Fa. n. loiirmc Binnenland. Redio Programma's WOENSDAG 23 AUGUSTUS. HILVERSUM, VARA: 8.00 gr.muizek 9,00 Vara-klein-orkest 10.00 VPRO morgenwijding 10.15 VARA: uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 de Notenkrakers 2,00 gr.muziek 2.30 orgelspel 3,00 Voor de kinderen 5.30 Albert de Booy zingt 5,55 grmuziek 6.10 Albert de Booy zingt met pianobegeleiding 6.30 R.V.U. 7.00 VARA 7.00 De ouwe heer Smit draait in z'n huiskamer een puik platenprogramma 7,45 Piano-soli 8,00 Vaz Dias en Varia 8.15 Herhaling S.O.S.-berichten 8.17 Vara-orkest 9.00 Hoorspelletje 930 Vara- orkest 10.00 Zang dubbelmannenkwartet 10.20 De Flierefluiters 11.15 grmuziek 12.00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie8.15 grmuziek 1030 morgendienst 11,00 Het ensemble van der Horst 12,00 politieberichten 12.15 gr.muziek 12,30 Ensemble van der Horst 1.15 Pianorecital 2,00 verzorgen zender 2,30 grmuziek 3,00 lezen van Chr. lectuur 3.30 bespeling van het Studio-orgel 4,30 grmuziek 4.30 vervolg orgel bespeling 5,00 kinderuurtje 6.00 grmuziek 6,30 onderwijsfonds voor de binnenvaart 7.00 poli tieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7,30 gr. muziek 7,45 A. Stapelkamp speekt, secretaris van het Chr Nat. Vakverbond 8.00 Stafmuziek van het 6e Regiment Infanterie te Breda 9,00 Mr. H. Bavïnck 9.30 vervolg concert 10.00 Vaz Dias 10.30 grmuziek. DONDERDAG 24 AUGUSTUS. HILVERSUM, AVRO: 8.00 tijdsein 8.01 grmuziek 10.00 tijdsein 10.01 mórgenwijding 10.15 grmuziek 10.30 och tendconcert 12,00 tijdsein 1201 Lunchconcert 2.00 voordracht door Marianne van Dam 2.30 kamermuziek 3,45 verzorgen zender 4.00 mevr. Ant. van Dijk 4.30 grmuziek 5.00 voor grootere kinderen 5.40 grmuziek 7,30 pianorecital 8.00 tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 Paul Godwin en zijn orkest 9.00 Avro-radiotoneel 9,25 Klas siek orkest 10.00 grmuziek 10.15 Het omroep orkest 31.00 Vaz Dias 11.10 grmuziek 12.00 tijdsein en sluiting. HUIZEN. K. R. O.: 8 00 morgenconcert 11.00 grmuziek 1130 Godsdienstig halfuur 12.00 politieberichten 12 15 het Kro-orkest. HUIZEN, N. C. R. V.: 10.00 grmuziek 10.15 morgendienst 10.45 gr. muziek 2.00 gr .platen 330 verzorgen zender 4.00 bijbellezing 5.00 grmuziek 5.15 liederen- recital 015 grmuziek 6.45 cursus knippen 7.00 politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 730 weekoverzicht 8.00 orgelconcert O.CO Ds. Elskamp 9.30 concert 10.30 Vaz Dias 10.40 grmtw'ek. Noordholland in een paar regels Üit Haarlem wordt gemeld, dat aldaar een korte, doch hevige brand gewoed heeft in de Draad- nagelfabriek der N. V. Hilarius Co. in den Waar- derpolder aan het Noorder Buitenspaarne. De pak- afdeeling werd door het vuur verwoest. Iemand, die 'naar het politierapport meldt, ih perceel Gelderschekade 48 te Amsterdam door een vrouw van tien gulden zou zijn beroofd, bleef voor de deur "van dat perceel staan schreeuwen om terug gave van zijn geld. De vrouw heeft hem toen met een mes drie steken onder en bij den rechterarm toegebracht. Naar het jongste Driemaandelijksche Bericht omtrent de Zuiderzee-werken meldt, ward van de geeboden gelegenheid om den Wieringermeerpolder onder deskundige geleide te bezichtigen, een druk gebruik gemaakt. Een excursie-brochure wordt door de directie van de Wieringermeer, Kenrtèmerpark 25, Alkmaar, gratis ter beschikking gesteld, aan welk adres