nieuwstijdingen Buitenland Onschuldig verbannen. SPORT EN WEDSTRIJDEN DOOR EEN TRAP VAN EEN PAARD GEDOOD. De 64-jarige landbouwer Verkoelen te Heerier- heide kreeg zoo'n ernstigen trap van zijn paard tegen het hoofd, dat hij spoedig daarna is over leden ONEERLIJKE STEUNTREKKERS. De politie te Haarlem heeft nog drie steenzetters gearresteerd, die werkloozensteun hebben getrokken terwijl zij niet werkloos waren. DE HONDERDDUIZEND De Hoofdprijs der Staatsloterij, van honderddui zend gulden is gevallen in de vijfde klasse op nr. 4138. Wie de gelukkige is weten wij niet. maar een ge- lukwensch is 't wel waard. Te Oss is een landbouwschuur, waarin een groote hoeveelheid hooi, afgebrand. Verzekering dekt de schade. In den nacht van Zaterdag op Zondag is nabij Boudewijnskerke, gemeente Zoutelande, een groote landbouwschuur met een partij vlas afgebrand. Zeven runderen kwamen in de vlammen om. Zondagnacht heeft te Maasbracht een ernstige brand gewoed, waarbij twee meisjes ternauwernood aan den dood ontsnapten. Zij liepen ernstige ver wondingen op. Door van het dak te springen redden zij haar leven. De groote brand te 's-Gravenzande. Omtrent den enormen brand, die Zaterdagnacht op de ter reinen der groenteveiling te 's-Gravenzande heeft gewoed en waarbij fustloods in den asch werd ge legd, vernemen we nog, dat eenig vermoeden be staat, dat hier kwaadwillikheid in het spel is. Het politieonderzoek heeft ten deze echter nog geen re sultaat opgeleverd. EEN VLIEGTUIG ALS PRIJS! We zijn langzamerhand aan veel gewend geraakt op het gebied van de radio en van de omroep-pro- paganda, maar dat een omroepvereeniging een vliegtuig als prijs onder de luisteraars uitlooft 't Was de heer W. Vogt van de Avro, die een twee- persoons-Pander-vliegtuig met opvouwbare vleugels uitgeloofde onder de luistervinken, die vóór 25 Juli a.s. hun bijdrage storten DE ROODE HAAN. Zoo langzamerhand komt men tot de overtuiging dat het vqfor de brandwaarbofg-piaatschappijen eveneens een crisistijd is geworden. De roode haan kraait maar al te dikwijls tegenwoordig, en de oorzaak is o.i. al te dikwijls onbekend. En het zijn in den laatsten tijd niet alleen kleine maar ook veelal groote branden, die woeden. Wij lazen nu weer van een GROOTEN BRAND te NAALDWIJK, waarbij een groote loods van de veilingsvereeniging ..Westland" te 'sGravesande af brandde. Het vuur vond in de enorme houtvoorraden, er waren circa 50.000 a 60.000 kisten opgestapeld, gre tig voedsel, zoodat de groote loods, welke op het vei linggebouw aansluit in een minimum van tijd in lichte laaie stond. De brandweer van 's-Gravezande moest zich beperken tot het net houden van de belendende perceelen. Het veilinggebouw had aan één zijde reeds vlam gevat. Gelukkig kon dit ge bouw worden behouden de; enorme loods lag echter binnen enkele uren geheel in asch. Op de veiling ontstond stagnatie, doordat de kis ten voorraad geheel was vernield en direct werk moest worden gemaakt van nieuwe voorraden. De veling kan nu echter weer ongestoord voort gaan. Verder vermeldt het „Handelsblad" nog de vol gende bijzonderheden. De belangstelling van buiten was enorm. Zelfs uit Leiden en Dordrecht waren belangstellenden in auto's gekomen, die bij het uitgaan van het theater een rooden gloed aan den hemel hadden ontwaard en uit nieuwsgierigheid naar den brand getrokken waren. In de anders zoo rustige plaats heerschte buitengewoon, groote drukte. Een