SPORT EN WEDSTRIJDEN Hot nut van zwemmen Onschuldig verbannen. Barnums eerste attractie Ons Gouranfenverhaai Die Itampiiaens wieldstrijden van morgen. Ete kampioenswedstrijden van dezen Zondag zijn; beide zeer belangrijk, zegt de Tel. want zij brengen, zoowel het volkomen uit conditie zijn deFeyenoord als het geïnspireerde Go Ahaed in den strijd. Eerstgenoemde zal op eigen veld de kampi oenspretendent Stormvogels ontvangen. Mocht Feyenoord nog steeds niet van de reactie her steld zijn, dan vrefczen wij dat de Rotterdam - sche supporters wederom een nederlaag zullen moeten aanzien. Het is thans wel duidelijk ge bleken dat Feyenoord na het behalen van het afdeelingskampioenschap volkomen de kluts is kwijt geraakt, waarvan .de opeenvolgende neder lagen een verklaring zijn geweest. De kleine ze ge over BJS.V. en het volkomen falen tegen Go Ahead zullen 'het zelfvertrouwen der ploeg nog meer hebben geschokt. Een prachtige gelegen heid voor Stormvogels om zich van beide punten te verzekeren. Rij Go Ahead zien we juist het tegenoverge stelde. Een club, die met groote moeite het afdee lingskampioenschap behaalde en waarvan het spel zeker niet op hoog peil stond, versterkte haar zelfvertrouwen door ©en onverwachte en groote zege op Feyenoord. Eien wedstrijd, daar in de Deventenaren mede daardoor, een veel be ter spel toonden dan in de competitiewedstrij den. Ons inziens komt Zondag te Eindhoven tegen P'. S. V. de proef op de som. Is Go Ahead werkelijk een kampioenscandidaat van betee- kenis, of heeft zij haar succes slechts aan het falen van Feyenoord te danken gehad? Wint AJo' Ahead dan wordt zij de grootste concurrent van een zegevierend Stormvogels. Verliezen de Deventenaren, dan zal Go Ahead weer op een tweede plan teruggeworpen worden. Het woord is thans aan de Oostelijke kampioenen en... aan P.S.V. i Ook in de promotiecompetitie worden zeer belangrijke wedstrijden gespeeld. H.F.C. ontvangt op eigen veld Zeeburgia en H.V.V. krijgt in den (Haag West Frisia op bezoek. Velen in den lande maar vooral de oudere sportsman, zullen ver langend uitdien naar een rehabilitatie der ex-eer- ste-klassers- Wat den strijd te Haarlem betreft kunnen deze belangstellenden geruster zijn dan wat H.V.V.'s lot betreft, want voor een over winning van H.F.C. zijn meer factoren aan te voeren dan voor een zege van H.V.V. Een neder laag van Zeeburgia en een overwinning voor West Frisia zouden dan ook geen verrassing brengen. In het oosten speelt Robur te Hees tegen S. C.H. in het Zuiden blijkt Middelburg nog een kans te hebben om zich in de eerste klasse te kunnen handhaven. Die Zeeuwen gaan Zondag bij Hero in Breda op bezoek. V.V.V. en Juli ana; ontmoeten elkaar in Venlo. Kan het nu waarlijk nog noodig zijn, in ons waterrijk land het nut van het zwemmen te moeten verkonden? Men zegt, dat er schippers en zeelui zijn en anderen, die hun bedrijf op of bij het water uitoefenen, die een afkeer hebben van het zwemmen, omdat zij, gelijk zij zeggen, bij een ongeval de strijd om het leven, die toch gewonnen wordt door den dood nog maar gerekter en zwaarder wordt. Maar dit mag dan een oude zegswijze zijn, steek houdend is de bewering geenszins. Want, men mag dan bij een ongeval in volle zee weinig aan het zwemmen hebben, toch blijkt het een feit. dat er duizenden den dood in het water hebben gevonden, enkel en alleen, omdat zij de zwemkunst niet mach tig waren. Het is dan ook plicht om als immer van ons land dat zoo waterrijk is en waar het water zoovele slacht offers kost, te zorgen, dat men zwemmen kan en dat men vroegtijdig zijn kinderen vertrouwd maakt met het water. Onze groote roei- en zeilvereenigingen hebben meestal de goede gewoonte, om in de