Langs de straat Uit den Omtrek Revisie en Volkenbond KOEDIJK. Vergadering van de S.D.A.P. Donderdagavond werd door deafd. Koedijk van de S.D.A.P. een openbare vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer P. Hart. Sprekers waren de heeren K. Singer met onderwerp „Hoe redden wij den tuinbouw" en W. van der Vall met het onderwerp „Vandaag en morgen." De voorzitter hield een kort openingswoord, waarin hij de belangrijkheid van de samenkomst miet het oog op de verkiezingen be sprak. Als eerste spreker kreeg de heer Singer het woord, die na de geschiedenis der verkiezingen te hebben weergegeven, uitvoerig de steunwetten be handelde, waarbij hij aangaf hoe de S.D.A.P. steeds naar voren heeft gebracht. Met cijfers toonde spr. aan den achteruitgang der veilingomzetten, en de gevolgen daarvan voor de tuinders en neringdoen den. Daarop besprak de heer Singer den arbeid der Kamerafgevaardigden de weinige siteun die pg. Duys van de andere fracties ondervindt, wat ook met de behandeling van de steunwetten gebleken Is. De tuinders moeten goed begrijpen, wie in de Kamer hun verdediger geweest is, niet verward ra ken in de chaos van lijsten. Spreker kwam nu tot De heer GROEN Wanneer hef in 1930: goed was, dan is het nu te hoog. Het voorstel tot verlaging wordt aangenomen met alleen de heeren du Burck en Dijkhuizen tegen. Het voorstel van de commissie van beheer fler lichtbedrijven in verband met de salarisverlaging aan deze bedrijven wordt aangehouden tot de Vol gende vergadering, mede op grond omdat men zich niet op de hoogte heeft kunnen stellen van deze voorstellen en omdat de raad van heden niet vol tallig is door afwezigheid van den heer Kramen De voorzitter doet mededeeling dat er bij de ver huring van drie akkers gemeenteland prijzen zijn gemaakt van 2,10 2,10 en 4.— per snees Voorde benoeming van de leden van de bioscoop commissie verwijzen wij naar het in dit nr. voor komende bericht. Tot lid van de Plaatselijke schoolcommissie wordt herkozen de heer P. de Geus Jz. terwijl in de vaca ture van mej. N. H. Vos van Zon wordt voorzien door de benoeming van den heer J. H. v.d. Berg Op verzoek van het Plaatselijk Crisiscomité en op voorstel van B. en W. wordt besloten een bedrag van 500 gulden te geven opdat het comité zijn werk zal kunnen voortzetten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten dat de gemeente zal betalen de 30 procent van de rente waarvoor zij borg heeft gesproken bij de aan den tuinbouw verstrekte credieten. De provincie neemt de andere 70 procent voor haar rekening. Dit beteekent een uitgave van ongeveer 250 gld B. en W. stellen voor de pacht van het gemeente- land met 25 procent reductie te verlagen. En dit te doen gelden voor hen die het land te- i gen een hoogen hum-prijs in hun bezit hebben De heer GROEN wenscht een zekere huurprijs als basis te nemen onafhankelijk van den tijd wanneer het land is gehuurd geworden. Sp.r gaat er echter mede accoord dat B. en W hierover in de volgende vergadering prae-advies zullen uitbrengen. v Thans komt in behandeling een voorstel van B en W. om de gemeente te rangschikken in de derde klasse der gemeentefondsbelasting. De voorzitter zegt, dat de meerderheid van B. en W. met dit voorstel komt, omdat de inkomsten van de gemeente verminderen en de uitgaven jimeer- deren en de eerste klasse voor de kas eePfadeel beteekent van 1500 gulden! Vele gemeenten zijn niet meer in de eerste of tweede klasse, maar in de 3e Het voordeel bedraagt bij de 3e klasse 1500 gulden en brj de tweede klasse 900 gulden. De meerderheid is er zich ten volle van bewust dat dit een belastingverhooging beteekent, maar Pe!f persoon berekend is het niet noemenswaardig. Vele kleintjes maken ook hier het bedrag van 1500 gulden. Een ander motief was nog, dat de subsidie voor de werkverschaffing verband houdt met de ge meenteklasse. Er moeten maatregelen worden ge nomen dat de gemeente niet haar inkomsten gaat