Van alles en nog wat Onschuldig verbannen. Wij hhbben bij de beschrijving van Balbo's vlieg tocht naar Amerika met zijn 25 watervliegtuigen ge vraagd. waartoe dat nu eigenlijk diende? Dat het eenmaal nog zoover zal komen, dat wij onze tochten door de lucht maken, boodschappen doen. en visites afleggen, gelooven wij zeker. Men gaat nog eenmaal te gast naar een elders wonend familielid of goede kennissen en in de lucht passeeren wij pardon passeert men goede bekenden en brengt hun een luchtgroet. Balbo zal er dan ook wel niet meer zijn menschelijkerwijze gesproken natuurlijk, maar hij zal ongetwijfeld door het nageslacht worden geëerd. Intusschen kan worden gemeld, dat het es kader van generaal Balbo voltallig en zonder ongeluk ken te Chicago is aangekomenu. Hiermede is dus de grootsche vliegtocht volbracht. De ontvangst te Chicago was geestdriftig. Er was een groote men- schenmassa op de been, op het Michganmeer la gen honderden gepavoiseerde vaartuigeng. Toen het eskader in zicht kwam vermocht de politie de me nigte niet meer in bedwang te houden. Aan het ge jubel kwam echter geen eined. En de noodige telegrammen natuurlijk. Het buitenland laat wel van z ich spreken. Op elk gebied. Interessant is, zooals wij reeds meer malen meldden, wat er in Duitschland gebeurt en reeds gebeurd is. Men weet, dat de financiën der sociaal democratische partij in beslag is genomen Maar de geheime Duitsche staatspolitie deelt via het W.B.mede dat algemeen bekend is dat groote deelen van het vroegere vermogen der sociaal democraten in Duitschland deels naar het buitenland zijn ge bracht, deels in het binnenland zijn verstopt. Ieder een wordt verzocht de politie behulpzaam te zijn, bij het vinden van dit vermogen. Het is algemeen bekend, dat in den laatsten tijd de branden in alle provincies van ons land in hooge mate toenemen, doch van beroepsbrand stichters hebben wij tot dusver niet gehoord, die heeft Duitschland. Naar het W.B. uit Stettin meldt, is het de politie eindelijk gelukt, den brandstichter die sinds enkele jaren het platteland onveilig maakte te arresteeren. De man is 72 jaar en is landarbeider. Hij heeft bekend 51 brandstichtingen op zijn ge weten te hebben, waardoor 125 gebouwen zijn ver meld De daabrij aangerichte schade beloopt ruim 1.1 millioen. Hij verklaarde, nu eenmaal pleizier erin te hebben als het brandde. Wij plaatsten reeds een bericht omtrent den aanslag op den directeur van de Groninger-Rotter - damsche stoombootmaatschappij. Bij het onderzode is gebleken dat de directeur in den linker-beneden- arm is getroffen, waarvan het spaakbeen is verbrij zeld, in den rechterbenedenarm, waarin de kigel is blijve nsteken, en bovendien door twee scnoten in der hals. Er zijn geen edele deelen geraakt, zoodai geen direct levensgevaar bestaat. De dader had reeds eenige dagen ernstig verschil van meening met den directeur over aanneming van een nieuwe werk kracht voor de smederij. Toen de directeur hem mededeelde, dat hij de kwestie van hem en den betrokkene wilde onderzoeken wond de chef zich he vig op. Hij kwam een half uur later toen de direcc- teur met een der klanten op het kantoor stond te maten, eensklaps het kantoor binnenstuiven en vuur de twee revolverschoten op den directeur af. Deze vluchtte achter een tusschendeur waar de dader hem naliep en toen op eenige decimeters afstand de revolver richtte op het hoofd van den directeur. Een der bedienden trok echter zijn arm weg, zoo da' het schot in den hals trof en niet in het voor hoofd. Later richtte de dader het wapen op zichzelf De kogel veroorzaakte echter slechts een schamp wond onder het haar. De dader