TREFPUNTEN 50 cent BAKKER, Noordscharwoude. Nieuwstijdingen Radio Programma's WOENSDAG 19 APRIL. HILVERSUM, A. V. R. O. 8.00 tijdsein - 8.01 gr.muziek - 10.00 morgenwijding - 10.15 gr.muziek - 10.30 orgelconcert - 11.00 kook- en bakpraatje - 11.30 vervolg orgelconcert - 12.00 tijdsein - 12.01 lunchconcert - 2.15 verzorgen zen der - 2.30 omroeporkest - 3.00 pianorecital - 3.30 voor de kinderen - 5.00 nationale liederen - 5.30 VPRO Jeugdhalfuur - 6.00 AVRO concert - 7.25 overschakelen zender - 7.30 J. Pelser Jr. - 8.00 tijdsein - 8.01 Vaz Dias - 8.05 concert - 9.00 Felix Timmermans - 9.20 Kovacs Lajos - 10.15 gr.muziek - 10.30 Kovacs Lajos - 11.00 Vaz Dias - 11.10 gr. muziek - 12.00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, N. C. R. V.: 8.00 schriftlezing en meditatie - 8.15 gr.muziek - 10.00 Zang door het N.C.R.V.-demeskoor - 10.30 morgendienst - 11.00 orgelspel - 12.00 politiebe richten - 12.15 middagconcert - 2.00 H. Pilon - 2.45 verzorgen zender - 3.00 lezen chr. lectuur - 3.30 het „Delftsche Tria - 5.00 Kinderuurtje - 6.00 mevr. H. v. d. Galiën-de Boer - 6.30 Corn. A. Vrayé - 7.00 onderwijs voor de binnenvaart - 7.30 politieberichten - 7.45 Ned. chr. persbureau - 8.00 Zangavond door het volkszangkoor der Haagsche afd. van de Nederl. Ver. v. d. Volks zang - 8.45 ds A. K. Straatsma - 9.15 NCRV-klein- orkest - 9.30 vervolg rede - 10.00 vervolg-concert - 10.30 Vaz Dias - 11.15 gr.muziek. DONDERDAG 20 APRIL. HILVERSUM A. V. R. O.: 8.00 tijdsein - 8.01 gr.muziek - 10.00 tijdsein - 10.01 morgenwijding - 10.15 gr.muziek - 10.30 solistenconcert - 11.00 knipcursus - 11.30 vervolg solistenconcert - 12.00 tijdsein - 12.01 lunchcon cert - 2.15 verzorgen zender - 2.30 gr.muziek - 3.00 naaicursus - 3.45 gr.muziek - 4.00 mevr. Antoinette van Dijk - 4.30 zangvoordracht - 5.00 verhalen voor grootere kinderen - 5.30 omroep orkest - 6.30 sportpraatje - 7.00 verkiezingsrede voeringen - 7.30 engelsche les - 8.00 tijdsein - 8.01 Vas Dias en overschakelen zender - 8.10 gr. muziek - 8.15 aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam - 10.30 Kovacs Lajos - 11.00 Vaz Dias - 11.10 Kovacs Lajos - 12.00 sluiting. HUIZEN K. R. O.: 8.00 morgenconcert - 11.00 gr.muziek - 11.30 Godsd. halfuurtje - 12.00 politieberichten - 12.35 KRO-orkest HUIZEN, N. C. R. V.: 10.00 gr muziek - 10.15 morgendienst - 10.45 gr- muziek - 2.00 gr.platen - 3.00 vrouwenhalfuurtje - 3.30 verzorgen van den zender - 4.00 bijbellezing - Liederen-recital - 5.45 Cursus handenarbeid - 6.15 Onze Nederlandsche Monumenten - 3.45 cur sus knippen 7.00 veïkiezingsredevoeringe.i - 7.15 verkiezingsredevoeringen - 7.30 politieberichten - 7.45 verkiezingredevoering - 8.00 Willem de Zwij ger-herdenking - 9.00 ouderuurtje - 9.30 concert - 10.15 Vaz Dias 10.30 gr.platen. -deren gelooVen het -wel. en. liggen lui op hun rug in het zonnetje te wachten. De wedstrijdleiding heeft het handig ingepikt. Precies een circus. Perst wat klein werk, de nieuwelingen, in gedeeld in klassen, gebaseerd op de zwaarte van hun machines. De Wedstrijd. Lustig tolden de kleine karretjes langs den I 3900 M (6 ronden) lange baan. Het zijn dè nieuwe lingen tot 250 c.M. De winnaar Hoogstraten, Blerik, op Royal Enfield maakte een tijd van 3 minuten elf en een vijfde seconde, wat neerkomt op een snelheid van 73 K.M. per uur. Een knappe prestatie dus reeds De anderen Roos op Ariel en Dupont, Alkmaar op O. K. Suprème zaten hem trouwens kort op de hie len met 