Tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbelang" heer J. de Bakker te Noordscharwoude De voorzitter, de heer G. Barten, opent de ver gadering met ongeveer de volgende woorden: Geachte vergadering, We gaan er thans toe over onze jaarvergadering van de tuinbouwvereeniging over 1932 te openen. Wij hadden gehoopt, dat, wanneer de tijd van de jaarvergadering gekomen was, de toestand in de tuinbouwbedrijven, iets, al was 't dan maar iets, zou zijn verbeterd. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn. Het wordt voor onze bedrijven dagelijks zwaar der. De toekomst is donker. De tijden zijn ernstig. Echter niet alleen voor ons bedrijf, hoewel het tuinbouwbedrijf in deze streek zeker een van de zwaarstgetroffene is. Overal is de toestand slecht, is de toestand nijpend. M. H., en wat is nu de oorzaak van dit alles. Dat is zeer moeilijk te con- stateeren. 't Is niet de eerste crisis die voorkomt. En het zal ook niet de laatste zijn. We weten dat voor onze bedrijven de toltarieven, de verhoogde toltarieven groote moeilijkheden voor handel en artikelen opleveren. Ik denk wel eens: wanneer er nu geen toltarieven waren, als er geen belemmerin gen waren, zou er dan geen crisis zijn? Ik weet het niet. Wat zal uit de crisis voor onze tuinbouwbe drijven voortkomen? Ik weet 't al weer niet. Voor aanstaande economen zeggen dat wij den laagsten stand van de crisis bereikt hebben. We hopen dat ze gelijk hebben, maar dan rijst de vraag: hoe lang zullen we hierop moeten blijven staan en wanneer we er uit komen, hoe zal de toestand dan zijn? Ik kreeg een blad in handen, waarin over ver schillende crisisen wordt geschreven en men begint daar met 1886. In 1886 schreef men over de crisis hetzelfde als nu. De crisis van 1886 heb ik ook mee gemaakt. Ik weet niet meer hoe het toen gegaan is. Wel weet ik dat we arm waren. Een boerenhuis met een erf voor nog wel drie huizen kon men koopen voor f 1200.men had geen geld voor landhuur. De eene streek of het eene land wordt zwaarder getroffen dan het andere. En dat is ook met de menschen zoo. Nu moet men niet denken dat het nooit meer zal veranderen. Hoewel de toltarieven een zware belem mering voor ons vormen, zullen we een groote con current krijgen aan het Duitsche volk, waar onze kool in hoofdzaak geleverd moet worden. Zelfs wor den er in de grensplaatsen Duitsche kool verkocht. Misschien heeft men in de toekomst in Duitschland ons niet meer zoo noodig. Ook daar gaat men met de hulp van Hollanders de kwaliteit steeds beter maken. Voor de jongeren bestaat er echter nog een kans, maar wij allen moeten meehelpen en onze schou ders eronder zetten om ons er doorheen te slaan. Waarom zegt men dit en schrijft men dit in de kranten? Om de menschen die moedeloos worden moed te geven. Dat er weer andere tijden en toestanden zullen komen. Na regen komt zonneschijn en 200 zal er ook verandering komen in de maatschap pelijke en economische toestanden. Het is noodig dat wij elkander moed inblazen, al moeten wij er ons ook met behulp van de regeering doorheen slaan. Laat de moedeloosheid in de vergadering ook niet den boventoon voeren. Laten wij de agenda kalm en zakelijk afhandelen, opdat wij kunnen zeggen dat het een aangename vergadering is geweest. Met een woord van welkom aan leden en pers wordt de vergadering voor geopend verklaard. NOTULEN. Deze worden door den Secretaris, den heer J. Kliffen, gelezen en onveranderd onder dank goed gekeurd, waarna dezelfde eenige medIdeelingen doet en wel: dat door de Prov. Commissie beschik baar gesteld is Zilveruienzaad en Reuzenbloe-mkool- zaad. Spoedig bestellen is zeer gewenscht; dat de