kleine honderd auto's waren op het Marktplein opgesteld, waar een groote menigte zich in de omgeving van den brand bewoog. De politie had uitgebreide maatregelen getroffen om het trerein van den brand af te zetten. De schade, wordt op f 35.000—f 40.000 getaxeerd. Alles wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister Te Bemmel is het Café „De Roskam" afge brand, benevens het woonhuis "en een slagerij. De schade is zeer aanzienlijk. DIEFSTAL VAN GROENTENKISTEN. Wij hebben er al eens op gewezen, dat de lang- vingerige avonturiers, die weinig of geen begrip toonen te bezitten van het „mijn en dijn", het Westland als hun operatieterrein kiezen. Het volgende staaltje bewijst dit weder Sedert eenige maanden vermisten verscheidene tuinders in het Westland kleine voorraden van hun groentenkisten, waarvoor een statie-geld van f0.30 geheven wordt. Een onderzoek naar de oorzaak dier vermissing had nimmer esultaat, totdat een van de gedupeeden aangifte bij de politie deed. De rijksveldwacht kwam tot de ontdekking, dat onbekenden des nachts op de tuinen kwamen en daar tientallen kisten ontvreemden, die aan het Centraal Inneembureau in Den Haag tegen ont vangst van f 0.281/» statiegeld werden afgeleverd. De hoofddader was van deze nachtelijke tochten blijkens het verder onderzoek begonnen met een rijwiel, doch toen de zaken goed gingen, breidde hij zijn bezoeken uit en trok er met "assistentie per schuit op uit. De schuiten werden gewoonlijk bij een tuinder ontvreemd, waarna de nachtelijke vaart door de Westlandsche vaarten begon en be langrijke voorraden groentenkisten werden ont- veemd. De nachtelijke bezoekers bleken niet gemakkelijk ontdekt te kunnen worden, ondanks het feit, dat de politie met bijzonderen ijver zocht. Overdag hielden de daders zich schuil, terwijl zij des nachts van de binnenwateren gebruik maakten, waar een wandelaar of wielrijder niet kan komen .Een groot voordeel voor de daders was tevens, dat een van hen gedurende 18 jaren als schipper in het Westland had gevaren en dus volkomen op de hoogte was met de vaargelegenheid in de streek. Men wist zoodoende gemakkelijk den dans van snapt te worden te ont springen, daar het voor de politie een onmogelijke taak was alle vaarten des nachts onder controle te houden, temeer waar de daders sluw genoeg waren om hun diefstallen nu te Monster, dan te Waterin gen, Honselersdijk, Poeldijk, Kwintsheul of andere Westlandsche gemeenten te jjlegen, waardoor een vast spoor niet te vinden was. De gestolen veilingschuiten, waarmede de kisten vervoerd, vond men gewoonlijk den anderen dag onbeheerd aan de Groentenmarkt in Den Haag. Da daders behaalden met hun nachtelijke avonturen een 'goed inkomen. Deze week is het den rijksveldwachters van Mon ster en Hoek van Holland gelukt den hoofddader op de Hoefkade te Den Haag te arresteeren. Na verhoor is hij in verzekerde bewaing gesteld. HET SPANT ER TUSSCHEN DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. Het is reeds ten volle gebleken, dat Oostenrijk van de Hitleriaansche politiek niets moet hebben. In Duitschland was het besluit genomen, dat elke Duitscher, die naar Oostenrijk gaat, 1000 Mark als visum zal moeten betalen. Ook Oostenrijk neemt maatregelen. De „Neue Preie Presse" verneemt, dat de Oosten- rijksche gezant te Berlijn, ir. Tauschitz, door de regeering naar Weenen is ontboden en hier reeds Zondagavond werd verwacht. Dinsdag