Sportoverzicht Voetbal (Olympische Spelen Boksen Doorzitten Buitenland REGELING DER OORLOGSSCHULDEN. AMERIKA IS HONDERD DRIEENVEERTIG MILLIOEN TE GOED MAAR FRANKRIJK EN POLEN BETALEN NIET. OMTRENT DUITSCHLAND NOG NIETS BEKEND Het Wolffbureau meldt uit Berlijn dat het bij de gisteren vervallen termijnen der oorlogsschulden van de geallieerden aan Amerika gaat om een bedrag van rond 143.60 millioen dollar. Dit bedrag wordt over de afzondeflijke landen als volgt ver deeld (in millioenen dollar)Engeland 71.9, Frank rijk 40,7; Italië 13,15; Belgie 6,3; Polen 3,5; Tsjecho Slowakije 1,5; Roemenie 1,0; Joego Slavie 0,4; Est land 0,3; Finland 0,15; Littauen 0,23; Letland 0,12 Hongarije 0,03 De Italiaansche ambassadeur heeft naar Reuter uit Washington meldt, aan het deartement van bui- tenlandsche zaken aldaar medegedeeld, dat Italië een gedeelte ten bedrage van 1,000,000 dollar van den opl 5 Juni vervallenden termijn van zijn schuld aan de Ver. Staten zal betalen. Tot dusver zoo meldde Reuter gisteravond uit Wash ington is Finland het eenige land dat zich geheel gekweten heeft van den vervallen termijn van zijn schuld. HEUP-RHEUMATIEK Bij elke weersverandering. Nu reeds jaren vrij van pijn {Ongeveer vier jaar geleden" schrijft ons iemand, ,,had ik een leelijken aanval van rheu- matiek in de heupgewrichten. Vier weken ,lang lag ik in het ziekenhuis. Nadat ik er uit was, kreeg ik het steeds weer 'terug als een verande ring van weer op komst was. Toen probeerde ik Kruschen Salts; eiken ochtend niets anders 'dan de kleine dosis. Het hielp mij zoo goed, dat ik er mee doorging en na ongeveer zes maanden merkte ik dat de rheumatische pijnen .verdwe nen waren. Diat was drie en een half jaar gele den en nadien heb ik nooit meer .©enigen last van de oude kwaal gehad. Tk neem altijd 's mor gens de kleine dosis en hoewel ik 71 jaar oud ben, voel ik me als toen ik .40 was?® O. M- G." Geen middel kan blijvende verbetering bren gen van rheumati'ek, tenzij het drie verschillen de werkingen verricht. Deze zijn a. neutralisee ring van het kwaadaardige urinezuur, dat de pijn veroorzaakt: b. verdrijving van het urine zuur uit het lichaam; c. voorkoming van verde re ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten ;n 'Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. T,wee der ingrediënten in Kruschen vormen het meest werkzame oplossingsmiddel van urinezuur, dat de medische wetenschap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urinezuur langs den natuurlijken weg te verwijderen. Weer andere zouten voorkomen dat voedselresten in de ingewanden zouden gis ten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan önt- staan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbe tering door „de kleine dagelijksche dosis." Kru schen Salts is uitsluitend verkrygbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.(90 en fl.60 per flacon. Stralende gezondheid voor een cent per dag. (Adv.) lucht? Onmogelijk. Het was zuiver toe val. Maar ik zou toch wel willen weten, hoe zi] er toe kwam, om van dien ketting te spre ken en waarom zij er van sprak.?" Dikke rimpels vertoonden zich op zijn voor hoofd en een gevoel van onrust mengde zich met ddat der tevredenheid. Met eiken stap werd1 het eerste sterker en verminderde het laatste. „Penard heeft gelijk" mompelde hij toen hij zijn huis naderde. „Hij moet zich morgen naar Montheron begeven. Er is iets niet in den haak en dat verwenschte meisje zal wel de schuld er van zijn, want voor zij kwam, was alles goed. Het is mij onverschillig hoe R©nard haar uit den weg ruimt, maar zij moet weg. Tot nu toe had ik nog medelijden met haar, nu moet er echter een einde aan gemaakt worden. Ik mag niet lan ger talmen want de catastrophe is bijna ten ein de. Slechts door haar dood kan ik mijn rust te rugkrijgen Alexa moet sterven en haar vader zal haar volgert." Zeven en veertigste haafdsjtuk. Alexa keerde naar Mont Heron terug, met de overtuiging dat de gouden ketting, waarvan zij een stuk in de slaapkamer van den vermoorden markies had