bode, de heer P. Hemke, als zoodanig heeft bedankt en door het bestuur is benoemd de heer Jn. Smit; dat niet iedereen heeft geteekend op de officieele ledenlijst, waarvoor de bode zal rondgaan; dat de Zetkoolregeling in den Noordscharwouder Polder niet in orde is wat betreft de huis gele en taaie gele; dat het gewenscht is te zorgen dat de inventari satiebiljetten goed zijn ingevuld, en heden worden opgehaald, tegelijk met de biljeten voor de kunst mest. De voorzitter zegt zeker de tolk der vergadering te zijn wanneer hij den heer P. Hemke dank brengt voor de krachten in dienst en in het belang van de tuinbouwvereeniging gegeven. De zetkoolregeling zal nader worden bezien door het bestuur met 3 bouwers uit den Noordschar wouder Polder. Nog doet de secretaris een mededeeling dat een medaille is beschikbaar gesteld voor de ijsclub „Nut en Vermaak" waarvoor een dankbetuiging is inge komen. DE REKENING van den penningmeester geeft aan een ontvangst van f 653.31, waarin is begrepen een beginsaldo van f 24.60. De uitgaven hebben bedragen f 039.44, zoodat de rekening van de vereeniging sluit met een na- deelig saldo van f 36.13. De rekening van de Poterbewaarplaats geeft aan een ontvangst van f 1454.87, waarbij is begrepen een saldo van f 122.54. De uitgaven hebben bedragen f 1533.08, zoodat deze rekening sluit met een na- deelig saldo van f78.21. Door de kasnazieners wordt gerapporteerd alles in volkomen orde te hebben bevonden. De rekening wordt door de vergadering goedge keurd, en ontvangt de penningmeester, de heer C. Keeman Cz., een woord van dank voor zijn ge houden beheer. Evenzoo de kasnazieners voor hun arbeid. Als kasnazieners voor de volgende rekening wor den aangewezen de heeren J. Langedijk, J. Linde boom en J. Kater. Aan de orde wordt thans gesteld de BESTUURSVERKIEZING. Aftredend de heeren J. Ootjers en C. Keeman Cz (herkiesbaar). De stemming gaf tot uitslag dat de heer J. Ootjers met 68 stemmen en de heer Keeman met 71 stemmen werden herkozen. Beide heeren aanvaarden hun benoeming onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen. JAARVERSLAG. Door den secretaris wordt hierna gelezen het uitgebreide Jaarverslag dat wij in zijn geheel in ons volgend nummer zullen publiceeren. De secretaris ontvangt een woord van dank voor zijn keurig verslag. Door den heer L. Mallekote wordt hierna als cor respondent uitgebracht HET VERSLAG VAN DEN PLANTEN- ZIEKTENKUNDIGEN DIENST. Alvorens zijn verslag uit te brengen, wijst spreker op het groote belang van het oordeelkundig bewaren van tulpenbollen. Leden uit Tuinbouwbelang kun nen zich hiervoor in verbinding stellen met de Tuinbouwvereeniging ,,De Eendracht" te Oudkar- pel. Voor de door den heer Mallekote gedane mede- deelingen verwijzen wij naar de van zijn hand ver schenen publicaties in ons blad. Wat betreft de zaadselectie, verwijzen wij naar een binnenkort in ons blad te verschijnen artikel. De rapporteur ontvangt een woord van dank voor zijn duidelijk en uitgebreid rapport. Naar aanleiding van dit verslag worden eenige vragen gedaan, die door den rapporteur tot tevre denheid worden beantwoord. Tevens wordt den heer Mallekote dank gebracht voor den door hem verrichten arbeid. DIVERSE VERSLAGEN VAN IJSCLUB, KUNSTMEST-, MANDEN- EN ZAAD COMMISSIES. Deze laten wij hier volgen. Door den heer K. Wagenaar Wz. wordt verslag uitgebracht over de bemoeiingen van den ijsboeier. De ontvangsten hebben bedragen met inbegrip van het saldo van f 505.45, totaal f 757.47. De uitgaven hebben bedragen een totaal van f520.89, zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van f 236.58. De heer K. van Dijk dringt erop aan om