OUD NIEUWS. Wat niet iedereen weet Ze hewwe zaid Hoe dat Kees Layen te mm Rob de Avonturier higt keei Off( Léh Toe mai A; ster bevi waa onti herl typt rofli Wat zelst negt had. pub. D: toer den kon volo teer zeld haa: haa cott inde min jubi jarii desa Vro< de g W teer zorg tijk groc pers er g M wer< wort 'G verl den.' LJse arde U werl ciaai nes Voo: gelej-^ draa dat is v contc effec en d even ging ring* 3 pi D|e Filco dedee te de stich welk vaar< mind land. word geme met het „"N dat S [Wolf Enge jf bekei genai thero docht myloi voudi name Uie ,.1k s dom zijn t dit ,a bedra moort jou at ja vo< nu in ,,(Ea over. Hieror Een boerin in het Fransche dorp Chenevrey heeft binnen het jaar aan vijf gezonde kinderen het leven geschonken. Voor tien maanden baarde zij drielin gen en eenige dagen geleden tweelingen. Onlangs werd te San-Sebastian (Spanje) 60.000 pond sardines in zee geworpen omdat daarvoor geen afnemer te vinden was. De halve wereldhandelsvloot leeft thans van staatsgelden. De Ver. Staten betaalt jaarlijks 100 millioen dollar aan haar handelsvloot en Italië besteedt aan bouwpremies voor zijn schepen 40 millioen lire per jaar. Waar vrouwen .graag van lezen. O Ons wekelijksch knippatroon. Ditmaal brengen wij weer eens een paar aardige japonnetjes. Het eene is een heel elegant middag japonnetje, dat vooral voor jonge vrouwtjes bij zonder charmant zal staan. Het andere is een wan deltoiletje met moderne knoopen-garneering en een grappige mouw. No. 140: het aardigste zal deze japon voldoen, als ze gemaakt wordt van geruite stof, terwijl de cein tuur van zij is, in een bijpassende kleur. Benoodigd: 4.50 Meter van 90 c.M. en voor de ceintuur 30 c.M. zijde. bij de modekunstenaars. Slechts met dit verschil dat de collectie van den eerste pas dan uitge voerd en tentoongesteld kan worden, als de nieuwe mode creaties door het publiek geaccepteerd zijn. Het is nog niet zoo eenvoudig om te weten, hoe men het haar zal dragen, als men nog niet weet, hoe de nieuwe hoeden er uit zullen zien. Nu zijn de nieuwe hoedjes uitgekomen en men weet dat, of de hoed klein, middelmatig of groot is, hij één zijde van het gezicht geheel vrij laat, en den anderen kant geheel beschaduwt. Deze wetenschap wijzer, hebben de kappers zich aan het werk gezet; en hun nieuwe scheppingen geven ons een voor stelling van het schoonheidsideaal van dezen zomer. Weet U dat No. 146: wordt het beste gemaakt van donker blauwe of zwarte zijde, terwijl het kraagje van witte zijde is. Benoodigde stof: 3 Meter van 130 c.M. breed of 4.50 Meter van 90 c.M. breedte. Patronen zijn in alle maten verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. per stuk bij de „Afd. Knippa tronen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijl paal", postbox 175, Amsterdam. Het bedrag kan worden overgemaakt in postzegels, per postwissel of per postgiro 41632; toezending zal geschieden na ontvangst. Men wordt vriendelijk verzocht naam en adres duidelijk te vermelden. Gelieve verder bij het num- mervanhet patroon, s.v.p. eveneens de verlangde maat (d.w.z. borst-, heup- en taillewijdte) op te geven. Men voorkomt daardoor vertraging in de toezen ding. Modebrief BERLIJN, April 1933. Bij de kappers zijn de nieuwe zomermodellen te bezichtigen. Wat voor modellen? Wel, de nieuwe kapsels! Want bij den haarkun- stenaar gebeurt ieder nieuw seizoen hetzelfde, als „Wat snoezig is dit kapsel met die vlakke, zachte krullen! En dit is ook schattig met die dubbele rol krullen in den hals". „U hebt nogn iets gezien!", zegt de kapper glim lachend. „Komt U maar eens mee, dan zal ik U wat laten zien." We staan voor een rij waskoppen, die alle nieuw gekopt zijn. Om de, door de hoeden vrijgehouden helft van het gezicht niet zoo scherp te doen schijnen, zijn de krulletjes weer teruggekomen. Ze staan dartel en kinderlijk in het gezicht; krullen speels op oor en wang en geven het gezicht iets jeugdigs. „Maar", zeg ik verschrikt, dat is allemaal heel