TREFPUNTEN Radio Programma's De Candidaatstelling BAKKER, Noordscharwoude. REIST uitsluitend H.A.B.O. KOOPT bij Luijting. Kwaliteiten hoog Prijzen laag OUDES, G. GEUS' TABAK van 25 ct. p. '4 pond Magdalenenstraat 14, Alkmaar HERRI. DU CROCQ Binnenland. TREFPUNTEN 50 cent Binnenlandsch Overzicht VRIJDAG 17 MAART. HILVERSUM, A. V. R. O.: 12.00 tijdsein 12.01 lunchconcert 2.00 causerie 2.30 Kovacs Lajos 4.00 sluiting. HILVERSUM, V. A. R. A.: 8.00 gr.muziek 10.15 Mac's Radio-kwartet 11.10 Onze keuken 11.40 Mac's Radio-kwertet 12.00 sluiting 4.00 VARA-klein-Orkest 4.50 Na schooltijd 5.30 De Flierefluiters 6.10 gr. muziek 6.15 Orgelspel 6.40 Dr. J. Valkhoff 7.00 VARA-orkest 8.00 sluiting 11.00 De Notenkrakers 12.00 tijdsein en sluiting. HILVERSUM, V. P. R. O.: 10.00 morgenwijding Nam. 8.01 Cursus 3.30 Concert 9.00 cursus 9.30 concert 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05 Vaz Dias 10.15 Lezing 10.45 gr.muziek. HUIZEN, N. C. R. V.: 8.00 schriftlezing en meditatie 8.15 morgen concert 10.30 morgendienst 11.00 Harmo niumbespeling 12.00 politieberichten 12.15 trio van der Horst 2.00 Verzorgen zender 2.30 Lezen van Chr. Lectuur 3.00 Huishoudelijke Raadgevingen 3.30 Concert 5.00 Botanisch halfuur 5.30 halfuur voor jeugdige Amateur fotografen 6.00 Joh. Verkuijl Mzn.; 6.31 A. J. Herwig 7.00 literair halfuur 7.30 poli tieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Amisterd. Orkestvereen. 9.00 T. Cnossen 9.30 Vervolg concert 10.00 Vaz Dias 10.30 gr. muziek. ZATERDAG 18 MAART. HILVERSUM, V. A. R. A.: 8.00 gr.muziek 9.00 VARA-klein-orkest 10.00 VPRO morgenwijding VARA 10.15 uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 De Notenkrakers 2.00 verzorgen zender 2.15 gr.muziek 2.50 Jan Zadelhoff 3.10 gr.muziek 3.40 moderne toestellenbouw 4.00 VARA-Ba lalaika-orkest 4.30 kwartier voor het instituut voor Arbeidersontwikkeling 4.50 De Fliereflui ters 5.40 Leterkundig overzicht 6.00 Volkslie deren 6.30 Vioolrecital 7.00 S. de Wolff 7.30 Herhaling S.Ü.S.-berichten 7.32 gr.muziek 7.45 Orgelspel 8.15 Revue De Bilt seint 9.30 A. de Vries 9.40 VARA-orkest 10.00 de Dorpsbarbier 10.15 VARA-orkest 11.00 Vaz Dias 11.15 VARA-orkest 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN, K. R. O.: 8.00 morgenconcert 10.00 Gr.muziek 11.30 godsd. halfuur 12.00 politieberichten 12.15 het Con Brio Trio 1.45 Verzorgen zender 2.00 halfuur voor de rijpere jeugd 2.30 kinder uur 4.00 grmuziek 4.30 KRO-orkest 5.15 Sportpraatje 5.30 orkest 5.50 Oud-Neder- landsche liederen 0.00 orkest 6.20 weekover zicht 6.40 orkest 7.10 K. R. V. U. 7.30 poli tieberichten 7.45 Sportpraatje 8.00 KRO- Boys 8.35 Vaz Dias 8.40 Liedjes door Henri Durand 9.000ud-Nederlandsche liederen 9.10 KRO-Boys 9.40 Liedjes door Henri Durand 10.00 KRO-Boys 11.00 Vaz Dias 11.05 gr.- 24 deelnemende partijen. Heden heeft de candidaatstelling voor de verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal plaats gehad. De stemiming zal op 26 April a.s. geschieden. Anti-Rev. Partij Kieskring: Den Helder. H. Colijn; Chr. van den Heuvel; J. A. de Wilde; L. F. Duymaer van Twist; J. Schouten; C. Smeenk; H. Visscher; H. Amelink; J. J. C. van Dijk; A. Zijl stra; C. S. van Dobben de Bruyn; J. Terpstra; C. van der Zaal; P. Wielinga; A. A. L. Rutgers; T. A. van Dijken; L. Harms; L. Slingenberg; G. H. Hoy- tink; F. V. Valstar. Christ.