Purol bij Doorzitten Zonnebrand - Stukloopen Onschuldig verbannen. Buitenlandsch Overzicht Binnenland FEUILLETON Nieuwstijdingen Goerings ijzeren vuist en de „onder wereld". Het economisch experiment van Roosevelt. Omtrent de feitelijke waarde van de Duitsche revolutie heerschen in het buitenland, waaronder ook Nederland gerekend moet worden, nog veelal opvattingen, die van een zeker misverstaan blijk geven. Dit misverstaan ligt dan veelal aan een te beperkt en door partijopvattingen eenzijdig gekleurd beeld, dat men zich van de huidige machthebbers in Duitschland maakt, daarbij vergetende, dat enkele personen een revolutie weliswaar kunnen 'ceheerschen, maar dat geen enkel individu of groep individuen een revolutie kan maken of op wekken, wanneer deze niet latent smeulende was. En dat dit het geval was in Duitschland. dat dit voor een groot deel van de geheele wereld nog steeds het geval is, daarover zijn de beste kenners van den huidigen tijd het nu wel eens. Wat nu Duitschland betreft, men bedenke welk een vul- canische spanningen van ontevredenheid met de bestaande toestanden opgehoopt hebben moeten liggen en nog opgehoopt zijn in de gemoederen van de millioenen jeugdige werkeloozen, die Duitsch land in de laatste jaren herbergde. Zonder diep in te gaan op de psychologie van de duizenden en duizenden, die graag en graag werken wilde en die geen gelegenheid vonden, die niet aanvaard werden door de maatschappij, een haat zijn zij gaan voelen tegen de heerschende toestanden, die op een of andere wijze tot uitbarsting moest komen. Hitier en zijn mannen hebben hiervan gebruik gemaakt en zoo ontstond de nationaal socialistische revolutie, die alleen nationaal socialistisch is geworden aoor de handigheid en het juiste psychologische inzicht van de leiders en niet door de in het volk levende idealen. Er leefden geen idealen onder de genen, die de grootste kracht uitmaakten van deze revolutie er leefde alleen wanhoop. Nu spreekt het echter van zelf, dat de mannen, die van deze omstandigheden gebruik maakten voor hun eigen, speciale revolutie, wel een direct snel en overdonderend succes konden behalen, met deze stuwkracht achter zich, maar ook, dat eenmaal ontketend, deze geladen menigte, een druk zou uitoefenen op de leiders der revolutie die voor het nationaal" socialisme als zoodanig, d.w.z. voor Hitler, Goering etc. een buitengewoon moei lijken toestand zou opleven. Het was n.l. en is nog zeer de vraag, of de leiders de teugels in handen konden en kunnen houden. Naar buiten leek het tot dusverre of dit aardig lukken zou, maar voor de meer ingewijden, was het maar al te duide'ijk, dat hier veel en veel aan ontbrak. Een van de teekenen. die er op wijzen, hoezeer hier in Duitschland een strijd geleverd wordt om behoud van de leiding van een revolulie, die in wezen een wanhoopsbeweging is van nare ïa's des dagelijkschen levens en die naar buiten gepresenteerd wordt als een nationaal socia listische revolutie, is thans de laatste oekase van den„Pruisischen premier, Goering, waarin hij zegt n.et den doodstraf te zullen straffen ieder, die ten aanslag pleegt of voorbereid op S.A. of S.S.-man nen of die zich schuldig maakt aan gruwelpropa ganda etc. etc. Het lijkt alsof deze maatregel ge keerd is tegen het niet-nationaal socialistische deel van het Duksihe volk. In wezen is het een poging van Goering om het .eigen rechter spelen, dao deze losgebroken paria's die de leidende nat. soc. zelf de „onderwereld" noemen regelmatig en met uiterste wreedheid deden, te doen eindigen. Hij zegt met andere woorden: laat nu de gewone rechter lijke macht optreden, schei er nu mee uit onmiddel lijk zelf de tegenstanders uit den weg te ruimen, onmiddellijk je eigen zin met kracht en geweld door te drijven, wij zullen dat nu voor je doen en streng genoeg. Kijk maar we stellen de doodstraf in op dit en op dat en op dat. Ben je nu tevreden? Houd dan eindelijk je gemak en laat mij regeeren. Het is een poging van Goering en een timide, om de macht werkelijk in handen te krijgen, om de onderwereld