aardig, alleen moet het haar afgeknipt worden om al die krulletjes te kunnen maken; en als het dan geen mode is, zit je met al dat ongelijk afgeknipte haar!!" „Weest U maar niet bang," zegt mijn begeleider. ,Wij zijn niet gek!" En dan laat hij zien, dat de krulletjes.valsch zijn en los aan het haar gespeld worden. Men kan ze dus naar believen weglaten of niet. Draagt men een sportcostuumpje, wel, dan blijven de krulletjes weg om 's avonds bij het wolkige avondtoilet weer te verschijnen. Naast vele excentrieke creaties, waren er ook be schaafde, aardige kapsels, die zeer zeker in den smaak van onze dames zullen vallen. Want dat is zeker: de modekunstenaars ontwerpen wel hun modellen; maar „after all" zijn ze toch afhankelijk van den smaak van ons vrouwen. Als we de ontworpen creaties niet mooi vinden, dan zijn, noch reclame, noch aanprijzingen in staat ons tot koopen te dwingen. Zoo zal het ook wel gaan met deze ,Jiaar"-ten- toonstelling: de natuurlijke smaak van de vrouw zal haar voor overdrijving behoeden. Dan zullen de werkelijk mooie modellen overblijven Smakelijk eten Caramelvla met room;. Benoodigd, Halve liter room, 4 eierdooiers; 180 gram suiker. Bereiding: suiker (100 gram) branden, d.w.z. kastanjebruin laten worden in een sterke emaillepan op het vuur. De room verwarmen; de dooiers kloppen met 80 gram suiker; de verwarmde room toevoegen en de gebrande suiker. De vla roeren tot deze gebonden is en de caramel gesmolten en opgelost is. Rijst met zure appelen. Benoodigd 1 K.G. zure appelen; 200 gram rijst; 6 dL. water; 1 theelepel kaneel; 100 gram suiker; zout; 30 gram boter; 2 beschuiten. Bereiding: de appelen schillen, de klokhuizen er uitnemen, wasschen, opzetten me de rijst, water en zout, 3 kwartier zachtjas koken en dan de rijst toe voegen. De rijst in een vuurvast schoteltje doen.De be schuiten fijnstampen, vermengen met kaneel en sui ker. De rijst hiermede bedekken, de boter gesmolten er over gieten, het schoteltje In den oven lichtbruin laten worden. vlekken uit rieten meubelen verwijderd wor den met mentholspiritusll de onaangename geur, die geneesmiddelen met zich brengen, weggemaakt kan worden, wanneer men in de betreffende ruimte een bakje met kokend water plaatst!? kastsloten beter werken, als U ze regelmatig vochtig houdt met machine-olie of petroleum .pluchen meubelen, die geplet zijn, weer goed gemaakt kunnen worden, als U ze afn^bmt met heet water, en ze daarna met een harde borstel af schuiert! inktvlekken uit vloerkleeden gehaald kunnen worden, als U er een prop watten ophoudt, die in rauwe melk gedoopt is, ze naarna afnemen met zeepwater en nadragen!? zilveren bestek bewaard moet worden in don ker papier of stanniol!? Daarmee voorkomt men het zwart worden. zijden- of gobelinmeubels schoongemaakt worden, door ze af te wrijven met een prop watten die gedoopt is in heet aardappelmeel!? zilveren lepels mooi glanzend worden, als men ze kookt in een oplossing van gelijke deelen zout, wijngeest en aluin!? vlekken uit marmer verwijderd worden, door er dikke brei van gelijke deelen gebduschte kalk en pijpaarde op te smeeren!? Die laat men twee dagen zitten en sprenkelt er telkens water op. Daarna laat men de brei goed drogen, wrijft ze er met een zachten doek af, en polijst vervolgens het marmer met een leeren lap en fijn krijt. men uienlucht van de handen verwijdert, door eenige druppels salmiakgeest in het wasch- water te gooien en de handen daarin zorgvuldig af te wasschen? Bij de op den 9 Mei gehouden verkiezing een Molenmeester voor de Koog- en Blcekmeer polder, in de plaats van den heer C. Biersteke (overleden) is gekozen de heer M. Borst Sr. Oudkarpel. J.l. Zondag waren te Oudkarspel verschillen:1; biljetten aangeplakt, waarin werd aangedrongen o- den 8-uren-arbeidsdag. Eén luidde er: Als men morgens te werk gaat, liggen de kinderen nog bed, en als men 's avonds thuis komt, zijn ze ook a weer naar bed. Heden liet een ingezetene van Noordschar. woude