OUD NIEUWS. Technocratie en vrijhande! Uit den Omtrek Onschuldig verbannen. Uit ons nummer van 5 Maart 1893 Een vreemde naam voor een bekende zaak. Het is de heerschappij der techniek. De machine moet den mensch dienen. Vaak is de mensch de dienaar der machine. Ook wanneer het bedrijfsleven weer in vollen gang is, zal er voor een deel der werkloozen geen werk zijn. Toen de werkloosheid een poos ge- heerscht had, werd het gezegd, dat kan nooit lang duren. De productie zal zoo snel verminderen, dat er straks een schreeuwende behoefte aan nieuwe voorraden, dus aan werk zal komen. De overproduc tie zal plaats maken voor een tekort Men raamt het aantal werkloozen over de aarde op een mii- lioen. Die hebben nu reeds ruim twee jaar niets voortgebracht en toch is nog geen tekort, en praat men over opzettelijke beperking van allerlei artike len. Een bewijs, dat de productie veel minder be hoefte heeft aan menschelijke werkkracht, omdat de machine zooveel sneller en zooveel meer kan voortbrengen. Men ziet dat niet alleen op het gebied der in dustrie, maar steeds meer ook op dat van den land bouw. Wij hebben een regenbak of de kraan der waterleiding noodig, maar huis en tuin worden overstroomd dooreen watervloed. Zoo gaat het thans in het economische leven Het sterk verhoogde productievermogen is thans voor velen een vloek, maar ze kan voor allen een zegen worden. Door haar alleen reeds is het moge lijk geworden, dat wij ondanks een sterke toename der bevolking toch op hooger levenspeil verkeeren dan onze voorouders. Door de leerjaren te vermeer deren, krimpt men vanzelf de werkjaren in. Onder de heerschappij der techniek heeft men werkkrach ten, cue tangei voorbereidmg noodig mboen. K.nder aioeid is reeus zoo goed als geheel verdwenen, in andere landen heeft men reeds bij het lager onder- wijs het achtste leerjaar en steeds meer wordt ook gebruik gemaakt van vakonderwijs gedurende een paar jaar voordat men in de praktijk gaat. Men kan de werkjaren ook naar boven meer verkorten. Ook un reeds wordt er minder door menschen boven de 65 jaar gewerkt dan vroeger. Door een goede ouderdomsverzekering of staatspensionneering zal dit verder bevorderd worden. Wat kleeding, woning, voedsel enz. betreft, valt er nog voor duizenden veel te verbeteren. En vooral zal men niet in het wilde weg moeten produceer en, i maar doelmatig en planmatig, zooveel mogelijk in' I overeenstemming met de behoeften. 1 Dat vereischt echter internationaal samenwerking, een vrijen ruilhandel, niet door grenzen gehinderd, en een toestand van vrede. Wij hebben thans nood bij overvloed, dan zal men welvaart bij overvloed krijgen. Wij hebben de technocratie niet te vreezen, indien wij haar, vooral door middel van den vrijhan del, maar stellen in dienst van het algemeen be tuur kregen, iwat tot gevolg had het ontstaan van de jeugdherbergen over de landen van Europa, en hoe dat men dit werk in Nederland ontwikkelde en op welke wijze spreekster het zelf had medege maakt op Petten en hoe verschillende jeugdherber gen in Nederland zijn ontstaan en hoe er geleefd werd. De humoristische vertelling oogstte een spon taan applaus, waarna de aanwezigen in de gelegen heid werden gesteld om vedschiilende herbergen in binnen- en buitenland met platen en.toelich tingen te bezien, beschikbaar gesteld door de Jeugd herbergcentrale en de lantaarn van de EMBAS. Hierna onthaalde mevrouw Stuffers de aanwezigen op een kop thee met een koekje wat hoogst welkom was en de gezelligheid verhoogde. Vervolgens was er een tentoonstelling van handwerken in een dei- lokalen wat voor al door de vrouwen nauwkeurig werd bezichtigd en waar mooie werkstukken te zien waren. Hierna gaf de heer Stuffers een gallig praatje hoe dat uit de krant nuttige gesprekken met