I asri»-ïs «r" SCHENE TREFPUNTEN 50 cent Radio Programma's WOENSDAG 24 MEI. HILVERSUM, VARA: 8.00 orgelspel 8.3Q gr.muziek 10.00 VPRO- morgenwijding 10.15 VARA uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 de no tenkrakers 12545 zang met piano-begeleiding 1.00 de notenkrakers. L30 vervolg zang met piano-begeleiding 1.45 verzorgen zender 2.00 i vrouwenuur 3.00 voor de kinderen 5.30 vara-orkest 6.00 zenderwisseling 6.01 gr. muziek 6.15 vara-orkest 7.00 actueel allerlei uit de arbeidersbeweging 7.20 vara-orkest weging 8,20 concert vervolg concert 10.00 de flierefluiters 10.20 Vaz Dias 10.30 de flierefluiters 10.45 aan sluiting met het Grand Theater te Amsterdam 11.30 gr.mu2iek 12.00 tijdsein. HUIZEN, NCRV: 8.00 schriftlezing en meditatie 8.15 gr.muziek 10.30 morgendienst 11.00 harmoniumbespeling 12.00 politieberichten 12.15 gr.muziek 12.30 middagconcert 2.00 verzorgen zender 2.30 praatje voor jeugdige postzegel verzamelaars 3.00 rekening mee zal houden of door het feestuur der Boerenleenbank voldoende beveiligihgsmaat regelen zijn getroffen tegen diefstal en beroo- ving. Na bespreking van enkele huishoude lijke onderwerpen, de locale boerenleenbanken betreffende, werd de vergadering gesloten. Alkm. Crt. Nieuwstijdingen B» wjinst der communisten en de finantieele hulp nit Rusland Eat het stemmencijfer van de C.P.H. met een it de arbeidersbeweging 7.zo vara-orKest flinken sprong omhoog ging is in niet geringe P.H. uit Moskou, waardoor het voor deze partij mogelijk was ongeveer 60 'heele en halve betaal de krachten het pad op te sturen, teneinde langs dien ewg de toenemende ellende der arbeiders in verkiezingswinst om te zetten. Daarnaast moet worden geconstateerd dat het bankroet der IITe Internationale, gezien haar passiviteit tij- deifs den Hitleropmarsch in Buitschland tot de massa der Nederlandsche arbeiders nog niet is gr.muziek 3.30 concert 5.00 kinderuurtje doorgedrongen." 6.00 Trio 7.00 politieberichten 7.15 ned.Chr. I Persbureau 7.30 gr.muziek 8.00 uurtje voor zang- en muziekvereenigingen 9.00 carillonbe speling 10.00 Vaz Dias 10.10 gr.platen. Dit wordt gelezen in ,,De Baanbreker. Ben roofoverval. Zondagnacht heeft in het aan den Haag gren zende Wateringen een roofoverval plaats-gehad op een 83jarigen -man, L. Chrispijn geheeten, en wonende in de Schoollaan aldaar. Door opensnijding van een ruit en wegschui ven van een grendel had een inbreker zich toe gang tot de woning van C. verschaft, wiens huishoudster in het ziekenhuis wordt verpleegd en die nu tijdelijk alleen woonde. Hoewel C. ee- nigszins doof is hoorde hij wel geluid of geloop ini zijn woning. Hij ging kijken wat er aan de hand was en zag toen een lichtje gloeien, terwijl i hem werd toegeroepen ,,Je geld of je leven® Be oude man was echter niet zoo bevreesd uit- HUIZEN KRO: gevallen als de inbreker wellicht vermoedde. 8.00 mórgenconcert 9.30 hoogmis uit de kerk van Hij nam een stoel op en ging daarmede den be- L. V. onbevlekt Ontvangenis te Groningen jager te lijf. Deze laatste gaf daarop met een DONDERDAG 25 MEI. HILVERSUM, AVRO: 8.00 "tijdsein 8.01 gr.muziek 9.00 tijdsein 9.01 morgenwijding 9.15 gr.muziek 9 30 ochtendconcert 12.30 gr.muziek 1.00 Kovacs Lajos 2.00 verzorgen zender 2.45 gr.muziek 3.00 orgelconcert 4.00 mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor ouden van dagen en zieken 4.30 vioolrecital 5.00 voor grootere kinderen 5.30 concert 6.30 sportpraatje 7.00 Ensemble Rentmeester 7.30 causerie 8.00 tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.10 aansluiting met het Con certgebouw-orkest 9.15 gr.muziek 9.30 Zang 9.50 gr.muziek 10.00 Kovacs Lajos 11.00 gr.muziek 12.00 sluiting. 