derven. De minderheid van B. en W. meent dat het gezocht moet worden in opcenten op de fondsbelasting. De heer DU BURCK zegt, als minderheid hiervoor overtuigende redenen te hebben. En wanneer hij voor handhaving van de eerste klasse is, dan heeft hij hiervoor drie rubrieken. Ten eerste menschen met minder dan 600 gulden inkomen ten tweede 600800 gulden inkomen en ten derde boven 800 gulden inkomen. In de le en 3e klasse betalen zij met minder dan 600 gulden geen belasting. In de le klasse wordt ook van een inkomen van 600—800 gulden geen belasting betaald, en in de derde kl. wel. In de derde klasse zal dit een meerdere opbrengst beteekenen van 1500 gulden, maar wan neer de gemeente in de eerste klasse blijft en er worden opcenten gelieven dan komt men ook aan de vermeerdering van Inkomsten. Het principieele verschil is dit dat ik de inkomens van 600—800 gulden ook buiten de belasting wil houden. Spr. meent te moeten opkomen voor de sociaal minderbedeelden. Wat door de inkomens van 600—800 gulden zal worden opgebracht zal een zeer klein bedrag zijn. Laten de menschen die meer dan 8900 gulden inkomen hebben, betalen. In onze gemeente zijn nog wel inkomens van 4000 gulden en wanneer daarvan 1 opcent werd geheven dan was bijna de gulden betaald, die betaald moet worden wanneer men een inkomen heeft van 600 gulden De kwestie gaat op het oogenblik hierom of de inkomens van 600—800 gulden moeten betalen of niet Ik meen dat deze niet moeten betalen, omdat het op een andere wijze kan worden gevonden en wel in de eerste klasse te blijven en opcenten te gaan heffen Dit is een vraagstuk, dat ven verschillende kanten en tevens uitvoerig wordt bekeken en besproken, waarbij de voorzitter nog opmerkt, dat men moet beginnen bij het begin, dat is plaatsing in de derde klasse omdat daarnaast de gemeente wel tot de op centen zal komen Tenslotte wordt het voorstel van B en W. aan genomen met alleen de heeren Dijkhuizen en du Burck tegen. Bij de nu volgende rondvraag wordt door den heer Muller gewezen op het gevaar van het parkee ren van auto's nabij den winkel van den heer Kraakman, en zou gaarne zien dat een bepaald gedeelte werd verboden. De voorzitter zegt, dat auto's daar geen standplaats mogen kiezen en zal nogmaals de rijks- en ge meentepolitie hierop wijzen. Verder levert de rondvraag niets op, waarna de vergadering wordt gesloten. het programma en eischen der S.D.A.F. en zette een en ander uitvoerig uiteen. Met de woorden „Er moet niet geproduceerd worden naar winst, maar naar behoefte" en een opwekking den op- gaanden weg naar het socialisme te bewandelen, eindigde de heer Singer zijn rede, die met luid applaus beloond werd. De heer van de Vall wees op de moeilijke positie der vrouwen in deze crisis die de menschen, die om geld komen hebben te ontvangen. Vervolgens besprak spreker uitvoerig de fouten van het hui dige productieproces, waarbij men ondanks over vloed honger lijdt, en becritiseerde de loonsverla gingsmanie. Komende tot het militairisme, noemde spreker de moeders de beste bestrijdsters. De kwes tie van de Zeven Provinciën, werd uitvoerig door den heer van de Vall besproken en laakte hij de houding van het Alkmaarsche gemeentebestuur, dat het tooneelspel „de matrozen van Cataro" verbiedt, voor openbare opvoering, terwijl Amsterdam subsi die geeft. Nog eenlge onderwerpen van den dag werden door spreker toegelicht, volgens het begin sel der S.D.A.P. en na eenig twistgesprek sloot de voorzitter met een woord van dank aan de spre kers de vergadering, na nog even gememoreerd te hebben het nuttige werk van het In- en Ver koopbureau op de Veilingen. - Al.r MAAR. DE MATROZEN VAN CATTARO. De Burgemeester heeft het tooneelspel „De Matro zen van Cattaro" onlangs te Noordscharwoude op gevoerd, voor openbare uitvoering verboden. Het zal nu in strikt besloten kring, onder auspiciën van de Alkmaarsche VARA-afdeeling gespeeld worden. Plaatselijk Nieuws