ons de eerste nieuwe aardappelen (muisjes) geteeld op den kouden grond door )i Barten Az., aan den Waarddijk. Voor 't oog zien z, er flink uit en ze zijn middelmatig van stuk. Gaarr. willen wij deze bijzonderheid vermelden, want 't ij misschien wel voor het allereerst, dat men op den 13 Mei reeds nieuwe aardappelen alhier van der kouden grond kan rooien. Voorzeker althans kat dit eene zeldzame bijzonderheid heeten. BERICHTEN: Veertig jaar geleden broeide het ook al. Lees maar: In de kazerne der grenadiers en jagers zijn in den laatsten tijd geschriften van opruiend; strekking verspreid en aangeplakt. Ten einde zo: mogelijk de daders te ontdekken, heeft de reg;. ments-commandant gelast, dat voortaan alle pakje; aan miliciens geadresseerd, in tegenwoordigheid van den Commandant der kazernewacht geopend moeter. worden, en dat de kazerne des nacht meermale door een adjudant-onderofficier moet worden on derzocht. De groote droogte, die er veertig jaar geleden hier blijkbaar heerschte, deed ons de goede raat neerschrijven om al het water, dat in het gezin werd gebruikt te koken. Het volgend bericht bewees wel, dat dit goed ge zien was: In de Streek doen zich hier en daar eenige ge vallen van hevige buikloop voor. Zeer waarschijn lijk een gevolg van het gebruik van schadelijk drinkwater, waarvoor thans slootwater zeer dik wijls dienst doet. Van het eiland Texel zijn dit jaar, naar ma tige berekening, ruim 10.000 kievitseieren uitge voerd. In de „Prov. N. Br." en Crt." van Dinsdag vinden wij de volgende adver dat 't bai 't konselasieburo in Noordskerwoud nog gien crisis is, want deer stinge van de week nog kind zóó zou ontaarden! zeuventien kinderewagens. vader Jacob, wie had ooit gedacht, dat uw Uit ons nummer van 14 Mei 1893 PLAATSELIJK NIEUWS. Uit het in dit nr. voorkomende verslag van het orgelconcert te Zuidscharwoude door den heer J. Wagenaar en eenige dames en heeren, die de zang nummers ten beste gaven, afkomstig uit Amster dam, nemen wij het volgende over: De heer Wagenaar heeft succes gehad; en daar komt het op aan; want we hebben door zijn optre den alhier kennis leeren maken met een kunstenaar in den waren zin des woords, en zoodoende is hij voor ons geen onbekende meer. De heer Ds. Ludwig sprak na het concert een woord van dank. Als een zeldzaamheid wordt medegedeeld, dat in een plattelandsgemeente in het hartje van Nrd Holland de burgemeester dier gemeente tevens het ambt vervult van voorzanger bij de Ned. Herv. ge- meente. ADVERTENTIE: I W. F. Sichmann. te Zuidsoharwoude, bericht hier- I mede, dat hij zich als slijter in wijnen, likeuren, i sterke dranken en sigaren heeft gevestigd. Volgt de aanbeveling. Onze lezers hebben Kees verleden week gemist en nu ook. Wij plaatsen er liever grootere gedeelten tegelijk van, en hadden vandaag plaatsruimte te kort. Volgende week dus daarvan een groot stuk. Dat bewaart beter, want het opvoeringsrecht is vrij, dus zal men het voor een of andere bruiloft of feestje kunnen gebruiken. 48. Ze hadden een poosje langs de kust gedreven en naderden juist de hooge rotsen, die het eiland aan een zijde omgaven, toen Daan plotseling naar de zee wees. Tot z'n groote ontsteltenis zag Rob brui sende golven op hen afkomen. Het is een plotselinge stormvlaag," riüp hij. „Als we niet dadelijk naar die kleine inham daar aan het strand toegaan, slaan we om. Daar moeten we wachten, tot het gevaar voorbij is 50. In koortsachtige haast ging Rob naar de inham, maar voor ze er kwamen, bereikte de stormvlaag hen reeds in een oogenblik tijds was de zee wit van het schuim. 51. Ze klemden zich uit alle macht vast aan het vlot, doch vreesden ieder oogenblik, in de woedende zee geslingerd te worden. „Het vlot wordt tegen de rotsen gekwakt," riep Daan ontsteld uit. „Set zal, heelemaal stuk geslagen worden." Dijkgrai der He erf enkele per van de p werd bets verhuurd het Café middags 2 contante

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 12