Trefpunten. Trefpunten Vergadering Nieuwstijdingen Verhuur van grond bij publieke inschrijving op Zaterdag 18 Februari, bij G. VIS te Oudkarspel. de heer WIJNKOOP, „De Land en Tuinbouw onder het Kapitalisme". Voorzitter deelt mede, dat deze/ savo adem iet beschermd is, daar nuen tochflnletverlaneeQkan, dat het, bestuur 'savouds ook aanwezig is, daar komt nog bij, dat de baan, dan, tsavonds ,veel keer- opgeknapt moet wordent hetwelk extra kosten met zich medebrengt. De heer Troost zegt «enigszins teleurgesteld te zijn in de houding van het bestuur. Ete al- gemeene gang van zaken is, dat het bestuur richtlijnen aangeeft. D|at is nu niet gebeurd. Eir wordt nu gezegd, dat wenscht men, een proef met een kunstbaan, te nemen, dan moet de ver gadering dat maar uitmaken. Zulks is niet goed. Mijn vraag is, zegt spr., ziet het bestuur er kans voor om de Voorgestelde zaakj te finan cieren. Die heer De Jong vraagt of er wel voldoende rekening is gehouden met al de eigenaren, van het land. Spr. is van meening, dat er nog een vergeten is, welke belang heeft bij de loozing van het water. Die secretaris deelt mede ,dat dit onder de oogen is gezien, en vertrouwt in dezen op (/ie welwillendheid van dien eigenaar, daar met de loozing betreffende het water van dat land reke ning is gehouden,. Betreffende de vraag van den heer Troost werd medegedeeld, dat in het bestuur da ge dachte heerschte, dat bij heffing van dubbele contributie de proef genomen kan worden,. D|e heer Troost zegt hieruit te kunnen con- cludeeren, dat het bestuur aan de vergadering alzoo kan voorleggen'"het voorst©! te aanvaar den. D© secretaris zegt, dat de heer Troost de ver antwoordelijkheid wil wentelen op het bestuur. Maar zoo is het niet. Alle bezwaren zijn ver" mgadering voorgelegd en die heeft het woord. Die heer Troost zegt niet gezegd te hebben, dat hij de verantwoordelijkheid op het bestuur wentelt. Maar wanneer een bestuur aan de ver gadering een voorstel voorlegt, dan aanvaardt de vereeniging het of men verwerpt het. Wan neer we de gedachtengang goed volgen, dan draait het punt in kwestie er om, zullen we (het offer van dubbele contributie aanvaarden of niet. Na een breedvoerige discussie betreffende de verbonden bezwaren werd tenslotte besloten de proef voor een jaar te nemen. E© heer Smit wenschte bij eventueel ijs, de kunstbaan ook des Zondags open te stellen. Geantwoord werd, dat in de statuten is vast gelegd, dat 'Zondags de baan voor het pubtliek gesloten is. D© heer De Jong wenfechte wel, dat bij even tueel© leverantie van het éen of ander iedere ne ringdoende op z'n beurt hiervan in de gelegen heid gesteld werd. Werd toegezegd hiermede rekenin'g te hou den. i Hierna sluiting. Broek op Langendijk. Maandag 13 Eebruari 1933 werd door de Bur gerwachten en de afdeelingen der B. V. Land storm aan den Langendijk een schietwedstrijd gehouden in Jiet lokaal van den heer J,. de Boer Eoor 152 schutters werd aan den wedstrijd deelgenomen .en verschillende mooie prijzen wa ren hieraan verbonden, zoowel in natura als in deun stvoorwerpen Voor het uitreiken der prijzen werd allen een hartelijk welkom toegeroepen door burgemeester Slot, wien het aangenaam aandeed dat zooveel jonge mannen en ouderen in dezen boozen tijd toonen het gezag terzijde te staan. Spr. hoopt© verder dat de prijzen welke uitgereikt worden een stimulans mogen zijn voor den arbeid wel ke er voor verricht is. Thans werd het woord gegeven aan kapitein Haremaker, inspecteur der burgerwachten, in Noordholland, welke een causerie hield over de gebeurtenissen, welke den laatsten tijd zijn