de kinderen over de geschiedenis kunnen voor komen, wat voor de kinderen voor hun volgende leven nuttig kan zijn. Verder zet spreker uiteen het laten vervaardigen van kwitantien, postwissels, gi robiljetten, het stellen van brieven enz. welke wer ken de kinderen bij het verlaten der school mede naar huis nemen. Ook gaf de heer Stuffers nog eeni ge opstellen ten beste, vervaardigd door zijn leer lingen over zijn persoon, waar hartelijk om gela chen werd. Bij de rondvraag besprak de heer Mul der tot de aanwezige ouders om niet te bezuinigen op de contributie voor de vacantiekolonies in het be lang van het kind. De heer Stuffers dankte allen 1 die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond en voor de belangstelling van de ruim 90 ibezoekers. Het was weer een goed geslaagde avond. Groep 5: eerste prijs; T. de Wit, 2e prijs J. Kaas Gz. Groep 6; eerste prijs: C. J. "Bonnet, 2e prijs N. Eiland, eerv. verm. N. van der Molen Groep 7: eerste prijs: C. Wagenaar, 2e prijs C. Gousblom, eerv. verm. T. de Haas. Mijn hartelijken dank aan bovengenoemde heeren. OUDKARSPEL. „Caecilia" met „Rolanda" Blijkens een advertentie in dit nummer zal de operettevereeniging „Caecilia" morgenavond op voeren de zingeuneroperette van den componist Jac. Jansen van Bergen Dit werk, uit de, wij zouden haast zeggen jeugdperiode van den componist, heeft nog niet den modernen stijl, die zijn latere oeuvres kenmerken, maar is er niet minder gunstig om ontvangen. Velen zullen zich nog de vroegere op- voering herinneren, en ook nu zullen zeker velen willen genieten, van de ongetwijfeld goede vertol king die „Caecilia" ervan zal geven. Medewerking wordt verleend door een orkest, samengesteld uit plaatselijke musici, waaromtrent wij reeds eerder zeer waardeerend konden schrijven. KOEDIJK. Donderdagavond werd in een der schoollokalen een ouderavond gehouden, waarvoor een groote be langstelling bestond. Het hoofd der school opende met een welkom en meldt een bericht van verhin dering van B. en W., en hoopt dat de aanwezigen een aangenamen avond mogen hebben. Er isdezen avond heel wat te doen. De avond werd geopend met eenige zangnummers van de 5e en 6e klas, onder leiding van den heer Sietsema. Het hoofd der sch. dankte den heer Sietsema en de kinderen voor deze inzet van den avond. De heer Stuffers meld de dat er verwacht kan worden dat bij de school borden geplaatst worden voor het autoverkeer, met het oog op het gevaar voor de kinderen. Mej. Jans- sonius besprak de Jeugdherberg van af het begin der jeugdherbergen 10—12 jaar geleden. Hoe dat- kinderen uit de steden een verlangen naar de na- FEUILLETON ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. Lady Wolga achtte het onnoodig inlichtingen in te winnen omtrent Alexa, daar deze een te gunsti- gen en te diepen indruk op haar had gemaakt. Haar fraaie gestalte, haar schoone oogen en gouden haar kon zij niet vergeten. Het meisje had zonne schijn gebracht in haar hart, dat sedert den ver meenden dood van haar kind ongevoelig voor ieder menschelijk wezen, thans in genegenheid voor Alexa ontgloeide. Met ongeduld verbeidde zij de terugkomst van het meisje. Toch voldge zij den raad van Felice en schreef aan mademoiselle Gauthier over miss Strange. Tegelijk schreef zij nog aan een bekende te Parijs om inlichtingen omtrent madame Gau thier. Toen beide brieven gereed waren om met de dagelijksche post te worden verzonden, gaf lady Wolga zich aan haar gedachten over, die bijna uit sluitend Alexa tot onderwerp hadden. „Een onschuldig jong en jeugdig gelaat, en toch bijzonder koen" dacht zij. „Zij is schoon als een engel en naar haar uiterlijk moet zij goed en braaf zijn. Het komt mij voor als ware zij bereid zich voor anderen op te offeren, als zou zij vrijwillig