wordt een ministerraad gehouden, die zich FEUILLETON Lord Montheron ging voorop. Hij gaf uitvoerige verklaringen van alles wat hem eenigermate wetens waardig voorkwam. Hij opende eene verborgen kleine deur en bracht zijne gasten in eene geheime kamer, waarbij hij eene lange geschiedenis vertelde van een vroegeren heer van het kasteel, die zich hier ver borgen had gehouden toen zijne vijanden naar hem zochten. De kamer werd nauwkeurig bekeken, vooral lady Wolga stelde er groot belang in „Deze oude kamer hield vele geheimen verborgen," zeide lord Montheron. „De Herons van Montheron hebben hier bijna acht honderd jaren gewoond. Er is veel gebeurd. Eerst twee jaren geleden ontdekten wij eene gevangenis onder den grafkelder, maar niemand wist er iets van." „Ik heb wel eens gehoord dat hier een geheime kamer moet zijn," zeide lady Markham nadenkend, „waar een ridder van het huis weken lang verbleef terwijl het kasteel door vijanden was bezet." „Die kamer zou zich ergens in de nabijheid der kapel moeten bevinden," antwoordde de markies. „Ik weet echter niet waar zij is en of zij wel be staat. Men zegt dat elke markies van dit huis het geheim op zijn zoon en erfgenaam overdroeg. Als er werkelijk zulk een kamer zouw ezen. dan moet mijn ongelukkige voorganger er iets van gekend hebben, maar ik geloof niet dat iemand er iets van kan zeggen. Mij heeft het ten minste niets gezegd ik kon toen ook niet denken, dat ik zijn opvolger zou worden." Lady Wolga verbleekte, zij wist dat het geheim der kamer aan haar echtgenoot was bekend ge maakt; hij had het haar echter nooit medegedeeld. Wat wenschte zij het nu gaarne te weten! „En je kunt volstrekt niet denken waar 'de kamer is?" vroeg lady Wolga. Lady Wolga ging voor. Het vroolijk gepraat en gelach verstomde, toen het gezelschap den drempel overschreed en zich in de mat verlichte kapel bevond. In de nissen onder het altaar en den preekstoel lagen spookachtige gestal ten. die allen schrik aanjoegen. De jonge dames drongen op elkaar aan en spraken fluisterend; lady Wolga trad naar voren, bleef bij het altaar staan en zag scherp in het rond. „Vele geslachten der Herons hebben hier gebe den," en hare stem klonk luide door de kapel. „De kapel behoort eigenlijk niet tot de ruïnen. Op re genachtige Zondagen en gedurende den winter hiel den wij hier godsdienstoefening; toen was alles nog in goeden toestand." „Dat is het nog, doch er wordt geen godsdienst oefening meer gehouden," antwoordde de markies. „De bedienden komen niet gaarne hier. Zij zeggen dat het er spookt." „Spoken! In een kerk!" „Ja, de bedienden zijn bijgeloovig. Wij gaan thans naar de dorpskerk. Daar liggen de jonge leden der familie begraven." „Ook de vermoorde markies?" Lord Montheron knikte. Lady Wolga zag om zich heen. De overige leden van het gezelschap ware naar de ruïnen terug gekeerd en zij bevond zich met den lord alleen „Wat roept deze plaats het verleden weer in mij wakker!" zeide zij. „Het is mij alsof er geen acht tien jaren voorbij gingen, alsof de tijd stil heeft gestaan. Achttien jaren!" „Een lange tijd," zeide markies en volgde haar tot voor de familieloge waarzij weer staan bleef. De markies was er nu met den rug naar toe ge keerd. Hare oogen gingen beurtelings van den lord naar de gordijnen en van de gordijnen naar den lord. Zij gevoelde iets onrustigs, alsof er wat buiten gewoons moest geschieden. De wind huilde vreeselijk, wellicht