Harddraverijdag te Medemblik A. E Radio Programma's WOENSDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM, VARA: 8.00 gr.muziek 9,00 orgelspel 9,30 gr.muziek 10.00 VPRO morgenwijding 10.15 uitzending voor de arbeiders in de continu-bedrijven 1200 de Flierefluiters 12,30 orgelspel 12,45 de Fliere fluiters 1,45 de Notenkrakers 3,00 Voor de kin deren 5,30 Amsterd. Orkestvereeniging 6.00 Voordracht 6.15 vervolg Amsterd. Orkestvereen. 6,45 actueel allerlei uit de arbeidersbewegijp door het NVV 7,00 Oskestvereeniging 7,25 Accor deon en piano door Cor Steyn en Joh. Jong 7,40 Amsterd. Orkestvereeniging 8,00 herhaling SOS- berichten 8.02 Vaz Dias 8.15 De Flierefluiters 8,45 de chansonnieds, Anita Cazals, Anny Prins, Jos. Heydens. Jo Corr 9.00 VARA-orkest 9.45 vervolg chansonniers 10,10 Vara-orkest 11,00 Vara-tooneel 11,15 de Notenkrakers 12,00 tijd- HUIZEN, NCRV: 8.00 schriftlezing 8,15 gr.muziek 10,30 mor gendienst 11,00 piano-duetten 12,00 politieberich ten 12,15 gr.muziek 12,30 middagconcert 2,00 verzorging zender 2,30 praatje voor jeugdige Post zegelverzamelaars 3,00 Concert 5.30 kinder uurtje 6.00 landbouwhalfuurtje 6,30 onderwijs fonds voor de binnenvaart 7,00 politieberichten 7,15 persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 7,30 spreker Dr. F. J. Krop 8,00 zang 9,00 Ir. Joh. Kooijmans 9,30 Amsterd. Salonijorkest 11.00 grmuziek. DONDERDAG 14 SEPTEMBER. HILVERSUM, AVRO: 8,00 tijdsein 8,01 grmuziek 10.00 tijdsein 10.01 morgenwijding 10.15 grmuziek 10.30 piano recital 11,00 voordracht 11,30 zangvoordracht 12.00 tijdsein 12.01 lunchconcert 2.15 kamer muziek 2,45 grmuziek 3.15 voortzetting kamer muziek 3,45 overschakeling naar den zender Kootwijk 4,00 Mevr. Ant. van Dijk 4,30 grmu- I ziek 5.00 voor grootere kinderen 5.40 voor- 1 avondconcert 6,30 sportpraatje 7,00 vervolg vooravondconcert 7,30 causerie 8,00 tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 mevr. Ketelaar-van Goch spreekt een opwekkend woord voor de as. zonne straal-collecte 8,15 Aansluiting met het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag in de pauze Radio-tooneel 10.15 gr.muziek 10.30 Kovacs Lajos 11,00 Vaz Dias 1110 Kovacs La- jos 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN, KRO: 8.00 morgenconcert 11,00 grmuziek 11,30 godsdienstig halfuurtje 12,00 politieberichten 12.15 Kro-orkest HUIZEN. NCRV: 10.00 grmuziek 10.15 morgendienst 10.45 gr. muziek 2,00 cursus 3.00 huishoudelijke raad gevingen 3,30 verzorgen zender 4,00 bijbelle zing 5,00 cursus 5,30 liederen-recital 6,45 cursus 7,00 politieberichten 7,15 gr.muziek 7,30 weekoverzicht 8,00 Concert 10.30 Gramo- foonmuziek. Nieuwstijdingen HET UNIFORMVERBOD. Mr. Boon c.s. hebben op het wetsontwerp tot aan vulling van het Wetboek van Strafrecht met het oog op kleedingstukken en onderscheidingsteekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven (het ontwerp in zake het z.g. uniformver bod een amendement voorgesteld, waarvan de be doeling is, om onder het nieuwe artikel 435a van het Wetboek van Strafrecht ook het uitsteken van par- tijvlaggen en andere emblemen (bezems er derge lijke), die uiting zijn van een bepaald staatkundig streven, op te nemen. DE MOORD TE WOERDEN. Bij de moordzaak op jhr. v. I. werd het vermoe den uitgesproken dat de dader De B. het Duitsche meisje had willen bezoeken. Men deelt ons mede, dat het bedoelde meisje zeer gunstig bekend staat, terwijl over het huwelijksleven van De B. vreemde geruchten de ronde zouden doen. Het bewuste meisje verklaart wel doo r De