten 12.15 gr.muziek 12.30 bespeling orgel 1.15 Trio van der Horst 2.00 verzorgen zender 2.30 lezen Chr. lectuur 3.00 Huishou delijke raadgevingen 3.30 Concert 5.00 Bota nisch halfuurtje voor de jeugd 5.30 Halfuur voor jeugdige amateur-fotografen 6.00 Jac. Biemand Pzn. 6.30 A. J. Herwig 7.00 literair halfuur 7.30 Politieberichten 7.45 P.T.T.- kwartier 8.00 Concert 8.30 John's Accordeon Duo 8.45 Orkest 9.00 Dr. J. C. Roose 9.30 Orkest 9.45 Accordeon Duo 10.00 Vaz Dias 10.10 Orkest 10.30 gr .platen. ZATERDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM, V. A. R. A.: 8.00 gr.müziek VPRO. 10.00 morgenwijding 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continu bedrijven 12.00 De Notenkrakers 2.00 ver- zorgenz ender 2.15 gr.muziek 2.50 Het Europeesch btfjartkampioenschap 3.10 VARA Balalaika-orkest 3.20 Negerliederen 3.30 gr. muziek 3.40 Balalaike-orkest 3.50 Negerlie deren 4.00 gr.muziek 4.10 Balalaika-orkest 4.20 Negerliederen 4.30 gr.muziek 4.40 Cooperatie-kwartiertje 5.00 Notenkraken in en muziek 6.00 Volksliederen 6.30 orgelspel 7.00 Uitzending voor het platteland 7.30 viool- recital 7.45 Herhaling SlO.Sa-berichten 7.50 vervlg recital 8.00 De Dorpsbarbier 8.15 De Flierefluiters 8.45 Toespraak door A. "de Vries —8.55 Varia 9.00 Radio-Paradoux 11.00 Vaz Dias 11.10 gr.muziek 12.00 sluiting. HUIZEN, K. R. O.: 8.00 morgenconcert 10.00 gr.muziek 11.30 Godsd. halfuur 12.00 Politieberichten 12.15 orkest 1.45 verzorgen zender 2.00 halfuur voor de rijpere jeugd 2.30 kinderuurtje 4.00 gr.muziek 4.30 Dubbel mannenkwartet 4.50 KRO-boys 5.15 sportpraatje 5.30 vervolg dubbel mannenkwartet 5.50 KRO-boys 6.20 weekoverzicht 6.40 KRO-boys..7.10 K. R. V. U. 7.30 Politieberichten 7.45 Sportpraatje 8.00 orkest 8.45 Vaz Dias 8.50 Handenarbeid 9.15 Cinema-orgelconcert 9.45 Microfoonver telsel 10.00 KRO-orkest 11.00 Vaz Dias 11.05 gr.mtuziek. Vergadering van den Raad der Gemeente Koedijk op Woensdag 15 Februari 1933, des namiddags 2 uur. Voorzitter Burgemeester Ninaber. nieatewl enn7pvnUu :lichtmaanreinacmfwypcmfwy In zijn openingsrede zegt de voorzitter, dat het een ironie zou zijn, den leden een goed 1933 toe te wenschen, maar hoopt dat zij gespaard mogen blij ven voor al te groote teruggang in hun bedrijven. Wat de gemeente Koedijk betreft is de schatkist leeg, en zijn er vele nieuwe verplichtingen ont staan. Elk besluit maakte telkenmale een ernstig punt van overweging uit. Belangrijke besluiten zijn er niet genomen, doch releveert de voorzitter de bemoeiingen van de gemeente inzake de aanleg van den weg door het Geestmer-Ambacht, wat als een mooi object voor werkverschaffing aangemerkt kan worden. Ondanks alles is de gemeente niet achter gebleven in maatregelen op sociaal gebied. Het re sultaat blijft echter dat de helft van de gemeente naren werkloos is of steun geniet. In 1033 zal so berheid een eerste eisch zijn. Noode zal worden bezuinigd op uitgaven die de volksgezondheid ten goede zouden komen. De heer M. MULDER dankt den Burgemeester namens den Raad voor zijn woorden van welkom. Overigens zal hij op een en ander maar niet ingaan. De tijd is droevig. Het jaar 1933 zal Zijn voor de bevolking van den geheelen wereld een jaar van strijd. Spreker hoopt dat de toon in de Raadsver gadering zal zijn een gemoedelijke, maar niettemin een van grooten ernst. De VOORZITTER. Ik kan dit volkomen onder schrijven. NOTULEN. De Notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De heer M. MULDER vraagt nog even omtrent de Pérsoneele Belasting, Hij had gehoord dat de biljarten zouden worden vrijgesteld. Nu wordt weer wel belasting geheven, wat voor de betreffenden een koudwaterstraal is. De belasting is veel te zwaar. Men moet vrijstellen, of de menschen moeten hun biljarten wegdoen. De VOORZITTER wil Zich toj, Gedeputeerden wenden, maar weet zeker nul op het request te zullen krijgen. MEDEDEELINGEN. Dat van heeren Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen de verordening tot regeling van het be heer van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf dat de beslissing op het besluit tot den verkoop van grond voor den weg door het Geestmerambacht is verdaagd; dat de verordening tot het doen vervallen van den grondslag „biljarten" is terugontvangen om aan te houden totdat omtrent den financieelen toestand van de gemeente in 1933 gegevens ter beschikking staan; dat van de gemeente Alkmaar mededeeling is ontvangen dat het gairantiebedragi voor minder gasverbruik bedraagt f305.84; dat op 23 December 1.1. opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger heeft plaats gehad. Een en ander wordt voor kennisgeving aangeno men. INGEKOMEN STUKKEN: a. Van het Hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier verzoek den Bovênweg over te dragen voor f 1.00 volgens overgelegd concept be sluit. Voor kennisgeving aangenomen. b. van A. Boon verzoek ontheffing van hon denbelasting. Conform voorstel B. en W. afwijzend beslist. c. van R. Ridder verzoek plaatsing in de 2e klasse voor de hondenmbelasting. Conform voorstel B. en W. goedgunstig beschikt. d. van Burgemeester en Wethouders van ambt Hardenberg adhaesie te betuigen aan het adres van den raad dier gemeente aan de Regeering en de Tweede Kamer der» Staten Generaal om het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen te verminderen. Voorgesteld wordt de verzoekers te verwijzen naar de Vereenlging van Nederlandsche gemeenten; B.en W. zijn van meening, dat dit op den weg?der Vereenlging Van Néd. Gemeenten ligt. De heer- KRAMER wijst er op, dat dit een inkomen van de gemeente betreft, dat niet gemist kan wor den, en is het met B. en W. eens. De heer Jb. SMIT wil individueel adhaesie betui gen. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen. e. Van P. Zut verzoek meerdere vergoeding Voor zijn schoolgaande kinderen, omdat er in September weer een naar school is gegaan. B. en W. stellen voor de vergoeding voor de drie kinderen te bepalen op f 4.00 per maand. Conform besloten. f. Van B. en W. van Oudkarspel verzoek adhaesie te betuigen aan het besluit van den raad dier gemeente tot intrekking van de bijdrage ten behoe ve van het Kanalenplan. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennis geving aan te nemen. De redenen gelden niet voor Koedijk. Het is een privé zaak. De heer KRAMER. We hebben niets aan dat kanalenplan. Snelverkeer is beter. Laten ze liever het geld aan wegenbouw besteden. g. Van den heer Commissaris der Koningin ver zoek de verordening voor den veldwachter te wijzi gen. Voorgesteld wordt aan het verzoek te vol doen. Conform besloten. h. Van heeren Ged. Staten verzoek de begroo ting voor 1933 alsnog te wijzigen, voor zoover be treft achterstallige inkomsten en annuïteiten wo ningbouw en te bevorderen dat ook tot korting op de overige ambtenaren worde overgegaan. B. en W. stellen voor de nog mogelijke wijziging aan te brengen en de korting op de salarissen te bepalen op 6 pet., met dien verstande dat 25 pet. van het salaris tot een maximum van flOOO.