De 46e Nat. Kolfwedstrijd vi HederlandschenKolfhond Nadat de voorzitter van „Gezellig Samenzijn" Zaterdagmorgen de aanwezige kolvers in de kolf baan van „De Schelvisch" had verwelkomd, dankte het hoofdbestuurslid, de heer A. Kist, de ontvan gende vereeniging met eenige waardeerende woor den voor het vele voorbereidende werk. Daarna volgden de eerste slagen en gedurende den geheelen dag rolden de ballen over de baan om des Zondagsmorgens den wedstrijd voor de corps- spelen weer te vervolgen. Des middags 2 uur werd met het kolven gestaakt, want nu zou de officieele opening plaats vinden. Tegenwoordig waren B. en W. en den gemeente- secrtaris van deze plaats, Hoofdbestuur van den Ned. Kolfbond, wijl ook eenige dames tegenwoordig waren, verder onderscheidene belangstellenden en natuurlijk een groote schare kolvers. De voorzitter van „G. Z.", de heer Jb. Kraakman, gaf het sein voor aandacht, en verwelkomde Z. E. Achtbare heer Burgemeester, de heer Van Balen Blanken als voorzitter van den Ned. Kolfbond en vervolgde zijn toespraak met verwelkoming aan allen. Zoo, aldus spreker, valt mij nu voor de tweede maal de eer te beurt U te mogen verwelkomen, en was zeer dankbaar dat de burgemeester het eere- voorzitterschap aanvaard had en van zijn tegen- woordighid. Daar de bondsvoorzitter 1.1. Vrijdag juist 81 jaar geworden is, feliciteerde hij den jubilaris namens „G. Z." en namens alle kolfvrienden, waar op een spontaan applaus volgde. Nu wendde de voorzitter zich tot den bondssecretaris voor het vele administratieve werk, waarmede hij ,.G. Z." van dienst geweest is en dankte hem daarvoor ten zeerste applaus. Ten slotte verwelkomde hij ook de Pers en hoopte dat deze wedstrijd andermaal een succes voor den Bond moge zijn, en niet in het minst voor den populairen Bondsvoorzitter. Nu was het woord aan den voorzitter van den Ned. Kolfbond, dr. G. C. van Balen Blanken. Het bleek al spoedig dat deze eminente spreker nog niets van zijne welsprekende gratie had ingeboet. Met for- sche stem sprak deze grijsaard: Mijnheer de voorzitter, Burgemeester, Bestuur en Leden, dames en heeren, namens het Hoofdbestuur hartelijk welkom. Ik was wat zenuwachtig, toen de voorzitter mijn 81ste verjaardag verraadde, want men vertelt niet gaarne evenals de meisjes de ouderdom. Het was hem een groot voorrecht voor de zooveelste maal weer den wedstrijd te mogen openen. Daarbij is een andere stemming, dan wij in deze dagen gewoon zijn. Dit is een groot Dleidooi voor ons spel, dat een afleiding is, en geen somber heid en dumping van het woord behoeft te zijn. Een spel zonder groote offers van lijf. beurs en ziel, en dient de gezondheid een goede komst, en ook be oefend wordt door hen die den geporeerden leeftijd bereikt hebben. Vier vereenigingen zijn toegetreden, wat een belofte van groei en bloei in zich sluit. Doch hiermede ben ik nog niet af. Spreker richtte zich hierbij tot den burgemeester, die als drager en vertegenwoordiger van het Koninklijk geslacht weer gelegenheid biedt de officieele ontvangst weer in het raadhuis te doen geschieden en ook andermaal weer prijzen heeft beschikbaar gesteld. Dit is een bewijs van groote belangstelling in het groote spel der spe len, dat zich in de tijden als eerste heeft weten te handhaven. In dezen trant voortgaande eindigde spreker met: Hoog het kolfspel, het kolfspel hoog. (Langdurig applaus). Bij de hulde mag ook „Gezellig Samenzijn" niet ontbreken. Klein is zij in aantal, maar heeft het toch aangedurfd den wedstrijd te organiseeren. Daarom: heil, die kolfclub, heil die leden! Dat zij leve! Deze huldebetuiging eindigde spreker met een paar dichtregelen: Ons geluk zal niet bestaan, Als het hun niet wel zal gaan. (Applaus). Nu viel