11.15 gr.muziek 12.00 kro-orkest HUIZEN NCRV. t 8.30 mórgenwijding 2.00 gedeeltelijke uitzending van de 80e Bondsvergadering van het Nederl. jongelingsverbond te Middelburg 3.00 concert 5.00 bespeling van het studio-orgel 6.00 zang 7.00 populaire gr.muziek 8.00 concert 10.15 gr.muziek. Ged Staten van Noord-Holland hebben nu deze verbodsbepaling ter vernietiging voorgedragen we gens strijd met de wet. Zij zijn van oordeel, dat de raad niet den juisten weg heeft ingeslagen en dat hij tot de Kroon het verzoek had dienen te richten het verbod uit te vaardigen in stede van dit zelf te bepalen. Met belangstelling mag de beslissing van de Kroon in deze competentiekwestie worden tegemoet gezien. Alkmaar. Door de Directie der Zuiderzeewerken werd ienoedrijVIe^iilFmaar, '"na cfaartóê"plaats gehad hebbende openbare aanbesteding, de levering van 750.0000 dik formaat Overslaande Vlamoven straatklinkers opgedragen, ten behoeve der we gen in den Wieringermeerpolder. Koedijk. Zaterdagavond werd bij het cafe van den heer Groot een wielrijder aangereden, komende van het rijwielpad Sint PancrasKoedijk, door een uit Alkmaar naderenden auto. Gelukkig bekwam de man geen letsel ,doch de fiets werd zoo goed. als vernield. Men mag bij dezen gevaarlijken hoek waar geen waarschuwingsbord staat, wel goed uitkijken. Alkmaar. Kring van Beerien leen ban ke n benoorden Alkmaar. In het Landbouwhuis te Alkmaar vergaderde Zaterdagmiddag de Ring van Boerenleenbanken „Pt l oorden Alkmaar" onder voorzitterschap v. den heer W. van Sloptan van Heerhugowaard. In zijn openingswoord stond hij even stil bij de slechte toestanden in den land- en tuinbouw, heette alle vertegenwoordigers van 14 boeren leenbanken, in totaal ongeveer een 30-tal, wel kom, in het bijzonder deed hij dat den vertegen woordiger van de Centrale Bank en hoopte dat de besprekingen - aan haar doel zouden beant woorden. D' e heer S. Wagenaar van Broek op Langen dijk deed rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. De bescheiden werden nagezien door de heeren Schermer van Schoorl en Timmer man vair Gudkarspel, die bij monde van eerst genoemde rapporteerden dat alles in orde was bevonden. Het voordeelig saldo bedroeg 36.83. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de beide aftredenden de heeren W. van Slooten te Heerhugowaard en S. Wagenaar te Broek op (Langendijk herkozen. Zij namen hun benoe ming aan. Uit de discussies over de balans en verlies en winstrekening bleek, dat de totale ex ploitatiewinst ongeveer 700.000 gulden had be dragen, dat daarvan 400.000 gulden was gere serveerd voor een fonds in verband met de tijds omstandigheden en dat de rest na afschrijving van ongeveer 6000 gulden op gebouwen, wordt afgeschreven op de nog te verrekenen koersver schillen waardoor deze nog voor ongeveer 500. duizend, gulden op de debetzijde van de balans paraiseert. Op enkele executies waren, al wa ren het geen belangrijke, verliezen geleden, die m'ede ten laste van de verlies en winstrekening waren gebracht. In hoofdtrekken kon de verga dering zich veréenigen