fi Binnenland. Langs Dwaalwegen Noordhoiland in een paar regels Ups en Downs van de Langedijker Groentenveilingen ONGEOORLOOFD MAKEN VAN LUCHTFOTO'S. Ministerieel verzoek aan de Nederlandsche Pers. Wij ontvingen van het Ministerie van Defensie het volgend schrijven: Niettegenstaande mijne herhaalde waarschuwin gen aan dagbladen, geïllustreerde bladen en foto- bureaux komt het nog herhaaldelijk voor, dat foto's worden gemaakt en gepubliceerd van militaire wer ken. Ik herinner er aan, dat zulks is verboden inge volge art. 430 van het Wetboek van Strafrecht, lui dende: „Hij, die zonder verlof van het bevoegd gezag eene „opneming doet, eene teekening of beschrijving „maakt van eenige militair werk, of dit openbaar „maakt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoog- „ste twee maanden of geldboete van ten hoogste „300 gulden." Ik moet er de aandacht op vestigen, dat verdere herhalingen van de in dat artikel omschreven over treding, mt name het maken en publiceeren van foto's door mij als in strijd met 's lands belang en mitsdien als ontoelaat baar zullen worden be schouwd. Indien ik weder een dusdanig, onbevoeglijk ge- maake en gepubliceerde foto in eenig blad of pers stuk aantref, zal ik mij tot mijn leedwezen genoopt zien een vervolging ter zake zoowel tegen hen, die zich aan het maken, als tegen hen, die zich aan het publiceeren van de foto's hebben schuldig gemaakt uit te lokken. Ik verzoek de Nederlandsche Pers en Illustratie- pers, zoomede alle fotografen hiermede rekening te houden. Voor het geval twijfel mocht bestaan aan de ge oorloofdheid van eene fotografische opname, of wel van de publiceering van zulk een opname ben ik gaarne bereid U daarbij voor te lichten. De minister van Sociale Zeken heeft aan Burge meester en wethouders van diverse gemeenten een circulaire gezonden, waarin hij er aan herinnert, dat in het besluit van den minister van Binnnland- sche Zaken van 15 Januari 1932 gesproken wordt van „het orgaan voor steunverleening". De minister van Sociale Zaken geeft thans nader aan, wat hier onder dient te worden verstaan en wat tot de be voegdheid van dat orgaan behoort. Als „orgaan voor steunverleening" kan slechts op treden het college van burgemeester en wethouders, dan wel op aanwijzing van dat college de Arbeids beurs agentschap der Arbeidsbemiddling) of het bu reau voor maatschappelijk hulpbetoon (burgerlijk armbestuur). Op het orgaan rust de plicht, de door 's ministers ambtsvóorganger of door hemzelf goed gekeurde steunregeling zoo juist mogelijk toe te passen. Het orgaan is niet bevoegd, zonder door den minister verleende machtiging eenigerlei wijziging in de bepalingen der steunregeling aan te brengen. Waar het bureau van maatschappelijk hulpbetoon als orgaan optreedt, moet nauwkeurig worden toe gezien. dat de normale taak van dit bureau en de steunverzorging als twee onderscheiden takken van dienst optreden en dat ook de gesteunden dit weten. In gemeenten met een belangrijk aantal onder steunden kan het orgaan voor steunverleening wor den bijgestaan door een commissie van advies. Op dat een spoedige afdoening van zaken zooveel mo gelijk verzekerd zij, dient deze commissie uit en zoo klein mogelijk aantal leden te bestaan. Zij wordt samengesteld door het college van B. en W„ uit welks midden haar voorzitter wordt aangewezen. Naast den vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur zouden in de commissie vertegenwoordigers van de werkgevers en van de arbeidsorganisaties zit ting kunnen verkrijgen. Personen, die uitkeering in gevolge de steunregeling ontvangen, kunnen geen lid der commissie zijn. Indien in de gemeente de samenstelling der com- mmissie niet aan deze regelen voldoet, moet de burgemeester zoo spoedig