Charme en degelijkheid Een avond bij Wijnkoop Navergadering Inpclir ij vingen Han delsregister te Alkmaar. NIEUWE ZAKEN. Floris Breed, Schoorl, Burgem. Peecklaan C 216, handel in tuinbouwbenoodigdheden. Kieft en Co.'s Assurantiekantoor, Alkmaar, Handelskade 11, Vennooten J. en C. Kieft. WIJZIGINGEN. N.V. Vereenigde Bloembollenkweekerijen (Uni ted Bulb Earms) Limmen, Benoemd tot Adj. dir. O. W. Schermer. Firma Marie van Vliet en Co., Alkmaar, Kit sevoort '22, Dames en Kinderkapsalon, vennoot schap ontbonden. Handelszaak wordt voortgezet door J. D. Molenaar, onder den handelnaam fa. Marie van Vliet. Heldersche Uitgevers Mij. N.V. Dien Helder, Katiaalweg 83. De commissaris W. Biersteker be noemd tot Pres. comm. Mevrouw K. Jaring Lenderink tot directrice. Benoemd tot comm. M. A'v Grunwald en tot ged. comm. P. C. de Boer Het geplaatst en gestort kapitaal bedraagt thans 205.900 gulden. Firma Oudkerk en van Kraag, den Helder. ZZaak gevestigd Keizerstraat 76 te den Helder. OPHEFFINGEN: Hotel Suisse Alkmaar, Langestraat 72, hotel, cafe en restaurant. C. V. fa. Kwadijk, Alkmaar, Mient 27. N.V. Alkm. Machinefabriek en Scheepswerf Die Volharding, Alkmaar. Voormeer 19. Toussaint Rijwielmagazijn, Alkmaar, Schouten straat 12. Hotel Pension Thorna, Bergen, J. Oldenburg laan 9.11 sluiten elkaar niet uit. Huishoudelijk werk fs geen beletsel voor het bezit van zachte, gave, fraaie handen. Mits U maar Purol gebruikt en van tijd tot tijd uw handen daarmede inwrijft. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Voor een stampvolle zaal trad Zaterdagavond in de zaal van den heer C. Vis op, de heer D. Wijnkoop, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp pand en Tuinbouw onder het Kapitalisme". Deze avond was georganiseerd door eenige „partijloozen", zooals de leider, de heer Borst mededeelde. Men had het eens noodig gevonden, waar in de bladen voor het communisme gesproken wordt, als van „de dol zinnige fantasie van Wijnkoop"' terwijl redevoerin gen van Hitier c.s. uitgebreid worden opgenomen, een communist te moeten uitnoodigen, om over het Communisme eens iets te hooren. REDE VAN WIJNKOOP. De heer Wijnkoop ving zijn rede aan, door op te merken, geen illusie te hebben, dat alle aanwe zigen zoo op het communisme gesteld waren, maar deed het hem genoegen, voor zoo'n geweldig groot aantal, eens de allerdwaaste beweringen in de Pers, te kunnen tegenspreken. De communisten zijri naast geestdriftigen, nuch tere zakelijk menschen, die hun beweringen alle op feiten baseeren. Zonder er doekjes om te winden zoeken zij naar middelen tot beterschap. Het kapi talisme heeft vroeger meer de arbeiders uitgebuit, maar ook nu de kleine boeren en tuinders hopeloos benadeeld. Spr. ging nu uitvoerig na, hoe voor anderhalf jaar de Regeering de Koningin in de Troonrede had laten zeggen: „andermaal" zouden noodmaatregelen genomen worden. De eerste maal zou dan de Tarwewet geweest zijn. Massa's kleine boeren, aldus spreker, begonnen in den loop van het jaar 1931 te klagen, en is zoogenaamd voor hen de Tarwewet tot stand gekomen, mede door de hulp van de S. D. A. P. Het resultaat was, dat door het geheele Nederlandsche volk 20 millioen (later 32 millioen) meer moest worden opgebracht, waarvan 12 millioen is uitgekeerd aan de rijke meelimpor- teurs, en practisch 8 millioen aan de heere-boeren. Werkverschaffng