— bui ten de korting valt. De heer M. MULDER wil protest aanteekenen. De kleine ambtenaartjes als schoolschoonmakers enz. vallen er nu ook in. Het wordt ons echter opge legd, en er is weinig aan te doen. De VOORZITTER is het hiermede eens, maar verklaart ook, dat er niets aan te doen is. i. Van de Ned. Landarbeidersbond verzoek aan wijzing contact commissie voor de arbeidsbemid deling. B. en W. stellen voor de commissie van Toezicht op het correspondentschap te wijzigen in verband met de periodieke aftreding der leden. De heer M. MULDER is het in principe niets eens met B.n en W. om het punt aan te houden. Er is noodig een contactcommissie, die moeten bijstaan in conflicten. Dit is anders. De VOORBZITTER zegt dat de bestaande com missie erin voorziet. Het punt wordt aangehouden. j. Van de gemeente Kerkrade verzoek adhaesie te betuigen van het adres van den Raad dier ge meente aan den minister van Onderwijs kunsten en Wetenschappen tot Wijziging van het rente percentage voor stichting van schoollokalen. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. Conform besloten. k. Van den Neutralen Tuindersbond verzoek een bedrag uit de gemeentekas ter beschikking te stel len van het crisis comité. Verwezen wordt naar het prae-advies van B. en W. B. en W. stellen voor, dat de Raad beschikbaar stelt f 1.50 per werklooze uit de gemeentekas, aan het bestaande comité en geen comité B in te stellen De heer M. MULDER merkt op dat het crisis comité B in andere plaatsen zegenrijk werkt. De arbeiders worden prikkelbaar, als er niets anders is dan een nationaal comité. Als de ge meente f 1.50 per werklooze geeft aan het Comité B, dan krijgt de gemeente f3.00 terug. De VOORZITTER zegt, dat dit niet heelemaal juist is. Alleen de werkloozen zijn aangewezen op Comité B en de anderen daarvan uitgesloten. De heer M. MULDER denkt dat het Nationaal Comité niet veel met Koedijk op zal hebben, en vindt er niets tegen een comité B. op te richten. Er is altijd aan te winnen. De VOORZITTER zegt dat personen uit het be staande Comité het comité B mogen vormen. Besloten wordt een comité B in te richten, en daarvoor f 1.50 per werklooze te geven. De VOORZITTER licht nu toe, dat hij nooit geen onderscheid heeft gemaakt, en alleen gevraagd „Heb je het noodig". Dit zal nu echter anders worden. De heer GROEN denkt dat weinig resultaat met het comité B behaald zal worden. 1. Alsvo ren verzoek alsnog uitbetaling van de vorststeunregeling aan tuinbouwers over de week van 21—28 Januari 1933. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken om dat dit volgens de regeling ontoelaatbaar is. Con form besloten. VOORSTELLEN VAN B. EN W. 1. Tot verhuring van een gedeelte van de krogt aan M. Brammen voor f32.— per jaar, (voor 1933 te bepalen op f 1.—). Conform besloten. 2. Tot wijziging van de politieverordening in ver band met radiostoringen. Dit betreft hoogfrequent- appai-aten. Conform besloten. 3. Tot benoeming van een lid van de plaatse lijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. (Periodieke aftreding S. Smit). 1. S. Smit. 2. C. Brouwer. Benoemd wordt de heer Smit met alge- meene stemmen. 