tevens geleide kan worden aangevraagd voor gezelschappen, die een bezoek wenschen te brengen aan de werken voor het in cultuur brengen van de gronden. Er heeft zich een commissie gevormd om den heer Jan van Zutphen, bij gelegenheid van zijn 70-Sten verjaardag óp 7 October a.s. te huldigen. De aanbieding van een huldeblijk zal op dien dag geschieden in de grotoe zaal van het Sanatorium voor longlijders „Zonnestraal" te Hilversum. Buitenland gaan, er. er worden hooge eischen gesteld aan de, prestaties van de rijders. De redacteur van het'1 plaatselijk dagblad treedt op als paardendresseur en die gedeelte van de voorstelling vindt onder zijn leiding plaats. De aanvoerder der acrobaten is eigenaar van een magazijn van sportartikelen, een bankdirecteur vervult de rol van paukenist in het circusorkest. Desondanks heeft nog niemand den nek gebro ken, ofschoon de veelzijdige inwoners van Gaines ville zelfs slangenmenschen en koorddansers voor hun medeburgers optreden. Tot zoover de „Tel" aan welk blad wij dit bericht ootleenen. Voor ons zelf hebben we de functiës onder de autoriteiten en gezaghebbers reeds deeld, als wij hier ook eens zoo'n dergelijk circus mochten krijgen: Misschien publiceeren wij ze nog eens EEN GROOTE KATHOLIEKEDAG TE WEENEN. Dit jaar zal van 7 tot 12 September alhier de Groote Katholiekendag worden gehouden. Kardinaal Innitzer deelt hierover het volgende mee: De Katho liekendag wordt géhouden naar aanleiding van twee jubilea, n.l. het 500-jarig bestaan van den Stefanitoren en den 250sten verjaardag van de be vrijding van Weenen van de Turken. „Christus en het Avondblad", dit is het grond thema van den grooten Weenschen Katholiekendag. Men verwacht duizenden deelnemers. DE PLANNEN VAN ROOSEVELT EN DE NIRA. Généraal Johnson, de leider van de Nira, is er, na langdurige onderhandelingen in geslaagd met de werknemers in de staalindustrie tot een accoord te komen over de code, welke voor deze industrie, een der belangrijkste der Vereenigde Staten, zal gelden. President Roosevelt, die tijdelijk in Wash ington vertoeft, en hedenavond naar zijn vacantie- verblijf in Hydepark (New York) terugkeert, heeft de code reeds goedgekeurd. In de petroleumindustrie hebben de onderhande lingen niet het bevredigende resultaat opgeleverd. President Roosevelt heeft daarom vandaag besloten zichzelf te benoemen tot leider van het bureau voor de toepassing van de petroleumcode, waarover geen overeenstemming met de werkgevers kon wor den bereikt. WAT EEN GEZELLIGE MENSCHEN! Een merkwaardig circus. Op zichzelf is het reeds merkwaardig, dat de stad Gainesville in Texas een door het stadsbestuur ge- financierd circus bezit, maar het personeel van deze onderneming is nog veel merkwaardiger. Alle artis- ten van den troep zijn namelijk menschen die het eircusberoep als eerebaantje beoefenen en overdag een meer of minder nuchter beroep uitoefenen, om zich 's avonds in het circus nuttig te maken. Het is inderdaad geen alledaagsch gezicht een rechter als clown verkleed in de arena te zien. De 65-jarige rechter Mitchell schaamt zich echter hee- lemaal niet, zijn medeburgers op dezee ongewone wijze te amuseeren. Het gemeentecircus is overigens zeer rijk met clowns gezegend. Onder hen bevindt zich niet alleen een rechter, maar ook een genees heer en de commissaris van politie te Gainesville. In