Gemeenteraad Sint Pancras Actie van verbod van executie Uit den Omtrek Buitenland Radio Programma's VRIJDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM, AVRO: 12,00 tijdsein 12,01 grmuziek 12,30 Kovacs Lajos 2.30 Voordracht 3,00 Gramofoonmuziek 4,00 sluiting 8,30 Aansluiting aan het Kurhaus te, Scheveningen laatste concert HILVERSUM, VARA. 8,00 grmuziek 10.00 VPRO morgenwijding -- 10.15 VARA voordracht 10,30 Trio Favoriet 11,00 F. Ja Kers onze keuken 11,30 Trio Favoriet 12,00 sluiting 4,00 overschakelen naar den zen der Kootwijk 4,15 Xylophoon en orgelspel 1,50 Na schooltijd 5,30 Vara-orkest 6,40 H. J. J. Marinus: het grensleven van meer nabij 7,00 Vara-irkest 8.00 sluiting 11.00 orgelspel 11,30 grmuziek 12,00 sluiting. HILVERSUM VPRO: 8.00 n.m. tijdsein 8.01 Cursus 9,00 sprker Ds H. J. Kastein 10.00 Vaz Dias en Vrijz. Gods, Persbureau 10,15 Declamatie door Jo Sternheim 10,45 grmuziek. HUIZEN, NCRV: 8,00 schriftlezing 8.15 grmuziek 10.30 morgen dienst 11,00 Ensemble van der Horst 12,0tf poli tieberichten 12.15 grmuziek 12,30 vervolg con cert 1.15 liederen-recital 2,00 verzorgen zender 2,30 Lezen van chr. lectuur 3,00 concert 4.30 Voor jeugdige amateur-fotografen 5.00 grplaten 6.30 A. J. Herwig 7,00 politieberichten 7.15 Ned. chr. persbureau 7,30 literair halfuurtje 8,00 stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie te Amersfoort 10.00 Vaz Dias 10.30 grmuziek. ZATERDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM, VARA: 8,00 grmuziek 10.00 VPRO morgenwijding VARA 10,15 uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven 12,00 Eddy Walis en zijn ensemble 12,30 orgelspel 12,15 ensemble Eddy Walis I,15 orgelspel 1,30 ensemble Eddy Walis 2.00 grmuziek 2,30 van liefde en verlangen 3,15 van het witte doek 3,45 Vara-klein-orkest 4.15 over- schaken naar den Kootwijkzender 4.30 Vara-klein orkest 5.00 Mooi Haii 5.30 Vara-klein-orkest 6,00 letterkundig overzicht 0.20 De Krekeltjes 7,00 grmuziek 7.15 De jeugd in nood 7,45 gr. muziek 8,00 herhaling SOS-berichten 8,03 Vaz Dias 8.15 waarop men vandaaf danst De Fliere fluiters 8,45 de zee roept hoorspel 9,30 Vara- orkest 10.00 zang met guitaarbegeleiding 10.15 halfuurtje marschen 10.45 zang met begeleiding II.00 orgel-orkest-concert 12.00 sluiting. HUIZEN, KRO: 8,00 morgenconcert 10.00 grmuziek 11,30 gods dienstig halfuurtje 12,00 polittieberichen 12.15 Kro-sextet 1,45 verzorgen zender 2,00 halfuur voor de rijpere jeugd 2.30 kinderuurtje 4.00 grmuziek 4.30 mevr. M. Reiber Nan 4.30 gr muziek 5,15 Sportpraatje 530 concert 7,00 politieberichten 7,15 grmuziek 7,25 Dr. Buwalda Accumulatoren 7,45 RKFijkwartiertje 8,00 het KRO-orkest 8,30 Vaz Dias 8,35 Kro-boys muziek 10.30 Vaz Dias grmuziek. 1100 Juniorietsprijs. Een kleine zilveren medaille voor gummi en een idem voor sajet. H. Aarts Oudkarspel, 89 punten. S. Piel- "kenrood Zaandijk met 22 punten. Scricprij^n vaar gummiballen. a. kunstvoorwerp voor den speler die de meegte punten slaat in de le en 2e serie J Goet, Alkmaar 95 punten. iSerïcprijzcn voof sajotballen. b. Kunstvoorwerp voor den speler die de meeste punten slaat in de le en 2e serie H. "Visser Koog aan de Zaan met 94 punten. Gummi- en SajAballen. a. Kunstvoorwerp voor den speler die de meeste punten slaat in de le serie iWilken te Nieuwe Niedorp met 52 punten. b. kunstvoorwerp voor den speler die in de 2e serie de meeste punten slaat K. Kjat te Oud karspel met 51 punten. Bijzondere prijzen. a. Kunstvoorwerp voor den speler van „Ge zellig Samenzijn" die de meeste panton slaat in de le en 2e serie Th. de Lange ^uidsehap- woude met'78 punten. b. Kunstvoorwerp voor den speler die in de le en 2e serie de meeste twaalven slaat Jb. Leg- uit te Krommenie met 4 twaalven. c. Medaille voor den speler die de meeste el ven slaat in de le en 2e serie C. Vlu^te iOud- karspel met 4 elven. Medaille voor den speler die de meeste tienen slaat in de le