te beheerschen en te maken tot wat deze nog lang niet is, n.l. nationaal socialistisch. Wat men als buitenlander hiervan hopen moet is moeilijk te zeg gen. Voor Duitschland zelf en een ordelijk verder bestaan is het te wenschen, dat Goering slaag:. Slaagt hij niet, dan kan men gerust voorspellen, dat Duitschland een tijd tegemoet gaat van chaos en ellende, zooals men slechts weinig -ter wereld heeft gezien of beleefd. En zoo vreemd bet klinkt, het economisch expe riment, dat Roosevelt thans in Amerika uithaalt zal misschien wel in laatste instantie het antwoord geven op de vraag: zal Goering winnen. Immers, wanneer Amerika weer tot welvaart weet te komen, wanneer hiermede het begin van het einde van de crisis nadert, zal ook in Ouitschland betrekkelijk spoedig ht eerste licht van een economisch betere tijd doordringen. En volle magen en goede betrek kingen met ruime verdiensten zijn tenslotte de eenige middelen om revoluties te keeren. „Ha, mr. Strange," zeide hij. na lady Wolga beleefd gegroet te hebben, „dat is een aangename verras sing. Ik verheug mij te meer, daar voor mij thans eene nieuwe hoop wordt geboren. Ik durf vertrou wen, dat u nu anders over mijne verbintenis met Alexa denkt, en ik haar als mijne bruid mag be groeten." Lord Montheron reikte den jongen man lachend de hand en antwoordde met gemaakten ernst: „Ik blijf bij mijn vroeger genomen besluit, dat Alexa Strange notyt je echtgenoote kan worden." Aan den toon bemerkte lord Kingscourt dat hier iets anders bedoeld werd en zeide: „Ik begrijp den zin uwer woorden niet, mr. Strange en zich tot lady Wolga wendende, sprak hij: „Ik beroep mij op uwe voorspraak, die mij door u beloofd is." „Mijn waarde graaf," zeide lady Wolga, „ton volle bekend met het geheim, moet ik mr. Strange gelijk geven. Miss Strange kan nooit huwen. Wil je echter ie liefde op Constance Heron, mijne dochter, over dragen, dan geef ik vooruit mijne toestemming en geloof je tevns te kunnen verzekeren, dat lord Montheron je de zijne niet zal weigeren." Graaf Kingscourt zag lady Wolga en lord Mont heron verwonderd aan; daarna viel zijn blik op het meisje, wier schalksche lach hem de geheele waar heid verried. ..Lady Constance Alexa," stamelde hij. ,,Is het mogelijk?" „Ja, het is zoo!" antwoordde lady Wolga ontroerd. „Mr. Strange is lord'Stratford-Heron, mijn echtge noot. nu markies van Mont Heron. Zijn naam is weder hersteld en de ware moordenaar zijns broe ders gevonden." „Dank zij de Voorzienigheid en mijner edelmoedige dochter!" voegde er lord Montheron bij, en ver volgde: „De banvloek is van mijn hoofd weggeno men. want het geheim werd onthuld, en je verbin tenis met Constance staat niets meer in den weg!" De jonge graaf sloot het meisje in zijn armen, HEIL HITLER. HEIL MOSKOU. Het verstand afwezig. In den nacht van Zondag op Maandag is te Chè- vremont (L.) ruzie ontstaan tusschen twee broers en eenige Duitschers. Laatstgenoemden hadden, toen zij de broers ontmoetten „Heil Hitier" geroepen, waarop de anderen met „Heil Moskou" antwoord den. Bij de hierna ontstane ruzie werd van alle mogelijke voorwerpen gébruik gemaakt. De vader van de broers werd met eGn voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat hij zich onder behandeling van een geneesheer moest stellen. De petrouille van de mili taire politie, die in de omgeving dienst verrichte, werd te hulp geroepen. Ten huize van den vader der Duitschers werd door de uit vijf personen be staande Nazi-familie groote weerstand geboden en werd met alle mogelijke voorwerpen, als stoelen e.d. geworpen, zoodat de militaire politie gebruik van de karabijnen moest maken. De vader van de Duitschers .werd daarbij zwaar in de buik getroffen. De moeder en de twee zoons werden gearresteerd en zijn ter beschikking van de politie te Kerkrade gesteld. De derde zoon kon ont komen. HET OPENBAAR LAGER ONDERWIJS EN DE ONDERWIJSWET. De gevolgen te Utrecht. Wanneer de gemeenteraad van Utrecht de Zater dag verschenen voordracht tot bezuiniging op het openbaar onderwijs aanneemt, waarbij bij en W. voorstellen