Binnenland. Lagere goederentarieven Onschuldig verbannen. Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. De Centraal Biscoop en „De Groote Onbekende." Volgens mededeeling zal Zaterdag 11 en Zondag 12 Maart in Hotel Concordia een buitengewone Filmvoorstelling worden gegeven door de Centraal Bioscoop, Als hoofdfilm staat op het programma: „De Groote Onbekende" met als medespelenden Hans Albers bekend uit de „F. P. I." Ant woordt niet. Overal waar deze film wordt ver toond heeft na afloop een langdurig applaus plaats en zullen voor deze gelegenheid ook velen deze extra film komen zien. De prijzen zijn bij deze uitzondering laag gesteld. Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie in dit nummer en de verdere reclame. Wij willen hier den inhoud van deze hoofdfilm laten volgen: De bankier Alberto Dorna is in handen van een in ternationalen oplichter Aristide Trasymopolus ge vallen en heeft aan hem bij het kaartspel het groot ste gedeelte van zijn vermogen verloren. Als Dorna zijn nicht Liame een millioenenerfge- name van den trein moet gaan halen, biedt Trasy mopolus hem aan met zijn auto naar huis te brengen Zij komen echter te laat aan het station en Liame is intusschen door een anderen heer ver welkomd, door den eleganten Gino Gadari, den lieveling der vrouwen, die juist van zijn vriend af scheid genomen had om met den trein te vertrekken doch op zijn schreden was teruggekeerd, toen zijn blik op de knappe Liame viel. Toen zijn aanbod om haar bagage te dragen was aanvaard, had hij haar kalm met de auto van Trasymopolus, die met Dorma juist op het perron tevergeefs naar de mil- lioenenerfgename zocht, naar Dornas huis gereden. Juist als hij afscheid van Liane neemt, komen de twee heeren van schrik vervuld in een taxi aange reden, maar voor zij van de verweondnring beko men zijn is Gino al uit het gezicht verdwenen. De verbazing van Gino's vriend, Tito kent geen gren zen, als hij Gino dien hij reeds kilometers ver waande voor zich ziet staan. Als Tito op de hoogte is gebracht dat zijn vriend smoorlijk op Liane ver liefd is en haar tot eiken prijs wil veroveren, raadt hij Gino des avonds naar het Casino te gaan. waar hij weet dat Dorna zich dikwijls ophoudt en dus de kans ook groot is, dat hij Liane daar aan treft. Men wil Gino als vreemdeling den toegang beletten, doch een open venster doet hem toch zijn doel bereiken en plotseling ziet Liane haar nieuwen aanbidder voor zich staan en krijgt een roerende liefdesverklaring te hooren. Doch Gino heeft wegens zijn zonderling gedrag op het station geen geluk. Maar toch is zijn bezoek aan het Ca sino niet tevergeefs. Hij ontdekt hoe Dorna door Trasymopolus en diens vriendin bij het spel be drogen wordt en bovendien is hij getuige van een gesprek tusschen Dorna en den oplichter, waaruit hem blijkt dat Dorna hem de kostbare inventaris van zijn villa verpandt en een huwelijksaanzoek van Trasymopolus bij Liane zal steunen. Nu weet Gino wat hem te doen staat. Hij verzekert z'ch van de hulp van de vrienden van zijn sportclub en in het holst van den nacht verschijnen voor de villa van Dorna een schare donkere gestalten, die het ge heele meubilair het huis uitdragen. Liane vindt den volgenden morgen een brief van Gino, waarin hij mededeelt, dat het meubilair zich veilig en wel in zijn bezit bevindt, maar de reden van deze plot selinge verhuizing wordt den betrokkenen niet dui delijk en wordt Gino voor een uiterst geslepen dief aangezien en de politie gewaarschuwd. De fa milie Dorna neemt