mogelijk de commissie reorganiseeren en den minister de nieuwe samenstel ling ter goedkeuring voorleggen. De controle. In genoemd besluit van den minister van Binnen- landsche Zaken is 'er reeds op gewezen dat het uit oefenen van een strenge controle met betrekking tot de aanvragen om ondersteuning noodzakelijk is. Naar den minister gebleken is, ontbreekt hieraan nog veel. hij dringt daarom dan oak nogmaals op FEUILLETON „Heeft u met uw dochter gesproken?" „Natuurlijk!" „En zij blijft bij haar weigering?" „Ja, dat is het, wat ik begrijp. Ik heb alle moeite gedaan haar van haar dwaasheid te doen overtui gen. Ik heb haar alles alles voorgesteld, de eer. die haar door een dergelijk aanzoek ten deel is ge vallen, haar positie, welke zij zou innemen, wanneer zij had toegestemd alles alles!" „En zij blijft bij haar besluit?" „Ja. Maar zij mag niet blijven volharden bij hare afwijzing en wanneer ik haar onterven zou!' „Beste vriend, dreig haar voorloopig niet. Welke reden geeft zij op, wat heeft zfj tegen Buschbeck?" „Och, het is slechts een dwaasheid zij ver klaarde den baron niet lief te kunnen hebben." „Wellicht behoort haar hart reeds een andere toe?" „Neen. Ook ik heb dit geloofd, ik heb het haar gevraagd, maar zij heeft mij gezworen, dat dit niet het geval is en dat haar hart nog vrij is." „Schenkt u daaraan veel geloof?" „Ja, want ik ken mijn dochter, zij heeft een eigen zinnig maar eerlijk karakter, is zeer oprecht en zal nimmer een onwaarheid zeggen, dat zou zij niet kunnen." „Maat wat wilt u doen om uw dochter haar trotsch te doen buigen, want dat tzij een dergelijk huwelijk zou wenschen, da staat bij mij vast. Voor de tweede maal zal haar zeker de gelegenheid niet worden geboden u een baron tot schoonschoon te geven." „Ik zelf zou het van harte wenschen!" riep de apotheker en op zijn gelaat verscheen een trek van vreugde, want zulk een eer had hij niet kunnen droomen. Ik wenschte het vurig en ik zou mij elk offer willen getroosten, wanneer ik dit kon berei- het uitoefenen van een strenge controle aan. De controle dient te omvatten de administratieve, de straat- en huidcontrole. Omtrent de aanvragen om ondersteuning worde nimmer'een beslissing genomen, dan nadat omtrent de gegevens door den aanvrager verstrekt, een nauw gezet onderzoek is ingesteld. Nagegaan dient te worden o.m. of de gegevens betreffende de gezins formatie, de reden van ontslag, het verdiende loon mt beroep van den betrokkene en de gezinsinkom sten inderdaad juist zijn. Voorts worde onderzocht, of de omstandigheden, waarin de betrokkenen c.q. zijn gezin verkeert, inderdaad van dien aard zijn dat termen tot ondersteuning bestaan Tijdens de ondersteuning wordt uiteraard regel matig een strenge controle uitgeoefend. Nauwlettend worde nagegaan of zich in de gezinsomstandigheden geen wijzigingen hebben voorgedaan, terwijl ter, zulks in verband met de bepaling van de art. 8 en 19 der steunregeling steeds op dient te worden gelet, of de loonen in het bedrijf, waartoe de ondersteunde behoort, zijn gedald. In gemeenten, waarin zich een belangrijk aantal ondersteunden bevindt, worden een of meer con troleurs voor de steunverleening aangesteld, die zich uitsluitend met de controle bezighouden. Ten slotte wijst de minister op de wenschelijkheid. dat steeds nauw contact bestaat tusschen het orgaan van steunverleening en het bureau der arbeidsbe middeling, ook in die gemeenten derhalve, waar dit bureau niet met de steunverleening is belast. (Tel.) DE ZAAK VAN DER LUBBE. Nu mr. F. Pauwels te Amsterdam uit Berlijn een telegram heeft ontvangen, dat Van der Lubbe hem als verdiger weigert, heeft de familie van den hoofd verdachte in het Rijksdagbrand-proces, dat Donder dag as. zal aanvangen, thans