reglementen vast te leggen dat elk lid, die het vereenigings- materiaal getbruikt ook de zwemproef moet hebben afgelegd. Of hier altijd streng de hand aan ge houden wordt, is een vraag, die wij niet gaarne aanstonds bevestigend zouden willen beantwoorden. FEUILLETON ,JHet ongeval van miss Strange op de klippen. De geschiedenis die je vertelde was va'lsch. Ik ken je te goed, dan dat je'mij kunt bedriegen. Heli meisje bevestigde je woorden niet. Waarom is zij zoolang buiten gebleven?" ,b(D|e geschiedenis die ik vertelde was valsch, dat is waar een leugentje om bestwil en je zult moeten erkennen, aardig gevonden. De waar heid is dat ik de jonge dame in bijzijn van een man vond en haar moeilijke vragen besparen wil de..' De markies hief het hoofd op ën keek den spreker aan. „Is dat weer een leugen?" vroeg hij. „[Het is de waarheid. Indien lady Wolga Clyffe o'f mrs. Ingestre er iets van wisten, zou miss Strange nog dezen nacht een ander verblijf hebben moeten opzoeken.' „jje bent ditmaal zeer barmhartig geweest" '.^Barmhartig Ja, maar nieT zoo zeer voor miss Strange als voor andere menschen. Wanneer de man nog bedenavonjd ontdekt ware gewor- Het is vefbijstrenfl van» brü'talitëit; als -men'op merkt, hóe gedurfd en gewaagd jongelui, die niet kunnen zwemmen, in kano's stappen, zonder dat ze zelfs de kunst van het kanovaren voldoende machtigzijn. Vandaar eiken zomer ónder de ge mengde berichten in de couranten, het sombere lijstje van slachtoffers. Hetzelfde is het geval bij het baden in zee en bij het baden, in' ondiepe plaat sen van rivieren. Na warme dag-:n kan men er- staat op maken, dat er weer tal van slachtoffers gevallen zijn. Het is dus nog altijd zaak propaganda te blijven maken voor zwemonderricht. De Nederlandsche Zwembond is daar al jaren mee bezig en heeft in verschillende gemeenten ook al mooie successen be reikt, waar men het zwemonderricht als leervak op de 'scholen heeft ingevoerd. Men zou dit gaarne nog algemeener verrbeid willen zien, maar bezwa ren van finantieelen aard staan dikwijls de ge meentebesturen in den weg om uitvoering te geven aan- de plannen, die zij koesteren en die zelf ook gaarne verwezenlijkt zouden zien. Het zwemmen, zelfs het geregeld nemen- van een bad, is in Nederland' nog niet zoo algemeen als men wel mocht wenschen. Ons land heeft den naam van een zeer zindelijk land te zijn. De buitenlander lacht als hij onze vrou wen en dienstmaagden de pui ziet bespuiten met water, als hij haar de steentjes van de straat ziet schrobben. Maar, vragen wij, zijn deze dienstmaag den, zijn haar mevrouwen zelf wel zoo zindelijk? Wordt er wel evenveel zorg aandacht en water besteed aan het eigen lichaam, als aan de straat, die geschrobd, aan de ruiten, die gezeemd worden? Wasschen is goed, baden is beter, maar zwem men is het best, dat is een oud gezegd, maar het blijkt steeds waar. Hoevelen, in.dszen tijd, leven niet zóó onharmonisch, zóó onevenwichtig, dat zij bv- wel de beschikking hebben over een Fordje, een motorfiets, bontjassen, enz., maar in hun huis geen badkamer bezitten. De hygiëne eischt gere gelde saneering van het lichaam; de poriën van de huid moeten vrij blij ven en niet verstopt zitten met ongeerchtigheden. Het zwemmen voldoet het meest aan den eisch der hygiëne. Vooral ook, omdat men al zwemmende tevens een gezonde lichaamsbeweging heeft met ar men en beenen, waardoor tevens buik- en rugspie ren krachtig functioneeren. Dit heeft ook tot ge volg, dat men beter al zwemmende bestand is te gen water van lagere temperatuur dan badende. De afkoeling van het lichaam door het koude water wordt gedeeltelijk opgeheven döor de krachtige li chaamsbeweging die zwemmen ver-eischt. Behalve in