Texas weet men zeer goed met paarden om te Nieuwstijdingen EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. Op 16 Juni is van Rotterdam per Harwichboot vertrokken de Engelsche kapitein Brooks. Hij is niet in Engeland aangekomen en omtrent zijn verdwij ning is niets bekend. Aangenomen werd dat hij onbemerkt over boord geslagen is. Zijn vrouw is echter de meening toegedaan, dat er misdaad in het spel ds. Captain Brooks is naar Rotterdam gegaan om een schip te koopen. Volgens Mrs. Brooks waren er menschen die belang hadden bij zijn verdwijning; Ongeveer een maand later is op Terschelling aan gespoeld het lijk van een man. Het werd dadelijk begraven en eerst eenigen tijd later kwam men op het idee, dat dit wel van kapitein Brooks kon zijn. Dezer dagen nu is Mrs. Brook naar Terschelling geweest, om te trachten het lijk te identimimceeren. Dit moest geschieden door enkele voorwerpen, die men daartoe achtergehouden had. Mrs. Brooks heeft eenige van die voorwerpen, o.a. een paar gouden manchetknoopen met een afbeelding van prinses Mary en een monocle herkend, maar het horloge herkende zij niet. Zij is daardoor nog niet volledig overtuigd, dat het lijk van haar man gevonden is. Zij wordt hierin nog versterkt door de mededeelin- gen van helderzienden, die zij zoowel in Londen als in Rotterdam geraadpleegd heeft. Deze verklaar den beiden, dat haar man niet dood is, maar ergens gevangen gehouden wordt. Inmiddels heeft de politie toestemming gegeven het gevonden lijk op te graven en naar Engeland tc doen vervoeren. OVER BOORD GESLAGEN. Uit Hamburg wordt gemeld dat de eerste officier van het Hamburgsche s.s. „Kurland", dat zich van Engeland op weg naar Riga bevond, bij Terschelling oyer boord is geslagen. Het lijk kon nog niet gebor gen worden. Toen'de kapitein van Tiet 'schip dit bericht ver nam kreeg hij een beroerte en moest hij te Kiel in een ziekenhuis worden opgenomén. ACTIE VAN DE MIDDENSTANDERS. Onder leiding van den Koninklijken Nederland- schen Middenstandsbond zal op Woensdag 20 Sep tember, 's middags te halftwee, een groote demon stratie gehouden worden in den Dierentuin te 's-Gravenhage. De Bond, zoo wordt in het officieel orgaan mede gedeeld, wenscht maatregelen tot leniging van den huidigen nood en ter verbeterinng der positie van het zelfstandig kleinbedrijf. De volgende punten zullen onderwerpen van be spreking vormen: bijzondere credietverleening aan door de crisis getroffen middenstandsbedrijven en steun aan noodlijdende middenstanders; opheffing van knellende bedrijfsbelastingen en herziening van drukkende crisismaatregelen; herziening van de Win kelsluitingswet voor die bedrijfsgroepen, welke zulks behoeven; wettelijke regeling van het cadeaustelsel; regeling van het uitverkoopwezen en eenvoudige ge rechtelijke incasseering van kleine vorderingen. De „Uniek' artikelen sullen het doen. Ze zijn niet duur en gaan gepaard met een cadeau regeling die „Uniek" dat wil zeggen „wonderbaarlijk" is Ligstoelen, Rugzakken Raamhorren Thermostlesschen, zijn Zomerarfikelen welke verkrijgbaar bij Maak gebruik van onze 180 Sectie- Rittenkaarten Geldig op alle H.A.B.O Autobuslijnen Voor Kanos en Peddels Is je adres I. ].BDDI« Oudkarspel ui Firma c.lll. D lloor Hoeren Contertie [ostiums zijn lliij het adres SCHEIE Peddels uaoat t 2,25 GEUS' TABAK van 25 ct. p. pond is zoowel