en 2e serie. Groenewoud te Spanbroek met 5 tienen. Kunstvoorwerp voor het lid van het hoofd- bestuur dat de meeste punten élaat in de le en 2e serie J. Stammes Nieuwe Niedorp niet 71 punten. Hiermede zoo gaat de voorz. verder ben ik aan het einde van mijn opdracht. Ik hoop dat ik u niet heb verveeld. De kolfsport dient in waarde te worden gehouden, en het is een factor in het leven de gadisponeerden. De eeuwen door is het kolspel in eere gebleven en van harte hoop ik dat van hieruit zooveel propaganda ten voor- deele van het kolfspel zal uitgaan, dat het ook in de komende eeuwen zal kunnen voortbestaan De uitreiking der prijzen had de aanwezigen zoo geimponeerd en enthousiast gemaakt, dat zij den grijzen bondsvoorzitter spontaan staande toezongen, hetgeen besloten werd met ■Sen drie werf hoera. Vervolgens werd voortgegaan met de afwer king van het feestprogramma. Er tusschen door werd het woord nog gevoerd door den eerevoorzitter Jhr. van Spengler, die in warme bewoordingen hoofdbestuur bestuur van Gezellig Samenzijn en kolvers huldigde voor de wijze waarop deze dagen tot een waar kolf festijn zijn gemaakt. Spr. stelde daarbij de vraag of het niet mo gelijk zou zijn om ook voor de dames een kolf- club op te richten omdat ook onder hen het spel zoo hoogelijk wordt gewaardeerd. Tenslotte sprak hij woorden van hulde aan het adres van het plaatselijk blad de Nieuwe Lan- gedijker Courant, voor de wijze waarop het van zijn belangstelling had doen blijken en noemde het een gunstig teeken dat ook de groote pers meer en meer aandacht aan deze sport beg|£t te schenken. Spr. besloot zijn rede met een hoera dat ^loor de aanwezigen werd herhaald. Nadat nog 5e voorz. van Gezellig Samenzijn de heer Kraakman eenige woorden had gespro ken, waarbij deze mededeelde dat het program ma niet verder kon worden afgewerkt,, met het oog op 'de dansliefhebbers,, werd deze feestavond gesloten waarmede tevens 'een einde was geko men aan de nationale kolfwedstrijden. Nog werden bekend gemaakt de prijswijriners bij de attractie wier prijzen zullen worden thuis bezorgd. i Tot die'p in den nacht bleef men gezellig bij een en klonk een luid hoera en een „Lang. zal-ie leven" tpen dr. van Halen Blanken het terrein der feestvreugde Verliet. Achter den rug en het bestuur van „Gezellig Samenzijn" kan met genoegen qp een viertal uit stekend geslaagde kolfdagen terugzien. iWij willen nog even laten volgen het aantal punten door de plaatselijke kolfclubs geslagen. Op Maat Zuidscharwoude Vriendenkring te Noordscharwoude j Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude Volharding Oudkarspel 2 serie Onder Vrienden Oudkarspel 2 series Ons Genoegen Noordscharwoude 2 series De razende Raad. De wethouder van 't Postkantoor wordt „een tikkie fuil" op Oome Maarten. Schitterend op treden van den heer Lek als vredes engel, met een hamerklap van den Voorzitter tot besluit. Willen de bag geraars één lijn trekken met den op zichter, dan moeten zijlijntrek ken, zegt meneer Snel! De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag 12 September, s' avonds 7 uur, in voltallige zitting. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, Burgemeester. Ingekomen Stukken. Ged Staten hebben thans bericht gezonden na herhaald verzoek om de f 9000.kapitaaldienst over te hevelen naar den gewonen dienst, dit toe te staan, dit om de rekening 1933-34 sluitende te maken, echter wordt dit toegestaan met dien ver stande dat in 5 jaar dit bedrag moet terugkomen in den kapitaaldienst, te beginnen 1935. De heer M. Duif merkt op, dat dit niets geeft, het is alleen een verschuiving. De Voorzitter zegt, dat zoo lang mogelijk gepro beerd moet worden om de hooge procenten op de Personeele Belasting te ontwijken, door dit geval is dit nog mogelijk, wij hopen op een beteren toe komst, wellicht heeft de toestand zich in 1935 ge wijzigd en indien dit zoo is, dan is deze