mum, Radio Programma's WOENSDAG 16 AUGUSTUS. HILVERSUM. VARA: 8.00 gr .muziek VPRO: 10.00 morgenwijding 10.15 VARA, uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 de Flierefluiters 12.30 gr muziek 12.45 de Flierefluiters 1.15 grmuziek 1.30 de Flierefluiters 2.00 Voor de kinderen 3.45 Verzorgen zender 4.00 grmuziek 5.45 Carël Rijken draagt voor 6.00 Eddy Walis en zijn En semble 6.30 R. V. U. 7.001 VARA: 700 Eddy Walis en zijn Ensemble.— 7.45 Actueel Allerlei uit de Arbeidersbeweging 8:00 herhaling SOS-bmch- tcn 8.02 de Flierefluiters 8.1» zan£>met bege leiding 8.30 de Flierefluiters 8.45 Var. Dias 9 CC de Flierefluiters 9.30 Non stop-revue „Hallo, opstaan. I0.C0 Dansmuziek 10.330 gramplaten - 114)0 grmuziek 12.00 sluiting. keningen U de overtuiging zal geven, dat herziening van het saneeringsplan voor onze streek noodzakelijk is en zal worden uitgevoerd. I 29 personen bleken voor oprichting van een ver een. te zijn, terwijl 39 blanco stemden. Later aal worden uitgemaakt bij welke vereen, ben zich aan zou sluiten. Besloten werd, dat het gevraagde leverbaar zal worden ingeleverd en dat men met het plantgoed afwacht. Hierna volgde sluiting. NCRV.: 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 morgen concert 10.00 morgendienst 12.00 politiebe richten 12.15 grmuziek 12.30 Chr. Kinderkoor „De Kleine Lofstem" 1.30 grmuziek 2.00 ver zorgen zender 2.30 praatje voor onze jeugdige postzegelverzamelaars 3.00 Concert 5.00 kin deruurtje 6.00 orkestmuziek 6.30 onderwijs fonds voor de Binnenvaart 7.00 politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Vioolconcert 8.00 Ncrv-klein-orkest 10.30 grmuziek. HUIZEN, KRO: 10.30 Pontificale H. Mis in de Kathedraal te Utrecht, ter gelegenheid van het 40-jarig priester feest van Z.H. Exc. Monseigneur J. G. H. Jansen, Aartsbisschop te Utrecht. DONDERDAG 17 AUGUSTUS HILVERSUM, AVRO: 8.00 tijdsein 8.01 grmuziek 10.00 tijdsein 10.01 morgenwijding 10.15 grmuziek 10.30 solis- tenconocert 11.00 vordracht door Marie Holtrop 11.30 voortzetting solistenconcert 12.00 tijdsein 12.01 lunchconcert 2.15 grmuziek 2.30 John Hartman draagt voor 3.00 grmuziek 3.45 ver zorgen: zender 4.00 mevr. Antoinette van Dijk 4.30 accordeonmuziek 5.00 voor groote kinderen 5.4p concert 6.30sportpraatje 7.00 Nieuwe Amsterdamsche Orkestvereeniging 7.30 Causerie door J. K. Budde 8,00 tijdsein 8.01 Vaz Dias 8,05 gevarieerd programma door Kovacs Lajos 10.15 Vaz Dias en uitzending van het tweede gedeelte van de revue „Obedoel je dat?" in het Ccala-Theater te Den Haag, door de N.V. Na tionale Revue. 11.30 grmuziek 12.00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, KRO: 8.00 .morgenconcert 12.00 politieberichten 12.15 Kro-orkest HUIZEN, NCRV. 9.30 grmuziek 10.15 morgendienst 10.45 gr 1 muziek 11.00 bespeling van het studio-orgel 2.00 bespeling studio-orgel 3.00 grmuziek 3.30 verzorgen zender 4.00 Bijbellezing 5.00 concert 6.45 cursus knippen 7.00 politiebe richten 7.15 grplaten 7.30 weekoverzicht 8.00 „Onze Zang- en Muziekverenigingen" 10.30 grmuziek Binnenland T- Discpiito verlaagd. De directie der Nederlandsche Bank bericht, dat het wisseldisconto met ingang vn 15 Au gustus door haar is vastgesteld op 3 procent* terwijl zoowel het promessedisconto als de be leening op effecten en goederen en de rente voor de voorschotten in rekening courant met ingang van denzelfden datum zijn vastgesteld op 3.5 proeent. Vergeleken met de noteeringen ruim 14 dagen geleden werden vastgesteld, be- teekenen de nieuwe tarieven een verlaging over de geheele linie van een half procent. Plaatselijk Nieuws Noordseliarwoudie. t- -ï - i Gevonden voorwerpen Eieoi vergunning ontleend aan de vogelwet, ten name'van Wouter de Jager te Noordseharwoude Pit stuk is terug te bekomen bij de admini stratie-van dit blad. OUDKARSPEL. Maandagavond werd in het huis de Brederode alhiefben bespreking gehouden tusschen wittekool- verbouwers, zuurkoolfabrikanten en leden van de besturen van den Noordermarktbond. L. G. C., War- menhuizen en