4. Burgemeester en Wethouders te machtigen een overeenkomst aan te gaan tot uitzending van „de Hopman". Conform besloten. Alleen arbeiders van Koedijk zullen tewerkgesteld worden. 5. De plaatsing van parkeerborden aan te hou den wegens te hooge kosten. 6. Tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Vereenlging van Nederland sche gemeenten tot «en bedrag van f 9000.of zooveel meer als wegens aflossing van kasgeld noo dig zal zijn, tot een maximum van f 25000 Conform besloten. 7. Tot wijziging van de suppletoire gemeentebe- grootlng voor het jaar 1933. Conform besloten. 8. Tot betaling van het aandeel der gemeente in de rente van voorschotten aan tuinbouwers over 1932; indien dit mogelijk blijkt te betalen in een volgend jaar. Conform besloten. 9. Bespreking al of niet voortzetting van de werkverschaffing aan tuinbuwers.. Er is reeds uitgegeven f 3407.— en het maakt een punt van ernstige overweging uit de zaak stop te zetten. Voor de tuinbouwers heeft het f 1022.— ge kost. De werkverschaffing loopt tot 25 Februari. De heer Jb. VISSER wijst er op, dat na 25 Febr. de tuinders niet meer modderen kunnen. Een tuin bouwer die het noodig heeft moet steun uit andere bronnen kunnen ontvangen, daar zijn bedrijf hem aan opeischt.Wat moet het echter, als er geen geld binnenkomt. De VOORZITTER vindt het dan gewenscht het rijk te verzoeken maatregelen voor uitzonderings gevallen te nemen. De heer HART zegt, dat er straks geen geld is om kunstmest en de menschen zooveel mogelijk modderen. In Maart gaat men nog wel door. Als echter de werkverschaffing stopgezet wordt, dan moet er iets anders voor in de plaats gegeven wor den. Spreker stelt voor in Maart de zaak nog eêns te beschouwen. De heer Jb. VISSER acht het ook wenschelijk nog 14 dagen verlenging van het Rijk te vragen. De VOORZITTER zegt, dat ook de gemeente aan het eind van haar middelen is, en acht het moei lijk. De heer M. MULDER wil op maatregelen aan dringen bij de Regeering. De heer HART vindt het op den weg liggen van de commissie van 50 Burgemeesters. Da VOORZITTER zegt dat deze bedoeling ook voorligt. Besloten wordt verlenging aan te vragen. De heer SMIT zegt, dat het niet gaat de werk loozen maar om de broodeloozen. De heer M. MULDER wijst op diegenen, Jie te oud zijn om zwaar werk te doen, en ook voor hen zou iets gedaan moeten worden. Do VOORZITTER zegt, dat die in de steun.wet zullen vallen. Ingekomen is een brief van den Landarbeiders- bond, die te laat is ingekomen. Zoowel voor geórga- niseerde ongehuwden en gehuwden zal steun worden aangevraagd maar de gemeente kan niets doen. De heer M. MULDER vraagt Al,, wat van de jon gens teruecht moet komen. Ze worden rompig, en kunnen tot allerlei daden overgaan. Het gaat zoo niet langer. Moeten die kinderen zoo den zomer in? De Koningin heeft gezegd, ik zal ook denken aan de jeugdige werkloozen, maar wat is er van terecht gekomen. De VOORZITTER zegt, dat het meer ging om jeugdontspanning en ontwikkeling De heer HART vindt de georganiseerde ongehuw- deneen moeilijke zaak. De oude vader moet mod deren en de sterke jongens zitten in den hoek. Na mens den Raad moet geprotesteerd worden, want de jongens worden onrustig. Van ontspanning kan men niet eten. Er moet ook brood zijn. De gemeenteraden moeten zich ver eenigen. De VOORZITTER zegt dater te dien opzichte in de gemeente voor gezorgd wordt. Spreker is gaarne bereid stappen te doen. De heer M. MULDER vraagt omtrent de toeslag op de huren. De VOORZITTER