aangenomen om alle aanhangers van Hitier en Fascisten te verwijderen en hun organisaties te ontbinden. Japan dringt steeds meer in Chinai door. Naar „de Courant" meldt, hebben flrij den Grooteu Muur hevige gevechten plaats gehad. Die Chineezen vluchtten in Zuidwestelijke rich ting met achterlating van duizend dooden. De Japanners trachten de hoofdstaJd Dolon Nor te te bezetten. De Japansche cavallerie zou den grooten muur op vier plaatsen hebben overschre den. Groet/C overstrioemiing in Ohio. In Ohio Noord Amerika hebben groote overstroomingen plaats gehad. De gelijknamige ri vier is buiten haar overs getreden. Lr zijn 1500 personen dakloos geworden en 700 huizen werden vernield. Men vreest dat de dijken zullen bezwij ken, waardoor de ramp catastrophale afmetingen zou gaan aannemen. De thans aangerichte schade wordt op een millioen dollar geschat. Sinds 1913 toen 700 menschen gedood werden, is ieen overstrooming niet voorgekomen. Dankschandaal in Joe go Sla vie. Dje Joego Slavische staat is voor 280.000 gul den opgelicht door een bankschandaal, waarbij betrokken is de Eteonomische Raad voor Z,uid Servie. Directie en leden van den Raad van Beheer zij'n gearresteerd. Wil Amerika met de Sovjet Ulnjrrhandel drijven,? In sommgie Amerikaansche kringen is men v. oordeel dat. een spoedige erkenning van de Sovjet Ulnie te wachten is. Aangenomen wordt, dat de Amerikaansche gedelegeerde ter ontwapenings conferentie Norman Davis, hierover besprekingen te Geheve zal voeren met den Russischen volks commissaris Litwinof. De Amerikaansche katoen planters en machinefabrieken zouden erop aan «ringen de Riussische Macht terug te winnen.. D|e overstroomiingen op Java. Volgens de Courant zouden de schaderappor- ten ten aanzien van de overstroomingen op (West Jiava meevallen1. Het water is tijdig gezakt, zoodat de aanplantingen niet verloren zijn ge- gegaan/ Latere berichten geven echter aan, dat zich nieuwe regenwolken boven Wjest Java ont last hebben welke veel schade hebben aangericht Talrijké kampongs zijn overstroomd. Hpt ver keer tusschen Batavia en Bandoeng, Batavia Se- marang en verder is omgelegd over de Buiten- zorgsche route. Nieuwstijdingen E?u protest tegen het antf-semiUsme in Iliuitsclilaiuil. De Israëlitische kerkgenootschappen hebben 'n commissie belnoemd met opdracht stappen te doen welke de tijdsomstandigheden eischen ter bescherming van de Joden in Diuitschland. In een motie is neergelegd hun diepe verontwaardi ging over de behandeling als de Israëlieten thans in Diuitschland moeten ondervinden. Achthonderd gulden voor een stierkalf aan geboden. In de gemeente H>et Bildt (Friesland) is den eigenaar van een stierkalf door een Z.uid Afri- kaansch fokstation achthonderd gulden voor het dier geboden. Dje verkooper heeft het bod in be raad gehouden. Huiszoeking bij a.-inïlitairlsten. Naar de Telegraa fmeldt heeft de H;aagsche Politie gistermiddag huiszoeking gedaan bij het bestuur van de a-militairistische vereen, in ver band met artikelen in ,,Die Wapens Neder." Bij de drukker ijvau genoemd blad zijn exemplaren hiervan in beslag genomen. Jeain nette Mac Donald in Neder Land. De bekende filmactrice Jenanette Mae Donald komt Donderdag 23 dezer persoonlijk in het the ater Tusch insla te Amsterdam voor het voet licht. V Koninklijke belangstelling bij de Jaarver ga'dering van de verwittiging tot belioiud v. Natuurmofnume nten. Deze vereeniging hield haar Jaarvergadering in het 'Koloniaal Instituut te Amsterdam. H. lull. Prinses Juliana woonde de vergadering bij - Besproken werd o.a. de fnuikende invloed van de crisis