-Hist. Unie In alle Kieskringen behalve Maastricht Jhr. Mr. D. J. de Geer; Dr. J. R. Slotemaker de Bruine; J. Bakker; J. R. Snoeck Henkemans; Dr. H. J. Lovink; H. W. Tilanus; Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland; J. Weitkamp; Dr. C. W. Th. Baron van Boetzalaer van Bubbeldam; Mej. Mr. C. F. Katz; J. M. Krijger Jr.; Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg; Mr. Dr. A. A. van Rhijn; Mr. N. G. Veldhoen; Tj. Krol; Mr. J. A. de Visser; M. Marra; D. J. Mellema; J. C. Wolthuis; J. van der Marei. Vrijz. Dem. Bond. Kieskringen: HaarlemHelderUtrecht. Mr. H. P. Marchant; Mr. P. J. Oud; F. E. H. Ebels, Mevr. Mr. B BakkerNort; Th. M. Ketelaar; Mr. A. M. Joekes; Jan Schilthuis; D. Kooiman; M. M. Cohen; L. Willemsen; Mr. L. G. van Dam; Dr. A. van Raalte; K. Steijn; J. v. d. Brink; P. van Mever; W. van Diesen; W. K. D. Lustig; Mej. Mr. Ada Goudsmit; P. Kostelijk Pzn.; Ant. Hofkamp. Vrijheidsbond KieskringenHaarlemMaastricht. Mr. W. C. Wendelaar; Dr. S. E. B. Bierema; Mevr. Mr. C. C. Bakker-van Bosse; Dr. I. H. J. Vos; C. J. van Kemipen; Prof. Dr. B. D. Eerdmans; Mr. A. N. Molenaar; Mr. Dr. F. Hollander; Mr. M. H. de Boer; Mr. C. H. Guépin. R. K. Staatspartij. Kieskringen; HaarlemHeldejr. Ch. L. van de Bilt; Mr. J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar; J. Groen Azn.; E. J. M. Stumpel; Jac. Braakman; J. M. J. A. Meyer. Soc. Dem. Arbeiderspartij. Kieskring: Den Helder. J. E. W. Duys; Ch. G. Cramier; Th. Thijssen; C. Thomassen; W. v. d. Vail; J. v. d. Kieft; N. Swier- stra; D. Lopes Dias; P. Kiès. Communisten. KieskringenAmsterdam-Den Heider-Haarlem. C. Terstall; H. J. de Weerdt; N. Beuzemaker; J. Kleuver; J. Dieters; A. Buis; L. Seegers; A. F. Hui- zinga; J. Reek; K. de Vries; W. H. Kobus (geb.) Hekkelman; D. Makkinga. Nat. Boeren-, Tuindersmiddenstandspartij. Kieskringen: Amsterdam-Den Helder-Haarlem. A. Braat; J. Barendregt; J. Kamp; T. Kostelijk; Mr. C. Vervoorn; S. C. Eelman P. Kooiman; K. Stolp; C. de Boer; S. de Jong. Staatk. Ger. Partij. In alle Kieskringen. Ds. G. H. Kersten; Ds. P. Zandt, Ir. C. N. van Dis; A. Hoogendijk; Mr. J. Floor; D. Kodde; A. J. Ker sten; J. W. van Houdt; P. van der Meulen; C. B. van Woerden; D. van Leeuwen; B. J. van Putten; A. J. de heer; J. H. Koppelaar; W. van de Vate; M. C. van der Spek. Herv. Ger. Staatspartij; In alle kieskringen: Ds. C. A. Lingbeek; B. G. Peereboom; Ds. L. C. W. Ekering; K. Eeldering; F. de Jong; G. J. Prins Jzn.; Ja van der Pol; P. van Ooyen; H. van der Mheen; G. H. Alblas; W. F. Leferber; Ds. F. C. Willekes; K. H. E. Gravemeyer; S. Boersema; Ds. H. E. Grave- beyer; C. Hooykaas; A. C. G. den Hertog; H. A. Vromans; L. A. v. Herwaarden. R. K. Volkspartij In alle kieskringen behalve Maastricht. Mr. P. M. Aarts; Fel. A. C. Donders; C. D. Wes- ling; W. C. Setteur; G. H. Moors; F. J. Weber; Mej R. Hondeveld; J. H. H. Hendriks; G. H. F. van Nim- wegen; Mevr. E. M. H. Robert de Wolff; J. M. H van den Bogaard; J. F. van Gemert; J. W. van den Bergh; G. J. Bouman; G. I. T. van Weely. R. K. Arbeiderspartij. In alle kieskringen: Chr. Vocht; P. M. Verbruggen; G. J. Bik; A. N. K. Berkelaar; L. Buchholz; A. L. Lamers; A. Caris; Eijklng; G. P. J. Poelgeest; F. M. Hoogduin; M. de Haan; J. A. v. d. Kant. Chr. Dem. Unie. In alle kieskringen: H. van Houten; Fedde Schurer; R. van der Brug; A. P. Jungcurt; Matthijs de Visser; J. J. Geitz; J. Gorselink; H. Steketee; P. L. Gerritsen; Drs. J. van