TREFPUNTEN Kijken is koopen bij Cloeck tamiMlipln TREFPUNTEN 50 cent Radio Programma's Garage Van flea Kommer,, Hei loo. Er zullen 'er niet velen zijn die niet reeds een blik hebben geworpen op de 'keurige Singer Auto's wanneer 'deze den weg passeerden. Een handig 'en sierlijk wagentje, wij zouden willen zeggen binnen het bereik van menige beurs. Maar het zijn niet alleen de luxe wagens die de aandacht vragen. Genoemde garage komt op deze beurs uit met een Singer bestelwagen., die VRIJDAG 19 MEI. I HILVERSUM, AVRO: 12.00 tljdsen 12.01 gr.muziek 12.30 lunch- conocert 2.00 vacantiegangers attentie 1.30 het omroeporkest 4.00 sluiting. HILVERSUM, VARA: j van vele 'zakenmenschen de aandacht trok. 8.00 gr.muziek 10.00 VPRO morgenwijding 0|e wagen is sierlijk gebouwd, en biedt plaats 10.15 VARA Trio Favoriet 11.40 onze keuken voor 'flinke hoeveelheid te vervoeren goede- 11.40 Carel Rijken drdagt voor 12.00 sluiting Sf n&sKT.' -5$ VT vel» is jf-» vr-g: ~r gr.muziek 6.30 orgelspel 7.00 Toespraak hoe staat het met de bedrijfskosten en daar- 7.20 vara-klein-orkest 8.00 sluiting. 11.00 op kan het antwoord luiden van: zeer miniem, gr.muziek 12.00 tijdsein en sluiting. wan(; de 'bestelwagen rijdt 13 kilometer op 1 1. HILVERSUM, VPRO: benzine 8.00 n.m. tijdsein 8.01 cursus 8.30 concert 1 9.00 cursus 9.30 concert 10.00 vrijz. godsd persbureau 10.05 Vaz Dias 10.15 Carel Schar- ten draagt voor 10.45 gr.muziek. HUIZEN, KRO: 8.00 morgenconcert 10.00 gr.muziek 11.30 halfuur voor zieken en ouden van dagen 12.00 politieberichten 12.15 de KRO-boys 1.45 ver zorgen zender 2.00 orgelconcert 3.00 piano recital 3.20 Voordracht 3.35 vervolg piano-reci tal 3.55 voordracht 4.20 gr.muzifk 4.30 kro- orkest 7.00 politieberichten 7.15 drs. A. Wan ders 7.35 gr.muziek 8.00 koninklijke Har monie ,'s-Hertogenbosch 10.00 concert 11.30 gr.muziek. ZATERDAG 20 MEI. HILVERSUM, VARA: 8.00 gr.muziek 10.00 VPRO morgenwijding 10.15 uitzending, voor de arbeiders in de continu bedrijven 12.00 vara-klein-orkest 12.30 orgel spel 1.00 vara-klein-orkest 1.30 Jac. Presser en Ab Rab brengen praatjes en liedjes aan den vleugel 2.00 verzorging zender 2.15 gr.muziek 2.50 Ds. D. H. Wieringa 3.10 Amsterdamsch- Salon-orkest 4.30 uit de roode jeugdbeweging 4.50 de notenkrakers 5.40 letterkundig Over zicht 6.00 zenderwisseling 6.01 viool-recital 6.30 uitzending voor het platteland 7.00 vara-kinderkoor 7.30 toespraak door A. de Vries 7.45 gr.muziek 7.55 varia en herhaling S.O.S.-berichten 8.00 de flierefluiters 8.15 nieuwe arbeidersmuziek 8.25 de flierefluiters 8.40 zang 9.00 Adolf Bouwmeester draagt voor 9.20 vara-orkest 10.00 zang 10.20 Vaz Dias 10.30 vara-orkest 11.00 gr.muziek 12.00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, KRO: 8.00 morgenconcert 10.00 gr.muziek 11.30 godsd. halfuur 12.00 politieberichten 12.15 KRO-sextet 1.45 verzorgen zender 2.00 half uur voor de rijpere jeugd 2.30 kinderuur 4.00 gr.muziek 5.00 kro-boys 5.15 Esperanto- nieuws 5.30 kro-boys 6.20 weekoverzicht 0.40 kro-boys 7.00 politieberichten 7.15 Pater P. Knops 7.35 gr.muziek 7.45 sportpraatje 8.00 kro-orkest 11.00 gr.muziek. Zij heeft een productie van 3000 eieren per uur, en bij een aanschaffingsprijs van f475.