Sportoverzicht Het witte doek üieuw&tïjdingem Sint PancraS. Onderlinge wedstrijden van Si?lS:, te Paaerlas. Uitstekend ^geturnd. Bekwame leiding. - 'n Prachtig slotwoord, ui. Steunt Sunebankris Sportvericienigiing. Maandagavond 11 September jl. hield de gv. Sport Staalt Spieren voor een tjokvolle zaal haar onderlinge wedstrijden in cafe de Driesprong van den lieer J. Bouwstra, ooider leiding van den heer G. <}e Bjie van Alkmaar. Als Jury fun geerden de heeren P. Vennik Oudorp en J. Mooij Alkmaar. Directeur de Bie riep allen een har telijk welkom toe. Spr. schetste op een gezel lige wijze het doel van dezen avond, memo reerde heil,en plicht van de gymnastiek. Dit alles tot bloei van SSS. De uitslagen luiden als volgt: Jongens A vrije oefeningen, ringen, brug. Ie prijs C. Ootjers Wz. 43i/2 .punt, 2e rijs K. Schut 41 3e prijs A. Volkers 3z. 41 punten. Jongens B.: Ie prijs K. Ootjers Wz. 43, 2e prijs A. Timmerman Sz. 40 punten, 3e rijs' K. den Hartigh en H. Groen Cz. 39. Meisjes A B eri C, Brug, Bjingen, Evenwichts oefeningen. j Meijes A.: le N. Molenaar 46i/2 punt, "2e A. Volkers 40 punten, 3e A. Schoon en C. van Bodegraven 39i/2 punten. Meijes B: A. Verver le met 41i/2 punten. 2e A. Volkers 40i/2 punten, C. Schuur 3e 40 punten. Meijes C: B. Wijn le met 44 punten, 2e B. Koolaard 43 punten, 3e C. Duif met 42i/2 pun ten, 4e A. Buis en H. de Vries met 38i/2 punten Dames A. en B, vrije oefeningen. Bingen Brug le N. Visser Jd. met 43 punten, 2e J. Visser Jd. met 42i/2 punten, 3e Nel Schuur Ad. met 4O1/2 punten. Dames B, le A. Timmerman 42 punten, 2e mevr. N. BalderLeijen met 38l/2 punten,' 3e S. Leijen met 37i/2 punten. Heeren A en B, brug, vrije oefeningen, paard, ringen. Heeren A le M. Volkers 56 punten, 2e K. Leiji- en met. 54 punten, 3e T. K;eizer met 52i/2 pt. 4e P. Kloosterboer met 52 punten. Heeren B, le J. Madderom met 54i/2 punten 2e K. Bus mét 50 punten. De prijzen bestonden uit voor adspirant-af- deeling, zoowel als voor de dames en heeren, prachtige cadeaux en kunstvoorwerpen. De prijzen voor de adspiranten werden op een prettige wijze door den heer de Bie uitgereikt. Spr. spoorde de jeugd aan om alles in liefde en volharding te doen, zoowel de winnaars als niet winnaars elke week. Terwijl dit voor de dames en heeren op een uitneemnde wijze werd gedaan met sluiting door den weledelen heer mr. P. de Euiter het oudste lid van de vereeniging. Spr. feliciteerde alle prijswinners(sters) met het behaalde succes. Op gemerkt werd hierbij dat Jan Madderom le pr. winnaar tien sigaren verkreeg, met inbegrip 5 afstaa aann zijn collega K. Bus. Dit hield ver band met het feit dat enkele heeren niet kon den meedoen o.a. voorzitter P. Balder, welke een voetongeval tijdens zijn werkzaamheden had opgeloopen. Daar de kampioene mej. A. Zjeegers en haar zuster N. Zeegers, winnares wisselprijs. 1932 door onvoorziene omstandigheden niet konder. meeturnen, kwam eerstgenoemde nu niet in aanmerking, terwijl aan mej. N. Zeegers zon der /strijd de prijsmedaille 1932 werd toegekend Spr. richtte zich dankbaar tot het massaal op gekomen publiek daarin ziende belangstelling en medeleven. Dankte de pr ij zenkoopsters de dames A. Timmerman en gez. Visser enz., Bouw- sti-c. den caféhouder voor het gratis afstaan zij ner lokaliteiten, daarbij wijzende op de royale houding van den heer Bouwstra, ook in verband met het aanstaande feest, de driedaagsche bazar. Een bijzonder woord van dank ontving de Ju ry Spr. zelf had eenmaal als jurylid gefun geerd doch der'd idit nimmermeer. Noemde hot vaak ondankbaar werk. Doch de heeren waren beden strikt rechtvaardig geweest, ondanks hun beider verschil. Slotsom, dat alles klopte als een bus. De spr. riep aller medewerking in voor het aanstaande feest, de bazar ter gelegen heid van het tienjarig bestaan. De naam van onze .vereeniging wil niet alleen zeggen Sport Staalt jSpieren, doch ook een andere beteekenis is aan haar letters te geven en wel Steunt Sun- Suntebankeresser Sportclub. JAREN LANG LAST VAN DUIZELIGHEID Door slechte spijsverteering In drie weken totaal veranderd „Voordat ik Kruschen nam", schrijft een vrouw, „voelde ik mij steeds duizelig en opgeblazen door hardlijvigheid ;ik werd er zoo zenuwachtig onder dat 't minste of geringste me hinderde. Ik heb geen woorden voor U te zeggen hoe blij ik ben, dat ik er toe besloot, een proef met Kruschen Salts te nemen. 