geschikt voor 't rooken als voor pruimen Magdalenenstraat 14, Alkmaar HERM. DU CROCQ Langeslraatj 80 - Telefoon 352 - Alkmaar Heeren-Modes ONDERGOEDEREN. REGENJASSEN. HOEDEN Klein gezin vraagt NETTE WONING in Noordscharwoude of Oudkarspel. Huurprijs ongeveer vier gulden. Briieven letter A, Bur v. d. blad. TREFPUNTEN 50 CENT boot springen.' De beidé meisjes werden door opvarenden van de Corric gered dóch het jongetje A. E. Blans, dat dadelijk na de aanvaring in de diepte verdween. Gelukkig kon het kind worden gered door zijn vader, (Me het ongeluk zag gebetiréü en een zekeren dé Groot, die zich gekleed te water bega en het ventje boven bracht. Bij deze reddingspogingen zou het ventje nog bijna zijn verdronken, wijl de redders elkaar beet grepen, toen zij ieder voor zich meenden, dat zij den drenkeling, te pakken hadden. Ge lukkig zag een derde toeschouwer, een zekere van Martens wat zich daar op het water af speelde. Ook hij begaf zich te water, waarna het kind spoedig kon worden gegrepen; Windhoiozen, onwleer en regen. God Pluvius en zijn trawanten hadden het gis teren op oïis lage landje voorzien. Het dorp Ouwerkerk op SchouwenDuiveland is gister avond om zes uur door èen hevige windhoos ge teisterd. Er werd groote schade toegebracht aan gebouwen en huizen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Boven Amsterdam en Haarlem ontlastte zich' gisteravond een zwaar onweer, gepaard met zwa ren regenval én hagel. Zware mishandeling te Maastricht. In den nacht van Zondag op Maandag is te; Maastricht een 35-jarig man, door messteken zwaar mishandeld. Men vermoedt een liefdes geschiedenis. Een 24-jarig persoon is gearresteerd Roeibootje met kinderen overvaren. Naar de Tel. meldt zijn te Botterdam vier kin deren, die in'een roeiboot zaten, aangevaren door een motorsloep, waarvan de eigenaar 'tot op he den nog'niet bekend is. De negenjarige Jantje Lijntjen en.de elfjarige Marietje Broers, die thuis behoorden op het in de Botte liggende schip de ,,Pieternella Jacoba' warer. met nog twee kinderen de twaalf- en tien jarige P. O. en A. Ei. Blans, wonende aan den Zwaanshals aan het spelevaren, toen de motor sloep genaamd „Corrie" naderde. Met volle kracht voer de Corrie tegen de roeiboot, waar door een zeer groot gat ontstond in het kleine bootje dat daarop onmiddellijk zonk. De jeug dige P. O. Blans kon nog bijtijds op de motor- G«ie|d afgcloopen. Te Botterdam werd een trambestuurder door een beroerte getroffen, zonder dat iemand er iets van bemerkte. De tram reed door, verwondde een wielrijder waarna de conducteur de tram tot stilstand bracht. De bestuurder die van het bal kon gevallen was is in het ziekenhuis opgenomen Ernstig motorongeluk. Op den Mathenesserdijk te Botterdam is een motorrijder tegen een vrachtauto gereden, waar bij hij doodelijk gewond werd öpgenomen en kort daarop is overleden. Zijn" verloofde die op idle duo zat werd zwaar gewond. Kermisgang.'t' doodgestoken. Op de kermis te Boxtel ontstond een hevige vechtpartij, waardoor de 26-jarige arbeider A. Poöters uit deze gemeente zoo ernstig door mes steken aan het hoofd werd gewond, dat hij een hall' uur later aan de gevolgen is overleden. De politie stelde terstond een uitgebreid onderzoek in. In den loop van den avond arresteerde zij den vermoedelijken dader een zekeren W. uit Boxtel die zelf eveneens door