— kan ieder goed ingericht hoenderpark nagaan, welke onschatbare voordeelen deze machine biedt boven het met de hand sorteeren, en hoe zij door het uitwinnen van arbeidsloon zieh zelve binnen korten tijd betaalt. Ee machine kan aan iedere bestaande èlectri- sche lichtleiding, dus zonder verdere kosten van aanleg, direct worden aangesloten. Belagnhebbenden kunnen de machine in be drijf zien op de Kruideniersbeurs. Weder verder gaande komen we langs de stand van de fa van Melle te Breskens, die hier haar biscuits, wafelassortimenten, en drups exposeert om een oogenblik te toeven bij de stand van de E,N.K.B. Meel producten waar men vele meelsoorten alle verpakt ziet ge ëxposeerd, welke verpakking duidt op een bij zonder hygiënische behandeling. Haar artikelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de leden van den 'Nederlandschen Kruideniers bond, en. brengt van 20 Mei tot 3 Juni een spe ciaal reclamepakket, inhoudende 1 pak vlug- kokende havermout, 1 pak prima bakmeel, 1 pak maizena, 1 pak extra vanille pudding, 1 pak prima v&tóille pudding en 1 pak sauspoeder alles tezamen voor 68 cent. Tenslotte brengt zij iets geheel nieuws op het gebied van de bereiding van Roompudding. In den vorm van puddingpoeder wordt dit in den handel gebracht en bevat 30 procent room een door de Warenwet gecontroleerd percentage .Wat men van deze producten koopt bij de le den van den N.K.B. is' goed en lekker In de foyer vervoegen wij ons bij de N. V. Branbergfii's Biscuitfabrieken „Hei, Anker," een Firma die haar fabriek heeft te Musselkanaal en filialen te Amsterdam en Groningen. Aan haar 50-jarigen leeftijd mag zij zeker een groote bekendheid ontleenen, en levert keurig verpaKt alle soorten suikerwerken, koek- en ban ketsoorten. En wie bent Bruintje Beer niet uit het „Han delsblad" wij zouden haast zeggen den kinder vriend. En nu is genoemde firma op het lang niet „on smakelijke" idee gekomen om „Bruintje Beer Biscuit' in den handel te brengen. Een bijzonder smakelijke tractatie voor 'de kinderen en voor hen die met Bruintje Beer op da hoogte wenschen te blijven. Be aanschaftingskosten van dezen bestelwagen bedragen f 1295:'terwijl, zoo ge een luxe Vinger wagen 'wenscht, daarvoor een bedrag van f1675 moet "worden betaald. Hebt ge als handelsman interesse, vervoeg u dan bij ^genoemde garage. Dan wordt onze aandacht nog gevraagd door de Firma Wig]even te Rotterdam die hier haar N.K.B. artikelen nafcr voren brengt Wenscht de buisvrouw een heldere en bij zonder schoone 'wasch, zij koopt bij haar win kelier de zuivere en van de beste grondstoffen vervaardigde zeep, én zeeppoeder, afkomstig van genoemde firma 'en verkrijgbaar verder bij de le den van 'den N.K.B. Met den zomer komt ook het gebruik van sla weer en daarvoor kunt u niet beter gebruiken dan de slaolie van de firma Wiglever, die te vens levert de beste kwaliteit boterolie voor het. bakken. Wij zouden zéggen: neemt eens een proef, want eens gebruikt is altijd gebruikt. Men kent "nu het adres. Moeten wij u thans nog voeren langs de stands van de custardpoeders, van de Betuwe Maatschappij, die een bijzonder fraaie stand heeft, naar de firma Taminiau van Eist, die haar ingemaakte vruchten en Jams exposeert, langs de stand van de kasregisters, wij zouden u kunnen laten zien een maquette van het nieu we Sportfondsenbad, wij kunnen u voorzien van heerlijke eau de cologne en ,odeur, kortom van veel zouden wij u kunnen .laten genieten. Echter het sluitingsuur is aangebroken, en wij moeten vertrekken. Zeker, wij 'gaan heen, maar met de meest aangename herinneringen aan gemaakte kennis makingen, en 'een bijzonder prettigen indruk van deze tweede 'Alkmaarsche kruideniersbeurs. Belangstellenden en belanghebbenden zouden wij willen aanraden toch vooral niet ,te