18 maanden lang heb ik het nu genomen. Ik zou ht geen dag willen missen. Het is een prachtig middel voor ieder die geleden heeft zooals ik. Ik voel me nu beter dan ooit tevoren. Nadat ik Kru schen Salts drie weken genomen had, was ik 't op gezette gevoel volkomen kwijt. Kruschen Salts ver hindert ook de te sterke gewichtstoename, waar zoo veel vrouwen op middelbaren leeftijd last van heb ben. Men voelt zich er zoo gezond en frisch door." Mevr. J. M. j Kruschn Salts is als 't ware een natuurrecept om 1 uw lichaam inwendig schoon te houden. Het ver- hindert dat zich in uw inwendige organen afval- 1 stoffen ophoopen, die uw gezondheid benadeelen. Het zorgt ervoor, dat frisch bloed door uw lichaam stroomt en ge U gezond en levenslustig voelt als j nooit tevoren. Kruschen Salts is uitsluitend ver- I krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0,90 en f21,60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handel Maatschappij Amsterdam voorkomt. Spr. richtte zich tenslotte tot den heer G. de Bie directeur der vereeniging. Het is de rechte man op de rechte plaats. Spr.'s hart had hij al lang veroverd. Vandaar ook zijn sympathie voor SSS. en de aanvaarding van het voorzitterschap der .Feestcommissie 1933. Met een Lang zal-ie leven" gevolgd door een driewerf hoera op den lieer do Bie ging men hoogst voldaan hiystoeVechtende Jantjes. Het 'bestuur de rvereeniging, de directeur en de voorzitter van de Feestcommissie meester de Euiter kunnen op een goede propaganda-avo.nd terug zien. ren die van een avondoefeniug terug kwamen. "Een vijftal militairen werd gewond. Alcohol gebruik van den chauffeur schijnt de oorzaak te zijn. i Buitenland DUITSCHLAND. Op het stoomschip Saturnus van de Kjon. Ned. Stoombootmaatschappij is gisteravond ruzie ont- staan tusschen twee matrozen, waarvan de een, j door een messteek getroffen, in levensgevaarlij- 1 ken toestand in het Burgerziekenhuis moest worden .opgenomen. De messteker is gearresteerd De oorzaak is te vinden in het feit, dat het slacht offer in beschonken toestand een ander getergd heeft tot hij in drift het mes trok. Het cschip vertrok even later zonder de vechtersbazen. RUDOLF MOSSE OWERLEDEN. Naar de „Temps" meldt, is de bekende uitgever Rudolf Mosse, een neef van den stichter van het „Berliner Tageblatt", op 3-jarigen leeftijd te Ber lijn everleden. Mosse, die van Joodsche afkomst was, heeft zich tijdens den oorlog onderscheiden. Hij werd bevor derd tot 1ste luitenant, kreeg het ijzeren kruis van beid klassen, de orde du mérite van Beieren enz. Cinema Amcricain. Vijf maal werd hij gewond. Ongeveer twee weken geleden is Rudolf Mosse gearresteerd en nadat hij tien dagen gevangen was gehouden, is het stoffelijk overschot in een dicht- gesoldeerde kist naar zijn familie gezonden. FRANKRIJK. NAAR HET BAGNO. Het bannelingenschip „La Martinière" zal binnen kort naar Fransch-Guyana vertrekken met 540 per sonen, die tot deportatie veroordeeld zijn. GROOTE SCHEEPSBRAND. Het Britsche stoomschip „Portheawl" (van de Porthcawl Steamship Co. Ltd., Cardiff) metende 2481 bruto register ton is met een lading esporto- gras aan boord op weg van Oran naar Granton nabij Yarmouth in brand geraakt. De bemanning stelde alle pogingen in het werk het vuur te blus- schen, doe hhet greep zoo snel om zich heen, dat ht schip al spoedig