OUD NIEUWS. Groothandelaren vereenigir Uii ons nummer van 30 April 1893 burgerlijke Stand Gistermiddag twee uur vergaderde de Groeten Groothandelarenvereeniging „de Koophandel" ten lokale van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Ongeveer veertig leden waren naar deze vergade ring opgekomen. De voorzitter, de heer C. Wagenaar opent de ver gadering met de volgende woorden: Ik wil beginnen met u allen hartelijk welkom te heeten op onze jaarvergadering. Aan onze ver- eeniging is een lid door den dood ontvallen. Nog niet lang geleden is de heer Kreijger gestorven. Hij behoorde tot de ouderen onder ons en was sedert de oprichting lid van Koophandel. Een trouw lid. Als een goed mensch, als een eerlijk koopman zullen wij hem blijven gedenken. Wat de handel betreft valt over het afgeloopen seizoen niet veel goeds te zeggen. Vooral de export- handel heeft een jaar achter den rug, zooals wij het nog niet hebben gekend. Slchte tijden en slechte prijzen hebben we allen meer meegemaakt doch dat het midden in het volle winterseizoen kon voorkomen, dat er dagen waren, dat er hoegenaamd geen sprake was van eenigen handel op het buiten land, heeft nog wel niemand van ons beleefd. In Duitschland, het land dat altijd onzen afnemer is geweest had men zelf een overvloedige oogst van kool, uien en aardappelen. Toen er in Februari eenige vraag uit Duitschland kwam en eenige afzet erheen kon plaats hebben, werd die spoedig weer stopgezet doordat met ingang van 1 Maart de in voerrechten op kool werden gebracht op mrk. L van mrk. 2 per 100 kilogram, een invoerrecht dat vrijwel gelijk staat met een invoerverbod. De geringe verlaging, die sédert een paar dagen bekend is geworden, zal hierin geen verbetering brengen. Al leen in jaren dat door droogte of door andere oor zaken de oogst in Duitschland min of meer mislukt zal misschien nog van eenigen handel met dat land sprake kunnen zijn. Ook naar andere landen wordt de uitvoer ten zeer ste bemoeilijkt door contingenteering, betalingsmoei lijkheden, invoerverbod en wat men meer heeft uit gevonden, om onzen handel, die na den grooten oorlog zoo'n vlucht had genomen onmogel.k te ma ken. Ook de binnenlandsche handel, waarover ik minder goed kan oordeelen, zal over het seizoen dat achter ons ligt ook wel niet veel goeds weten te vertellen, het is doorgaans zoo, wanneer de handel op het buitenland slecht is, is die op het binnen land niet best. Toch blijft de handel volhouden te trachten zoo veel mogelijk in binnen- en buitenland af te zetten en men zou meenen, dat het op den weg van de tuinders ligt hem hierin zooveel mogelijk te on dersteunen. Dit is echter niet zoo, integendeel, het is ons allen bekend dat op sommige dagen de aanvoeren op de veilingen totaal onvoldoende zijn, zoodat bestellingen niet op tijd kunrien worden uitgevoerd, de prijzen onnoodig oploopen om aan plotseling wanneer de aanvoeren weer eens over stelpend groot zijn, weer met sprogen naar omlaag gaan. Ook is de toestand nog steeds zoo, dat wan neer de handel met veel moeite wat bestellingen heeft weten te krijgen en men op de veiling niet kan koopen, wat men noodig heeft, het onmogelijk is het vrij uit de hand te koopen ofschoon er dix- wijls groote voorraden op de zoo hoog noodige afzet liggen te wachten. We weten allen hoe het met de deensche witte kool gesteld is. Er is veel te veel van. Toch is het meermalen voorgekomen, dat men bij geringen aan voer met een kwaliteit genoegen moest nemen, die eigenlijk voor export niet geschikt was, terwijl den volgenden dag de prima kwaliteit onverkoopbaar bleek en bij het vee of op de mesthoop terecht kwam. Onberekenbaar is de schade, door dien on- zinnigen toestand,die nu al jaren bestaat, zoowel aan handel als aan tuiinbouw