De Voorzitter antwoordde, dat de advertentiën voor den drukker zijn. De heer du Burck zeide, dat het orgaan oorspron kelijk voor f32.00 was aangenomen, doch is steeds f 50.00 per nummer betaald. Spr. noemde de kwestie met de advertenties zeer ontactisch. De bedoeling was bij den opzet, dat de onkosten van het druk ken en der redactie door de opbrengst der adverten tiën zou worden verlicht. Zal op de Alg. Veg. worden besproken. De heer P. de Geus Jz. wilde een kleiner letter type voor het orgaan. Het bestuur heeft den secretaris, die nu de cou ranten rondbrengt f 5.00 per jaar gegeven. Het be stuur stelde voor dit op f 10.— per jaar te stellen. Zal op de volgende vergadering worden besproken Hiena sluiting. I Wie spreekt van revisie of herziening, wie daar- over spreekt in algemeen politieken zin, kan slechts op de Verdragen doelen, die een einde hebben ge maakt aan den oorlog. Dat zijn er een vijftal. Het verdrag van Versailles met Duitschland was het eerste en meest karakteristieke. Chronologisch volgde daarop dat met Oostenrijk te St. Germain, en daarna kwamen die met Burgarije te Neuilly en met Hongarij in het kasteel van Grand-Trianon. Als allerlaatste dat met Turkije, gesloten in de Museum zaal van de bekende porseleinfabriek te Sèvres, j Het werd echter nooit geratificeerd, want Kemal I Pacha vormde voordien een nieuwe macht in Tur- kije. Deze macht was sterk genoeg om, nadat Grie- kenland was verslagen, den Mogendheden het OUDKARSPEL. Nogmaals Wijnkoop. In ons verslag stond, dat de vergadering van ver leden Zaterdag onder leiding stond' van den heer C. Borst. Niet de heer Borst, maar de heer Groet uit Warmienhuizen leidde de vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling van den Neutralen Bond van Boe ren, Land- en Tuinbouwers vergaderde Donderdag avond ten huize van den heer C. Kuilman, alhier. De opkomst was niet groot. De heeren Jb. Kramer en A. Kout hebben be richt van verhindering gezonden. De voorzitter, de heer J. Klingeier, opende de vergadering met een woord van welkom. Het speet voorzitter dat zoo weinigen waren opgekomen. De voorzitter deelde mede, dat het verschil in den prijs van den modder, uit de werkverschaffing ont staan is door de kosten voor het eventueel regee- ringsverzuim. Verder gaf spr. den leden in overweging om niet tegen elkander op te bieden bij landverhuring. De heer P. de Geus Jz., wilde het nog strakker aanhalen en het willen verbieden. Tot kringbestuurders werd met 13 stemlmen de aftredende, de heer Jb. Kramer, herkozen. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de Dinsdag a.s. te houden Algemeene Vergadering be handeld. Met de door het hoofdbestuur voorgestelde wij zigingen van het huishoudelijk reglement ging men accoord, alsmede met wijzigingen van het afdee- lings reglement. Het voorstel van Wijk aan Duin om niet-tuinders niet in onzen Bond toe te lalten werd niet gesteund. Het prae-advies, dat niet-tuinders alleen lid kun nen worden na ballotage eveneens. De heer du Burck achtte het niet ongewenscht dat b.v. intellectueelen lid waren. Spr. wilde de bepaling nog niet veranderen. Spr. dacht, dat het meer om de personen, die met politieke bedoelingen lid wor den. Spr. was van meening dat men moest toe laten of niet. De heer H. Swart was het met den heer Du Burck eens. Spr. wilde het echter niet zoo krijgen als nu met de L. G. C. Het prae-advies van het H. B. om het voorstel van dezelfde afdeeling om de uienminimumprijzen min stens verdubbeld te krijgen, wat afwijzend was, in afwachting der eventueele steunregeling. Het voorstel om als Neutralen Bond lid van de veilingvereen. probeeren te worden, zal worden ge handhaafd. Het voorstel van onze afdeeling om op het be sluit terug te komen om niet met het Boerencomité, mee te gaan, werd gecombineerd met dat van N. Niedörp om noch principieel, noch practisch geen enkele organisatie van samenwerking ut. Men ging accoord met het prae-advies om het H.B. om samen te werken met alle vakorganisaties, miet een rechts- positie.a Met het voorstel van Koedijk om door een wet verlaging van alle renten tot het niveau der Rijks postspaarbank te krijgen was men het eens. En moet verlaging vanr ente komen. De heer Du Burck vond het een voorstel, waar van men de draagwijdte niet begreep. Het zal moge lij k_ zijn. Met de candidatuur van den heer G. Groet van Warmenhuizen voor het Hoofdbestuur kon men zich niet vereenigen, daar er dan 4 H. B.