verzoekt den heer M. Mulder eens te komen, om cijfers te zien. Hierna sluiting en gaat de Raad in comité. Uit den Omtrek Sint Pancras. Gisteren heeft het kinderkoor van zanglust een reprise gegeven van de operette Kampavon- turen, zangspel in drie bedrijven van den kom- ponist en directeur van Zanglust, den heer H|. J'. Zaal. Evenals den vorigen keer was de zaal goed bezet, wat den voorzitter, den heer A. Volkers in i'ijn openingswoord «net genoegen opmerkte. De succesvolle opvoering van vorige week zou hieraan wel niet vreemd geweest zijn. Ook nu is er weer goed gezongen en gespeeld ein deed de opvoering niet onder voor die van (ie vorige week. Na afloop van het tweede bedrijf complimenteerde mevrouw van Kampen den heer Zaal en werd door den fotograaf Lelamarre uit Alkmaar een groepfoto van de medespelenden genomen welke den heer Zaal zal worden aange boden namens het kinderkoor. De nmziek werd weer op uitstekende wijze verzorgd door het trio van der Pol, Harms en Ottink die oo"k tij dens het bal de stemming-er in wisten te houden Het deed ons genoegen ook eenige belangstel lenden in de zaal op te merken, uit den kring die om principieele redenen niet gewoon zijn de uitvoeringen bij Bouwstra te bezoeken. Een mooi eerlijk opvoedend geheel, bovendien door kinde ren gegeven, verdient bezocht te worden door ie der die- belang in kinderzang stelt en van kin derzang houdt. De scheiding is reeds zoo groot dat het betreurd mag worden, dat op zoo'n avond j niet allen die het kunnen missen, van hun be- langstelling bHjk geven. Daarom betreuren wij het ook dat wij het hoofd der gemeente niet j mochten opmerken, op een avond die toch de i belangstelling! had. van een groot deel zijner ge meentenaren. Die aigémeepe ledenvergadering gehouden in het Landbouwhuis te Alkmaar mocht zich in geen druk bezoek verheugen. Buiten het bestuur en de Pers was niemand vertegenwoordigd, het geen den voorzitter den heer BART EN 'in zijn openingswoord deed opmerken, dat hoewel men een kleine opkomst gewoon was, het nu geen pleizierige taak was een vergadering te houden. (Notukin worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd Jaarverslag. Ir. Hazeloop deelde mede het geheele Jaarver slag nog 'niet te kunnen uitbrengen, én zich daar om. te willeb bepalen tot enkele mededeelingen omtrent de resultaten van den tuin. Er zijn proe ven genomen met komkommers in stoom- en paardenmestbakken. Bleek het eerste jaar het gewas in de stoombakken minder vruchtbaar, het tweede jaar is onderzocht of het mogelijk was boven de draineer kokers wat'stoom aan te brengen. De eindcijfers waren: in een stoombak zonder stroo 1043 komkommers per raam 33.6. idem met laagje broeimest 940 komkommers per raam 30.3. idem met stroo 905 komkommer per raam 29.2. in een paardenmestbak 1021 kom kommers per raam 32.9. Stroo gaf dus geen gunstig effect. In 1932 waren de uitkomsten: in een stoombak met laagje natuurmest 859 komkommers per raam 27.7 idem met stroo 781 per raam 25.2, idem met kunstmest 739 per raam 23.8 in paardenmestbak 683 konïkommersper raam 22.2. Nu gaven de paardenmestbakken dus den j laagsten uitkomst. Verder zijn er proeven ge- nomen welke het grootste aantal eerste soort hadden en welke het vroegste waren. D|e uitkom- sten waren: Gestoomde bak eerste Mei 89, paardenmestbak eerste soort Mei 18, gestoomde bak 'tweede soort Mei 10, paardenmestbak tweede soort Mei 