3.18.1/5 en 3.12.1/5. De nieuwelingen klasse 251—350 c.M. maakten iets minder snelle tijden. Een niet onaardige opmerking van den wedstrijdleider, M. Zeegers Veeke was wel, dat o. 100 (de rijder van der as) verdwenen was, maar dat angstige toeschouwers naar de toiletten onder de tribune verwezen werden. Een pingeval. De wedstrijden waren ongeveer een half uur aan den gang, toen in de 3e serie nieuwelingen 351-500 c.M. de rijders de Boer en L. W. de Waard in gen bocht met een snelheid van tegen de 80 K.M. kwa men te vallen, na een zeer spannende wiel-aan-wiel race. De Boer sukkelde weer overeind maar de Waard bleef liggen. Zijn machine liep het middenterrein op, j en de aldaar verzamelden moesten haastig op zij springen. De machine kwam eerst 100 M. verder tot stilstand, toen zij tegen de Philips auto, die voor luidsprekerinstallatie zorgde, aanbotste. De geval lene was in een oogenblik door de aanwezige leden van de transportcolonne opgenomen en op een bran card gelegd. Hij bleek een beenfractuur te hebben bekomen en moest nog in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd worden. Zijn toestand baart geen zorg. Meermalen werd nu fel partij gegeven. D|e rit Juniores 350500 c.m. waaraan o.a. de rijder Jan Moeijes uit Heerhugowaard deelnam, was bv. zeer spannend. Na voor geweest te zijn, moest Jan het toch opgeven tegen Bolle, op Triumph, met 3 seconden verschil. Die setnfones aan de start Nu kwamen de groote bonzen. Het was aan het publiek te zien, want het werd roeriger en applaudiseerde toen de bekende rijders Rijk en van der Pluym aan de start kwamen.'**— Eg werd hard gereden, de rijders bleven haast allen onder de >3 minuten. Ookvoor Buikbanden Buikcoreets en Bordels. Uw adres Leverancier Ziekenfond Doet Uw Maak gebruik voordeel 100 Sectie Rittenkajirlu Geldig op alle H.A.B.O Autobuslijnen Kwaliteiten hoog Prijzen laag OUDES, Dl Firma C.ll. GölTGEl Daar Heerea Meitle- Costuuais zlja iaat aflres nanbeueiDBd, HME G. GEUS' TABAK van 25 ct. p. pond ia zoowel geschikt voor 't pooken als voor pruimen. Magdalenenstraat 14, Alkmaar HERM. DU GROGQ Langestraat 80 - Telefoon Heeren-Modes ONDERGOEDEREN. REGENJASSEN- HOEDEN LANGEREIJ Uit den Omtrek Alkmaar. De motorraces. Inderdaad ©en sport voor „mannen." Voor ge voelsargumenten en sentimentaliteiten is er geen plaatsje opengelaten. Wie het hardste gaat is winnaatrf en naar deze eenvoudige regel wordt gehandeld. En men gaat recht op het (doel af. Geen sparen van tegenstanders. Klaar? Af." En dan een paar flinke opzetduwen van 0e hel pers en ze gaan direct al met een gangetje van 50, om dan na enkele seconden haast, fle snel heid op te voeren tot 7580 kilometer. Die grasbaan laat waarschijnlijk niet veel groo tere snelheden toe, althans de wedstrijdgids ver meldt in een omrekeningstabel van minuten tot kilometers, als hoogste 90 kilometer. Ejen bij zondere sensatie van enorme snelheid geven de wedstrijden dan ook niet, en een nieuweling (die opmerkte „dat ze bij mijn op de weg nog veel harder rije" had het niet zoo mis!. Ejn daarom meenen wij het publiek heel nuchter ook in twee gedeelten te kunnen splitsen. Eje een© laten we hopen grootste helft, zijn liefhebbers van mooi bochtenwerk, vakkundig starten, fijnproe vers dus eigenlijk, en de andere helft naar wij hopen kleinste, maar vreezen grootste komt in de hoop, dat er een zijn pek breekt. Van de Icarische spelen naar de arena in Rome, van Rome naar Spanje, de stierenvechters, van