.23 Raedpraetje Langs Dwaalwegen NOORDSCHARWOUDE. De BENOEMING VAN DEN CORRESPONDENT DER ARBEIDSBEMIDDELING. VAN ZEVEN PATRIARCHEN. Er waren eens zeven Patrairchen, die uitverkoren waren tezamen een Raad des Volks te vormen, dit te besturen naar hun rechtvaardig oordeel en zich te verdiepen in vele en velerlei aangelegenheden, de belangen hunner onderdanen rakende. Hiertoe vereenigden zij zich dikwijls om eenen groenen tafel staande in een fraaie zaal van een fraai gebouw, alwaar zij zich, na door een lieftallige jonge maagd gelaafd te zijn met eenen verwarmenden of ver koelenden dronk, naarstig bezig hielden die wijsheid te pachten,, dewelke zij noodig hadden, tot het ge ven van hun oordeel, dat niet zelden een Salomons- oordeel genoemd mocht worden. En deze Patriar chen kozen uit hun midden er twee, wien zij de grootste wijsheid toekenden en boven allen stond de Opperpatrairch, een van hooge geboorte, die door de gunst en genade eener wijze vorstin uit verre streken derwaarts getogen was. Maar nu geschiedde het, dat deze wijste patrairchen tezamen met den Opperpatriarch meenden, dat de taak hunner broe deren nog slechts behoefde te bestaan in het pluk ken van hunne baardharen en het bekluiven hunner vredespijpen, en de eenige klanken, welke zij nog ter vergadering behoefden uit te stamelen, een „ja" en een „amen" zouden zijn. En de Patriarchen, die vóór alles mannen des Vredes wilden zijn, bogen ootmoedig hunne grijzende hooiden, verdiepten zich in de stukken, welke de Raad van drie hen beliefden ter kennisse te brengen, en nepen hun lippen op elkander, om ze slechts te openen, wanneer de Opperpatriarch hiertoe bevel gaf. Maar nu geschiedde het, dat oorlog en pestilentie over het volk kwam, en nadien een tijd van stilte volgde een tijd waarin de ijverigsten hunne uren in lediggang moesten doorbengen. en alle ouden des volks, nog wijzer dan onze Patriarchen zich de schedels bekrbden, die weldra geen haren meer be vatten om in radeloosheid te worden uitgetrokken. En in die dkgen vaardigde de wijze vorstin een wet uit, waarin den Patriarchen opgedragen werd, eerlijke en vroede mannen aan te wijzen, wier taak het zou zijn, een schakel te vormen tusschen hen, die arbeid wenschten en zij, die nog dienaren van noode hadden. En de eersten waren vele duizenden, de laatste enkele tientallen, en de taak der schakel mannen was zwaar. Toen nu onze Patriarchen weer te zamen waren, en de plechtige ceremoniën van het lezen der han delingen van de vorige bijeenkomst welke verricht werden door den Opperpatriarch toegevoegden Op- perschrijver, een man van vele kundigheden, ten einde waren, sprak de Opperpatriarch „Mijne broederen, hte is u allen bekend, dat onze schakelman vervangen wenscht te worden, en heb ben wij langdurige besprekingen dienaangaande ge voerd. En wij, de Raad van drie, hebben goedgevon- d eneen man aan te wijzen, vergrijsd in den dienst der Patriarchen, die naast de schoone taak onzen onderdanen goede behuizingen te geven, trotsche bruggen te bouwen, en hen op effen paden te laten wandelen, ook nog een nieuwe schakel wenscht te zijn in den ketting die Heer en Dienaar aaneen moet smeden. En de overige Patriarchen knikten zwijgend, en prezen hierdoor het wijs beleid hunner Overmannen, behalve één, die zijn eerbiedwaardig hoofd schudde en den Opperpatriarch verzocht iets in het midden te mogen brengen, hetwelk hem ge nadiglijk werd toegestaan. „Is het U, o, Opperpa triarch bekend, zoo sprak hij, dat het onze vorstin behaagd heeft te bevelen, dat deze schakelmannen niet door den Raad van Drie, doch door den Raad van Zeven moet worden beroepen? Is het thans niet den tweeden keer, dat ik, o, Opperpatriarch. mijn stem moet verheffen, daar ook het gebouw, waar onze zonen en dochteren in de wijsheid hunner vaederen onderwezen worden, gedeeltelijk tot