haar intrek in een hotel, zonder te weten dat Gino, op dezelfde etage zijn tenten heeft opgeslagen. Tot Liane's verrassing en schrik staat hij dan ook zeer spoedig onverwachts voor haar. Maar voor hij de kans heeft een paar woor den met haar te wisselen moet de dief uit liefde voor de politie vluchten. Intusschen blijft het steeds zijn eenigste en grootste zorg Liane en haar familie voor het gevaar, dat hem van de zijde van Trasymo polus dreigt, te behoeden. Het duurt niet lang of hij krijgt de gelegenheid Liane met een auto te ontvoeren. In een razenden vaart gaat het langs afgronden en gevaarlijke boch ten. Doch een tweede wagen waarin Trasymopolus en de politie achtervolgt hem. Om zich aan gevan genneming te onttrekken moet Gino in zee springen juist op het oogenblik dat hij Liane het raadsel van den diefstal wil verklaren. Dank zij zijn zwem kunst kan hij zich in veiligheid brengen. Trasymo polus laat echter niets onbeproefd om den man die hem overal den pas afsnijdt, onschadelijk te maken Hij steelt een parelsnoer van Liane en weet de verdenking op Gino te doen vallen. Intusschen heeft hij met Liane ook plannen In de haven ligt het schip van een ouden vriend van hem van Kapitein Ta wil, die van hetzelfde hout gesneden is als Tra symopolus. Met zijn hulp wil hij Liane in zijn macht brengen. Ook hier doet Gino zijn best Liane voor het dreigend gevaar te behoeden. Voor hem dit ge lukt wordt hij door de politie gevat en gevangen genomen. Maar spoedig weet hij met Tito's hulp zijn vrijheid weer te herwinnen. Zijn eerste daad is Liane weer op te zoeken, die intusschen op onver klaarbare wijze verdwenen is. Het blijkt hem dat Fiametta de eenige is, die over Liane's verblijfplaats inlichtingen kan geven en voor een groote som gelds verraadt zij haar geheim. Liane wordt op het schip van Tawil gevangen gehouden. Onmiddel lijk alarmeert Gino zijn vrienden. Een vlot wordt in gereedheid gebracht en daarmede begeeft zich een schare gspierde jongelui naar het schip, Met Gino aan het hoofd wordt het schip stormenderhand genomen de bemanning overrompeld en Liane in vrijheid gesteld, die aan Trasymopolus reeds een cheque ter waarde van haar geheele vermogen had ter hand gesteld. Het geredde meisje wordt naar den oever teruggebracht, waar tevens Trasymopolus en zijn medeplichtigen aan de politie worden overgele verd en Gino ontvangt hier zijn welverdiende be looning „het jawoord van zijn aangebeden Liane." -LANGENDIJK. Superieure klasse: „Op Maat Zuidscharwoude, P. Molenaar 731 p. Geezllig Samenzijn Zuidscharwoude G. Mettes 561 p. Vriendenkring Noordscharwoude T. Pranger 707 p. C. Langedijk Pz. 678 p. Eerste Klasse Op Maat Zuidscharwoude P. Goet 640 p. J. J. Reijne 618 p. P. van der Welle 552 p. Volharding Oudkarspel, P. Langedijk Cz. 669 p. P. Gelder 694 p. C. Vlug 661 p. Vriendenkring Noordscharwoude, G. Hop 686 p. G. Langedijk Pz. 649 p. T. Kostelijk 646 p. Onder Vrienden Oudkarspel J. Schrieken A. Eecen 571 p. O. Bakker 563 p. Gezellig Samenzijn Zuidschar woude, W. Kraakman 611 p., Ons Genoegen Noord scharwoude F. Muileboom 47 p. Tweede klasse: Op Maat Zuidscharwoude, J. de Geus 613 p. P. Glas 607 p. C. Berkhout 621 p. P. Langendijk 546 p. Alb. Boon 536 p. Gezellig Samenzijn Zuidschar woude J. Bruin 529 p. Jb. Zijp 576 p. Volharding Oudkarspei K. Kat 656 p. L. Stokman 581 p. D. Palkman 542 p. Vriendenkring Noordscharwoude G. Deutekom 694 p. G. Langedijk Pz. 603 p. K. Boot 596 p. C. Pranger 676p. J. Bakker 484 p. Ons Genoegen Noordscharwoude