zoo noodig subsidie aan te vragen bij de gemeente. De heer K. Wagenaar zegt, dat de gemeente bij draagt de helft van het tekort. Beter was het te 'vragen de helft van het benoodigde bedrag, omdat anders de bouwers toch meer moeten bijbetalen. De heer J. Kliffen meent dat het gemeentebe stuur een zeer loyale houding heeft aangenomen, en zou den de ijsboeier in overweging willen geven, om aan de gemeente te vragen of men de men schen niet in werkverschaffing kunnen komen. Deze zaak zal nader door het bestuur van de Tuinbouwvereeniging en van de ijsbojeier onder oogen worden gezien. Door den heer K. van Dijk wordt verslag uitge bracht over de werkzaamheden der KUNSTMEST-COMMISSIE. Mijne heeren, Hoewel dit verslag niet in een toon zal luiden zooals we gewend waren in de jaren van voorspoed en gestadige toename van omzet, gaf het afgeloo- pen jaar onze commissie nog wel reden tot tevre denheid. Immers, betrokken in 1931 49 leden 205100 kilogram, tot een bedrag van f13986.63; in 1932 betrokken 51 leden 181700 kg. tot een bedrag van f9082.11. Van deze cijfers steekt enkel dat van het kwantum van 1933 ongunstig af bij dat van het vorige jaar, terwijl het aantal betrekkende leden en het bedrag tot voldoening aanleiding geven. Want het kleine 5 duizend gulden lagere bedrag komt voornamelijk door de aanmerkelijk lagere prijzen van enkele der voornaamste kunstmeststoffen. De volgende vergelijking zal u dit toonen. Doorsnee- prijzen voornaamste kunstmeststoffen. 1931: Zwvelz. Ammoniak f9.98; Chilisalpeter f 16.20; Kalksalpeter f 10.00; Superfosfaat f2.93; Patentkali f7.075. In 1932 was de prijs resp. f4.92; f854; f7.15; f 1.93; f7.05. Kalizout in 1931 f6.48; 1932 f6.31. 12 Monsters werden er getrokken, te weten: 4 van Zw. Ammoniak, met een gehalte van 20.8, 20.74, 20.94 en 20.71 pet.; 2 van Patent kali met een gehalte van 26.7 en 27.6 pet.; 2 van Kalizout met een gehalte van 42.7 en 40.6 pet.; 2 van Super fosfaat met een gehalte van 14.4 en 14 pet.; l van Chilisalpeter met een gehalte van 15.65 pet.; 1 van Kalksalpeter met een gehalte van 15.2 pet. (14.5 pet. Nitraat en 0.7 pet. Ammoniak). Wederom hadden dit jaar 5 leveringen plaats. De Maartlevering, gegund aan de fa. Haijtema, bestond uit 32500 kg Zw. Ammoniak af 5.05; 5200 kg Chilisalpeter a f8.50; 6500 kg Kalksalpeter a f7.35; 50 kg. Ureum a f 18.25; 700 kg Nitrophoska a f 16.25; 26450 kg Superfosfaat a f 1.87; 18500 kg Patentkali a f7.12; 7900 kg Kalizout a f6.34; 1000 kg Tho- masslm a f 1.98 en 100 kg kalk a f 1.45. Alles per 100 kg. Totaal 98900 kg. tot een bedrag van f 5017.81. Van de Meilevering werd 15900 kg Zw. Ammoniak gegund aan de Bataafsche Import Mij. tegen een prijs van f4.975 per 100 kg. Overigens leverde Fa. Haijtema 19450 kg Zw. Ammoniak a f4.69; 1750 kg. Chilisalpeter a f8.65; 5000 kg Kalksalpeter a f6.88; 10650 kg Superfosfaat a f 1.97; 6400 kg Patent kali a f7.08; 3050 kg Kalizout a f6.34; 2500 kg Kalk a f 1.37; 200 kg Thomasslm a f 2.025 en 200 kg Stof- kainiet a f 5.25 per 100 kg. Totaal 65700 kg. tot een bedrag van f 3144.99. De Junilevering gegund aan Fa. Haijtema bestond uit 750 kg. Zw. Ammoniak a f 4.86; 800 kg Chilisal peter a f8.53; 2900 kg Kalksalpeter a f7.24; en 700 kilogram Kalkammonsalpeter a f7.09 per 100 kg. Totaal 5150 kg. tot een bedrag van f 364.28. De Septemberlevering werd gegund aan Fa. Krol en Co. en bestond uit: 2400 kg. Zw. Ammoniak a f4.76; 3250 kg Superfosfaat a f2.29; en 3600 kg. Patent kali a f6.66 per 100 kg. Totaal 9250 kg. tot een bedrag van f428.43. De Octoberlevering, gegund aan Fa. Haijtema, bestond uit: 50 kg Zw. Ammoniak a f 5.20; 50 kg. Superfosfaat a f2.36; 1400 