PBS OUD NIEUWS. I ii W&W Sr Waar vrouwen graag van lezen Wat menigeen niet weet Uit ons nummer van 24 Sept. 189 Rob de Avonturier :nitl Te gens 17-jar: gedooi wonen bleek, zieken Er wc Wed zaakt stuur vrachl met f Rottei zittem met e< alhier, wagen heeft, over zijde de ch dat h dat ei echtei door mcht met s stemd halfti de ve heid in dei De gered Ben gewt Ei te ,dc van Nu die het s en t De gen apot gaar ken. vreu stref daai zood zij ks ■X tege lach hier vriei ze d „C graf ,-C Nier ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Het is nu eenmaal zoo, dat we in de herfstmid dagen graag winkelen of „tea-en" met een vrien din en vanzelfsprekend dragen we dan liefst een keurig middagjaponnetje. We geven hier een paar bijzonder bekoorlijke modellen, die iedere vrouw wel graag in haar kleerenkast zag hangen. Ook de meer gezette dame; want beide moddellen hebben de bekende coupe, die voldoet aan alle eischen om het zwaadere figuur toch slank te doen schijnen. No. 172: japon van effen en gebloemde zijde ge combineerd. Benoodigd: effen zijde 3 a 3,50 M. van tenminste 90 c.M. breed en 1,25 Meter gebloemde zijde even eens van tenminste 90 c.M. breed. No. 190: japon van gebloemde zijde met de zoo moderne driekwart lange mouw, geplisseerd vest en jabot Benoodigd: 4.50 a 5 Meter gebloemde zijde of mousseline van 90 c.M. breed. Effen zijde voor gar neering: 75 cM. Beide patronen zijn tegen den prijs van 0.50 ets. per stuk te verkrijgen bij de „Afd. Knippatronen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", post box 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden voldaan in postzegels, per postwissel, of wel per postgiro 41632. De lezeressen worden vriendelijk verzocht naast het nummer van het patroon ook de verlangde maat d.w.z. boven-, taille- en heupwijdte op te geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te ver melden. Men voorkomt daarmee onnoodige vertra ging in de toezending. Smakelijk eten BLOEMKOOL IN EEN NIEUW KLEED. Bloemkool mag zeker gerekend worden tot de groenten die bij het Hollandsche publiek in den smaak vallen. Maar zooals gewoonlijk gaat, ook zelfs met de fijnste gerechten: diezelfde bloemkool begint ons op den duur te vervelen, als we ze al te dikwijls (en dan nog steeds in denzelfden vorm) op tafel brengen. Het kan daarom van belang zijn, om eens na te gaan, of we in den tijd van bloemkoolover vloed geen middeltjes kunnen toepassen, waardoor het gevaar van eentoonigheid vermeden wordt. De eerste keeren. dat onze echte zomerbloemkool ons wordt voorgezet, weten we niet beter of het „melksausje" vormt er een onmisbaar onderdeel van. Eenige weken verder en we zouden dat on misbare sausje graag wegkijken van de schaal, zóó verveelt het ons. Maar waarom dan er aan vastgehouden? Minstens even smakelijk en ter afwisseling zeker aan te bevelen is de bloemkool, die in de schaal overgoten met wat gesmolten boter (als we 't bijzondr smakelijk willen maken, druppelen we door de gesmolten boter een ietsje soja. Of blijven we hechten aan een bedekkende saus, dan bestaat er geen enkele reden, waarom 't juist altijd de melksaus zou moeten zijn en niet b.v. eens een tomaten-, een karry-, een kaas- of zelfs een garnalensausje: die alle passen uitstekend bij de bloemkool. In de hoop, dat de verschillende lezeressen er haar menu mee kunnen variëeren laatë ik hier eenige recepten volgen, die wel in den smaak zullen vallen. Bloemkool met gebruinde boter (4 personen). 1 flinke bloemkool. 60 gr. (3 afgestreken eetlepels) boter, 1 eetlepel azijn, halve theelepel soja, 1 eet lepel fijngehakte peterselie. Maakt de bloemkool op de bekende wijze schoon (liefst in haar geheel) en kook ze gaar in ruim kokend water met zout (ongeveer een half uur). Schep ze met een schuimspaan uit de pan. laat ze goed droog uitlekken en breng ze over in een ver warmde schaal. Zorg, dat intusschen de boter lichtbruin is ge bakken, strooi er de gehakte peterselie in, roer er den azijn en de soja door en giet het mengsel over de bloemkool. Bloemkool met kerrysaus en garnalen. (4 personen). ,1 Flinke bloemkool, 4 d.L. kokend water met 2 bouillonblokjes. 