werd na in het academisch ziekenhuis te zijn verbonden ter beschikking van de Justitie gesteld. Hij heeft bij het eerste verhoor bekend schoten te hebben gelost. We behoeven het niet weer te zeggen, we we ten het reeds lang, dat het ook in het buitenland misère is. Tengevolge van den ongunstigen eeonnmiscnen toestand staan er op het oogenblik te Nizza meer dan 13000 flats leeg. Desondanks is het niet gemakkelijk een woning voor een redelijken prijs te krijgen, daar de eige naars hun huizen liever leeg laten staan, dan voor een lagen prijs te verhuren. Hoezeer de Rivèra van de crisis te lijden heeft, blijkt o.a. uit het feit, dat in 1924 meer dan dui zend nieuwe huizen zijn gebouwd en het vorige jaar niet een. Het gaat er toch wel idioot toen in de wereld. Hier worden de producten vernietigd omdat er te veel is, zij brengen geen loonenden prijs op, in het buitenland wordt grooten honger geleden, bij ge brek aan landbouwproducten. De bond van Ukrainische letterkundigen en jour nalisten in het buitenland, die zijn zetel in Praag heeft, heeft thans een oproep gedaan tot de be- schaaafde wereld, waarin hij de aandacht vestigt op den geweldigen hongersnood die r in de Sovjet Ukraine heerscht. De economische politiek der Com munisten heeft de Ukraine, dat voor Europa de gra munisten heeft de Ukraine, dat voor den oorlog de graanschuur van Europa was, en ieder jaar meer dan 25.500,OOOton landbouwproducten opbracht van alle levensmiddelen beroofd. Op het oogenblik zijn tal van dorpen in Ukraine door de voormalige be woners verlaten duizenden sterven iederen dag den hongerdood. De bevolking tracht haar honger te stillen met allerlei wortelen, kruiden en boomschors Honden en katten zijn reeds lang afgeslacht. Er worden verschillende gevallen gerapporteerd, dat menschenvleesch werd gegeten. Deze oproep richt zich tot du hulpvaardigheid der wereld om de bevolking van Ukraine, slachtof fers van het Russische Bolsjewisme, voor den hon gerdood te redden. De Bond dringt er opaan, dat er een internationale commissie van onderzoek zal worden ingesteld, die zich op de hoogte zal komen stellen van de huidige situatie in de Sovjet Pkraine. Verzet tegen de loonsverlaging overal, ook bij de Hoogovens. Vrijdagavond hebben de arbeiders van het Hoog- ovenbedrijf te IJmuiden, georganiseerd in den mo dernen en den Katholieken bond vergaderd over de nieuwe voorstellen der directie tot verlaging der loo nen. Beide organisaties hebben deze voorstellen met groote meerderheid verworpen. De voorstellen betroffen een verlaging van de uur loonen van 29 tot 50 cent met 1 cent per uur, van 50 tot 60 cent met 2 cent per uur en boven de 60 cent met 3 cent per uur. De uurloonen beneden 29 cent bleven buiten be schouwing. den door vaste contributeis en renten van kapi taal. De toetreding van een 5000-tal contribuanetn met f5 offïO.OOO met een bijdrage van f2.50 is dus noodzakelijk. Overigens kunnen wij met groote voldoening en dankbaarheid op het afgeloopen jaar terugzien. Zeer zware langdurige stormen kwamen niet voor maar toch waren onze reddingbooten in vele geval len onmisbaar en verleenden de moedige en kundi ge bemanningen op de oude beropefde wijze hun NOORD- EN ZUID-HOLLANDSCHE REDDING -MAATSCHAPPIJ. Wij ontvingen aflevering 36 van „De Reddingboot" waarin opgenomen is het Jaarverslag over 1932 met enkele hoogst interessante mededeelingen van de Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij. In den aanhef van het verslag lezen wij het vol gende: Wij komen wederom met ons Jaarverslag tot allen die ons onmisbaar werk steunen. Wij behoeven het i wellicht niet te vermelden, dat de