Kinderrubriek Weet U dat (lit ons nummer van 7 Mei (893* De vroolijke kant. Rob de Avonturier A den fern 1 ters ver, VOO val lite slui gaxi bru teili kan als zijn via] ttev loca tijd. lijk zijn vas' dijn van deej toil afz< naa. naa gek jaai Of w.ez gen dac) Vro zoe] dan wcr van ia i leid mee V VOO] mee of i brui zanj eeul een Eeh acht hem Aan besl dam en g voor. van D' tot 1 wijs. aloo) of v zijn. V< dans de m Hier trd Dei donk hemt Zulk haar Me werd van i naar Lat wone wijl 1 en zi zij hi »H( kind" Ale echte en kr Inges die h Lac buigli je ha overa gehei; Lad harer rughc len ei zij oo Lor viel h vooor van i goed Na h terugt van lt De oi mensc sten Lor< tafel HOE KOKKIE RAAD WIST. (SLOT). alle bedienden en van het succes. En de koning drukte hem toen nog steviger de hand. En des avonds ontving Kokkie, Peters, en Meul- mans een dikke enveloppe met goudstukken gevuld Ook het andere personeel kreeg een extra toelage. EEN EIGENAARDIG VERJAARDAGSGESCHENK. En nadien gaat de prinses ieder jaar twee of drie keer met haar vader en moeder naar Rust en Vrede, waar zij naar hartelust mag ravotten met haar vriendjes en vriendinnetjes. En iedereen houdt i evenveel van haar. En zoodoende verdraagt zij het stijve leven aan het hof veel beter. Als zij zich I ongelukkig voelt, denkt zij maar bij zichzelve over Inmiddels was het kasteel in rep en roer geraakt. I twee of drie maanden ben ik toch weer in Rust Iedereen zocht naar de prinses, maar niemand J en vrede en dan voelt zij zich weer opgelucht. En kwam op het idee naar het erf van Akelaar te nadien zijn de blosjes op haar wangen weer geheel loopen. En het personeel van het buitenverblijf teruggekeerd en is Amouretta weer mooier dan ooit zorgde er wel voor niets te verklappen. Maar tot geworden. overmaat van ramp kwamen de koning en de ko- Hoe het verder ging? Wel, er kwam een prins en ningin op Rust en Vrede aan, om te zién, hoe die werd verliefd op haar gouden krullen haar Amouretta het maakt'e. Toen zij hoorden, wat er blanke huid haar roode lipjes en die trouwde haar.' gebeurd was, ontsloegen zij de hofdame, die geluk- En nu is zij koningin en hij koning en zijn zij bij kig haar oorworm kwijt was, op staanden voet en bet geheele volk bemind. En de stokoude Peters gaven last overal te zoeken en iedereen in den om- Kokkie en Meulmans behoeven niet meer te werken, trek aan te houden, alle huizen te doorzoeken en de maar kunnen van hun jaarlijksche toelage gemak kelijk en rustig op Rust en Vrede leven. Ons wekelijksch knippatroon. De kleine peuters zijn weer eens aan de beurt met een paar alleraardigste, eenvoudige zomer jurkjes. Het materiaal kunnen we naar verkiezing nemen. Wordt het een „goed" jurkje, dan nemen we zijde of voile; moet het een school- of speel- jurkje worden, dan is gebloemd katoen, mousse line of linnen te verkiezen. No. 300: een aardig «jurkje met grooten kraag, die naar verkiezing geborduurd of effen kan zijn, en plooien. politie in het geheele land werd gewaarschuwd. O mtot rust te komen gingen de koning en de koningin wat wandelen in het park. „Majesteit" zei de oppertuinier Peters beleefd, terwijl hij diep boog, „het park bij het erf van den molenaar is op het Waar VrOUWGII STcMS! VGA lezen, oogenblik het mooist in bloei. Ik kan Uwe Hoog- O heid ten zeerste aanbevelen daar eens te gaan kij ken"Het kon de koning niet veel schelen, waar het park het mooiste was, nu Amouretta ver dwenen was, maar hij volgde toch den oppertuinier die eerbiedig als gids dienst deed. AI spoedig kwamen zij op het erf. Ende koning en de koningin konden hun oogen haast niet gelooven. Met een kleur als een bellefleur zat Amou retta daar op het gras dronk uit een snoezig klein kopje, met een groote pop op haar schoot en had het grootste pleizier met drie meisjes schijnbaar kinderen van het personeel. En Amouretta had het hoogste woord en bemerkte niet eens, dat de koning de koningin de oppertuinier en de gezelschapsdame stonden toe te zien. Toen kon dè koningin zich niet langer stilhouden en riep Amouretta"! De prinses sond op en rende in de armen van haar moeder. „O,moeder" zei zij, „ik heb zoo'n pleizier, we drinken echte thee uit poppekopjes er zijn geen akelige bedienden om ons heen, we spelen met poppen en Dolly heeft toch zoo'n mooi serviesjeen moet U de poppewagen van Betty eens zien, met een echte kap, die je kunt opzettenen dit stoel tje is van mij, gekregen van Kokkie, den chef kokden heelen middag zitten weal hier (haar gezichtje