1 theelepel kerry, 30 gr. (3afgestre ken eetlepels) boter, 100 gr. (1 ons) gepelde garna len. Kook de schoongemaakte bloemkool (liafst in haar geheel in kokend water met zout gaar. Bereid intusschen de saus, door de boter met de bloem en de kerry roerende te verwarmen tot een glad papje, daarbij langzamerhand den bouillon te voegen en het mengsel dan even te laten door koken, Wasch de garnalen in wat water met zout en roer ze door de warme saus. Schep op een schuimspaan de bloemkool goed droog over op een verwarmden ronden schotelover giet ze geheel met de saus. Omring dit bloemkoolgerecht desverkiezend met een rand van gebakken saucijsjes (voor vier per sonen ongeveer 250 a 300 gr.).a Bloemkool met tomatensaus!. (4 personen). 1 Flinke bloemkool, 4 d.L. kokend water met 2 bouillonblokjes, 4 eetlepels dikke tornatenpurée, 30 gr. (3 afgestreken eetlepels) bloem, 40 gr. (2 afge streken eetlepels) boter, wat gehakte peterselie. Kook de bloemkool op de gewone wijze gaar en brng ze met behulp van een schuimspaan goed uitgelekt in een verwarmde schaal over. Bereid, even voordat de kool gaar is. de saus. Verwarm daarvoor roerende de bote met de bloem tot een gelijk papje, voeg er langzamerhand eerst de tomatenpurée en vervolgens den - bouillon bij en laat de saus een oogenblik zachtjes doorkoken. Giet de saus over de bloemkool en strooi er ten slotte de fijngehakte peterselie op. Te Webster, in den Amerikaanschen staat Mas sachusetts, wordt een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden, waaronder aldaar een man is verdronken in het Chargoggagoggmanchauggagog- gchuabunagungamauggmeer. Een bedelaarster stal een wekkerklok in een her berg te Boedapest. Niemand zag dat zij het uur werk in haar bedelmandje verborg. Zij stond op het punt de herberg weer te verlaten, toende wekker afging, Nu zit zij in het werkhuis. Meer dan 30.000.000 woorden worden jaarlijks te Hollywood in de film-dialogen, gesproken. Tot dusver hebben ruim anderhalf millioen ge- loovigen een bedevaart naar den „Heiligen Rok" te Trier gedaan. De beroemde 76-karaats Habsburgsche Golconda- diamant zal te Londen voor 50.000 pond st. ver kocht worden. Het grootste lpxejacht der wereld, de „Savarona' dat 6000 ton meet en op bestelling van een Aiperi- kaansche te Hamburg gebouwd en dan vergeten werd, is door en Duitsche filmmaatschappij gechar terd. In de Groenlandsche kolonie Julianehaab werd het eerste klankfilmtheater ingewijd met de opvoe ring van een ontvoeringsfilm, die in Groenland speelde en welke uit een Hollywoodsche studio kwam. De film werd onbarmhartig uitgefloten. Reeds in de grijze Oudheid maakte men gebruik van postduiven. Matrassen kwamen gedurende de 10de eeuw in gebruik. De Romeinen kenden echter reds en soort onderbed, dat zij „matrah" (ligbed) noemden. La ter brachten de Mooren de (matrah) naar Spanje vanwaar de matras zijn weg vond naar Frankrijk, Duitschland etc. Mevrouw: Zeg. Marie, waarom laat je toch 's hemelsnaam altijd dat spinneweb zitten. Marie: Ik dacht dat.het een Radio-antenne wa Mevrouw! Het grootste stuk koper, dat destijds op het Ko pereiland (Kamsjatka) werd gevonden, woog zeven Russische ponden en werd in het musum der Aca demie van Wetenschappen te Leningrad geplaatst. Tengevolge van misoogsten heerscht er in de cen tral provincies van Britsch-Indfë groote honger snoodterwijl er elders in de wereld koffie, en tarfwe als brandstof gebruikt wordt. Nee. niet hier Alfred, Er zijn hier zooveel i op huis. Ae oudkar Huwe PLAATSELIJK NIEUWS. Over het algemeen is de handel in groenten aai den Langendijk tegenwoordig stil. Weinig wordt e omgezet, waardoor voor roode