was dit de oorzaak harer onaangename stemming.. „Een nare nacht," zeide lady Wolga, zich dieper in haar shawl wikkelende. „Niet voor mij," antwoordde de markies. „Je te genwoordigheid doet mij den storm vergeten. Wolga, want ik hoop thans toestemming te erlangen voor ons huwelijk. De menschen gelooven allen dat wij reeds verloofd zijn, ik beschouw je dan ook als mijne bruid." Zijne stem had iets ongewoon krachtigs; er lag eene beslistheid in, als had hij een positief recht. Lady Wolga keer starlings naar de familieloge. Haar gelaat stond strak. Maar wat zag zij daar op eens? Daar boven in de loge bewoog zich eene schaduw. Bevond zich daar iemand? Lady Wolga's hart stond stil; met ingehouden adem keek zij naar de plaats, waar zij meende de beweging te hebben opgemerkt en hare oogen trachtten de duisternis te doorboren. Maar, zij zag niets meer. Toen zij gewaar werd dat lord Monthe- zal bezighouden met den toestand, ontstaan door de visumverordening der Duitsche regeering. Naar verluidt zal men ten opzichte van reizen uit Oostenrijk naar Duitschland op dezelfde wijze optreden, wat evenwel niet veel gewicht in de schaal zou leggen Verder wordt evenwel het denkbeeld van ver gaande invoerbeperkingen tegenover Duitschland ovewogen, waarbij een scherper uitvoering der be staande verboden, alsook uitvaardiging van nieuwe verboden, die speciaal tegen Duitsche goederen ge richt zouden zijn, ter sprake zouden komen. De eerste dagen zouden dergelijke maatregelen echter nog niet zijn te wachten. Het Huis van Afgevaardigden heeft voor den duur j van het eerste dienstjaar een salaris van $75.000 j voor president Roosevelt goedgekeurd. Volgens de grondwet kan het salaris van den pre sident niet gekort worden. President Roosevelt zal evenwel vrijwillig 15 pet. van zijn salaris in de staatskas terugstorten, om ook zelf te vallen onder de door hem toegepaste salarisvermindering van het staatspersoneel. De leden van het Congres die gewoonlijk 10.000 per jaar krijgen, zullen thans ruim 90.000 ontvan gen. TE KARIGE VERGOEDING. Waar niet is, daar verliest de Keizer zijn recht. De „Daily Telegraph" verneemt dat de eigenlijke reden, dat de Amerikaansche delegatie ter Londen- sche economische wereldconferentie nog steeds niet definitief is aangewezen, voornamelijk is dat de leden dier delegatie slechts f 12.50 per dag krijgen voor hun persoonlijke uitgaven. Naar wij reeds meld den, worden de namen genoemd van minister Huil, senator Pittman, James Cox en McReynolds, allen behoorende tot de democratische partij. Er zouden nog drie anderen woden aangewezen, maa die zijn blijkbaa voor f 12.50 per dag niet te vinden. ZEEROOVERS EN RIJKE CHINEESCHE VLUCHTELINGEN. Uit Dairen wordt, volgens V. D„ gemeld, dat het Japansche stoomschip „Hoshoen Maru", dat geheel bezet was met Chineesche vluchtelingen, in de Golf van Petsjili is overvallen en geheel uitgeplunderd door er als onschuldige passagiers uitziende Chinee sche zeeroovers. Er waren ongeveer 1000 Chineesche vluchtelingen uit Tientsin aan boord, die uit angst voor de komen de gevechten bij de Japansche bezetting de wijk hadden genomen. Velen hunner waren rijke koop lieden, die al hun bezittinges hadden meegenomen. De buit der zeeroovers was dan ook reusachtig groot De leider der bende was een jeugdig en zeer elegant gekleed Chinees, die de berooving der passagiers met groote rust en hoffelijkheid leidde en die persoon