mr. B, W. Stomps uit Heemstede aangezocht als verdediger te willen op treden. Deze heeft zich hiertoe bereid verklaard. HET UNIFORMVERBOD. De wet tot invoering van het z.g. uniformverbod j zal reeds a.s. Dinsdag in werking treden. Het drage i van uniformen en zichtbare onderscheidingsteekens j met politieke strekking zal dus- dan niet meer ge- oor loof d zijn gemeld tijdens de uitkteering van steungelden. De dader ging er meteen mét het geldkistje met '600 gulden vandoor, maar was zoo verstan dig dit even later maar weer terug te brengen. De uitbetaling ging toen meer ondanks bur gervaders blauwe oog rustig door. Te Haarlem is een dame door samenloop van omstandigheden onder een tram geraakt en gedood. i De milicien N. Al uit Wprmerveer is ten gevolge van de aanrijding van een groep militai rep te Amersfoort, waarvan hij deel uitmaakte, overleden. j' Tijdens een aan den Ringweg te Amster dam gespeelden vriendschappelijken voetbalwed strijd tusschen juniorelftallen van WMSen Swil't werd een speler van laatstgenoemde club onwel. Hij gaf bloed op en overleed weinige minuten later op het speelveld. Het geval ver wekte begrijpelijkerwijze groote consternatie. -v 4. Haar wij vernemen zal de dader van 'den aanslag in het raadhuis te Muiden, Ibelings, ver (ledigd worden door den Amsteidamschen advo caat mr. dr. B. J. Stokvis. De gemeenteraad van Amsterdam benoem de gisteravond tot wethouders de heeren Ei. J. Abrahams v.d., mr. C. C. J. D. Koopman r.k. G. Baas Kz. a.r. W;alrave Boissevain v.b. en Jacq. Rustige c.h. In de zesde vacature werd tot tweemaal toe gekozen de heer De Miranda die tweemaal be dankte. De vervulling dezer vacature werd aangehou den tot Woensdagavond a.s. Kroonprins Peter van Joego-Slavië. werd kortelings 10 'jaar o-ifd. "Op onze foto ziet men hem in het uniform van Sokolturner een troepenrevue in Belgrado bijwonen, die ter zij ner eere gehouden Werd. Rechts zijn moeder,, koningin Maria. Burgemeester van teen plattelandsgemeente te zijn is tegenwoordig geen eerebaantje meer. Na de schietpartij in Muiden wordt nu uit As- sepdelft eten mishandeling van den burgervader 11—16 SEPTEMBER 1933. Kalme stemming veiling. Steun pro ducten onvoldoende. Prijzen aardap pelen onveranderd. Idem roode en gele kool. Witte kool goede prijzen. Uien iets minder. Slaboonen achter uitlopende prijzen. Bloemkool varie!- ërend. Peen iets stijgende. Tomaten slechte prijzen. Druiven iets minder. Het verloop der verhandelde producten kenmerkt zich in de afgeloopen week door haar in alle op- - zichten kalme stemming. Eenige opleving in het één of andere product viel niet te bespeuren. Met kalme I gelatenheid brengt ook de bouwer dagelijks zijn producten aan de markt en is al blijde, als dit nog zooveel op kan brengen, dat in het allernoodzake- lijkste onderhoud kan worden voorzien. De steun welke van regeeringswege wordt verleend is van dien aard, dat in geen enkel opzicht de toestand eenigszins dragelijk voor hem worde gemaakt. On willekeurig wordt de gedachte gewekt, dat onze I regeering nog niet voldoende doordrongen is van hetgeen zich hier dagelijks voor onze oogen ontrolt en dat het den tuinder bij den dag moeilijker wordt zijn bedrijf op gang te houden. Mett bange zorg word dan ook de winter tegemoet gezien. Wanneer de hoop gevestigd is op de winterprodpeten, betref fende een loonende prijs, ook de bodem wordt inge slagen, dan is de ramp voor onze tuinbouwende be volking niet te overzien. Dan kan men gerust aan nemen dat de ondergang met rasse schreden wordt j verhaast en een nijvere bevolking ten doode staat opgeschreven. Onze regeering bedenke wel, dat zij ten dez een roeping heeft te vervullen en een dure plicht om de zoo groot geworden nood te lenigen, 1 door merdere gelden