B. lastig te zijn gevallen en voor autotochtjes uitgenoodigd, waarvan zij echter niet gediend was. De B. zou ook getracht hebben 's nacht op 22 Augustus het huis van jhr. Van I. bin nen te dringen, doch deze heeft De B. op het ver keerde van zijn gedrag gewezen, wat wellicht kwaad bloed heeft gezet. Men vermoedt dat bij een volgend twistgesprek over deze kwestie, toen De B. zijn po ging herhaalde, deze laatste zijn revolver heeft ge trokken en jhr. Van I neergeschoten. „Het is mij een behoefte nogmaals uiting te geven aan mijn diep gevoelden dank jegens allen, die Zaterdag uit alle deelen des lands in het Stadion te Amsterdam zijn samengestroomd om mij blijk te geven van hun liefde en aanhankelijkheid en (die dezen dag tot een onvergetelijken feestdag voor mij hebben gemaakt." WILHELMINA. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zaterdagmorgen plus minus tien uur is de heer M. de Vries uit Leeuwarden op den Frieschen straat weg onder Hoogkerk ter hoogte van Slaperstil bij ht passeeren van een vrachtwagen door tot nog toe onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom opgebotst. De botsing was zoo hevig, dat alle zeven inzittenden, de bestuurder, zijn vrouw en vijf kin deren werden verwond. De vrouw en het jongste 1-jarig kindje zijn zoo ernstig verwond, dat zij di rect naar ht Academisch Ziekenhuis te Groningen moesten worden overgebracht. De toestand van de vijf anderen is minder ernstig. nen werkte. De boer kwam nog juist op tijd omj ie zien hoe het laatste briefje verdween. De geit had daarmede meteen zijn doodvonnis geteekend, wfeht het slimme boertje liet het dier, met toestemnüAg van den eigenaar terstond geslacht. In de maag werden de resten gevonden, bijeengezocht en naar dp Nederlandsche bank gestuurd! die thans onder zoekt of van restitutie sprake kan zijn. STEUNREGELING STOPGEZET. Naar het Corr. Bur. verneemt, heeft de minister van Sociale Zaken /besloten de steunverleening aan de werklooze leden van de landelijke federatie van bouwvakarbeiders /in Nederland met Ingang van 10 Sept. a.s. voor het geheéie land stop te zetten. De oorzaak is gelegen in een loongeschil met de stuoadoors, die de nieuwe tariefsverlaging niet wen- i scheii te aanvaarden. Buitenland "Tijdens autoraces om den prijs van Moza Italië zijn in een wedstrijd drie renners ver ongelukt. 1In tegenwoordigheid van de Belgische Koninklijke Familie zijn Zpndag de twee veel besproken Scheldetunnels geopend, die totaal ongeveer 18 millioen gulden gekost hebben. Met den bouw is in April 1931 aangevangen. Als nieuwe president van Cuba is geko zen prof. Gran San Martin. Een nieuwe re geering is gevormd. KINDERVERLAMMING TE VLAARDINGEN. Thans is te Vlaardingen het tiende geval van kinderverlamming geconstateerd. Een boer te Alphen aan den Rijn, had, toen hij op het land bezig was zijn vest uitgetrokken en in het gras gedeponeerd. Een geit van zijn buurman, blijk baar nog al nieuwsgierig aangelegd besloot eens te nspecteeren en vond een portefeuille „met inhoud". Nu zijn geiten alleseters en zoo is het ook niet zeer verwonderlijk dat het beestje aan de porte- fauille begon te knagen en de bankjes van tien er was totaal tweehonderdzestig gulden naar bin- GROOTVORSTIN ALS JOURNALISTE. Grootvorstin Maria van Rusland heeft een reis. door Duitschland ondernomen en schrijft heden voor de Heartspers een serie artikelen over haar Naar wjj vernemen is, halhoewel de inschrij ving nog niet is gesloten, het aantal thans rgeds ingeschreven paarden zoo groot, dat het aan geen