toegebracht. Protesten van den handel hebben tot nog toe niet gebaat Me dunkt het miet toch nu eindelijk tot de tuinders en hun organisaties zijn doorgedrongen, dat verkoop in den winter uitsluitend over de veiling niet uit voerbaar is. Niet alleen dat zooals ik zooeven reeds heb gezegd bestellingen niet uitvoerbaar zijn of op tijd kunnen worden uitgevoerd, wekt ook het op en neer springen van de prijzen en het groote verschil dat men daarin soms binnen een tijdsverloop van een paar dagen heeft misnoegen en ontevredenheid bij onze buitenlandsche afnemers. Het wordt dan ook hoog tijd, dat maatregelen of besluiten worden genomen, die tot een afdoende ver betering in deze ongewenschte toestanden leiden, wil men op den duur een conflict met den handel vermijden. Ik wil het hierbij laten, met den wensch, dat onze besprekingen kort en zakelijk zullen blijven, en de besluiten die wij zullen nemen in het belang van onze vereeniging en hare leden zullc-n zijn, open ik deze vergadering. Hierna worden door den secretaris den heer P. F. Slot de notulen van de vorige vergadering gele zen welke worden goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen worden door den heer K. Zeeman klachten naar voren gebracht over de bascules bij den Noordermarktbond. De heer Ootjers, voorz. van den N.M.B., op deze vergadering aanwezig, antwoordt dat de heer Zee man bij hem nooit met klachten is geweest, en wan neer deze bij hem komt hij zeker de beschikking krijgt over een goed bascule. De voorz. voegt hieraan toe dat de heer Zeeman zich dient te wenden tot het bestuur van den N.M.B Door den secretaris wordt hierna het Jaarverslag gelezen, waaruit wij aanstippen dat 4 leden- en 7 bestuursvergaderingen zijn gehouden en 2 met de arbeidersorganisaties. Men heeft zich aangesloten bij Centraal Beheer voor ziekte- en ongevallenver zekering van de arbeiders. OPgemaakt is een onderlinge prijscourantenover eenkomst, die goed gewerkt heeft, behoudens een enkele uitzondering. Besprekingen met de firma Hentzen over spoor- vrachtreductie hebben tot een goed resultaat geleid Het laatste jaar is voor den handel zeer slecht geweest. De exporteurs hadden bijna niets te doen Het nieuwe handelsverdrag met Duitschland is voor de koolstreek van geen beteekenis. Men zal onvervaard op de ketting dienen te springen wil Duitschland voor ons als afzetgebied niet verloren gaan. De binnenlandsche handel is vrij goed geweest. Een beste afnemer werd gevonden in het In- en Verkoopbureau. Voor de tuinders is dit een mooie steun geweest. Overleden zijn twee leden der ver een., en wel de heeren A. Waijboer en J. Kreijger aan wie dankbare woorden van herinnering worden gewijd. Het verslag besluit met de beste wenschen voor de leden in het nieuwe komende seizoen terwijl er op gewezen wordt dat samenwerking meer dan ooit geboden is. De secretaris ontvangt een woord van dank voor zijn keurig jaaroverzicht. Door den heer Kramer wordt rekening en verant woording gedaan over zijn geldelijk beheer, waaruit blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen met in begrip van het batig saldo van 208.90" f 1958.69 de uitgaven 1941,51, batig saldo f17 .39. De nachtelefoon geeft een batig saldo aan van f 64.47. Nagezien door de heeren Sevenhuysen en de Nijs wordt de rekening in volkomen orde bevonden en wordt de penningmeester voor zijn beheer gedechar geerd. BESTUURSVERKIEZING aftredend de heeren G. Bekker en P F. Slot Eerstgenoemde wenscht voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te komen, waarop de voorz den heer Bekker dankt voor het vele dat hij heeft gedaan in het belang van de vereeniging de Koop handel gedurende de twee en dertig jaren van zijn bestuurslidmaatschap. De heer Bekker dankt voor deze woorden en hooDt dat