Bedelkinderen -Camperduin - Langedijk aan Zee Nieuws Hersensvonken Binnenland KAMERPRESIDENT AANVAARDT ZIJN TAAK. Onder dit opschrift schrijft „Het Nieuws van den Dag:" De voorzitter van de Tweede Kamer heeft heden bij- de aanvaarding van zijn functie een rede uit gesproken waarin hij even stil stond bij de offers, die de verkiezingen van het parlement hebben ge vraagd. Deels uit eigen beweging, deels door de ongunst van de stembus, zoo zeide de heer Van Schaik, zijn verscheidene der vroegere medeleden niet in ons midden teruggekeerd. Het heengaan van meer dan een hunner beteekent een gevoelig verlies voor Kamer. Ik wil geen namen noemen. Een ieder staat voor den geest, welke sieraden van kennis en vernuft van deskundigheid en ervaring, van werkkracht toewijding er waren onder hen, die uit de Kamer nu verdwenen zijn. Het aantal vrouwelijke afgevaaardigden de helft geslonken. Laten wij haar, die nog resten in.eere houden. (Gelach.) De Kamer mag zich gelukkig prijzen, ging spreker voort, dat velen van ben, die thans als nieuwe ver trouwensmannen hun intrede hebben gedaan ook in de practische politiek geen vreemdelingen zijn. Onnoodig te zeggen, hoe zeer wij ons verheugen op den terugkeer van hen, die reeds vroeger in dit parlement hun sporen hebben verdiend. Intusschen is het niet louter een persoonsverwis seling die heeft plaats gegrepen. Er hebben ook niet onbelangrijke verschuivingen plaats gegrepen in de overtuiging en gevoelens van ons volk zelf. Wanneer wij deze verschuiving niet enkel in oppervlakkige .cijfers zien, doch wij ook beproeven haar in haar diepere en wezenlijke beteekenis te peilen, zal dit bevord^renndig€ w^sheid en w'ize staatkunde in ons «et aantal in de Kamer vertegenwoordigde partijen is van elf tot veertien gestegen. Moet dit noodzake lijkerwijze leiden tot stroefheid in" den loop der werkzaamheden? Die vraag behoeft niet bevestigend beantwoord te worden, mits men maar een juiste opvatting hebben van den aard van ons parlemen tair werk zelf. Het kan onze taak niet zijn, aldus spreker louter een echo te wezen van wat buiten onze 'muren reeds klaar en duidelijk tot ons allen en tot de regeering gericht is geweest. Laten wij, hetzij voor onze beginselen getuigend, hetzij meer practischen arbeid verrichten, in onze instemming en in onze cntiek, in onze verlangens en onze aanvallen een eigen klank laten hooren, beslist, maar sober. Spaar zaamheid in woorden behoeft geen armoede van gc gedachten te beteekenen. Een goed amendement zal zijn verwerping te wijten hebben aan een te uitvoe rige toelichting. Geachte medeleden! Veler oogen zijn op ons ge richt. Door een juiste opvatting omtrent de plaats der Kamer in ons Staatsbestel, door inhoud en vorm van ons parlementair werk, hebben wij het in de hand, dat de volksvertegenwoordiging zal blijven wortelen in het volksvertrouwen. Deze rede werd met hartelijk applaus begroet. De voorzitter herdacht vervolgens in enkele waardee- rende woorden het dezer dagen overleden oud-lid van de Kamer, mr. dr. A. van Gijn, die zeven jaar lang aan het parlementaire werk heeft deelgeno men. HET CONFLICT BIJ DE K. L. M. Het bedrijf wordt voortgezet, óók na de staking. In verband met de aangekondigde ontslagneming tegen 1 Juli a.s. van 27 piloten der K. L. M. en de nadere mededeeling, dat 8 piloten hun dienstver band met de maatschappij niet hebben opgezegd, hebben wij, deelt de Tel. mede, bij den directeur der K. L. M., den heer A. Plesman, geinformeerd of de K. L. M., wanneer er geen verandering in de situ atie komt, het vliegbedrijf op 1 Juli a.s. zal stil zetten. De heer Plesman verklaarde ons woordelijk het volgende. „Wij hebben den plicht het bedrijf der K.L.M., menschelijkerwijs gesproken, te laten doorgaan: dit zal ook gebeuren!" De K.L.M. denkt er dus niet aan de vliegdiensten na 1 Juli te staken. Zij zal, mogelijk op bescheiden schaal of op andere wijze, het bedrijf voortgang doen vinden. NAAR WERKVERRUIMING. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel heeft een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid een verzachting van de nadeelen der werkloosheid te bereiken door vrywillige verdeeling van het werk over een grooter aantal arbeiders. Als haar conclusie wil de commissie naar voren brengen, dat terwijl zij zich ernstig verzet tegen dwingende wettelijke maatregelen, het naar haar meening noodzakelijk is om waar dit eenigszins mo gelijk is een systeem van verdeeling van het werk overm eera rbeiders vrijwillig in te voeren; terwille van die arbeiders, die hier door uit hun werkloos heid verlost zouden kunnen worden; terwille van de maatschappij waar de groote werkloosheid een de- moraliseerend element is; terwille van de onderne mingen, in welke belang het is in de toekomst over geoefende en geschoolde arbeiders te kunnen be schikken. De uiteenloopende verhoudingen in de verschil lende bedrijfstakken en ondernemingen maken het noodzakelijk, dat de regeling van een dergelijk sy steem aangepast wordt aan de eischen van het be drijf. Het verdient aanbeveling om, waar dat mogelijk is, door een wachtgeldregeling de met verkorten werktijd "werkende of tijdelijk werklooze arbeiders verbonden te houden aan de onderneming, en op deze wijze een aanvulling te geven op de door werk- itijdverdeeling te zeer verminderde loonen. Om dit practisch op ruimer schaal mogelijk te maken zou echter een verhooging van de door de overheid in deze regeling uit te keeren subsidie noodzakelijk zijn. Hierdoor zou een vermindering van de als werkloosheidsondersteuning uit te kee ren bedragen verkregen kunnen worden. Ook in een wijziging in de bepalingen der werk- loozenkassen gewenscht, waardoor het uitkeeren van aanvullenden steun wordt mogelijk gemaakt, wan neer b.v. langer dan 32, doch minder dan 40 uur zou gewerkt worden. Bijzondere aandacht zal moeten worden besteed aan de jeugdige werkloozen en aan jongens, die hun intrede in het leven van den arbeid nog moeten doen. Het is van het grootste belang eerstbedoel- den zooveel mogelijk bij het bedrijfsleven betrok ken te houden, en een zoo groot mogelijk aantal jongens in dienst te nemen, zoon oodig voor halve •dagen of in „rouleering", om vooral jonge menschen zooveel mogelijk te bewaren voor den vernietigen den invloed der werkloosheid. Hierin rust op de ondernemingen een ernstige sociale verplichting. i ÏJie steunmaatregelen voor het bloembol len bedrijf. In aansluiting op het elders in dit blad gepu bliceerde bericht over de steunmaatregelen aan het bloembollen bedrijf, verneemt van welinge lichte zijde de Haarlemsche correspondent van de Tel. dat de inhoud van het elders vermelde communique er 'in het kort op neerkomt, dat de hierin vastgestelde -wijze van inkrimping der cultuur overeenkomt met het stelsel zooals dit door de vereeniging ,„Dje Hyaicnth" ten behoe va van de beperking der hyacinthenteelt is uit gevoerd. Dte verdere bedoeling is dat het streven niet zal .zijn,zooals eerst was vastgesteld een ponds ponds gewijze verkleining van iedere bol lenkraam afzonderlijk,, doch dat nu de totaal beplante .oppervlakte wordt teruggebracht vol gens een nog slechts voorloopig vastgesteld per centage. Geheel daarnaast en los daarvan staat de registratie ,die dus niet den grondslag vormt voor de beperking. M- Nieuwstijdingen -• --3^. DE FASCISTENOPSTOOTJES TE AMSTERDAM. DE KABINETSFORMATEUR. Naar menn zich herinnrt hebben in den avond van 1 Mei in de Leidsche straat onregelmatigheden plaats gehad tusschen leden van een fascistisch organisatie en eenige andere personen, waarbij ze kere L. met zijn motorrijwiel met opzet zou zijr ingereden op een