de muziek in en uit volle borst zongen allen: „Lang zullen zij leven" enz. In de rij van verdienstelijkheden behoort ook onze secretaris van den Ned. Kolfbond en zijn vrouw. Eere die vrouwen, zij vlechten en weven, heerlijke bloemen door het aardsche leven. Aan de echtgenoote van den bondssecretaris werd nu een bloemwerk overhandigd. Doch boven dit alles zei spr. wordt een heer lijke sensatie opgewekt en hij releveert een episode uit zijn studententijd, oftewel groentijd. Bij een zekere gelegenheid werd hij door twee medestuden ten bij hoofd en voeten opgenomen en zong men: „Toen Jonas in de walvisch zat" enz. Wie had nu echter riep speker met enthousiasme uit nu kunnen vermoeden, dat ik nu in een schelvisch ben verzeild geraakt. (Uitbundig gelach)Het is de stoet- ste fantasie en spreker noemde het de pollen van zijn leven. Hoe is het mogelijk. En dat kan het kolf spel. Het kan nog meer. Laa het edele spel in eere gehouden wordden. Toont tegenover alles, dat wij zijn: heeren kolvers. Dit is altijd onze trots en glorie geweest. (Applaus). De secretaris deelde nu mede dat het Gemeente bestuur van Zuidscharwoude het op prijs stelt als 1 afgevaardigde van iedere club Maandag ter offi cieele ontvangst ten raadhuize aanwezig zal zijn. Hierna verkreeg de heer burgemeester Van Spengler het woord en zeide o.m. niet lang over wogen te hebben om het eerevoorzitterschap te aan vaarden. Spr. had goedgeslagen dat men getracht heeft om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken en het beste beentje voor te zetten. Te meer valt dit op omdat men op routine niet kan bogen, waarvoor de vereeniging dan ook alle hulde toekomst. Spr. twijfelde niet dat het tot groote tevredenheid en dankbaarheid stemt, en het ant woord unaniem is: het is een goede daad in 1933 de kolffeesten hier toe te vertrouwen. Verder wijst spr. op de groote W. welke aan de eerepoort bevestigd is, wat des avonds bij verlichting een mooie indruk maakt en een hulde is aan onze Koningin die thans haar 35-jarig jubileum herdenkt. Hulde bracht spr. ook in dit opzicht aan den kolfbond. Ik meen, zeide hij, dat oranje en den kolfbond onafgescheiden staan, en releveerde hierbij dienaangaande een ver slag van 1898 van den Bond te Wormerve^r gehou den. Op verzoek van den burgemeester zong men nu staande het Wien Neêrlandsch Bloed. Nadat Z.E. A. nog eenige zeer erkentelijke woorden, ook geci teerd aan het adres van den bondsvoorzitter had gericht, was de officieele opening ten einde en werd het sein tot hervatting van den wedstrijd gegeven. Gedurende de toespraken klonk af en toe de muziek en werd de eere-wijn rond gediend. DE DERDE DAG. Des morgens vroeg werden tie wedstrijden weder voortgezet want velen moesten nog kolven terwijl begrijpelijkerwijze ook met vreugde werd uitgezien naar de in het programma voorkomende boottocht. Ook voor dit onderdeel van de feesten bestotnd de noodige belangstelling en om tien uur werd onder de vroolijke tonen der muziek en begunstigd door het mooiste Septemberweer afgevaren. De deelnemers hebben den Langendijk nu ook eens aan de achterzijde kunnen bewonderen terwijl tevens een kijkje werd gekregen van het tuinbouw bedrijf in deze streek. Wij twijfelen er niet aan of men heeft op dezen toch genoten en gezongen naar hartelust waarvan kolvers het recept schijnen te bezitten. Om twaalf uur waren de booten terug om de verschillende afgevaardigden van de kolfclubs te kunnen laten deelnemen aan DE OFFICIEELE ONTVANGST door het gemeentebestuur ten gemeentehuize. Wanneer alle hoofdbestuursleden en afgevaardig den aanwezig zijn benevens het bestuur van de ont vangende vereeniging, is het de burgemeester van Zuid- en Noordscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler die het woord neemt en begint met te verklaren dat het gemeentebestuur het niet genoeg op prijs zou kunnen stellen om het hoofdbestuur van den Nederlandschen Kolfbond te ontvangen, toen het verzoek daartoe van Gezellig Samenzijn werd ont vangen. Tevens wijst spr. erop dat het niet de eerste maal is en het de derde maal is dat hem deze eer tebeurt valt, waarvan 1 maal in de ge meente Noordscharwoude. I Het gemeentebestuur stelde het dan ook op zeer hoogen prijs toen het vernam dat gunstig was be schikt op het verzoek van G. S. om hier de kolf- I wedstrijden te doen plaats vinden. De nog jeugdige vereeniging heeft dan ook niets nagelaten om het den kolvers naar den zin te ma- ken. I Dan spreekt Z.E.A. zijn verheugenis uit over het feit, dat het aantal vereenigingen is gestegen tot j 28 en allen lid zijn van den NK.B. Het welkom aan allen toegeroepen wordt nog uit- j gebreid met een welkom aan het bestuur van de j kolfclub G. S. terwijl het eerelid van den bond, de heer Hollander die hiervoor speciaal is overge komen een extra woord van welkom in ontvangst heeft te nemen. Wanneer men weet dat de kolf wedstrijden in de gemeente worden gehouden slaat men onwillekeurig nog meer acht op het kolfspel dan voorheen, het nationale spel bij uitstek. En dan is spr. getroffen door de mededeelingen die daaromtrent zijn gege ven. Spr. gaat dan terug tot aan de 16e eeuw toen het kolfspel reeds werd beoefend door Friezen, Hollan ders, Zeeuwen en Groningers. Een interessant stukje historie wordt dan door burgemeester van Spengler gegeven en wijst erop dat geschiedkundigen en literatoren hun aandacht schonken aan de edele kolfsport. Waar de historici het kolfspel steeds naar voren hebben gebracht is u, mijnheer de voorzitter steeds de pilaar geweest en zijt het nog waardoor het kolfspel in groei en bloei toeneemt. Het aantal kolvers hier in de gemeente aanwe zig is aanzienlijk en wanneer straks de wedstrijden zullen zijn afgeloopen hoop ik dat men tevreden zal zijn over het verblijf in de zaal van G. S. Ssteeds zal het het gemeentebestuur aangenaam zijn u het welkom te mogen toeroepen, en daarbij zinspeelt spr. op het feit dat de mogelijkheid bestaat diat dit in 1936 opnieuw zal mogen geschieden. Dat de kolfsport zoo is toegenomen is mede te danken aan het werk van de Pers- en Propaganda- commissie onder leiding van den heer de Ridder, en misschien zal het dan in 1936 noodzakelijk wor den geacht om per radio een ooggetuigeverslag te geven van de nationale wedstrijden. Ik geef de aanwezigen de verzekering dat de kolf sport aan den Langendijk in hooge eere wordt gehouden, en wanneer het gemeentebestuur kan me dewerken om dit spel tot nog grooter bloei te bren gen zal dit zeker niet door haar worden nagelaten. Spr. eindigt met een heildronk te wijden aan den voorzitter van den Nederlandschen Kolfbond, den heer dr. Van Balen Blanken. (Applaus.) Daarna worden door den burgemeester nog wel kom geheeten te vertegenwoordigers van de Pers, welk lichaam een machtige factor moet worden ge noemd in het welslagen van de wedstrijden. Verder wordt nog het welkom toegeroepen aan den heer Hagenaar die 81 jaren telt. Spr. hoopt dat het hem gegeven mag zijn zich in 1936 opnieuw te overtuigen van aller gezondheid. Dr. Van Balen Blanken, voorzitter van den Nederl. Kolfbond verkrijgt dan het woord. Spr, begint met te zeggen dat er moed toe behoort om, wanneer men dag aan dag eraan herinnerd wordt dat men 81 jaar is, terwijl men dat liever als een jong meisje verzwijgt, en men een voor ganger in welsprekendheid heeft als de burgemeester om het woord te voeren. Maar een vriendelijk woord, eischt een wederwoord, Dat bij elkander hoort.. Anders zou men kunnen