een waardig opvolger zijn plaats zal innemen. De heer P. F. Slot werd herkozen met 34 stemmen Na eenige stemmingen en tenslotte een herstem ming tusschen de heeren P. Greeuw en K. Ootjers wordt eerstgenoemde gekozen met 21 stemmen tegen 16 stemmen op den heer Ootjers. Beide heeren nemen hun herbenoeming en benoe ming aan. De voorz. dogt mededeeling van het bijwonen van een paar vergaderingen, waarvan de resultaten zijn dat op alle veilingen hetzelfde fust zal worden in gevoerd. De tweede vergadering die werd bijgewoond was gewijd aan de steunwet 1933. Was men hier van mee ning dat niet alles over de veiling moest loopen daar was men anders van gedacht, en kwam de binnenlandsche handel met den eisch dat alles over de veiling moest loopen. Daar is toen de meening van hier niet naar voren gebracht. Door den heer M. Wagenaar wordt hierna verslag uitgebracht over de door hem gevoerde administra tie ten aanzien van de verzekering der transport arbeiders. Deze zaak sluit met een nadeelig saldo van f 1841.13. Tot slot wordt door hem nog een uitgebreid resu mé gegeven over de voordeelen van de sociale ver zekering. Ook deze heer heeft den dank van den voorz. in ontvangst te nemen. Tot afgevaardigden naar de marktbesturen wor den gekozen voor de L.G.C. de heer C. Wagenaar Kz. en voor den Noordermarktbond de heeren P. Deutekom en C. Keeman. Als nieuw lid wordt met algemeene stemmen aan genomen de heer J. van Diepen van Warmenhuizen In behandeling komt thans een Bestuursvoorstel tot royeering als lid van de firma G. Kooy te Noordscharwoude, op grond van oncollegiale handelingen in ver band met een prijscourantenovereenkomst. De voorzitter zegt, dat het bestuur dit punt liever niet op de agenda had geplaatst. Maar de houding van de firma Kooy was van dien aard, dat dit punt tenslotte door het bestuur op de agenda moest worden gebracht. Waar de exporteurs-leden volkomen op de hoogte zijn wordt de met de firma K. gevoerde correspon dentie voorgelezen om de andere leden tevens een inzicht te geven in deze onverkwikkelijke geschie denis. Hieruit blijkt dat om de woorden van den voor zitter te gebruiken in flagranten strijd is gehan deld met de prijscourantenovereenkomst, waarom aan genoemde firma een boete werd opgelegd van 100.die deze weigerde te betalen. Genoemde firma meene dat hier van geen overtre ding sprake was en verdedigde haar inzicht tegen over dat van het bestuur. Waar de firma weigerachtig bleef om verder mede te werken en aan de opgelegde straf te voldoen en dit de tweede maal was dat het feit werd gecon stateerd, was dit voor het bestuur aanleiding om met het bewuste voorstel bij de vergadering te ko men. Verschillende vertegenwoordigers van den binnen landschen handel meenen dat zij met deze zaak niets temaken hebben, maar de voorzitter is van een andere meening omdat het royeeren van een lid toch de geheele vereeniging aangaat. Zeer uitgebreide besprekingen worden hierover ge voerd. waarbij de gemoederen soms wat warm drei gen te worden. Tenslotte wordt de uitspraak aan de vergadering overgelaten, en wordt per gesloten stembriefjes uit gemaakt met 23 stemmen voor 8 tegen en 6 blanco genoemde firma als lid van de vereeniging De Koop handel te royeeren. De beide vertegenwoordigers van de firma K verlaten hierop de vergadering. Mededeelingen over het reductiecontract spoorvracht met de firma H. Hentzen t Rotterdam en onderteekening ter vergade ring van dit contract door belanghebbenden leden van de Koophandel. Door den heer Deutekomt wordt medegedeeld, dat men met genoemde firma een overeenkomst aangaan, waarbij gecontracteerd moet worden voor 2000 wagons, waarop een reductie wordt gege ven 25 procent tot 1 Mei voor Belgie en Frankrijk en 15 procent naar de havens. Deze