groepje fascisten. L. werd Vrijdag 1.1. gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Gisteren is L. echter uit de pre ventieve hechtenis ontslagen. DAT IS GEEN SPORT MEER. Door de slechte weersomstandigheden genood zaakt, landden een paar jongelui aan de Friesche kust onder Ferwerd, die met een gewone zeesloep van Zweden waren gekomen. Het doel der reis was Kaap de Goede Hoop. De jongens waren slechts gekleed in zwempak en overal en hadden door het ruwe weer alle proviand verloren. Ze hebben een tijdelijk onderdak gevonden bij een landbouwer, doch zullen zoo spoedig mogelijk via Den Helder Calais trachten te bereiken. IN IJMUIDEN NOG GEEN PAIS EN VREE. De stkers te IJmuiden hebben weer een nieuw soort boycot uitgevonden teneinde het den werk willigen zeelieden zoo lastig mogelijk te maken. Zij dreigen nu, volgens het Hbld., de eigenaren van woninblokken, waarin een werkwillige woont met een huurstaking, wanneer deze niet uit het huis verwijderd wordt. Zij hebben een begin gemaakt met een huursta king aan te kondigen in het blok, waarin de schip per van den trawler Knikker gevestigd is, en eischen onmiddellijk uitzetting van diens gezin. WETHOUDER GRAANTJESPIKKER VERSTOORDE DE RAADSZITTING. In Stein (L.) dat langzamerhand een beruchten naam heeft gekregen om zijn luidruchtige vergade ringen van den raad. is het deze week gebeurd, dat een wethouder in aangeschoten toestand in de raadsvergadering kwam. Hij permitteerde het zich, volgens een bericht aan het Hbld., zelfs om in hemdsmouwen te verschij nen en begon direct zich in de debatten temengen. Hij sloeg met de vuisten op tafel en uitte in minder parlementaire bewoordingen beschuldigingen aan het adres van raadsleden en den burgemeester. Ook de pastoor werd niet verschoond. Het liep tenslotte zoo hoog, dat de voorzitter de zitting schorste. De wethouder ging heen, maar keerde even later terug en het spelletje begon op nieuw in nog veel erger graad. Tenslotte deed de voorzitter het voorstel den rust verstoorder door de politie te laten verwijderen, maar dat voorstel vond geen meerderheid. De burgemeester gelastte hierop den veldwachter den dronken wethouder uit de raadszaal te zetten. Met groote moeite lukte dat. Later in den avond werd de wethouder ter ont nuchtering in het arrestantenlokaal opgeborgen. De Kabinetsformateur dr. Colijn, heeft zich Dón derdagmiddag om vier uur naar Den Ruigehoek" begeven om de Koningin rapport uit te brengen over den toestand. NIEUWE LOONSVERLAGING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Naar het Hbld. verneemt, zal Zaterdag op vijf spinnerijen te Enschede aangesloten bij de Fabri kantenvereeniging, een nieuwe loonsverlaging wor den aangkenodigd. Deze nieuwe verlaging zou tien procent bedragen AAN EEN BEDELAAR VERKOCHT. ONTHULLINGEN UIT DE WERELD VAN DEN KINDERHANDEL. Onder de verschillende takken van den mis daad neemt de kinderhandel wel een zeer treurige plaats in. Hoewel alle particuliere en staatsinrichtingen reeds sinds jaren on vermoeid maatregelen nemen deze inter nationale onmenschelijkheid tegen te gaan. heeft men geen noemenswaardige resulta ten weten te bereiken. Hoe uitgebreid de kinderhandel tegenwoordig nog is. blijkt wel uit de navolgende cijfers, verzameld door een expert op dit gebied. Nog steeds groeit en bloeit in alle deelen der wereld de schandelijkste misdaad, die wij ons kunnen voorstellen, de exploitatie van kinderen en de sjacherhandel met hen. Ondanks alle waak zaamheid der betreffende politioneele afdeelingen en der kinderbeschermingsorganisaties, schijnt men dit kankergezwel der maatschappij niet te kunnen treffen. De kinderhandel wordt in het uiterste ge heim gedreven en wordt slechts door vreemden aangebracht, daar de ouders meestal in het spel zijn enin het complot betrokken blijken te