voor gevallen. Wat betreft de gebeurtenis met de Zeven Provinciën kan deze nog niet volledig behandeld worden, daar de rapporten 'iienaan- gaande nog niet binnen zijn. Spr. is de mee- ning toegedaan dat de oorzaken welke er toe geleid hebben geschieden door invloeden van communistischen aard, welke reeds tien jaren lang daarop hebben ingewerkt. Wanneer dat voo roogen gehouden wordt, dan wint de gedachte meer en meer veld, waar blij ven we toch eigenlijk en waar kunnen we ver trouwen op stellen. Elan krijgen we een gevoel van twijfel. Daarom is het een troost te weten, dat er nog bewegingen zijn, die als volmaakt betrouwbaar zijn te beschouwen. Bij de terug komst uit Zwitserland werd H,. M. de koningin toegejuicht door een groo'te menigte. Dat is "een huldigen van het gezag. Hetwelk we hier in Broek op Langendijk nu eveneens zien. Dit is ook een huldiging van het gezag. Hechte trouw Tn alle tijden het bewijis dat op jullie gerekend kan worden. Die invloeden, welke genoemd zijn en wel ke we voor oogen hebben, moeten we niet on derschatten. Het is zoo gemakkelijk rustig voort te leven.' Men heeft toe te zien dat geen verkeerde elementen toegelaten worden. Op al lerlei wijze is van communistische zijde gepro beerd in afdeelingen binnen te dringen, om op ge raffineerde manier op de hoogte te komen. Men blijve daarom op zijn hoede. Alle ooren en oogen open om de hechtheid te bewaren. Spr. memoreerde verder dat men niet alleen te doen heeft met invloeden van buiten, maar ook van binnen. Hetwelk vooral tot uiting komt wanneer men in zorgen en moeilijkheden zit. Veelal is men er dan overuit die menschen een andere maatschappij vorm aan te praten, welke volgens hen veel beter is. Men leene daar geen gehoor aan. Wanneer men in twijfel verkeert dan ga men ©rnstig met zich zelf te rade en dan komt men tot Me slotsom, dat alles moet loop&n langs den weg van, orde en regelmaat. Men moet altijd met menschen, welke het gezag omver willen werpen, voorzichtig zijn(. Deze demonstratie is een prachtig beeld en van groote beteekenis, omdat men voor 100 proeent op jullie kan vertrouwen en men zeker weet, dat wanneer ge opgeroepen wordt, ge paraat zijt. Spr. wekt de aanwezigen op zoo door te gaan. Ook de jongeren moeten bereikt worden, dat is noodzakelijk. Z© moeten voor bereid worden opdat ze begrijpen wat het bes te is. Ook moet men, waar noodig, voor ."zijn oordeel durven uitkomen en propaganda ma ken om op kracht te blijven. Men, vrage ook'zich zelve af of men gereed is. Want men. weet niet wat voor ons is weggelegd. Men leeft in teen tijd van onzekerheid. Laat men daarom hoop houden en sterk blijven en de werkelijkheid on der de oogen zien. Laat men op volle Jcracnt blijven, opdat, wanneer noe plotseling ook, de oproep komt, snel hulp geboden worde. Laat men dan zijn organisatie handhaven en pro paganda maken. Het is een buitengewoon aan gename gedachte en het geeft een krachtig ge voel dat een ^root aantal mannen zich schare onder het tegenwoordige gezag. Deze rede werd met donderend applaus be groet. Burgemeester Slot brengt spr. dank en stelt voor het navolgende telegram te verzen den aan H;. M- de Koningin: „'Burgerwacht en Bijzondere Vrijwillige Landstorm van de Langedijker gemeenten, na 't houden van een wedstrijd in vergadering bijeen te Broek op Langendijk, betuigen Uwe Majes teit hare bijzondere aanhankelijkheid en bid den U in deze moeilijke tijden Gods zegen toe" Namens hen, Burgemeester Slot. Hierna werd de uitslag van den wedstrijd bekend gemaakt, welke als volgt luidt: Burgerwacht Broek op Langendijk met 1883 punten, Bijz. V. Landstorm Broek op L. 1862 punten, Burgerw. Noordscharwoude 1829 punten, B. V. Landst. Noordscharwoude 1814 punten, Burgerw. Z.uid- scharwoude 1729 punten. E© eorpsprijs zijnde een medaille, beschikbaar gesteld door burgemeester Slot werd alzoo ge wonnen door de burgerwacht te Br/, op Langend. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen. De gecombineerde vergadering van den L. T. B., Christ. Boere|n- en Tuinders- bond en Neutr. Bond van Boeren- Lanid- en Tuinbouwers. I Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Vennik over bovengenoemd© vergade- I ring, 'hebben wij nogmaals inlichtingen ingewon- nen. Door een klein misverstand kon er aan 'dat artikeltje een verkeerde uitlegging gegeven i worden en kunnen wij ons met het ingezonden stukje vain den heer Vennik vereenigen. De Correspondent. Meisje aangerand. Toen Dinsdagavond het zevenjarig dochter tje van den landbouwer B). van der Wetering te Dte Wijk bij Meppel van school naar huis terug keerd ewerd zij op den straatwegaangesproken door een haar onbekend persoon. Deze lokte Tiet kind mee naar naar 'het aangrenzende bosch J waar het individu met het meisje .ongeoorloofde handelingen pleegde. Het kind zag kans om j hulp te roepen, waarop eenige personen kwamen toegeloopen en de onverlaat de vlucht nam'. I D( e ouders van het meisje stelden de politie van het gebeurde in kennis die onmiddellijk met het onderzoek aanving. Men vermoedt dat de 19-jarige Kj. O. te De Wijk het meisje heeft aangerand. O. ,die voort vluchtig is, is reeds eenige malen met de jus titie in aanraking geweest. dè reizigerstarieven ook zal inhouden een verla ging van de vacantiekaarten met 20 procent. Dte aandacht wordt erop gevestigd, dat deze ver laging ook tijdens de Paaschdagen zal gelden. Die goudschat der Lutiin©. Maandag is op Terschelling aangekomen de heer Deckers uit Gennep (Limburg) met per soneel om te zoeken naar den goudschat van de Rutine. De Lutine is ongeveer 133 jaar geleden op de kust van Terschelling vergaan. Men neemt aan, dat zich voor een waarde van tien millioen gulden aan goudstaven op den bodem der zee bevindt. D© speciale werktuigen, die de heer Bec kers heeft meegenomen, zullen op het eiland worden gemonteerd waarna met het onderzoek zal warden aangevangen. Buitenland Herstel der Beitersche monarchie? B© correspondent te Munchen van de Daily Telegraph heeft een gesprek gehad met baron Gutenberg, den leider der Beiersche monarchis tische vereeniging, over het standpunt van deze organisatie. „Kroonprins Bupprecht, zoo zeide hij, heeft nimmer afstand gedaan van zijn rechten, hij is dus feitelijk onze koning, doch wordt op het oogenblik alleen verhinderd die rechten uit te oefenen." Volgens den baron zou het een buiten gewoon populaire gebeurtenis zijn, als Bupprecht die thans 64 jaar is en te Munchen woont,, 'den Beierschen troon besteeg. De Beieren willen hem op den troon zien, niet omdat zij gelooven, dat een koning hun een economisch paradijs kan verschaffen maar omdat zij weten, dat een mo narch politieke stabiliteit zal brengen, aldus de baron. Van een bepaalden datum wilde de monar chistische leider niets weten. Er is natuurlijk geen sprake van een staatsgreep, verklaarde hij ofschoon die z.i. thans zonder veel verzet zou knunen worden uitgevoerd. Ik kan niet zeggen wanneer de appel rijp zal zijn en van den boom zal vallen, zoo besloot de baron. Ik zie alleen, dat de zon er eiken dag krachtiger op schijnt en dat de appel onvermij delijk spoedig rijp moet zijn. Overigens gaan er geruchten, volgens welke ''men bij wijze van overgang