Obdam, over den prijs der witte kool. Waar"wij voor deze vergadering geen uitnoodi- ging ontvingen kunnen wij hier geen verslag van geven. OUDKARSPEL. Maandagavond werd in het huis De Brederode een drukbezochte vergadering gehouden van bloem bollenkweekers, onder leiding van den heer P. Wijn. Voorzitter deelde de aanleiding tot het houden dezer bijeenkomst mede en merkte op, dat men ingezien heeft dat het huidige saneeringsplan onuitvoerbaar is, zouden een r?imp veroorzaken. Men ziet de toekomst van het bloembollenbedrijf duister "in; ér is niets meer te verdienen, en banken en credietgevers worden mede de dupe, en dat moet voorkomen worden. In Heerhugowaard adviseert men niet meer in te leveren, dan dat nog 65 en 80 procent kan worden uitgezet. Het aantal bollen dat mag worden verkocht blijkt 195 Darwin en 175 vroege tulpen per roe te zijn. Door den heer L. Kalverdijk werd medegedeeld, dat het meerdere verkochte dan deze genoemde getal len, wee/ moet worden teruggegeven door de ex porteurs. Deze ontvangen daarvoor geen consent. Het plan van den Neutralen Bond is, de gevraagde leverbare bollen in te leveren en nog met het plant goed Ié wachten. M enwilde probeeren het in te levren en te reserveeren kwantum van Darwin tul pen van resp. 5 Kg. op 3 Kg, en van 3 op ander halve Kg. verlaagd zien te krijgen en van vroege van resp. 21/a Kg. op 1 Kg en van 1 Kg. op een halve Kg. per roe. De heer J. Hink, Oudkarspel zeide, dat de garantie van de regeering niet verder gaat, dan de vast gestelde getallen 195 en 175 per roe. Na eenige bespreking werd met algemeene stem men besloten een adres aan de Kweekers Centrale te zenden en twee personen naar den uittvoerder van het saneeringsplan af te vaardigen. In dit adres wordt er op gewezen, dat men wel het nut van beperking van de bloembollencultuur inziet, maar toch aan den Langendijk en omgeving niet aan het huidige saneeringsplan kan worden vol daan, of. gedeeltelijke en in vele gevallen totale ver nietiging van de bedrijven zullen er de gevolgen van zijn. Het adres zegt verder: Westfriesland draagt al te zware lasten, stapelt er niet meer op. Dit is onverantwoordelijk. Wij wil len gaarne medewerken aan een saneering die over eenkomt met de genoemde 80 en 65 pCt. Wij ver trouwen dat dit schrijven met bijgaande handtee- Offiekvle maids verslagen en noodlijdende gemw(nten,. De minister van Binnenlandsche zaken heeft mede uit naam van zijn ambtgenoot van Fin&nj- cien ter kennis van de colleges van Ged. Staten gebracht, dat de regeering niet meer kan toestaan dat noodlijdende gemeenten kosten maken voor een officieel raadsverslag, aangezien thans slechts strikt onvermijdelijke .uitgaven kunnen worden toegelaten. In verband hiermede hebben de minitsers Ge deputeerden uitgenoodigd jden gemeentebesturen te verzoeken pm, indien een aanvraag om steun voor hun gemeente bij het rijk is ingedie d, ,of in dien indiening van een dergelijke aanvraag vrij zeker moet worden verwacht te willen bevorde ren, dat de gemeente geen uitgaven voor een of ficieel raadsverslag meer doet, en dat zoo de gemeente hieromtrent contractueele verplich tingen heeft aangegaan, de eventueele contracten zoo spoedig .mogelijk worden beëindigd. Voorloopig geen CVisis-inkemstenbelastingj. In de Memorie van Antwoord op het ontwerp ^Omzetbelasting deelde minister Oud mede, dat hij het heffen van een crisisinkomstenbelasting overwoog. j 1 Zijn wij welingelicht, dat 'is de regeering erin geslaagd de begrooting in evenwicht te brengen zonder gebruik te maken van de baten ,die uit deze crisisj.nkomstenbelasting zouden moeten, /voortvloeien. In ieder géval komt de nieuwe be- latsing op het thans bij den raad van State in onderzoek zijnde begrootingsontwerp niet voor Of deze belasting later door een afzonderlijke "wet zal worden ingevoerd, zal geheel afhangen van de ontwikkeling die dde rijksfinantien zullen Riegeiqriingssteun aan de kippen- iem cendeohouders. Namens den minister van Economische zaken maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoe ring van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouders bekend, dat besloten is de verliezen voor den pluimveehouder op de kleinere kippeneieren tot een gewicht van ten hoogste 55 kilogram per 1000 stuks voor de week van 14 tot en met 19 Augustus ajs. ge deeltelijk over te nemen ten bedrage van 35 cent per 100 stuks uitgevoerde kleinere eieren. Ten. bate van den eendenhouder is voor een deneieren het over te neme gedeelte in het verlies in bovengenoemd tijdvak vastgesteld op 30 cents per 100 stuks uitgevoerde eendeneieren.' De „Uniek" artikelen zullen het doen. Ze zijn niet duur en gaan gepaard met een -cadeau regeling ie „Uniek" (dat wil zeggen ..wonclerbaartijl Ligstoelen, Rugzakken Raamhorren Thermostlesschen, zijn Zomerartlkelen welke verkrijgbaar hl] Fi. R. LUIJTING Maak gebruik van onze 100 Sectie- Rittenkaarten Geldig op alle H.A.B.0 Autobussen, o.n. Firma gj. wm Hoor Hoeren conteitle- üutiin zijn uiij het adres llllllMlIlf, H. SCHEIE Oudkarspel Wis uanat f 2,25 GEUS' TABAK van 25 et. p. V2 pond ia zoowel geschikt voor 't rooken als voor pruimen. Magdalenenstraat 14, Alkmaar HER Hl. DU CROCQ Langestraatj 80 - Telefoon 352 - Alkmaar Heeren-EVSodes ONDERGOEDEREN, REGENJASSEN. HOEDEN Nieuwstijdingen Gevaarlijke koekappa,raten. Reeds eerder is erop gewezen dat benzine- kooktoestellen, zooals deze sinds kort in den han del zijn, gevaar opleveren. Thans wordt uit Box meer gemeld, dat een dergelijk toestel ontploft Is waarbij van de keuken geen muur meer bleef staan en in dit gedeelte van het 'huis een ware ruine heerscht. De vrouw des huizes, in de keu ken bezig werd door een vallend gesteente ge troffen en liep verschillende verwondingen op. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd. In het toestel bevond zich slechts 1 liter benzine beide beefhen afgeraden. Ondanks de waarschuwing „niet openen voor de trein stilstaat" opende een passagier van een trein uit het Gooi Maandagavond op het Mui derpoortstation de deur van het compartiment. Daar hij van andere reizigers, zoo bleek uit het onderzoek afscheid wilde nemen, bleef hij, ter wijl de trein geremd werd, nog even pp de tree plank staan en sprong of viel er toen af. De on gelukkige gleed tusschen het perron en de tree plank door en kwam onder de wielen terecht. Een der beenen werd hem boven de knie het an dere onder de knie afgereden. Het slachtoffer werd op het perron gebracht. Hij het vervoer was hij nog goed bij kennis en gaf toe dat het gebeurde aan eigen onvoorzichtigheid te wijten was. In zorgwekkenden toestand werd hij in het Onze Lieve Vrouwengasthuis opgenomen. "Vreesejijk ongeluk te Hoofddorp Tusschen eejn dorschmaclime. Toen de loondorscher K;. uit Hoofddorp met zijn machine aan het dorschen was, bemerkte hij dat deze plotseling langzamer ging'loopen, teeken dat er iets niet in orde was. Ei. keeker in jen (zag tot zijn ontzetting dat er een man in de machi ne zat. Terstond liet KI. zich naar beneden vallen en snelde 'naar den tractor die de idiorschmachine dreef om deze stop te zetten. Met andere aanwe zigen heeft men toen den man msef moeite uit de machine gehaald en al direct bleek, idat huig weinig meer kon baten. De linkerarm was ,hem uit het lichaam gerukt en was geheel door de machine gegaan. Het hoofd was vermoedelijk ook met het ronsel in aanraking geweest, daar dit ook bebloed was. Het slachtoffer de ruim 80-jarige L. wonende aan den Hoofdweg hoek Bennebroekscheweg bleek reeds overleden te zijn Dr. Schreuder uit Nieuw Vennep ,die inmid dels ontboden was, constateerde Men dood. Drpnkcjp autobestuurders. In den Haag hebben twee dronken woestelin gen Zondagmiddag een hevige opschudding ver wekt in de drukke Transvaalbuurt, doordat zij met een groote autobus talrijke aanrijdingen ver oorzaakt hebben. Met groote moeite slaagde de motorpolitie er in de mannen te arresteeren, toer de bus tengevolge vau een botsing met een groen tenwagen stilstond. Het bleek dat beide man nen in hooge