WD DIMS. Waar vrouwen graag van lezen. fat menigeen niet weet Uit ons nummer wan 17 Sept. 1893 liob si© Avonturier b si n, ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. De herfst is er; de dunne zomerjurkje zijn lang zamerhand te koud geworden; we gaan weer naar een behaaglijk japonnetje met lange mouwen ver langen. Hier volgen een paar bijzonder mooie modelle tjes, die er zich tevens uitstekend voor leenen om op een mooie zonnigen najaarsdag zonder mantel gedragen te worden. No. 171: elegante japon van soepele zwarte stof of zijde. Een wit zijden shaml vormt de „note gaie". Door de eenvoudige coupe is dit model speciaal geschikt voor zwaardere figuren. Benoodigde stof 4 a 5 Meter; voor de shawl 15 c.M. witte zijde of satijn. Waardin: Hier in deze kamer heeft een be roemde professor gewoond. Zijn specialiteit was het nemen van proeven met ontplofbare stoffen! Huurder: O! zoo! Die plekken daar aan het plafond zijn zeker resten van zijn proeven? Waardin: Nee! het zijn resten van die pro- No. 174: keurige japon voor gezette dames. Deze japon voldoet aan alle eischen, om een zwaarder figuur toch een slanke indruk te doen maken. Benoodigd stof 4 a 5 Meter; voor de garneering 50 c.M. Beide patronen zijn tegen den prijs van 0.50 ets. per stuk te verkrijgen bij de „Afd. Knippatronen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", post box 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden voldaan in postzegels, per postwissel, of wel per postgiro 41632. De lezeressen worden vriendelijk verzocht naast het nummer van het patroon ook de verlangde maat d.w.z. boven-, taille- en heupwijdte op te geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te ver melden. Men voorkomt daarmee onnoodige vertra ging in de toezending. Smakelijk eten APPELSCHOTELTJE. Benoodigd 7 kleine appelen (goudreinetten of zure belle fleur), hals ons beter, 1 eetlepel cognac, 2 eetlepels suiker, 1 theelepel kaneel, 1 groote beschuit. Bereiding. Be appelen wasschen, afdrogen en met een ap pelboor de klokhuizen er uit steken. Plaats nu de appelen geschild in eén diepen vuur vasten schotel dicht tegen elkaar; maak van de cog nac, kaneel en een weinig ruiker ene dik papje, vul daarmee de gaten in de appelen, strooi de overige suiker en de fijn gestampte beschuit er over. Beleg het geheel met stukjes boter en zet ze 1 uur in een matigen oven, daarbij het schoteltje zoo nu en dan een eindje om draaien en in de appelen prikken, opdat ze goed zacht worden. Vanaf 1 October a.s. zal in alle Fransche scholen als verplicht leervak, onderwijs in de Russische taal1 worden gegeven. Om rubberstempels schoon te maken: Men laat wat zegellak op papier loopen en doopt dan snel den, een weinig vochtig gemaakten stem- pel, in de taai-vloeibare massa. Alle onreinheden blijven in de hard geworden lak achter en de stem pel is volkomen schoon. In de haven van Messina zal een 45 meter hooge lichtzuil met een madonnabeeld erop geplaatst worden, die Marconi den 13den Augustus 1934 van Jeruzalem uit, ontsteken zal. In Chicago werden 5 millioen varkens ter markt gebracht zonder afzet te vinden. Wanneer men een minuut piano speelt, hebben de vingers ongeveer 2,000 bewegingen gemaakt. OUD RAADSEL, DAT VELEN ONBEKEND ZAL ZIJN Al wat op aarde leeft, wordt door het getal berekend: Nochtans is zeven vijf en vijf voor drie gerekend; Ook drie en tien is acht, acht wordt voor vier gezien En viermaal zes is juist zooveel als eenmaal tien Tien is niet meer dan vier, en staat men niet verwonderd, Dat men met veertig kan betalen effen honderd? Want honderd telt zooveel als duizend in getal En twintig dat telt meer dan zestig overal; Ook driemaal tien is twaalf, en stelt het eens terdegen Dat negen is slechts vijf, dat vijf en twaalf is negen. Dat vijf maal vijf is tien, dat tienmaal zes is elf, Dat twee gelijk is vier, en driemaal twee is twaalf. Beproeft nu uw vernuft, die rekenkunst beminnen, Maar rekent niet te ras, gij kunt u licht verzinnen; En oordeelt niet te vroeg, daar iedere rekenaar, Dit 't weet, U zeggen zal: al wat hier staat is waar. Oplossing elders in dit blad. Op het postkantoor. Ik kom een brief afhalen. Aan wien is hij geadresseerd, vriendje? Dat staat er op! Welk soort rood wenscht U mevrouw? Dank U, liefst schaamrood! Koning Boris van Bulgarije in Londen.. Koning Boris en Koningin Ioanna van Bul garije, welke op het ©ogenblik te Londen vér- toeven, zijn hier in een straat van. de Ejngelsche hoofdstad gefotografeerd. HUMOR. HET TOPPUNT VAN ZORGLOOSHEID. „Zeker mijnheer. U hebt groot gelijk. Sommige menschen hebben werkelijk geen verantwoordelijk heidsgevoel. Ik