Span je naar de Sehotsche hanenkampen, en eindelijk de motorwedstrijden. Het volk wil nog /al tijd brood en spelen en [nu het brood ont breekt, gaat de interesse voor de spelen schijnbaar in stijgenden lijn. Waaruit moeten wij anders het overweldigend bezoek uit Westfriesland en de vele Langedijker gezichten verklaren? Maar ook uit andere deelen van het lanid was men aan wezig. De tribune leek wel een groot mieren nest en langs de hekken verdrong men zich in zes of acht lagen dikke rijen, onf van Ret schouw spel niets te missen. Onder de toeschouwer^ valt het aantal motordeskundigen en wie er voor door willen gaan op, door leeren jassen, lumber jacks, wollen doeken en beenkappen. En ieder, die op het middenterrein eenigszins of- cial" genoemd mag worden, heeft zich in „sport dress' gestoken, ,,tot de pers aan toe" Izoodat we ons in ons Zpndagsche demietje, waar-we-ook -in-de-week mee toe moeten, waarlijk eenigszins ongelukkig voelden. En als de kennis van motor rijwielen zich beperkt tot de wetenschap, hoe tochtig zitje een duoritje kan zijn, kost het moeite om zich de speciale rennersvocabulaire direct eigen te maken. flle renners. üe zijn gekomen van 'dichtbij en van ver, meestal vergezeld van hun helpers, en hokken bij elkaar op hun speciaal terreintje. Sommigen laten hun motor loopen, en zien nog eens wat na, an- Vala der Pluym snelste. i Van der Pluym, Amsterdam op Norton bleek j de snelste. Hij maakte een tijd van 2.55.8, de snel ste serie. Ook zijn ronde van 28.2seconde was niet l te evenaren. Zijn snelheid was gemiddeld 80.3 km. In de finale van nieuwelingen viel op de rijder Stolte uit Djelft op een ©ogenschijnlijk, ou- l de A..J B-, motor, waarop hij onbetwist de meer i dere wist te blijven. Nieuwe val part ij fin. I (Tijdens de finales voor nieuwelingen en Juni ores komen Merkelbach en Moejes te vallen. Moejes kruipt onder zijn Ariel vandaan en is ongedeerd. Merkelbach is er arger aan toe. Hij heeft een armfractuur bekomen. Men adviseert hem maar naar huis te gaan, maa,r hij geeft er I den voorkeur aan te blijven en blijft toet den ge- j wonden arm in een doek rondscharrelen. Als dokter Frederiks het terrein voor een ernstig geval moét verlaten, gelast de aanwezige inspec teur de raoes te staken, totdat hij terug is. Er blijkt echter nog een geneesheer aanwezig te 'zijn waarna de rennen weer kunnen doorgaan. Gelijk tijdig krijgen de renners opdracht om niet meer in het middenterrein te rijden, voor het gevaar van het publiek aldaar. i Die Alkmaarsdie Courant krijgt Zesdaag sehe ideeëto. Als aardige attentie looft de Alkmaarsche Cou rant een premie van tien gulden uit voor den rijder van de snelste ronde. Een caféhouder uit Beverwijk stelde reeds een beker beschikbaar na afloop feestelijk in zijn zaal uit 'te reiken, dus het begon op een zesdaagsche te gelijken. Hjeitl zal je gebeuren. De renner Hamers die maar liefst uit IHeerlen kwam aantuffen op zijn Royal Emfield, en uit kwam in de nieuwelingenserie 351—500 cm. kon voor de finale om eerste, tweede of derde prijs zijn machine niet zoo gauw startvaardig krijgen. Driemaal werd zijn naam afgeroepen en juist kwam hij vanaf het 'middenterrein aanzetten, toen de startvlag omlaag ging. De onfortuinlijke rijder werd van deelname uitgesloten en verliet woedend na bij de commissie zonder resultaat ge klaagd te hebben, met zijn trawanten het terrein Be® nemmier krijgt- een ongezouten standje. De rijder Koster die in