kg. Kalizout 40 pet. a f 6.09 en 1200 kg Thomassselm a f 3.13 per 100 kg. Totaal 2700 kg tot een bedrag van f 126.60. Tevens werden in September nog aangekocht in combinatie met Oudkarspel 220 balen turfstrooisel a f 1.35 per baal van pl.m. 100 kg. Hiervan waren 130 balen voor onze leden. Hiermede heb ik U, naar genoegen, zoo ik hoop, een overzicht gegeven van de werkzaamheden onzer Commissie in het afgeloopen jaar. Wat 1933 zal brengen? We weten het niet doch dat de strijd om het bestaan zwaar, soms wanhopig zwaar zal zijn, is wel zeker. Ik kan slechts hopen dat de Kunstmestcommissie zeer vele onzer leden van dienst mag zijn. Dat deze hoop waarheid moge worden als een lichtend teeken in dezen donkeren tijd. Door den heer Van Dijk wordt voorgesteld- om de onkosten verbonden aan de werkzaamheden om te slaan over de verbruikers en niet meer te laten betalen door vereeniging. Dezen maatregel te laten bestendigen gedurende deze moeilijke tijden De heer A. de Geus Kz., steunt dit voorstel. Anderen achten het niet gewenscht om hiertoe ove rte gaan. Het voorstel door den heer Van Dijk gedaan, wordt ingetrokken en blijft de oude toestand ge handhaafd. Verder vraagt de heer Van Dijk of de gelegen heid niet opengesteld kan worden dat een paar dagen voor de levering wordt betaald, vooral omdat eventueele stroppen door de vereen, moeten worden gedragen. De heer Kliffen stelt nog zooveel vertrouwen in de leden dat hij het wel wat al te kras vindt om te betalen voor de levering plaats heeft. De vergadering acht het goed om op den ouden voet door te gaan. VERSLAG MANDENCOMISSIE. De heer K. Wagenaar Kz., brengt het volgende verslag uit: Geleverd zijn: 288 witte aardappelmanden met rottingoor en kimmen a f 0.55 is f 158.40; 15 witte tralie maanden a f0.725 is f10.871/*; 33 rotting tralie manden a f 1.32'/* is f43.721/*. Totaal 336 manden voor den prijs van f 213.00. z De rapporteur vraagt of het niet gewenscht zou zijn om eens een jaar te wachten met het oog op het geringe kwantum. De vergadering gaat hiermede accoord. VERSLAG WORTELZAAD-COMMISSIE. De heer P. van Dijk brengt het volgende verslag uit: Müjne Heeren, Daar wij het vorig jaar door mislukking heele- maal geen zaad geteeld hebben, is het dit jaar ons mogen gelukken een flink kwantum te telen, namelijk tachtig pond, dit is voor elke vereeniging veertig pond. Ook dit jaar hebben wij het zaad geteeld te Groet, bij den heer de Leeuw. Het is van goede kwaliteit, en kunnen het daarom den leden voor wien het beschikbaar is gesteld aanbevelen. Met den wensch dat het zaad aan alle eischen voldoet en er goede uitkomsten van mogen komen sluit ik mijn verslag. VERSLAG KOOLZAAD-COMMISSIE. De heer IJ. Kaan doet de volgende mededeelin- gen: Mijne Heeren, Daar wij heden weer in een algemeene vergade ring bijeen- zijn, en er op de agenda ook vermeld staat, verslag Koolzaad Commissie, wil ik U, af- schoon de Commissie is ontbonden toch nog wel een overzicht geven van den stand van zaken en ook de reden meedeelen, die de Commissie nood zaakte haar werkzaamheden stop te zetten. Door de Commissie waren najaar 1931 weer 600 zetkoolen gezocht uit een perceel van één onzer leden in de Anna Paulownapolder, de planten waren geteeld (uit) zaad van de vereeniging betrokken. Ze zijn opgeslagen bij de poterbewaarplaats, doch later in de „Nederland" terechtgekomen. Dit voorjaar zijn er ongeveer 400 van uitgezet, op een perceel aan de Papemersloot, het land was dit jaar per snees gehuurd. Geteeld is er 30 pond zaad. Ofschoon de Com missie de onkosten zooveel mogelijk gedrukt heeft, is toch de kostprijs van dit zaad weer f 9.00 per pönd. Wat U uit onderstaande zal blijken. 