som weer gauw genoeg binnen te krijgen, thans, indien het door ons wordt gelegen op de personeele belasting zijn verscheidene menschen niet in staat om dit te betalen, en zou het slechts een geflateerde be grooting zijp. die wel op papier sloot, doch voor een groot gedeelte on-inbaar bleek te zijn. De heer Lek. Ik juich dit voorstel toe als wij de heffing op de personeele belasting verhoogen, dan komt het geld niet binnen, en indien het blijkt dat 1935 nog slecht is, dan is wellicht te verkrijgen dat nog een verschuiving plaats heeft. De heer M. Duif. De grondbezitters zijn zoodoende de dupe van de historie er is wel verhooging op de grondlasten toegepast, dus als onbebouwd wordt belast dan ook bebouwd. Het is een voortiekking van de niet grondbezitters, terwijl de grond onge veer waardeloos is. Wethouder van Kampen: Laat Duif dan een voor stel doen om opcenten op de personeele belasting te heffen. De heer Duif vindt dit te onvoorbereid en wenscht geen voorstel te doen, en het hoofd niet-'Nrteiswi,n geen voorstel te doen, en het hoeft niet, het komt er toch niet door. Er ontstaat nu een woordenwisseling tusschen Wethouder van Kampen en den heer M. Duif. De heer van Kampen zeide o.a. dat men nu al 2 jaar in het gekanker van Maarten Duif zat, moest dit nu zoo maar doorgaan? Wat de Wethouder verder zeide was niet [te verstaan, daar de heer M. Duif zich hierover zeer opwond. Gelukkig vrmocht de heer Lek met eenige kalme woorden de kibbelpartij wat te doen beda ren, terwijl de voorzitter er tenslotte met een stevige hamerslag een eind aan maakte. De Voorzitter betreurde het dat een dergelijk inci dent zich in een raad had kunnen voordoen. Van Ged. Staten zijn de staten ingekomen over dracht wegen, aan het Hoog Heemraadschap. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ingekomen, dat de steunregeling voor transport arbeiders thans wederom geldend is voor deze,ge- Van de Bank van Ned. Gem. is bericht ontvangen dat de rente is geregeld debet 4.75 pCt., credit 1,75 pCt. De Hoofdopzichter der Heidemaatschapp, juist hedenmiddag op bezoek geweest, heeft medegedeeld dat de baggerregeling, zooals die thans geldende is, niet zal mogen worden gehandhaafd. De thans gel dende van 6 halve pramen of 4 driekwarten per ar beider voor dagtaak vervalt, en zal 8 uur moeten worden gebaggerd, tegen een uurloon van 27 cent per uur. Maandag a.s. te beginnen. Ik heb, zegt voorzitter, den Hoofdopzichter er ter dege opgewezen, dat het niet te doen is om 8 uren per dag te baggeren, wij zullen alsnog probeeren om dit voor elkaar te houden zooals de regeling thans is, doch de Hoofdopzichter verklaarde dat de hoeveelheid welke werd verwerkt in te korten tijd gebeurde. D eheer Snel. Dus er moet de lijn wprden getrok ken! Voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling gemeenterekening 1932. Deze sloot in ontvangst en uitgaaf gewonen dienst f635812.— f6023.10, saldo f2735.02. Kapitaaldienst f 8077,83. De heer C. Duif als rapporteur adviseerde tot goedkeuring. Bespreking opslagplaats Noordeinde. Door de verbreeding en verhooging der Beneden- weg. gedeelte hoek bij den opslagplaats is de op slagplaats van thans geheel vervallen geraakt door de hooge zijwanden. Door B. en W. was oorspronkelijk gemeend om het Otterplaatje daarvoor te nemen, doch dit ligt zoo ver uit de gemeente. In overleg is thans getreden met H. H. en Polder bestuur en thans is dit zoover gevorderd dat het H.H. het oude gedeelte zal dempen, en het Polder bestuur zal zorgen voor beschoeing, de gemeente zal alleen een afscheiding moeten maken, voor het erf van Groen. De heer M. Duif. ket H. H. heeft dit bedorven en hoort het goed te maken ook. De heer Lék vind dit dé oplossing die te vinden was. zoo komt de zaak best in orde voor een heel Ligstoelen, Rugzakken Raamhorren Thermostlesschen zijn Zomerartikelen welke verkrijgbaar bij Fa. R Maak gebruik van onze 100 Sectie Rittenkaarten Geldig op alle H.A.B.0 Autobuslijnen Voor Kanos en Peddels Is je adres ol Firma Cl vm Baar Heersn CoMle Costuums zijn ij liet adres RanbeoeiDDd, l SEHEilE 3 Oudkarspel uanat t z,2S GEUS' TABABC van 25 et. p. V2 pond is zoowel geschikt voor 't rooken als voor pruimen. tvlagdaienenstraat 14, Alkmaar B T G E R Huigbrouwerstraat 7 - Alkmaar - Telef. 