mate onder den invloed van sterke drank waren. Zjj zijn ter ontnuchtering in be waring gesteld. De dolle bestuurder Bleek te zijn de 41-jarige Duitscher E. B., wonende aar den Loosduinscheweg. Auto dopir brug gezakt. Zaterdagochtend is te Nieuweroord een met graan 'zwaar beladen vrachtauto door de brug gelegen ten oosten van de Middenraai, gezakt en naar beneden in het water gestort. Eien vier tal bij den auto behoorende arbeiders geraakte eveneens te water. Twee wisten zich mot moei te te redden doch de andere twee de arbeiders Kreeft, en Pot zijn onder den last geraakt en verdronken. Hbld. 'Twice geestelijken verdronken. Gistermiddag waren twee r.k. geestelijken een pater en een priesterstudent aan het zwem men 'in den Rijn onder Eilden>D>; ettodent, tie 'heer Hoogveld is tusschen de Kribben blijk baar onwel geworden met het gevolg dat hij in een gévaarlijken stroom terecht kwam Pater Norbertus sprong het slachtoffer na doch zijn 'moedige poging om zijn vriend te redden mislukte Beiden werden door den stroom gegrepen en ver dronken jammerlijk. Het lichaam van den heer Hoogveld werd spoedig gevonden. Twee doktoren hebben nog gepoogd de levensgeesten op te wekken doch te vergeefs. Het lijk van pater Norbertus is afge dreven en nog niet gevonden. Op de plaats van het ongeluk is een gevaarlijke stroom in den Rijn Nazi's brengen Nijmegen in nep en roer Zaterdagavond marcheerden tachtig Nederland' cshe nationaal socialisten woonachtig in Duitsch land, Nijmegen binnen. De heeren in uniform waren met. muziek voorop naar de grens getrok ken waar zij gefouilleerd werden en het muziek maken verboden werd. Eenige ijzeren slagwa* pens werden in beslag genomen. Nadat allen de douane gepasseerd waren, werd op Nederlandsch gebied een marschcolonne geformeerd, waarbij de Duitsche commando's klonken dat het een lust was. Nagenoeg alle nationaal socialisten waren gestoken in de bekende bruine uniform met het hakenkruis op dien arm. Het marcheeren in ge sloten colonne werd toegestaan. In Nijmegen werd een vergadering gehouden, dit aanleiding gaf tot incidenten greep de politie er. voor het gebouw manifesten uitgereikt. Tpen in en wist erger te voorkomen. In tusschen was het ir. verschillende stadsgedeelten den heelen avond, onrustig. Luguber. Gistermorgen deed een landbouwerszoon, die met zijn zuster het fietspad passeerde, dat loopt van het gehucht het Loo naar het Moleneind de lugubere ontdekking, dat een 65-jarige koopman uit Udm zich aan een der langs den weg staam de boomen had opgehangen. De koopman was vader van tien kinderen. Het tragische voorval verwekte veel opschudding in het dorp. EEN KRASSE OUDE DAME. In het ziekenhuis „Calvariënberg", werd eenige dagen geleden de 85-jarige weduwe M. opgenomen, lijdende aan blindedarmontsteking. De chirurg, die haar behandelde was van meening dat een operatie het eenige redmiddel was. Eerst nadat zij met haar zoon geconfereerd had, stemde bij er in toe en gaf den chirurg te -kennen dat hij 't dan maar eens probeeren moest: misschien lukt 't wel." Alhoewel zij de eerste drie dagen na de operatie erg zwak was en men het ergste vreesde, heeft thans de betreffende geneesheer aan haar zoon mede gedeeld dat zij er weer bovenop komt. GROOTE BOERDERIJBRAND. In den grooten IJpolder is een brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbouwer C. Stof- wijk, gelegen aan den Noorderweg 179 in den grooten IJpolder. Gebrek aan bluschwater en de felle wind waren oorzaak, dat deze boerderij, welke in het uiterste Westelijke puntje van landelijk Amsterdam gelegen is, vrijwel geheel in asch werd gelegd. De oorzaak is het gevolg van onvoorzichtigheid. De kinderen van den landbouwer, wie boerderij eigendom is van het R. K. Armenkantoor, waren op den hooizolder van het middengedeelte aan het spelen. Vermoedelijk is daarbij vuur gebruikt, al thans een neef van de bewoner bemerkte onraad op de plek waar de kinderen even te voren waren ge weest.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2