de race [Juniores tot 250 cm. in de tweede manche aan den kop reed, verloor den zool van zijn schoen, en kwam als tweede achter Poldervaart te liggen. Poldervaart bleef een en mocht zijn eererondje met (de bloe metjes gaan rijden. Koster was zoo nijdig over zijn verloren kans, dat hij in volle vaart met beide armen los en slingerende beenen demonstra tief langs de baan ging tuffen. Over |deze onver antwoordelijke manier van zich beklagen moest hij natuurlijk een ongezouten standje accepteeren en werd hem aan het verstand gebracht, dat bij herhaling, hij niet meer mocht uitkomen. Het was ook al te bar. huur Net Burgerwoonhuis. Te bevra gen J. Mol, Tegelstraat, Noordschar woude. Dje voorgiftwiedstrtjdejnl Ook de voorgiftwedstrijden voorgift in tijd en bij gelijke start waren zeer spannend en de rijders gaven elkaar maar weinig toe. Verdere valpartijen hebben niet plaats gehad. Een van de oorzaken van dit uitblijven is wel de prima staat van het terrein, waar 'het zoolang de zon scheen tenminste een pleizier was te vertoe ven. j Die aftocht Te ruim vijf uur verliet de duizendkoppige me nigte langzaam tribunes en terrein. Dp politie regelde het verkeer voortreffelijk ,en alles ver liep ordelijk. Hpnderden Alkmaarders 'hadidlen post gevat aan den Kennemerstraatweg en sloegen de enorme drukte gade. Het bleef in de binnen stad nog lang druk en gezellig. Alkmaar en de V.V.V. kunnen op een welgeslaagden sportdag terug zien. Dfc uitslagen waren als volgt: De snelste baanronde werd gemaakt door J. H. i Rijk, (Ariel) In 27.2 sec. De snelste tijd over den 1 geheelen afstand maakte A. R. K. van der Pluym (Norton) in 2 min. 55.8 sec. dat is dus een uursnel- held van 80 K.M. per uur. De uitslagen zijn als volgt: Nieuwelingen tot 250 cM3: (In 2 series: 1. G. A. Dupont, D.K. Supreme, 3 min. 15 sec., 2. Wersluis I D. K. Supreme, 3 min. 15.8 sec., 3. Van Hoogstraten i Royal Enfield 3 min. 36 sec. Nieuwelingen 251-350 cM3 (in 2 series en finale) 1. D. Stolte, A.J.S., 3 min. 10.4 sec., 2 P. M. Hamers, New Imperial 3 min. 11.6 sec. 3 Merkelbach kwam te vallen. Nieuwelingen 351-500 cM3: (In 3 series en finale): 3. H. Hamers, Royal Enfield, motor weigerde, 2 J. J. Rompelman, Raley, 3 min. 4.4 sec., 1. C Haring B.S.A., 3 min. 4.2 sec. Juniores tot 250 cM3: (In 2e series met punten telling): 1. Poldervaart, Ariel, 3 min. 0.2 sec 3 Ludeke, Ariel 3 min. 10.2 sec., 2. Koster, Rudge With- worth 3 min. 2.6 sec., Feeken, Ariel. Juniores 251-350 cM3: (In 2 manches met pun tentelling): 2. Th. P. van Latum, lady, 3 min. 18.8 sec., 3. Rijnders, Velocette, 3 min. 21 sec., 1. J. Wes ter op Velocette, 3 min. 3.6 sec. Juniores 351-500 cM3: (In 2 series en finale); 2. F. W. Pollé, Tryumph, 3 min. 3.4 sec., 1. C. A. v. Dalsum, Motorsocrase, 3 min. 2.8 sec., 3. Th. J. C. de Vries, Norton, 3 min. 9.2 sec. Seniores 251-350 cM3: (In 2 series en finale): 1. G. J. van Dijk Jr., Lady 2 min. 57.8 sec., 3 J. H. Rijk, Ariel, 3 min. 5.6 sec., G. A. de Ridder's uitlaat ge raakte los, waardoor hij moest stoppen, 2. A. Hart man, Royal Enfield 3 mirt. 3.2 sec. Seniores 351-500 cM3.: (In 2 series en finale): 2. G. J. van Dijk Jr., Lady 2 min. 58.2 sec., 1. A. R. K. van der Pluym, Norton, 2 min. 51.8 sec., J. H. Rijk, Ariel, stopte wegens motor defect. Voorgift-wedstrijd voor Seniores 251-350 cM3.: over 6 baanronden: 5. J. H. Rijk, Ariel voorgift, 3. L. i F. Breeman, Ariel, 4. A. W. van Wingerden, Royal i Enfiel. l. Oosterbaan, Royal