in Beieren de func tie van president zou scheppen, waarvoor dan kroonprins Bupprecht in aanmerking zou ko- A-vanW-KEMBURG'S LEEUWARDEN E|e, staking t© IJmuiden. Nadat in verband met de staking te IJmui- i den de burgemeester van Velsen Maandagmor- gen een bespreking had gehad met vertegen- woordigers van den Centralen Transportarbei- dersbond, vond des middags een bespreking plaats i tusschem den burgemeester en het bestuur der Beedersvereeniging. In deze conferentie heeft dit bestuur zich bereid verklaard, de voorstel len van den burgemeester, die zooals bekend, als bemiddelaar in het conflict optreedt, nader in zijn vereeniging t© bespreken. Nfarktberichien 1 Broek op Langendijk. 15 Februari. 57000 kilogram roode kool 1.103, tweede srt, 0.802.20. '76000 kilogram gele kool 1.202.10 j 0.701.70. 130000 kilogram deensche w. kool i 0.600.70. '24000 kilogram uien. gele uien 1.80 2.30 grove uien 1.301.90 gele drieling 1.20 —1.40. '2100 kilogram peen 1.30—1.50. 1400 ki- logram bieten 0.602. Invoerrecht in Duitschla<n|d van kaas met 50 procent verhoogd. Gisteren werd het invoerrecht op Edammer en Gbudsche kaas in Duitschland verhoogd van 50 op 30 mark. Dluitschland is verreweg onze groot ste afnemer van kaas. Bezuiniging spoorwegen. Traïntreilmen worden ingelegd. Volgens het Leidsch Dagblad zullen de Neder- Tandsche Spoorwegen met de a.s. zomerdienst regeling een proef nemen door op verschillende drukke trajecten tusschen de sneltreinen zg. i tramtreinen te laten loopen. De tramtreinen zul j len 'dan de passagiers voor de tusschengelegen stations vervoeren. "Ook kunnen dan de zg. boe j meltreinen door tramtreinen vervangen worden, I wat belangrijke bezuiniging in de exploitatie- kosten beteekent. Tusschen de Ned. Spoorwegen en H- Ti. M- j zijn dienaangaande besprekingen gevoerd en met I den a.s. zomerdienst- zullen op het traject Hee renveenLeeuwardenMeppel tusschen de snel treinen der Ned. Spoorwegen tramtreinen wor den ingelegd. Het doel is deze tramtreinen te la ten loopen in aankomst van sneltreinen uit Hol land te Heerenveen die niet weer voor Leeuw arden stoppen. Goedkooper reizen. Naar de Telegraaf verneemt staat het nu vrij wel vast dat de nieuwe reizigerstarieven van de Ned. Spoorwegen met ingang van 1 April at.s. zullen worden ingevoerd, zoodat met de Paaschdagen op 16 en 17 April het-reizend pu bliek hiervan zal kunnen profiteeren. Voorts verneemt het blad, dat de verlaging van 16 Februari. 37000 kilogram roode kool 1.302.1 soort 0.802.20. 90000 kilogram gele kool 0.90 2.10 idem tweede soort 0.701.80. 85000 ki logram deensche witte kool 0.60. 20000 kilogram uien gele uien 1.40—2. grove uien 1.201.80 gele drieling 1.301.50. 900 kilogram peen 1.70. 1300 kilogram bieten 1.60. TWirdermarktbond 15 Februari. 11700 kilogram uien. drielingen 1.501.60, uien 2102.60, grove uien 1.501.80. 4500 kilogram kroten 0.601.40. 38900 kilogram roode kool 1.502.60 idem doorschot 0.601.80. 147800 kilogram deensche witte kool 0.60 idem doorsch. 0.60. 27400 kilogram gele kool 1.101.80 idem doorschot 11.50. Doorgedraaid 1800 kroten en 700 rood. 115200 kilogram deen. 16 Februari. 19900 kilogram uien. drielingen 1.401.90, uien 1.70—2.10 grove uien 1.40—1.90. 2000 kilogram peen 1.50. 2600 kilogram kroten 0.601.20. 97000 kilogram roode kool 1.302.50 idem door schot 0.601.90. 163800 kilogram deensche w. kool 0.60 idem doorschot 0.60, 54200 kilogram gele kool 1.1.80 idem doorschot 0.701.40. Doorgedraaid 1200 kilogram rood, 1400 kilogr. geel, 121400 kilogram deen. Warmenhuizen. 