tijden voor een i Maatschappij, die door vrijwillige bijdragen wordt I in stand gehouden, niet zoo gemakkelijk zijn. Toch I doen wij het en wel voornamelijk om te zeggen hoe dankbaar wij zijn dat zoovelen ons getrouw bleven. Ja, wij gelooven dat het aantal oneer vaste contribuanten wederom iets toenemende is. Toch 1 is zooals onder het hoofd finantien zal blijken het bedrag dat aan contributies ontvangen werd be langrijk lager dan vorige jaren vooranmelijk door- dat een aantal groote lichamen die ons met belang I rijke bijdragen steunden gedwongen zijn tot een ver 1 doorgevoerde bezuiniging en daarom hun bijdragen belangrijk verlaagden, i Het aantal contribuanten met een bescheiden bij drage van f2.50—f 5.— moet dus nog veel grooter worden. Wij hebben nog een jaarlijks bedrag van f 25.000 noodig willen onze uitgaven bestreden wor FEUILLETON Verscheidene minuten, nadat Pierre Renard ver trokken was, zat mr. Dalton met gebogen hoofd in gedachten verzonken. Hij kon nauwelijks de waai- heid begrijpen van hëtgeen hij gehoord had. dat zi'n vroegere leerling nog leefde en zich in zijn nabijheid bevond. Opnieuw overtuigd van lord Strat ford s onschuld aan de misdaad, waaraan hij mede plichtig bevonden was, dacht hij goed te doen, als hij den or.geiukkigen vluchteling bijstond. Maar hoe moest hij dit aanleggen. ,L)e mannen zulen naar het slot gaan dacht nr.. „maar ik ga mede. Misschien vind ik een gelegenheid hem te waarschuwen. Ik ben geheel onthutst en weet nauwelijks wat ik doen zal. Een ding is mij duidelijk, namelijk: dat ik bevel moet geven tot gevangenneming van lord Stratford Heron. Met bedrukt hart ging hij aan het werk. Intusschen keerde Pierre Renard naar het kasteel terug. Om dezen tijd, docht hij, moest Alexa's lijk gevonden zijn en een lijkschouwing hebben plaats gevonden. Toen hij de trappen van het terras op ging. ontmoette hij Jacob Gregg, den molenaar, die met een zeer verdrietig gezicht, dat toch eenigs- zins ophelderde toen hij Renard zag, uit de bedien denkamer kwam. Hij groette hem vertrouwelijk. Ik hoorde dat men je in het dorp had gezien, mr Renard" zeide hij, .en ik dacht, dat mylord ook gekomen was, hoewel de vlag niet uitstak. Waar de dienaar is, verwacht men den heer. Hoe lang zal mylord nog in de stand blijven?" Zoolang als lady Wolga er blijft" antwoordde ^Jkfzou hem gaarne willen spreken.' zeide de mo lenaar, „en wel om een gewichtige reden. Als je mij zijn adres wilde geven mr. Renard zou je mij genoe gen doen, ik wenschte hem eenige regels te schrij- Je zaken moeten wachten. Mylord kan morgen reeds komen. Wat is er dan, Gregg?" .Ik wil een beschrijving hebben van mijn molen voor negen en negentig jaar" antwoordde de mole naar. Renard floot zacht. Die zul je volgens mijn meenmg niet krijgen zeide hij. Mylord zal de vrije pacht niet voor je verlengen denk ik.' Dan zal ik hem aanklagen zeide de molenaar opgewonden en een donker vuur vlamde plotseling in zijn oogen. ,Ook is er een jonge dame bij mij geweest" ging hij voort, „die ons geheim- vermoedt en mij vermaande de waarheid te zeggen Zij heet miss Strange en redde mijn zoontje het leven. a Voorts lezen wij onder het hoofd: De vloot der N.Z.H. Reddingmaatschappij bestaat uit 34 reddingbooten waarvan 9 motorreddingbooten en 1 motorreddingboot in aanbouw. Het aantal geredde menschen is sedert de oprich ting der maatschappij gestegen tot 5602. In het afgeloopen jaar verleenden de reddingboo ten in 24 gevallen diensten en konden 55 menschen gered worden. Aan het slot schrijft de Noord- en Zuidhollandscne Redding-Maatschappij het volgend aanmoedigend woord gericht tot alle Nederlanders: Er waait een zware storm. Een schip komt in gevaar van stranden. De kustwacht van den vuur toren ziet het. Hij waarschuwt. Dan komen onze zwijgende mannen van de reddingboot. Zij hebben vertrouwen in hun boot die door allerbeste krach ten en van allerbest materiaal is gebouwd en die door de wijze waarop zij is samengesteld, de ervr- ring toont van een eeuw van reddingwerk. Zij heb ben ook vertrouwen in zich zeiven. Zij willen toonen wat ze kunnen. Zij weten, dat er menschen in ge vaar zijn. Wie zal er gaan als zij niet gaan? Dus gaan ze. Langer dan 108 jaar wordt dit mooie en onmisbare werk georganiseerd en uitgeoefend door de Noord en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij De kosten van dit werk. de dure reddingbooten, de oefeningen, de premies na reddingen, zorg voor oud eredders en voor hun nagelaten betrekkingen tezamen circa 150.000 gulden per jaar bedragende, ze worden niet van u ge8ischt in den vorm van belastingen. Ze worden vrijwillig bijeengebracht door hen, die de noodzakelijkheid inzien, dat het Reddingwezen aan onze kust in goeden staat ver keert en die sympathie hebben met onze moedige kustbewoners, die hun diensten vrijwillig geven in de moeilijkste omstandigheden. Mogen wij het bovenstaande U eens ernstig in overweging geven. Wij kunnen uw bijdrage niet missen. Het doel van de Noord- en Zuidhollandsche Red ding-Maatschappij is het volgende: De kust te voorzien van uitstekende reddingmid delen tot het redden van schipbreukelingen. Te zorgen voor bejaarde redders die steun noodig hebben, door het verleenen van pensioen of onder stand, of voor hun nagelaten betrekkingen. Voor dit werk is jaarlijks omstreeks 1.5 ton noo dig. Adres Mauriskade 63. Amsterdam (O.) KEURINGSDIENST VOOR WAREN. KEURINGSGEBIED ALKMAAR. Uit het toegenzonden verslag over 1932 nemen wij het volgende over: Het aantal verrichte inspecties bedroeg 15570, een getal, dat vrijwel met dat van 1931 overeenkomt. Deze inspecties zijn als volgt te verdeelen: 2123 bij veehouders. 4015 bij melkverkoopers, 3192 bij bak kers en 6240 bij winkeliers in den ruimsten zin. Het aantal afgekeurde partijen liep terug van 953 in 1931 op 773 in dit dienstjaar. Onderzoekingen in het Laboratorium. Het aan tal onderzochte monsters bedroeg 17258, nl. 11924 melkmonsters, 420 monsters melkproducten en 4914 andere monsters. Omtrent het consumptie-ijs willen wij wat breed voeriger zijn: Het artikel consumptie-ijs wordt slechts geduren de de warme zomermaanden in groote hoeveelheden verkocht. Gedurende dien tijd is een voortdurende controle door den keuringsdienst gewenscht. Het aantal genomen monsters bedroeg dit jaar 118 tegen 97 in het jaar 1931. Van 0 monsters bleken de grondstoffen onvoldoen de gekookt te zijn. 30 bevatten meer dan 100.000 bacteriën per kubieke centimeter, 6 bevatten zelfs De kamerdienaar verschrikte maar even daarna lachte hij honend. ,Zeg het toch aan miss Strange" spotte hij. Eerst wil ik met mylord spreken' antwoordde de molenaar, altijd woedender wordende. .Schrijf hem dadelijk wat ik verlang en zeg hem, dat ik hem aanklaag, als hij weigert. Ja, sir, ik klaag hem aan al moest ik daarvoor zelf naar Portland. Schrijf mylord dit, mr. Renard, opdat hij overtuigd zij dat ik het meen. Jij draagt diamanten en ik verlang vrije pacht voor negen en negentig jaar, of ik zal zien, wat mij te doen staat." „De molenaar wierp een fieren blik op den die naar en ging heen. Pierre Renard zette peinzend zijn weg naar het kasteel voort. ,Miss Strange heeft den molenaar opgehitst, waar uit hij besloot, dat Alexa's ongeluk nog niet bekend was geworden. Alexa's kamer voorbijgaande, kon