600 zetkoolen a f 0.25 is f 150.00; huur bergplaats f25.00; huur land f20.00; touw, nicol f2,50; ver goeding commissie f 50.00. Totaal f 247.50. Geteeld 30 pd. zaad. 21/z pd. inwicht en beschik baarstelling voor beproeving. Voor den verkoop 27' pond is f 9.00 de prijs per pond. Daar het zaad het vorig jaar geteeld nog niet volledig geruimd is, en de kostprijs naar het oor deel der Commissie te hoop blijft, heeft zij het bestuur geadviseerd, gezien de tijdsomstandigheden en de noodzakelijke inkrimping, de koolzaad-com missie op te heffen. Het bestuur uwer vereeniging is hiermee volkomen accoord gegaan, Ofschoon de commissie nuttig werk heeft ver richt, zijn de omstandigheden waaronder de com missie moet werken toch zoo, dat zij tot dit besluit is gekomen hetwelk naar ik hoop de goedkeuring der vergadering kan wegdragen. Rest mij nog u mee te deelen het bezit der Com missie. Stokken, welke in de pooterbewaarplaats gedepo neerd zijn en 2 koolkleeden, welke zich nog bij Kliffen zullen bevinden. De verslaggever en de Commissie ontvangen een woord van dank voor hun werkzaamheden DE RIET-COMMISSIE. Deze commissie heeft geen verslag, maar de heer D. Kansen doet mededeeling dat er best riet be schikbaar is tegen f6.00 per voer, terwijl bestel lingen kunne worden opgegeven bij J. Keeman en D Kansen. VOORSTEL VAN HET BESTUUR IN ZAKE DE EXPLOITATIE VAN DE POTERBEWAARPLAATS. De uenningmeester bespreekt de uitgaven van de peterbevaaiolaats. De uitgaven bedragen f 1500.— ongeveer. Op het oogenblik is er geplaatst voor een bedrag van f673.05, terwijl nog tegoed is een be drag van f 100 ongeveer. Er is dus tekort ongeveer f800, welk bedrag noodig is per Dec. voor rente en aflossing. Het bestuur stelt voor een omslag te heffen over het aantal wagons kool, terwijl toestem ming wordt gevraagd dezen omslag te mogen in houden van den steun, die aanstonds inkomt. De heer G. Kater wijst erop dat de leden die inbrengen, evengoed moeten betalen aan het tekort zoodat zij het volgend jaar niet zullen inbrengen. De voorzitter zegt dat wanneer de leden het vol gend jaar allen inbrengen, er geen tekort zal zijn. Het gaat er nu om dat de leden bijdragen in het tekort naar den omzet. De heer Kliffen zegt, dat men zich in deze ook moet verziekeren van de medewerking van den Het bestuur rekent op de medewerking van de vergadering om het bedrag te mogen afhouden. Spr meent dat deze oplossing noodzakelijk is, omdat slechts een paar personen voor het bedrag bij de boerenleenbank hebben geteekend. Het voorstel van het bestuur wordt aangenomen waarbij de voorzitter mededeelt dat de betaalmees ter zijn medewerking zal verleenen, en de bereke ning zal loopen over het boekjaar 1 Juni '3131 Mei 1932, terwijl degenen die hun poters wel in brachten een reductie van 5 cent per bak zullen ontvangen. VOORSTELLEN VOOR DE A.S. ALGE MEENE VERGADERING VAN DEN NOORDERMARKTBOND. De h-eer J. Kliffen wijst op het niet-toelaten van de Pers in de vergadering van de Landelijke orga nisatie en wenscht het voorstel te doen dat door den Noordermarktbond het voorstel wordt gedaan om de vergaderingen van het Centraal Bureau toeganke lijk te stellen voor de Pers. Wordt aangenomen. De heer G. Bakker zegt dat het bestuur overtuigd is, dat de belangen van de tuinders goed worden behartigd. Echter wenscht hij toch critiek te oefe nen op den leider. Spr. wijst daarbij op het jaar verslag en op de woorden door den heer Ootjers bij de uitslag van de stemming gesproken. Hij consta teerde dat onze belangen door den secretaris er, door den heer Ootjers in den Noordermarktbond niet goed worden behartigd. Het is zoo