14 Februari. Boode kool 1.30—2.50 idem 2e soort 0.80—2.20 Gele kool 1.301.90 idem tweede soort 1.20 1.60. "Witte kool 0.60. Drielingen 1.30—1.40. Uien 2.703.10. Grove uien 22.30. Bieten 0.70 1.40. Aanvoer 51700 kilogram roode kool, 9200 kilogram gele kool, 37600 kilogram witte kool, 5000 kilogram uien, 1625 kilogram bieten. 15 Februari. Boode kool 1.40—2.70 idem tweede soort 1.20 —1.80. Gele kool 1.60—2. Witte kool O.oO id. 2e soort 0.60. Erielingen 1.401.50. uien 2.30 —2.60. Grove uien 2.20. Aanvoer 10300 ki logram roode kool, 2500 kilogram gele kool, 17000 kilogram witte kool, 1825 kilogram uien. Wanneer j' elkaar op straat ontmoet, In stad of dorp, in huis of boet, Als oude kennissen of als vrind, Allicht zich een gesprek ontspint. Heb jij al planten? Uienzaad? Vraagt men, zooals het veelal gaat, Heb jij je land al weer verhuurd? Weet jij een woning in de buurt? En gaat de vrouw soms „aan den loop", Dan treft zij 't bij den Uitverkoop. Met groote letters staat te lezen: Hier is 't goedkoop! Hier moet je wezen! Dat 'swat voor haar. Zij loopt er in; Toevallig TREFT z'ook haar vriendin; Zij praten, kijken, loopen rond, En koopen wat daar lag of stond. Zij loopen samen nog wat op, Genieten van het weer volop En wat er in de uitstalkasten Der Winkels steeds hun oog verrast, jn. Toevallig, dat z' elkander troffen; Een TREFPUNT doet je altijd boffen! Want met een TREFPUNT TREF j'elkaar, En TREF je alles, dat is klaar! Een TREFPUNT hier een TREFPUNT daar, Een TREFPUNT TREFT! 't Is wonderbaar! Een TREFPUNT der „N. L. Courant", Heeft steeds succes, TREFT zelfs een klant! Willen Vereenigingen en Corporaties die er prijs op stellen een verslag gepubli ceerd te zien van vergaderingen en uit voeringen, er aan denken, hunne uit- noodigingen steeds vroegtijdig bij onze Redactie in te zenden? Vindt U dit geen aardige plaats, om diegene, die U ontmoeten wilt, te tref fen? Geen goed TREFPUNT? BOUWLAND te huur. Nieuwlandsgroet (32); Langeveld (32) en Plantakker (5). Onder Zuidscharwoude. Bij T. Kostelijk, Noordscharwoude. Met 1 Maart een WONING te huur naast de Kerk te Oudkarspel. Te bevragen bij T. Kostelijk, Noordscharwoude. Advertentiën De Directie van het Grondbedrijf der gemeente Alkmaar deelt belanghebben den medÊ, dat de volgende perceelen grond tot Kerstmis a.s. bij PUBLIEKE INSCHRIJVING zullen worden verhuurd: Perceelen Sectie A: nrs. 460, 461, 462 en 463, gelegen te Zuidscharwoude, groot pl.m. 1.79.30 H.A. (Vorige huurder Jb. v. d. Molen). Perceelen Sectie A: nrs. 426 en 428. B. nrs. 245, 642 en 649 gelegen te Zuid scharwoude, groot pl.m. 1.55.75 H.A., en sectie A. 357 en 358, gelegen te Noord scharwoude, groot pl.m. 0.49.10 H.A. (Vorige huurder G. Barten Kz.). Perceelen Sectie B.: nrs. 215, 216, 219, 1134 en 1135, gelegen te Zuidscharwoude, groot 0.50.60 H.A. (Vorige huurder A. en R. de Boer). Perceel Sectie A.: nr. 412, gelegen te Noordscharwoude, groot p'.m. 0.28.00 H.A. (Vorige huurder C. Langendijk Pz.). Perceel Sectie C.: nr. 579, gelegen te Oudkarspel, groot 0.39.51 H.A. (Vorige huurder C. Pranger Czn Inschrijvingsbiljetten worden vóór 25 Februari a.s. ten kantore van den Direc teur van het Grondbedrijf (Waagge bouw) ingewacht, alwaar tevens inlich tingen zijn te bekomen. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Groote Openbare SPREKER LID DER TWEEDE KAMER ONDERWERP: Aanvang half acht Debat gewenscht Entrée f0 20 Werkloozen f0 10 GLADIOLEN GEVRAAGD. Gevraagd: GLADIOLEN 12op 10-12, 8-10 en PLANTGOED. Alle soorten gezond en vorstvrij. Betaling des ge wenscht contant. P. POOL, Andijk (West). Tel. 1942.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 3