ten opzichte van doel eu streven der vereeniging. Speciaal werd de aandacht der le den gevraagd voor de bescherming van vogels. Rijke haringvangst. Bie Friesche visschers hebben momenteel niet te klagen over slechte vangsten. Br zijn ter, die met 200 tal haring de haven binnenkomen. Die prijs is in Harlingen nog ongeveer een gul den per tal. Bm zeilschip iii nood. Te Enkhuizen is binnengesleept het zeil-schip Elisabeth Jacoba, op weg van Harlingen naar Sas van Gent, dat door een zware bui overvallen was, waardoor zeilen en een der zwaarden verlo ren waren gegaan. Uit den Omtrek KOEDIJK. Vrijdagavond werd op uitnoodiging van de coope- tatieve Aan- en Verkopvereeniging Koedijk, een filmavond gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot, waar vertoond werd „de groote gedachte van het Centraal Bureau uit het Nederiandsch Landbouwcomité, gegeven door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw." De leiding beruste bij den heer P. Zwetman voor zitter der coöperatie, die het welkom aan de aan wezigen toeriep, inzonderheid den heeren Bos en Klemhout, den heer Kleinhout dankt voor het^oord van den voorzitter en geeft een overzicht van het vertoonen, als doel van de coöperatie, geeft eenige voorbeelden van de coöperaties die er werken. Deze film geeft weer het werken van het Centraal Bu reau. spreker geeft aan het ontstaan der coöperaties en de samenwerking met de coöperatieve Boeren leenbanken, na deze uiteenzetting gaf de heer Bos de film met de noodige verklaringen hoe in het klein is begonnen en in welk tempo de verdere ontwikkeling van het Centraal Bureau met zijn verkoop van hulpmeststoffen, voederartikelen, zaai granen en brandstoffen als een groot gehaal gewor den io waarbij de techniek een belangrijke hulp is voor de ontvangst en het afleveren der producten Hetgeen vertoond werd was alles helder en duidelijk en zeker naar genoegen der aanwezigen, daar de vertooning en de uiteenzetting een dankbaar ap plaus verwierf. De heer Kleinhout sprak nog eer. opwekkend woord voor aansluiting bij de coöpe ratieve vereenigingen om op de goedkoopste en de beste producten ten behoeve van land- en tuinbouw te bekomen. De voorzitter dankte de heeren voor de moeite en het mooie dat deze avond gegeven is en wekte op tot samenwerking daar in deze moeilijke tijden door samenwerking nog veel is te berijken en esloot de vergadering. De aanwezigen gingen hoogst vol daan huiswaarts, ondanks het ruwe weer waren ongeveer 80 personen aanwezig. J. G. O. B. Vanwege den J. G. O. B., kringgroep I, werd Zaterdag 1.1. te St. Pancras een Propaganda-avond belegd bij J. Bouwstra. De voorzitter begon met in zijn opening er op te wijzen, dat dit thans de eerste maal is, dat er in St. Pancras door den J. G. O. B. een propaganda- avond is belegd. En dat het dan ook toe te juichen is, dat dit thans ook in St.. Pancras mogelije is, omdat het bewijst dat er ook nu onder de Jeugd in St. Pancras iets anders begint te leven. En of schoon de belangstelling grooter had kunnen zijn (vooral van de ouderen) toch hopen wij dat het in St. Pancras niet zal blijven bij een propaganda- avond, maar dat ook hier een afd. der zelfstandige Jeugdbeweging zal komen, om met ons mee te strij den voor een harmonischen samenleving, dus zon der alcohol. Hierna kregen we een kleine kamp-revue, die weergaf een avond op het kamip, met muziek en zang. Het voorlezen van een der bekende Falklandjes en wel „Het hevig avontuur van tante Myntje", viel in goede aarde! Ook een paar jeugddansen door 7 meisjes en 1 jongen, werden netjes uitgevoerd en gaven wel het