gevonden, aan Pierre Renard toe behoorde. Dit te kunnen bewijzen was nu haar eenig doel. Het kwam haar niet geheel onwaar schijnlijk voor dat het andere deel van de ket ting nog in zijn bezit was, in welk gevalt, hij het in zijn kamer op het kasteel verborgen moest hebben dewijl hij slechts voor korten tijd te Londen zou blijven. Zij besloot daarom Re- nara's kamer aan een nauwkeurig owrwzoek te onderwerpen. Afgemat door de reis klaagde mrs. Ingestre over hevige pijnen door geheel haar lichaam en De Fransche ambassadeur te Washington heeft op het Amerikaansche departement van buitenland sche zaken een nota overhandigd waarin hij mede deelt, dat Frankrijk den op 15 Juni vervallenden termijn van zijn schuld groot 40,738,000 millioen dollar niet zal betalen. Ter motiveering wordt er bij gezegd, dat de toestand,thans gelijk is aan dien van December. Frankrijk is bereid met de Ver. Sta ten over een nieuwe regeling te onderhandelen. De Poolsche ambassadeur die zijn Fransche col lega vergezelde, deed een gelijke mededeeling. Er is geen enkele inlichting te verkrijgen, aldus een Reuterbericht van gisteravonduit Londen, om trent den loop der besprekingen welke gisteren zijn voortgezet, omtrent de Duitsche schuld. Naar men in politieke kringen te Londen verwacht zoo meldt het Hbld., zal eerst tegen einde Sep tember een Engelsche delegatie naar Londen vertrek ken ter behandeling van de oorlogsschulden. Naar men weet, werd tegelijk met de regeling van de betaling, van den gisteren vervallen termijn Woensdagavond medegedeeld dat de onderhandelin gen tusschen Amerika en Egeland i.z. een definitie ve regeling van het vraagstuk spoedig zouden aan vangen. VALT GANDHI IN ONGENADE. Na een vergadering hebben orthodoxe Brahmanen Gandhi verweten dat hij Christen is en te veel in den Bijbel leest. Tevens hebben zij hem verzocht te verhinderen, dat zijn zoon Devidas met een meisje uit een lagere kaste huwt. RUIM 1100 ARRESTATIES. De Weensche avondbladen melden, dat het aan tal de laatste dagenin Oostenrijk gearresteerde nat. soc. funtctionarissen 1140 bedraagt. AANSLAG OP TELEFOONKABELS. Van uit het postkantoor in Bruck aan de Mur werd, volgens een Wolfftelegram uit Graz gister ochtend om twee uur een aanslag op den telefoon kabel naar Weenen en op een districtstelefoonkabel ontdekt. In de nabijheid van het plaatsje Scheingau aan de Semmering was een gat van een meter diep naar het in den grond liggende kabelkanaal gegra ven. De districtskabel was geheel beschadigd. Alle kabels naar Weenen waren onbruikbaar gemaakt. In den loop van den ochtend konden eenige kabels voorloopig worden hersteld. GEVAAR VOOR ROOSEVELTS KLEINDOCHTER Volgens de Boston Post, aldus Reuter, zou de secretaris van president Roosevelt verklaard heb ben, dat er gedreigd is met ontvoering van Sarah Delano Roosevelt, een kleindochter van president Roosevelt, uit het zomerverblijf van haar ouders te Little Boarshead in New Hampshire. Gisteren werd dit huis door brand gedeetleüjk vernield. Een agent van geheimen dienst is aange wezen om het kind te bewaken, meldt de Boston Post DR COLIJN TOT PRESIDENT VAN DE ECONO MISCHE COMMISSIE BENOEMD. Tot president van de Economische Commissie werd dr. Colijn de Nederlandsche premier, benoemd. Twee vice-presidenten werden aangewezen, nl. de Duitsche gedelegeerde Krogmann, en de Argentijn- sche gedelegeerde Le Breton. Het bureau heeft geen rapporteur voor deze commissie voorgesteld. De com missie zal heden zelf een rapporteur benoemen. DE TOESTAND IN OOSTENRIJK. In Oostenrijk heeft men zich als één man tegen de Nazigolven gekeerd. In Weenen is men enthousiast voor minister Fev en Prins Starnheimberg. Een speciale correspondent van het Alg. Hbld. schrijft over de ontvangst van deze beiden het vol gende: Reeds voor wij Maandag Nederland verlieten, waren de berichten binnengekomen omtrent de mis daden en onrust in Oostenrijk. En naarmate wij den volgenden dag de Oostenrijksche grenzen na derden kreeg men meer den indruk dat men naar een landg ing, da.t zoo nietin een burgeroorlog, dan