met een toevoeging aan het reglement van het Onderling Waarborgfonds behelzende dat de commissie voor dat fonds er bij de bepaling van de grootte der uitkeering j stuk ijzer of met een beitel den grijsaard eenige klappen op het hoofd en verwondde hem ern stig. C. wist door luidkeels schreeuwen de aan dacht van de buren te trekken waarna de inbre ker de vlucht nam. Br. Hoogwater verleende den getroffene de eerste hulp. Die toestand van O. is thans naar omstandigheden redelijk wel. Intusschen stelde de politie aldaar, onder lei- 1 ding van den burgemeester van Wateringen een onderzoek in. Verinoed werd, dat de 27-jarige koopman W4H.L.G. wonende in de Rozema rijnstraat in den Haag, wel meer van de zaak zou afweten. Op verzoek van den burgemeester van Wateringen is deze G. nog des nachts door de Haagsche recherché van zijn bed gelicht en naar Wateringen overgebracht, waar het onderzoek in samenwerking met de Haagscho politie wordt voortgezet Tragisch ongeluk te Hilversum. Grroest een tragisch ongeluk plaats gehad, dat aan een bejaarde dame het leven heeft gekost. De 64-jarige mevrouw A. M- Kliek uit de Orchideestraat te Hilversum wandelde met haar dochter op de Groest en zij wilden nabij de Spoorstraat oversteken. Aangezien het op een der spitsuren was omstreeks half een was het druk op den weg. Alhoewel haar dochter bleef staan, stak me vr K. den weg over. Zij werd door een uit de richting Stationsstraat komenden auto gegrepen en een der wielen ging haar over den buik. Be bestuurder trachtte nog naar links uit te wij ken doch kon ondanks zijn kalme vaart een aan rijding niet vermijden. De oude dame was terstond bewusteloos en de direct arriveerende dr. Stramrood moest ernstige inwendige kneuzingen constateeren. Noordscharwoude Lever gebruik Hittenkaarten Autobuslijnen G. GEUS' TABAK van 25 ct. p.1 pond is zoowel geschikt voor 't Maydalenenstraat 14, Alkmaar KERM. DU CROCQ Langestraat 80 - Telefoon 352 - Alkmaar Heeren-EHodes ONDERGOEDEREN, REGENJASSEN- HOEDEN Dubbele Stamslaboonen, zonder draad, a 20 cent per pond. W. Verkroost, Zuidscharwoude. Verloren een donker bruine leeren jas, voorzien van bijzondere kenteekenen. 8. Dijkstra, p. a. C. van Schoorl, Broek op Langendijk. Godsdienstsamenkomst op a.s. Donder dag 25 Mei (Hemelvaartsdg) r..m 6 uur (nieuwe tijd) in de zaal van den heer S. Borst te Broek op Langen dijk, waarin hoopt voor te gaan de Weleerw. Heer L. Vroegindewey Ned. Herv. Predikant te Wilnis onder den algemeenen politieken toestand, waar bi] dt geoeurtenissen in het buitenland een be langrijker rol spelen dan de gebeurtenissen in ei- gfn land. Die actie van minister Deckers beoogt ook de VARA te treffen. "-a' uie ue posiue van ae v zï. RA bepaalt zag spr. de straffe censuur. Wij heb ben liever minder uren met volle vrijheid van spreken, dan vijftig uren met straffe censuur'! riep spr. onder instemming der vergadering uit. De nieuwe wijzigingen van hèt controleregle ment koppelen de positié van- de VARA nog sterker aan den politieken toestand. Daarnevens Bestaan in den Haag plannen om den radio-omroep van Waterstaat weg te halen en te brengen onder het Onderwijsdepartement en mr. Marchant wordt genoemd als de a.s. mi nister van Onderwijs. Tegenover alle aanvallen van rechts en links heft de Var apiet vaandel omhoog van een al- gemeenen Nederlandschen omroep, verzorgd door alle stroomingen uit het volk en betaald door alle luisteraars. jWij zijn geen sectariërs" zegt spr., onder Met een ziekenauto is de dame naar het Dia bijval van de vergadering, wij willen mót ieder eonessenhuis vervoerd, waar medische hulp al een samenwerken" diR nfs w.