stand kwam, zonder dat ik en mijn vier broederen daar over gehoord zijn? Zijn wij Patriarchen, of zijn wij het niet?" Gramstorig fronste de Opperpatriarch zijn zwarte brauwen en bevend wachtten de overigen de komen de ontzettende gebeurtenissen, die over hun onschul dige hoofden zouden komen. Driemaal fronste de Opperpatriarch, driemaal doorboorde hij den stou ten spreker met een vernietigenden blik, toen beval hij den gerechtsdienaar hem en de overige leden van den Raad van Drie leeren kussens in hun zetels aan te brengen en zij zaten hooger dan ooit te voren. En plechtig zwegen de overige vier Patriarchen en FEUILLETON Hij schreef gedichten, die gelezen mochten worden, niet zonder talent, bewoog zich vrij in het gezelschap, dat hij wist te amuseeren door zijn geestige kwinkslagen en was steeds bereid aan de spits te staan van liefdadigheidscomite's, maar niemand die het zou hebben vermoed;, dat hij dit deed om zijn ware karakter te verbergen. Onder het mom der menschlievendheid, verborg hij met een zoet lachje en medelijdende trekken zijn heb zucht 'en eerzucht. Hij speelde den menschenvriend, een ruw woord hinderde hem blijkbaar, deed zich vroom voor, vermeed echter elk godsdienstig gesprek om zich niet te verraden. Hij leende geld uit tegen hooge r.te en wist het zoo aan te leggen, dat men toch in de waan verkeerde, alsof hij daarmede een offer bracht, slechts om de menschen uit hun nood te helpen was hij daartoe bereid. Mochten er echter in het kleine stadje al men schen zijn, die zich door hem lieten bedriegen, niet tegenstaande zij in zijn weldaden geloofd er waren er ook, die hem doorzagen, doch die neetten zijn vijanden, die hem benijdden en hem de achting van velen niet gunden. Met dezen man was Plösznitz sinds jaren bevriend. Beiden kenden elkander door en door en de een vertrouwde den ander niet. Het was dan ook geen vriendschap, die hen samenbond, maar de in vele zij steunden hunnen broeder niet, die met het schaamrood op de kaken, voor zich henen staarde. En nog vele jaren regeerden zij, de Raad van Drie, en was de Raad van Zeven zijn onderdanigen die naar Alzoo geschiedde in den gemeenteraad van Noord- scharwoude, op den 18 Augustus 1933, toen het raads lid Kwadijk een opmerking maakte naar aanleiding van het feit. dat B. en W. den gemeenteopzichter Oosterlee benoemd hadden tot ocrrespondent der arbeidsbemiddeling, waarbij de heer Kwadijk meen de, dat aan zijn rechten als raadslid tekort gedaan werd. Wanneer wij de wet op de arbeidsbemiddeling naslaan, vinden wij als artikel 17: „Met de dagelij ksche leiding is een agent der arbeidsbemiddeling belast. De agent wordt door den gemeenteraad benoemd, geschorst en ont slagen, tenzij eene algemeene gemeenteverorde ning anders bepaalt en geniet een door den ge meenteraad te bepalen jaarwedde." Duidelijk genoeg! Een verordening als genoemd bestaat niet te Noordscharwoude, zoo wij uit be trouwbaren bron vernamen. De mededeeling van den Burgemeester „dat het altijd zoo gegaan was snijdt ons inziens geen hout. Maar absurd vinden wij het dat de gemeenteraad door blijft doedelen, en nie mand zijn mond open doet als een collega voor de rechten van hen allen opkomt. De zaak moge dan niet van groot gewicht zijn, het gaat hier om het spel en niet om de knikkers. Als wij raadslid waren, zouden wij elke gelegenheid dat we wat te zeggen hadden, en die zijn er waarachtig niet veel meer, gretig aangrijpen om zoodoende ons presen tiegeld te verdienen. Maar de heer Kwadijk toonde zich ook een bange lijk broertje, en had eich niet in een hoekje behoe ven te laten drijven. Zijn Alkmaarsche collega's brengen zoo'n zaakje voor de vereeniging van gemeenteraadsleden, die dat wel uitknobbelt. In ieder geval het is een slappe geschiedenis geweest dien avond! Uit den Omtrek ALKMAAR. Er liepen den laatsten tijd