zweminrichtingen, waarvan nog steeds geen overdaad is, wordt er ook heel wat gezwommen in open water. Er wordt meer gezwommen dan vroe ger. En het gaat nog steeds crescendo. Moge de tijd niet verre meer zijn dat elk Nederlandsch kind leert zwemmen, dat elke Nederlander niet slechts op, maar ook in het water zijn element vindtt. HOE DE „HUMBUGKONING" BEGON. Op een avond van het jaar 1819 trad de school meester het logement van een dorpje in Connecti cut binnen en zei: „Ik zoek Phineas. Slaapt hij al? Maak hem dan wakker en zeg hem, dat ik op hem wacht. Ik heb om Hen dollars gewed, dat hij in min der dan vijf minuten van een grooten stapel hout blokken welke men vanmiddag bij hem thuisge bracht heeft precies de maat en gewicht zal uit rekenen." De knaap verschijnt wrijft zich de oo gen uit en verklaart, „ik ga met u mee, maar als u wint, krijg ik er vijf dollars van. Afgesproken? Vooruit dan maar." Phineas Taylor Barnum was destijds negen jaar oud. Al was hij dan ook niet de beste leerling op school, met getallen kon hij vlug omspringen en wel zoo dat niemand hem volgen kon. Op bovenbedoel den avond kon -hij zijn eerste vijf dollarbiljet als winst boeken, want de -schoolmeester won zijn wed denschap. Men moet zich voorstellen hoe Amerika er destijds uitzag. Onontgonnen land, jong volk. In weinige weken schoten om pas ontdekte petroleumbronnen- steden als uit den grond op, de eerste spóarwegen liepen dwars door het kolossale continent. ï)e tijd van de pioniers was begonnen. Onder hen nam Phi neas Taylor Barnum een plaats in, eenig in zijn soort. Deze man, die slechts weinig schoolkennis had opgedaan, maar koen en vol zelfvertrouwen was, kon millioenen winsten binnenhalen omdat hij de kunst verstond de sensatie industrieel uit te buiten. Zijn eerste show. Op zijn 25ste jaar slentert Barnum door de stra ten van Philadelphia, Het is een zware tijd voor hem Hij lijdt honger maar hij heeft zich zelf gezworen tot eiken prijs zijn eigen meester te blijven. Op de markt staat een armzalige kermistent, die zich met veel grootspraak het „Museum van het zwarte eeuwfeest' noemt. Hij treedt er nieuwsgierig bin nen. Een vleze leelijke oude'negerin zit gehurkt op een. sofa en de spullebaas verklaart: „deze vrouw den,- dan zou jij, mylord, een slechten nacht ge had hebben." ,'JBen je dol jfWeet je wie het meisje is, dat hier miss Strange genoemd wordt ?'A J.Ja. Zij is ©en Engelsche die in Grieken land grootgebracht, lord Kingscourt en Bertin Kolly met eigen levensgevaar uit een roovershol heeft gered. Die graaf heeft mij de heele geschie denis verteld. Zij is een heldin." ,:iGoed. Maar wiens kind is zij?:?" ..jHaar -vader moet een verarmde Emgelsch- man zijn. Het doet niets ter zake wiens kind zij is. Zij staat zoover boven jou dat ik je be langstelling in haar geheel overbodig acht." Die bediende lette niet op den spot, die in de ze woorden lag opgesloten. j(Je- hebt. toch haar haar gezien," zeide hij, „hét fraaie als met zonlicht doorweven, kenmer kende haar „Je wordt poëtisch." „fE;n je moet ook hare oogen gezien hebben, zoo blauw als de beroemde saphiren van Mon th eron. Zag je ooit zulk haar en zulke oogen Die markies verschrikte. „(Je hebt de gelijkenis dus bemerkt?" vroeg, de dienaar. ,,'Wat wilje daarmede zeggen „Ik wil daarmede zeggen", antwoordde P-ier- re zich voorover buigend en zacht sprekend,' hier is zoo oud "dat zij- de 'zoogmoeder van generaal Washington zou geweest kunnen zijn." Dat was de groote. inspiratie ivoor. Barnum. In geestdrift roept hij uit „zij zal Washingtons zoogmoeder zijn. Ik koop haar van u 'voor 500 dollars.' De koop wordt gesloten en Barnum bezit zijn eerste groote at tractie. Overal,-in alle - v-ier windstreken, ziet