heb een paar lui gekend die op Vuur land woonden en ze waren niet eens verzekerd te gen brand!" Beleedigd. Waarom kijkt je grootvader zoo boos? Hij is beleedigd. Je weet, dat hij bijna 90 jaar is en nu hoorde hij toevallig dat je zei. dat de goede menschen jong sterven. Het beste bewijs. Er is niets, dat het lichaam zoo goed ont wikkelt en zoo het leven verlengt als het turnen. Maar onze voorvaders wisten niet eens wat turnen was! Dat is zoo, maarzijn ze ook niet allemaal gestorven. Kellner: „Wat wenscht meneer te eten?" Gast: „Een biefstuk maar een groote! Ik ben erg nerveus, iedere kleinigheid windt mij op!" Waarzegster: Neemt u voorai in acht voor een kleine donkere man met een buil op zijn hoofd! Cliënt in gedachten: Zou hij waarachtig aan wraak durven denken! PLAATSELIJK NIEUWS. Bij de gehouden stemming voor een hoofd Ingeland van den Polder het Ambacht van West Friesland gen. Geestmer Ambacht, is in de plaats van den aftredende, den heer H. Hart Cz., die als Heemraad voor dien polder is gekozen, benoemd de heer F. de Boer Pz te Oudkarspel heer F. de Boer Pz., te Oudkarsple. Zuidscharwoude, heeft het beroep naar de Ned Herv. Gem. te Den Helder aangenomen. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, door den heer D. Pool, alhier, een 'koolraap is teeld, die bijna 21 pond weegt. Deze reusachtige knol is naar de landbouwtentoonstelling te Amsterdam gezonden, tegelijk met nog vier andere, wegende resp. 9, 5, 4 en 3 pond. UIT DEN OMTREK. De heer J. Dekker te Koedijk, verwierf met zijn inzending Wittekool op de groote Landbouwtentoon stelling te Amsterdam den 2en prijs BERICHTEN. Te Zwolle kon een bedelaar werk krijgen en stuurde zijn vrouw naar zijn eventueel toekomstigen patroon. „Hoeveel kan hij verdienen?" vroeg de vrouw, toen zij zich bij den patroon aanmeldde om inlichtingen. „Tien gulden per week", was het ant woord. „Ja, ziet umijn man verdient nu met zijn handel f3.per dag en Zondags meer. Voor minder kan hij het onmogelijk doen." Zijn „handel' bestaat natuurlijk in het te koop aanbieden van een beduimeld lucifersdoosje, dat hij telkens verkoopt; maar nooit aflevert." Te Arnemuiden zou een 72-jarige weduwnaar trou wen met een meisje van 28 lente's. Op den dag van het huwelijk maakten zijn naaste familieleden het den bruidegom zoo lastig, dat hij van het huwelijk afzag en liet door den omroeper door het geheele dorp bekend maken, dat het huwelijk niet doorgin? waarbij hij tevens de redenen, die er toe geleid hadden, deed bekend maken. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk: Aardappelen per mand f 0.75; Bloemkool ƒ1,50—2,50—3.00—6,00; licht ƒ0.60 —1,00; Reuzenbloemkool ƒ4,00—6,00—7,00—8,00; Roode kool ƒ3,504,50; witte kool ƒ6.007.00; Gele kool ƒ4,00—6.00; wortelen ƒ1,50—2,00—2,80; ƒ3,50; bieten ƒ9,00—10.00; nep ƒ1,00—1,25; rapen ƒ2,00—2.50. 118. Daar het al bijna nacht geworden was, kon er eerst den volgenden dag aan gedacht worden de achtergeblevenen op te halen. Al vroeg waren Rob en Daan bij de hand om ook Lorma en kapitein Smit op veiliger terrein te brengen toen twee inlan ders, die sporen droegen van een vermoeiende nach telijke tocht, de aviateurs teekens gaven dat zij moesten wachten. 119. En het nieuws dat zij brachten was ontstellend! „Lorma en haar metgezel waren gevangenen van de inboorlingen van 't heilige eiland", vertelden ze. „Iedere blanke, die eenmaal de voet gezet had op dit eiland, mocht nooit meer terug, en bleef gevan gen, omdat ze niet zouden vertellen van de eeuwen oude heiligdommen die op dit "eiland waren. 120. Zoo wilde het de oude hoofdman, die met zijn dochtertje Luly daar nog regeerde. „De gevangenen zou geen leed geschieden," meenden de boodschap pers, „maar wee degenen, die ze zou willen bevrij- ;n." Ze zouden stellig naar het binnenland vervoerd worden, vanwaar ontsnappen niet mogelijk was. 121. Het was een ernstig bericht en Rob oordeelde dat vlug handelen geboden was. Hij dacht er natuur- je mij gezegd hebt, opgewon. ve kunnen doen ontstaan, welke niet meer te ken hij alles beter met zich zelf had kunnen lijk niet aan om zijn zuster en de kapitein in den van de wilden te laten. Met Mary's vader werd afgesproken, dat Daan en Rob onmiddellijk naar het geheimzinnige eiland zouden vliegen. De zendeling zou vlug een schip met gewapende manschappen laten volgen en probeeren of ook hij helpen kon. En na korte tijd vlogen de twee koene aviateurs al weer boven de zee. Na een poosje zagen ze het wrat van de schoener verlaten onder zich en al spoedig kregen ze ook het eiland in het gezicht. Wordt vervolgd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 8