-leden uit den kring Langendijk zouden zijn. Het voorstel van het H. B., naar aanleiding voor stel van de afd. Heemskerk, actie te voeren voor goede steunregeling van het Rijk, zal worden ge steund. Voorzitter deelde mede, dat de heer W. Muller als lid der Neutr. Bond heeft bedankt, daar hij niet als bestuurslid der L.G.C. herkozen was in „De Toe komst". Men kijkt daar de leden der Neutr. Bond leelijk om aan. Het is echter in den Bond heelemaal niet besproken. Voorstel Castricum om elk jaar een lid van het Hoofd-, Kring- en Afd. bestuur te doen aftreden, werd een voorstel van den heer J. de Geus Pz. om den voorz., secretaris en penningmeester steeds her kiesbaar te stellen, aangenomen. Het prae-advies H.B. op het voorstel der afd. Oostwoud, om de beperking van tuinbouwbedrijven te zoeken bij den landbouw- en speculatieve tuin- boubedrijven. Ten aanzien van hét voorstel van Wij denes, om een redacteur te benoemen, werd door den heer du Burck opgemerkt dat het voor het orgaan van den Bond noodzakelijk is, dat dit goed geredigeerd wordt. Spr. wilde voorstellen, dat de afgevaardigden hier op aandrongen, doch dat niet-leden niet in „De Ontwaking" mogen schrijven. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. Klingeier en Jb. Kramer. Naar aanleiding der begrooting werden eenige vragen gesteld. De heer Du Burck merkte op dat niets is geboekt voor advertentiën. nieuwe Traetaat van Lausanne af te dwingen. Dat verdrag kwam in 1923 tot stand. Lord Curzon, de Engeische President van die Conferentie zat in J denzelfden stoel, welke Mac Donald in de Herstel schulden-Conferentie van 1932 innam. Die stoel is 1 thans eigendom van een Haagsch inwoner. Een zeldzaam en een kostbaar voorwerp. Er is van den aanvang af tegen den geest, meer nog dan tegen den inhoud van deze Verdragen gewaarschuwd. Er is van gezegd, dat het Verdragen door haat jegens de overwonnenen waren ingegeven en daarvan is veel, schoon niet alles, waar. Er kan op gewezen worden, dat in de ruim veertien jaren, sedert het sluiten daarvan, verloopen, geheele gedeelten reeds buiten werking zijn gesteld. De economische en financieele bepalingen toch waren voor een groot deel op korten duur berekend en deze is reeds lang overschreden, zoodat de een zijdige voordeelen, die de geallieerde inwoners in Centrale landen genoten zonder dat de centrale onderdanen er iets voor terugkregen, lang zijn ver dwenen. Maar ook de omstandigheden hebben mee geholpen. Hoofdstuk VI van het Verdrag van Ver sailles, dat betrekking had op de uitlevering van den Duitschen Ex-Keizer en op de bestraffing van uitsluitend Centrale „oorlogsmisdadigers", is nooit ten uitvoer gelegd. Hoofdstuk vni, dat op de her stelbetalingen betrekkingen heeft, is te vergelijken met den voorgevel van een huis, dat is afgebrand en waarvan het vallen door het waakzaam oog van de braandweer wordt bekeken. En Hoofdstuk V, dt de zoo vernederende beperkingen op militair gebied aan de overwonnen landen oplegde, begint al aardig in het gedrang te komen. De Duitsche geljjkgerechtigheid is een eind op weg; in beginsel is zij erkend, en als het beginsel eenmaal erkend is, is de uitwerking mogelijk. Blijven vooral de territoriale bepalingen, die, welke de landkaart van Europa hebben herzien. Niet zoo zeer ten ongunste van Duitschland alleen als wel ten gunste van een opperwacht, die vanuit Parijs wordt gedirigeerd. Het gaat niet om de teruggave van