9. Dferde soort van beide 2. - Stoombakken waren dus vroeger dan paarden 1 mestbakken. Begin April is' geprobeerd maar de paardenmestbak was niet op temperatuur te brij gen. De bladgroenten doen het best in (Se stoombakken. In een vorige vergadering is be- sproken een verzoek uit de Rijp omtrent ran- derigheid in'kropsla. Er is nu een proef genomen en selectie toegepast. Gelet is op totaal oogst en snijdatum óp den vollen grond. In de Voor- burgsche waren 22 procent, in de Vleutensche Meikoning 45 procent, in de Beuzen 76 procent in de gewone Meikoning 76 procent randerig. Verder deelt ir. Hazeloop mede, dat verleden jaar door het proefstation geëxperimenteerd is met Uspulun, ter ontsmetting van wortelzaad Die resultaten waren niet bijzonder, waaruit ech ter niet geconcludeerd kan worden, dat er in de praktijk geen resultaten mee zijn te behalen. Die heer Mallekote heeft het middel aan den Langendijk toegepast voor Berlikummer winter wortelen en goede resultaten verkregen, name lijk bij gebrs. van Nienes ontsmet 1200 kilogr. per snees, niet ontsmet 350 kilogram per snees. Van Dijk ontsmet 835 kilogram niet ontsmet 740 kilogram. Van der Veer ontsmet 1300 kilo gram per snees, niet ontsmet 830 kilogram. Dioor een handelaar is verzocht het middel Verschenen is een K. B., waarin de Tweede Kamer wordt ontbonden met ingang van 8 Mei De dag van de candidaatstelling is bepaald op 15 Maart. Dfe sluiting van de tegenwoordige zitting der Staten Generaal zal geschieden op Zaterdag 6 Mei ,de eerste zitting der Kamers na de ontbin ding op Dinsdag 9 Mei|. De dag van de stemming is bepaald op (26 April. Het Handelsblad teekent hierbij aan: Zooals het bericht omtrent de oplossing der huidige politieke crisis vermeldt, zal op 9 Me a.s. de opening van de buitengewone zitting der Staten Generaal plaats vinden, die tot den Za terdag voorafgaande aan den derden Dinsdag van September zal duren. Op dien derden Dinsdag wordt dan de gewone zitting van het zittings jaar 1393-^-1934 geopend. Of de opening der buitengewone zitting op deh M®i door de koningin zal geschieden, dan wel namens haar door de regeering, valt op het ooegnblik natuurlijk nog niet te zeggen. Dit laatste mag men zeker verwachten als er op 9 Mei nog geen nieuw kabinet gereed zou zijn en dus het dan demissionair ministerie Buys immers het gebruik wil dat een extra parle mentaire regeering ontslag vraagt alvorens de stembus open gaat nog zou zitten. Maar ooK indien het nieuwe ministerie, wel reeds n elkaar mocht zitten is het denkbaar dat de opening der buitengewone zitting, waarin vermoedelijk niet heel veel belangrijke principieele onderwer pen zullen worden afgedaan, zonder de gebrui kelijke plechtigheid zal geschieden en dat men mer, een uiterst sobere door den nieuwen minis ter-president uit te spreken openingsrede zal volstaan. 'Wat nu de vraag betreft of er op 9 jMei al een nieuw kabinet in elkaar zal kunnen zitten daarover hebben wij reeds het onze gezegd. Men kan er van op aan dat het zittend ministerie bij de keuze der data van de gedachte is uitgegaan zijnerzijds een dergelijke snelle oplossing te wil len stimuleeren. Zoodra het verkiezingsresul taat bekend is zal de koningin gegeven het feit, dat het tegenwoordige kabinet demissionair zal zijn, zooals hierboven vermeld den ver schillenden hiervoor in aanmerking komenden personen om advies vragen ten einde dan zoo spoedig mogelijk