Enfield, 2. G. A. de Ridder, Ariel. Voorgift-wedstrijd voor Seniores 351-500 cM3. over 10 baanronden: uitgevallen G. J. van Dijk, Lady 3. A. R. K. van der Pluym, Norton, 2. J. de Ridder! Lady, 1. Hartman, Royal Enfield. Koedijk, Zondagavond werd door de tooneelvereeniging De Roos een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Gróót, Ten beste werd gegeven „Als je maar een verleden hebt" blijspel in drie bedrijven van Frans Arnold en Ernst Bach onder leiding van den heer G. Kooiman. [Voor den provincialen bond was een commissie van beoor deeling aanwezig, bestaande uit de heeren A,. de Waal Prins en de Leeuw. Dpor de plotselinge ongesteldheid van een der leden moest een toder direct invallen, wat soms wel iets tegenwerkte maar over het algemeen is er uitmuntend len vlot werk geleverd. Tooneelaankleeding en grime wa ren zeer verzorgd, hetgeen voor een uitvoering een belangrijk onderdeel is. Het was van de ver- eeniging goed gezien om voor dezen avond een blijspel te geven, want er is hartelijk' 'gelachen, wat in deze tijden wel eens noodig is. Er was een tjokvolle zaal waarvan vele bezoekers buiten de gemeente. Na afloop had een door B. en W. goedgekeurde verloting plaats, waaraan de bur gemeester zijn medewerking verleende. De 1000 loten waren alle geplaatst. Er waren 31 prijzen De eerste prijs een rijwiel viel ten (deel aan den heer de Graaff te Egmond aan Zee. Na afloop dankte de voorzitter de heer Kpk Bf. ten W. voor het toestaan der verloting en memoreerde inzon derheid de medewerking van den burgemeester voor dezen avond. Ook de heer J. Nieuwenburg ontving dank voor de geheele administratie aan de verloting verbonden en overigens allen die medegewerkt hadden aan het welslagen der ver loting. Het gezelschap Dleutekom zorgde op goede wijze voor Se muziek. Het- was 'voor De Roos een uitmunte'nd geslaagde avond. HET SPIONNAGEPROCES TE MOSKOU. Strenge straffen gepischt. Aan het einde van zijn requisitoir in het Vickers- proces heeft de officier van Justitie, Wisjinski, ver klaard, dat voor alle verdachten, behalve den En- gelschen ingenieur Gregory en den Rus Siebert, art. 58 van het Sovjet-Russische wetboek van straf recht moet worden toegepast. De maximumstraf volgens dit artikel is de dood door den kogel Een speciale straf eischte de officier slechts voor Goe- sef, namelijk de doodstraf, terwijl hij voor Gre gory en Siebert vrijspraak vroeg. De bestraffing van de hoofdverdachten, MacDonald, Monkhouse, Nord- wall, Cushny, Goesef, Soegoroetsjkin, Lobanof, Kras- jenninnikof en Sokolof, moest, aldus zeide de offi cier, zoo streng mogelijk zijn. „Alle beschuldigden", aldus bestloot de officier „verdienen de doodstraf", maar onze regeering eischt de doodstraf niet uit wraakzuchtige motieven, maar wenscht alleen ver dediging der socialistische revolutie. Niettemin dient de rechtbank desnoods de zwaarste straffen op te leggen en daarbij dient haar hand niet te beven." (Crt.) VERKEERSONGEVALLEN. De verkeersdrukte tijdens de Paaschdagen heeft weer meerdere ongelukken veroorzaakt. Te Voorburg is een auto uit den Haag via een brugleuning te water gereden. De bestuurder kon zich uit de auto bevrijden, de mede-inzittende, verdronk jammerlijk. Een ernstig ongeluk gebeurde op den 2den Paaschdag op den Rotterdamscheweg, waar, nabij de Zweth, een wielrijder uit Rotterdam werd aan gereden door een auto. De man bekwam een lichte

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2