men zijn handig opgestelde.reclamebiljetten. Een geheel nieuw soort reclame, verlichte stransparanten ver kondigen, dé bezienswaardigheid." Tartte Joyce, de zoogster'van'generaal Washington 161 jaar oud' Biografische-artikelen in de dagbladen beschrijven haar eerwaardige, nationale persoonlijkheid. Bar num zet alle'registers dér propaganda open. Hij bezit Ook humor. Een vrouw van 161 jaar, die den moed heeft voor haar leeftijd uit te komen." Hij wordt stichtelijk. „161 jaar. Welk een les voor de groote. geesten. Kunnen zij -nu nog den langen leeftijd dër patriarchen huichelen?" Zelfs weten schappelijke bladen leenen zich er toe de echtheid dezer overlevende uit de 18de eeuw te bevestigen. Men schreef toen 1835. De vrouw had dus bij Washingtons geboorte 60 (zegge -zestig jaar) oud moeten zijn. toen zij als minnemoeder bij de fa milie in dienst trad.-Een jaar daarna stierf tante Joyce. Zij had Barnum 11.000 dollar ingebracht het aanvangskapitaal waarmede hij zijn verdere attrac ties populair kon maken en den grondslag voor zijn vermogen leggen Elsie zat in de Hall van het Palace Hotel en dronk thee. Haar mooi geteekende wenkbrauwen twee mi- limeter breed, volgens de mode, waren samengetrok ken. Waarom staart die onuitstaanbare vent m.zoo aan? Hoe durft hij? daecht Elsie en keerde „de vent" jachtig procent van haar profiel toe en be keek den knappen jongeman, die de punst ver staat bewonderend te kijken, zonder hinderlijk te zijn. Als ik hier toch maar een man leerde ken nen. dacht Elsie, Er zijn situaties waarin een man van groot nut is. Als ik nu een heer-bij mij had, zou die onuitstaanbare vent het niet wagen mij zoo aan te staren, en dié ander zou zich kunnen voorstellen. Ik kan nu niet eens als meisje alleen naar een dancing gaan, misère. De volgenden morgen vond Elsie een brief bij het op haar hotelkamer gebrachte ontbijt. De brief was met machineschrift geschreven en luidde: „Wij nemen de vrijheid uw aandacht op onze zaak te vestigen. Onze firma stelt elegante, bereisde, talensprekende hoeren ter beschikking van alleen- reizende dames, een sportman voor auto, tennis, golf en paardrijden, een danser voor de eta's en een kunstkenner voor museabezoek. Ons telefoonnum mer is Zuid 338687. Met hoogachting enz. Wonderlijk komiek, zeide Elsie en belde 333687 op een heer te leveren prima gekleed, voor een thé dansant. Precies om vijf uur liet een heer van de firma zich aandienen. Het was de jongeman die ?oq bewonderend en hee- lemaal niet hinderlijk gekeken had. Elsie was teleurgsteld. Deze knappe jongeman had haar aangestaan, zij had hem voor een filmacteur gehouden of minstens een diplomaat, en nu bleek het dat hij niets anders was dan een mijnheer die zich verhuurde om met dames uit te gaan. De jongeman merkte niets van Elsie's teleurstel- Mijn naam is van Heeren, stelde hij zich voor. Edu- ard Willem van Heeren, over het algemeen word ik Eddy genoemd. Gebruikt u thee of koffie? Thee? Prachtig Wat denkt u van de firma, een schitte rende instelling niet? O, maar U moet niet denken dat we iedereen zoo'n brief sturen als u ontvangen heebt. Wij zenden ze alleen aan vrouwen die mij buitengewoon bevallen. Ik hoop dat u begrijpt dat dit een liefdesvreklaring heteekent. Gebruikt u slag roomgebak of amandelcake? Het was niet te ontkennen dat Eduard Willem uitstekend danste. De leverantie der firma was re- eel. Maar het was niet goed dat hij haar zoo vast tegen zich aandrukte, dat was overdrijven van "d^Hebt u plannen voor van avond? vroeg Edu- ar~ Ja, loog Elsie en prevelde iets over een be zoek bij familie, die eerlijk gezegd, in Australië En morgen? wilde Eduard weten. Zal ik om vijf uur komen? Ik weet nog'niet, zeide