Langs Dwaalwegen Nieuwstijdingen BRANDEN. Uit Heereafveen wordt bericht, dat aldaar een boerderij door den bliksem getroffen en ge heel afgebrand is. Te Roswinkel in de gemeente Emmen is een boerderij verbrand waarbij de koren- en hooioogst van 5 bunder verloren ging. HET MES. In Groningen kregen twee broers, jongelui van 25 en 18 jaar hevige woordenwisseling vertelt de Tel. Plotseling stak de jongste den oudste met een mes onder het schouderblad. De getroffene werd naar het ziekenhuis en de dader naar de cel gebracht. Een tweede messengevecht wordt gemeld uit Hengelo, waar tijdens de kermis iemand den slag ader van den rechterbovenarm werd doorgesneden. De dader die later gearresteerd werd verklaarde het slachtoffer nooit te hebben gezien en het ,.zoo maar" gedaan te hebben. De toestand van den ge troffene is redelijk. Ernstig moitor-ongeval Op den pas geopenden nieuwen Rijksweg nabij de hulpbrug onder Overschie heeft Zondagavond een zeer ernstig ongeval plaats gehad. Een motor rijder uit Rotterdam de 28-jarige Adelenhof, die op zijn motor een aanvankelijk onbekend meisje meevoerde is daar omstreeks acht uur in volle vaart, waarschijnlijk een gevolge van de gladheid van den weg, geslipt, waradoo hij tegen de afras tering van den weg terecht kwam en vervolgens over den kop sloeg. Naar ruwe schatting moet A. volgens getuigen die achter hem reden een vaart van ca. 70 K.M. ter hebben gehad, toen hij met zijn motor tegen het hek opreed. Zoowel A. als het meisje werden door den schok van de motor gesluingerd Toe.n mo torrijders. die achter A hadden gereden te hulp scho ten vonden zij het meisje in bewusteloozen toe stand met groote wonden aan haar hoofd en li chaam op den weg liggen. A. die bij kennis was had eveneens wonden aan het hoofd. Na geneeskundig onderzoek bleek dat de toe stand van het meisje ernstig was. De weg schijnt ter plaatse zeer gevaarlijk te zijn. Ongeval op de Merwedebrug Voor fietsrijders is de oprit van de nieuwe Mer wedebrug zeer gevaarlijk daar het rijwielpad nog niet is doorgetrokken en zij van den rijweg ge bruik moeten maken. Zoo geraakte Zondagavond een fietsijnde boerenknecht uit Muiden onder een personenauto, awarbij hij tamelijk ernstige ver wondingen opliep. Fabrieksbrand te Enschede. Een felle brand heeft Zondagochtend in de vroegte gewoed in een twee verdiepingen hoog per ceel aan de Deurningerstraat. Het perceel, dat ei gendom is va nden heer Reyso en waarin de Eerste Twentsche Leder- en Drijfriemenfabriek van de firma Waders gevestigd fs, brandde geheel af. De brand werd te ongeveer halfvijf ontdekt. Toen de brandweer eenige minuten na alarmeering ter plaatse kwam, stond het gebouw aan alle kanten reeds in lichtelaaie .Meters hoog sloegen de vlam men uit. Het dak was reeds geheel doorgebrand en aan blusschen viel niet meer te denken. Tel. Noordholland in @en paar regels Te Haarlem is brand ontstaan tijdens de voorstelling in de cabine van een bioscooptheater in de Kleine Houtstraat. Door de verstikkende cel- luloiddampen geraakten twee operateurs bewuste loos. De cabine bleek volkomen brandvrij te zijn zoodat met een reservetoestel de voorstelling spoe dig weer hervat kon worden. Te Wormerveer is een oude tot fabriekje om gebouwde oliemolen geheel afgebrand. De afsluitdijk al geruime ntijd voltooid is gisteren door den minister van Waterstaat officieel geopend, nadat ir. V. J. P. de Bolcq van Kuffeler de beteekenis van het machtige werk had geschetst Tevens is op dezen dag het monument op de Vlieter overgedragen FEUILLETON Hij trof Niemitz als steeds in de meest opgewekte stemming. Hij had juist dezer dagen zijn apotheek verkocht en deelde dit verheugend feit aan den kapitein mede. „U heeft dus werkelijk uw apotheek verkocht?" herhaalde Plösznitz oogenschijnlijk verrast. „Natuurlijk, vriend, ik kan niet anders, ik achtte het mij tot een plicht dit te doen," gaf Niemitz te kennen. „Deie