haar eigen geluk prijsgeven, indien zij geloofde dat haar plicht het haar gebood. Zou mijn kleine Con stance zulk een lief en edel meisje geworden zijn. indien zij nog in leven ware? Een- of tweemaal zag ik een droeven trek op haar rein gelaat en ik zou haar hebben willen omhelzen. Zonder moeder, wanneer haer moeder nog leefde, zo uhaar vader haar niet zoo alleen de wereld inzenden. Arme ver laten wees. O, als ik haar lief krijg, en dat ge schiedt, wat kunnen wij beiden dan gelukkig zijn. Zij liep eenige malen de kamer op en neer, maar kon hare gedachten niet voldoende regelen, om met het schrijven van brieven voort te gaan. Na een poos begaf zij zich naar de bibliotheek naar hare vrien dinnen. Terstond na haar terugkeer in het hotel te Mont- Heron, sloot Alexa zich in haar kamer op en schreef weer een langen brief aan haar vader, om hem uit voerig haar bezoiek op het kasteel Clyffebourne mee te deelen. Zij bracht zelf den brief naar de post, en toen zij terugkwam, vond zij mrs. Goff op haar wachtend. „Is u op Clyffebourne geweest, miss?" vroeg deze „Ja" 'antwoordde 't meisje vroolijk, „en lady Wolga •heeft mij als gezelschapsjuffrouw geëngageerd." „Het verheugt mij voor u, dit te hooren miss, of schoon het mij voor mij zelf leed doet," zeide mrs. Goff. „Ik had gehoopt lang bij u te blijven.' „Dat was ook mijn wensch" antwoordde Alexa, „maar mijn engagement op Clyffebourne kwam on voorziens en is nu een verandering van mijn plan nen daarvan het gevolg geworden. Wellicht komen Bij de afdeeling van den Neutralen Bond kwam het volgende schrijven binnen: Wij deelen u mede, dat door den gemeenteraad is besloten ten behoeve van het crisiscomité B uit de gemeentekas een bijdrage te verleenen van f 1.50 per werklooze arbeider. (w.g.) NINABER, Burgemeester, (w.g.) SLOOF, Secretaris. Het is iets nieuws te vernemen dat er in onze ge meente een crisiscomité B is en het wordt zeer toe gejuicht. ZUIDSCHARWOUDE. De Noordhollandsche Cinema en „Kermismenschen.' De Noordhollandsche Cinema verzoekt ons mede te deelen dat de volgende week in de Roode Leeuw te Zuidscharwoude een buitengewoon programma vertoond zal worden. Voor het eerst komt de be kende Anny Oondra in „Kermismenschen." ZUIDSCHARWOUDE. Biljartwedstrijd. De biljartclub O. K. K. te Zuidscharwoude, speel de Donderdag 2 Maart een Nederlaagwedstrijd met de Biljartclub De Roemer van Krommenie De uitslag was: Eerste vijftal PiaatseBijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Het hoofd der School der o:l: school in deze ge meente verzoekt ons opname van het volgende: Op initiatief van den heer A. Diskmaat, bollen- kweeker alhier, werden de leerlingen der Openbare School, evenals het vorige jaar door hem in de ge legenheid gesteld een vijftal bollen van verschil lende soort op te kweeken, waarmede we dit jaar prachtige resultaten hadden. De inzendingen wer den beoordeeld door de heeren A. Dirkmaat, S. Groot en J. Dirkmaat. Het resultaat .was: Groep 1: Eerste prijs: C. van SChoorl, 2e prijs P. Bobeldijk, eerv. verm. Auke Diskmaat. Groep 2: Eerste prijs: Dick Hoogland, 2e prijs N. Smit Kd. Groep 3: Eerste prijs: P. van der Molen, 2e pdijs Jac. Kaas Jz., eerv. verm. B. Wagenaar, T. Dirkmaat L. Bonnet. Groep 4: eerste prijs: P. de Wit, 2e prijs T. Boekenstein, eerv. verm. K. van der Holt. wij later weer eens te zamen. Ik vertrek overmor gen naar Clyffebourne." Mrs. Goff vertelde de waardin Alexa's engage ment en deze kwam haar daarmede gelukwenschen. Des middags gingen Alexa en mrs. Goff naar de haven, waar het muziekkorps andermaal een con cert gaf. Evenals den vorgen dag kwam ook nu het rijtuig van den markies van Mont-Heron weer aanrijden, Alexa zag den markies en nam hem eens goed op. Zij zag ook lord Kingscourt, en haar hart