vragen, Heeft het niet ingeslagen? Spr. zegt niet geweten te hebben wat te moe ten antwoorden, wanneer de burgemeester niet het gezinspeeld op het feit dat de bond thans voor de derde maal op zoo'n waardige wijze wordt ont vangen. Wat in het teeken van het cijfer 3 staat heeft steeds de belangstelling van de menschheid levendig gehou den. Spr. herinnert hiervoor aan de rechtspraak aan de ommegangen en de 3 onweerlegbare waar heden. Moest aan een stotteraar niet driemaal de gele genheid worden gegeven den eed te kunnen afleg gen? Om poorter te warden moest men driemaal rond de blauwe steen loopen. 3 maal moest ge legenheid worden gegeven om een pand in de bank van leening in te lossen. En in vroeger tijd moest men om aan te toonen in het bezit te zijn van on roerende goederen, daarop drie dagen gezeten" heb ben en drie gasten hebben. Bij de afslag op veilingen gaat het eveneens in drieën. Maar om de echte poëzie te ontdekken van het cijfer 3 doen wij goed bij onze buren ter schoole te gaan. Er is een Fransch spreekwoord dat zegt. „de derde slag geeft vuur" hetgeen ons doet denken aan de gezellige tonteldoosjes. In het militarisme heet het geeft acht, een twee vuur." Wij vinden het Duitsche voor beeld in het spreekwoord „dat alle goede dingen in drieën bestaan" terwijl men in Engeland zegt „de derde dag brengt geluk." En nu worden wij op den derden dag van de wed strijden waardig bevonden te worden ontvangen ten gemeentehuize. Thans wenscht spr. ook eens een andere snaar te betokkelen. Bij gelegenheden als deze zijn de heerlijkste gespro ken woorden, als de rimpelen op het watervlak reeds verstervend op de lippen die ze hebben uitgesproken Wij zouden wenschen oogenblikken als deze te kunnen vasthouden om ze in onze herinnering te kunnen doen blijven voortleven. Maar gelukkig is den mensch de gave geschonken om zijn goede bedoelingen in zegbare teekenen te demonstreeren Het zij mij vergund u, mijnheer de Burgemeester een bundeltje Westfriesche schetsen te mogen aan bieden, waardoor u zult leven in het Westfriesche Volksleven. Maar wat God vereent mag de mensch niet scheiden. De Burgemeester en zijn wethouders vor men de heilige drie-eenheid en daarom is het mij een genoegen ook den wethouders een bundeltje te kunnen aanbieden. Hoe klein en eenvoudig van vorm moge deze bun deltjes zijn een talisman, die profeteere zegen en voorspoed voor heel uw gemeente. (Applaus.) En waar de vereeniging G. S. ons zoo waardig heeft ontvangen bied ik den voorzitter een gelijk souvenir aan. (Applaus.) De voorzitter van de kolfclub Gezellig Samenzijn, de heer Kraakman zegt een kort te willen spreken, hetgeen hij niet mag nalaten getroffen als hij is door de woorden van den burgemeester als door de woorden van den voorzitter van den Nederl.. Kolf bond. Namens onze vereeniging dank aan het ge meentebestuur dat zoo bereidwillig was aan ons verzoek te voldoen om het hoofdbestuur officieel te ontvangen. Dank aan dr. van Balen Blanken voor de mooie Westfriesch schetsen, die ik van hem heb mogen ontvangen. Dank aan de heeren die hier tegenwoordig zijn en dank aan allen voor de be toonde belangstelling. Door den A. Timmerman van Oudkarspel worden namens de verschillende aanwezige kolfclubs woor den van dank gesproken aan het adres van het gemeentebestuur voor de officieele ontvangst, aan den eminenten voorzitter van den Nederlandschen Kolfbond en aan de vereenigig Gezellig Samenzijn voor de wijze waarop alles zoo keurig in orde is gebracht. (Applaus.) Dr. van Balen Blanken neemt nu nogmaals het woord en zegt: Het is een waarheid algemeen bekend, Aan alle goede dingen komt een end. Maar wat ons meest 't harte raakt, Is, zoo gij ons waardig hebt gemaakt. Wanneer de