Elzas-Lotharingen of het afstaan van Opper-Silezië en stukken onbetwist Poolsch gebied aan Polen het gaat veel meer om geheel de structuur van het tegenwoordige Europa, ten gevolge waarvan Duitschland, de eeuwige tegen stander van Frankrijk, door landen, die tot de geallieerden van Frankrijk behooren, is ingecir- keld. Een procédé, te gevaarlijker naarmate men van Rusland onzeker is. Van een bepaalde Fransche zijde wordt de „veiligheid", die men wenscht, ge lijkgesteld met de zekerheid, dat de bestaande toe stand zal worden gehandhaafd. Zulk een veiligheid zaldaarom niet te bereiken zijn, omdat buiten Frankrijk niemand bereid is ertoe mede te werken. Algemeen erkent men in Europa de noodzakelijk heid om geen veranderingen in de landkaart aan te brengen of toe te lten door geweld, maar dit is geheel iets anders dan er zich bij neer te leggen. Nu bepaalt artikel 19 van het Volkenbondsverdrag wel, dat ieder lid de herziening van een verdrag, waarvan de verdere toepassing moeilijkheden ople vert, kan aanhangig maken, maar wat helpt, dat zoolang Raad en Vergadering daarover met een stemmigheid moeten beslissen? Als men dus aantreft een streven om art. 19 van het Grondverdrag te veranderen, treft men practisch een streven aan in de richting van her ziening. Het ziet er ook wel naar uit, dat Europa, dat veertien jaren na-oorlog wat een zonderling verschijnsel niet op zichzelf heeft gekend ten gevolge van deze Verdragen, er zich niet langer tegen verzetten zal om herziening te verkrijgen. Maar daarbij zal groote tact geboden zijn. Er zijn in de landen, die overwinnaars zijn ge weest, tal van personen, die de noodzakelijkheid van wijziging van deze bepalingen inzien. Maar spreek met hen over revisie in het algemeen, waaruit zij niet anders kunnen opmaken dan dat men alles was is verkregen weer op losse schroeven wil zetten en zij worden huiverig. Eerst zal het denkbeeld zelf, dat revisie van sommige bepalingen noodig is, in gang moeten vinden, en dan zal men langzaam en geleidelijk tot de revisie van die bepalingen zei ven, liefst stuk voor stuk teneinde ze zakelijk te behandelen, kunnen komen. Hier geldt het wel, dat chi va piano va sano! HET HONDJE, DE SLAGER EN DE JUFFROUW. Dramatis personae.een hondje, oude juffrouw, een meneer en een slager. Ik noem het hondje eerst. Het armie beestje dat op jongen stond en op een hoek van de Alkmaarsche Laat niet gauw ge noeg opzij kon komen enenfin, het was nog niet heelemaal dood, lag nog te stuiptrekken. Ja, het is geen vroolijk verhaal en de chauffeur van de auto, die er een eind aan gemaakt had, reed door. Natuurlijk,een menschdan doe je al wat, want ze zijn lastig aan de rechtbank, maar een hond? Even omkijken, een nieuwe saffiaan, grin niken met zijn maat, effe gas geven, en weer op weg naar een volgend slachtoffer. En nu stonden ze dan met zijn drieën om het hondje heen. „Hij is nog niet dood" zei de juffrouw schuchter, maar er zal wel niet veel meer aan te dioen zijn, meheer? Er was niets meer aan te doen, want het beestje krampte nog even en het was gedaan. De slager die toch ook even aarzelend tegenover het wij Kende leven stond en het geval aangekeken had, werd nu moediger, haalde wat groen uit een vuilnisbak en bedekte er het doode diertje mee. Nou heit ie een kransie ook.Het waren goedbedoelde pogingen van de juffrouw om den man zijn grofheid en ongevoeligheid te verwijten maar och, wat geef je, als slager met goede zaak zijnde, om een senti menteel beklag van een ouwe juffrouw? De slagers knecht apprecieerde de humor van zijn baas, en vond het een goeie mop. Maar toen zei de meneer, dat het jammer was, dat de slager het hondje niet alléén gevonden had.... dan had ie hem door de worst kunnen malen. Justus van Maurik had ge gnuifd, als hij het gezellige heibeltje, dat volgde in twee blad kopy had kunnen verwerken. De slager die in zijn beroepseer getast was begon te schelden. De meneer begon ook