I TREFPUNTEN 50 cent Nieuwstijdingen SCHENE Radio Programma's VRIJDAG 12 MEI. HILVERSUM -Ai V. R. O: 12.00 tijdsein 12.01 gr.muziek 12.30" lunch' concert - 2.00 causerie 2.30 omïöeporKis- 3.00 gr.muziek 4.00 sluiting. HILVERSUM, V.A.R.A. 3.C0 gr.muziek 10.00 VPRO morgenwijding VARA 10.15 viool-recital 10.10 onze keuken 11.40 Rolien draagtv oor 12.00 sluiting 5.00 gr. muziek 5.00 Na schooltijd 5.30 kwartet 0.15 zenderwisseling 6.16 orgelspel 6.2C her- denkingsstonde van Pieter Jelles Troelstra 7 2C De flierefluiters 7.45 vara-kinderkour 11.00 orgelspel 11.30 gr.muziek 12.00 tijdsein en sluiting. HILVERSUM, V. P. R. O.: 8.00 n m tijdsein 8.01 cursus 8.30 concert 9.00 Het beroep van advocaat 9.30 concert 10.00 vrijz. godsd. persbureau lO.öo Vaz Dias —10.15 Lezin 10.45 gr.muziek. HUIZEN, N. C. R. V.: 8.00 schriftlezing en meditatie 8.15 morgén- concert 10.30 morgendienst 11.00 concert 12.00 politieberichten 12.15 Concert 12.30 trio van der Horst 2.00 verzorgen zender 2.30 lezen chr. lectuur 3.00 huishoudelijke raad gevingen 3.30 bespeling studio-orgel 4.30 C. A. Deul 5.00 concert 6.00 dr. Ir. C. Kooy 6.30 A. J. Herwig 7.00 politieberichten 7.15 Ned. chr. persbureau 730 literair halfuur 800 concert 9.00 A. J. L. Looyen 9.30 vervolg concert 10.00 Vaz Dias 10.45 grplaten ZATERDAG 13 MEI. HILVERSUM, V. A. R. A.: 8.00 gr.muziek 10.00 VPRO 10.15 VARA uit zending voor de arbeiders indecontinubedrijven 12.00. vara-klein-orkest 2.00 verzorgen zen der 2.15 gr.muziek 2.50 W. H. Vliegen 3.10 vara-balalaika-orkest 3.20 zang 330 vara- balalaika-orkest 3.340 vervolg zang 3.50 be oefening huismuziek 4.30 cooperatie-kwartier 4.50 de notenkrakers 5.40 letterkundig over zicht .00 zenderwisseiing 6.01 volksliederen 6.30 Amster. Salonorkest 7.00 uittzending voor he plattelyand 7.30 Amsterd. salon- orkest 7.58 herhaling S.O.S-berichten 8.00 bonte-avond 9.15 Vaz Dias 9.30 gr.muziek 9.45 vervolg bonte-avond 11.00 gr.muziek 12.00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, K. R. O.: 8.00 morgenconcert 10.00 gr.muziek 11.30 Godsd. halfuur 12.00 politieberichten 12.15 lunchconcert 1.00 grmuziek 1.45 verzorgen zender 2.00 halfuur voor de rijpere jeugd 2.30 kindèruur 4.00 gr.muziek 4.10 Mej. D. Bouwman 4.30 kro-orkest 7.00 politieberich ten 7.15 prof. H. Luns 7.35 gr.muziek 7.45 sportpraatje 8.00 kro-boys 9.30 liedjes en Yells bij het kampvuur 10.15 kro-boys 11.00 gr.muziek. DE VERVALSCHINGEN 1® DIRKSLAND. Naar wij vernemen zijn Woensdagmorgen naar Rotterdam overgebracht de makelaar W. J. N. te Middelharnis, de timmerman L. te Dirksland, de tuinder L. te Dirksland en de landbouwer P. te Dirksland, die er van verdacht worden betrokken te zijn bij de vervalsehingsaffaire te Dirksland. Zij zullen te Rotterdam ter beschikking van de justitie worden gesteld. Het onderzoek in deze ingewikkelde zaak staat onder leiding van den Officier van Justitie, mr. Loeffelman Uit Roterdam. Omtrent de toedracht der zaak vernemen wij nog het volgende: De tuinder L. te Dirksland wordt er van verdacht den grond, dien hij voor zijn eerste kas gekocht had van den heer K, voor f 2400, te hebben laten kwi- teeren voor f 4000. Voor zijn volgende kas kocht de tuinder L. land van den heer P. te Dirksland voor een bedrag ad f 2700, doch hij liet een kwitantie door den heer P. teekenen van f 4300. Het was L. bekend, dat een geldschieter uit Den Haag zestig procent hypotheek zou willen geven op de werkelijk waarde. L. liet den timmerman L. de kassen bouwen, die volgens den tuinder L. f 6100 zouden-gekost hebben. Hij had echter den timmer man L. een kwitantie laten teekenen, vermeldende dat deze een voorschot had ontvangen van f 6000. De werkelijke kosten van de kassen waren echter maar f 3030, zoodat de geldschieter uit Den Haag door dezen truc er voor de volle en werkelijke waar de tusschen zat. Een candidaat-notaris te Dordrecht kreeg van den geldschieter opdracht een en ander te laten schatten en de