1476 Ontvange •DE NIEUWSTE TÜPOHSTOFFEH. De heer C. Duif was aanvankelijk piet voor dit voorstel om de weinige ruimte welke overbleef voor vaartuigen, nu echter de schoeing schuin wordt ge plaatst en een 4 tons vlet kan lossen en laden is spreker voor deze regeling. Aangenomen. Voorstel Ged. Staten inzake Twuyverweg. De over dracht Twuyverweg aan H. H. is thans zoo ver ge vorderd dat de berichten zijn ingekomen van Ged. Staten inzake de overdracht. Van de gemeente Oud karspel is echter al berichj, ingekomen, dat zij niet accoord gaat met de bepalingen, dit inzake ver;- breeding de bijdragen zullen zijn f700.bij een wegdek van de thans bestaande, 5 meter. Oordeelt het H. H. dat dit moet worden gebracht op 6 meter dan zal dit zijn f 900.Besloten wordt na eenige discussie om dit in handen van de gemeenten te houden, die moeten de zeggenschap houden op welke bredte de weg zal blijven, of worden. De overdracht zal geschieden 1 Jan. 1934. De her Snel wil de ergste kuilen nog verbeteren. Adres Autohouders verbreeding en openstelling v. d. Vijzellaan. Mede door dit adres heeft B. en W. een onder - hanadling aangevraagd met het H. H. tot beasphal- teering der v. d. Vijzellaan, dit is in die voege ge slaagd dat voor dezelfde kosten 2,50 M. kon worden geasphalteerd en aan ideren kant een halve M. straat, echter is het wenschelijk dat. indien het voorstel wordt aangenomen, en de v. d. Vijzellaan wordt opengesteld voor autoverkeer deze wordt ver- vreed tot 3,59 M. dan echter zullén 130 meter hek werk voor de gemeente komen, deze kosten neemt het H. H. niet op zich, raming f 202. De heer M. Duif zegt, dat 3 meter genoeg is, als er een eenrichtingsverkeer wordt toegepast ds het ruim voldoende, dan brengt het geen kosten mee. Na eenige discussie wordt met den heer M. Duif tegen besloten om de straat te brengen op 3,50 M. Verzoek Hoekstra om opname van een kind van 6 jaar in een doofstommen inrichting te Groningen. De kosten zullen zijn f 105.in eens en ver volgens f 160.per jaar. Algemeen voor. Hierna sluiting. Naar wij vernemen heeft de heer Van Kampen, in zijn betoog tegen den heer Duif, dat door het rumoer dat laatgenoemde heer maakte, voor de Pers groo- tendeels verloren ging. ongeveer het volgende ge zegd: Geachte voorzitter: het is nu al 2 jaar dat wij hier zitten in het gekanker van M. Duif. Vorige ver gadering had hij een smalende uitdrukking aan het adres van wethouder Muurling, thans is hij weer bezig hier aan te beginnen. Hij moest zich schamen, die hier al bijna '5 jaar zit, en thans de laatste 2 jaar daarvan het algemeen belang niet meer dient, maar hier thans zit om onaangenaam te zijn tegen over zijne andere mede raadsleden (en de Raad be spottelijk maakt naar buiten. Red. N. L. Crt.) Wij vernemen dat de Bond van Landpachters en hypotheekboeren, een vergaedring heeft uitgeschre ven te Utrecht, op 18 September aanstaande, ten| daartoe alle land- en tuinbouwvereenigingen heeft uitgencodigd. Men wil trachten algemeen organisato risch werk te doen om te koirw> tot een Algemeen verbod van executie, wegens rente, huurschulden, en achterstallige belastingen. KOEDIJK. Verwachtte men in onze gemeente dat de weg door het Geestmer-Ambacht een belangrijke werk verruiming zou geven, dit is helaas nog niet het gval. Van de &2 werkzoekenden die staan ingeschre ven zijn er 7 aan den weg, terwijl Koedijk er 23 mag plaatsen, Sint Pancras, Broek op Langendijk en Warmenhuizen leveren wel hun 199 procent. Dit verwekt bij de arbeiders wel eenige ontstemming. KOEDIJK. Gistermorgen