geruchten, dat in Alkmaar de ziekte van Weill geconstateerd was. Voornamelijk bestond vrees dat het familiebad „De Bergermeer" besmet zou zijn. Het blijkt thans dat de vrees ongegrond is, en er geen bezwaar bestaat van het gemeentebad gebruik te maken. STOMPETOREN. Het driehonderdjarig bestaan van de Schermer. Het 300-jarig bestaan van „De Schermer" zal 6, 7 en 8 September te Stompetoren op grootsche wijze worden gevierd. Een omvangrijke land- en tuinbouwtentoonstelling zal een beeld geven van de producten, die deze 4400 H.A. groote poolder plevert Dat daarbij de zaken goed worden aangepakt, bewijst het feit, dat de heer Velders uit Den Haag. die de Ned. Tuinbouw tentoonstelling te Keulen étaleerde, dit ook in „De Schermer" zal doen volgens een speciaal schama in een tent, die een afmeting heeft van 30 x 20 M. De droogmaking van de Schermeer, een van de laatste diepe maren om Alkmaar, die door Leehg- water worden drooggelegd,geschiedde op initiatief van Alkmaarsche regenten, gesteund door dé be kende Amsterdamsche geslachten, Cromhout en Oetgens, die omstreeks 1628 het groote Amsterdam door compromis tusschen gezag en macht, tot groo- ten bloei wisten te brengen. Tusschen Alkmaar en den polder heeft steeds een hechte band bestaan. Garantiefonds. Tot op den dag van heden worden de bestuurs vergaderingen van den polder nog regelmatig in het stadhuis te Alkmaar gehouden en het is dan ook begrijpelijk, dat het stadsbestuur, evenals dit bij de herdenking van het tweede eeuwfeest het geval was, medeleeft met de herdenkingsfeesten en dit daad werkelijk toont door in het garantiefonds voor een bedrag van f 1000.— deel te nemen. Programma. In de Schermer leeft de geheele bevolking met het feest mede. Daardoor wordt het mogelijk een oud-Hollandsche bruiloft op te voeren, waaraan 40 paren deelnemen in oud-Hollandsche costuums in hoofdzaak uit familiebezit bijeen gebracht en op komende in sjeezen en boerenkarren uit de vorige eeuw. De bruiloftsgasten zullen oude dansen uit voeren en de vertooning van het 17-eeuwsche ope retteblijspel „De Vrijstermarkt in 1669 of Tetjeroen te Schermerhorn" bijwonen. Voor dit spel werd de regie, evenals voor de boe renbruiloft, naar adviezen van den bekenden West- Frieschen Folklorist Dr. Van Balen Blanken, ver zorgd door den heer Ridderikhof te Hoorn, terwijl de muzikale leiding berust bij den heer Zaal uit Alkmaar. Ma Bierman, de bekende West-Friesche-voor drachtkunstenares en haar partner uit de Hoornsche revue's, Jan de Boer, verleenen hun medewerking. Het geheel, dat in speciale decors ter breedte van 26 M. en ter hoogte van 7 M. gespeeld wordt, zal uit folkloristisch en historisch oogpunt een waar dige weergave worden van hét plattelandsleven in het verleden. Den eersten dag wordt de bruiloft en de Vrijster- markt des middags, de beide andere dagen des avonds opgevoerd onder de belichting van groote schijnwerpers. In een speciale feesttent, plaats bie dende aan 1200 personen, zorgt een uitstekende Jazz band voor dansmuziek, afgewisseld door Cabaret kunst, waarvoor onderahandelingen gaande zijn met Jan van Riemsdijk en Tholen en Van Lier. De geschiedenis van de Vrijstermarkt. Dat de Vrijstermarkt in werkelijkheid bestaan heeft, daarvan verhaalt P. de Neijn in zijn „Lust hof der Huwelijken." Wij lezen daarin, dat een jonge man, die wenschte te trouwen, den omroeper van het dorp bij zich liet komen, en hem verzocht bij bekkenslag de vrijsters, die rustig en lustig zijn om te trouwen, op te roepen om in de herberg te verschijnen, waar brandewijn, tabak en bier, op kosten van den jongeling gratis te krijgen zou zijn. Na gemeenschappelijk te hebben gedanst en gedfon- ken, plaatsten'de vrijsters zich aan den eenen en de vrijers zich aan den anderen kat van de ruimte. Tusschen beiden kwam dan een makelaar, die in het oor van den vrijer