candidaat-notaris heeft deze op dracht overgedragen aan den makelaar N. te Mid delharnis. Deze makelaar N. taxeerde grond en kas sen op f20.000, terwijl de werkelijke waarde maar f 13000 was. De makelaar taxeerde echter een en ander na inzage te hebben gekregen van de boven vermelde kwitanties. Er wordt een onderzoek inge steld, of deze makelaar bekend was met het feit, dat deze kwitanties valsch waren. Ook stond op de koopacte nog een schuur vermeld, doch deze was niet aanwezig. Later kreeg de heer A. A. M. te Sommelsdijk op dracht alles te herschaten en deze kwam op een veel lager bedrag Naar men zich herinnert werden de tomatenplan ten van den tuinder L. vergiftigd. L. verdacht er den arbeider den H. van, eveneens woonachtig te Dirksland, die vroeger bij L. werkzaam was ge weest, doch was weggegaan wegens oneenigheid. Uit wraak heeft den H., die blijkbaar met verschillende dingen goed op de hoogte was. de zaak omtrent deze vervalsehingsaffaire aan het rollen georacht, met het gevolg, dat momenteel reeds vier personen zijn gearresteerd. Het onderzoek is nog niet afge- loopen en men neemt aan, dat nog meer personen bij deze affaire betrokken zijn geweest. VOOR EEN MINISTERIE VAN LANDBOUW. De besturen van de Samenwerkende Boerenbon den in Nederland hebben per schrijven het volgende onder de aandacht van H. M. de Koningin gebracht. Aangezien de landbouw en de landbouwende be volking van fundamenteele en cultureele beteekenis voor onzen Nederlandschen Staat en ons Nederland sche volk moeten worden geacht vereischen naar de meening van bovengenoemde gesturen, de vraag- 1> vel-gadeNög van den Noopdermarktboml, Heden publiceeren wij elders in dit numriier Uitvoerige gegevens uit den Beschrijvingsbrief voor de vergadering van den „Noordermarkt- boiici" ap 24 Mei a.s. Waar een ander blad reeds ds vrijheid genomen heeft hieruit een uittreksel bf kort overzicht op te nemen, maken wij er onze lezers opmerkzaam op, dat het later ko men van ons niet- te wijten is aan verminderde activiteit. Onze drukkerij heeft de eer gehifd de Beschrijvingsbrieven te mogen leveren, dus was het een klein kunstje geweest het zetsel Vóór alle andere couranten uit, over te nemen in onze courant. Wij hebben deze bevoorrechte po sitie niet willen gebruiken, mede naar aanlei ding van een opmerking dienaangaande op de vergadering van verleden jaar, en zouden alge meen de Perspublicaties ook verschijnen op een datum, met, het Bestuur van den ^Noordermaxkt- bond" te bepalen. Hieraan hebben wij -ons stipt gehouden. Of de ,,Noordermarktbond" deze ontijdige pu blicatie prettig zal vinden, willen wij niet beoor- deelen, maar of het journalistieke gauwigheidje van het betreffende bllad algemeen de waardee ring zal vinden, die het er zich wellicht van voorstelt, meenen wij te mogen betwijfelen. Red. „Nieuwe Langedijker Courant" stukken van dezen tak van volksbestaan betreffende zeer bijzondere studie. Vooral in dezen crisistijd ls gebleken van welk een groot belang het zou zijn geweest, wanneer ons land reeds voor het uitbreken daarvan, een goed geoutil leerd Ministerie van Landbouw zou hebben gehad, waarvan de daaraan verbonden ambtenaren den ge- heelen economischen gang van bedrijfsleven konden overzien. Waar ook bijna ieder omliggend land een afzon derlijk Ministerie van Landbouw heeft en daar dus algemeen de behoefte hieraan blijkt te worden gevoeld nemen vorengenoemde besturen de vrij heid, Hare Majesteit nog eens te wijzen op de groote beteekenis, welke deze tak van volksbestaan, waarbij ongeveer de helft van het Nederlandsche volk is be trokken, voor onze geheele Natie heeft. Bs. Reeser in hooger beroep. Naar wij vernemen zal ds. Reeser, die uit zijn ambt ontzet is, van het uitgesproken kerkelijk vonnis in hooger beroep gaau bij de Algemeene Synodale Commissie van Se Hervormde Kerk, welke dan ook zou hebben te oordeelen over de nieuwe feiten welke zich hebben voorgedaan tij dens zijn