tot sluiting der scholen aan de Nicolaas Drosstraat, de Coppelstokstraat en de Royaards v. d. Hamkade over te gaan, 23 onderwijzers op wacht geld te brengen en de leerlingenbevolking van de school aan het Hieronymusplantsoen om te wis selen met die van het schoolplein, zal een jaarlijk- sche besparing kunnen geven van ongeveer 80.000 gUIn€dit bedrag is een kleine 10.000 gulden exploi tatiekosten begrepen, terwijl de rest salarisgelden betreft, aldus vernamen wij. De drie bewuste inrichtingen zijn alle A-scholen voor gewoon lager onderwijs, die dan tegen 1 Sept. gesloten worden. Tot het personeel, dat op wachtgeld gesteld zal moeten worden behoorden ook twee schoolhoofden doch wegens het bestaan van enkele vacatures kunnen zij elders een plaats vinden. (Handelsblad). NEDERLANDSCHE BLOEMBOLLENKWEEKERS - CENTRALE. De Nederlandsche Bloembollenkweekers-Centrale maakt bekend van den Minister van Economische Zaken bericht te hebben ontvangen, dat het vol strekt ontoelaatbaar is te achten, dat tusschen aan geslotenen der Bloembollenkweekers-Centrale en Bloembollenexporteurs-Centrale bloembollen, bene den de vastgesteld minimumprijzen verhandeld wor den. Aan hen, die op dit punt nog door eigen schuld te kort blijken te komen, zal bij aanvraag van teelt en exportvergunning bedoelde handel als overtreding worden aanga(rekend en zoo noodig vergunning onthouden worden. Men zij dus gewaarschuwd. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. Zomeravond Zooals men aan den geheelen Langendijk placht te doen. om oes avonds bij prachtig weer voor de woning en een gezellig praatje te houden, of te wel beurzen, zoo stonden ook eenige buurvrouwen gister avond in gezelligen kout de dingen van den dag enz. te bespreken. Echter, ditmaal had het idyllisch plekje een bijzondere bekoring, want er was een attractie, die zweeg in alle geluiden. Wat was echter het geval, och heel bijzonders eigenlijk weer niet, want er was iets gebeurd wat aiie dagen gebeurt, n.l. een ongeval, hier een klein ongeval, met een vrachtauto. Ziet U. een Langedljker vrachtauto moest nabij den winkelier H. retireeren, maar nam in deze manoeuvre meteen maar de brie venbus mede, welke aan de woning van genoemden winkelier bevestigd was. De bus lag nu op den grond Een nabije bewoner die zijn brieven ook in dien bus had, belde het hoofdkantoor op en spoedig was nu de bus voor waarschijnlijk reparatie ter bestem der plaatse. Dit alles is ook van zelf sprekend. En dat onderscheidene menschen des avonds nog brie ven posten in die bus, is ook heel gewoon. Natuur lijk. Maar ongewoon was dat de businwerp(ster) nu met z'n brieven naar het kantoor van den brieven gaarder moest, wilde men die pennevruchten nog verzenden op dezen avond. Op een afstand echter van de plaats, waar eens die bus was bevestigd, stonden nu enkele menschen. In het voorbijgaan met een avondgroet, gewerd men een schuchtere wedergroet, welke in een schaterlach ontaardde, als de brievenbezorger(ster) tot de ontdekking kwam. dat men In het avondduister den brief niet in de bus, maar in den muur placht te bewerken. Ook wij die de copie voor de Nieuwe Langedijker wilde pos ten, onderging dezelfde gewaarwording van zoo- velen. De gulle lach. komende vanaf meer genoemd idyllisch plekje, werd ook ons niet gespaard. Aan genaam was het niet. maar toch, toen er een ander iemand kwam en zijn brief op de plaats waar eens de bus hing, meende te ontdoen en toen weer weg liep met de bemerking: „da's gek", toen, ja. toen lachtten wij mede. Zoo'n buurtbeurs op een koelen zomeravond, is wel een aangename verpoozing, doch het enderwerp van den dag geraakt uitgepraat, en daarom was het per vrachtauto verdwijnen van de brievenbus der posterijen aan leiding voor een aan genaam intermezzo, gepaard gaande met een gul len lachen ook daaraan is momenteel zoo weinig behoefte omdat het dagonderwerp geen blijde perspectieven opent. De brievenbus was gistermiddag weg en bleef weg, ook hedenmorgen, zeer ten ongerieve van velen. Het is geen activiteit van de posterijen, geen brevet van zaken doen. De bus is ten gerieve van het publiek en de post behoort op eventualiteite bedacht te zijn. Waarom geen reserve bus? Ten slotte: toen wij hedenmorgen weer wilden posten was de bus er nog niet; enfin, het kon ver wacht worden. Maar tot onze vreugde ontdekten wij nu zoo'n lachr van gisteravond, die ook wilde posten, maar nu op onzen lach repliceerde; „het is toch beroerd ook." B|e Simt PMruslwrk te Leifliep dtor.