koek op is, is het mooi van 't gasten of, om met den folkloristischen boer te spreken, maar ik wil eindigen met den wensch, zij 't toeven ons hier een genoegen, dat het uw gemeente en ge meentenaren gegeven met dezelfde hartelijke en gemeende sympathie aan ons te blijven denken zoo als wij het aan u zullen blijven doen. De Burgemeester brengt hierna dank voor de woor den die namens den kolfbond zijn gesproken. En het was voor ons vanzelfsprekend, den ontvangst van den Nederlandschen Kolfbond zoo goed moge lijk te maken. Wij houden ons aanbevolen u hier een andermaal het welkom te mogen toeroepen. De taak van het gemeentebestuur is in deze tijden geen gemakkelijke. Dankbaar zijn wij wanneer er een gelegenheid wordt geboden waardoor de aan dacht eens wordt afgeleid naar andere zaken. Wanneer een gemeentebestuur ieder jaar den Kolf bond zou mogen ontvangen,'zouden de zorgen van het gemeentebestuur op zoo'n oogenblik aanmerke lijk lichter worden gemaakt. Het was ons een eer u hier te hebben mogen ontvangen. Persoonlijk dank ik u voor het geschonken boek werk en persoonlijk hoop ik nog eens te mogen komen vertolken wat deze schetsen mij gezegd hebben. Latre zal men dan weder in de gèlegenheid zijn om de historie aan te halen, en verrijkt te worden met een blik in het verleden. Van harte hoop ik dat het niet de laatste maal zal zijn geweest, maar dat wij u ter zijner tijd op nieuw mogen ontvangen, om dan te kunnen zeggen dat alle goede dingen bestaan uit 2 maal drie. Het gemeentebestuur van Zuidscharwoude is er trotsch op uw bond te mogen ontvangen. Dank aan den heer Kraakman voor de woorden tot bet gemeentebestuur gesproken, en dank aan den heer Timmerman, en hoop ik dat de goede sa menwerking tusschen de Langedijker kolfclubs steeds zal worden voortgezet. Dat nooit geen afgunst heersche. Steeds is men bereid de zustervereeni- gingen te helpen. Hiermede wensch ik te besluiten en hoop dat het afscheid van zeer tijdelijken aard mag zijn, in afwachting van uw volgende samen treffen. Nogmaals dank aan'het hoofdbestuur dat wij dit hebben mogen ontvangen. (Applaus.) Wannéér allen de zaal hebben verlaten vereenigt het hoofdbestuur zich in vergadering, waarna om 2 uur DE ALGEMEENE VERGADERING plaats heeft in de zaal van den heer P. Kramer. De voorz. dr. G. C. van Balen Blanken opent de vergadering met een hartelijk welkom. Tpr. is verheugd allen hier bijeen te zien en is over tuigd van den wil van de leden tot medewerking. Spr. is verheugd over de groote opkomst eraan herinnerende dat de „Vriendschap" het funda ment is waarop de bond is opgebouwd. Dat is zijn grootste glorie. De notulen van de vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van den heer Molhoeks uit Goes is bericht van verhindering ingekomen. D e oud-secretaris de heer Tiemeijer en de heer Den Hollander, eerelid hebben een bijzonder woord van welkom in ontvangst te nemen. Voorz. meent dat men zich meer moet verheugen over hen die wij verloren waanden, dan over allen, die wij hebben. Mededeelingen. De heer Tiemeijer die het vorig jaar bedankt heeft als secretaris wegens drukke werkzaamhe den, heeft voor hetgeen hij voor den bond heeft gedaan een bijzonder woord van dank in ont vangst te nemen. Waarmede de vergadering van harte instemde. De heer Van Kalkar zegt dank voor het bloem stuk dat hij op zijn 70-sten verjaardag mocht ontvangen. Een voorstel van de club „Volharding" van Oudkarspel om van de le prijswinnaars een foto in de geïllustreerde bladen te plaatsen wordt aan genomen. Het hoofdbestuur heeft zich reeds tot de geïllustreerde pers gewend. Een verzoek van de Pers- en Propaganda-coflfr- missie om een subsidie van 100 gld. voor voort zetting van haar arbeid wordt