lijk den gezagvoerder en de officieren arresteerden. Toen ten slotte aan den horizon een Japansche tor pedojager opdook, ontkwamen de zeeroovers zwaar beladen met een langszij komende boot en landden aan de kust van Sjantoeng. LOONSVERLAGING VOOR STAATSPERSONEEL. Een volksstemming. In Zwitserland is een belangrijke volsstemming gehouden. Het volk moest er n.l. over beslissen, of de in December j.l. door de regeering en de bonds vergadering na een half jaar onderhandelen vast gestelde loonsverlaging voor het staatspersoneel met VI2 pet. uitgevoed zou worden of niet. De opkomst der kiezers was buitengewoon groot. De loonsverlaging werd verworpen met 408.500 ja- stemmen tegen 503.500 neen-stemmen. De voornaamste reden voor het verwerpen, ligt wel naar men algemeen van opvatting is in het feit, dat men een grondige en algemeene hervorming der bondsfinanciën verlangt en niet een eenzijdige sala risvermindering. ron zich over haar zwijgen en haar staren naar een enkel punt begon te verwonderen, antwoordde zij luide: „Je zegt dat je mij als je bruid beschouwt, my- lord. Het is waar, ik beloofde je te huwen maar op eene voorwaarde." „Onder welke voorwaarde?!" Vroeg de markies eenigszins verward. „Je droegt mij op lord Stratfords naam weer in eere te herstellen. Maar dat is geene voorwaarde. Hij was schuldig; ik zweer het. Zijn naam kan niet meer worden gezuiverd." „Het moet erv het kan!" riep lady Wolga harts tochtelijk en haar blik zweefde weer naar dezelfde plaats. „Ik heb nooit een oogenblik aan de schuld van mijn echtgenoot geloofd en zijne onschuld moet bewezen worden-" „Je echtgenoot? Je weet dat je van hem ge scheiden bent." „En jij vergeet dat ik tot scheiding gedwongen werd. Ik zeg je, Roland Ingestre, dat ik met vreugde vaderland, rang, rijkdom kortom alles prijs geven en lord Stratford Heron zou volgen, wanneer hij leefde en mij nog beminde! Liever zou ik de vrouw van dien ongelukkigen martelaar zijn, dan de bruid van een keizer!" Een gerucht als van een half onderdrukten zucht deed zich hooren. „Was dat de wind?" vroeg de markies. „Ja, ten minste als het de geesten van de voor vaderen van dit huis niet zijn, die opstaan om mij te helpen lord Stratfords onschuld te bewijzen," zeide lady Wolga plechtig. De markies beefde en werd bleek. Hij luisterde eenige oogenblikken naar den storm. „Dat alles heb je mij reeds te kennen gegeven, Wolga," zeide hij na eene poos. „God zij dank, dat je de gelegenheid voor zulk een dwaas besluit niet is aangeboden. Als lord Stratford ooit in Engeland kwam, zou hij spoedig ontdekt en gevangen genomen worden om het over hem uitgesproken vonnis te ondergaan. Ofschoon zijn dood uit Amerika gemeld werd, blijft men hem nog steeds nasporen. Geheime politieagenten loeren op hem, vooral te Londen. Als hij zich in Engeland bevindt kan hij onmogelijk den arm der gerechtgheid ontgaan doch ik ben over tuigd dat hij dood is.' „Als hij leefde, zeide lady Wolga," zou ik alles willen geven wat ik bezit om hem nog eenmaal te zien, nog eenmaal zijne stem te hooren en hem te zeggen, dat ik nooit aan hem twijfelde, dat mijne liefde voor en mijn vertrouwen in hem nooit wan kelde. Ofschoon van hem gescheiden heb ik nim mer opgehouden mij als zijne vrouw te beschouwen de hoop te voeden op een hereeniging met hem, zij het niet in deze dan toch in eene andere wereld, Bridge-drive. In de ruime, voor dit doel uitnemend geschikte zaal