ür1 brand i verwoest. dat weende van vreugde en geluk. Daarop knielden de gelukkige verloofden voor de hereenigde echtge- nooten neder, die hen van ganscher harte hun zegen schonken. Zij namen wederom plaats en het ver leden werd nog eens besproken. Tegen den middag verscheen mr. Dalton, om lord Montheron en Lady Wolga opnieuw te huwen, waar toe hij per telegraaf verlof gevraagd en bekomen had. Tot laat in den avond bleef hij in het gezel schap der gelukkigen, en naar Mont-Heron terug- keerende. zond hij een stil dankgebed ten Hemel, die alles ten goede geleid had. Den volgenden morgen leverde lady Markham schriftelijk haar ontslag in. Zij begreep dat lady Wolga nu geen eeredamc meer noodig had, en ge voelde bovendien dat zij onmogelijk kon blijven. Lady Wolga trachtte haar niet terug te houden, doch liet haar gaan; met goedkeuring harer doch ter zeide zij haar nochtans een klein jaarlijks in komen toe. Spoedig daarop verscheen lord Kingscourt bij het ontbijt met een dagblad in de hand, hetwelk een bericht uit Griekenland bevatte, dat voor. het ge zelschap van het grootste belang was. Spiridion en zijn bende waren door een sterke af deeling soldaten omsingeld en de hoofdman gedood geworden. Alexa rilde bij de herinnering, die dit bericht bij haar opwekte en in haar hart dankte zij de Voor zienigheid. die haar tegen alle gevaren beschermd en tot geluk en vrede gevoerd had. De telegraaf had de tijding van lord Stratfords terugkomst door het geheele land verspreid, en overal heerschte de grootste opschudding; reeds den volgenden dag brachten de dagbladen de voorvallen op Montheron en Clyffebourne aan het licht. Toonde men aanvankelijk algemeen medelijden, spoedig ver anderde dit In vreugde en oprechte deelneming. Op verlangen van den inmiddels aangekomen hertog van Clyffebourne, stelde de nieuwe markies zijn vertrek uit, tot hij volkomen gerechtvaagdigd zou zijn, en dit duurde dan ook niet lang. Het onderzoek van Renard nam spoedig een aan vang en was weldra afgeloopen. De bewijzen tegen hém en zijn heer, die door zelfmoord aan het aard- sche gerecht ontkomen was. veroordeelden beiden. E'Ji geweldig® vuurzee. in de yer- Omtrent dezen brand lezen schilllende bladen het volgende: Een ontzettende ramp, zooals Leiden sinds zijn stadhuisbrand, nu ruim vier' jaren geleden niet gehad heeft, heeft de Sleutelstad Dinsdag avond getroffen door het afbranden van de g.t. Petruskerk aai\ de Langebrug. Het geheele middenstuk is een groote ruine Op de plek, waar 'de zitbanken gestaan .hebben ligt een opeenstapeling van verkoolde houten banken stukken ijzer enz. Dte verhevenheid, waarop eens het altaar stond, is geheel vernield evenals het groote schilderij achter- het altaar. Men staat in het middenstuk geheel onder .den blooten hemel. Alles wat zich daarboven be vond o.a. de toren, is geheel verdwenen. D« aan blik is die van een groote troostelooze ruine waarmede de vrij binnenvallende zomersche zon nestralen een scherp contrast vormen. Die zijbeuken zijn vrijwel behouden gebleven Diaaar bevinden zich ook de schilderijen van de- leerlingen van Kieijser, die dus behouden zij;n< Of deze schilderijen waterschade hebben gele-, den, zal nog moeten blijken. Drie glasramen ,in lood hebben wel door het water en .het roet te lijden gehad, maar deze zijn verder gespaand gebleven. Achter den linkerzijvleugel bevond zich een sacristie, die onaangetast gebleven is. Er waren verschillende groote kostbaarheden opgeborgen, die alle in veiligheid gebracht zijn evenals de inhoud van de safe, die jsich ook in de sacristie bevond. Wij lezen ve#der in het Handelsblad: De