twijfel .onderhevig is, of de MedembliMker Harddraverij zal wederom een der belangrijkste worden van Noordholland. De snelste dravers BRAND op een sportterrein. Zondagmiddag om kwart over vier is tijdens den jubileumwedstrijd van H. B. S. tegen een Haagsch elftal op Houtrust brand ontstaan in den rechter vleugel van de Houtrusttribunes, welke geheel door het vuur verwoest werd. Een oogenblik heeft groot gevaar bestaan voor de villa's langs de Houtrust- laan, maar door krachtdadig optreden der Haagsche brandweer heeft men het vuur weten te beperken. VERDRONKEN. Het anderhalfjarig dochtertje van de familie Nijs aan het Teugenaarspad te Oss is spelende in een nabij de woning staande kuip met water gevallen en verdronken. „Tel." NOG EEN KIND VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het tweejarig dochtertje van den heer C. Hoogeveen te Aalsmeer-Oost te water geraakt. Zij werd na tien minuten opgehaald. Een geneesheer heeft nog door toepassing van kunst matige ademhaling getracht de levensgeesten van de kleine weer op te wekken, doch dit mocht niet baten. In den nacht van Zondag op Maandag hoor den voorbijgangers in een boot aan het Noord- vliet te Leeuwarden, gekreun. Uit een nader onderzoek bleek, dat onder een overkapping een man lag, die dood was en wiens kleeiing er op wees dat hij in het water had gelegen. Het bleek te zijn de 48-jarige A. Z. koopman te Leeuwarden. Deze man was met eenige vrienden uit varen geweest en in de Wijde Ee over boord geslagen. Toen men met den drenkeling in Leeuwarden kwam, heeft men hem in de boot merd. Getuigen zouden kunnen verklaren ,dat laten liggen en zich niet verder om hem bekom- toen de man nog leefde. De beide manneln die met Z:. uit varen zijn geweest, zijn nog denzelf den nacht van hun bed gelicht. Uit het ver hoor bleek dat zij dronken waren toen zij zich in d eboot bevonden. Het onderzoek wordt door de politie voortgezet. Ligstoelen, Rugzakken Raamhorren Thermostlesschen, zijn Zomerartikeien welke verkrijgbaar bij Fa. ILÜUTINO Maak gebruik onz»! 100 Sectie- Rittenkaarien Geldig op alle H.A.B.O. Autobuslijnen Voo Kanos en Peddels Is je adres 11. BDOHRSKER, Oudkarspel 0.1. FlPina El BOnGER Voor teren easterns zijn Uil) mes l. Pemels nanat 12,25 G. GEUS' TABAK van 25 ct. p. pond is zoowel geschikt voor 't rooken als voor pruimen Maqdalensnstraat 14 J. BöTTGEiR Huigbrouwerstraat 7 - Alkmaar - Telef-1476 Ontvangen: IDE NIEUWSTE jflPDNSTOFFEN.1 Te koop: Een FORDAUTO (1929) met zoo goed als nieuwe banden In prima staat. Proefrit toegestaan. Inlichtin gen aan het bur van dit blad. TREFPUNTEN 50 CENT DE GROOTE POLITIEKE ONDERHANDELINGEN TE MOSKOU. Maarschalk Jozef Pilsudski die in Moskou ver wacht wordt. uit Noord- en Ziuidholland, Groningen e>n Friesland zullen van de partij zijn. Onze fraaie breede baan met een voor dravers buitengewoon goed wegdek zal daarvan wel een der .oorzaken zijn. Wij vernemen tenminste meermalen van harddraverseigenaren en pikeurs, dat in Medem blik steeds de snelste ritten worden gemaakt en dat men daar de paarden, als nergens anjiers, ten volle kan laten uitloopen, hetgeen vanzelf sprekend de spanning ten goede komt. Ook de wielerwedstrijden beloven zeer be langrijk te worden, gezien de thans reeds ingeko men toezeggingen, önze bekende' wielrenner A. van dei' Linde, die vorige week nog den Wereld en Olympisch kampioen van Egmond sloeg, zal te Medemblik starten. Voor het dit jaar nieuw ingeplaatste nummer waaraan ieder wielrijder op racefiets of ge woon rijwiel kan deelnemen bestaat