te schelden en na een kwar tier scholden alle vijf-en-twintig toeschouwers ook mee. De juffrouw griende, alleen, armzalig, en het hondje, die lag er maar, onder de groene takken. Toen kwam de politieman, kalm, en waardig. Hij leende een zak van een kruidenier, deed daar kalm het doode hondje in, gaf kalm de meneer een bon netje voor de beleediging den slager van de worst, want die „nam" het niet, en had getuigen. En twee klanten gaven den slager gelijk, dat de ouwe juf frouw een mal stukkie mensch was, om je voor zoo'n hond zoo dik te maken. En ze kregen een pondje van de bout mee, op de lat, wat anders niet de gewoonte was. Gr. Zij hadden elkaar ontmoet bij de bioscoop. Hij had al even gedraald om binnen te gaan en meer malen een zijdelingschen blik op haar geslagen. Zij stond met een paar vriendinnen te babbelen en af en toe klonken een paar lachgilletjes van dien kan.t Zij had kuiltjes in haar wangen, een zwart lokje van haar golfkapsel, gedekt door een schuine elegante matelot, krulde guitig op haar voorhoofd. Een paar donkere oogen glunderden in het rond en lachten mee. Haar handschoenboortjes vielen coquet als een licht randje om haar polsen, omlaag. Zij droeg gladde, zwarte schoentjes, met lange, dunne hakjes. Haar en zijn blikken kruisten elkaar zoo af en toe en eindelijk waagde hij het. Hij liep op haar toe, zij zette een gemaatk verwonderd gezichtje lachte even, een licht blosje verhoogde haar schoon heid op geen onbevallige wijze en zij stapten bel den de bioscoop binnen. In tegenstelling met hetgeen ik gezien had, las ik „Groot amusant filmwerk „Ich will nicht wissen wer du bist." Ongeveer een maand later. Met gewone pas stap ik huiswaarts. Een donkere vale lucht strooit hagelkorrels en sneeuw vlokken neer. Even voor mij uitkomt een fietsrijder, de pet schuin op den vollen haardos, een sigaret in den mond, die ik, als hij nader komt, van den eenen hoek naar den anderen zien slingeren. Zij rechter hand heeft hij in zijn jaszak. Rechts van den weg loopt een jong meisje, onge veer gelijken tred met mij houdende. Niet zoodra ontmoeten fietsrijder en zij elkander of de jongen laat het eene been over het bsneeuwde fietspad sleepen en stopt. Zij schijnt hem te willen ontwijken, maar hij houdt haar tegen. Deze eenigszins onge wone handeling wekt eenigszins mijne nieuwsgie righeid en mijn blikken wenden zich daarheen, waar de blijkbaar minder vriendelijke ontmoeting tusschen hem en haar plaats vindt Zijn stem klinkt luider. Ik hoor haar roepen: „Och, jongen, laat mij door." Intusschen heeft zij haar zakdoekje voor den dag gehaald en een paar malen tegen haar oogen gedrukt. Wellicht hebben een paar tranen het doek je bevochtigd. Plotseling herken ik die twee. Hij en zij van de bioscoop. Nog luider wordt zijn stem. Hij heeft reeds een paar malen het voorwiel van zijn fiets opgelicht om daarmede zijn woorden in drift en in opgewonden stemming geuit, kracht bij te zetten Al heftiger en dreigender wordt zij hou ding. Wederom doet zij een poging om te ontvluch ten, maar het lukt haar niet. „Neen!" hoor ik hem zeggen. „Zoo gemakkelijk kom je niet van mij af!" En de fiets ondergaat een tweede lief- koozing met het fietspad. Een schot! Een gil! Zij wijkt op zij, struikelt en valt. Een paar kraaien vliegen uit de boomen; een paar honden blaffen en slaan aan. Hij staat er beduusd bij. Enkele personen komen naderbij. Ook ik. De voorband van zijn fiets is gesprongen. En knal als een pistoolschot. Het meisje is weer opgestaan en vlucht weg. Sneeuw en modder hebben den rug van haar man teltje bevuild. Met haar door tranen bevochtigde zakdoekje veegt zij haar handen af. Hij loopt naast zijn fiets, met slappen band, verder, kijkt nog eens om en steekt een sigaret aan. Het drama is afgespeeld. Een andere film was het, als: „Ik wil niet weten wie je bent! Zij heet: „Ik wil niets meer van je weten.!"

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 5