A. Moeijes 570 p. C. Balder 536 p. P. Jes 556 p. D. Bakker 518 p. Sj. Maakal 228 p. Jb. Hopman 605 p. C. Hopman 468 p. Zondag werd de vijfde en laatste ronde gekolfd der derde klasse, waarvan de uitslag als volgt was: (De cijfers tusschen haakjes geven de tot nu be haalde punten aan:) Derde klasse: Op Maat Zuidscharwoude, A. Schoenmaker (20) 131 p. W. Glas (416) 126 p. M. Vlug (304) 132 p. J. Kramer (390) 127 p. Joh. Glas (387) 128 p. K. Kout (388) 89 p. J. du Burck (416) llOp. J. Leeuwrik (341) 125 p. GqzafUig Samenzijn Zuidscharwoude, A. Rijper (492) 144 p. W. Kuin (375) 119 p. W. Bergen (324) 109 p. Jo Schuit (363) 94 p. J. van der Ham (334) 74 p. K. Koomen(242) 84 punten. Volharding Oudkarspel, J. Deutekom (409) 142 p. G. Plakman (423) 128 p. K. Ruiter (409) 110 p. W. Bakker Oz. (363) 83 p. K. Dekker (344) 102 p. F. Moeijes (413) 91 p. C. Blokker (379) 100 p. Jb. Hoogeboom (290) 98 p. St. de Rijke (267) 68 p. S. Ton (394) 139 p. Vriendenkring Noordscharwoude, S Timmerman (379) 102 p K de Vreis (338) 111 p L, Mallekote (399) 95 p. H. Kuiper (349) 115 p. G. Ens (304) 110 p. C. Langedijk Cz. (276) 76 p. Ons Genoegen Noordscharwoude F. Blaauw (300) 143 p. J. Hink (373) 106 p. C. Stam Gz. (349) F.de Moei (392) 106 p. Th. Beenken (368) 146 p. Onder Vrienden Oudkarspel, A. Timmerman (344) 97 p. Voortaan zullen er nog slechts «drie catego hoopte hiermede na enkele uren gereed te ziin ien van vefvoer zijn, t.w Dp oorzaak van het ongeval is onbekend. Van Vrachtgoed (het oude vrachtgoed, vervoer met een paniek onder .de reizigers was geen sprake \X77VnlA fl'no/l ünOu T»r»i v» n-r> TT l i i gewone goederentreinen.) Snelgoed (een samensmelting van het oude ijl goed en bestelgoed, gewoon vervoer; vervoer j met versheide goederentreinen en "niet personen I treinen.) i Eixpresgoed (het oude bestelgoed, snelvervoer; vervoer met alle reizigerstreinen, ook snel- en -L)Ltreinen() i Vracht tot 30 kilogram. 1 Voorzoo ver de vracht wordt berekend voor i een gewicht van ten hoogste 30 kilogram* ge- j schiedt dit ongeacht den afstand tusschen het station van vertrek en aankomst. D|eze vrachten bedragen tot en met 1 Kg 1 t/m 3 Kg 3 t/m 5 Kg 5 t/m 7 Kg 7 t/m 9 Kg 9 t/m 30 Kg vrachtg snelgoed expr. goed. 0.25 0.35 0.45 0.50 0.50 0.50 0.30 0.40 0.50 0.60 0.70 0.80 0.45 0.30 0.75 0.90 1.05 1.20 i Atudere verlagingen. Dfö vracht voor zendingen van meer dan 30 kilogram geschiedt, evenals vroeger, en volgens den afstand tusschen het station van vertrek len aankomst en volgens het gewicht der zendingen Ook Se vracht voor deze soort zendingen heeft in vele gevallen een verlaging van beteekenis ondergaan. In de plaatsen waar door of vanwege 'den spoorweg een besteldienst Is ingericht, worden stukgoedzendingen vracht- en snelgoed met den spoedbesteldienst kosteloos ten huize van den geadresseerde besteld. Toorts zijn de prijzen voor wagenladingen, de speciale tarieven en het tarief der bijkomende kosten verlaagd. In verband met deze verlagingen hebben ook de vrachtbrieven en adreskaarten voor het bin- nenlandsch goederenvervoer een grondige ver andering ondergaan. Zoo is het formaat van |den vrachtbrief verkleind tot de helft van het te genwoordige formulier en mag een adreskaart ook voor het vervoer van vrachtgoederen wor den gebezigd. Die prijs van deze kaarten is even eens verlaagd. De nieuwe tarieven zullen eerst half April verschijnen. De stations der N.S. zijn dus iniet in staat 'reeds thans nadere inlichtingen over Ide •nieuwe tarieven te verstrekken. Het