overeenkomst zal echter ingaan 1 Jan. 1933 en wordt de volle reductie gegeven op de wagons die vanaf dien datum tot aan heden zijn verzonden De vrachtbrieven zullen alle op naam moeten worden geteekend. Om aan het aantal wagons toe te komen, worden alle verzonden wagons uit de provincie Noordholland geteld, zoodat deze regeling ook wordt geteekend Bovenkarspel en Medemblik. Ook het Saargebied valt onder dezen reductieprijs De vergadering gaat hiermede accoord. RONDVRAAG Door den heer C. Smit wordt een overleggeld- kwestie naar voren gebracht, waarop de voorz. ant woordt dat hieraan weinig zal zijn te doen, maar niettegensaande dat toch bij de L.G.C. aanhangig zal worden gemaakt. Verder vraagt de heer Smit een flinker optreden inzake een betere aanvoerregeling en tevens in verband met de bonnenkwestie. De voorzitter is ook van meening dat Koophandel zelf maatregelen zal dienen te nemen. Door den heer Hoogland wordt voorgesteld, dat wanneer de firma Kooy weer als lid wil toetreden de door het bestuur gestelde voorwaarden, haar ook weer als lid aan te nemen. De vergadering geeft in deze volmacht aan het bestuur. De heer C. Keeman merkt op genoemde firma dan ook het contract te laten teekenen. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering gedane vraag door den heer K. Zeeman over de nachttelefoon deelt de secretaris mede, dat op 17 Febr. 1932 32 interlokale gesprekken werden gehou7 den en 14 lokale. Op 8 Febr. 1933 waren deze cijfers 14 en 19. In de week van 2(1—25 Maart 1933 111 en 134. de vorige week van April 155 en 132. In Maart werden 94 Nederlandsche nachtgesprek ken en 17 internationale nachtgesprekken gevoerd. In April waren deze cijfers 98 en 57. Omgerekend komt dus een gesprek op ongeveer 1.5 cent, waarvoor men geen doorverbinding van 25 gulden per jaar kan nemen. Deze dienst is mogelijk geworden door medewer king van de veilingen aam den Lamgendijk en de gemeenten St. Pancras, Broek op Langendijk, Zuid- en Noordscharwoude. Tevens wordt door het rijk een subsidie gegeven van f 260. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Kamp over uitdeelingen van het Leger des Heils tot schade van den binnenlandschen handel worden door den voorz. eenige mededeelingen verstrekt, waaruit blijkt dat thans vastgesteld isdat 10.000 kilgram kool zal worden uitgedeeld per 200.000 personen. De heer C. Keeman wenscht een krachtig pres test te laten hooren tegen de overeenkomst zooals deze thans met Duitschland is aangegaan. Spr. zou desnoods een groote protestvergadering willen beleg gen in samenwerking met den tuinbouw-^ Besloten wordt een telegram te zenden aan den minister, en op voorstel van den heer Ototjeirs tevens aan het Centraal Bureau. Een afschrift van dit telegram zal tevens worden gezonden aan de vier veilingen en aan de Prov. Commissie. D e Voorziter van Beurbevrachting vreest schade voor de schippers aan den Langendijk door de pas verkregen spoorwegreductie. De voorzitter wijst op de pogingen die door de vereeniging Koophandel zijn gedaan om tarieven vast te stellenden op daarvoor gedane pogingen om de tarieven met 50 procent te verhoogen, maar dat dit alles is afgestuit op de verdeeldheid van de schippers onderling. Zij zullen thans eerst moeten trachten het onderling eens te worden. De heer Ootjers komt nog eens terug op het on gerief van de ongelijke aanvoeren en zegt dat dit een punt van ernstige overweging uitmaakt bij de veilingsbesturen. Zeker wordt getracht hierin ver betering te brengen. Maar het is verbazend moei lijk: Oet is echter een bewezen feit dat wanneer het meeste goed aan de veiling komt ook de beste prijzen worden gemaakt. De heer Deutekom doet mededeeling van een elefonisch onderhoud me mr. Niemöller, waarin deze mededeelde dat het