werd op een onbewaakte overweg aan den Rijksweg Alkmaar-den Helder, tusschen Schoorl en Koedijk een vrachtauto geladen met bloembollen door de tractortram welke om 5.30 uur uit Schoorl vertrekt, van achteren gegrepen, waar door hte 16-jarig zoontje van den bestuurder, den heer J. B. Koster uit Beverwijk op de rails werd. geslingerd. Met een hersenschudding werd de knaap opgenomen en naar het ziekenhuiste Alkmaar ver voerd. De toestand van het jeugdige slachtoffer was van dien aard, dat hem onmiddellijk de Heilige Sacramenten moesten worden toegediend. De vrach auto die in de richting den Helder kwatn, en op weg was naar Alkmaar kreeg slechts geringe scha de, Hoewel het uitzicht ter plaatse niet belemmerd wordt, is hét toch moeilijk den trein te zien aan komen aangezien de tram in ongeveer gelijke rich ting den weg kruist. De chauffeur en een naast hem zittend jongmensch kwamen, er zonder letsel af. Plaatselijk üieiaws IOudkarspeL Bij de op heden gehouden herstemming tus schen de heeren C. J. Vennik en G. Lang«dijS$ voor de benoeming van een notabel der Ned. Herv. Kerk te Oudkarspei zijn uitgebracht 70 stemmen waarvan op den heer C. J. Vennik 48 en op den heer G. Langedijk 22 stemmen, zoo dat gekozen is de heer C. J. Vennik. N«oTi;Iseharw:nide, Maandagmorgen gebeurde hier een ongeval dat nog goed is afgeloopen. Mej. G. K. te Zuid scharwoude reed per fiets ,met een kind achter in het mandje. Doordat een tasch, welke aan het stuur hing, tegen haar knie stootte, geraak te ïuej. K. de macht over haar stuur kwijt, zoo /lat zij kwam te vallen. Het gevolg hiervan was een bezeerde hand, welke door den idiokter ver bonden moest worden. Het kleine kind dat ach ter op de fiets zat, had echter geen letselbe komen. Broek op Langen! ijk. Gevonden voorwerpen Een stormlantaarn en rij wiel bejastingmerk 19331934 en een paar ledige portemonnaie's. Inlichtingen .geeft de veldwachter. Zuidscliarwoudc. De vrachtrijder K. Schipper wilde gfstermid dag met zijn wagen bij het hek van de Lagere School in de Koog alhier keeren, omdat de ge legenheid 'daartoe zich leende. Zijdelings van den wagen waren lange gaspijpen vastgebonden en deze geraakten bij het keeren aan voornoemd hek vast. Het paard echter trok den wagen ver der, maar kon natuurlijk dit niet doen. Het gevolg was dat de wagen en ook het paard over zij op Sen grond vielen, terwijl de voerman z'ich daarbij niet kon verwijderen en onder den wa gen terecht kwam. De voormalige stalhouder., de heer K. de Boer overzag de situatie, ging met zijn lichaam boven op den kop van het paard en gaf aan inmiddels toegeschoten men schen instructies. Voor' Zoover mogelijk werd het dier nu losgemaakt en maakte van deze ge legenheid gebruik om te kunnen opstaan, nadat de heer de Boer zich ook nu van het paard ver wijderd had. Het personeel van de bioscoop van Sehinkel kwam te hulp en werd ook nu de voer man uit zijn benarde positie verlost. Zoo al thans is de lezing welke men ons gaf. De wa gen was nu spoedig eveneens overeind gebracht doch bleek nu voor het directe gebruik ongeschikt. De voorman C. KI. was echter zoo welwilllend zijn wagen aan den heer Schipper in bruiklees te geven Deze laatste klaagde wel over pnij in zijn been, doch was toch in staat om weer met zijn eigen paard en den in bruikleen gegeven wagen zijn reis naar Alkmaar te kunnen volbrengen. Wonder' boven wonder liep dit ongeluk, behoudens een kleine scha de, nog goed af. Natuurlijk waren intusschen heel wat toeschouwers aangeloopen. ENGELAND. LIJFWACHT VAN HONDERD STUDENTEN VOOR EINSTEIN. Een lijfwacht van honderd universiteitsstudenten te Londen zal worden samengesteld ter bescherming van prof. Einstein, voor het geval deze tijdens zijn verblijf in Engeland in het openbaar verschijnt. De jonge mannen zullen geen Joden zijn en niet van politieke richting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2