wezen. Ontdekt men echter een dergelijke zaak dan wordt het mes er ook hardgrondig ingezet en wee hem, die dan voor het gerecht verschijnt. Het meest verbreid is de kinderhandel in de groote stad Londen, de stad. waar, zooals men zegt, de be delarij in al haar ondeugden het sterkt ontwikkeld is. Bedelaars, die weten waar zij moeten zijn, huren daar soms een groot aantal jongens en meisjes om voor hen te bedelen. Ja, zelfs komen er gevallen voor van „kinderkoop." In het centrum van de stad wordt dit kinder-„personeel' dan opgesteld om door hun uiterlijk het zijn meestal holwangige, bleeke in lompen gehulde schepseltjes het medelijden der voorbijgangers op te wekken en een aalmoes te ont vangen. Dikwijls ook ziet men in de voorsteden van Londen in vodden gekleede smerige mannen en vrouwen die een heele sleep kinderen meevoeren en met een huilerige stem een lied zingen, terwijl de vrouw dan nog meestal een zuigeling in de ar men houdt. Welke moeders, welke vaders grijpen dan niet naar de portemonnaie? Maar weten zij, dat deze ongelukkige schepseltjes, tot zelfs de zuigeling- toe, voor een belachelijk klein bedrag aan de be delaars verhuurd zijn? De kindermarkt heeft haar vaste tarieven. Voor twintig cents kan men een jongen van circa vijf jaar voor den geheelen dag te huur krijgen. Een meisje met aardige krullen brengt de ouders gemid deld zes tot zeven gulden per week op. Zoon bruik baar kind wordt goed verzorgd en schoongehouden. In tegenstelling tot de anderekinderen die expres slecht gevoed worden om er verhongerd uit te zien. De kinderbedelaar, beter gezegd, de bedelaar met kinderen als lokvogels heeft in Parijs nog ergerlij ker methoden. Daar worden zieke mismaakte kin deren, ongelukkige en blinde en doofstomme, aan weer en wind blootgesteld, om het medelijden op te wekken. Vooral n de Rue de lTsplanade ziet men veel van die mismaakte kinderen, die zich over den weg sleepen, en te zwak zijn om te blijven staan. Maar op een signaal van een vrouw, die op eenigen afstand van hen staat te kijken, belegeren zij een voorbijganger en laten hem niet los, voordat hij hen een geldstuk heeft geschonken. Het verhuren van dergelijke arme kinderen, heeft meestal plaats in de een of andere herberg, een soort „kinderbeurs" dus, waarheen de kinderen door de ouders worden gebracht en waar zij voor een dag of langer verzilverd worden. Is de koop gesloten, dan bekommeeren deze onmenschelijke moeders zich niet meer om de angstig schr-einede kinderen Met het verkregen geld in de hand, verdwijnen zij uit de herberg -en laten hun kinderen achter over geleverd aan de willekeur van de bedelaars, die meestal niet van de zachthandigsten zijn en door slaan en schoppen hun personeel tot kalmte dwin gen. Een uitwas van dezen kinderhandel is het bedrijf der zoogenaamde „rattenvangers" in Hongarije. Van de bewoners van het platteland worden kin deren van acht tot tien jaar opgekocht die dan meestal naar hët buienland worden gebracht om daar te venten met verschillende metaalwaren, als ketels, muizenvallen, schuimspanen, enz. Ieder kind moet per dag een bepaalde som gelds binnenbren gen. Halen zij dit minimum niet, dan worden zij meestal mishandeld. Voor hun levensondehoud moe ten deze kinderen meestal zelf zorgen, dwz. het noo- IBBtees Toevallig kreg'en wij eergisteren het laaiste ver- gaderingsverslag van de L.G.C. weer onder de oo gen en l&z-en de woorden van den voovz: i er die opmerkte, dat de tuinders niet de allures van luxe badgasten konden aannemen. Zij moesten zich te vreden stellen met een' dagje naar strand in het motorbootje van buurman, en dan moest de ther- mosflesch in de meeste gevallen nog maar mee. Ook al weer betrekkelijk toevallig waren wij gis teren in Camperduin, waar druk gebouwd wordt om deze nieuwe Noordzeebadplaats weer aantrek