heeft het ook niet gebracht, want daar de importeurs door de wet minder te doen kregen, werden logisch arbeiders ontslagen. Het brood had goedkooper kunnen worden, maar ondanks deze maatregelen van de regeering van „Hongerruys", die zeide, tegen de kleine boeren, „wees maar stil, en komt een wet", werd het brood practisch duurder, en is de tarwewet voor hen, die er van moesten profiteeren, een mislukking geble ken. „Andermaal" zou geholpen worden. De var- kenswet kwam. Nu heeft op elke drie Nederlanders één er een varken De heer Wijnkoop zette nu uit voerig uiteen, hoe zijns inziens ook de Varkenswet slechts voor de baron-exporteurs, als Swanenberg, die bij de behandeling in de Kamer aanwezig was, waarde had. Een R. K. boerenblad noemde deze wet een morphine-inspuiting bij een operatie. Als' derde wet, kwam de Tuinbouwwet. Aan het „hoofd van de heereboeren" de heer Lovink werd opgedragen uit te rekenen, hoeveel de tuinders mi nimum noodig hedden. Dr. Livonk berekende 20 mllioen en geen cent meer, ondanks beweringen van medelijden. De communisten hebben toen van hun recht van amendement gebruik gemaakt, „dus" werd dit niet gesteund. Toen vroeg de fractie 25 millioen, wat, gezien hetplan- Lovink redelijk was. De heer Duys las een berekening van een tuinder, die 27 millioen vroeg, en noemde 5 millioen een schandaal. Allerdwaast was, dat Duys „niet thuis" gaf voor het voorstel der communisten, waarom hij, volgens den heer Wijnkoop, in de Kamer ook hartelijk uitge lachen is. Spreker noemde nu de leuze, waaraan de S.D.A.P. zijn stem geeft, namelijk „instandhouding der bedrijven, en wordt slechts eenige tegemoet koming in de lasten gegeven, hypotheek, pacht enz., wat de banken, alzoo het Kapitalisme weer ten goede komt. Voor de bouwers zelf blijft er niets over. Een christelijke boer had dit tegen Colijn ge zegd, en verklaarde deze, dat met het persoonlijke bestaan geen rekening gehouden kon worden, en dat de wil van God is. De heer Wijnkoop gaf toe, dat deze zaak niet zoo eenvoudig is, maar willeb de communisten, ook de kleine geldgevers helpen. Het programma is, aanvullende steun tot 20 gulden per week voor alle tuinders, volgens spreker een recht, zelfde steun voor geldgevers, die daarvoor in aan merking komen, opschorting van' executie, en schrap pen van alle militaire uitgaven, behalve wachtgel den en pesioenen. Vervolgens ging spreker in het kort de revolutie van 7 November 1917 in Rusland na, en besprak de gevolgen, als confiscatie van de grootgrondbedrij ven zonder schadevergoeding. De eigenaars waren in den loop der eeuwen genoeg vetgemest. Een wan begrip is het, volgens spreker, dat den werkenden boeren ook maar een stukje grond is a. nomen. De grond wordt met staatshulp collectief en met machines bewerkt in zg. kolichozen, stukken zoo groot als onze provincies. De communisten komen er rond voor uit, dat als zij de macht hebben, zij de groote bezitters, de banken, alles zullen afne men. De S.D.A.P. staat voor socialisatie. In Duitsch- land, waar zij de macht hadden, hebben zij het niet gedaan. Vla de S.D.A.P. en Hindenburg is de knecht der jonkers, Hitier, aan het bewind gekomen, ten nadeele van de Hollandsche tuinbouwers. PAUZE. In de pauze werd gecolporteerd met de Tribune. Leden der O.S.P., die met de Fakkel trachtten te colporteeren, werd dit verboden. Na geroep in de zaal „Is dat de vrijheid" „de Tribune mag zeker wel werd het toegestaan. Na de pauze behandelde de spreker de practische politiek omtrent de Zeven Provinciën en noemde de opstand der Indonesiërs precies hetzelfde als de opstand van onze voorouders tegen Spanje. Spreker noemde het dwaas dat de calvinisten, nakomelingen van de Watergeuzen, thans over de „muiters" en „oproerlingen" die getorpedeerd moeten worden, dur ven spreken. De vloot beteekent volgens den heer Wijnkoop in Indië geen zier meer, en al de 75 mil lioen eraan besteed, is weggegooid geld. Spreker achtte de Indonesiërs rijp voor zelfebstuur, en dacht hij niet dat hun bevrijdingsstrijd 80 jaar zou duren. Het oproer is hier veroorzaakt, door de Indonesiërs zelf, geholpen door hun Hollandsche kameraden. Spreker laakte de houding der S.D.A.P. in deze kwestie, onderbroken door uitroepen als „dat lieg je." Het verlies van Indië voor het moederland, achtte de heer Wijnkoop voor de arbeiders in Ne derland geen ramp. Spreker besprak nog in het kort de Kamerontbinding,critiseerde de houding der re geering en de houding der S.D.A.P., zoomede de per soon van den heer Colijn, wiens weg volgens den heer Wijnkoop langs bloed en olie gegaan was. Het plan Welter heeft de regeering niet voor 100 procent durven uitvoeren, door de demonstraties der arbeiders op rooden Dinsdag. Men wil nu een sterkere regeering en gaat daarom om een onbenul lige kwestie op den loop. Het kan worden democra tisch of fascistisch, maar in beide gevallen arbei ders-vijandig. Spreker hoopte daarom, dat de ar beiders en boeren zullen begrijpen, wat zij van een huichelachtige regeering, geholpen door de S.D.A. P. hebben te verwachten, en zij zich in massa tot de communistische partij zullen wenden. (Applaus.) DEBAT. Voor debat gaven zich op de heeren A. Hoog land, N. Kaan, H. Bakker, H. Gerritsen en A. Jon kers. De heer HOOGLAND was teleurgesteld, dat niet behandeld is de kwestie van de tuinbouwers, maar de politieke strijd tusschen S.D.A.P. en commu nisten. Eigenlijk was uiteengezet het programma van een bond, die hij niet bij name wenschte te noemen. Spreker vroeg wat er met de arbeiders gedaan wordt in Rusland, die door de machines overbodig worden, en wat er voor de kinderen van de grootgrondbezitters gedaan is. De heer KAAN becritiseert de leiding, die zich uitgaf als „partijloos" en achtte het een fout, dat de rede voering te lang was geweest, om wegens het late uur nog kalm te debatteeren. De heer Wijnkoop heeft veel afegbroken en te weinig gezegd, wat hij zelf wil. Spieker was van oordeel, dat het inzicht moet groeien, door ervaring en is geweld verdrijven dc.or communistisch gov.eld verkeerd. De heer BAKKER behandelde speciaal de ge beurtenissen r. i u.li'it.d. en gaf niet Ge S.L.A. P., maar de communisten de schuld. Ook wees spr. erop, dat ef veel over Duys gezwamd is, en niets over den tuinbouw. Spreker verdedigde verder het optreden der S.D.A.P. De heer H. GERRITSEN dacht, dat het den heer Wijnkoop er om te doen was geweest, om politieke munt uit dezen avond te slaan. Het was geen leer zame avond voor de tuinbouwers geweest. Teveel had de heer Wijnkoop van het geval van de Zeven Provinciën een loongeschil gemaakt. Spreker zag het meer als dienstweigering en bracht den mannen hiervoor hulde. De heer JONERS vroeg waar het geld bleef van de uitvoerproducten in