betrokU komt me toch niet weghalen;weer naar die akelige bedienden' en die stijve hofdames? „Neen kind, zei de koningin, ,als Zijne Majesteit de koning het goed vindt zullen wij je vandaag en nog vele dagen daarna eens heerlijk laten spelen. Wie zijn die aardige meisjes waar je mee speelt? De dochter van Peters? Zoodus een klein complotje Peters? Nu begrijp ik ook beter waar die oorworm vandaan kwam.En de dochter van Kokkie en dit meisje Betty heet zij O de dochter van den tuinier Meulmans. Lieve kinderen, morgenmiddag om drie uur verwacht ik jullie in i de kleine zijkamer van het kasteel. Dan zullen we met zijn vijven eens gezellig praten, is dat goed Amouretta? Dan maken we er een gezellig middagje van. En nu met spoed naar huis, om de politie te waarschuwen dat Amouretta weer gevonden is. Peters, wil jij vanmiddag de prinses om een uur of vijf weer bij mij brengen. Laat haar nu maar door spelen. Dag kindlief, veel pleizier. Met tranen in de oogen stond de oude Peters erbij en zag hoe gelukkig zijn geliefd prinsesje, zijn Amouretta was, dat zij mocht blijven spelen, i En ook de koning en koningin hadden tranen in hun oogen en zwijgend drukten zij Peters de hand. ..Hoe Komt het, dat wij nu eerst op de hoogte komen van Amouretta's schuilplaats?" vroeg de koning. En Peters vertelde hem alles, van Kokkie, de vergadering, van de wandeling met de hofdame, patronen van de Uitgeversmaatschappij „De Mijl paal", postbox 175, Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat voldaan kan worden per postwissel "oP postzegels of wel per postgiro 41632. De lezeressen worden vriendelijk verzocht bij be stelling niet alleen het nummer van het patroon, maar ook de verlangde maat (borst-, heup- en tail lewijdte) en den leeftijd van het meisje, voor wie het patroontje bestemd is, op te geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te vermel den; men voorkomt daardoor vertraging in de toe zending. Overgangsmantelg. De overgangsmantel wordt vervaardigd van ste vige, ntet te dunne stof, die bestand is tegen regen. De kleuren zijn meest grijze en gele tinten. Heel grappig is het, wanneer men van hetzelfde ruitje, waar de jas mee gevoerd is, een shawltje maakt. De manchetten zijn heel hoog en breed. Het bolero'tje heeft grooten opgang gemaakt, en zelfs de mantel probreert den indruk er van te wekken door gestikte naden. Veel gedragen wordt de ronde kraag. Kiest men daarbij het aardige kleine viltkapje of hoedje, en zet men dat dan rechts schuin op het hoofd, dan kan men het voorjaar met zijn zon en ook koude dagen rustig tegemoet gaan, want dan is men gewapend Smakelijk eten. Witte boonensoep. Benoodigdheden 30 gram boter, 30 gram bloem, 1 L. bouillon van kalfsvleesch (500 gram), 2 dL. melk, 1/4 L. witte boonen, peper en zout. Bereiding: boter en bloem vermengen, langzaam den kokenden bouillon toevoegen en de melk, pe per en zout. De goed gaar gekookte witte boonen door een zeef wrijven; de fijngewreven boonen bij de soep doen; al roerende 15 minuten koken. De soep moet goed gebonden zijn. Amandelvla. Benoodigd: eieren, 1/2 L. melk, 100 gr. amande len, 100 gr. suiker, 1/2 citroenschil of een takje rozemarijn. Bereiding: men verwarmt de melk met de citroen schil of rozemarijn; klopt de eieredooiers met de suiker, voegt al roerende de gezeefde melk toe en de gepelde, gemalen amandelen. Men verwarmt de vla al roerende tot deze gebonden is. Benoodigde stof: 1.60 Meter van 90 c.M. breedte. No. 302: dit modelletje is zeer geschikt voor een randstof. Men moet er dan voor zorgen dat de rand op den schouder en aan den zoom komt. Benoodigde stof: 1.60 Meter van 90 cM. breedte. Belde patronen zijn, tot den leeftijd van 10 jaar, de ontvoering door Kokkie, van het stilzwijgen vante verkrijgen a 0.40*bt. per stuk, bij de „Afd. knip- Weet U dat om smerige beddeveeren schoon te maken, U ze in een aarden pot matig moet verhittent? Dan woelt U ze met de hand losjes door. Het stof zakt op den bodem en de veeren worden langzamer hand weer schoon. het verharen van bont en pels tegen te gaan is, als men het bont heel voorzichtig met een in petroleum gedoopten lap linnen afwrijft!? De on aangename reuk vervliegt snel. U etiketten op metaal kan plakken, door de plaats te bevochtigen met uiensap!? Daarna moet het etiket er heel stevig op gedrukt worden. glazen voorwerpen niet springen, als men ze bij het vullen met heete vloeistoffen of spijzen, op een koud bord plaatst!? men glas gemakkelijk kan