treinverkeer ondervond- geen stagnatie. V i er jarig kijnd ove) reden ei»1 gedood Gisteravond geraakte het vierjarig dochter tje van den heer Wj. Hofmans op den Rijksweg te Hedel ouder een in volle vaart voorbijrijdende auto. Het kind werd met verbrijzelden schedel opgenomen en overleed na eenige ©ogenblikken. Stakende wterkloozen. (De Russum had de gemeente een ophoogwerk op touw gezet om ook niet geschoolden arbei ders onder 'de werkloozen werk' te verschaffen De bij He rouleering daarvoor aangewezen ploeg weigerde evenwel voor "48 cent per uur aan "het werk te 'gaah. 'Op advies van de (Landelijke Fe deratie is men ma door de gemeente gestelden termijn weigerachtig gebleven aan den arbeid te gaan, Waarop deze werkverschaffing is stop gezet. Dte 45 betrokkenen zullen thans ook den werkloozensteun moeten missen. 'Twee bejaarde mie|nischen aangereden In den nacht van Maandag op Dinsdag om 12 uur zij'n te Dordrecht op den spoorwegovergang bij Krispijn de bejaarde echtelieden Smitshoek, wonende in die wijk, door een "taxi aangereden en zoo zwaar gewond dat zij naar :het gemeente ziekenhuis moesten worden vervoerd. Daar is de man gistermorgen overleden. De voetrem vau de taxi bleek bij'-/onderzoek niet te functioneeren. Braaid,stichting Bij de afdeeling Dieren van den r.k. bond van steenfabrieksarbeiders heeft een brandje gewoed in de kast, waarin de pfdeelingsgelden bewaard werden. Het vuur kon tnet een .paar emmiers water gebluscht worden, meldt het JHbld. Als gevolg van een onderzoek, ingesteld door het parket uit Ariihpm is de penningmeester v. die afdeeling, die daar woont, in voorloopige be waring genomen. Nieuwstijdingen Tm'immgieval bij Helmond. Dinsdagmiddag is tan den trein van Deurne, rijdeide in 'de dichting Eindhoven, die te 5,36 5uur hier 'moest binnenkomen, even voor het station Helmond een wagon gederailleerd. L'te (rein bestond 'uit vijf personenrijtuigen. Terwijl hij een wissel passeerde, liep de vierde wagon een eerste klasse Wjtuig ,uit de rails. Dje trein brak in stukken 'en de eigenaardigheid deed zich hier bij voor dat de eerste drie wagohs op He rails ble ven staan, ide vierde derailleerde ,en de vijfdie even eens op 'het goede spoor bleef. Een viertal heeren, .welke zich in het eerste klasse rijtuig 'bevonden, ,werd licht gewond. Zij liepen enkele Schrammen ,op. Op het station ,v heeft men hen verbonden. Elen dokter, welke IphI herziening en verlaging der inmiddels te 'hulp ,was geroepen, behoefde geen goederentarieven op de Nederlandfichespoorwe- assistentie meer 'te .verleenen. Die licht gewon- gen zijn thans door den minister van Waterstaat den zijn met denzelfden trein weer verder ge- goedgekeurd Als datum vau uivoering is 1 reisd. De 'trein had twintig minuten vertraging Mei a s. vastgesteld. - Het gederailleerde rijtuig, dat overeind is blij? deze nieuwe tarieven worden talrijke min ven staan 'is hog in aanraking geweest met of meer ingrijpende veranderingen in de vracht berekening en verlaging der vrachtprijzen opge nomen. Het zou tever voeren deze alle hier te ver melden zoodat wij zullen volstaan slechts de belangrijkste op te sommen. FEUILLETON Alexa's ontroering was zoo rasch voorbij dat lady Wolga haar niet had bemerkt. Niemand had er iets van gezien, behalve lord Kingscoudt en lady Mark ham. „Wat beteektn dat?" dacht de weduwe. „De graaf miss Strange ontmoetten elkaar vandaag niet voor het eerst, en het is duidelijk dat zij vreest door hem verraden te worden. Mijn oog is scherp. Ik had dan toch gelijk