daad meende ik aan den baron ver schuldigd te zijn." „Is dit dan ook naar het genoegen van den baron?" „Dat weet ik niet, want ik heb het hem nog niet medegedeeld. Evenwel houd ik er mij van overtuigd dat hij den verkoop ten volle zal billijken." ,.Ik houd mij van het tegendeel overtuigd, doch maak dat liever met hem zelf af, mijn bezoek be treft het huwelijksfeest U kent den wensch van Buschbeck, dat hij het liefst zijn huwelijk in alle stilte zou willen zien voltrekken." Het gelaat van den apotheker werd met een donkerrood overtrokken, hij gesticuleerde druk met de armen alvorens hij een woord zeide. „Beste vriend, het spijt me in hooge mate, maar in dit geval kan ik den wensch van den baron niet vervullen," sprak hij op levendigen toon. „Het gaat niet neen, het gaat werkelijk niet!" „Waarom zou het niet kunnen?" v»oeg de kapi tein zoo bedaard mogelijk. „Wat zouden mijn talrijke vrienden en kennis sen er wel van denken. Zij zouden er mij van be schuldigen een toekomstigen echtgenoot van mijn dochter niet de eer te hebben bewezen, die hem toekomt." .,U hebt met uwe vrienden anders nooit zooveel rekening gehouden." „Maar in dit geval moet ik het wel doen", zoo meende Niemitz. „Gelooft u dan, dat het Buschbeck zooveel genoe gen zal doen uw vrienden en kennissen te leeren ARAKI de Japansche minister van Oorlog, een der leidende persoonlijkheden bij de besprekingen tot vorming van een Nationale Regeering in Japan. Binnenland MINISTER COLIJN NAAR LONDEN EN GENEVE. Naar verluidt is minister Colijn gisteren naar Lond vertrokken waar hen een conferentie heeft met Ramsay Mac Donald Woensdag vertrekt de minister vandaar naar Geneve, teneinde ladaar met de hoofden der daar aanwezige delegaties ter Volkenbondsvergadering de verschillende mogelij khe den te onderzoeken om den arbeid dier conferentie op eenige onderdeelen voort te zetten. Dr. Colijn zal ongeveer tien dagen afwezig blij ven. VERSCHERPT TOEZICHT OP RADIO-CENTRALES. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft or ganisaties van radio-Centralehouders in Nederland doen weten, dat het voor de radio-centrales verbo den is, buitenlandsche redevoeringen op politiek ge bied door te geven. Scherp toezicht zal worden uit geoefend. EEN PROEFPROCES. Naar wij vernemen heeft een inspecteur van poli tie Zaterdagmiddag proces-verbaal opgemaakt te gen eenige deelnemers aan een optocht der A.J.C. zulks vanwege het dragen der A.J.C.-uniform en het meevoeren van vlaggen zegt het Bbld. Zulks vond plaats op den Dam, waar een AJC.- troep met vlaggetjes voorbijtrok De bedoeling is een beslissing van den rechter uit te lokken in verband met het feit, dat de bepalingen van het unifrmevrbod dat Dinsdag van kracht is geworden niet duidelijk zijn ten aanzien van de bedoelde uni formen en vlaggen. Het geldt hier flus een zg. proef proces-verbaal. TWEE EN TWINTIG MILLIOEN MINDER WERKLOOZENSTEUN. De regeering bereidt aldus Het Volk. een wets ontwerp voor dat de strekking heeft de ondersteu ning van de werkloozen aanzienlijk te verminderen. De strekking van dit wetsontwerp zal tweeledig zijn. Ten eerste zullen de steunnormen worden ver- laogd en ten tweede zal de Rijksbijdrage aan de ge meenten in de kosten van den werkloozij steun wor den verminderd. De regeering heeft zich daarbij ten doel gesteld het bedrag, dat voor ondersteuning en werkverschaf fing door het Rijk wordt uitgegeven te verminde ren, van 70 millioen in 1933 tot 48 millioen in 1934. Uit den Vrijheidsbond. Naar het Hbld. meldt, is Zaterdag te Amsterdam een besloten vergadering gehouden van den partij raad van den Vrijheidsbond. Naar bekend is, zal de voorzitter van den Vrijheidsbond, mr. D. Fock eerst jdaags het voorzitterschap neerleggen. Naar wij vernemen heeft de partijraad gisteren besloten aan de algemeene vergadering welke op 14 October te Utrecht gehouden wordt, te advi- kennen?