Rusland. De heer WIJNKOOP beantwoordde de debaters in het kort en wees erop, dat het niet zijn schuld is, dat de menschen niet tevreden over dezen avond zijn. Als Wijnkoop komit, komt politiek. Spreker deelde mede, dat het teveel aan arbeiders in Rus land, naar de industrie- gaat, dat de kinderen van de grootgrondbezitters als arbeiders met alle rech ten kunnen werken dat het geld der uitvoerproduc ten in den vorm van invoerproducten weer aan de gemeenschap komt, dat z.i. het kapitalisme slechts met geweld bestreden kan worden, en de voordeelen van de Tuinbouwsteunwet ten goede komen aan de katholieke hypotheekbanken in het Westland. Te ongeveer half een sloot de voorzitter, na de organisatoren van den avond verdedigd te hebben, de vergadering, die te half acht was aangevangen. Hij: Nee die schuit Zij: Kan mij die schuit schelen ga nou slapen. Hij: Ja maar zie je van die Zeven Provin ciën hè en die verrajers in. de Tweede Kamer en die bandiet hè.dat zei Bak ker ja, dat zei die bepaald en die regeeringWijn.Duys em— zie Je Zij: Grr HijGrr. Gr. INGEZONDEN (Buiten verantwoording der Redactie.) ting, die in u zelve zegt „wij hadden het (niet noodig U moest met de daad eendrachtig ge toond hebben, „wij aanvaarden het niet. Toont steeds door de daad wat geest er in u woont. Hulde aan die tuinbouwers, veehouders, en^., enz., welke afwijzend beschikt hebben, om steun te ontvangen, daar zij zulks nog niet noodig achtten. Hoogachtend, P|. GOOTJES Cz. Sint Pancras, Beterhuizen 344. (Het is één uur 's nachts. Zij slaapt. Hij komt geruischloos de slaapkamer binnen. Buiten is het zeer koud. Binnen is het zeer warm). Hédaar was Ik boah Kous bousen Laatooah Prachtvergadering Oooah thee op 't lichie Die Wijnkoop zeg Grr.,.. Numoet je hooren.zoo'n kérel toch he. gewone baas Grrhèwatte Nie eens z'n schoenen gepoetstklaar voor de start naar de Sovjet Grr Hoor nou es..., over 't kapitalisme heen over de kolgosers en over de werktije geen acht uur meer geen zevengeen zes, maar vijf en dan Aanstonds hou je tijd over boah wel te Wel te rusten.stèèh afijn, 't was toch mooien wat ie van Colijn zei Hè.. Hein. was die er ook? Zei die ook wat? Ja, die zei ook wat maar die Wijnkoop he. Grr Die Wijnkoop In Berlijn In Kiel In Brunsweick geen duizenden meer er tegen wat zeg ik, geen honderd, geen zeventig, geen vijftig, geen twintig Mijn!.... Wat zeg je? boah ik.ik dacht, dat ik nog op het boel huis van vanochend was gek hè? Ja— geh.... ooah.... ja, ik ga maffe maar zie je.... die.... die.... David Duys, hè.... en die Jan Wijnkoop.... die zijn allebei rood he.... maar toch weer anders zie jeen nou in Indonesiëdaar is nou een nieuwe presidentAdolf de Visser, zie je. en dat is een vriend van Louis Hitier hè.... daar hè je wel meer van ge hoord. Grr En nou zei die Wijnkoopvan die zeven provinciën hè die Grrhè zeven elf toch Noordhol land, Zuidholland, Geachte Redactie, j Zoudt u zoo vriendelijk kunnen zijn, mij eeni- I go plaatsruimte in 'uw veelgelezen blad te wil len afstaan voor onderstaande Bij voorbaat mijn dank. 1 Pijnlijke zaken voor Sdie rechtbank en da ver slagen hiervan in de Pers. Het is naar aanleiding van een rechtbankver slag in verschillende bladen pmtrent de behande ling van een verduisteringszaak tegen een ex- wethouder uit den Hellder, dat ik hier in het openbaar mijn scherpe afkeuring wil uitspre