haar te wantrouwen. Lady Wolga heeft een slang in haar huis genomen.' Zij drukte haar dunne lippen op elkaar en ging voort Alexa te bespieden. Lord Kinscourt en Alexa wisselden eenige woor den, waarna het diner werd opgediend. Lady Wolga verzocht den graaf Alexa naar de tafel te Voeren, wat deze deed. De overige gasten hadden zich reeds verwijderd en lord Mont-Heron nam de arm van lady Wolga. Ook onder het diner hield lord Kingscourt zich een rangeermotor. Deze machine moest buiten werking worden 'gesteld. D® schade is overigens gering. - Te kwart over zeven arriveerde uit Eindho ven een werkwagen, die het gederailleerde per sonenrijtuig weer op de rails ,zal zetten. Mjen «i2 I uel1 uuou» zoo verrast geweest ais aezen avond, ^±hla,r „n1!6 I ï,oen ik je in het salon van lady Wolga zag en kan Geen hunner sprak een woord tot zij een een zame plek aan den oever van de zee hadden bereikt In de verte zagen zij vele personen doch niemand was zoo dicht in hun nabijheid dat men kon hooren wat zij zeiden. De graaf wachtte tot Alexa zou beginnen, doch deze kon niet. Hij liet haar arm los, trad eenige stappen terug en zag haar met een ernstigen ente- vens belangstellenden blik aan. „Alexa, wat beteekent dat?" vroeg hij eindelijk. „Het beteekent," antwoordde het meisje met be vende stem, „dat ik de gezelschapsjuffrouw ben van lady Wolga.' „En je vader, leeft hij nog?" „Goddank wel." „Waar is hij?" „In Griekenland.' „Vergezelde hij je niet naar Engeland?" „Neen." „Wie bracht je hier?" „Ik kwam alleen' antwoordde Alexa, wier stem thans vaster was geworden. „Tot Parijs reisde ik al leen, vandiaar ben ik met een vrouw hierheen ge komen,' Degraaf keek haar bezorgd aan. „Ik begrijp je hier zijn niet, Alexa" zeide hij, „ik begrijp niet dat je je vader heb kunnen verlaten. Ik ben nooit zoo verrast geweest als dezen avond, INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. In de week van 28 Februari tot en met 6 Maart 1933 werden in het handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. Nieuwe Zaken: W. C. v. d. Hoek, agentuur en commissiehandel „Mercurius", Westgracht 52, Den Helder. H. de Boer, winkelier in kruidenierswaren, boter, melk en kaas, Hector Treubenstraat 32, Den Helder. Agentuur en Commissiehandel Bankert, agentuur en commissiehandel, grossierderij en kramerijen en gelanterieën, Fnidsen 95, Alkmaar. Handelsonderneming Bos, Druivenlaan 36 boven, grossierderij in suikerwerken. J. P. Horst, timmerman en winkel in huisvlijt- artikelen, Korte Nieuwesloot 4, Alkmaar. „Sigarenmagazijn Houttil 62", Houttil 62, Alkmaar. Wijzigingen: J. Koopman, lunchroom, Langestraat 105, Alk maar. Zaak overgenomen. J. M. Schneiders, bakkerij, Tuitjehorn H 23, Ha renkarspel. Zaak overgenomen. Gebr. Kuiper, vrachtschippers, Middenweg A 162, Limmen. Zaak overgenomen. Fa. M. A. Grunwald en Zoon, Kanaalweg 75, Den Helder. Benoemd tot proc.houder C. H. Wols. N.V. Alkmaarsche Radio-Distributieonderneming, Alkmaar. Zaak verplaatst naar Zaandam. Opheffingen: Fa. Fred. Jansen Jz. en Co., sigarenfabriek, Ged. Nieuwesloot 98—101, Alkmaar. A. Prins, rijwielhandel, Heerenstraat E 126, Scha- gen. daagsche zaken en zij beproefde hem kalm te ant woorden. Zij roerde met- geen enkel woord het ver- ledene aan. doch Alexa bemerkte dat hij zeer ernstig was en er in zijn oogen een groote bezorgdheid lag. Alexa was blijde dat lady Wolga het teeken gaf om van tafel op te staan en naar het salon terug te keeren. De lady verzocht Alexa een stukje te spelen wat zij ook deed. Gedurende