bewijs, dat ook de ontwikkeling der ledematen in de Jeugdbeweging niet vergeten wordt. Waarna we als punt 5 kregen de spreker. Deze zette In korte trekken de maatschappelijke toe standen uiteen. En wees er in dat verband op, welke taak ook ten dien opzichte de Jeugdbeweging heeft te vervullen. Hierna trad de pauze in. Na de pauze werd opgevoerd een tooneelstukje „De Paardendief van Driehuis" wat door de spelers goed weergegeven werd en door de aanwezigen ook flink om gelachen werd. Hierna volgde declamatie, muziek en enkele jeugddansen, waarna de voorzit ter dezen goed geslaagden avond sloot met een op wekking aan de jonge menschen die nog buiten de rijen der J. G. O. B. staan, wat meerdere bijeen komsten te bezoeken omdat in St. Pancras een sterke afd. der J. G. O. B. zal komen te staan. EEN NIEUWE, OUDE ZAAK. Dames-Modemagazijn, Langestraat, Alkmaar. Een nieuwe tijd een nieuw gelui. Zeker een nieuwe tijd, maar een nieuw geluid, dat zeer zelden tegenwoordig wordt vernomen, een geluid dat ge tuigt van optimisme, ondernemingsgeest en voor uitziende zakelijkheid. Dat geluid heeft bovengenoemde firma laten hco- ren, door haar reeds zoo bekende zaak in een geheel nieuw kleed te steken, om door verbouwing van haar oude pand te toonen wat frissche ondernemings geest vermag. De stad Alkmaar kan met trotscn hieroD wijzen, en haar burgers, zoowel als die van bulten zullen deze nieuwe zakelijkheid waardeeren. De nieuwe zaak Is aan het front verdeeld in 5 etalages, met in het midden een vrije vitrine, waar omheen zeer ruime wandelgangen, die het publiek waarmede we de dames bedoelen gelegenheid geven het tentoongestelde op rustige wijze te be zichtigen. Het geheel is in een modernen strakken bouwlijn gehouden. De etalages zijn alle voorzien van spie gelglas, gevat in brons. De achterzijde der vaste vitrines is van eikenhout, afgezeth met donkere lijsten, en wordt door het geheel een stijlvol effect verkregen. De verlichting geschiedt door schijnwerpers van bovenaf, zoodat het vormen van schaduwen uitge sloten is. Voor aan het gebouw prijkt de naam der firma welke leters vooral des avonds de aandacht trek ken omdat deze zijn aangebracht van de z.g.n. Neonverlichting. En dit effect wordt nog verhoogd door een achtergrond van Zweedsch graniet. Zoo is ook de verlichting binnen in het nieuwe gebouw een voorbeeld van „zooals het moet", en is door de firma niets nagelaten om „de goede" ver lichting te doen aanbrengen, benoodigd voor het kiezen en foij het passen der japonnen, mantels, peignoirs enz. De installateur, de fa. Groenefaas, heeft hier alle eer mee ingelegd. Gaande naar den 'ingang wordt het oog getroffen door een keurigen bronzen deur, waarop ook de naam der firma in brons prijkt. Links in de zaak vindt men de verkoopsruimte, die verdeeld is in boxen, waar de dames haar keuze kunnen bepalen in Wollen Japonnen, Zijden Japon nen, Peignoirs, Costuumrokken, Blouses enz. Tevens vindt men daar de paskamers. De juiste belichting is verkregen door glas in lood, boven en op zij. De kleur van het glas is grijs om valsche kleur effecten te voorkomen. Alles getuigt binnen van voornamen eenvoud, aangenaam aandoende en het tot een lust makende in deze zaak te vertoeven. Groote electrische bollen (mlelkglas) overstroomen het inwendige met een zee van licht. Het plafond is van triplex verdeeld in vakken. Tusschen de boxen is eveneens nog etalageruimte aangebracht, zoodat „de Vrouw" in een minimum van tijd haar keuze kan bepalen. Reeds is een vrije vitrine aangebracht voor pull over, en daarnaast bevinden zich ook weer eenige