messteken in het gelaat verwond bleek te zijn. Hij ontkende echter te hebben gestoken. In het St. Liduinagasthuis waarheen men den verslagene had vervoerd werd hij met het lijk geconfronteerd. Auto te water. Tie Den Boer is een auto met drie personen in het Damsterdiep gereden, e inzittenden wisten zich te redden door uit den wagen, rfüe scheef lag te kruipen. Dó auto is geslipt bij het stoppen I De gevaarlijke ladder. Zaterdagmorgen had de metselaar A. Scboe- re uit Blerick, werkzaam aan den nieuwbouw van en sigarenfabriek te Tegelen het ongeluk van een zeven meter höogen ladder te vallen. De man liep daarbij ernstige inwendige kneuzingónl op. Nadat geneeskundige hulp was verleend is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht Dé mafi is gehuwd en vader van een gezin. Cirisismaafaiegalen voos" den Landbouw De Staatscourantvan gisteravond bevat 'de handelsbeschikking en de exportbeschikking van den (minister van Economische zaken, 'ter uitvoe ring van net Bloembollonsaneeriïigsplan 1936, als mede de •ministefieeie beschikkingen in verband niet de stichtihg van een tijdelijke graanden trale hfct'handïlsreglement, dé' statuten en het .huis houdelijk reglement dezer centrale. De minister van Economische zaken heeft be paald dat met de opsporing vak overtredingen en voorschriften bij of krachtens de Landbouw- crisiswet 1933 aangegeven, beiast zijn, behalve de reeds aangegeven ambtenaren,; de controleurs der Tarwewét, Cfisisvarkenswet en Cxisiszui- velwet. alsmede de controleurs dier Lanidbouw;- crissiwet 1931, die als zóódanig door den met llle zaken van den landbouw belasten 'minister zijn aangesteld. Uit tien Omtrek Alkmaar. Ook Alkmaar begint last te krijgen van de politieke deining onzer dagen schrijft het Nrd. H. Dagblad. Op de Zaterdagavondmarkt is het reeds tot botsingen gekomen. Daar colporteerden «enerzijds in zwart hemd gekleed NSB.-ers Mussertgroep met hun orgaan „Volk en Va derland" 'terwijl politieke tegenstanders het or gaan der SDAP. Vrijheid, Arbeid en Brood" te koop aanboden. Omstreeks acht uur ontstonden op de Laat opstootjes, doordat een opgewonden menigte dp zwarthemden uitschold en bedreigde Tien laatste waren deze genoodzaakt de boenen te nemen en het huis van een partijgenoot binnen te vluchten. Voor dit huis bleef het nog eenigen tijd rumoerig. De politie scheen geen reden te vinden hier in te grijpen. We willen hopen.dat het hierbij blijft. Onze publieke straten zijn er niet, om politieke tegenstellingen uit te, vechten Hét rustig winkelende en koopende publiek is op dergelijke relletjes heelemaal niet gesteld. Laten beide partijen verstandig zijn en zulke botsingen vermijden. Anders zou hier evenals elders een colportage verbod, urgent worden. Alkmaar. Er ie hier ter stede officieel bericht ontvangen dat H.K.H. Prinses Juliana de a.s. 1 Oetober- feesten persoonlijk zal komen bijwonen BERGEN. In de Vrijdagavond te Bergen gehouden raads vergadering is besloten 8 tegen 2 stemmen, een kampeerverbod in te stellen, behalve voor mili tairen. Aan B. en W. werd. onder te stellen vaar- waarden, de bevoegdheid verleend het kampeeren overdag toe te staan. De voorzitter deelde mede, dat er in den laatsten tijd herhaaldelijk klachten wareni ngekomen. Van het groote kamp aan den Buerweg van ruim zeven-

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2