van voor tot achter geheel brand de. HJM. <le Koningin, i nhet Stadion. De Schepv mwrfeesten. E n bijzondere hoofdfilm. Verkoop aardappelen Zuid-Afrika. Naar wordt vernemen worden tegenwoordig van de Zuidhollandsche eilanden groote partijen aard appelen welke boven de maat zijn door de regee ring voor consumptieaardappelen naar Zuid Afrika verkocht. Mierwedebrug gaopegd. Gisteren is onder groote belangstelling de nieuwe Merwedebrug geopend. Crisis in de Staatsmijnen. Aan honderd vijftig arbeiders van de Staats mijnen is met ingang van 1 October ontslag aangezegd. Vijftig arbeiders van de staatsmijn Wilhelmina zijn met ingang van dien dag over geplaatst naar de staatsmijn Emma. Onder de ontslagenen zijn meest mijnwerkers van vreem de ^.ationaltieit. Als reden tot dit ontslag en overplaatsing worden wederom de toenemende moeilijkhelien in het mijnbedrijf genoemd, waarvoor regee- ringsmaatregelen tot dusver uitgebleven zijn. De toestand van burgem. de Baadt. Hedenmorgen zal de burgemeester van Muiden bet ziekenhuis verlaten, en moet thuis ter vol- lodige genezing dan nog ©en paar weken rust houden. O vertreding ,Loteirijwiet De centrale recherche te Botterdam heeft een inval gedaan in het kantoor van de Hollandsche Prikplankpuzzlecombinatie pan den Stations weg to Botterdam. Tlegen den heer G. T. is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Loterijwet. Vermoed wordt, dat bij 700 winkelhouders over het geheele land de verlo tingen door middel van prikplanken -zijn uitge zet. Er worden maatregelen genomen om deze in beslag te nemen. Do zaak van der Lub be. Naar mr. Pauwels aan de Tel. mededeelt, heeft hij uit Berlijn het volgende telegram ontvangen ,,Van der L.ubbe lehnt Verteidigung ab." (Van der Lubbe wijst verdediging van de hanJd) Auto >p militairen ingereden. Gisteravond omstreeks tien uur is een perso nenauto uit Sqesterbergg op den Utrechtechen weg van achteren ingereden op een troep militai- Het was gisteravond te zien, dat er iets bij zonders aan de hand was in het theater Cinema Americain aan de Nieuwesloot te Alkmaar. Eien propvolle vestibule voor den aanvang, vele auto's met bezoekers van buiten, en' de bezoe kers zelf voor een gedeelte geen „trouwe" klan ten. Zoo zagen wij ook verschillenden uit den L a d gen dijk die anders uit principe de filmvoor- stellingen niet bijwonen. Inderdaad, de 'directie actief als steeds had reeds nu beslag kun nen leggen op het Polygoonfilmverslag van de huldiging van koningin Wilhelmina in het Sta dion en zoodoende was er deze bijzondere be langstelling. De cameraman is erin geslaagd zeer bijzondere opnamen te maken, die groote documentaire waarde hebben. Zeldzaam duide lijk zijn de opnamen van de koninklijke Familie en de toespraak van H.M. de koningin is bij zonder helder weergegeven. Het publiek gaf door luid applaus zijn gezindheid meermalen te kennen.' De tweede attractie was de opname van de, Schermeerfeesten die ons overigens niet zoo bij zonder geslaagd leken, maar waarbij natuurlijk in ©ogenschouw genomen moet worden dat zij een onderdeeltje van een journaal vormen. Zjj hebben ook voor onze niet-streekgenooten niet die aantrekkelijkheid als voor ons. Gok het verdere bijprogramma het Metro Goldwijnjournaal, een dwaze klucht van twee taxichauffeurs en een geestige film van de be kende komieken Stan Laurel en Oliver Hardy was goed verzorgd. Als hoofdfilm draaide "een Metro Gold wijn - product /wee vaders" met Jackie Cooper een jog van een jaar of 'tien dat een filmspeler van zeer bijzondere kwaliteit belooft te worden. De film behandelt een familiegeschiedenis. Er is een „echte" vader en ©en „stiefvader". Tref fend geeft de film weer hoe de stiefvader slechts na veel moeilijkheden den kleinen man voor zich weet te winnen en hoe de „echte" vader zich te ,veel voelt worden. Besumeerend© een programma „voor