Sleutelstad is in de laatste jaren niet ge lukkig. Verschillende rampen hebben de stad Er bleef geen twijfel meer over, dat zij den moord samen gepleegd hadden. De molenaar Gregg beken de, dat hij in den nacht, toen de markies vermoord was geworden, het kasteel tien minuten voor twee verlaten had. Toen hij over het bovenste terras ging, had hij een man aan het venster der slaap kamer van den markies gezien, en bij bezwoer dat deze man Roland Ingestre geweest was. Zijn weg vervolgende had hij opgemerkt, dat lord Stratford Heron met gebogen hoofd in het park op en neer wandelde, waardoor de vroeger door dezen afgelegde hierop betrekking hebbende verklaring bevestigd werd. De molenaar bekende verder, dat hij Ingestre den moord verweten en van hem geld en beloften ont vangen had. op voorwaarde van te zullen zwijgen. Hij had gedacht dat lord Stratford Heron niet ver oordeeld kon worden; nu dit echter toch geschiedde had hij niet durven spreken. Bij de gerechtszitting verklaarde Renard zich schuldig en legde eene openbare bekentenis af, maar trachtte het grootste deel der schuld op Roland Ingestre te werpen. Hij zeide dat de markies op dien avond hem mishandeld had en hij daarom gezworen had, zich voldoening te verschaffen Roland Ingestra had hem afgeluisterd en was 's nachts bij hem gekomen. Hij had hem zijn geldelijke verle genheid medegedeeld en hem overgehaald den mar kies" om het levenu te brengen. Hij en Ingestre hadden de daad te zamen uitge voerd. de juweelen onderling verdeeld en de ver denking op lord Stratford geworpen, die zij beiden haatten. Zij hadden alles zoo aangelegd, dat er eene menigte bewijzen van zijne schuld voorhanden wa ren, tengevolge waarvan hij veroordeeld worden en Ingestre de titels en goederen van Montheron zou erven. Hij verhaalde verder dat Ingestre voornemens was geweest, de jonge markiezin uit den weg te ruimen, maar dat haar vermeende dood te Nizza de uitvoering van het plan had voorkomen. Hij werd ter dood veroordeeld en boette zijne misdaad onder de valbijl des scherprechter. Lord Montheron werd na eenige weken weder in zijne rechten hersteld. De Koninging zond hem een eigenhandig schrijven, waarin zij haar diep leed wezen over zooveel onrecht hem aangedaan, en- hare vreugde over zijne rechtvaardiging uitdrukte. Van alle kanten kwamen gelukwenschen en uitnoo- aehtereenvolgens getroffen en scheen het eerst dat Leiden de stad der spoorwegrampen zon worden de Vink, Warmond, Haarlemmervaart de laatste jaren waren het branden van. meer dan normalen omvang, die de stad hebben ge teisterd. B,aadhuis, Zomerzorg en nu weer de Sint Petruskerk, waarbij het vooral angstig is te moeten vaststellen, dat nu te tweeden male overduidelijk is aangetoond, dat als er een brand van grooten omvang uitbreekt, de brandwee» vrijwel machteloos er tegenover staat. Onwillekeurig worden thans 'vergelijkingen getroffen met den brand van het stadhuis ,op 12 Februari 1929 en dan treft wel ,als de groot ste overeenkomst met dezen brand, men in .feite met de 'herstelling nog geen stap verder is geko men, dat 'toen evenals nu onmiddellijk na het uitbreken van den brand het geheele gebouw een groote vuurzee was eta dat het gu evenals toen onmogelijk "bleek te zijn een brand on-, middellijk bij den aanvang krachtig aan te pak ken. Zooals reeds gemeld 'duurde het pnge- veer een kwartier voordat de brandweer vol doende water kon geven, ondanks het feit, dat de hoofdpost van de brandweer op ongeveer .vijf minuten afstand van de plaats des onheils Jigt, Die groote motorspuit werd geplaatst op "he$ Stenschuur ihaar de slangen moesten over vrij grooten afstand over de Langebrug wonden ge legd alvorens de kerk te kunnen bereiken en dan duurde het nog eenigen tijd alvorens er voldoen-* de water was dat op voldoende hoogte kon worden gebracht. Die kerk ligt aan de Langebrug, achter hét kerkgebouw ligt een binnenplaats, welke leidt naar de pastorie die op de Breestraat uitkomt, Haast deze pastorie loopt een toegangspoort van de Breestraat naar Tiet kerkgebouw. Aan het feit, dat zeer