hij de verzoeking niet weerstaan om te beproeven of deze gesloten was. Hij draaide den knop om van de deur en wierp een onderzoekenden blik naar binnen. De kamer was ledig. De groote orde en gezelligheid, de weldadige warmte en weelderige meubileering maakten op hem een zonderlingen indruK. ,Het kamermeisje is hier geweest, en heeft alles in orde gebracht," dacht hij. Maar hoe komt het, dat zij miss Strange niet gemist en geen alarm ge slagen heeft?" Op dit oogenblik klonk een gezang in de kamer van mrs. Ingester. Hij had die heldere, lieve stem reeds dikwijls gehoord, het was Alexa. Zij was naar de oude dame gegaan, die zij lij dende vond. Mrs. Ingestre had haar verzocht een lied te zingen en haar eigen vermoeienis en smart ver getende. had Alexa aan dit verzoek gaarne gevolg gegeven. Renard luisterde onthutst. Hij stond als aan den grond genageld. ,Dat moet een vergissing zijn' stamelde hij, toen hij van zijn schrik bekomen was, en het gezang ver stomde. Mrs. Ingestre heeft bezoek. Het is Alexa s stem niet, want het meisje is dood." Hij sloot de deur weder, maar hield den knop nog in de hand in afwachting, dat het gezang opnieuw zou beginnen, toen de kamerdeur van lord Monthe- ron geopend werd en John Wilson met een ledigen kolenbak in de hand naar buiten kwam. Renard wierp op hemeen wilden blik. „Zoekt u miss Strange, sir?' vroeg de stoker kalm Als dit het geval is, kan u haar in de kamer van mrs. Ingestre vinden. Ik zag haar een uur geleden daar binnen gaan. Renard kon geen woord uitbrengen, maar staarde Wilson aan. alsof hij hem met zijn oogen doorboren wilde. Snel keerde hij zich om en trad naar zijn kamer. Wilson ging zonderling lachend de kamer van lord Montheron weer binnen, om daar zijn onderzoek voort te zetten, waarin hij gestoord was geworden. cbllBSéteriën wat op een onzindelijke behandeling wijst. Eén monster roomijs bevatte te weinig vet, terwijl in 14 monsters consumptieijs minder dan 2.5 proc. vet werd geconstateerd. Hoewel het bereiden van consumptieijs met volle melk niet is voorgeschreven letterlijk genomen er zelfs geen melkbestanddeelen in behoeven te zijn verwerkt, blijven wij toch het gebruik van volle melk daarin bevorderen. Het toe nemend gebruik van consumptieijs brengt ons er nl. toe de voedingswaarde ervan in het oog te hou den. Zoo beschouwd meenen wij, dat het wensche- lijk is te streven naar een melkvetgehalte van 2.2 procent. Het meest voorkomende kwaad dat wij te bestrij den hebben is ongetwijfeld het te hooge bacterie- cijfer van het consumptieijs. En al mag het percen tage monsters. dat in dit opzicht onvoldonde bleek, in vergelijking met het vorig verslagjaar gedaald zijn van 3? procent op 2? procent, tevreden mogen wij nog niet zijn. Niet genoeg kan worden aangedron gen op een uiterst zindelijke behandeling van het consumptieijs dat, gezien de groote hoeveelheden waarin het wordt gebruikt, een bron van ernstige en talrijke ziektegevallen kan worden Indien niet nauwlettend wordt toegezien op de bereiding. Wij mogen ons verheugen dat de tijd voorbij is, waarin het consumptieijs werd bereid in kleine woonvertrekken en keukentjes, dikwijls onder de meest primitieve en met de meest elementaire be grippen der hygiëne niet strookende omstandighe den. Wij moeten echter blijven bedenken, dat wij niet mogen rusten voor het infectiegevaar, dat men schen en kinderen van alle leeftijden en uit alle bevolkingsgroepen dreigt, tot een minimum is te- urggebracht. Een uitgebreid onderzoek van de vele voor consump tie bestemde artikelen wordt verder gegeven bene vens een overzicht van de plaatsen waar en welke waren werden