^ vroeg Plösznitz met een fijn lachje. „Haha! Ik moest u minder goed kennen om niet te begrijpen, dat u tegenover uw vrienden den ge lijke mmet den baron wilde spelen. Stil, laat mij uitspreken, want door dit te ontkennen, overtuigt U mij toch niet. Haha! Ik wil u daarvan geen verwijt maken, maar het verwondert mij in hooge mate, dat u, sluw en welberekend als u is, en niet aan hebt gedacht, dat een huwelijksfeest, zooals dat door u wordt begeerd, juist ten nadeele van ,U zou worden uitgelegd." „Hoe zoo? Ik begrijp u niet," sprak Niemitz. „Nu, als vriend wil ik eens openhartig met u spreken. U zult toch zelf moeten inzien, dat de vrienden en verwanten van den baron zijn huwe lijk met uw dochter als een echtverbintenis beneden zijn stand opvatten omdat hij een burgermeisje t.ouwt. Denkt U, dat een er van zijn huwelijks feest zal bijwonen? Zoudt U uwe vrienden op die wijze willen toonen, hoe het huwelijk uwer dochter in die kringen wordt opgenomen, en verder, zoudt u uwe kennissen en vooral uwe „goede" vrienden, dit het u zeker misgunnen, dat uw dochter met een baron trouwt, zulk een prachtige stof willen leveren tot kletspraatjes? Het doet mij werkelijk leed, dat ik die niet ongezien kan aanhooren, want ik houd er mij stellig van overtuigd, dat zij allen hetzelfde lied zullen zingen, maar in een toonaard, die alies- behalve als een loflied zou klinken." De apotheker liep opgewonden de kamer op en en neder, want hij kon het niet verhelen, dat de kapitein gelijk had. „Daaraan heeft u in uw overdreven trotsch na tuurlijk niet gedacht," zoo ging Plösznitz verder, „wordt daarentegen de bruiloft in alle stilte gevierd, dan kan U altijd voorwenden, dat de Baron zijn vrienden niet had uitgenoodigd. Komt u dit niet beter voor?" De apotheker zweeg. Het kwam ook hem zoo voor, maar het viel hem toch zwaar zijn groot ver langen niet in vervulling te zijn gaan. Plösznitz begreep, wat in het binnenste van den apotheker omging, en een spottend lachje speelde om zijn lippen. „Kom, waarde vriend, je verstaat die kunst zoo best, waarom zou je tegenover je vrienden- niet wat gaan opsnijden en hun zeggen, dat de zoon van den baron en de prins, dien hij op diens reis ver gezelt. van plan waren uit Palestina, waar zij thans seeren tot voorzitter te kiezen mr. W. C W.endelaar burgemeester van Alkmaar. In de vergadering van gisteren die eer zdruk be zocht was ook waren vele genoodigden aanwezig hebben mr. G. A. Boon prof. dr. B. D Eerdmans en prof mr C W de Vries inleidingen gehouden over libralisme, fascisme en nationaal-socialisme. Dezelfde onderwerpen zullen aan de orde komen in een bijeenkomst daags na de algemeene verga dering op 15 October te Utrecht Op den eersten dag der algemeene vergadering zal mr. D. Fock gehuldigd worden. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Geachte Redacteur, Beleefd verzoek ik U onderstaand stukje in Uwe courant te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Jb. Groen, acht ondergeteekende zich ge noodzaakt. ofschoon het zijnprincipe niet is, want het leidt meestal tot niets, daar een verklaring op te geven. Het eerste gedeelte gaat over de goedgekeurde aardappelen; in verband met een klacht tegen on zen betaalmeester is gezegd: „die zaak is wat ge heimzinnig" maar daar is bij gezegd, „dit is zeker het rechte woord wel niet" het moest geweest zijn iets aparts, wat zeker beter geweest was. Dat APARTS behoeven wij geen verklaring van af te leggen, want dat zou ook alweer tot niets leiden en dat heeft hier niets mee te maken daar het ging over het inhouden van geld op het betaal- kantoor. wat dan ook door den heer Groen in orde is gemaakt. Wat het tweede gedeelte van den heer Groen be treft, is voor mij onbegrijpelijk dat hij daar over in de krant schrijft. Dat er voor noodlijdende stre ken iets bijzonders gedaan zal worden is wel bekend, dat staat in de .Ontwaking" van 20 September, maar daar gaat het niet om, het