— hulp reeds vruchteloos bleek. Te ongeveer half vier is het slachtoffer overleden. Den autobestuurder treft in het geheel geen schuld. I Van het dak gevallen. f In de Bestevaerstraat te Amsterdam heeft Zon dagmiddag een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een jongeman van zeventien jaar wonende op den Hoofdweg was met zijn zusters en een meisje gaan wandelen. Bij de woning van het meisje in de Bestevaerstraat gekomen bleek, dat de ouders van het meisje niet thuis waren. een, samenwerken die ons recht op bestaan res pecteert. Na een uitvoerige discussie nam de vergade ring de volgende motie aan De Vara ziet in wijzigingen van het Radio reglement een nieuwen aanslag op de vrijheid van het woord; zij meent, dat hierdoor opnieuw de geest van de Grondwet ten deze zeer ernstig wordt aan getast; ,Jzij meent, dat bovendien de term „zijdeling- sche of bedekte ondermijning" en de woorden „ze delijkheid, gezag en volkskracht" alsmede de uit blijkbaar niet voldoende afgeschrikt om zijn onwet tig bedrijf te staken. Reeds geruimen tijd was het surveilleerenden agenten opgevallen, dat in een huis, dat geen gun- st:ge reputatie genoot, iederen avond en ook des nachts na het sluitingsuur der café's vele mannen 7: '^«uwen mnnengingen, cue aaar tot vroeg in n b3,ev®n- Ook had men meermalen per sonen ven verdachte reputatie zich in het huis zien begeven. De politie vermoedde met reden dat hier danSm et overtreden werd> en het huis werd daarom eenigen tijd onder toezicht gesteld. Toen men ten slotte meende voldoende bewijzen te heb ben wed tot ingrijpen besloten, en gedurende een nacht van de vorige week werd een inval gedaan. w™inSP 6?r fi1 eemge agenten drongen het pand binnen en troffen op de eerste étage een groot 5^' d^t m zeer vroolijke stemming was en lustig wijn, bier en whisky dronk. De vroolijkheid verdween, toen men zoo plotseling de politiemannen Alle gasten benevens den houder van de nacht kroeg werden naar het politiebureau aan de Nas- saukade overgebracht en daar werden hun namen genoteerd. Tegen den kroeghouder werd proces verbaal opgemaakt, en daarna konden allen in minder pleizierige stemming naar huis gaan. On- dertusschen was het huis aan een grondig onder zoek onderworpen, en in een kamer vond men een groote hoeveelheid drank, die in beslag genomen meende' dat nu wel aan het onwettig bedr«f in dit pand een einde was gemaakt, doch enkele dagen later bleek haar, dat de exploitant zijn nachtkroeg weer had opengesteld. Opnieuw werd tot een inval besloten, en deze vond plaats Zondagochtend te half zes. Een inspecteur en een aantal agenten slaagden er in weer ongemerkt het pand bmnen te dringen, en opnieuw vonden zij op de eerste etage ee, zij het kleiner, gezelschap in luidruchtige vroolijkheid bijeen, zich te goed doende aan drank. De mannen en vrouwen werden evenals den eersten keer naar het politiebureau gevoerd, en ook van hen werden de namen genoteerd. De kroeghouder kreeg een tweede proces-verbaal we gens overtreding van de Drankwet, en een hoe- Ee jongeman heeft toen buren gescheld om over het dak in de woning