Eij'k; L. P. du Bois; K. Tamiminga; J. C. van Goud oever; J. Westera; C. Scholten. Ned. Chr. Arbeiderspartij. In alle Kieskringen: Nic. Dekker; L. v. d. Velden; J. A. Schaafsma; J. Vakevisser; G. J. v. Bockel; E. Feenstra Jz., S. Greij- danus; H. Gelling; D. R. Henstra; J. H. Nijenboer. Rev. Soc. Partij. In alle Kieskringen: H. Eneevliet; E. Bouwman; D. Schilp; F. Bosman; A. Menist; W. Dolleman; W. Smid; Joh. Mooy; T. de Haan-Swagerman; J. H. E. Roebers; J. van Schaick; C. Scheepers; J. C. N. Molenkamp; L. Woudt-Bouman; B. Sprenger de Rover. K. Breebaart. Alg. Dem. Unie. Kieskring Den Helder. Recht en Vrijheid. In alle Kieskringen: H. Kolthek; A. Sevenster; Aug. Diemont; H. La- meris; A. Veenhuizen. Verbond voor Nationaal Herstel. In alle kieskringen: Generaal C. J. Snijders; Mr. Dr. W. M. Wester man; Prof. Mr. J. A. Eigeman; W. P. Hillen; Mevr. S. G. Landweerde Visser; B. J. Gelder; J. H. van Straaten van Nes; Jac. Smits; Mr. M. Th. Mijnlieff; Jhr. Dr. J. C. Mollerus; P. Merkelijn; R. Bordewijk; Mr. P. P. J. M. Geradts; D. A. M. K. Boeye; Mr. P. C. L. Eschauzier; M. A. Henny. Verbond van Nationalisten. In alle kieskringen: Dr. C. H. A. van der Myle; C. J. M. van Eysden Jr.; Reisberman; H. Koning; G W. van Elk; T. J. Mensinga; Ir. J. Ypeus Kalt; Not. H. A. van Dalsum; D. J. C. Stemmerik; M. C. Dogge Ned. Fascisten-Unie In alle Kieskringen: K. E. van Charante; Mr. T. W. Hooykaas; J. J. van Eck van der Sluys; C. Hooykaas; H. J. Beuks. Fascistenbond De Bezem. In alle Kieskringen: J. A. Baars; J. G. van Heyst, Th. Riel; D. van Dam; L. van Zandwijk; dr. A. A. Jurgens; Mr. W. Baron van Heeokeren van Kell; J. Brugman; Th. M. Polet. Onafh. Soc. Partij KieskringenAmsterdamDen Helder. A. Veltrop; C. J. H. Poppe; L. ter Laare; H. J. B. Disselkoen; H. de Boer Brillen reparatie Valcopticien Diploma's V.V.O. en N.T.O.G Doet Uw per voordeel hiFlHliPMifi. ui ma n 1 büïïger lil breop steeds Het ileiste in Dames- en IS zoowel geschikt voor 't rooken als voor pruimen Langestraat 80 - Telefoon 352 - Alkmaar Heeren-Modes ONDERGOEDEREN, REGENJASSEN, HOEDEN Aanmerkelijke prijsverlaging dringeiule telegrammen. Naar wij vernemen worden met ingang van 1 April aanstaande de tarieven van alle dringen de telegrammen met 33 en een derlde procent verlaagd. Cainididaatstelling Tweede Kamer. In totaial 53 lijsten, eeln Bij de candidaatstelling voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer hebben gisteren in het geheel 53 partijen en groepen lijsten inge diend een record. Bij vorige verkiezingen sinds de 'invoering van de evenredige vertegenwoordiging, namen aan de verkiezingen deel: In 1918 32, in 1922 48, in «1925 33 ,en in 1929 36 partijen of groepen. Voor de invoering van de evenredige vertegenwoordiging bedroeg het aantal partijen, dat aan 'de verkiezingen |deel nam in 1913 negen en in 1917' (vijftien). Van de 53 partijen en groepen die thans lijs ten 'hebben ingediend, hebben in 'de ontbonden. Kamer slechts tien partijen een of meer verte genwoordigers Directeur Generaal van den Landbouw» Ete minister van Eoconomïsche zaken en Ar beid deelt mede dat hij eerlang de benoeming van een directeur generaal van den landbouw hoopt te bevorderen in Tiet bijzonder ten dienste van crisismaatregelen. JuliiaMflag en de AVROi v De ministe rvan Waterstaat heeft naaf vernomen wordt aan de AVRO (Opgedragen om in