ken, ten eerste over de behandeling van de zaak zelve en ten tweede over de manier, waarop ver- scnillende bladen, hierop in hunne verslagen re- ageeren.. In de eerste plaats lijkt het mij toe, Jat in de rechtzalen ontzettend veel „voor de Pers" gepraat wordt. Dit bleek wel duidelijk uit de ze zaak. De President van den Rechtbank ontzag zich niet, om buiten den verdachte om,' den Ma- rinebond, ten wiens nadeele de verduisteringen, gepleegd waren, en van wien verdachte jarenlang de ziel was, aan een vernietigende critiek te on derwerpen. Diat deze Bond door het gebeurde op de Zeven Provinciën, thans in het middelpunt der belangstelling staat, is een feit, maar moet dit feit geen aanleiding voor een Magistraat zijn, om dit gretig aan te grijpen, en ideëen te verkondigen die wel op een politieke vergadering, maar niet in een rechtszaal thuis behooren. Het provoeee- ren in een bepaalde richting, als „toen sprak uw militaire hart" en „de menschen gebruiken hun hersenen niet meer. Moeten de statuten van zul ke bonden goedgekeurd worden? Moet een bond, die bestaat uit menschen, die zich vrijwillig in "s rijksdienst begeven hebben een bedrag van f 12000 aanvaarden om te ageeren tegen zijn eigen opperste patroon, het Rdjk", enz;, enz., is wel teel aanlokkelijk voor iemand, die deze opvattin gen huldigt, maar mag mijns inziens^ een vrijwel onaantastbare positie van Rechter ,niet hiertoe, ik noem het misbruikt worden. Ik wil niet zeg gen, dat de meening van (dezen President onjuist was, en geef zelfs toe, dat uit gezagsoverwegin- gen men zeer nauwlettend op de gedragingen der Bonden heeft toe te zien. Maar deze philippica tegen den Bond had in Üe rechtszaal gevoegelijk achterwege kunnen blijven. Er wordt enkel mee bereikt, dat aan de „rooide" Pers de troef van „IKlassejustitie" in handen wordt gespeeld'. 'Eln dan zal iemand, die geheel onbevooroordeeld leest en gesteld is op waarlijk waardige wijze van "be rechten van dergelijke ernstige zaken, hier bij deze gelegenheid weinig op kunnen zeggen. Zelfs met terzijdestelling van alle sympathie voor den verdachte, zal nu onwillekeurig bovenkomen: „iBarbertje moet hangen." En nu ik het over waardige rechtspraak heb, kom ik vanzelf op do Persverslagen!. Die Pers heeft tot schoone taak, de menschen voor te lichten, opdat zij op de hoogte blijven, van alles, wat rondom gebeurd, Maar bevredigen van sensatiegevoelens van een op relletjes en gijntjes beluste menigte, kan haar taak niet zijn, en juist de rechtszittingen geven hiertoe zoo licht aanleiding. Bepaal ik mij eerst tot deze zaak. Waarom wordt de behandeling van het kasboek, tusschen accountant, rechtbank en verdediger als „vervelend" beschreven, en werpt men zich als een aasgier op de kwalijk riekende copie, die uit de verschillende „verhoudingen met vrouwen. van den verdachte gedistilleerd kan worden? Waarom worden alle „pikante' scenes, met een vaardigheid beschreven een betere zaak waardig? Waarom wordt als een geweldige bij zonderheid gemeld, dat een der getuigen een 35- jarig man in manchester werkpak was, waarmee men bereikt, dat de naïeve lezer vermoedt, dat dit dan wel een getuige uit de klasse van Jan Rap zal ziji, wat toevallig niet het geval was? Iemand, die in de Middeleeuwen iets gedaan had, wat strafbaa r was, kwam aan den schandpaal, moest spitsroeden loopen, of andere baantjes