ongeveer een jaar geleden dat er een vergadering is geweest, zeker omdat alles zoo op rolletjes ging, maa- dat is een absoluut verkeerd standpunt. En al heeft- het bestuur dan niets, dan kunnen de leden nog wel iets te zeggen hebben. De vereeniging is er niet alleen voor het bestuur. Daarna gaat spr. over tot de gedwongen verkoo- pingen. Spr. meent da', de banken, zoodra het beter gaat worden, tot gedwongen verkoopingen zullen overgasn. Om dit te voorkomen, heeft hij een voor stel geformuleerd voor den Noordermarktbond waarin wordt aangedrongen om maatregelen te ne men tot het voorkomen van executoriale verkoo pingen, hetgeen kan worden bereikt door deze be drijven besmet te verklaren en de product:n niet op de veiling toe te laten. De beer IJ. Kaan vraagt of het ad rem is dat de nruding van de bestuursleden hier, als bestuurs leden van den Noordermarktbond, niet besproken mag werden. De heer Kliffen zegt dat het bestuur in zijn ver gadering van September geen voorstellen had, en geen nieuwe gezichtspunten kon voorleggen aan de leden. Uit al de vergaderingen die er gehouden zijn, heb ik nog weinig goeds geboren zien worden. Op Op zoo'n vergadering moet er iets klaar gemaakt kunnen worden. Wat de poterbewaarplaats betreft, daar konden wij niets aan doen. Tot heden kon men inbrengen, j maar er kwam niets. Wanneer het bestuur tekort schiet, geven de statuten gelegenheid, dat de leden een vergadering j doen bijeenroepen. 1 Wat het voorstel betreft, ik kan mij niet best l indenken, dat het Noordermarktbestuur er toe zal over gaan, producten van een besmet bedrijfje, besmet te verklaren. Maar de oorzaken moeten vastgelegd worden door middel van een wet. Maar er is naar ik meen reeds een commissie uit de Kamer, die deze aangelegen heid onderzoekt. Wij moeten allen ons best doen, om het bij wet te doen vast leggen, anders wordt het men neme het mij niet kwalijk een wilde horde. De heer G. Bakker is het er mee eens, dat het wettelijk geregeld moet worden. Maar we weten hoe lang het duurt voor iets goeds voor ons bereikt, wordt, terwijl wij op weg zijn, ten onder te gaan. De heer H. Reek meent, dat het bestuur me1: de critiek tevreden kan zijn. Spr. meent dat het de bedoeling is van het voorstel om de producten van het besmet bedrijf op de veiling te weigeren. Hij meent dat deze maatregel practisch weinig zal uitrichten. Degene die op het bedrijf zit is dan uit den brand en de geldgever heeft de strop, en is iets waaraan de Commissie weinig kan doen. De heer A. de Geus Kz. zegt, dat het erom gaat of iemand die zijn bedrijf goed waarneemt, het waard is om er van verdreven te worden. De heer J. Ootjers acht het een groote moeilijk heid voor een commissie om hier een goede uit spraak te doen. Spr. meent dat men ook rekening moet houden met hen, die op een dergelijk bedrijf hun geld zien verdwijnen. Hij is een voorstander van een dergelijk voorstel, maar we moeten alles bij de regeering doen om het zoover te brengen, dat dit wettelijk wordt geregeld. De h-eer G. Bakker zegt dat zijn standpunt nog niet is gewijzigd. Spr. meent uit de besprekingen te hebben kunnen opmaken dat het bestuur iets verwacht had. De heer K. Langedijk vraagt den heer Bakker wat er gebeuren moet met de geboycotte producten, die in den vrijen handel komen. De heer Bakker meent, dat er niet veel van zal komen. De heer J. Kater zegt dat een dergelijk voorstel in de mobilisatie gedaan, direct wet werd, en tot 1926 heeft bestaan. De heer J. Ootjers zegt, dat er reeds genoeg aandrang op de regeering wordt uitgeoefend, en daarom is er niets tegen om het op den beschrij vingsbrief te plaatsen, maar met boycot