fluisterend vroeg: in welk meiske hij behagen had. Daarna prees hij den vrijer bij de vrijster aan; kwa mer een accoord, dan moest de bruidegom de verteringskosten van het gezelschap betalen. Verdere bijzonderheden. Den eersten dag van de herdenkingsfeesten wordt de tentoonstelling na een herdenkingsrede van Prof. Schermerhorn en den dijkgraaf, de heer C. Kramer Clynis, officieel door den Commissaris der Konin gin, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll geopend, waarna een paar honderd genoodigden aan een open oud-Holland- schen koffietafel zullen deelnemen, die verzorgd wordt e bediend door de leerlingen van de boerin- nenschool te Alkmaar, gekleed in oud-Hollandsche costumes, onder leiding van de directie van de landbouwhuishoudschool, mej. v. d. Weiden. Den tweeden dag worden er des middags kinder feesten gehouden en een luchtballon opgelaten, des avonds boerenbruiloft en boerendansen en opvoering van „Tetjeroen", onder verlichting van schijnwer pers. Het mag een goede gedachte van het comité wor den genoemd, om aan alle schoolkinderen een door den kunstschilder A. Colnot vervaardigde herden kingsplaat uit te reiken. Den derden dag wordt er des middags een groote prijzendraverij gehouden; des avonds boerenbruiloft „Tetjeroen" en cabaret, met als slot een groot vuur werk. Zooals men ziet een programma dat er mag zijn en dat, wanneer het weer medewerkt, stellig dui zenden uit Noord-Holland naar de Herdenkingsfees ten zal trekken. Buitenland opzichten overeenstemmende karaktereigenschappen. De kapitein was Niemitz's tusschenpersoon, zijn agent, wanneer het geldzaken betrof, die Niemitz niet persoonlijk kon behandelen en op deze wijze had Plösznitz door des apothekers hulp kunnen leven. De beide mannen zaten in de woonkamer, welke door den apotheker hoogst artistiek was inge richt. De kapitein zat aan de tafel, op welke een leege wijnflesch stond; met de vingers van zijn rechter hand trommelde hij zacht, als ware hij in een ge moedelijke stemming, op den tafel, terwijl zijn blik elke beweging van den in opgewonden stemming op en neer loopenden apotheker volgde. Er had een zeer belangrijk gesprek tusschen hen plaats gehad, want Niemitz gelaat toonde hoogroode vlekken en zijn handen gesticuleerden druk wanneer hij het woord voerde. „Plösznitz, u is niet oprecht!" riep Niemitz en wandelde verder. Deze woorden schcenen den kapitein weinig te in teresseeren. „Ik ben altijd oprecht", antwoordde hij kalm, doch hij nam een houding aan alsof hij door dit verwijt eenigszins geschrokken was. Hij antwoordde: „In elk geval tegenover U!" „U heeft geen enkele reden tegenover mij onop recht te zijn, want ik heb u menig offer gebracht," antwoordde de apotheker. „Nooit heb ik u afge wezen, wanneer u zich tot mij wenddet en het mij mogelijk was u te helpen. Vele malen viel het mij moeilijk, en u overschat mijn toestand evenzeer als zoo vele menschen het doen:" „Ik houd u voor een rijk man, meer niet," was het rustige antwoord van den kapitein. „Ik ben het niet." De Paus en zijn gezelschap zijn aan een gxoot gevaar ontsnapt. Een militair vliegtuig is namelijk neergestort op den weg, waarover een paar minuten tevoren de Paus zich van Castel Gandolfo naar het Vaticaan had begeven. De machine sloeg over den kop door de telegraafdraden heen en werd vernield. De piloot liep echter slechts lichte verwndingen op. LINDBERGH NAAR ENGELANDt De Britsche minister van Luchtvaart heeft aan Lindbergh verlof gegeven naar de Shetlandeilanden en vandaar naar Schotland en Engeland te vliegen Men weet nog niet wanneer de vlieger en zijn echt- genoote in Engeland zullen aankomen. HET PROCES VAN DER LUBBE. De president van de Vierde kamer van het rijks gerechtshof heeft bepaald, dat het proces inzake d enbrand in den Rijksdag zal beginnen op Donder dag 21 September a.s. des