toegestaan. |le voorz. zegt dat dank zij haar werken in het afgeloopen jaar vier nieuwe clubs zijn toegetreden. Op het voorstel van „De Vier Ejenen" te Spanbroek om de oontributie van "15.10 op 10.10 te verlagen brengt het hoofdbestuur een afwij zend prae.advies uit, hoe gaarne men hieraan tegemoet had willen komen. De bond kan zijn inkomsten niet missen ter verwezenlijking van de plannen ten opzichte van het vieren van het 50-jarig bestaan van den bond. De vergadering conformeert zich aan dit ad vies. Een buitenlid van De Vier Eenen protesteert tegen het feit dat de afgevaardigde bij aanname van het advies van het hoofdbestuur heeft ge- applaudiseerd. Jaarverslag. Door den secretaris, den heer de Bidder wordt het Jaarverslag uitgebracht, waarin er op ge wezen wordt dat de bond in kwaliteit en kwan titeit is vooruit gegaan. Tfevens mag men zich verheugen in vooruitgang van het spelpeil. De prestaties gaan steeds crescendo. Veel wedstrij den werden in het afgeloopen jaar gehouden en herinnert, wordt aan den nationalen wedstrijd te Barsingerhorn, die zoo'n schitterend verloop ge had heeft. Het verslag eindigt met er op te wijzen dat over twee jaar de bond vijftig jaar bestaaat met de opwekking: zorgt er voor dat dit feit door den bond met jeugdig enthousiasme kan worden gevierd. lUkenimg en verantwoording vain, den PiuiingmefKter. De commissie van controle bestaat uit de hee ren Laseur Utrecht en Swaag Alkmaar. De ontvangsten hebben bedragen 871.93, de uitgaven 390.291/2 zoodat het saldo van den gewo nen dienst bedraagt 368.18i/2 het saldo van-den wisselbeker is 113.45 totaal saldo f481.63i/2. De kascommissie heeft de bescheiden in vol komen orde bevonden en ontvangt de penning meester een woord van dank voor het gehou den beheer Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heeren dr. GOJ van Balen Blanken, D. Tiemeijer, G. van Kleeff en M. J. Bidder. Met daverend applaus worden alle aftreden den bij acclamatie herkozen, die hun herbenoe ming aanvaarden. Aanwijzing van de plaats voor de vol gende algemieene vergadering. Van de club vtiS. Joris" te Berkhout is het' verzoek ingekomen bij haar de wedstrijden en vergadering te doen plaats hebben. Door het hoofdbestuur kon geen bepaalde toëffigging worden gedaan en zal met het be stuur van genoemde club overleg worden ge pleegd door een commissie bestaande uit de hee ren C. de Vries, M- J. Bidde ren Van Kalkar. De club Nieuwe Niedorp geeft zich op als •plaatsvervangster, waarop de voorz. zegt dat het niet gewenscht- is eventueel zoo kort achter el kaar in dezelfde gemeente te komen. Gewezen wordt op het rooster waarnaar de regeling plaats heeft. Volgens rooster is Bovenkarspel aan de beurt. Deze vereeniging kan echter niet ontvan gen en daarn akomt Berkhout. Goes verzoekt niet als plaatsvervangster te worden aangewezen omdat zij in 1935 haar 80- jarig bestaan herdenkt. Spanbroek verzoekt in 1935 de wedstrijden bij haar te houden ter gelegenheid van haar 50- jarig bestaan. De voorz. antwoordt dat het twee jaar gele den aan Goes is toegezegd. Gewezen wordt op een eerder genomen be' lsuit om geen rekening te houden met plaatse lijke jubilea. De voorz. zegt niet eigenbelang te willen laten spreken, anders zou hij voor Spanbroek zijn omdat hij dan tevens 50 jaar voorzitter is. De verdere afhandeling wordt in handen ge steld van het hoofdbestuur. De commissie voor herziening van het Huishoudelijk Reglement, zal worden gevormd door de heeren Ero, D. de Vries en Jb. Leguit bijgestaan door den heer M. J- Bidder. Medegedeeld wordt dat deze herziening noo- dig is, omdat er bepalingen zijn gemaakt die niet in het huishoudelijk reglement voorkomen. De beslissing is het volgend jaar aan de Bonds