toch wel in staat van beleg verkeerde. Wan neer men in Beieren op de verschillende stations een krant las, dan werd er slechts over Oostenrijk geschreven, als over een vijandelijk land, waarmee oen hevige strijd onvermijdelijk was. De allerschep- meende dat de engel des doods rondom haar zweefde. Men legde haar spoedig te bed. Dokter Bonton werd uit het dorp Mont Heron gehaald en haar kamermeisje bracht zalfjes en pleisters, koud en heet water, pillen, poeders en medicij nen aan. Die dokter en het meisje waren lang met de zieke bezig, totdat deze eindelijk van ver moeienis in slaap viel. Den volgenden morgen was de goede oude dame niet in staat het bed te verlaten. Zij lie| zich bij miss Strange verontschuldigen, dat zij haar dien morgen niet ontvangen kon, doch liet haar tevens verzoeken dat zij zich zoo goed mo gelijk zou bezig houden en stelde tot dit doel het geheele slot te harer beschikking. Zulk een gelegenheid was het juist waarnaar Alexa verlangde. Zij ging naar de kamer der huishoudster welke zich zeer verheugde over haar bezoek. Alexa zeide tot de huishoudster^ dat zij alle zalen van het slot gezien had, be halve eenige kamers, die zij ook nog gaarne wenschte te bezichtigen. „Ik zal u zelf rondleiden miss Strange" zeide mrs. Matthews, ,,De woonkamers van het kas teel zijn ruimer en schooner dan sommige feest zalen in andere paleizen. In eenige dezer vindt men beelden van groote waarde, aan eenige an dere zijn interessante geschiedenissen verbonden die ik u verhalen zal, als het u genoegen kan doen." Alexa stemde toe. Het kwam haar noodza kelijk voor mrs. Matthews in het vertrouwen te nemen en haar het doel' dat zij beoogde mede te deelen. „Ik heb een bijzonder doel om deze kamers te'zien, of op zijn minst een daarvan" zeide zij. „Kan ik op je stilzwijgendheid rekenen, mrs. Matthews De huishoudster verzekerde haar niet zon- ste maatregelen werden door de Duitsche regeering geeischt, opdat de Oostenrijkers kameraden zich niet zotiden behoeven te laten oderdrukken. Nauwelijks waren wij echter bij Passau de Oos tenrijksche grenzen gepasseerd of van een verhitte stemming wasniets meer te bespeuren. Het verschil was inderddaad opvallend. In Oostenrijk zelf was alles rustig en zag men niets van eenige politieke opgewondenheid, welke tot uitbarstingen zou kun nen leiden. Inderdaad was het rumoer van Duitsche zijde wel zeer groot. Toen wij gisteravond in Weenen aankwa men kon men in het centrum der stad toch wel merken, dat er iets bijzondehs aan de hand was. Weenen reageerde hartstochtelijk op de aanslagen op dr. Rintelen en dr. Steidle, waarbij later op den dag nog verdere berichten kwamen omtrent aanja gen op een warehuis. Deze reactie was van een zoo ongekend karakter, in de sociaal democratische hoofdstad van Weenen, dat het waard is de aan dacht er op te vestigen. Om 8 uur was door de Heimwehr een groote vergadering belegd in het Concerthuis. Enorm was de belangstelling. Hoeveel personen dit reusachi ige gebouw kan bevatten durf ik niet te zeg gen maar het moeten vele duizenden zijn. De cou loirs, do reusachtige hall, de trappen, alles stond volgepakt met menschen gewone burgers, maar ook duizenden Heimwehrmannen in hun grijze jas, voor een deel met dean stormheod en voor een ander deel met den typischen Tiroler hoed. Minister Fey en prins Starnhemberg voerden het woord. De bijval waarmede beiden begroet werden was overweldigend en aan de ovaties kwam schier geen einde. Beide sprekers bestreden de nationaal socialisten, en met name Fey verklaarde met nadruk, dat de strengste maatregelen tegen hun agitatie genomen zouden wor den. Treffend was de geestdrift waarmede de jonge prins Starnhemberg ontvangen werd. Grijze mannen en jongens, oude vrouwtjes en kinderen, alles door een, heb ik van louter geestdrift en aandoening zien huilen, zoodat zij nauwelijks „Heil Starnhmeberg" konden uitbrengen, toen deze. hiet zijn lijfwacht het gebouw verliet. Men drong op men sprong op stoelen en op ballustraden, alles om den jongen lei der te zien. Men was