beefde, terwijl zij hem zoo ver zij kon, na staarde. Eenigen tijd na afloop der muziekuitvoering begaf de geheele schare nieuwsgierigen zich naar de haven waar het feestelijk uitgedoscht schip van den markies juist uitzeilde om naar Clyffebourne te stevenen, en den volgenden dag de deelnemers aan den georganiseerden pleiZiertocht daar op te nemen. Na het concert keerde Alexa naar het hotel te rug en mrs. Goff vertelde haar des avonds van de op Mont-Heron en Clyffebourne aanwezige personen Des anderen daags begaven zich lady Wolga en haar gasten vroegtijdig aan boord van het schip, waar zij den markies met zijn gevolg aantroffen. Het vaartuig stak met een gunstigen wind in zee Dienzelfden dag ontving Alexa van madame Gau thier een kist, waarin zich een zorgvuldig gekozen uitzet bevond, dat haar in haar nieuwe betrekking op Clyffebourne uitmuntend te stade kwam, name lijk een zwart, een grijs en een lichtblauw kleed, alles van zijde en bovendien zeer smaakvol naar de nieuwste mode gemaakt, en een van witte mous seline, dat in kunst de andere nog overtrof. Made moiselle had hier nog bijgevoegd een fraaie ver zameling linten, strikken en meer andere dergelijke kleinigheden, voorts laarzen, morgenschoenen en een hoed. In een begeleidenden brief berichtte mademoiselle Gauthier haar vroegere leerling, dat zij het geld, bij haar achtergelaten, geheel uitgegeven en be steed had voor zaken, die miet den stand van Alexa overenkwamen. Alexa lachte bitter om de laatste opmerking. Zij nam echter den tijd niet om daarover na te denken maar zette zich neder en schreef aan mademoiselle Gauthier een brief, waarin zij deze haar blijdschap over de gelukkige keuze der kleedingstükken te ken nen gaf. Vervolgens deelde zij haar mede, dat zij een betrekking als gezelschapsjuffrouw bij een voor name dame, de dochter" van een hertog had aan vaard en mademoiselle als referent had opgegeven, in de hoop dat zij bereid zou zijn haar te willen aanbevelen. Den anderen dag kleedde Alexa zich met zorg, in afwachting van de komst van het rijtuig van Clyffebourne. Dit kwam echter niet. Het schip was niet teruggekeerd van zijn reis, daar de wind omgegaan en een storm opgekomen was, die den tocht langs de kust gevaarlijk maakte. De havendam en de strandweg waren volkomen ontvolkt, maar in de logementen en hotels gaf men zijn bezorgdheid te kennen dat de Regina oo een der vele klippen gestrand kon zijn. Voordat de storm losbrak was het schip een haven binnengeloopen, .en toen het avond werd besloot t.m. P- h. gem P. n.t. serie A. Smit 125 67 15 18 3.72 P. Hagenaar 125 125 27 18 6.94 P. Bus 125 125 21 36 3 19 A. Kramer 125 105 12 36 291 P. Bus 125 93 12 37 2.61 P. Swager 125 125 10 37 3.37 C. Valk 100 91 9 32 2.84 R. Blom 100 100 12 32 3 12 J. Koning 100 80 7 34 2.35 C. de Vries 100 100 15 34 2.94 Tweede Vijftal: J. Koning 100 100 11 36 2.77 C. Wagenaar 100 72 14 36 2.00 Jongeneel 100 41 5 27 1.50 P. de Geus 100 100 12 27 3,70 A. de Roo 100 73 13 38 1.92 Jb. Groen 100 100 15 38 2.63 W. Altink 75 75 7 40 1.87 J. Dirks 75 62 8 40 1.55 Ekkerman 75 72 T 54 1.30 K. Bruin 75 75 7 54 1.36 NIEUWSTIJDINGEN. Onder Castricum is aan het strand gevonden het lyk dat, naar men meldt, van iemand is die een J5-tal jaren geleden aldaar zijn vrouw en kinderen heeft verlaten, en thans terugkeerende, haar gehuwd met een ander terugzag. Te Kal verdijk, gemeente Harenkarspel, ont stond in den avond van 1 Maart brand In een bur gerwoonhuis, bewoond door J. S. Het geheele huis brandde tot den grond toe af. Oorzaak onbekend en alles was tegen brandschade verzekerd. Jn 4e gemeente Schoterland woont een gezin van 9 leden. Men vindt er een overgrootvader, een overgrootmoeder, twee grootvaders, een grootmoeder twee vaders, drie moeders, twee ooms, een tante vier neven en nichten en een achternicht. VEEMARKT TE ALKMAAR. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het houden van eene tentoonstelling van herkauwende dieren en varkens in de gemeente Alkmaar, gedu rende de maand Maart 1893, verboden. BUITENLAND. Naar het Berl. Tbl." uit Bukarest verneemt, zijn daar 156 brievenbestellers gevangen genomen, die een goed georganiseerde dievenbende vormden, welke roof pleegden bij tal van allerlei postverzen dingen. EEN PAAR DRUKFOUTEN UIT „DE PORTEFEUILLE". „De heer Daniel de Lange is door H. M. de Ko ningin-Regentes benoemd tot redder van den Nederlandschen Leeuw." Brief eener moeder aan een onderwijzer. Mijn heer de meester! Mijn zoon is heden morgen niet kunnen ter school komen omdat hij zijn pet ver loren heeft, „waarmede ik de eer heb U te groeten N. N. GROENTEPRIJZEN. Roode kool f8.00—12.00; Gele kool f 8.00^-12 00 per 100 kg. Rapen f 3.00—4.00; Uien f4.00 per mud: Bieten f 14.00—20.00. NOORDSCHARWOUDE. De Chr. Schoolvereeniging alhier hield haar jaar vergadering in de zaal achter de Ger. Kerk. De bij eenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer G. Barten met het zingen van een psalm waarna hij voorging in gebed. Daarna werd door den penningmeester het jaar venslag uitgebracht. Bij de .volgende bestuursverkiezing aftredend de heer A. Barten werd deze door de vergadering her kozen. De heer R. Schuil, hoofd der school hield een interssante lezing over het onderwerp: „Over het werken voor meerdere klassen.' Daarna werd door hem de vergadering gesloten Droegen deze bijeenkomsten andere jaren een min af meer feestelijk karakter, met het oog op de tijdsomstandigheden werd hiervan dit jaar af gezien. het gezelschap een rijtuig te bestellen. Laat in den nacht kwamen zij in het dorp Mont-Heron aan, al waar men van elkander afscheid nam. Denvolgenden morgend ontving lady Wolga een brief van haar vriendin te Parijs en een van made moiselle Gauthier, die beide, naar verwachting zeer gunstig luidden. „Juist zooals ik gedacht had" sprak lady Wolga lachend. „Ik wachtte niet op den brief, want ik stelde het volste vertrouwen in he meisje. Maar ik zal haar dadelijk het rijtuig zenden. Zij zou zich over mij:, lang toeven verwonderen." Zij scheide en beval, dat haar rijtuig naar Mont- Heron moest vertrekken om miss Strange af te ha len, nam zelf de kamers in oogenschouw, welkezij voer haat nieuwe gezelschapsdame had laten in richten er. keerde na alles in orde tc hebben bevon den, naar haar eigen kamers terug, om haar ge dachten weder den vrijen loop te la^n. Alexa werd bij haar aankomst dorr Felice ont vangen en naar haar kamer gebracht. „Milady coet een slaapje alvorens ze zich voor het middagmaal gaat kleeden," antwoordde Felnu p een desbt trtffende vraag van Alexr.. „Het eten wordt om zet en uur opgediend, het is nu bij zessen. Milidy verlangt u te zien, 'zoodra u gekleed bent. e.i ik zal komen om u tot haar te geieiden. Wil ik u bij het aankleeden behulpzaam zijn, juffrouw?' „Zal ik met milady en haar gasten eten?" vroeg Alexa. „Zeker, juffrouw," antwoordde de frangaise „Milady beschouwt haar gezelschapsjuffrouw als ge lijk staande met haar gasten. Het is haar uitdruk- kelijken wensch, dat u met haar eet." „Ik zal gereed zijn,' antwoordde Alexa eenigszins bevreesd voor het haar wachtende vonnis. „Wees zoo goed mij te komen waarschuwen, zoodra lady Wolga mij verlangt te zien." Felice verwijderde zich piet een buiging. Alexa bezichtigde haar kamers, die uit een slaap- en kleedvertrek bestaande, beide ruim, weelderig en aangenaam verwarmd waren. Haar koffers had men intusschen naar boven gebracht en in de kleedkamer geplaatst en Alexa begon nu haar toilet te maken voor het diner, waar toe zij na eenig nadenken, haar