Elsie, maar zegt u bij uw firma dat ik morgen graag een partij tennis wil spelen. Men kan mij tegen negen uur een goe den pratner zenden. Eduard noteerde in een elegant zakboekje. „Ne gen uur in den morgen partij tennis." Toen Elsie bij het sportterrein uit de taxi stapte stond Eduard van Heeren, keurig in het wit de rac ket in de hand, op haar te wachten. dal deze Alexa Strange, Constance, markiezin van Montheron is." Xte markies scheen als in steen veranderd, „pn nog meer" vervolgde Pierre. ,,Zij kent haar rang en is hier gekomen onder een .valsehen naam met een geheim doel.' Er volgde een lange stilte. Die markies staar de Pierre bewegingloos aan. Dieze slag had zoo wel zijn geest als zijn lichaam verlamd. Er gingen eenig© minuten voorbij alvorens de markies weer tot zich zeiven kwam. Zijne bloedelooze lippen openden zich en hij riep: „fle liegt ellendeling. Het meisje^ verdronk te Nizza. Ik was bij de begrafenis. Zij is op Clyf- febourne begraven. Hoe kun je mijn rust met zulke taal verstoren.' ..(Br had een begrafenis plaats," antwoordde Pierre Renard. „Er werd een kind. ter aarde be steld, maar niet de kleine markiezin. Lady Wol- ga werd bedrogen. Zij en alle anderen werden „(Zij. leeft? Het kind leeft?? Lady Wolga's kind?' „.filet, kind leeft en verblijft .thans onder jou dak." i 1 „Ik kan het niet gelooven. Het is onmoge lijk. Indien een ander kind in.de plaats van de kleine markiezin werd begraven., waar bleef de ze dan?" „(Zij werd geroofd en ontvoerd.' Goeden morgen, begroette Elsie hem, waar is mijn partner. - Hier staat hij, ik ben de partner. Eisie xeek woedend. Ik bad met u geen afspraak waarom stuurt de firma juist u.? Eduard haalde de scnouaers op. Ik weet niet, zaKenjaneid, anoere heeren waarscnijnüjk bezet. Tot straf moogt u mij overwinnen, zeide nij met een verzoenenden glimlach. Maar Eduard Wüiem serveerde zijn ballen zoo prachtig, dat Elsie geen enkele set kon winnen. Zij stapte nijdig in de wacntende auto en vergat te groeten, maar de van ijver blakende Eddy stond al aan het portier. Wat verlangt u morgen? vroeg hij met een triomfeerenden blik. Dank u antwoordde Elsie strak, ik zal wel telefoneeren, ik vertrouw u niet. In het hotel aangekomen bestelde zij voor den anderen morgen om tien uur een neer om haar naar net museum te brengen. Precies tien uur Kwam Elsie bij het staatsmu- seum aan. Eduard Willem stond haar op te wacn- ten. Hij droeg een groote uilenDriJ, een ronden noed en zwaaide met een catalogus van het museum. Eisie keek hem sprakeloos aan, keerde zien om, opende het portier van de auto en stapte weer in. Met een stap was Eduard bij de auto. Waarom bent u boos? vroeg hij. Hindert het u dat ik de kunstkenner ben, ae zaak is doodeen voudig. Ik ben een perfect danseur, die verstann va schilderijen heeft en tennis kan spelen. Ik zal mij bij uw chef beklagen, zeide Elsie woe dend. Ik laat mij niet dwingen om u iederen dag te zien. In de leeszaal van het hotel begon zij aan een brief maar verscheurde deze weder. Neen, ik ga erheen, dan zal ik eindelijk per soonlijk met den chef kunnen spreken, dacnt ze. Het buis van de firma had geen bord. De Firma, diebegon Eisie tot de vrouw die de deur opende. O, juist, u bent dus de dame? zeide deze. Welke dame, vroeg Eisie Het doet er niet toe. Eerste portaal, tweede deur iinks, legde de vrouw uit. Op het bord van de tweede deur links was een papier geplakt. Elsie klopte. Een bediende opende de deur. Ik wilde den chef spreken, zeide Elsie. Tot uw dienst, antwoorddf de man, en ging Eisie voor door de kamer, waar prachtige Perzische tapijten lagen. Dan hield hij een deur voor Eisie open. Gaat u binnen, noodigde hij. Goeden middag, zeide Eduard Willem van