gaat hierom en dat is ook gevraagd, of de minister de limiet van 5 millioen had losgelaten, wat zoo men zegt door rector Kok is beweerd. Of dit door rector Kok is gezegd, kan ik niet bevestigen, omdat ik er niet bij geweest ben. maar daar de minister de limiet van 5 millioen niet heeft losgelaten kon ik niets anders zeggen dan' dat dit wel een misverstand moest zijn. De verdiensten van rector Kok worden niet aan getast, en hij wordt ook niet verantwoordelijk ge steld dat het zoo lang duurt, eer die extra hulp komt. Wanneer men echter voor zoo'n menigte men- schen staat, die „hongeren naar hulp" om in de behoefte van hun gezin te voorzien, kan men wel spreken van meerdjere ;hulp als men q.v. weet wanneer dat zal komen, anders is het voorzichtiger dit niet te doen, want de menschen zitten er op te wachten wat wel verklaarbaar is. Dat het niet spoedig zou gaan weet de heer Groen misschien nog beter dan ondergeteekende, en daar is thans ook niemand een verwijt van te maken, omdat de limiet van 5 mllioen thans nog vast staat, zoodat het geld voor extra hulp elders vandaan moet komen. Wat langs de straat gezegd wordt is beter dat het niet in de courant komt, maar dat het gebeurt, komt uit den benarden toestand voort. Hoogachtend, S. DE BOER Kz„ Secretaris L. G. C« Voorzitter „De Toekomst." Ups en 0 owns van de Langedijker Groentenveiiingen 18—23 SEPTEMBER. Prijken aardappelen onveranderd1. Idem roode en gele kool. Gewone Witte lager. Aanvoer Deensche witte. Eveneens lage prijzen. Uien idem. Bloemkool varieerend. Peen be vredigend. Bieten laag. Tomaten onverkoopbaar. Druiven, lage prijzen. Rammenas iets beter. Boonen, vrij goede prijzen. Ook deze week kenmerkte zich in den handel wederom als eene van kalme en lustelooze stem ming. De zoo gewenschte opleving blijft uit, trots de weinige aanvoeren. Voor verschillende produc ten is weinig of geen interesse. Wat er nóg ver kocht wordt vindt hoofdzakelijk zijn weg naar de verschillende scharrelaars welke ter veiling komen, verblijven, den grooten feestdag bij te wonen, maar dat de baron liever zijn groot geluk niet door een uitbundige feestviering wensch te te ontwijden en door vreemde oogen ontheiligd wensch te te zien, waardoor het huwelijk dan ook in alle stilte had plaats gehad. U kunt daarvoor trouwens alle rede nen fantaseeren, maar ik ben overtuigd, dat zij U toch niet zouden gelooven. Nu, tracht het spoedig met U eens te worden, want de tijd dringt." „Ik zal mij naar den wensch van mijn schoon zoon, den baron, voegen," antwoordde Niemitz met een diepe zucht. „Zoo, nu spreekt U tenminste een verstandig woord?" verklaarde de kapitein met een lach. „De plechtigheid zal dus plaats hebben hier in huis; buiten U zal ik slechts alleen, tegenwoordig zijn. Na het huwelijk zullen wij, wanneer U het goed vindt, een goed glas wijn drinken; Buschbeck zal dan met zijn jonge vrouw naar huis gaan; wat ik zal doen, weet ik nog niet, wellicht houd ik U nog een uurtje gezelschap. Dan kunt U mij het brui loftsgedicht, dat door u gemaakt zal worden, de- clameeren en i khoop dan het opmerkzame en dank bare publiek te vertegenwoordigen." De apotheker berustte er tenslotte in. In Mei had in alle stilte het huwelijk plaats en bijna on middellijk daarna vertrok de baron met zijn jonge vrouw naar zijn landgoed. Plösznitz bleef bij den apotheker. Hij was bij de huwelijksplechtigheid tegenwoordig geweest en het had toch een diepen indruk op hem gemaakt, toen Dora, nadat zij bijna onverstaanbaar het „ja" had uitgesproken, in onmacht was gevallen. Hoe moeilijk moest haar het besluit gevallen zijn den baron haar hand te bieden! Wanneer Buschbeck eenmaal eens te weten kwam welk middel te baat was genomen om Dora de zijne te doen worden! Deze gedachte stemde hem toch ©enigszins onaan genaam en slechts de goede wijn van den apotheker maakte hem wat opgewekter. Laat in avond keerde ook hij naar het