paskamers. De groote trap naar boven voert ons naar de afd. Mantels en costuums, eveneens voorzien van pas kamers en spiegels, die de dames antwoord zullen geven op hun vraag „wat het schoonst is". Ook bevindt zich hier de speciale afdeeling voor kinderjurken en kindermantels. Alles is even ruim en frisch, en er heerscht zoo'n rustige, intieme atmosfeer, dat wij niet teveel zeg gen, als wij beweren, dat de dames hier gaarne zul len toeven om hun keuze te doen uit de vele toi- leten die worden getoond, van de eenvoudigste tot de meest chique modellen. Vlugge, beleefde winkeldames zullen de keuze helpen vergemakkelijken, terwijl de naam van de firma een waarborg is voor goed en goedkoop. Alles kunnen de dames hier bekomen en de hee ren H. en L. Heeger zullen het zich tot een eer rekenen, de vrouwen in hun zoo moderne zaak te mogen ontvangen, te mogen rondleiden, en hen een keuze te zien doen uit de zoo rijke verscheidenheid en voorraden. Morgen opent de firma haar nieuwe zaak, en wij twijfelen er niet aan of het zal haar niet aan be langstelling ontbreken. Moge het nieuwe gebouw zich derrconstreerëh in een steeds in omvang toenemend bedrijf. Wij1 mogen echter niet nalaten nog te memoree- ren, dat de centrale verwarming is aangebracht door d!e firma De Vries, terwijl de binnenbetlmme- ring is verzorgd doör de firma Mooy. Aannemer was de firma Vasbinder, die deze ver bouwing zeker heeft daargesteld in recordtijd. Ja nuari begonnen, was hij 20 Maart gereed. Het schilderwerk is aangebracht door den heer Molenaar. Het geheel stond onder archltecteur van den heer Elgas,:die zeker een woord van hulde verdient voor het keurige ontwerp. En de anderen voor de zoo soliede en degelijke afwerking. Alleen woonachtig in Alkmaar. Onze felicitatie aan de fa. Heeger met haar nieu we zaak. INGEZONDEN (Buiten verantwoording der Redactie.) NOG EENS DE ONTVANGERSKWESTIE TE OUDKARSPEL. AAN DE REDACTIE VAN DE „NIEUWE LANGEDIJKER COURANT." GEACHTE REDACTIE, Verzoeke naar aanleiding van de toekende Ont- vangéfskwestie eenige plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Ondergeteekende meende eerst over 'deze een voudige zaak niet te moeten schrijven, doch nu de verschillende artiikelen hierover voorkomende in uw blad, zooveel stof in de gemeente hebben doen op waaien, meenle Ik verplicht te zijn, dit alsnog te moeten doen. Allereerst schrijft u over het verkeerde adressee- ren door verschillende sollicitanten en dat zelfs één van hen op de voordracht voorkwam welke vol gens uwe meening moest worden afgevoerd. Wij kunnen dezé meening niet deelen, omreden B. en W. de sollicitanten oproepen, en volgens de advertentie solliöitatiën gericht moesten worden aan B. en W. Observer heeft zeker als 8e raadslid de stukken ingezien en zoo ja, dan zou 'hij hebben gemerkt, dat bijna alle sollicitanten er zoo over hebben gedacht. Wij zijn het verder geheel met u eens, dat het gemeentebelang beter had gediend geiweest dat er zou worden benoemd een ambtenaar-ontvanger, be kend met de boekhouding der gemeente en tevens met de gemeenteadministratie. Wij weten thans zoo ongeveer wat er vooral in dezen tijd ten gemeentehuize te doen ls en ook dat het bij afwezigheid van den Burgemeester-secreta ris wegens ziekte of vacantie, het voor zijn plaats vervanger van veel belang is, als een goede kracht met kennis van gemeenteadministratie aanwezig is en wij rijn overtuigd, dat als de raad hiermede maar eenigermate bekend was, hij hiermede reke- ningzou hebben gehouden en dat had ondergeteeiken de rijn sollicitatie niet ingezonden. Wij wisten echter dat de