plaats van de VAjRA het algemeen pro gramma te verzorgen op 1 Mei ais. p Dteze regeling is gemaakt met he't oog op de viering van den verjaardag van prinses Juliana waarvan de offieieele viering bepaald is op {l Mei in verbajid met den Zondag, waarop '30 'April valt. 19 April voor de !AVB|0 Die verjaardag van prins Hendrik valt dit jaar op Woensdag. Met het oog .hierop' bepaal de de minister vaji Waterstaat ,dat VARA eh AVRO den Dinsdag en Woensdag 'zullen om ruilen,. f SCHOTSCHE MUIZEN POTERS, goed gekeurd A. van de maat 28—50, ook in bakjes met spruit. K. Kostelijk, Zuidscharwoude. PAARD te huur, met ploeg, praam, enz., Billijke conditie. K. Kostelijk, Zuid- Scharwoude. ESSEN BEUGELSTALEN te koop. f 1.— p. stuk, a contant. G. Bakker, Schui tenmaker, Noordscharwoude. I D|e zaak Sneevliet. De verdediger van den beer Sneevliet mr. dr. Benno J. Stokvis, heeft naar aanleiding van diens gevangenhouding, Dinsdag een "telegram aan den Minister van 'Justitie gestuurd van den volgenden inhoud: „Client Sneevliet, lijstaanvoerder Kamerver kiezingen Revolutionair Socialistsche Partij, is sedert 21 Februari gedetineerd in het Huis van Bewaring te Amsterdam, verdacht van opruiing. Conform het requisitoir van den Off van Just, werd zijn gevangenhouding voor dertig dagen, bevoleiiHet verzoek tot schorsing van deze gevangenhouding tegen cautie werd afgewezen. Hier is practische deelneming aan de voorbe reiding van de verkiezingen onmogelijk. G ezïen de uitlating van den minister van Koloniën in de Kamer, dat 3e regeermg de loy ale uitvoering der Kieswet bevordert en de re geering niet kan beoogen de verkiezingsactie eener bepaalde partij ernstig te schaden, hetgeen het gevolg is vain clients gevangenhouding, ge zien de omstandigheid dat de dletentie de voor bereiding der verdediging ernstig belemmert, dringt ondergeteekende namens zijn cliënt er op aan dat uwe 'Excellentie clen officier van Justi tie te Amsterdam gelast de opheffing van het bevel tot voorloopige hechtenis te vorderen!" Stortvloed Verkiiozjngsr'azernij. Het „Handelsblad" schrijft: In de hoofdstad wonen tien naaste bij 10 pet. valn de kiezers. Dat wil dus zeggen al is Rit nu bij de evenredige vertegenwoordiging niet heelemaal juist dat de hoofdstad tien leden voor de Tweede Kamer aahwijst. Om die tien leden te kiezen zijn 5n Amster dam gesteld omtrent 340 candidaten het cij fer kan officieel nog iets veranderen zoodat er waarlijk keuze te over "is. Toor de kiezers om dol te worden lom Te verdrinken in 'den overvloed van namen op Ihet stembiljet, dat welhaast de afmetingen van een dagbladpagiua zal gaan innemen. 1 De Amsterdamsche candidaten zouden dus zoo ongeveer drie en een half maal de Tweede Kamer kunnen vullen. Toen de E. V voor het .eerst werd toegepast eu men de veelheid van lijsten zag, 'zeiden de op timisten „het zal wel luwen." Maar het is niet geluwd; integendeel, de splijt zwam woekerde voort. Eln nu is er een nieuw record van lijsten en candidaten, juist in een tijds gewricht waarin aan nationale eenheid meer be hoefte is dan ooit. Van die nationale eenheid gesproken, zij heet ook het streven van de fascistisch georiënteerde groepen. Om haar duidelijk te demonstreeren hebbe'n deze groepen vijf lijsten ingediend. Leve de eenheid. Die candidaatstelling voor de Tweed» (Kamer. Meer dan vijftig partijen pro beenem haar kans. D|e candidaatstelling voor