allen" dat wij pok „allen" kunnen aanbevelen Uit Cuba. Een .straatbeeld uit Havana, de hoofdstad van Cuba, waar nog steeds volledige anarchie heerscht Gewapende soldaten zijn een alledaagsche ge woonte geworden in de straten. Boekbespreking Bij de NV. van Gorcum en Comp. Uitgevers- Maatschappij te Assen verscheen bovenstaand dicht bundeltje van J. Weebis, onder welk pseudoniem zich de bekende oud-Alkmaarsche arts dr. J .W. Wicherink verschulit. Wij hebben het typografisch keurig verzorgde werkje doorgelezen en het als een waardevol kleinood zorgvuldig in onze boekenkast opgeborgen. Dokter Wicherink zegt in zijn eerste vers „Opdracht" „'k Wil grijpen met mijn lied, U lieden van mijn land. Eenvoudigen van aard, eenvoudigen van zeden" en is hierin wonderwel, geslaagd. Hij zingt van den boer, die koning op zijn erf is, van de sneeuw op de spitse boerderijdaken, van de molens en de dijken, het vrijen en het trou wen, hij bezingt het gansche wijde polderland, zoo als wij Westfriezen dat dagelijks zien en toch mis schien niet kennen. Eenvoudig van toon, eenvoudig van stijl en van rythme, zijn deze verzen. We vinden er soms iets in, dat Adama van Scheltema geschre ven kon hebben, ruig en voor de vuist weg geschre ven, maar altijdeerlijk en waar. Maar ook hoe gevoelig soms, zooals bijvoorbeeld zijn .Ster vend Oudje" dat wij hier laten volgen: Bij 't schamel, walmend licht met doffe knipper- Op 't puntje van den neus den lompen stalen°brn' Het voorhoofd diep gegroefd, zoo zit ons oudje stil' In t kleine keukentje op 't bijbelboek gebogen Zij spelt haast woord voor woord, hardop, met Om alles te verstaan, wat Hij haar zeggen wfl P°gCn Zij weet haar Heer nabij. De dood, hoe koud én kil Is macht loos, daar zij leeft in Godes Alvermogen. z« leestDaar dooft opeens haar walmend Door 't lage raam ziet zij een sterre blinken*^ Haar hand valt slap. Zij roept: „Mijn Heer en En langzaam, als voorgoed 't verblinde o^°zich siüit. Laat zij het hoofd op d' open bijbel zinken Daar staat: „De Eeuw'ge God zij u een woning". Wij producten van dezen onzinnigen tijd voeien niet veel meer voor „versjes", maar zouden wy U willen aanraden, „koopt toch dit bundeltje, en leest het in uw vrij kwartiertjes." Het zal U °nS beFgt het weg' als «en schat, maar zal het weer dikwijls, heel dikwijls te voorschijn halen en er van genieten. De prijs is f 1,50 Men mag gerust zeggen dat de afgeloopen maand uit een oogpunt va nspot beschouwd, een bewo gen maand is geweest. Daar is, om maar aanstonds met de populairste sport in Nederland te beginnen, de Bondsvergade rmg van den Nederlandshchen Koninklijken Voet balbond, die tegen aller verwachting in, de voor stellen vervat in het rapport Kips cs. aannam. Dit rapport had tevoren heel wat stof doen opwaaien Wat toch was het geval? In den KNVB. die een amateuristische bond heet waren de laatste jaren vooral, langzamerhand toe standen ingeslopefi, die de amateursbepalingen zoo als zij in het regelement stonden, tot een paskwil maakten. Het heette dat deze bepalingen nog steeds werden nageleefd, maar ieder ingewijde wist beter en kon herhaaldelijk constateeren dat er dan door die vereeniging dan weer door een andere de hand mee werd gelicht. Teneinde na te gaan of de ama teursbepalingen niet meer in overeenstemming dien den te worden gebracht met de huidige opvattingen en omstandigheden in de voetbalwereld, werd de commissie Kips ingesteld. Zij kwgm echter met voor stellen, die het amateurisme onverzwakt wilden hand haven .Zelfs het bondsbestuur, dat niet als anderen het professionalisme onmiddellijk een kans wilde geven achtte deze voorstellen te zeer uit den tijd en zelfs verklaarde de voorzitter dr. van Prooye, ter vrgadering, dat er bij de ze voorstellen Kips geen rekening was gehouden met de totaal veranderde tijden en dat ze 10 jaar ten achter waren. Het baatte echter