tot de aanwijzing van een ka binetsformateur te kunnen overgaan. Als men bedenkt hoe dus liefst voor 9 Mei niet alleen een nieuw ministerie geformeerd zal moeten zijn maar dit bovendien nog de gelegen heid gehad zal dienen ta hebben om een Troon- of openingsrede vast te stellen, is het duidelijk, dat fiks aanpakken de boodschap zal wezen. Pokon, een vloeibare kunstmest, speciaal voor bloemisterijen aan te bevelen. Bij potplanten zijn proeven genomen en daartegenover proeven met Nytrophosia. Beide series gaven inderdaad frap pante resultaten, maar waar Pokon drie gulden per kilo en Nytrophosia twintig cent per kilo kost is niet gebleken dat Pokon zooveel beter is Gevraagd is hoeveel kunstmest men moet ge bruiken voor potgrond voor tomaten. Dit hangt van omstandigheden af. De grondmengsels ei- schen verschillende hoeveelheden. Proeven zijn génomen met Nytrophosia met 16 procent chloor •en kunstmest. De resultaten waren aardig. Waar geen kunstmest benut werd, bespeurde men een achterblijven. Met twee kilo ging het beter ,3 kilo nog beter, 4 kilo ongelijk, 5 klio minder en bij 7.5 kilo veel slechter- De,heer Ha zeloop deelt nog mede, dat pasta bij knolvoet- ziekte geen merkbare resultaten gaf. Rekepjng. Er zijn 27 aangesloten vereenigingen, 151 per soonlijke leden, 2 donateurs en 10 gemeenten die subsidie geven. 'Er werden 3 bestuurs- en 1 al- gemeene vergadering gehouden. De heer P. Pil- kes werd als bestuurslid herkozen. De heer Jb. Swets, wien hulde gebracht wordt, heeft we gens gezondheidsredenen bedankt. Vervullen van de vacature was .nog niet noodig. D|e exploitatie rekening gaf een nadeelig saldo van 1973.10 en eeh totaal in ontvangsten en uitgaven 9125.80. De balans wijst aan in activa en passiva 14176.60 Het voordeelig saldo is bepaald op 612 gulden. 'Na eenige mededeelingen omtrent de afschrijvin gen, gedaan te hebben volgt sluiting. Piaatselijk l§ieisw§ Broek op Langendijk. Buitengewone ledenvergadering op Eiin&dag 14 Februari 1933, des avonds half acht in het lo kaal van den heer J. de Boer. Voorzitter J. Wielings opende met een wel kom vertrouwende op een gezellige bespreking. Die heer GGlas deelde mede wat de bedoeling was van het beleggen dezer vergadering en wel een bespreking te voeren betreffende een kunst- baan in het buitenland. Gememoreerd werden de vele pogingen, welke daartoe in het werk ge steld zijn, met als resultaat dat eindelijk een stuk land gehuurd kan worden, hetwelk een kosten met zich medebrengt van 260 gulden. Zpu dit plan ten uitvoer gebracht worden, dan moet eer stens de contributie verhoogd worden van 0.50 op 1 -gulden per jaar. Terwijl men bovendien na dezen maatregel nog voor de moeilijkheid komt bloot te staan, dat hiermede niet kan worden volstaan. Terwijl nog een geheele reeks van bindende bepalingen gemaakt moeten worden welke bezwaren op zullen leveren voor de toe komst. Het bestuur verbindt er tevens de voorwaar de aan dat des avonds niet gereden wordt bij kunstlicht en dat de baan, des Zondags geslo ten blijft. De heer C. Smit is: voor een kunstbaan en wenscht het land te huren voor den tijd -van 5 jaren, hetwelk waarschijnlijk goedkooper uit komt wat betreft den huurprijs. Voorzitter deelt mede, dat éen der eigenaren Van het land daarvoor niet te vinden is. t_ Die heer Smit wenscht eveneens, dat ook ge reden wordt bij kunstlicht.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2