ver zuimen alsnog feen bezoek aan deze Kruideniers- beurs te brengen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertenties. Uit den Omtrek ALKMAAR. Boefjes. Door de politie zijn gisteravond een tweetal jon gens, resp. 15 en 17 jaar oud, aangehouden en in arrest gesteld, die bij een tabaksfirma hier ter stede door middel van valsche sleutels poogden in te bre ken, doch hierin niet zijn geslaagd. Nieuwstijdingen Korte vreugde. Het i 6-jarige Rotterdamsche meisje, dat se dert Vrijdagavond in gezelschap van een 17- jarig jongmensch uit haar ouderlijke woning was, vertrokken en niet meer daarin was terug gekeerd is Zondagavond in -den Haag aange- Buikbanden Buikcoreets en Gordels. Uw adres BHKfR, Noordscharwoude. Leverancier Ziekenfonds Voor Maak gebruik van onze 100 Sectie- Rittenkaarten Geldig op alle H.A.B.O Autobuslijnen Kwaliteit hoog Prijzen laag Kwaliteiten u. Firma ei böïïgbr Uodp Hoeren contt Minims zijn Uil) het adres RanbeuelDDd, l SCHEHE Prijzen laag OUDES, G. GEUS' TABAK van 25 ct. p. V2 pond is zoowel geschikt voor 't rooken als voor pruimen. Magdalenenstraat 14, Alkmaar KERM. DU CROCQ Langestraat 80 - Telefoon 352 Alkmaar Heeren-Modes ONDERGOEDEREN, REGENJASSEN. HOEDEN Gevraagd voor eenvoudig werk (stem pelwerk) eenige meisjes, die dit thuis willen verrichten Brieven letter A, bureau van dit blad. Electrische Waschmachine in goeden staat te koop gevraagd. Brieven bur. Langedijker Courant letter B. Te koop: vroege witte en taaie roode Bakplanten. Plukklaar, bij P. Kloos terboer, Bovenweg, St. Pancras. Niet op Zondag. HEER HUGOWAARD. Jubileum. Maandag herdacht de heer C. van Twuiver, onderwijzer aan de O.L. school alhier, den dag waarop-hij voor 25 jaar geleden werd aange steld als onderwijzer. Dat het den heer van Twuiver dezen dag niet aan blijken van sympathie zou ont breken, wist egn ieder, want de jubilaris staat alhier zeer hoog aangeschreven. Des middags had in het café De Wit de officieele receptie plaats, alwaar o.a. aanwezig waren burge meester en wetouders der gemeente. Bij deze gelegenheid werd de jubilaris toegespoken door burgemeester Van Slooten, die hem in een hartelijke speech eenige cadeau's aanbood. Namens het gemeentebestuur ontving de heer Twuiver een enveloppe met inhoud, van de burgerij een divan met kleed en schemerlamp van de leerlingen en oud- benoodigdheden. Na het aanbieden van deze cadeaux dankte de heer van# Twuiver allen hartelijk voor deze mooie huldiging. Na afloop bleven allen nog geruimen tijd gezellig bijeen. „Nrd. Holl. Dbld." ALKMAAR. Naar de „Alkm. Crt." bericht hebben Ged. Staten van Noord-Holland het besluit der gemeente Alk maar vernietigd, waarbij de gevraagde medewerking aan de Neutrale schoolvereeniging is geweigerd. troffen. Beide jongelui zijn weer naar hun resp. ouders teruggebracht. Ben dwaze wraakneming. Maandag vervoegde zich M. uit de Stokstraat te Maastricht bij het Armbestuur aldaar, om ondersteuning te vragen. Toen men den man niet naar diens wensch ter wille was, ging hij j daar buiten en vernielde aan het Godshuis vijf groote ruiten. Dies namiddags kwam de man met hetzelfde verzoek en toen men hem opnieuw niet ter wille was, ging hij naar buiten en sloeg kalm op zijn dooie gemak vijf ruiten stuk. Toen was het welletjes en stelde depolitie M. buiten gevecht. Zooveel auto's zooveel ongelukken. Gistermiddag om half vijf is op den Steek- terweg te Alphen aan den Rijn een vijfjarig meisje Dina Burggraaf, wonende te Boskoop, die bij familie logeerde