Kijken is koopen bij Cloeck HetRijksdagprocesinLeipzig Binnenland. Neutrale Bond van Boeren en Tuinbouwers Land- Extra Tuinbouwsteun voor Noordholland fH>° - TREFPUNTEN 50 cent Radio Ppogramma's WOENSDAG 27 HILVERSUM, VARA: 8,00 gr.muziek 10.00 VPRO morgenwijding 10.15 VARA Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven 12.00 gr.muziek 12,15 Vara- klein-orkest 12.45 de Flierefluiters 1,15 Vara- klein-orkest 1,45 de Flierefluiters 2,15 gr. muziek 2,30 Orgelspel door Cor Steyn 3.00 Voor de kinderen 3.45 overschakelen naar den Kootwijk zender 5,30 De notenkrakers 5,55 gr.muziek 6.00 Spaansch halfuurtje 6,30 orgel- Saxofoon-slagwerk door Joh. Jong 7,00 Actueel allerlei 7,15 de Flierefluiters 7,45 gr.muziek 7,58 herhaling SOS-berichten 8,00 A. B. Kleere- kooper spreekt 8,30 Vara orkest 9,30 Vaz Dias 9,45 Zanag 10.00 Vara-orkest 10.45 zang 11.00 grmuziek 12,00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, NCRV: 8.00 schriftlezing en meditatie 8,15 gr.muziek 10,30 morgendienst 11,00 bespeling van het studio-orgel 12.00 politieberichten 12,15 gr. muziek 12,30 Middagconcert 2,00 Phohi-pro- gramma. Eerste uitzending naar Ned. Indië 3,00 Concert 5,00 kinderuurtje 6.00 landbouwhalf- uurtje 6,30 onderwijsfonds voor de binnenvaart 7.00 politieberichten 7.15 Ned. Ohr. Persbureau 7.30 grmuziek 8,00 bijzondere gr.muziek 9,00 J. A. Gerritsen 9.00 Christelijk Radio-koor 10.30 grmuziek DONDERDAG 28 SEPTEMBER HILVERSUM, AVRO. 8,00 tijdsein 8,01 grmuziek 10.00 tijdsein 10.01 morgenwijding 10.15 gr.muziek 10.30 Pianovoordracht 11.00 voordracht 11,30 Viool voordracht 12,00 tijdsein 12,15 Lunchconcert 2,15 Concert 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk 4,00 Mevr. Antoinette van Dijk 4,30 grmuziek 5.00 voor grootere kinderen 5,30 grmuziek 6.30 sportpraatje 7,00 grmuziek 7,30 Praatje door Fred Fry 7,40 concert 9,00 Praatje door Mevr. Ida de Leeuw van Rees 9,10 concert 10.00 Grmuziek 10.15 vervolg con cert 11,00 Vaz Dias 11,10 grmuziek 12,00 tijdsein en sluiting. HUIZEN, KRO: 8.00 Morgendienst 11,00 grmuziek 11,30 Gods dienstig halfuurtje 12,00 Politieberichten 12.15 Kro-orkest. HUIZEN, NCRV: 10.00 grmuziek 10.15 morgendienst 10.45 gr. muziek 2,00 cursus 3.00 Huishoudelijke raad gevingen 3,30 verzorgen zender 4,00 zeemans uurtje 5,00 cursus handenarbeid 5.30 Hobo recital 6,30 grmuziek 6.45 cursus 7,00 poli- tiebericthen 7,15 grmuziek 7,30 Declamatie 8,00 NCRV-klein-orkest 10.45 grmuziek ISMET PASCHA. De Turksche minister van Staat, een der hoofd personen bij de onderhandelingen tot vorming van een alliantie op den Balkan. ZUIDSCHARWOUDE. Maandagavond vergaderde de Damvereeniging „Damlust", onder voorzitterschap van den heer W. Kuiper. De vergadering was flink bezocht. In zijn opening wees de voorzitter er op dat dit zijn eerste vergadering is dat hij als voorzitter fungeert, en roept de clementie in. Verder verwelkomt hij de aanwezigen en richt nog eenige erkentelijke woor den aan den afgetreden voorzitter, den heer W. Verkroost, leest hierna de notulen, welke onveran derd worden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester, den heer v. d. Welle geeft een batig saldo aan van f 12,86. De bescheiden werden door de heeren van Schui felen en J. Pluister nagezien en in orde bevonden. De voorzitter deelde nog mede dat 29 Maart '34 de vereeniging 25 jaar zal bestaan, en waarschijn lijk zal hiervan een feestelijk karakter in mineur gegeven worden. Dit werd algemeen goed gevonden. De heer W. Verkroost gaf nu als leider verslag van de gehouden competitie 1932'33. Ten opzichte van een eerste klasser, die zeer slecht komt, maar