kool hoogstens f4,- f 5,00, voor witte kool f 6,wordt gegeven. Ook in uien en gele kool is de handel vrij stug. OMTREKNIEUWS Jl. Donderdagmorgen brandde door een on, gelukkig toeval, n.l. door het in brand geraken een petroleumtoestel, het perceel af, bewoond dooi C. Barsingerhorn. aan den Middenweg, te Hea Hugowaard. Een jong kind kon met groote moeiti gered worden en ligt tengevolge van schrik en ont steltenis zeer bedenkelijk. Ongeveer f300 is gerei kunnen worden. De Raad der gemeente Harenkarspel besloo in zijne laatst gehouden vergadering om al het aai de gemeente toebehoorende weiland, ruim 11 HA gelegen te Tuitjehorn en van de beste kwaliteit, te verhuren om te scheuren; de overweging, dat bouw land meer onbrengt in huur en veel meer werk geeft dan weiland heeft tot dat besluit geleid. T>e\ verhuring zal in de maand October plaats hebben, Nou maar weer met de wielen andersorr? Raad heden kunnen zeggen! De tijden viram doch het is een cirkelgang! De plechtige opening van de Cadettensch te Alkmaar zal in tegenwoordigheid van den Minis' ter van Oorlog den 30sten September plaats hebbei des middags om 12 uur. Als ziekenhuis doet het thans meer nut! BUITENLAND. Een te Boston overleden dame, Mary Wales, heeftl 8000 dollars vermaakt aan haar kater; eene om-' slachtige wijze om advocaten te verrijken. De Amerikaansche vrouwen hebben altijd iets bijzonders en dat bewijst het volgende: Zij hebben n.l. eene beweging op touw gezet, welke het dpel beoogt om een wet te verkrijgen, waarbij ieder on gehuwde man, die een meisje of weduwe het hof maakt, genoodzaakt wordt om binnen een maand te verklaren of zijn bedoelingen ernstig zijn of niet. De mannen willen er echter niets van hooren want zij beweren, dat zij tot dat doel minstens acht weken noodig hebben. MARKTBERICHTEN Broek op Langendijk: Aardappelen f0.75; Bloem kool f 1,50—3.00-4,00—4,75; Lichte f0.60; Reuzen f4,00—6,00—7,00; Roode kool f 3,00—4,00; witte kool f 5,00—6.00 Gele kool f 4,00—5,00; Wortelen f 1.50— 1,70—2,00—2,50—2,80; uien f3,50; Nep f 1,00—1,15; Bieten f 9,00—14.00; Rapen f 2,00—2,50. de h den hij jtrad jin E jkars j jubil B» Hi hedi kalr Moe grot Voor ling b: I tuigen 122. Het geluk was met hen, want een dichte mist bank kwam onverwachts opzetten; zelfs zoo dicht dat hun landing bijna onzichtbaar geschiedde. Maar toen ze de machine verborgen, bleek, dat het ben zinereservoir lek was, en ze niet meer terug konden vliegen. 123. Vlug gingen de twee koene vrienden op ver kenning uit. Nog niet ver van de kust hoorden ze stemmen naderbij komen en juist waren ze onder de bladeren weggedoken, toen een groep inlanders voorbijkwam, die een geweldige groote haai droe gen, die ze zooeven op zee hadden gevangen. Hen na, Daan." fluisterde Rob, „ik ben er zeker van dat ze ons den weg naar hun dorp zullen wijzen." En Rob had gelijk, want al gauw doken de daken van eenige paalwoningen voor\hen op, waarin de visschers verdwenen. vele Spec vanaf aanko antw. Ni 125. Maar nog meer verrassingen wachtten ben Want toen ze den omtrek terdege verkend hadden zagen ze plotseling Lorma en kapitein Smit, 8e' bonden aan een paal, midden op het dorpspie'11' Rob nam vliegensvlug zijn kans weer. gedeeld en het deed hem goed, dat Horst hem op eens had men ook in de pastorie de verloving gun stig ontvangen, want onwillekeurig had men daar uit willen afleiden, dat de baron nimmer het recht den kapitein weinig geiooi viei te necnten, wat, mj over den apothener had medegedeeld was volko men de waarheid. Niemitz voelde zich, zooals men dat noemt, over het paard getild. Hij had het ge- wensciicii exi üiguiiws uiiuci uc uuuu iivjvjgc uwxuou van het park scheen haar gemoed wat rustiger te worden, ademde zij ruimer. Niemmitz liep met korte passen in het huis en gen deed den hoogmoed van den apotheker te kun nen tegenwerken. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 8