van „Concordia", alhier, werd Zaterdagavond een bridge-drive gehouden. De organisatie was in handen van den heer J. Deutekom, die alle eer van zijn werk heeft gehad. Niet minder dan 32 paren waren van heinde en verre gekomen om in dit slootenland bruggen te slaan. Na een welkomstwoord van dd| bekenden Alk- maarschen bridger, den heer v. Tïulik, die tevens den heer Mallekote dank zegde voor zijn bereid willigheid om als „teller" op te treden, werd een aanvang gemaakt. Gespeeld werd volgens het officieele systeem, waarbij de geluksfactor in het eindresultaat vrijwel geillimineerd is. De deelnemers waren in twee groepen van 16 paren verdeeld, „die Groszen Kanone" in de A-af- deeling, terwijl de mindere broeders elkaar in de B-afdeeling te lijf gingen. In de A-afdeeling werd met wisselend succes ge speeld en het bleef langen tijd een open vraag, wie het winnen zou. Tenslotte bleek het vreemdelingen legioen te sterk voor onze Langendijksche bridgers; in den oneven lijn wonnen de heeren A. Kroon en P. J. Pronk (Warmenhuizen) met 30 strafpunten den eersten prijs op den voet gevolgd door hun dorpsgenooten de heeren J. Vlam en S. Swan, die met 32 punten den tweeden prijs wonnen. In den even lijn wonnen de heeren v. Gulik en v. Kuyk (Alkmaar) den eersten prijs, met een groo- ten voorsprong op de tweede prijswinnaars, de hee ren P. v. d. Molen en C. Smit (Broek op Langendijk) In de B-afdeeling waren de heeren P. en Abr. v. d. Welle (Zuidscharwoude) buitengewoon op dreef. Met slechts 15 strafpunten wisten zij hier op den eersten prijs beslag te leggen. De heeren T. de Boer en T. Leek uit Obdam werden hier tweede met 28 punten. In den anderen lijn won op totaal onverwachte wijze de onder het motto „You never know your luck", 25 uur van te voren geïmproviseerde U. K. G- combinatie van de heeren P. Eecen (Oudkarspel) en H. Sorgdrager, (Haarlem) den eersten prijs met een tamelijk grooten voorsprong op de tweede prijswin naars, de heer en mevrouw J. N. Otto uit Heilo. Na afloop maakte de heer v. Gulik den uitslag bekend. Hij feliciteerde de gelukkigen en hoopte dat het spelpeil zich steeds in stijgenden lijn zou ontwikkelen. Hierna had de prijsuitreiking plaats. Onder de talrijke prijzen waren enkele zeer smaak vol gekozen kunstvoorwerpen, die zeer zeker in de smaak van de diverse winnaars gevallen zijn. Met dat al is deze avond, dank zij de keurige regeling, met zoo'n groote opkomst en toch zoo'n genoeglijke „echte" sfeer de beste propaganda voor dit mooie spel geweest. H. S. ZWALUWEN 1—B. S. V. 1. 5—1. Vrijdagavond speelden „Zwaluwen" I en B. S. V. I (Broek op Langendijk) een zeer saaie wedstrijd met slecht spel van beide partijen. Na 2 minuten spelen hadden de Zwaluwen de leiding door een ver schot van den linksbinnen, wat wel houdbaar was geweest. B. S. V. ontwikkelde hierop een zeer forsch spel wat echter door den scheidsrechter, D. Koning, in den kiem gesmoord werd. Verschillende straf schoppen moesten aan beide zijden genomen worden. Door onvastheid van den doelman van B. S. V. wist de Zwaluwen middenvoor nog een punt in het doel te loopen, zoodat de rust kwam met een 20 voorsprong voor de Zwaluwen. Na de rust werd de voorsprong door den midden voor vergroot tot 30 en toen kwam de beurt aan B. S. V. om te scoren. De Zwaluwen-Keeper ving den bal wel maar te los en de bal rolde over den lijn. Wanneer de backs eerder ingegrepen hadden, had dit doelpunt