buiten zichzelve van geestdrift. Uitgebreide maatregelen waren getroffen om voor de veiligheid van Starnhemberg tte zorgen. Den gehee- len avond was he onrustig In Weenen. Op verschil lende punten in het centrum der stad stonden pa trouilles politie, terwijl ook enkele der groote Uber fall-Komando's welke in auto's voorzien van revol vers en gummistok rondreden, er voor zorgden, dat zich geen ongeregeldheden voordeden. Voor zoover men weet is allés rustig verloopen Wel echter laaide steeds weer het enthousiasme nog op. Wanneer twee groepen menschen elkaar passeer den was de groet Hil Starnhemberg, welke door an deren overgenomen werd en zich voortzette. Zoo stond Weenen Dinsdagavond in het teeken van de Heimwehren en van Starhemberg. De politie heeft de meest uitgebreide maatregelen genomen om de orde in de stad te handhaven. On geveer 7000 man zijn onder de wapenen. In alle stads gedeelten zijn Uberfall-Komandos aanwezig. De open bare gebouwen in het bijzonder de Bondskanselarij hebben politieassistentie gekregen. Door de binnen stad patrouilleert veel politie. Meer dan 100 personen zijn gisteren gearresteerd. niet aan dat de K.N.V.B. zijn spelers verplicht midden, in den zomer nog 'te voetballen en hun gezondheid in de waagschaal te stellen. Men heeft er nu wel op gevonden om zooveel moge lijk des avonds te spelen, maar dit neemt niet weg, dat op deze wijze niettemin de andere zo mersporten in het gedrang komen. In September beginnen reeds weder de nieuwe competities. Men mag toch verlangen van den Kj.N.V.B. dat hij er voor waakt, dat de vrijwel het geheele jaar beslag op de spelers wordt gelegd waardoor tenslotte een soort voetbal-„beu"-heid ontstaat, die zeer zeker het spelpeil niet anders dan af breuk kan doen. Dat dit inderdaad nu reedis het geval is, blijkt uit het feit, dat over het alge meen de kampioenscompetitie tot dusver zeer weinig werkelijk mooi spel te zien heeft gege ven. Bij tal van wedstrijden Moesten de criti ci de verzuchting slaken, dat het moeilijk viel te gelooven dat hier kampioenen aan het werk waren. Dit slechte spelpeil is nu eenmaal een niet te ontkomen gevolg van 'de overlading van het voetbalprogramma, dat tenslotte tot voet balmoeheid leidt. Zooals wij reeds zeiden, is thans nog zeer moei lijk uit te maken, wie kampioen van Nederland zal worden. Go Ahead heeft misschien de "beste kans, maar daar staat tegenover, dat Feijenoord, dat nog slechts de helft van haar programma heeft af gewerkt nog tot alles in staat is. Wanneer Feij enoord inderdaad nog kampioens-aspiraties blijkt te hebben kan het Juli worden, eer de kampioen van Nederland is aangewezen. Het Internationaal 'Olympisch Comité heeft 'te IWeenen vergaderd. Dieze bijeenkomst was van We zijn reeds in Juni en nog altijd' is de kam pioenscompetitie van den K.N.V.B. in vollen gang en op het moment dat we dit schrijven, is nog steeds niet uitgemaakt, zelfs nog niet met eenige zekerheid te voorspellen, wie 'dit jaar zich kampioen van Nederland zal mogen noemen Eigenlijk is het toch een beetje te dwaas, dat we midden in den zomer, midden in idle hitte, nog officieel aan voetballen doen. Voetbal is nu een maal een wintersport. H,et gaat toch feitelijk der groote verwondering de stipste geheimhou ding. jkerinner je je nog het stuk ketting dat ik in de "kamer van den vermoorden markies vond?" vroegg Alexa. „Ja, miss.' ,JTwee schakels daarvan bracht ik naar Lon den, de andere bevinden zich in handen van den vrederechter te Mont Heron i en toonde deze aan lady Wolga Olyffe. die er veel be lang in schijnt te stellen den waren moordenaar te ontdekken." Ja, dat is, zoo" bevestigde de huishoudster. „Fin wat zeide lady Wolga?' ,|Lady Wolga heeft nooit aan de schuld van lord Stratford Heron geloofd. Zij houdt zich vast overtuigd dat hij onschuldig veroordeeld is, en rekent er stellig op dat de ware misdadiger nog gevonden zal worden. Dit stuk ketting zou volgens haar meening tot de ontdekking van den moordenaar leiden. Zij heeft de beide scha kels blehouden en zal den vroegeren eigendar