kelijker te maken. Wij zagen timmerlieden druk be zig, en met de ons eigen nieuwsgierigheid vroegen wij wat er gebeuren ging. Men verwees ons naar „den baas" en deze bleek niemand anders te zijn dan den gemoedelijken heer GROOTHOFF, den di recteur van het Noordzeebad Camperduin, die vooi vele Langedijkers al geen onbekende meer is, vanwege met het motorbootje naar het strand dan en dien wij na een gezellig praatje beloofden iets van zijn plannen alvast in de krant bek-nd te maken. De heer Groothoff liet ons de teekening zien van zijn badpaviljoen in aanbouw, en hierop afgaande mogen wij zeggen, dat deze inrichting voor de Langedijker zeebaders en strandliefhebbers een zeer aantrekkelijke zal zijn. Het fraaie modern gebouwde paviljoen, dat een oppervlakte beslaat van 15x9 meter heeft een overdekt terras, vanwaar men een pracht zeegezicht heeft en Bergen aan Zee gemakkelijk kan zien liggen. De heer Groothoff, die ook indertijd het initiatief tot het productief maken van het strand genomen heeft, liet ons ook nog df teekening van de 44 kleedkamers zien, die mo dern en comfortabel en ruim (1.5x1 m.) ingericht zijn. Ook is er waterleiding en behoorlijke sanitair? inrichting. Uit den aard der zaak valt er thans verder niet veel meer te beschrijven, maar na de of ficieele opening zullen wij den Langendijk van „zijn" badplaats' meer vertellen. Het belooft daar gezellig en niet duur te worden. Plaatselijk 'Cudkarspcl. Vrijdagavond heeft te Oudkarspel een oprich ingsvergadering plaats gehad van een begrafenis vereeniging, die den naam Onderlinge Begra- fenisv-ereeniging Helpt Filkander" gekregen heeft Waar wij voor deze vergadering geen uitnoo- diging ontvingen, moeten wij onze gewoonte ge trouw-, een verslag achterwege laten. GEKKE SCHOOLTOESTANDEN INWERVERSHOOF. De openbare eenmansschool te aWervershoof bij Hoorn is reeds sedert 1 April jl. gesloten ten gevol ge van het feit, dat de eenige leerkracht aan deze onderwijsinrichting met ingang van dien datum naar elders is vertrokken en zijn opvolger nog steeds niet is aangewezen. Deze eigenaardige gang van zaken houdt, naar de Tel. vertelt, verband met het feit, dat men in deze vacature alleen een wacht gelder wenschtte benoemen. Blijkbaar heeft het les geven aan zeven leerjaren tegelijk voor de wachtgel ders wieinig bekoring. De reeds door den raad benoemde wachtgelder ---- ---- - legde een certificaat over dat inhield, dat zijn kin- dlg€ blJ elkaar bedelen. Alleen een slaapstede krij- deren moeten wonen in een boschrijke streek. Daar Wervershoof juist heel waterrijk is, kon de benoe ming niet doorgaan. Wat een bof voor de leerlingen was. De inspecteur van ht lager onderwijs adviseer de vervolgens tot aanschrijving van alle wachtgel ders acht en veertig in totaal. Enkele dagen daarna kwam er van allen bericht binnen. Ze bedankten in massa. De inspecteuradviseerde toen het maken van een voordracht van twee candidaten. De een was echter katholiek, terwijl de andere niet on duidelijk te kennen gaf, de betrekking niet te kun nen aanvaarden, in verband met de gezondheid van zijn kinderen. Er is geschreven en getelegrafeerd aan den minister doch tot dusver zonder resultaat. En de leerplichtige leerlingen loopen maar dag aan dag bij den weg. Welnu, lezers en lezeressen, laat thans de venken van uw vernuft eens spatten en beproeft-, als gezellig Zondagmiddagwerkje uw krachten eens op onder staande puzzle, die lagen zoo onmogelijk niet is, als zij wel lijkt. Nu moet u goed lezen, en dan saat het vanzelf. De oplossing die wij eerlijk zelf gevon den hebben, wordt in de Donderdagavondkvant ge publiceerd. Op een locomotief zitten een: Stoker remmer machinist. Hun namen zijn, Robinson Jones en Smith. Gevraagd: hoe de remmer, de stoker en de ma chinist heet, als gegeven is dat: le. in den trein ook drie heeren zitten, nl, mr. Robinson, mr. Jones en mr. Smith. 