wit mousselinen kleed had uitgekozen. Toen Felice kwam, was zij gekleed Zij zag er uit als een fee. Om het middel droeg zij een lichtblauwe band, die in ruime plooien tot op den grond .fhing. De doffen, strikken en kostbare kanten gaven aan het gehèel een bevallig voorkomen. Het blond haar was Raar achteren gekamd, in vlechten op het hoofd vastgemaakt, en met een roos getooid, die zij uit een der op den schoorsteenmantel prijkende fris- sche bloemruikers genomen had. Felice stond eenige ©ogenblikken, sprakeloos van verbazing over het smaakvol toilet en de nu eerst goed uitkomende schoonheid van het meisje, zij wist geen woorden genoeg te vinden, om haar be wondering te uiten. „Milady zal in haar schik wezen," zeide zij „Er komt gezelschap ten eten, de gasten van Mont- Heron.' „Zal de markets van Mont Heron van de partij zijn?" vroeg Alexa, terwijl haar gelaat eenigszins verbleekte. „Ja, juffrouw. Pierre Renard,zijn kamedrienaar is reeds aangekomen om hem op te wachten," zeide Felice. „Maar gelief nu mee te gaan, milady is gekleed en verlangt naar u." Alexa volgde de bediende Zij wachtte lady Wolga af in haar boudoir, totdat deze uit haar kleedkamer kwam. Zij droeg een kleed van perzikkleurig flu weel en was met diamanten getooid. De levendige oogen van het meisje drukten haar vreugde uit over de schoonheid der vrouw, welke haar moeder was, maar die geen denkbeeld had van de bloedver wantschap tusschen haar beiden. Voor de eerste maal kwam bij haar en wensch op dat de naam van haar vader tijdig gezuiverd mocht worden van den vloek, die op hem rustte, en een hereeniglng van beiden zou plaats hebben. Maar de gedachte aan de voltrokken schelding, aan het wantrouwen der vrouw ten opzichte der onschuld van haar echtgenoot, de gedachte, dat zij in den nood zich van hem had afgekeerd, benam haar alle hoop. Lady Wolga lachte haar jonge gezelschapsdame bevallig toe en zeide: „Wees welkom in uwe nieuwe woning, miss Stran ge. Het was mijn plan, u bij uw aankomst te ont vangen, maar ik had mij te slapen gelegd en was zoo moede dat ik niet kon opstaan. De tocht op de ontstuimige zee heeft miijn krachten meer uitge put dan ik aanvankelijk meende." „Maar u ziet er nu weer goed uit" meende Alexa te moeten antwoorden. „Ik zie er niet lijdend uit" hernam lady Wolga met een bitteren glimlach. „Heeft Felice u gezegd, da,t wij vandaag dischgenootén krijgen? Het zijn onze buren van Mont-Heron. Zij kwamen zooeven aan en bevinden zich thans in de kleedkamer. Wij zullen ons in de zaal begeven om hen te ont vangen. Zij ging voor en Alexa volgde haar de breede trappen af naar de zaal, die in een zee van licht schitterde. Bij hun binnentreden stond een man, die bij den naasten schoorsteen gezeten was op en trad haar tegemoet. „Markies van Montheron" zeide lady Wolga zacht hem de hand reikende. De markies nam hare hand en hield die lang in de zijne. „Het verheugt mij u wel te zien, lady Wolga" zeide hij. „Ik maakte mij reeds ongerust, dat de stormachtige tocht u niet goed bekomen zou zijn." „Neen, zooals u ziet," zeide lady Wolga kosl maar zeer beleefd. „Miss Strange mag ik u den markies van Montheron voorstellen. Markies, deze jnnge dame is mijn nieuwe gezelschapsjuffrouw." De maf kies boog en met aanwending van ah haar wilskracht sloeg Alexa de oogen op en hield die strak op het gelaat gericht van den man, welke de plaats innam die haar vader toebehoorde. Haar hart was tot berstens toe vol en toch moest zij bedaard schijnen. Slechts met de grootste moeite gelukte het haar hare gewaarwordingen te verber gen en den doordringenden blik van den markeis van Montheron te verdragen. Op dat oogenblik door stond zij een folterende pijn. Wordt vervolgd..

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4