steeds op nr. 3 in de eerste klas voorkomt, zal nu aan de a.s. competitie moeten deelnemen, om zijn plaats te kunnen bepalen. Bij de besprekingen voor de a.s. wedstrijden werd be sloten, dat ieder Ifd vdrplicht is, gekegeld den competitie te volgen, hetzij desnoods ten iegen huize. Nu volgt bespreking huishoudelijk reglement, dat op een enkele opmerking na werd goedgekeurd. De vereeniging bestaat thans uit 31 leden. Mede gedeeld werd dat voortaan niet meer in de herberg maar wel in de zijzaal van „De Roode Leeuw" zal geoefend worden, wijl de consumptie tegen matigen prijs beschikbaar wordt gesteld en een kleine zaal- huur geheven wordt. De rondvraag bevatte intense aangelegenheden, betreffende vereeniging en damspel. Voor de slui ting deelde de voorzitter mede, dat hij gezorgd heeft dat er een roosterbord is opgehangen. De vergadering ging accoord, dat de vereeniging de kosten betaalt. Hierna volgde sluiting. Oangres ophanden In zijn op 29 April 1.1. gehouden congres van bo- vengenoemmden bond, werd besloten indien de po gingen om langs officieelen weg verbetering te krij gen in den noodtoestand der tuinders niet zullen slagen, er andermaal een congres zal plaats hebben waarin zal beraadslaagd worden, wat er nu dienst te geschieden. Daar niet gezegd kan worden dat men naar wenschen met deze pogingen geslaagd is, heeft het hoofdbestuur aan genoemden Neutralen Bond in zijn laatstgehouden vergadering besloten een congres op 14 October a.s. uit te schrijven en deze te Alkmaar te doen houden. De meerderheid van het hoofdbestuur apprecieert het standpunt van den bond te moeten handhaven, zooals dit in tuten en reglementen omschreven is, omdat het langs dezen weg mogelijk achte het belang der leden te kunnen dienen. Anderen echter meenen, dat het volgen van den officieelen weg niet noodig is en men zich niet aan de wet behoeft te storen. Indien op het a.s. congres mocht gebeuren dat de minderhaid van, hat Hoofdbestuur een congres meerderheid wordt, dan zal dit een natuurlijk ge volg hebben dat men van elke erkenning uitgeslo ten is. In een aan de afdeelingen gericht rond schrijven, vestigt het hoofdbestuur hierop de aan dacht, en verzoekt tevens de afd. besturen een le denvergadering uit te schijven met vermelding zoo duidelijk mogelijk te convoceeren, opdat velen ter afdeelingsvergaclering zullen komen. Men hoopt dat op., deze wijze de wil der meerderheid van de bondsleden te leeren kennen, en daardoor ter con- gresse een zuivere uitspraak te verkrijgen. Poogt de meerderheid van het Hoofdbestuur den wettigen weg te blijven volgen, anderen beleggen een verga dering (Boeren Comité te Oudkarsepl) en trachten duidelijk te maken dat de tactiek van het Hoofd bestuur niet de juist is. Door de uitgaven van een vlugschrift, bespreking werkwijzen, alsrrjede een bespreking over propaganda eveneens congres pun ten zijn, belooft dit congres een zeer belangrijke samenkomst te worden van genoemden Neutralen Bond. Emkele weken geleden is door de zoogenaam de commissie van vijf, nl. de LiTB., Neutrale Bona Van Boeren, Land- en Tuinbouwers, Chr. Boeren, en Tuinders bond, Veilingen en Pro-vin ciale Commissie een adres aan den minister om los van Tuinbouwsteunvfet 1933, een extrasteun voor Noordholland te verleenen en wel een toe slag van 70 gulden per 10 ton vroege aardap- rCei voor de geheele campagne, 100 gulden per 10 ton roode., en gele en 50 gulden per 10 ton deensche witte kool. De Ontwaking, het or gaan van den Neutralen 'Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers verneemt thans uit goede bron dat dit verzoek in den Haag vrij gunstig