te komen. Toen hij wat lang weg bleef, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek dat de jon geman aan de achterzijde van het perceel vreese- lijk gewond op de steenen binnenplaats lag. Hij moet op het dak zijn evenwicht hebben verloren er. naar beneden zijn gevallen. Een dokter en ziekenauto waren spoedig ter plaatse en men bracht het slachtoffer naar het Wilhelmnia gasthuis over. Bij' aankomst aan het ziekenhuis was hij al reeds avoerleden. Ee ouders en verdere familieleden waren tij dens het ongeluk niet thuis en vernamen later in het middaguur, welke verschrikkelijke slag hun had getroffen. De positie van de VARA. Liever minder zendtijd dan censuur Ee heer A. de Vries, voorzitter van de Ver- eeniging Arbeiders Radio Amateurs heeft voor den vereenigingsraad van de VARA een rede ge houden o.m. over het jongste koninklijk besluit ten aanzien van den politieken omroep. Spr. zeide, blijkens een verslag in Het Volk dat de VARA zoo goed als alle omroepvereenigin gen, lijdt onder de ongunst der tijden en vender de naastwonende JfukW »stelli&e' uiteenzetting van politieke veelheid sterke drank wel'd in beslag genomen beginselen, geen duidelijke welomlijnde begrip- pen zijn, waaraan de beteekenis voor een ieder vaststaat, maar vage algemeenheden, die hun in houd slechts krijgen door het subjectieve oordeel van toevallige personen, zoodat hierdoor de deur voor willekeur en machtsmisbruik wijd wordt oepngezet zij protesteert, namens het in de Vara georga niseerde vierde deel der radioluisteraars in Neder land uitdrukkelijk tegen de steeds verder voort schrijdende beperking van de vrijheid van mee meeningsuiting in den radio-omroep. Zij dringt er met klem op aan, dat met den grootsten spoed tot het instellen van de reeds lang aan de volksvertegenwoordiging toegezegde beroepsinstantie voor den omroep, waarop meer- malen in de Staten Generaal is aangedrongen en die in verband met de nieuwe bepalingen op' de radiocontrole klemmender is dan ooit, worde overgegaan. BOSCHBRAND. Zondagmiddag omstreeks half drie heeft in de Doornwerther bosschen tusschen den Richtersweg en den Ouden Odsterhoekscheweg een ernstige boschbrand gewoed. De boschbrandweer uit Ooster beek was spoedig ter plaatse met de autospuit. Deze spuit kon echter geen dienst doen, daar er geen water in de buurt aanwezig was. De brandweer, ge holpen door eenige burgers, slaagde er in den brand te beperken. Ongeveer 4 H.A. hakhout werd ver brand. Tegen kwart over drie was men den brand mees- HOE ER NOG MET GELD WORDT GESMETEN. En dat in dezen tijd! Tweemaal binnen een week heeft de Rotterdam- sche politie een inval gedaan in een nachtkroeg op Katendrecht; de eerste maal had den exploitant OLIE IN HET ZAANDAMSCHE VUUR. Hakenkruisvlag neergehaald. Toen Zondagavond het Duitsche stoomschip „Anita L. M. Rus", met 870 stds. hout geladen, onze haven binnenliep, had het schip in den voortop een hakenkruisvlag wapperen. Toen de stuwadoor aan boord zou gaan, werd hem door den voorzitter van I de Scheeps- en Bootwerkersvereeniging medege- I deeld, dat het schip des Maandags niet gelost zou I worden, als men deze .vlag niet door de gebruike lijke natievlag zwart-wit-rood zou vervangen Oin wrijving te voorkomen achtte men het wenschelijk de hakenkruis-vlag te doen vervangen .door de in

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2