opknappen, waaraan zijn medeburgers goed konden zien, dat hier iemand zijn schuld boette. Wij zijn daar te beschaafd voor. Maar nog liever dat, als een slachtoffer voor publieke vermakelijkheid te moeten zijn in de rechtszaal en een mikpunt voor de geestigheden van de hee ren verslaggevers, wier geestigheid zoo gauw overgaat in pijnlijkheid, die tegenover hun .jslacht offers" en hun gezinnen, niet altijd te verdedigen is. Dankend voor de plaatsruimte EEN ANTI.REiVOLUTIONAIR;. M.HI. de Redacteur, Vergun mij een plaatsje in uw blad. Mijn har- telijken dank. Naar analeiding van de tomatensteunuitkeering het volgende: Uitkeering 1 cent per kilogram, f.100 per spoorwagon. Op een product dat rendeerend en loonend was. Gemiddelde prijzen over de laatste 4 jaren (inbegrepen alle kwaliteiten nl. A, B, C, CC) circa 35 cent per kilogram:. In het fWest- land (bepaald door jaren tomatenbouw)» wat teelt vermindering. Maar kan nu de Noderlanidsehe regeeriinig alle risico van het bedrijf voor haar rekening nemen. Ondanks den'duren grond, ver warmingsinstallaties enz. Immers neen. Indien hier of daar steun werkelijk noodig ware ,keer het dan uit, waar het dringend noodzakelijk is. O, gij goedgeloovige Excellentie minister Ver schuur. O, gij leepe commissie van advies. .0, gij egoïst Westlander. Naaldwijk's inwoner Valstar, regeeringscommissaris, Voorzitter van het Cen traal Comité, vijand van den C,. B. en T. Bond, wanneer wordt nu eens rechtvaardig gehandeld Gij tomatenkweekers, onverschillig welke rich Sint Pancras, 20 Februari 1933. Geachte Redactie, I Gaarne eenige plaatsruimte. Zoo was dan door eenige partijlooze( tuin ders de heer Wijnkoop uitgenooidigd. Het onder werp was „Land- en Tuinbouw onder de kapita listische regeering en er was vrij debat. Wat is hiervan terecht gekomen? De heer Wijnkoop sprak lang, zeer lang, niet altijd over Land- en i Tuinbouw en er bleef practisch' geen tijd over i voor debat. Men kon hoogstens een paar vragen stellen. Dien heer Bakker werd dan ook het woord ontnomen. Toen, na debat, nam de heer Wijnkoop nog weer ruim tijd om fin dupliek de sprekers te beantwoorden, wat wij niet heb- ben afgewacht, want toen het niet meer Zater dag was, meenden wij te mogen vertrekken). Toch zou ik nog wel iets willen zeggen. Die heer Wijnkoop heeft op een vraag van mij, waar toch wel het geld van de Tuinbouwsteun wet was terecht gekomen geantwoord, bij de Katholieke Banken in het Westland. Waarom juist bij Katholieke banken begrijp ik niet. Ver moedelijk bedoelde de heer Wijnkoop het anders dan hij het zeide. Wilde hij hiermede zeggen bij de schuldeischers van de tuinbouwers? En ja, dat zal wel. Dte een heeft hier iets betaald, ide ander daar. Veel zal dit wel niet ,zijn, want Je verleende steun beteekent nog niet veel. Maar als dat nu zoo is, als er schuld, zooals rente;; huur, lasten, van worden betaald, is dit dan niet goed Het is bedoelt als steun in het bedrijf len het is soms een eerste eisch, om het bedrijf >voort te zetten. Als er dan niet voldoende overblijft om te beginnen, om te leven, zegt dit enkel, dat de steun onvoldoende is, en dat wij tuinders,' met alle middelen, die ons ten dienste staan, moe ten probeeren meer steun van de Regeering af te dwingen. Want dit is eten feit, het moet van deze kapitalistische regeering voor den tuinbouw worden afgedwongen. Aan