doorboren, als men op de, te doorboren plaats, een druppeltje terpen tijn gooit!? Met een staalboor kan men dan, zon der veel moeite en beschadiging, het glas door- booren. men olievlekken verwijdert met terpentijn!? om de randen te verwijderen, die overblijven van vlekken, men ze eerst laat drogen, en ze daarna boven stoom houdt!? PLAATSELIJK NIEUWS. Nu aan dgn Langendijk de kool zoo goed als uit verkocht is, begint men met het beplanten van de gereedgemaakte velden. Het is echter te voorzien, dat er schaarschte zal zijn in koolplanten, zoowei als in bloemkoolplan ten. Voor de uienvelden is het weer in den laatsten tijd zeer ongunstig geweest. Uit het drietal dames, G. Engels, A. Zwart en G. Loosbroek, is door den Raad der gemeente Noord schaiwoude, tot onderwijzeres aan de Openb. Lag; re School benoemd mej. G. Engels van Hoogwoud. Aan de Openb. Lagere School werd benoemd tot onderwijzer de heer S. Rodenhuis, tot onderwijzeres mej. W. Groot, ter voorzieining in de vacature A. Plaat en W. F. Sickmann. NIEUWSTIJDINGEN. Veertig jaar geleden was het ook een droge April maand. Aan den regenmete r der Rijks-Landbouw school te Wagenlngen afgetapt slechts 2 m.M. rè- genwater tegen 21.5 m.M. in die maand van het jaar 1892. Het ,Nieuws van den Dag" (het vroeger in Ne derland algemeen gelezen dagblad, Red.) keert over 1'892 60 procent dividend uit. Een jong mensch te Berlicum zou trouwen. Alles was reeds voor de bruiloft gereed; het trouw pak hing netjes over de leuning van een stoel. Daar, op dat meest ongelegen oogenblik kwamen een paar marechaussees de woning binnen en na men den bruiedgon in arrest. Hij moest eerst nor vier maanden gevangenisstraf uitzitten, vóór hij zich in „groot-arrest" mocht begeven. Geen wezen kan zonder neus ruiken, zei de onderwijzer. Toch wel merkte een tegensprekende knaap op, het viooltje. Bobby heeft zich onlangs een wandelstok aange- shaft. Trotsch wandelt hij ermede door de straten ofschoon de stok veel te lang voor hem is. Een beken de spreekt hem aan en zegt: Hallo, die stok is veel te lang, je moet er van onderen een stuk afsnijden." Zegt BobbyGa heen man, van onderen past hij mij juist goed, maar hij is mij van boven te lang. 44. .bijna zonder eenig geluid te maken, lag ae boot stil en op hun teenen slopen het meisje met twee mannen op de slapende figuren toe met schalen vruchten en een kruik in hun handen. 45. Viug werd een matje op den grond uitgespreid en het voedsel en de kruik water erop gezet. Toen verdwenen ze, even stil als ze gekomen waren. Rob en Daan ontwaakten niet voordat de zon hen de volgende morgen! bestraalde. Toen vonden ze de feestmaaltijd, die hen bereid was. „Dit lijkt op een sprookje." lachte Rob. „Maar ik kan wel begrijpen, aan wie we deze vriendelijkheid te danken hebben." 46. „Het is een vreemd meisje, Daan," nep Kod, na nog een blik op het heerlijke fruit en het geroos terde gevogelte geslagen te hebben. „Het schijnt me toe, alsof ze ons graag wil helpen en toch niet met haar volk in aanraking wil brengen." „Misschien is dat oorlogszuchtig en brengt ze, omdat ze ons geen kwaad toewenscht, in 't geheim voedsel, hopende, dat we het eiland spoedig verlaten zullen" was Daans veronderstelling. ti„ „uao zaï net zijn," xruxte kod. „Weinu, we zullen onze maaltijd beëindigen en een vlot gaan maken. De zee is kalm en hoogstwaarschijnlijk ontmoeten we wel een schip, dat ons oppikt." Zoo vlug moge lijk vervaardigden ze een vlot van bamboestengels, die ze met behulp van klimplanten aaneenvlochten. Toen brachten ze het vlot te water en Rob zette af. bckekt... 0 ham bij hen en kort daarop werd lord Kingscourt door een oude gravin geroepen en in triomf naar haar dochters gevoerd, waar hij dermate werd .bezig gehouden, dat hij zonder onhoffelijk te zijn niet naar Alexa kon terugkeeren. krijgen, daarom moest zij naar hem toe, om hem op het dreigende gevaar van ontdekt te worden opmerkzaam te maken. Zij kon de zaal niet doorgaan, zonder de aan dacht te wekken. ZIJ stond op en trok de gordijnen ucii B.U11 uiouiUR.K.CI1. Mil diepe zucnt steeg uit zijn borst op toen hij wanhopig verder ging. ,Heb ik nog niet genoeg geleden. Wiens schuld is het dat ik een misdadiger ben? Wie de werkelijke moordenaar ook moge zijn dat de vloek des hemels hem treffe. ware moordenaar van je oom is," zeide haar vader „Maar hoe zullen wij zijn schuld bewijzen? Wij kunnen hem niet van moord aanklagen." Wordt vervolgd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 12