gevangenisstraf in Amsterdam, naar aan leiding waarvan de predikant revisie van het ar rest van het gerechtshof zal aanvragen bij den Hooge Raad. Ook voor Buikbanden Buikcorsets en Gordels. Uw adres Geldig op alle H.A.B.0 geschikt Maydalenenstraat Langestraat REGENJASSEN Floralia te Noordscharwoude. Uitreiking der plantjes op Maandag 15 Mei, des namiddags van 3 tot 5 uur, n.'t., in het gym. lokaal op schoolplein der O.L.S.. Voor kinderen bieden wij Be gonia's, Margrieten en Asters aan, voor ouderen Geranium, Hanekam, Petunia, Varen, Colea en Fuchsia. Prijs per stuk 10 cent voor groot en klein. Beschonken® achter het stunr. VooB'een.melkfabriek aan de Lindehovensfi".! te Alpfien aan den Rijn stopte Dinsdag een groo te transpórtauto, beladen o.a. met een zestal runderen. Be wagen kwam van Rotterdam. De eigenaar moest bij de melkfabriek een rund afleveren. Een veekóopman uit Alphen die mee mocht rijden en lichtelijk ander den invloed van sterke drank verkeerde, meende van deze gele genheid eens gebruik te kunnen maken ook eens oen auto te besturen. Het feit, dat hij nog nooit achter het stuurrad had gezeten, kon hem daar van niet weerhouden. Hij slaagde er in den wa ge® aan het, rijden te krijgen, maar nauwelijks was de auto in beweging of deze reed al spoedig tegen den muur van de fabriek op, waardoor een groot gat ontstond. Eenige meters verder blotste de wagen, waarin zich nog vijf koeien bevonden tegen een houten schuur, welke grootendeels ver nield werd. De man achter het stuur moefct nu ervaren: dat het soms gemakkelijker is een aüto aan het rijden te krijgen dan tot stilstand te bren gen. "Na de schuur werd een handkar getorpe deerd, welke in een sloot terecht kwam, en ver volgens werden kort na Elkaar een knotwilg er. een lantaarnpaal omver gereden. Nadat de wagen nog in botsing was gekomen met een van tegenovergestelde richting naderenden vrachtauto welke ook ernstig beschadigd werd, stevende be stuurder, veewagen en vee recht op een sloot af, waarin het heele zaakje half verdween. Toen do eigenaar die even een rund afgeleverd had, te rugkeerde zag hij zijn eigendom met de wielen omhoog uit het water steken. Met vereende krach ten werden de man, die zoo graag wilde rijden, en de vijf beesten op het droge gebracht. Man en vee bleken er met lichte verwondingen te zijn afgekomen. De aangerichte schade zal den overmoedigen veekooper waarschijnlijk niet mee vallen. Gezag contra gezag. ■Meester sloeg de dochter en vader timi- mefester los. Een heel sterk staaltje van wanbegrip ten aan zien van wat de juiste verhouding tusschen school en huis moet zijn, vermeldde dezer da gen „De Christelijke Onderwijzer." Wij ontlee. nen er het voegende aan. Een onderwijzer had toen een leerlinge eener hoogere klasse waar hij tijdelijk voor een zieken collega was ingevallen, zich niet aan een billij ken tuchtmaatregel wilde onderwerpen en dit bij herhaling, gestijfd door haar moeder, weiger de, dit kind een draai om de ooren gegeven. Dat, was des morgens geschied. Be vader heeft toen den voorzitter van het bestuur opgebeld en gezegd dat hij voornemens was „maatregelen" tegen dien onderwijzer te nemen en zich daartoe des middags naar de s school te begeven. j Deze vader is opperwachtmeester der mare- chaussee. Des middags tegen twee uur vervoegde J hij zich in gezelschap van een marechaussee (die buiten bleef staan), aan de school en vroeg den onderwijzer te spreken. Déze zeide,. in ver-* band met vroeger optreden van dien vader niet te spreken te zijn. Daarop is X. naar boven geko- men!,Xz onder kloppen het locaal binnengedron gen (n.b. in uniform), en .greep den onderwij zer beet, trok hem van diens stoel, smeet hem tegen een bank en tegen den lessenaar en nam hem vervolgens mee naar beneden. Inmiddels had een onderwijzeres het hoofd gewaarschuwd dat het mis liep, maar 'deze vertoonde zich niet en liet den doldriftigen marechaussee ongemoeid zijn gang gaan. Deze