landgoed terug. Plösznitz had zich stellig voorgenomen alles aan te wenden Dora's vertrouwen en zoo mogelijk haar vriendschap te verwerven, want hij twijfelde er niet aan of zij zou Buschbeck wel weten te overheer - schen. Hij kwam slechts aan tafel mett haar samen en haar koele houding en ernsige stemming weerde elke toenadering. Weken verliepen en nog nimmer had hij haar zien lachen of haar opgewekt gezien. terwijl een ander deel opgenomen wordt door de kooplieden welke handel drijven op het binnenland. Maar de zoozeer gewenschte export, waar onze tuin bouw op gebaseerd is, blijft uit. Wanneer deze toe stand zoo bestendigd blijft (hetwelk ten zeerste zou-«jn te betreuren) dan kan het niet anders of onze tuinders zullen genoodzaakt zijn zich in hun bedrijf nader te oriënteereh en zal er een geheele omwenteling moeten plaats vinden om het bedrijf wederom rendabel te maken. Dat dit zeer moeilijk zal zijn valt te begrijpen, daar zoo weinig of geen wegen open zijn om verandering ten goede aan te brengen. Of de regeeringsmaatregelen welke ten deze in voorbereiding zijn, wat betreft teeltbeper king, afdoende zullen zijn, zal in de toekomst moe ten blijken. Toch gelooven we dat er niets anders op zal zitten om dezen weg op te gaan, wil van verbetering in den bestaanden toestand sprake zijn. We vermelden reeds dat er in de gemaakte prij zen voor de aardappelen weinig verandering was bij de vorige week. De aanvoer welke van geen beteekenis meer is, kon niet met zich mede bren gen dat de prijzen omhoog liepen. Schotsche muizen konden zelfs den minimumprijs niet opbrengen en draaiden door. Voor enkele partijtjes puike werd nog f 1.501,60 betaald, terwijl voor grove f 0.90 1,00 werd genoteerd. Blanke eigenheimers varieer den van f2,00 tot f2,30. Blauwe dito van f2,10 2,60. Bevelanders f2.00—2,40. Roode kool waarvan de aanvoer stationair blijft noteerde den minimumprijs voor minder mooi goed, terwijl groote grootendeels f 1,101,50 prijsden en voor kleinere tot de f2,20. De laatste dagen kan men verschillende schuiten mooie kool aangevoerd zijnde z.g. bakkers, waarbij de vroege kool ver af steekt daar de meeste bouwers met de laatste par tijtjes van het land komen, welke er onoogelijk beginnen uit te zien. De handel interesseert zich dan ook weinig meer voor het vroege soort, zoodat hetgeen wat daar nog van wordt aangevoerd, mees tentijds doordraait. Gele kool kon het in den regel niet verder bren gen dan de nminimumprijs en even daarboven fl,00 tott f 1,40. Een enkel partijtje f,50. Waar anders voor dit product nog al eens veel animo was in het binnenland, schijnt hierin nu ook verande ring te komen, zelfs draaiden nog enkele partijen door. Witte kool kon den rijs van vorige week niet handhaven en liepen terug tot den vastgestelden prijs van f 1,25. Met groote moeite werden de aan gevoerde partijen afgenomen door de zuurkoolfa briekanten. Een regeling is gettroffen om e voor komen van groote aanvoeren de witte kool verbou wers hun product om de beurt ter veiling aan te voeren, zoodat op enkele dagen de aanvoer niet overstelpend wordt. Enkele partijen deensche witte kool werden reeds aangevoerd, welke ook al geen toonenden prijs kon den noteeren. In het begin der week werd f 1,60 gemaakt, later f 1,301,60. Terwijl een enkel partijtje niet meer noteerde dan f 0.80. Uien waarvan de aanvoer nogal beduidend is. bracht weinig verandering. Zoo werd voor gewone een gemiddelde prijs besteed van f ,90. Grove f 2,00 —2,10, drielingen f 0.80—1,10, Nep f 2,80—3,10. Het afwijkend f 1,70. Bloemkool welke als steeds verrassingen met zich mede brengt noteerde in het begin der week van f3,80—9,80. voor le soort en f 0.75—2,40 voor 2e soort. Dinsdags werd even meer besteed voor le soort f4.70—11,40, 2e soort f 0.75—2,20, Woensdags f,50—10,60, Donderdags f5,70—12,10, Vrijdags f4,50 11,00. Zaterdags f 3,708,10. De variatie in de ge maakte prijzen