morgens om 9 uur. Het „Ik kan zelf ongeveer berekenen, hoeveel geld u verdeint. Er zijn weinig menschen, die hun kapitaal zoo gemakkelijk verdienen. Heeft u minder dan vijf tien tot twintig procent genomen?" „Maar mijn beste vriend, u kent de verliezen niet, die ik heb geleden," viel Niemitz hem in de rede en richtte niettegenstaande zijn vriendelijke trekken een hatelijken blik op den kapitein. „U kent die niet. Ik wil gaarne elk mensch van dienst zijn, ik breng hen gaarne een offer, maar ik heb ook plichten tegenover mijzelf en mijn dochter." „Daarom juist moet ge mijn raad opvolgen," merkte Plösznitz op. „Uw raad," herhaalde Niemitz met een spottend lachje. „Ik zou den baron, wiens landgoed overbe last is met schulden, mijn vertrouweij schenken en hem nieuwe sommen leenen. ik moet neen, ik bewandel liever den zekeren weg en verlang het geld terug, dat ik hem geleend heb, wanneer het nog niet te laat is en wellicht is het thans reeds te laat!" Plösznitz schudde onwillig het hoofd en stond langzaam op. „Waarde vriend, uw ilt mij niet verstaan en u negeert opzettelijk, wat ik u gezegd heb," ant woordde hij. „Ik heb toegegeven, dat Buschbeck diep in de schulden zit; ik heb verder erkend, dat zijn landgoed door schromelijke verwaarloozing niet meer waard is dan de schulden waarmede het is belast; maar ik heb u ook uiteengezet, dat slechts weinige jaren en een uitstekende leiding noodig zijn om het weer in goeden staat te brengen, dan zal het onge twijfeld het dubbele waard zijn. Was ik een rijk man, dan zou ik het landgooed thans koopen en goede zaken daarmede maken." „Zouden ook anderen mij dit zeggen?" vroeg de voorzichtige apotheker. proces zal hoofdzakelijk in Leipzig worden gevoerd, terwijl het getuigenverhoor voorzoover het betrek king heeft op de bewijsvoering, in*het Rijksdagge bouw zal plaats vinden, aangezien de meeste getui gen in Berlijn wonen. GROOT SPOORWEGONGEVAL IN AMERIKA. Vier personen zijn gedood en acht gewond, doordat negen va nde tien slaapwagens van den express- trein van New York naar New Orleans zijn ont spoord en in het water gevallen. Het'ongeluk had plaats op de brug over de Ana- costa welke sterk is gewassen als gevolg van de jongste zware regenbuien. Blijkbaar zijn de funa- menten van de brug door het water ondermijnd want nauwelijks bevondij de wagons zich op de rails van de brug of de locomotief ontspoorde en viel in de rivier, gevolgd door de slaapwagens. Onder de dooden bevinden zich de macihisnaGd agnwebt dooden bevinden zich de machinist en de stoker. HONGERSNOOD IN RUSLAND. Uit Berlijn wordt gemeld, dat talrijke Duitsche en buitenlandsche persvertegenwoordigers op uitnoo digmg van het Evangelische persverbond bijeengeko men zijn ter bespreking van den oproep van den aartsbisschop van Weenen aangaande den hongers nood in Rusland. In de openingsrede werd gezegd, dat de Duitsche evagelische kringen het initiatief met vreugde begroetten en de hoop koesterden dat de protestantsche kerken in het buitenland een der gelijke actie op touw zullen zetten om in samenwer king met de katholieke kerk aan d eredding der Russische christenen te helpen. Een drietal personen die pas naar de Sovjet Unie geweest waren, schetste vervolgens den nijpenden nood die daar heerscht. Dat de toestand er slecht is bewijst ook het bericb uit Moskou, dat de autoriteiten voornemens zijn in eenige gebieden van de Sovjet Unie wegens het gebrek aan vleesch geconserveerde levensmiddelen te distribueeren en vleeschlooze dagen in te voeren Deze maaregel zou ook worden genomen voor de arbeidersbevolking en voor de militaire troepen. De vroegere voorzitter van den raad van Volks commissarissen Syrzow, is verbannen naar Astrakan Ook een afgezant van den paus, die uit Rusland in Rome is teruggekeerd, heeft mededeelingen gedaan over zijn slechte ervaringen