kwakte beneden in de gang den onderwijzer tegen de steenen, ging op hem zitten, bonsde hem eenige keeren met het hoofd tegen den vloer en liet hem eerst opstaan, toen hij zeide mee te zullen gaan. Op 's mans geroep vertoonde ook nu het hoofd zich niet. Eierst toen het stil werd kwam hij even te voorschijn en zeide „is dat nu optreden?' In de cel opgesloten. Den onderwijzer 'werd zelfs niet toegestaan zijn overjas aan te trekken. Hij moest onmid dellijk mee naar de marechausseekazerne, waar hij op zeer onhebbelijke wijze behandeld is en in een cel werd opgesloten nadat men hem had ge sommeerd zijn boord, das en bretels af te doen en de jas uit te trekken. Na tot des avonds on geveer 6 uur opgesloten en enkele malen „ver hoord" te zijn geweest werd hij vrijgelaten, nadat inmiddels proces verbaal wegens den door hem toegedienden draai om de ooren was opgemaakt. De onderwijzer moest zich onmiddellijk on der behandeling van zijn dokter stellen, die ver schillende kwetsuren constateerde. In overleg met het hoofdbestuur der Unie van Chr. onder wijzers en onderwijzeressen in Nederland heeft de betrokken onderwijzer tegen X. een aan klacht ingediend bij den officier van Justitie we gens: a. buisvredebreuk, b. mishandeling en toe brengen van lichamelijk letsel, c. wederrechtelij ke vrijheidsberooving. Ontwikkelingswerk der Woodbrookers te E&rehem. Gedurende Mei, Juni en Juli organiseert de Ver. W oodbrookers drie verschillende ontwikke lingscursussen voor jonge menschen tusschen 18 nc_25 jaar, die belangstelling hebben voor een wijdere levenskring dan hun huis, dorp, fabriek, -die eigen geest willen vormen. "Wat bedoeld wordt met deze bijeenkomsten, vindt men uit voerig vermeld in een boekje dat aan onderstaand adres kan worden aangevraagd en gratis au be langstellenden wordt toegezoniden. Enkel zij hier aangestipt, dat niet naar „geldërdheid" gestreefd wordt (verdere ontwikkeling, dat de lagere school geeft, is voor het bijwonen van de cursus sen niet noodig), maar naar kennis „waar je wat aan hebt" in je leven. Drie cursussen vermelden het programma 24 31 Mei Cursus voor Fabrieksmeisjes, kos ten IC gulden. 19 Juni1 Juli Cursus voor plattelandsmeis jes, kosten 20 gulden. 9—13 Juli Cursus voor jongeren (jongens en meisjes), die met jeugdbeweging of jeugdvor- ming in aanraking zijn geweest. Kosten 10 gld. Op de bijeenkomsten wordt niet gevraagd naar politieke of godsdienstige richting, alleen eer bied voor de overtuiging van anderen. Programma's en inlichtingen kunnen worden gevraagd bij mej. C. C. Wilbrenninck de Ca rpen tierstraat 82, den Haag. Bje Vrije Social sis ten. In een perrceel aan de T.rompenstr^at te 's- Gravenhage is een huiszoeking verricht, Een zeer groote hoeveelheid opruiend en Godslasterend drukwerk werd aangetroffen en in beslag ge nomen. r Als de drank is in den man. Aar. het Winschoterdiep te Groningen heeft Dinsdagavond een vechtpartij plaafs gehad tus schen een aantal dronken lieden waarbij ook ge schoten is. Hierbij werden twee personen ge raakt, de gebroeders L. Een van hen H. L. kreeg een schot in den buik en een der beenen, Ide ander E. L. een schot in den pols. Zij hebben zich naar hef Academisch ziekenhuis begeven om zich al daar te laten verbinden. De politie heeft de zaak in, onderzoek. E?n overval beraamd. Dinsdagmiddag hebben twee mannen de win kelierster mej. Letink, ^die een zaak in ijzer waren, heeft in de Maretakstraat te Rotterdam, in haar winkel overvallen, waarbij zij getracht hebben de kas te rooven. De juffrouw verzette zich hevig, zoodat de overvallers zonder buit moest At vluchten, achtervolgd door de juffrouw Buiten hebben eenige omstanders de kerels achtervolgd, waarop een van hen gegrepen werd en aan de politie kon worden overgeleverd. In den avond -werden nog twee medeplichti gen een persoon had op den'uitkijk gestaan gearresteerd. Die daders zijn de 23-jarige L.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2