raad ons standpunt niet deelde en Observer zal het ondergeteekende wel niet euvel duiden, dat wij kien moed misten om deze zaak nogmaals in den raad aanhangig te maken en te verdedigen. Verder wisten, wij dat de meerderheid van den raad op het standpunt stond dat de te benoemen ontvanger een Oudkarspelaar moest zijn en nu de zaken zoo stonden, toen hebben wij gezegd dan die nen wij ook oze sollicitatie in, doch later bleek dat wij dit wel hadden kunnen laten daar ons werd medegedeeld dat onder Oudkarspelaren alleen wor den verstaan zij, die in de geboorteregisters dezer gemeente zijn ingeschreven. En nu wat de voordracht bereft, deze heeft vooral bij u eh wellicht toil velen heftige verontwaardiging gewekt en hadden wij ons hiervan eenigsrins be wust geweest dan hadden wij ons hieraan niet be- Wjj vonden echter uw verontwaardiging wel wat ge zocht, .daar ons hiervan bij een vorige benoeming toen op de voordracht stonden respectievelijk als no. 1 en 2 nu wijlen wethouder Hart en het toen malig raadslid Schrieken ons hiervan niets is gebleken. Wij willen echter wel verklaren dat wij gaarne hadden gezien, dat de Burgemeester en wethouder Kostelijk de voordracht buiten ons hadden opge maakt en wij zeer gaarne hierop niet hadden voor gekomen doch tenslotte onze goedkeuring hieraan hebben gegeven, omreden B, en W. nu eenmaal een aanbeveling en geen voordracht zooals u steeds schrijft, wat geheel iets anders is, moeten opma ken en dat een aanbeveling dus meer een formali teit is daar de Raad benoemt, wat wij wisten 'buiten den aanbeveling om zou geschieden. Wij moeten er echter ernstig tegenop 'komen, als u schrijft dat wij het indertijd den heer Hart kwalijk hebben genomen toen hetzelfde spelletje en dit op ondubbelzinnige wijze door strooibiljetten o.a. hebben laten blij ken. Niets ïs minder waar dan dat, alleen hebben wij in den raad gezegd, dat nu is gebleken, dat er vele raadsleden naar de toetrekking van ontvanger Solliciteerden wat wij hun niet kwalijk konden ne men, doch dat het onbillijk was voor de overige sollicitanten omreden de raadsleden door hun stem deze steeds een stem op voor hebben en hun kans op benoeming zeer gering was. Wij hebben toen trouwens zelve onze stem op een raa.dslld uitgebracht, zoodat door ons in deze zaak niet van den toren kon worden geblazen. Verder haalt u er bij. wat tegenwoordig in woord eii geschrift nogal opgeld moet doen, nl. de cumu latie van functies waar wij ons aan zouden hebben bezondigd. Laten Wij u echter geruststellen, dat dit voor ons geen cumulatie van functies had betee- kend door meer verandering van werkkring, wat m. i. nog niet is verboden en ook geoorloofd. Trouwens velen doen zich als heftige tegenstan ders van cuimiulatie van fuheties voor doch in derd daad 'blijkt juist het tegenovergestelde. Wij weten uit ervaring, dat als je met vele functies belast bent en beladen, zoodat er bijna geen tijd overschiet om eens rustig in je gezin te vertoeven, men er steeds overuit Is tenminste als ge een vergadering be zoekt, om je steeds maar met nieuwe functies te belasten, waar ook onze vriend Observer wel van weet mee te praten. De tegenstand zit hem dan ook niet in de cumulatie van functies, doch meer in de cumulatie van inkomsten. Functies welke gratis worden verricht kan men Zooveel worden belast als men wil, doch als er aan een functie eenige bezoldiging is verbonden, dan heb je de poppen aan het dansen en wordt het gewoonweg een schandaal genoemd, en die hierover het grootste woord hebben zijn mleestal die men schen welke alleen maar betaalde functie