Heeren, wat is er van uw dienst. Zelfs als de kamer niet zoo elegant gemeubileerd was, zou Elsie begrepen hebben dat de heele firma niet bestond. Eddy's gezicht straalde van vreugde. Ik kan er niets aan doen, dat wij elkaar ei ken dag zien, zeide Eduard schijnbaar zenuwachtig. Intusschen ben ik dol gelukkig dat u komt. Gaat u toch zitten. Elsie keerde zich om en liep naar de deur. Toen ze deze bereikt had. zei ze ernstig: U wist dat ik komen zou. U hebt mij gelokt, dat is niet gentle manlike, Een „heer" lokt geen meisje in zijn huis. Ih het hotel aangekomen sloot zij zich in haar kamer op en was boos. Twee dagen lang duurde haar boosheid en toen begon ze te denken. Bij het muse um had ze hem als 'n schooljongen laten staan en hij had er zoo aardig uitgezien met dien bril, ei genlijk had hij er altijd aardig uitgezien. Zij belde 3333687 op. Goeden avond, juffrouw Elsie. Alstublieft, wilt u mij een heer zenden om mede te soupeeren. Zij kon niets meer zeggen, haar hart klopte in haar keel. Tegen tien uur werd er aan haar deur geklop u. Het kamermeisje meldde dat er een heer was. Elsie had haar mantel van sabelbont en ging naar beneden. De portier wees haar een tamelijk gezet heer met een kaal hoofd. Deze heer wacht op u, zeide hij. Ik kom van de firma, zeide de heer discreet en boog. Hoe kunt u zoo brutaal zijn, fluisterde Elsie heesch van drift. U weet net zoo goed als ik, dat de firma niet bestaan, mijn heer van Heeren Van Heeren is een vriend van mij, antwoordde de gladde zoo noemde Elsie hem woedend ik moet u zeggen dat ik een buitengewone coupeur ben. Elsie liet hem staan en ging naar de telefooncel om te huilen. Maar omdat er toch een telefoon hing belde ze 333687 op. Mijnheer van Heeren u bent een monster. Bent u met onzen coupeur niet tevreden, hebt u niet gezien hoe dik hij is. reclame voor ons bu reau. Alstublieft, stuurt u een ander. Hallo, bent u daar nog, we hebben alleen nog maar iemand die kust. Dat is goed, stuurt u die, fluisterde Elsie. Twintig minuten later stond Eddy in den door EGie gehuurde salon. Elsie, lieveling ik moest dit wel doen, hoe kon ik anders kennis met je maken!? Ik was dadelijk toen ik je zag, verliefd op je, maar ik kon toch niet naar je tafeltje gaan en zeggen: pardon dame, wilt u met mij trouwen, ik ben advocaat en rijk, u zult gelukkig met mij zijn.' Zeg het dan nu maar, fluisterde Elsie en sloeg haar armen om zijn hals. Nadruk verboden. „[Geroofd Dkwr wien,?" „|Je schijnt je denkkracht te hebben verloren Wie anders kon haar gestolen hebben dan.......A „Dian jDie ontvluchte moordenaar van den markies. Wie anders dan de vervolgde vluchteling, op wiens hoofd een losprijs is gesteld. Hij was de echtgenoot van lady Wolga Clyffe, hij was de vader van het kind." „[Hij is dood." „(Diat wordt gezegd, ja, maar hij is niet dood Hij leeft en woonde vele jaren met zijn kind in Griekenland. Zijn dochter kwam met de waan zinnige hoop naar Engeland, om haars vaders naam te zuiveren van de schade die er op kleeft Ein haar vader is ook-hier. Hij was het dien ik hedenmorgen op Clyffebourne aantrof. Die gebaren en de toon van den bediende ga ven aan zijn woorden een dubbele beteekenis. Die markies kende hem te goed om aan de waar heid zijner woorden te kunnen 'twijfelen. Hij1 was buiten zich zelf en niet in staat om te spre ken noch om zich te bewegen. „Lord Stratford Heron weet zeer goed welk gevaar hij hier in Engeland loopt" vervolgde de bediende. „Hij moet wanhopend geweest zijn. Waarschijnlijk heeft hem zijn dochter geschre ven dat lady Wolga jou wil huwen, en dit zal hem tot den roekeloozen stap hebben aange spoord. Maar sterven zal hij."

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 9