is ont vangen en er goede kans bestaat, dat op be doelde producten een extra toeslag wondt ver leend. j Ligstoelen, Rugzakken Raamhorren Thermostiesschen zijn Zomerartikelen. welke verkrijgbaar bij Fa. 8. WING Maak gebruik wan onze 100 Sectie- Rittenkaarten Geldig op alle H.A.B.0 Autobuslijnen Kanos en Peddels Is je adres III. 1.BD0HDI, Oudkarspel m Firma c.w. udbp Hoepen confeme- Gnstuums zijn Ulij net adres SCHENE Poddeis uanaf f 2,25 G. GEUS' TABAK van 25 ct. p. pond is zoowel geschikt voor 't rooken als vöor pruimen. Magdaienenstraat 14, Alkmaar G. J. B T T G E R Huigbrouwerstraat 7 - Alkmaar - Telef. 1476 Ontvangen DE HIEUIUSTE R P D H S TD F F H. LANGERE! Te koop: een Philips LUIDSPREKER, gekost hebbende f 52,50, voor elk aannemelijk bod. W. Verkroost Zuid- scharwoude. Nee Bos, Gedipl. KRAAMVERZORGSTER biedt zich geschikt aan. November nog vrij. Buitenland (Van onzen eigen correspondent). De Bulgaren verhoord. Zaterdag is men begonnen met de verhooren van de Bulgaren, die eveneens beschuldigd worden, aan deel gehad te hebben in de brandstichting. Het blijkt dat de verdachte Dimitroff in zijn vaderland Bulgarije wegens communistische agitatie, in het organiseeren van een opstand ter dood is veroor deeld. Hij hield zich In Duitschland schuil. Uitvoerig en hartstochtelijk verdedigt deze beklaagde zijn principes en moet door den president meermalen tot de orde geroepen worden. Beklaagde ontkent beslist iets met den Rijksdagbrand te maken heb ben gehad, en kan hem enkel ten laste worden gelegd, dat hij in Duitschland gewoond heeft, zon der zich bij de politie aangemeld te hebben. De tweede Bulgaarsche beklaagde Popoff is even eens in Bulgarije veroordeeld en geeft grif toe, communist tè zijn. Hij was naar Duitschland ge vlucht en hoopte daar den tijd af te kunnen wach ten, dat hem amnestie gegeven zou worden. Uit vrees voor uitlevering had hij na zijn arrestatie eenige tegenstrijdige verklaringen gedaan maar thans ontkent ook hij pertinent iets met den brand te maken te hebben. De zitting wordt hierop ver daagd toti Maandagmorgen half tien. Van der Lubbe eet! te oordeelen naar de eensgezinde perscommuniqués VEREENIGDE STATEN op dit punt. e Van der Lubbe weer aan de beurt. Verschillende vragen, betrekking hebbende op het verleden van Van der Lubbe, beantwoordt hij als gewoonlijk met een nauwelijks hoorbaar „ja" of „neen". Hijinteresseert zich schijnbaar in het ge heel niet vcor zijn lotgenooten die hij, door het afleggen van een verklaring van den strop kan red den. Het is een marteling van het Hof, zijn verde diger en alle verdere aanwezigen. Misleidende persverklaringen? In een Zweedsch dagblad had een bericht ge- j sraan, als zou Van der Lubbe in de gevangenis j langzaam vergiftigd worden. De verdediger Dr. i Ccuffert heeft hiertegen openlijk geprotesteerd en i de Hollandsche consul er zich van kunnen over- I tuigen, dat alles gedaan wordt in het belang van Van der Lubbe's gezondheid. Dit is ook logisch want door den dood van Van der Lubbe tijdens het proces, zou het Derde Rijk zich veel meer nadeel dan voordeel bekkenen. De algemeene opinie. Men meent dat Torgler en de Bulgaren veel kans hebben vrij gesroken te worden, omdat het moeilijk zal zijn, hun aandeel in de brandstichting te bewij zen. Men neemt aan, dat Van der Lubbe ter dood veroordeeld zal worden wegens hoogverraad. In het gunstigste geval komt hij er met een zware tucht huisstraf af. De werktijd in de Fordfabrieken. Met betrekking tot het besluit van de directie der Fordfabrieken om te beginnen met Maandag een werkweek van 32 uur in te voeren,' wordt nader gemeld, dat na verloop van zes weken weer een arbeidstijd van 40 uur zal worden ingevoerd. Geheimzinnige moord te Parijs. Een der bekendste figuren uit het Parijsche kunst; leven Oscar Dufrenne directeur van verscheidene music-hals, is gisternacht onder tot dusver onopge helderde omstandigheden vermoord. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. Kapiteiji Köpcnick nummer twee. In Bordeaux heeft de politie een man gearres teerd, die zich met een gehuurde unifrm als kapi tein voordeed, en onder allerlei voorwendsels onder andere dat hij schout-bij-nacht zou worden, van een dame 2OO,OO0francs wist los te krijgen. NED. INDIë. „DE ZEVEN PROVINCIËN" De sensatie diet nieuwste permanent mm 1I termynen va e(|staat U een onovertref- A g vl.. u.c iviaanaagzicmg is ecntSPm nig verandering gekomen. Nog steeds hangt hij slap en lusteloos in zijn stoel. Voortzetting der verhooren. Aan den beklaagde Dimitroff worden nog eenige vragen gesteld, waarna wordt overgegaan tot het verhoor van den derden Bulgaarschen beklaagde Tanef, een 36-jarig schoenmaker, ook in Bulgarije als revolutionnair veroordeeld. Evenals bij de andere beklaagden wordt zijn verleden nagephiisd en ook hij ontkent eenig aandeel te hebben in den Rijks dagbrand. Verhoor van Torgler. Torgler begint alle schuld te ontkennen, en pro testeert tegen de behandeling in de gevangenis. Hij is verontwaardigd dat men de oorzaak zocht in agitatie van zijn partij en ontkent alle verstand houding met Van der Lubbe. Zijn optreden laat niet na een indruk van onschuldig zijn te verwekken, Het gerechtelijk onderzoek naar de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën" is, naar het Bat. Nieuwsblad mededeelt, thans voltooid. De muiterij is gesplitst in zes groote en negen kleine zaken. In totaal zullen terechtstaan 192 beklaagden. Hier onder bevinden zich de 17 officieren en ongeveer 35 Europeesche minderen, zoodat 140 inheemschen voor den Zeekrijgsdienst verschijnen. Er zijn niet minder dan 436 getuigen gehoord. De berechting zal half October a.s. een aanvang nemen. TOENEMENDE ONLUSTEN. Uit Washington wordt naar de N. R. Crt. mede- edeeld, dat het Amerikaansche departement van iuitenlandsche Zaken heeft vernomen, dat in en- ele deelen van Cuba de ongeregeldheden toene- Den. Vooral in Santiago is dit het geval, waar vol lens den Amerikaanschen consul de buitenlanders ich aaneengesloten hebben om zich zoo noodig ewapenderhand te verdedigen. Een torpedojager der Ver. Staten maakt zich ge reed om 16 Britsche en Amerikaansche bewoners van Noord Oriente op te nemen! Onder deze per sonen die feitelijk opgesloten zijn in hun wonin gen op de suikerraffinaderijen In het districht, waar de staking uitgebroken Is, bevinden zich drie vrouwen en vijf kinderen. NIEUWE RECORDS VAN CAMPBELL. De beroemde autorenner Sir Malcolm Campbell heeft teekeningen ontworpen voor nieuwen „won- derwagen" mett welken hij, zooals hij verwacht een snelheid van 510 kilometer per uur te bereiken en daarmede zijn eigen wereld record te verbeteren. Deze aanval op het record zal in November onder nomen worden. Hierboven is Campbell met zijn zoon afgebeeld, die blijkbaar ook den smaak van het autorennen te pakken heeft gekregen. De stratosfeertochten. Opnieuw is te Moskou een voorgenomen stratos feertocht mislukt. Vergeefsche pogingen werden gedaan den met waterstof opgepompten ballon te De Nederlandsche qroeniten en Fr^ii'bcentrale doen stijgen. Na twee uur scheurde het omhulsel, heeft de registratie van de tuinbouwbedrijven ter waarna men de pogingen opgaf. hand genomen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2