voorkomen kunnen worden. Toen was het echter ook uit met B. S. V. en was de eindstand tenslotte 51. Het doelpunt van den linksbuiten verdient een bij zondere vermelding. Dit was beslist een mooie pres tatie. Toch moet de linksbuiten, die overigens zeer goed speelde, er om denken dat hij niet te veel terug speelt, want dan is het gevaar groot dat hij zijn eigen voorlinie buitenspel zet. B. S. V. speelde hier haar eersten wedstrijd in dit seizoen wat wel zichtbaar was daar het individueele spel wel tamelijk goed was maar het rechte samen spel was er niet. Dit was ook het geval bij de Zwaluwen; maar dit was wel te wijten aan de drie invallers, de rechtsbinnen, rechtsback en keeper. De rechtsbinnen hoort niet in het eerste elftal thuis, zijn plaatsen was zeer onzuiver en de twee mooie kansen die hij voor de rust kreeg had hij niet voorbij mogen laten gaan. De rechtsback was tamelijk goed en de keeper deed niet voor zijn collega's in het eerste elftal onder. waar alle onrecht vergolden wordt." De markies werd onrustig en beet zich op de lippen. „Dat zijn woorden van een schoolmeisje en niet die van eene vrouw als jij,' zeide hij ernstig. Ik neem ze ook niet aan als eene beslissing, want ik heb een recht op je, Wolga, dat ik niet zal prijs geven. Sedert jaren ken ik je en je hebt me stilzwijgend hoop gegeven. Ik leg mijn hart hier'aan je voeten; Je kunt, je moogt het niet verstooten! De markies sprak dringend, doch de lady deed als of zij het niet bemerkte. Zij keek nog altijd naar de plaats waar zij de schaduw had zien bewegen. „Wij zullen over deze zaak niet verder spreken," antwoordde zij kalm. „Mijne gasten vertrekken mor gen, maar ik blijf nog eene week op Clyffebourne." „Een spoedig besluit! Blijf je alleen?" „Met mijne huishouding, maar zonder mijne gas ten. Na zooveel drukte verlang ik naar eenzaamheid en rust. Ik houd er van om 's avonds langs de klip pen te wandelen, en ga steeds alleen. Ik bekommer mij niet om wind of regen. Het ruischen der zee en de avondkoelte werken kalmeerend op mijn geest." De markies schudde het hoofd. „Klinkt je dat te romantisch? Mij schijnt het me nigmaal, alsof mijn hart, in weerwil dat het zooveel heeft geleden, nog zoo jong is als voor achttien jaren," en zij bedwong een lachje. „De volgende week vertrek ik naar Londen." „Ik had mijne reis op morgen bepaald," zeide de markies. „Maar als jij blijft, blijf ik ook. Heb je er ook aan gedacht, dat het de volgende week zal blijven regenen en stormen?" „Wat geef ik om het weder! Ik wacht nog eene week," antwoordde lady Wolga beslist. „Laat on£ nu gaan." Toen de lady zich omwendde, meende zij de gor dijnen van de loge te zien bewegen, waarom zij nog eens snel omkeek. Alles was echter weer stil en zij vertrok, gevolgd door lord Montheron. Door de ruïnen gaande, vroeg zij zich af of zij het doel, waarmee zij naar Mont-Heron was gekomen, bereikt had. Zou haar vermoeden valsch geweest zijn, of hadden andere ooren dan die van lord Montheron hare verklaring gehoord? Zij zou veel gegeven heb ben om dit zeker te weten. En als hare woorden ge hoord waren, wat zou er dan gebeuren; Onwille keurig herinnerde zij zich den koopman, dien zij bij de klippen ontmoet had, en de toon zijner stem klonk haar nog in de ooren. Had een wonderlijke gelijkenis haar bedrogen? Wie was de vreemdeling aan wien zij onophoudelijk dacht?

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4