het spel traden eenige heeren naderbij, terwijl andere een partijtje gingen maken. Daar het weer fraai was, begaven zich eenige paren in den tuin om een kleine wande ling te doen. Toen Alexa haar spel beëindigd had bemerkte zij dat niemand er acht op had gegeven. Zelfs de hee ren, die eerst haar naderden waren vertrokken. Zij stond op en trad naar een venster, vanwaar zij een blik naar buiten wierp. Eenige oogenblikken later naderde haar lord Kingscourt. „Zoudt ge niet een kleine wandeling willen doen, miss Strange?" vroeg hij beleefd. „Het is zulk een fraai weer.' Alexa aarzelde. „Geef mij den arm" zeide de graaf „en kom." Er lag iets gebiedends in zijn toon, wat Alexa dwong hem te gehoorzamen. Zij nam zijn arm en zij gingen heen, door niemand opgemerkt, behalve door lady Markham, welke Alexa niet uit het oog verloor. De graaf zocht een witte shawl voor haar en bei den gingen naar buAen. thans nog nauwelijks gelooven, dat je het werkelijk I bent. Verklaar miij dit raadsel Alexa." „De verklaring is eenvoudig,' antwoordde Alexa. i Zij verhaalde hem haar ontmoetng met den bandiet j Spiridion en hoe deze haar vaders huis in brand had gestoken. Wij hadden onze woning tijdig genoeg verlaten om niet in handen der roovers jte vallen i Later vernamen wij dat Spiridion met zijn geheele i bende gevangen was genomen. Maar de bandiet heeft te veel vrienden en bondgenooten, dan dat wij het zouden durven wagen naar onze woning terug te keeren waarom ik mijn vader verzocht mij naar Engeland te laten vertrekken. „Je bent hier zeker veiliger" maar waaromi kwam je vader niet mede?' „Hij moest in Griekenland blijven. Eerst na lang smeeken gaf hij zijn toestemming. Ik dacht niet je hier te ontmoeten. Eerst ging ik naar mijn oude gouvernante te Parijs, die mij onder de hoede eener brave vrouw stelde. Met deze kwam ik naar Enge- land en naar Mont-Heron waar ik vernam, dat de 1 gezelschapsjuffrouw van lady Wolga ziek geworden was. Ik deed een aanzoek om haar plaats en kreeg ze.' j Lord Kingscourt schudde het hoofd en zeide: „Ik begrijp nog altijd niet, Alexa, waarom je vader je alleen liet gaan." „Hij vertrouwde mij aan de zorgen der Voorzie nigheid, die over alle menschen waakt. Het viel hem hard mij te laten vertrekken, doch hij kon geen weerstand bieden aan mijn smieekingen.' „Hij zeide mij, dat hij niet van je kon scheiden en nu heeft hij het toch gedaan. Je bent hier vreemd en aan het gevaar blootgesteld elk oogen- b.'lk op straat 2«z:t te worden. Ik bleef als ik eraan denk welke gevaren je op reis geloopen hebt. De aan merkirgen van je vader tegen ons nuweiijk hebben i.v; waarde vü.o -n <-* he:, moiven s-hrijvcr, .r. hem om. zijn toesteifiuii-.g rray;.: Ik zal lady ga alles verte A.iexa greep zij- arm „Je moogt geen van beide doen, Alfred," riep zij angstig. „Je moogt niet aan mijn vader schrijven en evenmin aan lady Wolga zeggen, dat je me vroeger hebt gezien." „Alexa, houdt je dan niet meer van mij?" riep de graaf bewogen. „Neen, neen. Maar er ligt een kloof tusschen ons en eer deze kloof gevuld is kan ik Zij hield op en opnieuw zag zij den graaf smee- kendl aan. ,Ik mag en kan je mijn geheim niet meedeelen. Maar vertrouw me en zwijg." Lord Kingscourt keek haar verbasad aan. „Ik kan het je niet zeggen" vervlogde zij, „het zou beter voor je zijn, Alfred, als je van mij afzaagt." „Je kent me wel beter. Neen, Alexa, jou zal ik huwen of ik huw nooit." „De oogen van het meisje straalden van geluk. „Dan moet je geduld hebben, Alfred," zeide zij. „Wanneer