vergadering. Rondvraag De heer Kooiman van Spanbroek geeft nog maals aan hoofdbestuur en afgevaardigden in Overweging in 1935 bij zijn club de wedstrijden te doen houden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan en het 50-jarig voorzitterschap van dr. van Balen Blanken. De heer Ero van Koog aan de Zaan roept de medewerking in van alle clubsecretarissen, om het per maand verschijnend overzicht van den secretaris zoo belangrijk mogelijk te maken en te trachten alle 50 kolfbanen in Nederland bij den bond aangesloten te krijgen. De voorz. onderschrijft volkomen deze woor den en dankt den secretaris voor het verrichtte werk. i De heer M. J. Bidder brengt den dank zijner echtgenoote over voor het ontvangen bloemstuk. Besloten wordt nog de twee markeurs de hee ren Berkhout en Langedijk vast aan den bond voor de wedstrijden te verbinden, terwijl het zelfde geschiedt met den schrijver P. Kist. De afgevaardigde van Berkhout hoopt dat verschillende vereenigingen hun bijdrage zuilen- schenken wanneer daar de wedstrijden worlim gehouden en roept aller welwillendheid in. De heer Kraakman voorz. van Gezellig Sa menzijn dankt alle clubpenningmeesters voor de ontvangen bijdragen ter voorbereiding van de wedstrijden. De voorzitter sluit hierna de vergadering met te zeggen dat het een genoegen was in deze ver gadering te toeven, en hij aan den bond verbon den mag blijven. Alles zal door mij worden ge daan wat bevorderlijk is aan den bloei van den bond. De geest in deze vergadering sluit in zich eer. profetie voor de toekomst. Met dank dat ik in uw midden heb mogen toeven sluit ik deze bijeenkomst. Het diner. [Wanneer de wedstrijden verder wonden voort gezet vereenigen zich een 50-tal personen aan den gemeenschappelijken tafel. Hierbij zaten aan het hoofdbestuur, Jhr. A. [L- van Spengler, burgemeester van Zuid- en Noordscharwoude, het bestuur van de ontvan gende vereeniging, genoodigden en vele anderen. Menig hartelijk en welgemeend woord werd ge sproken en menige toast uitgebracht. Onder een zee rgeanimeerde stemming en op- gewekten geest verliep deze gemeenschappelijke maaltijd. Eenige uitslagen. Wij laten hier volgen de behaalde punten door de vereenigingen in de twee eerste series. De 3e serie wordt heden geslagen. Volharding Noordscharwoude 133133 Op Maat Zuidscharwoude 140135 Ons Genoe gen Noordscharwoude 93109 Over de Helft Nieuwe Niedorp 139-97 Zaanstreek Koog aan de Zaan 105106 De Bidder St. Joris Berkhout 91—102 Biecht Door Alkmaar 122 152 Onder Vrienden Oudkarspel 117105 Mik Wis Koog aan de Zaan 127117 Barsin gerhorn Barsingerhorn sajet 9590 Gezellig Saemnzijn Zuidscharwoude 127144 Tpgido Krommenie sajet 93—98 Aan is Winst Ven huizen 121116 'Keer Niet Lopik 8992 K.V.P. Barsingerhorn 84—85 Sta Vast Bo venkarspel 140138 Onder Ons Krommenie 110119 Centraal Alkmaar 118120 AmsterdamHaarlem, Amsterdam le serie 49 verder niet opgekomen Ons Genoegen Wor- mer 91114 Volharding Oudkarspel 135 118 De Vier Eenen Spanbroek 11199 SjOjS. Nieuwe Niedorp sajet 8381 Utrecht Utrecht 7882 O.G. Hoogkarspel 97103 De Boos Binnenwijzend le serie 97. Eenige bijzonderheden. JOver de 2 eerste dagen sloeg A. Berkhout in 2 series het hoogste aantal punten nl. 107. D. Bijper Jr. oud 16 jaar lid van Gezellig Samenzijn sloeg in 2 series 97 punten. Nog nooit werd zoo'n jeugdig persoon als korpskolver aan gewezen. i Verder behaalden een hoog aantal punten in de .eerste dagen de heeren Jan Goet, Biecht Door Alkmaar'9 5, Jan Hagenaar oud 85 jaar 87 pun ten, G. Mettes Zuidscharwoude 99 punten. De heer C. Balder lid van het hoofdbestuur behaalde over deze twee dagen 'het hoogste aan tal punten van het hoofdbestuur nl. 101'.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4