spoedig het vuur van deze bin* nen plaats aan de achterzijde van het kerkge-r bouw werd bestreden, is het te danken geweest dat de pastorie bewaard is kunnen blijven. .On ze indruk was, dat wat do wijze van ve-rdeeling der brandspuiten en der slangen betreft, deze .op juiste wijze is geschied, waarbij de spuiten „van Oegstgeest,' Voorschoten en den Haag goede dien sten hebben bewezen. Die spuiten van Leiden, .Voorschoten en Oegstgeest stonden op het Steen schuur, die van den Haag op de botermarkt. Voor zoover wij konden nagaan heeft slechts veen spuit uit den Haag dienst behoeven te doen. Over de oorzaak van den brand tast men uit den aard der zaak nog in het duister. Men was bezig den koepel te herstellen, ter wijl men tegelijkertijd het geheele gebouw aan een grondige 'herstelling heeft o'nderworpen. Of het 'nu loodgieters of schilders zijn geweest, vermoedelijk de laatsten, is nog niet uit te ma ken, maar het .vermoeden ligt voor de hand, dat de brand is ontstaan door nalatigheid .van werklieden. A utofcojngel ukken. Dlo>ojr ccin autoi gegrepen. Dinsdagavond reed de ongeveer '45-jarige An driesesn te Oosterho.ut Gr. met zijn paard en wagen op den rijksweg naar "Nijmegen. Bij zijn woning sprong hij van zijn wagen en wilde den weg oversteken. Een. jongen die ook op den wagen zat, waarschuwde hem nog voor 'een naderende auto. Het was evenwel te laat. Andriessen werd door de auto gegrepen en meegesleurd. Hevig bloedend en bewusteloos bleef hij lig gen. Door omstanders werd hij zijn woning bin nengedragen waar een geneesheer een zware sche delfractuur constateerde. Die toestand van den man was hoogst zorgwekkend. Mojtj^rtlipep tegen een boom. Op den weg ObergumOnderdendam Gr. is de 23-jarige motorrijder Dl. 'J. Folkerts tegen een boom gereden waardoor hij zoo zwaar werd ge wond, dat hij in het Academisch ziekenhuis te Groningen is overleden. digingen en de langen tijd doodgewaande was* de held van den dag. Kort na deze gebeurtenissen namen lord Mont heron, zijne echtgenoote, de schoone markiezin, en hunne dochter Constance hun intrek in het kasteel Mont-Heron onder het blijde gejuich der pachters, der bedienden van het kasteel en der Inwoners van het dorp, die hun heer met- eerbe wijzen ontvingen. Drie maanden later werd er weder een groot feest gevierd, coch ditmaal was niet alleen her, kasteel maar ht geheele dorp in feestdosch gehuld. Van tik huis wapperde de vlag en de schamele hut zelfs was met groen en bloemen getooid. Men vierde de bruiloft van lord Kingscourt en Constance Heron; opgewekte jubelkreten begroeten het bruidspaar. Het kasteel was vol gasten en van heinde er. verre kwamen geschenken aan. De koningin zond de bruid e-.n prachtige Indisch chale. Juweelen en meer an dere kostbaarheden werden hen door voorname vrienden vereerd, maar de zegen der ouders was het jonge paar het liefste van alles. Niemand van hen, die Alexa ter zijde gestaan hadden, werd door lady Constance vergeten. Allen werden rijkelijk beloond; vooral bedacht zij mrs. Ingestre, die haar altijd liefderijk bejegend had, en bij wie zij de schaduw, die de schuld van Roland in gestre in hare ziel had achtergelaten, trachtte te verbannen en hare laatste dagen op te vrolijken. Het lot had Alexa beschermd en door haar was er vrede in de familie Montheron gekomen. Zij had op de edelste wijze haar plicht jegens haar vader vervuld, zij had hare liefde en alles, wat haar dierbaarwas, voor hem opgeofferd; haar groot werk was nu volbracht. Zijn naam was weder in eer her steld, zij had hem echtgenoote, huis* en titels weer gegeven. Moedig had zij zich van hare taak gekweten. In de liefde van haar gemaal en van hare dierbare ouders, die haar met trots hun kind noemden, vond zij de schoonste belooning voor hare standvastig heid. die haar hoewel langs donkere wegen, ten top punt van geluk gevoerd had. Alexa had de over winning behaald en geen duistere schaduw van het verleden stoorde nog de rust der familie, die een zonnige toekomst tegenlachte. EINDE.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4