zeer groo te belangstelling en schijnt een groot succes ,te worden. i I Het staat er met de Medemblikker harddra verijfeesten dan ook weer goed voor. Slechts de verloting Taart zorgen dit jaar. Van verschil lende zijden wordt tenminste vernomen, dat het met den verkoop van de loten, die toch van ouds hei' bij velen de voorkeur hebben, lang niet zoo vlot gaat als vorige jaren. De tijdsomstan digheden zullen daaraan wel niet vreemd zijn, doch anderzijds zal in dezen tijii een aardige prijs een welkome wints zijn. Plaatselijk Nieuws -Ocdkarspel. Bij de Zondag jl. gehouden atletiekwedstrij den op de Sintelbaan te Amsterdam wist J. Jansen, lid van de athletiekvereeniging D Tl.S de zevende plaats te bezetten op het nummer 1600 meter klasse O, waaraan 28 athleten deel namen in den tijd van 4 min. 49 sec. Uitstekend Jan. Z.uitdsckar wo ade. Aan de nationale kolfwedstrijden die hellen in deze gemeente worden gehouden, zijn ook at tracties verbonden zooals sjoelen, vlotbrug, schiettent, vroolijke keuken, en ook het kegel spel. Tijdens het kegelen kwam de heep Av.d. W. te vallen over de afscheiding, met het hoofd op de baan, juist op het moment dat een <Tal met kracht kwam aanrollen. Deze bal trof den heer v.d. W. even boven den slaap waardoor een bloedende wonde ont stond en geneeskundige, hulp moest worden in geroepen. j Noopdseha rwouidie. Bij mej. de wed. K. hebben de aardbeien jdiit jaar voor de tweede maal vrucht gedragen. Naar wij vernemen is dit bij meerderen het geval. Dit is zeker het gevolg van het mooie Oudkarspel. Vrijdagavond jl. werd door lie voetbalvereeni ging D.T.S. haar Jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jansen. In zijn openings rede betreurt de voorz., de heer A. Ootjers het, dat deze vergadering in Juli niet Joon doorgaan wegens de slechte opkomst van de leden. De notulen werden onveranderd goedge - keurd. De voorz. doet mededeéting, diat een schrijven is ingekomen van de Fa.' Eiecen over de baldadigheid ider jeugd, die haar houtvlotten losmaakt zoódat deze wegdrijven. De Firma meent dat deze jongens over de brug naar het voetbal terrein op haar terreinen komen. Hier over heeft de voorz. een onderhoudt mét de Fa, gehad en erop gewezen, dat er nog 'verschillende andere toegangswegen naar deze terheineln zijn en de voetbalbrug onder voortdurende controle van den heer Jansen staat. Voorz. wekt de leden op, wanneer zij eengiebaldadigheid bespeuren, dit bij het bestuur kenbaar te maken, ztoodat er met de ouders van deze jongens over gesproken kan worden. Uit het Jaarverslag stippen wij aan dat het ledental wat de adspiranten betreft iets 'dalende is en dejjeest onder |de leden goed is te noemen. Het verslag van den penningmeester vermeldt aan ontvangsten f 1520.58 aan uit gaven 1347.'65i/2 is in kas 172.93. Bij de ge houden bestuursverkiezing werdem beide aftre denden herkozen. Zij hielden echter hun behoe ming in beraad. Na de gebrjuikelijke rond vraag sloot voorz. deze'goed gésMagde'"vergade ring onder dank voor de aangename besprekingen Ups m Oowns van de Langedijker Grcente&iveüingen 4—9 SEPTEMBER 1933. Sterk verminderde aanvoel- van aard appelen. Inwerkingtred ing aardap pel Centrale. Vermeerderde aanvoer uien, slechte prijzen. Bloode en Gelei kool stationair. Bevredigende prijzen voor witte kooi Sterke uiteenloopen- de prijzen voor spercieboonen. Peen flinke prijzen. C' Vermelden we de vorige wèek dat de aanvoer der aardappelen practisch stopgezet ,is. daar geen

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2