invoerrecht voor witte kool 4 mark en voor roode kool 6 mark bedraagt met ingang van 10 Mei. Echter isde invoer gecon- tingenteerd op 50 procent van den invoer van Mei 1932. Na tien Mei mogen nog ongeveer 90 wagons roode, 90 wagons witte en 40 wagons gele kool worden ingevoerd. De exporteurs dienen aan mr. Niemöller voor 10 Mei opgave te doen van het door hen in Mei 1932 geëxporteerde kwantum. De tol zal op de consen ten worden betaald. Terwijl de consenten verwrijg- baar zijn voor 1000 en 100 kilo. Het kortingspercentage op de veiling blijft ge handhaafd. Besloten wordt dat de bestuursleden vier jaren zit ting hebben en daarna moeten aftreden, zonder herkiesbaar te zijn. Deze bepaling geldt echterniet voor het dagelijksch bestuur. Hierna volgt met woorden van dank sluiting der vergadering. Plaatselijk Nieuws Broek op Langendijk. In verband met vele, bij hem ingekomen klach tón geeft de hoofdcommissaris van politie te Utrecht in overweging, alvorens, zaken te doen of in relatie te treden met het hypotheek en as surantiekantoor eigenaar J. Zegers, Grietstraat (no. 20 alhier, inlichtingen in te winnen bij de afdeeling centrale recherche zijner administratie hoofdbureau van politie, kamer 16. Broek op Langendijk. Gevonden voorewrpen Een leeren riem van een jas en een schoen. Inlichtingen ter secretarie BROEK OP LANGENDIJK. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1933 Ingelegd f7736.60, Terugbetaald f 11681.15. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 2041. Gemeente Zuidscharwoude. (Ingeschreven over de maand April.) Geboren: Anthonius, zoon avn Cornells Mas teling en Dorothea Oud. Cornelis Wilhelmus zoon, van Hendrik Borsten en 'Cornelia Maria Grootjes. Gertrude Elisabeth, dochter van Hendrik Borsten en Cornelia Maria Grootjes. Cornelis, zoon van Arie .Schoenmaker en van Meinsje Nelly van der Wal. Nicolaas Stefanus zoon. van Johannes Bruin en Veronika Tesselaar Gemeente Broek op Langendijk. (Ingeschreven over Ue maand April.) Geboren: Mar gare tha, dochter van M. A. Kaas en van M. den Das. Hendrik, zoon van K. B. Neumuller en van M- T. Winder. Mein dert zoon van P. Jong en van T. G. P. B-ult. Jan, zoon van J. Kostelijk en van A. Veld nvan. Andries zoon van C. Blom en van "B. den Hartigh. Willem Cornelis, zoon van "C. Kok en van T. Koedijk Overleden: Aarjen Balder oud 62 jaren, echt genoot van M. Visser. Jan Kreijger> oud 68 aren, echtgenoot van T. Leegwater. Gerrit Pingel, echtgenoot van N. Smit, oud 54 jaren overleden te Alkmaar. Maartje Wagenaar.,' echtgenoot© van W. Balder, oud 70 jaren. Trijntje Groen, oud 58 jaren, echtgenoote van Balder. Ondertrouwd: E. J. de Vries oud 21 jarenj wonende te Sint Pancras, en A. S. Bakker oud jaren. Getrouwd: A. M. Kaas, oud 24 jaren, wo- fhende te Oudkarspel, en T. Noordwest 19 ja ren. A. Wiering, oud 25 jaren en A. Ring- nalda oud 23 jaren. Gemeente Sint Maarten. (Ingeschreven over de maand April.) Geboren: Frans Eicnart, zoon van Klaas Dek ker en Johanna v.d. Vorst. Pieter zoon van Jacob Heneweer en Maria Zweep. Piet zoon van Pieter Jonker en Aaltje Meijer en Anne Adriaan, zoon van Pieter Simon Eenhoorn en Jacoba Pluister. Ondertrouwd: Frederik Johan Luider oud 25 jaren en Naatje Jonker oud 23 jaren. Gehuwd: geene. Overleden: Gerrit. Groet oud 83 jaren, echt genoot van Guurtje Bood. Jacob de Jong, oud 54 'jaren, echtgenoot van Grietje Roemer Wij zij l van o >rdeel, dat velen onzer lezeressen etn lezers met oelangstelling de lijst der bekro ningen, zullen lezen van de Huis vlij tien to anstcl- ling die 40 jaar geleden te Oudkarspel werd ge houden en uitgeschreven, werd door het Nutsde- partement aldaar. Bekroond werden in afd. a. E. de Boer Cd., 13 jaar, Zuidscharwoude, anti macassar 2e prijs. A. de Boer M d.. 14 