beschikbaar te stellen en de tuinbouwende bevolking zondoende op de been te houdn. I We merkten reeds eerder op dat ter veiling een kalme stemming heerschtte en dat de prijzen der aardappelen, waarvan zoo goed als niets meer ter veiling wordt aangevoerd dan hoofdzakelijk blauwe onveranderd was. Zoo werd voor Schatse muizen bestemd voor consumptie van f 1,50 Jl,90 besteed, ken, maar ik weet niet wat ik doen zal. Mijn voor genomen bezoek had niet alleen den baron gegolden maar ook u, beste vriend; ik had u willen verzoeken mij terzijde te willen staan, mij te helpen. U is meer meer beraden en verstandiger dan ik, veel verstandiger!" „Nieirfitz, u spreekt tegen uw overtuiging in maar om het even. U gelooft alzoo niet, dat uw dochter vrijwillig op haar besluit zal terugkomen?" „Neen, want zij heeft een vasten wil en weet in den regel wat zij zegt en doet. Evenwel, wanneer het niet goedschiks gaat, dan zal ik haar weten te dwingen en zie er niet tegen aan desnoods geweld te gebruiken." „Beste vriend, u kan haar heelemaal niet dwin gen, u kan haar toch niet met geweld een huwelijk tegen haar zin opdringen!" „Ook dat zal ik doen, wanneer mij geen andere weg overblijft!" antwoordde de apotheker opge- den. „U vergeet één ding, en dat is. dat tBuschbeck, wanneer hij zou vermoeden, da zij hem is opge drongen en door haar vader, met geweld gedwongen werd de zijne te worden, hij stellig van zijn voor nemen zou afzien haar tot zijn gade te nemen. Geloof mij, hij heeft een trotsch karakter, ik ken hem maar al te goed!" „Wat moet ik dan beginnen? Weet u hoe ik moet handelen?" „Ja zeer veel!" „Zou zij u desnoods een offer willen brengen?" „Zij zou haar leven voor mij laten, wanneer zij het mijne kon redden. Doch dat helpt allemaal niet. ik heb haar gebeden, gesmeekt zelfs, mij dat offer te willen brengen, en den baron haar te „Wanner uw dochter u werkelijk liefheeft, dan zal zij u dat offer brengen „Zij doet het niet zij doet het niet!" viel Nie- mitz in. „Laat mij toch eerst uitspreken, want ik heb u nog niet medegedeeld onder welke voorw,aarden welke zij het wel zal doen. Wanneer u haar bij voorbeeld zegt, dat Buschbeck een wissel van u in handen heeft, door u in een zwak oogenblik ver- valschtNeen, neen, laat mij uitspreken. Hij weet dit en het ligt in zijn macht u voor het Gerecht te dagen en u in de gevangenis te voeren, waar- 1 mede uw eer en die van uwdo chter. „Nooit nooit!" viel niemitz den kapitein op nieuw in de rede. „Wanneer u niet naar mij wilt luisteren, dan kan ik u ook geen raad geven. U zegt aan uw dochter, dat Buschbeck besloten heeft u in de gevangenis te laten werpen, wanneer Dora niet de zijne wordt gelooft U dan nog, dat zij zou aarzelen u te red- i den?" „Ook dan nog zal zij neen zeggen en bovendien zal ik mij nimmer onder de oogen van mijn dochter zoo vernederen!" riep de apotheker. De kapitein lachte. „Het laatste had ik mij nu eigenlijk niet van u kunnen indenken," merkte de kapitein ironisch op. „Zou mijn dochter mij dan nog verder kunnen achten en liefhebben? „Waarde Niemitz', speel toch niet al te zeer den huichelaar. Wanneer uw dochter op de hoogte was van de wijze, waarop u uw zaken voert, dat zou dat reeds het geval zijn. Het komt er nu opaan, dat zij Buschbeck haar woord geeft en met hem trouwt. Is dat geschied, dan zal zij hem ook leeren liefhebben en wanneer zij dan de zaak nog niet heeft vergeten, dan kan u haar licht verwijt zeker lachend aan- hooren en zal zij zelf daarover lachen." „Neen, het gaat niet het gaat niet!" riep Nie mitz, onrustig de kamer op en neer loopende. „Noem mij dan toch eenigen grond, waarom het naar uw inzicht niet gaat." „Ik kan tegenover mijn dochter niet als een be drieger verschij nen „Goed, zooals gij