afgekeurd. Wij besluiten met het volgende: Uit het voorgaande blijkt voldoende op welk uit gebreid terrein de dienst werkzaam is geweest, dat het nut van dit werk moeilijk betwijfeld kan worden Zeer is daarom te hopen, dat in de toekomst door bezuiniging niet al te zeer in de wijze van werken van de Keuringsdiensten zal worden ingegrepen. Op grond van de resultaten van het onderzoek, hetzij ter plaatse, hetzij in het laboratorium, werden 1187 mondelinge en schriftelijke waarschuwingen VIJF EN VIJFTIGSTE HOOFDSTUK. Mr. Dalton haastte zich niet met de uitvoering van de hem gedane opdracht. Het was bijna donker, toen hij twee politieagenten gelastte, naar het kasteel te gaan en naar den lang vermisten lord Stratford Heron te zoeken en hem gevangen te nemen. Hij legde hun het stilzwijgen over hun zending op, en verbood hun met de bedienden te spreken. Hij noem de de bron waaruit de inlichtingen geput waren, besprak het afsterven word lord Stratford in Ame rika en bracht het zoover, dat de politieagenten, twijfelende aan de bewering van den kamerdienaar, hun zending ondernamen zonder plan om zich veel moeite te geven den vluchteling te vangen, dewijl zij dit nu reeds voor onnoodig hielden. Zij vonden Jean en Pierre Renard ongeduldig op hen wachten, en de eerste verweet hen hun traag heid. De politieagenten antwoordden spottend en nu ontstond er een woordenwisseling die altijd he viger werd en tengevolge had dat de beambten hun lust tot onderzoek hoe langer hoe meer verloren, en dit slechts schijnbaar uitvoerden. De ruinen en de kapel werden doorzocht, maar, zooals de politie dienaren voorzagen, zonder gevolg. Zij blijven nog eenigen tijd en gingen daarna weg, zonder op Re- nard's bevelen en bedreigingen acht te slaan. „Daar zullen zij voor betaald worden" riep de kamerdienaar," „Ik zal zorgen dat er morgen vroeg politieagenten uit Londen hier zijn en wij zulen den vluchteling vinden, al moet de geheele kapel ook worden afgebroken. Dezen nacht, Jean, moeten wij in de kapel blijven. Als wij hem vangen, zullen wij zoowel den roem als de belooning voor ons alleen hebben.' Jean stemde toe en zij begaven zich naar de kapel om den nacht daar wakende door te brengen. Uren lang spraken zij zacht met elkander, eindelijk zwe gen zij. Even na middernacht hoorde Pierre in de nabij heid van den preekstoel een geruisch, doch een on voorzichtige beweging van zijn broeder verijdelde de hoop, lord Stratford te vangen. Hij braakte een stroom van verwenschingen uit, waardoor Jean zich zoo boos maakt, dat men bijna handgemeen werd. Mr. Strange was voornemens geweest, zijn schuil plaats te verlaten, om zich wat in de frissche lucht te bewegen, maar aldus gewaarschuwd, keerde hij spoedig terug en kwam dien nacht niet meer te voor schijn. Zijn voorraad spijs en drank was nog slechts gering en tot overmaat van ramp, bemerkte hij, dat men zijn tegenwoordigheid in het kasteel ontdekt had en hij belegerd werd. Hoe zich opnieuw van levensmiddelen te voorzien, hoe weg te komen, of de noodige beweging te nemen, dat waren voor hem onoplosbare vragen. Des morgens werd de belegering opgeheven. Jean keerde naar het dorp terug. Renard ging naar het In totaal werden 54 processen verbaal opgemaakt nader omschreven en aan dit verslag toegevoegd. Óp het moment dat dit verslag ter perse ging, wa ren 48 strafvervolgingen door de Rechterlijke macht behandeld. 