jaar, Zuidscharwoude, anti-macassar, eerv. verm.; dezelfde anti-macas- sar, eerv. verm. Geertje Slotemaker, 7 jaar, Oudkarspel, wol len rok, le prijs. J. Dorsman, 12 jaar, Noordscharwoude, brie- vehhanger, 3e prijs. J. Bierman, 13 jaar, Noordscharwoude, rug- kussen, 3e prijs. A. Bouwens, 11 jaar, Noordscharwoude, lam pekleedje, 3e prijs. M- Slooves, 9 jaar, Oudkarspel, sluimerrol, 3e prijs. O. H. Benjammse, 13 jaar, Warmenhuizen, stofdoekenmand, eerv. verm. C, Blom, 8 jaar. Oudkarspel, rokje, 2e prijs. M. W. Ham, 11 jaar, Zuidscharwoude, pas voor een boezelaar, 2e prijs. JHuiberts, 9 jaar, Oudkarspel, mijts, 2e prijs G. Borst, 14 jaar, kleedje, 2e prijs, dezelfde kleedje, eerv. verm.; dezelfde bloemenmandje m. kleedje 3e prijs. M. Pranger Cd., 11 jaar, sprei, 3e prijs. A. Borst, 7 jaar, een stel poppegoed, 3e prijs. M(. Hart, 9 jaar, stel poppegoed, 3e prijs. G. iveppel, 9 jaar, kleedje, le prijs; dezelfde vaatdoekenrekje 2e prijs. M. Nijmau, 9 jaar, kleedje, eerv. verm. R,. Ootjers, 12 jaar, sprei, 3e prijs. C. Eiecen Cd., 14 jaar, tafellooper, le prijs. Ni. Zomer, 12 jaar, boezelaar, le prijs. Ri. Ootjers, 12 jaar, jurk, le prijs, dezelfde kaper 2e prijs. J. Schrieken, 12 jaar, kleedje 3e prijs M. Pranger, 13 jaar, sprei, 3e prijs. (Allen te Oudkarspel.) N. Ootjers, 14 jaar, Noordscharwoude, jurkje eerv. verm. J. Borst, 13 jaar, sprei,, 3e prijs. R. Borst Ad., 14 jaar, kleedje, eerv- verm.; dezelfde, boezelaar, le prijs, (allen te Oudkarspel. Bekroond werden in aïd. b.: Reintje Borst Cd., boezelaar, le prijs. M. Ddrkmaat, boezelaar, 3e prijs. Elizabeth Dirkmaat, kleedje, eerv. verm. Guurtje Kroon, kleedje, eerv. verm.; "(allen te Oudkarspel.) Mej. M. Stuip, Broek op Langendijk, boeze laar, eerv. verm. Pietje Eecen, Oudkarspel, kleed je eerv. verm. Sijtje Ootjers, Oudkarspel, jurk je 2e prijs. Aagje Bouwens, Zuidscharwoude, bloemenmand 2e prijs. Mej. Bregje v.d. Oord* Bergen, boek voor étagère le prijs. Bekroond werden in afd. C. G. Kramer 13 jaar, Zuidscharwoude, sigaren, stander le prijs. G. Bakker 13 jaar, Oudkarspel, étag ére le pr. dezelfde, horlogestander 2e prijs. Bekroond werden in afd. D. Wilhelm Stöve, Oudkarspel, reiskoffer, eerv. verm. C. Horio, Noordscharwoude, vorkenlade, 2e prijs; dezelfde schaakbord en spel, 2e prijs; de- zelfde kistje 2e prijs. E-, Gelder 15 jaar, Oudkarspel, sigarenwagen, 3e prijs; dezelfde inktstel, 3e prijs; dezelfdei handschoenendoos 3e prijs. C. Swager, Noordscharwoude, filtereer, in 't klein, eerv. verm. 3, Vriesman, Oudkarspel, uitgesneden plank, kistje, 4 leeuwenkoppen, 2 consols, kistje en een kast met onderstel, le prijs Welk een aardige, wellicht ook droevige her inneringen zullen bij het lezen van dezen uitslag wellicht worden opgewekt BELICHTEN. Met algemeene stemmen is tot hoofd der school te Oude Niedorp benoemd C. de Jong; onderwijzer te Zandpoort. Bij de verkiezing voor een lid van den ge meenteraad van Oudorp, inplaats van wijlen den heer WBos, werd met algemeehe stemmen (42) gekozen de heer G. Bos Wz. 1In de „Maastrichtsche Courant" vindt men de volgende ontboezeming: SPELLING KOILEWIJN. Al moog' de spelling.Kollewijn E'en schrijvers hoogst gerieflijk zijn Wij hebben onze taal te lief, En blijven hier conservatief. Schoon in veel zaken liberaal, Wij zweren, wars van elk vandaal, Wat richting ook een ander kiez' Trouw aan te Winkel en Die Vries En hoe denkt men er op 't oogenblik over BUITENLAND. Twee personen hebben den Eiffeltoren te Pa rijs uitgekozen voor de plaats om zelfmoord te begaan. Eè een sprong naar beneden en viel op het tweede platform te pletter. De ander schoot zich met een revolver door het hoofd, nadat hij in -de restauratie nog kalm en copieus had ontbeten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4