amtoiee- ren. Ook wij zijn geen groote voorstanders van cumu latie van 'inkomens, daarom zijn wij juist socialist en hebben hiervoor al een dertig jaar gestreden. In deze tegenwoordige maatschappij echter met zijn groote finantieele levensonzekerheid, 'kunnen wij 'het echter iemand) niet 'euvel duiden als men cumulatie van inkomsten tracht te verwerven. En nu vragen wüj u in ernst, mag men in deze maat schappij ook al strijdt men voor een betere samen leving en een betere verdeeling van inkomiens niet strijden voor je gezin? Het is u 'bekend, dat de nood in den tuinbouw zeer groot ls en dat niet alleen tuinders, maar ook hun familieleden niet-tuindiers hierover vallen. Is het in zulke gevallen geoorloofd te trachten op een eerlijke manier wat trachten te verdienen om der gelijke stroppen weder te boven te komen? Iemand heeft aan beide kanten oude hulpbehoe vende ouders, welke men voor zijn gevoel niet gaar ne aan de gemeenschap overgeeft om genadebrood te ontvangen. Mag men in zulke gevallen niet trachten vermeer dering van inkomsten te zoeken om die menschen uit de handen van de tegenwoordige gemeenschap vandaan te houden? Je hebt tov. kinderen, welke kunnen leeren, en waar je ze gaarne voor in de gelegenheid wilt stellen waar kosten mede gepaard gaan, en die straks het groote leger der werkloozen komen vermeerderen omdat voor hen geen plaats is in de maatschappij Mag men in zulke gevallen trachten wat te ver dienen dat het je zelf nog mogelijk kan zijn hen een plaatsje onder de zon te verwerven' Verder schrijft u, dat de heer Bakker inzag, dat hij van de overige heeren geen stem zou krijgen, en het daarom wat pijnlijk vondi om zichzelf te stem men en toen bij toeval stemde op den heer Mosk. Hiertegen moet ik ten sterkste opkamen omdat ik noöit van plan ben geweest mijn stem op mij zelf uit te torengen, dat ik steeds van plan ben geweest om mij terug te trekken voor dien sollicitant, welke kans had benoemd te worden en bovendien over de noodige capaciteit beschikte en die het in deze don kere tijden het meest nood'ig zou hebben. Mijn stem op den heer Mosk was dan ook geen toeval maar vooraf bepaald, wat u met mij eens zult wlilen zijn als ik u nog het volgende mededeel: Wij zijn nog in de gelegenheid geweest om met wederzij dschen steun een conmbinatie aan te gaan met den heer Zaagiman en de Roomsch katholieken, beschikten dan tezamen over 4 stemmen en hadden dus rond 50 procent kans benoemd te worden, wat ik echter aan mijn eer verplicht meende te zijn van de hand te moeten wijzen. En hiermede mijnheer de redacteur eindig ik, hopende niet te veel plaatsruimte van u te hebben gevraagd. Ik erken ten volle uw critiek op de genomen be slissingen in den raad etc. en, ook erken ik zelfs onbillijke critiek, omreden tevoren niet altijd kan worden vastgesteld of deze billijk, dan wel onbillijk: kan worden genoemd. Ik heb mij echter door de verschillende artikelen over deze zaak in uw blad' voorkomende ten zeerste gegriefd gevoeld en meende dientengevolge verplicht te zijn, eenige plaatsruimte van u te moeten vragen. Hoogachtend, Uw. 