29 overtredingen werden bij schikking af gedaan. Bij die schikkingen werden totaal 599 gul den aan boeten opgelegd, varieerend van f3 tot f 150,De op rond van veroordeelingen (in 19 gevallen opgelegde boeten bedroegen f 406.die van f 4 tot f 70 varieerden. Tezamen werd dus aan boe ten betaald f 1005. Voor een geval van watertoevoeging werd een ge vangenisstraf geëischt van 3 maanden met een proef tijd van 3 jaar onder bijzondere voorwaarden. Een tweetal verkoopers van ondeugdelijke kaas kwamen met een flinke reprimande er zonder ver oordeeling af. DE TUINBOUWSTEUN. Naar we vernemen is dezer dagegn aan enkele veilingsbesturen ook in het Westland medegedeeld dat dezer dagen een voorloopige uitkeering zal ge schieden ingevolge de Tuinbouwstenuwet. Die gelden betreffen de zgn. doorgedraaide pro ducten die tegen minimumprijs worden vergoed. De uitkeeringen zouden dan plaats hebben over de eerste vijf maanden van dit jaar. In verband met de ongunstige tuinbouwuitkomsten is deze éér ste uitkeering begrijpelijkerwijze bij de tuinders zeer welkom. Men heeft reeds meermalen aangedrongen op zoo spoedig mogelijke uitbetaling, ook wat betreft de volledige uitkeeringen die men zooveel mogelijk nog dit jaar zou wenschen. Wat betreft de minimumprijzen moet worden opgemerkt, dat deze slechts als eenige vergoeding zijn bedoeld, omdat de werkelijke kosten voor het product aan de markt kan worden gebracht, veel hooger zijn. kasteel en ontbeet. Nauwelijks had hij daarmede gedaan of hij ontving de mededeeling dat twee hee- ren uit Londen hem wenschten te spreken. Het wa ren geheime politieagenten, die hij per telefoon ont boden had. Zij hadden reeds een half uur gewacht daar zij hem niet onder het ontbijt wilden storen. Hij begaf zich tot hen, en bij zijn komst ging John Wilson den kamerveger in de hand, lang zaam van hen weg. Wilson had, terwijl zij wachtten, met hen gesproken, en met zulk een gevolg, dat zij Pierre Renard, toen deze zich aan hen voorstelde, zeer nieuwsgierig aanzagen. De kamerdienaar deelde hun op zeer gewichtigen toon mede, dat lord Stratford Heron de moordenaar van zijn eigen broeder, de laatste markies van Mont heron, nog leefde en zich in een verborgen plaats der oude kapel schuil hield. Hij merkte aan. dat de door de regeering uitgeloofde belooning hem toe kwam en hij dus natuurlijk de politieagenten zeer ruim zou betalen. Hij liet hen ontbijten en bracht hen vervolgens naar de ruinen in de kapel. De gesloten preek stoel werd nauwkeurig onderzocht, maar geen spoor van een ingang tot een geheim kabinet werd gevon den. Pierre Renard sloeg voor de geheele loge af te breken. De politieagenten echter meenden, dat het beter was, des nachts de wacht te houden, totdat de vluchteling bij gemis aan frissche lucht zijn schuilplaats zou verlaten, en de zaak werd op die wijze besloten. Renard zeide tot de bedienden, dat de vreemdelin gen oude bekenden van hem waren, maar het ern stige gezicht der huishoudster bewees, dat een ge rucht van de waarheid tot haar was doorgedrongen. Alexa droeg zorg niet alleen te zijn. Zij bracht den dag bij mrs. Ingestre door en des nachts sliep zij in de nabijheid van mrs. Matthews. Bij het min ste vermoeden dat er iets in d eruinen plaats had. ging de huishoudster naar Alexa, die zich op haar kamer bevond. „Er worden zonderlinge tooneeltjes in het kasteel afgespeeld miss Strange" zeide zij, zoodra het meisje dat haar morgenwerk deed, zich had verwijderd. „Er zijn twee vreemdelingen uit Londen aangekomen én Pusset ziet ze voor spionnen aan." Alexa verschrikte. „Met welk doel zijn zij hier?' vroeg zij. „Pusset hoorde hen samen spreken en ving eenige woorden op. Hij zegt dat lord Stratford Heron leeft, dat hij zich in de nabijheid van het kasteel ophoudt en de mannen gekomen zijn omhem gevangen te nemen." „Alexa werd doodsbleek. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4