de hemel mijn gebeden verhoort zal alles wel goed komen. Maar je moet mijn geheim be waren. Je moogt met niemand over mijn vader spre ken of toonen dat je me vroeger gekend hebt." „Ik heb gaarne met geheimen te doen. Alexa. Je aanwezigheid hier schijnt mie een wonder toe. Verklaar me dat geheim." „Dat kan ik niet. Vertrouw me, Alfred, vertrouw me volkomen of geef me op. Ik beken het, er bestaat een geheim maar niemand mag het weten. Alfred, geloof me, of laat ons voor altijd afscheid nemen van elkaar." Lord Kingscourt zag haar een oogenblik in de open, trouwhartige oogen, waabuit tegelijk haar angst straalde. Hij kon niet aan haar twijfelen. „Ik vertrouw je Alexa," zeide hij ernstig. „Ik ver trouw je volkomen. Ik geloof dat je met een doel naar Engeland zijt gekomen. Doch je zult hulp noo- dig hebben om het struikelblok weg te ruimen, dat ons huwelijk in den weg staat. Beloof me, mij te roepen als je hulp noodig hebt." „Ik beloof het je, Alfred. Nu weet ik dat je mij vertrouwt, gevoel ik me niet meer zoo eenzaam en Montheron gelukt haar tot zijn echtgenoote'tê ma- verlaten. O, was mijn arme vader maar hisi.ken dan is hij een gelukkig en benijdenswaardig Zij weende. man." Lr naderden menschen, waarop de lord het meisje meenam en haar troost en moed insprak. Toen nabij (Wordt vervolgd het kasteel gekomen ontmoetten zij lady Markham. „Zij is niet wat zij voorgeeft te zijn" dacht deze, het meisje naoogend. „Ik moet haar geheim weten en zal niet rusten voor ik haar uit het huis van lady Wolga heb verdreven. Waar mag lord Kings court haar vroeger hebben gezien? Wie is zij? Ik zal doen wat ik kan, om deze miss Strange, die er zoo onschuldig uitziet en tegen lady Wolga iets in haar schild voert, het masker afrukken. Zij zal zich den dag berouwen waarop zij in dienst van lady Wolga trad." NEGENTIENDE HOOFDSTUK. Alexa en lord Kingscourt gingen naar het salon terug en ziende dat hun afwezigheid door niemand was bemerkt geworden dan door lady Markham, stelde Alexa, die vreesde dat naar haar gevraagd zou zijn, zich eenigermate gerust. Toen zij op haar plaats wedergekeerd was, verzocht zij den graaf haar alleen te laten, dewijl het de aandacht kon trekken dat hij zooveel werk van haar maakte. „Zend mij niet heen, Alexa," zeide de graaf. „Lady Wolga verzocht mij dat ik me geheel met je zou bezighouden en zooals je ziet, hebben allen het zeer druk." Zonder een antwoord af te wachten, haalde hij een groot boek met platen en een stoel naast haar zettende, opende hij het en nam den schijn aan met Alexa naar de platen te kijken, terwijl hij in werke lijkheid zacht met haar sprak. „Zoodra ik in Engeland teruggekeerd was heb ik je vader geschreven" een blad omslaande „en hem verzocht een besluit te nemen ten opzichte van ons huwelijk. De Voorzienigheid heeft mij beschermd dat ze je deze plaats heeft aangewezen. Lady Wol ga Clyffe is een zeer goede dame edel van ka rakter en door geboorte. Alexa keek naar lady Wolga, die met lord Monthe ron zat te praten. Het hart van het meisje bonsde Deze trotsche en koele vrouw was haar moeder, de van haar vader gescheiden echtgenoote „Ja, zij is goed," fluisterde zij. „Zij is even goed als zij schoon is,' sprak lord Kingscourt. „Ik heb haar van mijn kindsheid ge kend, zoodat ik beter over haar kan oordeelen dan de wereld, die haar koud en ongevoelig noemt. Zij is niet koud, maar loopt met haar gevoel niet te koop. Zij is een edele vrouw, en wanneer het lord

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4