er van trachten op te sporen.' Mrs. Matthews stond verstomd. „lik kan niet begrijpen, hoe iemand met een gzeond verstand aan de schuld van lord Strat ford twijfelen kan" zeide zij. „Het is waar, dat d eliefde blind is, maar hoe kan zij, tegen zulke verpletterende bewijzen blind blijven Gedurende den nacht dat de moord) geschiedde,) was hij niet op zijn kamer. Hij beweerde wel in den tuin te zijn geweest, maar niemand heeft hem daar gezien. Die moord werd met zijn wa pens gepleegd. Eir was bloed op zijn kleeren. Men heeft hem aan de deur zijns broeders ge zien. eenige oogenblikken nadat de moord moet hebben plaats gehad. Hij was gebaat door den dood zijns broeders en had gezworen zich op hem te wreken. Deze en andere feiten moeten verzacht en geneest Dooi 30-60 90 cl. Tubt 80 cl. Bl| Apoih, in OrogtiiTn* groot belang in verband met de vraag of de Olympische spelen in 1936 in, [Berlijn doorgang zouden vinden of dat deze in een ander lanid' zouden plaats vinden- Men heeft den Diuitschen vertegenwoordiger ,de vraag gesteld, of Duitsch land warbaorgen kan geven.dat de eischen van het Olympisch Protocol geëerbiedigd zullen wor den en dr. Lewald, die voor de Duitschers sprak heeft geantwoord dat Duitschland inderdaad! dzèe garantie kan geven. Daarop werd met al- gemeene stemmen het besluit van het laatste Olympisch Congres bevestigd, dat Berlijn als stad van iJe-Spelen in 1936 had aangeewzen. Hadden de Duitschers hierdoor een suooes te boeken, op boksgebied hadden zij een zeer groo te teleurstelling te ondergaan. In New York toch had een treffen plaats tus schen Schmeling en Boer, een bokser, van wien men tot dusver niet veel meer wist, dan dat hij een „mooie" jongen is en die de Californische Apollo wordt genoemd. Wat den strijd voor de Duitschers ditmaal buitengewoon interessant maakte, was het feit, dat Max Boer van zuiver Joodsche afkomst is, zoodat men hier dus het feit beleefde, dat een rasechte Germaan tegen een rasechte Jood uit kwam. Tegen aller verwachting in verloor de Euitseher in de tiende ronde, werd Boer door technische knock-out tot overwinnaar verklaard Boer mag nu later uitkomen tegen den winnaar van den strijd tusschen Jack Sharbey en Pri mo Carnera, welke strijd den 29sten Juni a.s. zal plaats hebben. Wi. elk vejrstandig mensch overtuigen, dat lord Strat ford Heron de moordenaar zijns broeders is. En toch gelooft milady aan zijn onschuld." „(Velen zijn op even sterke bewijzen veroor deeld geworden-en toch bleek het later dat zij onschuldig waren. Ook ik geloof aan de onschuld van lord Stratford en kon toch ook al de tegen hem ingebrachte bewijzen," zeide Alexa. ,,Lk kan niet aannemen dat een man, zoo edel, zoo eerlijk en goed als hij was, plotseling zoo diep kon vallen en een verschrikkelijke misdaad be gaan. Ik kan niet aannemen, dat hij een Kain was, dat zijn handen bevlekt zijn met het bloed zijns broeders, ik wfeet dat het niet zoo is." Haar schitternde oogen, de gloed van edele begeestering in haar trekken en de overredende toon waarop zij sprak, oefenden een geweldigen indruk uit op mrs. Matthews, doch de in den loop der jaren vastgewortelde overtuiging, was niet zoo gemakkelijk uit te roeien. „(Alles wat ik bezit zou ik er voor willen geven, als uwe veronderstelling waarheid bleek te zijn, miss Strange/' antwoordde zij. „Ik heb er dikwijls over gedacht dat lord Stratford on schuldig kon wezen. Maar dan kwam mij in de gedachte de bewijzen voor den geest. Van tijd tot tijd als de gehechtheid jegens hem en mijn medelijden de overhand nemen, begin ik soms ernstig aan de mogelijkheid zijner onschuld te dneken. Waarlijk ik zou gaarne tien jaren van mijn leven willen opofferen a,ls zijn onschuld aan het licht kwam. Want ik hield veel van hem, even als iedereen. Maar wat helpt het, de oude geschiedenis wfeder op te halen. Hij is dood en zijn echtgenoote draagt zijn naam niet meer. Zij werd van hem gescheiden.' „jfdaar de oude naam zou in eere hersteld worden" zeide Alexa. Wordt vervolgd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 5