deze actie wordt door de communisten op het moment niet meegedaan. Er moet zijn gezinssteun, zeggen deze, want het geld van den steun moet zijn vöor het''gezin, niet voor de schuldeischers. Dat zijn in het al gemeen uitzuigers. Het land, de grond moet aan de gemeenschap, de bewerkers van den grond een bestaan. Dit laatste, een bestaan, wil iedere tuinder en iedere boer. Maar dit is een vraagstuk voer de toekomst. Eln al is dit zeer zeker waard besproken te wor den, zelfs zeer urgent, urgenter is de steun voor morgen, de steun voor vandaag. Daarom, boeren, tuinders, strijdt mee met hen, en dit zijn op het moment alle prganisaties in ons vak, om een uitbreiding van steun 1932, en een goede steunregeling voor 1933. Hiermede wil ik eindigen. Met dank voor de plaatsing, A. HOOGLAND. Jr. (Het doet ons buitengewoon veel genoegen, dat de heer Hoogland, op wiens rede, gehouden op de vergadering van den Neutralen Bond in Hoorn, December 1.1., wij meenden eenige cri tiek te moeten uitoefenen, thans meer onze ide ëen, namelijk, wat is er door DIRECTE' actie te bereiken, gegeven in onze nabeschouwing, blijkt voor te staan. RED. N. L. Crt.) Plaatselijk Crisiscomite Sint Paneras M. de Redacteur, Van uw klacht in de N. L. Courant van .Za terdag jl., voor het optreden der gebrs. ten Brug gencate geen uitnooaiging te hebben ontvangen en derhalve ook geen verslag werd gegeven, na men we goede nota. Hoewel dit tot heden nog nimmer werd gedaan, willen we (nu u ipr blijk baar prijs op stelt) hier voortaan gaarne aan vol doen, temeer, waar wij een verslag ervan wel zeer op prijs stellen en de gebrs. ten Bruggencate dit ten zeerste verdienen. Mag ik nu, heel kort, even voor het volgende alsnog opname verzoeken Bij voorbaat vriendelijk dank. Het belangeloos optreden der gebrs. ten Brug gencate had dezen keer niet de belangstelling en steun, die ze verdienden. Met de kinderen hadden we het lokaal gevuld, dus in orde. Des avonds met de ouderen op zijn best voor de helft). Toch hebben de thuisblijvers het mis gehad. Ik heb hier natuurlijk niet het oog op menschen, die geen kwartje kunnen missen, maar op hen, die het wel kunnen en door weg te blijven het plaat selijk crisiscomite den zoo zeer gewenschten steun onthouden en een zoo leerzaam' en sympathiek optreden, als dat de rgebrs. ten Bruggencate is, niet beter weten te waardeeren. Wij kregen dit maal kieken over het leven en gewoonten van verschillende Indische volksstammen. Zeer on derhoudend en leerzaam toegelicht door, (laat ik maar zeggen) mijnheer Cor. Laat ons hopen dat op zijn, toegezegde avond, over de Indische cultures, er wel voldoende be langstelling zal worden getoond. Eir is voorts aan den Langendijk maar EEN Aj Ti. B., en die deed natuurlijk ook weer volop mee. Zijn openingswoord en zijn pauzevulling waren weer origineel. Meer zeg ik er niet van, alleen nog, „dat alleen Ab het zoo kaïy. Den kinderen werd nog een mooie prijs uitge loofd door mijnheer Cor, voor den inzender van het mooiste opstelletje. Het hartelijk slotwoord aan het einde der avondvoorstelling door onzen Burgemeester voornamelijk gericht tot de ge broeders ein den jongen Albert, was uit ons hart gegrepen en welverdiend. Een hartelijk applaus gaf hieraan dan ook uiting. Namens Plaatselijk Crisiscomité bovengenoemd Uw dw. H,

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4