door een auto aange-/ reden. Het meisje kwam plotseling een steeg uitloopen en werd, hoewel de bestuurder van de auto alle moeite deed een aanrijding te voor komen, door het achterspatbord gegrepen en over den weg geslingerd. Met een gebroken arm pje en een hersenschudding, werd het meisje naar het Academisch ziekenhuis te Leiden over gebracht waar het in den loop van den avond is overleden. Hollands Noorderkwartier te Alkmaar verzond aan de bevoegde autoriteiten een adres waarin zij hare teleurstelling uitte over de resultaten van het met Duitschland gesloten handelsverdrag, dat met name voor de tuinbouwproducten vrijwel geen verlichting zal geven. Zij verzocht alsnog te pogen voorwaarden te doen verkrijgen. DE „ORANJETREIN". Wij maakten reeds terloops melding van den Eersten Nederlandschen Tentoonstellingstrein. Thans kan reeds worden medegedeeld,, dat deze rijdende tentoonstelling als zoodanig door de in schrijvingen van tal van vooraanstaande bedrijven en middel-industriën, alsmede speciale exposities van de K.L.M., het Kon. Instituut, de Spoorwegen e.a. een volkomen succes belooft te worden. In verband met de voorbereiding, noodzakelijk voor enkele zeer bijzondere inzendingen, is de ver trekdatum thans officieel vastgesteld op 12 Juni. De eerste trein zal in Oranjekleur geschilderd worden door een der meest bekende Nederlandsche Verffabrieken en gedoopt worden „Oranjetrein". Binnenkort zullen bijzonderheden kunnen worden bekend gemaakt. DAT GELD! DAT GELD! Dit heeft in de residentie ook nog waarde. De politie heeft een 40-jarigen koopman aange houden die verdacht wordt ongeveer f 9000 aan zijn faillissement te hebben onttrokken. Zijn broertje doodgeschoten. Gisteravond, was te Kielwildeweer een arbeider met zijn jachtgeweer bezig zich te oefenen in gezelschap van zijn beide zoontjes. Op een ge geven oogenblik trok het vierjarig zoontje, dat achter den vader stond, de haan van het geweer over waardoor het andere kind een negenjarige in de borst getroffen werd en spoedig daarna overleed. Ne Nijen rodezaak. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft Djnsdag een Amsterdamschen agent van politie gearresteerd, die ervan verdacht wordt eenigen tijd gestolen goed, zooals schilderijen enz., af komstig uit het Kasteel Nijenrode, in zijn bezit te hebben gehad. Er is bij den agent huiszoeking gedaan doch werd er niets meer gevonden. j De arrestatie is geschied op grond van ver schillende getuigenverklaringen HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor DE RIJKS-BEMIDDELAAR HEEFT HET DRUK. Onder leiding van den Rijksbemiddelaar prof. mr. Ch. J. M. Aalberse is in het gebouw der Tweede Ka mer een vergadering gehouden van partijen, betrok ken bij het dreigende conflict in het steendruk- kersbedrijf. Ampele besprekingen hebben er ten slotte toe geleid, dat overeenkomstig het voorstel van den rijksbemiddelaar de datum, waarop de staking was afgekondigd, veertien dagen wordt vgerschoven. Middelerwijl zullen parttijen, ieder in eigen kring, de bestaande geschilpunten nogmaals onder het oog zien om daarna, in den aanvang der volgende week, de gezamenlijke bespreking onder leiding van den rijksbemiddelaar voort te zetten. TOUJOURS L'AMOUR. Een ongeveer twintigjarige arbeidster, werkzaam op eenu wasscherij te Bergen op Zoom, is-eenige dagen geleden aan haar verloofde, een 24-jarige leurder, te kennen gegeven, dat zij haar verloving met hem wilde verbreken.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2