bereikt men niets. Het voorstel van den heer Bakker wordt onder steund. De heer Kliffen zou het voorstel zoo willen wij zigen, dat er voorgesteld wordt zoo'n drang op de regeering uit te oefenen, dat een wet wordt aan genomen, die redding brengt aan die menschen. De heer J. Kater. Het is al door de S.D.A.P. voor gesteld, maar die politieke soesah wil er niet aan. De heer Bakker wijzigt zijn voorstel in dien geest, dat de Noordermarktbond in samenwerking met andere organisaties bij de regeering aandringt op -een wet, waarbij executies worden voorkomen. Het voorstel wordt in dezen gewijzigden vorm door de vergadering aangenomen. De heer A. de Geus Kz. stelt voor het verplich tend te stellen, dat op de ledenvergadering verslag wordt uitgebracht van de Prov. Commissie en het Centraal Bestuur. En dit als voorstel bij den Noor dermarktbond in te dienen. De heer Kliffen is het hiermede volkomen eens, maar meent dat aan een wijziging moet worden gebracht in de afvaardiging, zooals die in den Noordermarktbondbestuur bij rooster geschiedde. Het voorstel wordt aangenomen. De heer K. van Dijk wenscht een dringend ver zoek te richten aan de regeering, om de wet tot uitvoering te brengen, die klaar ligt voor de ouden van dagen. Aangenomen. De heer G. Bakker stelt voor dat de leden voor de Prov. Commissie worden gekozen door de tuin- bouwvereenigingen. De heer Ootjers wijst erop dat de Prov. organi satie een organisatie is van Veilingsvereenigingen, maar niet van tuinbouwvereenigingen. Medezeggenschap geven aan de tuinbouwvereeni gingen is in deze organisatie niet mogelijk. Dit voorstel is niet aanvaardbaar. Een voorstel van den heer Kliffen om een rooster van aftreding te maken voor het bestuur van den Noordermarktbond wordt zonder discussie aange nomen. Bij de nu volgende rondvraag komen nog eenige zaken van minder belang naar voren, waarna de voorzitter met een woord van dank de vergadering sluit. Plaatselijk iïeiaws Breek op Lamgeauüjk. Onderstaand antwoord werd door de Burger wacht van Broek op Langendijk ontvangen op het telegram gericht aan Hi.M. de Koningin, tij dens den schietwedstrijd met prijsuitreiking van de Langedijker Burgerwachten en Landstorm korpsen. P. Noordeinde 142'33. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op U te verzoeken den zeer erken,télijken dank den Koningin te willen overbrengen aan de Burger wachten en B. V. L. S. afdeelingen van de Lan gedijker gemeenten, voor hun betuiging van aan hankelijkheid en zegenbede vervat in Uw tele-, gram. Die Luitenant-Kolonel, Adjudant van B|ienst, (get.) Die Jonge van Ellemeet. Aan den Burgemeester van Broek op Langendijk. Oudkarspel. Lie bekende ,tooneelvereeniging Jong Leven, regie H. Slikker welke nog niet lang ge leden met zeer veel succes Herman Heijerman's „Van Ouds ,de Morgenster" heeft opgevoerd, is er na veel moeite -in geslaagd een stuk van weer geheel ander genre machtig te worden, nl. „Die ridde rvan den Kouseband" kluchtspel in drie bedrijven van Henk Bakker. De premiere van bovengenoemde klucht werd vorige week met succes opgevoerd in de Stads schouwburg te (Haarlem door het beroepstoo- neel Pierre M<ds en zijn gezelschap. De uitvoering hiervan zal plaats, hebben op den tweeden Paaschdag en den Woensdag dlaar- op volgende in de tooneelzaal van den heer Cj. Vis te Oudkarspel. Uit bovenstaande blijkt wel dat Jong Leven zijn uiterste best doet ,het publiek het beste van het (beste te bieden, en wij twijfelen er dan ook niet aan, of de zaal zal den tweeden Paasch dag geheel jnet bezoekers gevuld zijn, wat zoo langzamerhand traditie js geworden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4