2e. Mr. Robinson woont in Detroit. 3e. de remmer woont halfweg Detroit en Chi- 4e. Mr. Jones verdient f2000. £e. Smith wint van den stoker met biljarten. 6e. de buurman van den remmer dit is een van de passagiers, verdient driemaal zooveel als de remmer, die f1000 verdient. 7e. de naamgenoot van den remmer woont in Chicago. Maandblad „de Knor" M.T.S.-orgaan, Haarlem. Ds. LINGBEEK GAAT VAN URK. Wegens zijn henieuwd lidmaatschap van de Twee de Kamer heeft ds. C. A. Lingbeek afscheid geno men van de herv. gemeente te Urk, die hij "ruim een jaar als predikant heeft gediend. Ds. Lingbeek had als afscheldstekst gekozen Jes. 8:11 en 12. gen zij verstrekt, zonder dekens, op een handvol stroo allen tezamen in een kamer. Eenige jaren geleden ontdekte men dat een in strumentmaker Wargner in zijn goed ingerichte wo ning in Boedapest een aantal zulke bedelkinderen hield. Hij gaf de kinderen kost en inwoning en zij gaven hem de opbrengst van hun bedelpartij. Wie minder dan twee gulden naar huis bracht kreeg een stevig pak slaag. Bij de arrestatie van Wagner vond men bij hem een spaarbankboekje met circa vierduizend gulden een bewijs ervoor, dat zijn bedelpartij uitstekende winsten opleverde. In Berlijn heeft men het kinderbedden vrij goed weten te beperken, hoewel men nog niet kan zeg gen dat het er niet meer voorkomt. In den stren gen winter van 1927-1928 stond er op de Weidendam mer Brucke een bedelaar, die een meisje bij zich had Dit halfbevroren bleeke kindje bracht hem dagelijks bijna 20 mark (f 12) binnen. Ook dit kind was door de ouders aan den ouden bedelaar „ver huurd.' Het is intreurig, dat temidden van een beschaaf de wereld een dergelijke kinderhandel nog bestaat. De maatschappij toont goeden wil genoeg om een eind aan deze wantoestanden te maken, maar deze tak van misdaad, voortspruitende uit de alle per ken te buiten gaande zucht naar geld, schijnt hier sterker te zijn. KNIEëN ALS VERSTEEND. Vrouw die 10 jaar rheumatiek had loopt nu gemakkelijk 6 K.M. „Sinds ik hier kwam uit Engeland, nu 10 jaar geleden," schrijft ons een vrouw, „heb ik vreeselijke rheumatiek gehad. Ik heb veel moeten liggen en eindeloos gelderaan besteed. Ik kocht medicijnen, waschmiddeltjes, smeersels en allerlei preparaten, tot ik er genoeg van had. Ik hoorde zoo vaak van (Kruschen Salts, dat ik dacht: laat ik dat eens /probeeren. In dien tijd waren mijn knien zoo stijf geworden, alsof ze versteend waren. Ik was werke lijk wanhopig, wanti k voorzag dat het niet lang .meer zou duren, of ik zou me heelemaal niet meer ikunnen bewegen en dat maakte me zoo treurig. Welnu, ik kocht een flacon Kruschen Salts en nam eiken ochtend een theelepel vol. Toen de flacon op was, zei ik: Och, het is hetzelfde als al het andere; ik ben niets beter. Maar mijn man zei: Doorzetten. .Probeer nog eens -een flacon. Geef het den tijd op je bloed in te werken. Wel, toen kocht ik nog een flacon en voordat die op was waren mijn knieën ■niet meer zoo stijf. Ik kon het zelf nauwelijks ge- jooven, toen ik weer kon bukken en opkomen zonder -hulp. Ik was er zóó blij over. Ik ging door met Kru- ischen en werkelijk, ik ben dezelfde vrouw njet meer (Onlangs liep lk -6 K.M. en voelde me best, terwijl ik ivroeger nauwelijks door de kamers kon loopen. Mijn ,man is den heelen winter zonder werk geweest, -maar ik moet mijn Kruschen hebben, vóór dat ik geld aan mijn eten besteed. Het is té belangrijk dat -men gezond is en goed kan loopen, opdat het ook anderen goed kan doen.' Mevr. E A Wat hoeft er nog meef gezegd te worden om an dere lijders te overtuigen? Het beste is, probeer Kruschen zelf eens. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor é'n cent per dag. (Adv.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 8