de Tweede Kamer heeft plaats gehad en de kiezers kunnenfhun stu,L die aanvangen ter bepaling van hun keuzle op. 26 April aanstaande. In den ochtend van Woens dag hadden reeds 24 partijen haar lijsten inge diend. Later kwamen nog meerdere candidaat- stellingen binnen. Voor den kieskring Amster dam alleen werden meer dan 50 lijsten verwacht doch vermoedelijk zijn er ook partijen geweest, welke tenslotte het vereischte aantal handtee- keningen niet bijeen hebben kunnen brenge. Er is voor de kiezers te kust en te keurj. Zielfsi «een Bond van Werkloozen heeft een worp paar! een Kamerzetel gedaan. Bie 28ste Jaarbeurs geopenkl. In 'Utrecht is de 28ste Jaarbeurs geopend in een sfeer van getemperd optimisme. D|e deelna me is in elk geval weer druk en ook de bezoe kers stroomen uit alle richtingen aan. Utrecht weet het den Jaarbeursgasten gezellig-te ma ken. In de straten was van de week een ongeken de bedrijvigheid merkbaar en een viertal reclame optochten van VIV.V. trok vele kijkers. Tal van werklooze musici zijn eveneens naar de 9D|om stad gekomen om er wat te verdienen. Ze tre den er op als straatmuzikanten. Sterke goudaf vloeiing bij de Nöilerl. Bank, maar de gulden is veilig. Een weinig onrustbarend was dezer dagen het bericht omtrent een sterke goudafvloeiing bij de Ned. Bank, maar tenslotte is de verzekerd heid gegeven dat 'deze afvloeiing het dekkings percentage der aangegane verplichtingen nie't heeft verminderd, zoodat geen gevaar voor clen gulden kon worden geducht. B|e afvloeiing was een gevolg van ruime goudaankoopen door Frank rijk en Belgie ,in welke landen groote waarden werden teruggetrokken uit het tegoed van En ge lsche zijde. Steun;. Voorloopig schijnt er voor onzen gulden nog geen steun benoodigd. En dat is maar gelukkig oók, waM we hebben maar al te veel volwaardig geld noodig om onze nijverheid op de beenen te houden. Het zijn nu weer de boomkweekers, wel ke volgens een ingediend wetsontwerp hulp be hoeven en verkrijgen zullen. U|e boomkweekerij wordt in ons land steeds minder loonend/- Het betreft hier een gezamenlijke bedrijfsoppervlakte van 2200 ha. Die export bedroeg in 1930 nog 7 millioen, maar was in het afgeloopen jaar tot 2.5 millioen teruggeloopen. Er staan bovendien nog vele vorderingen in het buitenland uit, terwijl ook groote schade is geleden door de daling van het Engelsche en Scandinavische geld. D|e loonen in de boomkweekerii zijn met 2530 procent ver laagd en de pacht der gronden daalde van 25 gulden per vierkante meter tot 10 gulden, maar ondanks dat alles hebben de boomkweekers door gemis aaïi contante middelen, zware zorgen. B|e regeering stelt nu voer om '3j.5 tmillioen te bestemmen voer te verleenen credieten, welke een rente zullen doen van '2 procenif. Voor de streek van Boskoop zal 2.5 'millioen benoodigd zijn zoodat 1 millioen overblijft voor de kwee kers in het overige deel des lands. Radio,. De VARA zal dit jaar op» 1 Mei geen aether- hoogtij beleven. Die minister van "Waterstaat heeft nl. bepaald, dat de AVRO1 op (l Mei zal uitzenden omdat Re verjaardag van prinses Ju liana dezen keer op Zondag valt, derhalve |eerst des anderen daags zal worden gevierdj. ,Op pen verjaardag van Prins Hendrik, 19 April, zal (de AVRO eveneens uitzenden en wel door ver plichte ruiling van den Dinsdag en Woensdag VARA en AVRO;.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2