vloeit hoofdzakelijk voort uit de onregelmatige aanvoer. Daar door de bouwers in den regel om den anderen dag dit product snijden. Ook kwamen reeds enkele partijtjes kortbeen ter veiling welke zich nog niet in de belangstelling van den handel konden verheugen. Genoteerd werd van f 5.60—8,10. Voor peen worden bevredigende prijzen besteed hetwelk zijn oorzaak wel vindt dat er niet te veel van dit product is geteeld, hetwelk tot uitdrukking komt in het kwantum wat wordt aangevoerd. Ruim 28000 kg kwam ter markt waarvoor een gemiddelde prijs werd- besteed van f 3,00|. kleine noteerden van f 0.60—1,00. Kroten maken in den regel lage prijzen. Voor middelmatige bieten werd een prijs genoteerd van f 1,30—1,60. Groote f0.80, Slaboonen waarvan de aanvoer sterk begint te verminderen noteerden door elkaar nog een bevre digenden prijs. Besteed werd van de f7,00 tot 8,00 Afwijkende partijen brachten den minimumprijs van f 2,00 op. Snij boonen waarvan weinig of niets meer ter markt komt noteerden van f2,203,60. Met de tomaten is het treurig gesteld, een ge deelte was zelfs onverkoopbaar van dit prachtige product. Besteed werd voor A vanaf den minimum prijs f2,00—2,80, B f2,40—3,00, C f2,00—, CC f2,00 Met de druiven ging het ook den verkeerden kant uit. Tweemaal per week worden deze nog aange voerd. Zoo werd Dinsdags besteed voor Alicante f 19,6025,20 en voor Frankenthalers f 19.7025,00, Donderdags werd genoteerd resp. f 17,6023,40 en f 22.00—25.00. Rammanas waarvan aan onze veiling steeds weinig wordt aangevoerd noteerden f 1,601,90. Zij was bleek geworden en eene droevige trek op haar gelaat verraadde haar sombere stemming. Buschbeck deed alle moeite haar vroolijk te stem men en wat op te monteren echter zonder eenig resultaat. Zij weerde bijna alles af en bleef ernstig en stil. Niemitz kwam in den aanvang vele malen op bezoek. Hij voelde zich op het landgoed zeer goed thuis en beraamde allerlei plannen om zoowel op het slot, als in het park vele veranderingen aan te brengen. Ook in het beheer van het landgoed be reidde hij vele verbeteringen voor. Buschbeck zweeg daarover in het begin maar daarop verklaarde hij met alle beslistheid, dat he> zijn doel niet was eenige verandering aan te bren gen. De vele bezoeken van Niemitz en zijn indrin gerigheid waren den baron zeer onaangenaam en terwille van Dora liet hij daar openlijk niets Van blijken. Zijn stemming werd er niet beter op, waar Dora in haar houding bleef volharden en hem steeds koel en onvriendelijk tegemoet trad. Vergeefs had hij getracht haar wenschen te raden; zij scheen niets meer te verlangen, dan alleen, en ongestoord op haar kamer te zijn. Zij zag er lijdend en droevig uit en het scheen bij den dag wel erger te worden. De geringste aanleiding kon Buschbeck in toorn doen ontsteken, hij wilde verbergen, wat in hem omging, doch des te heftiger viel hij uit over de geringste aangelegenheid. De kapitein had die verhouding reeds lang met zijn scherpe oogen doorzien, een enkele blik was voor hem genoeg Buschbeck's stemming te raden en was er storm op komst, dan trachtte hij zoo goed mogelijk dezen te voorkomen. Buschbeck had het geluk, dat hij zich gedroomd had, bij Dora niet gevonden. Hij voelde zich eng in hare nabijheid, haar rustige koele houding deed hem pijnlijk aan en meermalen trad hij opgewon den de kamer van den kapitein binnen en riep hem toe: „Kom wij willen gaan rijden!" Zij zochten dan een hunner vroegere vrienden op, er werd ge speeld en gedronken en Buschbeck zocht in den wijn verstrooiing te zoeken en te vergeten, wat hem kwelde. Half dronken keerde hij dan in de meeste gevallen terug. Plösznitz juichte in stilte. Hij had zich in zijne berekening vergist maar te zijnen gunste. Dora oefende op den baron niet dien invloed uit, dien hij verwacht had en Buschbeck sloot zich weder bij hem aan. (Wordt tvervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4