niet en na ellenlange discussies waarin verschillende afgevaardigden klaarblijkelijk de koers kwijtraakten, werd het rapport Kips door de verga dering aanvaard. Het mooiste was echter, dat de zg. controlemaatregelen werden verworpen. Wij zien dus thans dat de KNVB. er een aantal straffe en strenge bepalingen op na houdt, waarvoor hem echter de middelen zijn onthouden, om haar nale ving te controleeren. Men behoeft zich dan ook geen oogenblik aan een illusie over te geven in NAAM blijft de bond, blijven clubs en spelers ama- teuristen, in WERKELIJKHEID echter duurt het geknoei voort en wordt er op alle duistere wijzen met eht amateurisme de hand gelicht. De Bondsver gadering beklage zich daarover ht volgend jaar niet. Tu l'as voula, George Daudin, tu l'a voula Een andere kwestie die heel wat rumoer met zich bracht, was die in de wielerwereld. Het be trof hier de verbetering van een uurrecord, dat jaren en jarenlang op naam van den Zwitserschen renner Egg stond, die thans in Parijs woont. Het was een formidalbel record tal van pogingen waren door eerzuchtige renners in den loop der jar enondernom§n om het den Zwitser afhandig te maken. Tevergeefs. Totdat het eindelijk den jon gen Hollander van der Hout op de Roermondsche wielerbaan gelukte het record van Egg te breken. Groot was de vreugde in de Nederlandsche wieler- werld, in de geheele Hollandsche sportwereld, mag men wel zeggen. Een paar dagen slechts mocht van der Hout zich in ht record verheugen, toen kwam de tijding, dat het den Franschman Richard den polain van Egg, gelukt was op zijn beurt weer van der Hout's record te breken. Het was jammer, maar van der Hout is nog jong, en heeft dus nog a alle gelegenheid om revanche te nemen en ook Richards prestatie te verbeteren. Erger was het, dat Egg kwam verklaren, dat de baan te Roermond klei ner was dan was opgegeven, dat hij zelf naar Roer mond was gegaan, om de baan op te meten, dat hem persoonlijk was gebleken, dat de baan korter was dan officieel was verklaard en dat van der Hout dan ook in het geheel niet het record had verbeterd, integendeel ONDER gebleven was. Gevraagd om nadere bewijzen, die een zoo zoo erge beschuldiging rechtvaardigden verklaarde Egg voor een geslot enbaan te zijn gekomen, toen over de omheining te zijn geklommen en de meting daarna persoonlijk te hebben verricht, zonder bij zijn van anderen. Dit verhaal klinkt al heel ongelooflijk, en van de bewering, dat de Roermondsche baan, die notabene tweemaal door een beëedigd landmeter is nageme ten korter zou zijn dan oficieel is opgegeven, is gen tittel of jota van waar. Het getuigt dan ook niet bijster voor Eggs karakter, dat hij tot derge lijke uit den dui mgezogen verhaaltjes zijn toevlucht heeft genomen, uit spijt, dat zijn record is verbeterd Of had hij wellicht nog een andere reden? Men weet dat Eggs 10,000 francs heeft uitgeloofd voor dengene, die zijn revord verbeeterde. Deze zouden dus aan van der Hout moeten worden uitgekeerd. Zou nu inderdaad door van der Hout het record niet ver beterd zijn, dan zou niet van der Hout, maar Richard Eggs poulain, (die thans van der Houts record ver beterde) de eerste zijn, die het record van Egg had verbeterd, gn Egg zo unatuurlijk alle redenen kun nen hebben, om het zijn poulain eerder te gunnen dan den Hollander van der Hout. Hoe het ook zij, de Dagelijksche Sportcourant heeft thans aan Egg het aanbod gedaan om op haar kosten naar Roermond te komen en dan de baan in ht bijzijn van anderen te meten. Er kwam ant woord vannuit Parijs dat Egg met vacantie was. De Dagelij ksche Sportcourant heeft haar aanbod gehandhaafd, teneinde Egg in de gelegenheid te steil enna eijn vacantie er gebruik van te maken. Maar wij vreezenEgg zal wel niet komen. Het is ook niet alles om een mal figuur te komen slaan, w.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 5