aldaar opgedaan. In den komenden winter verwacht hij een vreeselijken hongersnood. De afgezant vertelde den Paus, dat naar schatting 1012 millioen menschen den komenden winter van honger zullen omkomen. Toen de paus dat vernam, kon hij zijn tranen niet bedwingen. Na een oogenblik van stilte had de paus zijn zelfbeheersching herwonnen en zeide rus tig: ,wij moeten een middel vinden om dit het koste wat het kost te voorkomen." Men gelooft dat de paus overweegt hulpexpedities naar Rusland te zenden, zooals dit ook eenige jaren geleden geschied is. DE DUITSCHE VOLKSLIEDEREN. Naar men meldt heeft de Pruisische minister van volksvoorlichting en propaganda vastgesteld, dat het zingen en spelen van het Deutschland- en het Horst Wessellied in ontspanningsgelegenheden en café's verboden is. Voor ontheffing van deze bepaling moet 24 uur van te voren de goedkeuring van de politie geh vraagd worden. Deze verordening teredt in werking 1 September. Men wil er door bereiken, dat vader- landsche wijdingsliederen niet gezongen worden of gespeeld dan bij gelegenheden die door hun ernst en grootte tot een dergelijke uiting aanleiding ge- Enigen tijd geleden zijn in een achterbuurt vaii New York de lijken van Jack Lipitz en Johnnie Ze- otta twee bekende figuren uit de onderwereld van New York met eenige kogels in het achterhoofd gevonden. Gisteren heeft de politie te Brooklyn we derom de lijken van twee bekende misdadigers ont dekt, die op dezelfde wijze waren vermoord. Boven dien von men gisteren in het water het in een zak genaoide lijk van den bekenden misdadiger Nathan Reiner, die vijf maanden geleden uit de gevangenis op Welfare Island ontsnapte. Dat is de derde maal binn enkorten tijd dat een in een zak genaaid lijk wordt gevonden. Zijn vrouw is gearresteerd en zal een nader verhoor ondergaan. De politie is van meening dat de sterke stijging van het aantal onderlinge moorden door leden van de onderwereld het gevolg is van de verwarring die veroorzaakt is door de opheffing van het drankver- bo.d Zij gelooft dat <ie ondewereld bezig is zich zelf op te ruimen. „Anderen kunnen u dat niet zeggen, omdat zij het landgoedniet zoo goed kennen als ik. Wat kunt U wagen? Het zal u niet moeilijk vallen alle hypo theken, die op het landgoed rusten, over te nemen, dan is u al reeds de eigenaar van het groote, uitge breide landgoed. Dan hebt u het recht elk oogenblik de hypotheken op te zeggen en Buschbeck kan die niet betalen. Het landgoed moet verkocht wor den en geen mensch zal zooveel bieden, dat het de hypotheken opbrengt het landgoed is dan uw eigendom en u kunt op het slot de plaats van Buschbeck innemen. Prikkelt dat niet eenigszins uw eerzucht?" De borst van den apotheker ging wat sneller op en neer, want zijn eerzucht werd bij deze slinksche wijze bij hem opgewekt. De gedachtte eigenaar te worden van het groote landgoed had ongetwijfeld veel aanlokkelijks, maar hij was te schrander, om zich daardoor te laten verleiden. „U is de vriend van den baron en toch spreekt gij op het oogenblik tegen hem," zoo merkte hij op. De kapitein lachte even, hij voelde zijn overwicht. „Spreek ik dan tegen hem?" antwoordde hij. „Maar. mijn beste vriend, u beoordeelt mij geheel verkeerd. De zaak zit zoo. Dat Buschbeck volgens mijn overtuiging door zijn losbandig leven binnen afzienbaren tijd totaal zal geruneerd zijn, staat bij mij vast. Hij kan het landgoed op den duur niet blijven behouden, en ik zou juist willen verhoeden, dat het in vreemde handen overging, dat anderen voordeel daaruit zouden trekken; die wilde ik u deelachtig doen worden en niemand kan mij een verwijt er van maken, dat ik daarbij tegen Busch- becks belangen handel. U moet er toch van over tuigd zijn, dat ik niet in staat zou zijn een vriend nadeel te berokkenen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 5