'dw. dnr. H. BAKKER. Oudkarspel. Het is werkelijk te veel eer, die de heer Bakker ons toezwaait, dat onze artikelen heel wat stof hebben doen opjagen. Overigens zijn wij vast over tuigd, dat onze verleden en toekomstige penrie- vruchten precies evenveel invloed zullen hebben op den loop der gemeentelijke dingen, als de Tweede Kamer dat heeft op de zaken van het Rijk. Oófc niets. Wat ons spijt, dat wij den heer Bakker als per soon gegriefd hebben, en daarvoor bieden wij onze welgemeende exuses aan. Ook kunnen wij niet na laten het in den heer Bakker te waardeeren, dat hij op zulk een waardige wijze, ondergeteekende, voor wie hettoch wel bedoeld is van repliek dient. Wie echter aan den weg timmert heeft veel bekijks, en een onderbaas in den gemeentelijken timmër- winkel nog veel meer. En zoo is het toch nog de vraag, wat de meeste stof heeft doen opjagen, de candidatuur of de artikelen daarna. Wij kunnen in het ingezonden stuk, na het vier maal met open oogen en dichtgestopte ooren te hebben doorgelezen en naarstig bestudeerd, echter niet anders vinden, dan een herhaaldelijke tegenspraak met zich zei ven. Wie het goed leest, zal ook tot deze conclusie komen. Als mènsch, kan men het niemand kwalijk nemen, dat hij tracht te halen wat er te halen is. We rijn nu eenmaal allemaal egocentisch. Maar in dit geval is er een weegschaal, aan den eenen kant belast met principe», die zooals de heer Bakker zelf erkent precies staan tegenover de last op hét andere schaaltje, de zorg voor gezin en eigen be staan. En we twijfelen er niet aan, dat de balans heel moeilijk voor den heer Bakker heeft overge slagen, en dat hij achteraf deze periode niet van de meest geslaagde in zijn loopbaan kan beschouwen. Want als hij toch vooruit wéét, geen kans te heb ben, en óók in een glazen huis te wonen, waarom heen altijd menschen staan met klinkers om de boel kapot te gooien, vooral met het oog op de a.s. verkiezingen, waarom haalt hij dan alle drukte aan de hand? En verdermogen wij zwijgen? Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 20 Maart. Aanvoer: 2000 kg uien: uien 1.20—1.50; grove uien 1.30; 1400 kg roode kool 2.50; 85200 kg D. witte kool 0.60; 6000 kg gele kool 1.60—1.80; doorschot 1.00— 1.20; doorgedraaid 05500 kg Deenen. NNOORDERMARKTBOND, 21 Maart. Aanvoer: 4100 kg uien 0.80—1.10; 9800 kg kroten 0.60; 152200 kg roode kool 1.70—3.40; doorschot 1.201.60; 345000 kg D. witte kool 0.60; taaie gele 2 604.50; 68400 kg gele kool 1.001.70; doorschot 0.60—1.30; doorgedraaid 9800 kg kroten; 290000 kg Deensche witte. WARMENHUIZEN, 18 Maart. roode kool 1.50—4.10; 2e srt 1.20—3.00; gele kool 1.60—2.40; 2e srt 1.40—1.60; D. witte 0.60; uien: drielingen 0.80; uien 0.80—1.30; grove 0.80. WARMENHUIZEN, 20 Maart. Roode kool 2—3.10; 2e srt. 1.70—2.80; gele kool 1.90; 2e srt 1.20—1.40; D. witte kool 0.60; uien drie lingen 0.80; uien 0.80; grove uien 0.80. ALKMAAR, 20 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 55 vette koeien 110—240; 4 vette kal veren 2055; vette kalveren p. ned. pond 0.50—0.75; 240 nuchtere slachtkalveren p. st. 2—10; fokkalveren 614- 253 vette varkens zware p. ned. pd. 0.30 0.35. ALKMAAR, 18 Maart. Eierveiling.. Aanvoer 265000id kipeieren. Prijzen 58-60 kg Z— 2.20' 60-62 2.102.30 62-64 2.202.50; 64-66 2.30- 2 70 Eendeieren. Aanvoer 52000. Prijs 1.601.85. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 20 Maart Andijvie 2.80—5.20; bloemendaler kool 1.20—4.10; boerenkool 2.90; bieten 0.60—1.90; gele kool 0.80— 2 20; kropsla 5.20-110.10; knol^elderie 1.50—3.30; prei 0.7O—6.20; rabarber 9—14; raapstelen 44.20; radijs 3.60—4.00; roode kool 1.20—5; selderie 1.60— 3 00; spinazie bak 0.30—0.71; spruiten 350—8; uien 0 60—2.40; wortelen 1,60—2.20; witlof 4—5.50; idem II 1—2.50. Advertentiën IN PLAATS VAN KAARTEN. Met dankbaarheid en vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon A. M. BOON—Moerkerk. W. BOON. Oudkarspel, 20 Maart 1933. KINDERWAGENS en VACHTEN Groote keuze. Lage prijzen bij JACOB KUIJT, Laat 115-117, Tel. 982, Alkmaar.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 5