wilt," sprak Plösnitz, het ge sprek afbrekende. „Ik zal alzoo tot den baron terug- keeren en hgm zeggen, dat uw dochter er niets voor voelt barones te worden." Hij richtte zijn schreden naar de deur. De apothe ker vatte zijn arm en hield hem terug. „Blijf hier blijf hier!" riep hij opgewonden uit. „U mag mij niet verlaten! Gaat de baron dan daar- terWijl blauwe van ƒ2,10—2,40 noteerden. Grove muizen waarvan nog een enkele partij ter markt korriF noteerde f 1,50. De aanvoer bedroeg in zijn geheel pl.m. 5 agons. Roode kool waarvan de aanvoer bedroeg 23 wagons bracht weinig verandering bij de vorige week, be steed werd van ƒ11,80; terwijl voor mooie kool, welke tegenwoordig nogal veel wordt aangevoerd, zelfs is er reeds winterkool bij f 2,202,40 werd ge noteerd Gele kool welke niet zoo erg in trek is, kon het niet verder brengen vanaf den minimum prijs f 1,00 tot gemiddeld f 1,50, bij hooge uitzon dering voor mooi goed f 2,00. Aanvoer 13 wagons. De witte kool werd wederom graag afgenomen voor de fabrieken en brachten van f 1,30—1,60 op. De aan voer was van deze soort in de afgeloopen week be duidend en wel pl.m. 73 wagons. Uien, waarvan de aanvoer pl.m 20 wagons be droeg, noteerden voor grove f 1,70—2,20; gewone f 1,70—2,10; drielingen f 1,00—1,30 en nep fl,90— 3,50; het verschil hiervan in prijs vindt zijn oorzaak in de kwaliteit van het aangevoerde product. Over het algemeen vertoonen de prijzen der uien een kleine vermindering bij die der vorige week. Peen waarvan de aanvoer nog miniem is, zoodat aan geestelde vraag daarnaar nog niet voldaan kan worden, kon in dat verband iets hooger prijs no- teeren. Kon in het begin der week van dit product van f 1,702,20 gemaakt worden en het achterste der week werd graag f3,330 besteld. Klein peen f 0.80—1,30. Bieten waarin nog heel weinig gang zit, noteer den voor groote van 60—90 cent en kleiner f 1,50— 2,20. Bloemkool waarvan de aanvoer reeds beduidend is naar omstandigheden noteerde zeer uiteenloo- pende prijzen. Zoo werd in het begin der week be steed voor le soort f5.60—16.80; 2e soort f0.75— 3,00; Dinsdag ƒ7,90—12,00; en f 1,60—1,70; Woens dag f6,40—11,70; Donderdags f3,80—10.20; Vrijdags f 5.8011,80 en 's Zaterdags f7.009,60. De aanvoer bedroeg 28300 stuks welk ealle werden afgenomen voor het binnenland. Sloboonen welke in verband met het mooie weer nog in flinke hoeveelheden worden aangevoerd, kon den de prijzen der vorige week niet handhaven. Voor mooie boonen werd een gemiddelde prijs van f 7,00 genoteerd, terwijl voor 2e kwaliteit van f2,00—3,30 werd besteed. Snijboonen noteerden van f2.005.00; Tomaten welke in verband met de verminderde aanvoer in den vervolge «Sïechts 2 maal per week wordn aangevoerd konden trots dat hun gemaakte prijs der vorige week ook niet handhaven Donderdags werd genoteerd voor A ƒ2,702,80; B ƒ4,10; C ƒ2,40; CC ƒ2,00; hiervan werd een ge deelte afgenomen, terwijl de rest doordraaide. Za terdags A ƒ2,00; B ƒ2,20—2,90; C ƒ2,00; CC ƒ2,00. Druiven vertoonden ook achteruitgang. Hiervan werd besteed Dinsdags voor Frankenthaler ƒ30,30—33,20; Alicante ƒ30,5031,60; Donderdags: Alicante 24,60 —29,20; Frankenthaler ƒ25,5030,10. Marktoverzicht der vorige week, ingezonden door Fa. Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en frui, Nssukade 158, elef. 81431, Amserdm. De handel in aardappelen is flauw, tegen de vastge stelde prijzen, vooral waar de aanvoer te groot, en er op allerlei manier gescharreld wordt, de een geeft op 10 HL. f 1,00 de andee f 2,00 en zelfs waren r die f 3,00 cadeau geven. In het land is het ook al moeilijker geworden, niet alleen dat de koopman f 1,00 per 100 Kg belasting, voor steun aan de landbouwers moet betalen, maar bovendien nog f 1,00 pet 100 Kg, bestemd voor schippersvracht, loskosten eriz. In den Haag regent het protesten, en zooals de Directeur van de aardappel Centrale mij Vrijdag morgen zegde, wordt er aan gewerkt, dit te ver anderen. Thans komt er vanaf Dinsdag 19 Sept. weder verandering, in de steden zijn de vastgestelde prijzen vervallen, en kunnen de handelaren weder onderling concureeosen. Voor verlading, moet er f 1,00 crisisbelasting n 20 ct. per 100 Kg. administra tiekosten betaald worden, dus al weder 20 ct. hoo- gere kosten op de 100 Kg. aardappelen. Zeeuwsche Bonten en Blauwen gevraagd, evenals blauwe en blanke eigenheimers. N.H. grove muizen werden hier nog verkocht voor f3,00 per 100 Kg. 4at zijn aardappelen uitgezocht uit de voor export bestemde. Men zoekt naar allerlei middelen, om onder de strenge bepalingen van de Aardappel- Centrale uit te komen. Grove Drielingen veel vraag, deze kunnen echter niet worden aangevoerd, er is thans f 2,50 per Hl. voor te maken. Jammer is dat de heeren in den Haag niet wat soepeler zijn, en de handel in aardappelen wat vrijer uit laten komen in andere soorten. De winkeliers in Amsterdam be ginnen ook te protesteeren en alle handelaren in ons bedrijf zijn ontevreden. 18 Septmber werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche bonten 5—5,20; id. blauwen ƒ5—5,20; id. blauwe eigenh. ƒ4—4.40; id. Eigenheimers ƒ4,00; Drentsche zand ƒ4,50—5,00; Duinzand ƒ5,50—6.00; N.H. grove muizen ƒ3—3,50; Nog aanwezige poter soorten ƒ2,30—2,50. Bovenstaande firma bied ook haar bemiddeling aan voor het zenden van Uien, wortelen en witvlee- zigeaardappelen naar de Engelsche Markten voor de Landbouwers, af Rotterdam of Amsterdam. Vraagt inlichtingen en condities. mede accoord? „Daarmede accoord?" herhaalde de kapitein lang zaam. „Niemitz, u kent mijn vriend al zeer weinig. Hij zal uw huis nooit meer betreden, wanneer hij dit zou ervaren; u heeft geen vermoeden, hoe een edel man denkt. Het moet een streng geheim blijven, anders is alles verloren, doch u wilt niet naar mijn raad luisteren en een anderen weg ken ik niet." Wederom wendde hij zich naar de deur en op nieuw hield Niemitz hem tegen. „Ik wil naar u luisteren!" riep hij. „Maar u be grijpt niet, hoe zwaar het een vader valt, zich tegenover zijn eigen kind te moeten vernederen. U is nooit getrouwd geweest en voelt dit niet zoo diep als ik." „Niemitz, waarom maakt u mij een verwijt, het gaat niet om uwe belangstelling in dezen maar om uw belang," antwoordde Plösznitz. „Of gelooft u, dat ik er voordeel van heb, wanneer de baron uw dochter trouwt? Weet u een beteren weg, volg die dan, ik wil in geen geval bemoeilijken doch ik ken geen anderen. Nu moet u vlug besluiten, want ik heb Buschbeck beloofd spoedig terug te zullen komen. Eén ding wil ik u echter nog zeggen, dat, wanneer ik hem mededeel, dat uw dochter weigert de zijne te worden, omdat zij niet van hem houdt, U alle hoop kunt opgeven, dat hij zich nog grootmoedig tegenover U zal gedragen; daarvoor is hij te trotsch. De apotheker liep onrustig, besluiteloos, bijna radeloos de kamer op en neer. „Laat mij tijd tot morgen," bad hij. „En wat moet ik den baron zeggen, wanneer ik bij hem binnentreed?" vroeg de kapitein. „Moet ik hem zeggen, dat u eerst de zaak nog eens met uzelf wildé overleggen? Niemitz, ik begrijp u niet. Voor een ongetwtijfeld geringe onaangenaamheid zou u alles op het spel zetten? Handelt u dan zooals u het voor het beste houdt, ik begeef mij naar mijn hotel en zal daar een uur wachten, eer ik naar huis terugkeer, niet langer echter; in dien tijd moet u hebben beslist. Ik herhaal u nogmaals, dat den baron alles moet worden verzwegen en ook uw dochter moet eventueel beloven, dat ook zij zal zwijgen!" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4