Binnenland. ËMËzSÜÖËi Ligstoelen, Rugzakken Raamhorren Tiiermostlesschen, zijn Zomsrartikelen. welke verkrijgbaar bij 190 Sectie- Hittenksarten Geldig op alle H.A.B.Q. Autobuslijnen. van 23 sf. p, V2 pond is zoowel geschikt voor 't rooken ais voor pruimen. la^alenenstnat 14, Alkmaar 0. J. BêTTGER Huigbrouwerstraat 7 - Alkmaar - Telef-1476 Ontvangen: U NIEUiSIE jRPDHSTDFPEH. Radio Programma's VRIJDAG 29 SEPTEMBER HILVERSUM, AVRO. 12,00 tijdsein 12,01 Lunchconcert 2,15 gr.- muziek 2,30 G. P. Bronkhorst 3,00 gr-muziek 4,00 sluiting. HILVERSUM VARA: 8.00 gr-muziek 10.00 Morgenwijding VPRO 10.15 Vara voordracht 10.30 orgelspel 11.00 onze keuken 11,30 grmuziek 12.00 sluiting 4,00 overschakelen zender 4.15 orgelspel 4.50 na schooltijd 5,30 Vara-orkest 6.40 Prof. Dr. J. Tiinbergen 7,00 Herhaling SOS-berichten 7,02 Vara-orkest 8,00 sluiting 11.00 orgelspel 11.30 grmuziek 12,00 tijdsein en sluiting. HILVERSUM, VPRO: N.m. Tijdsein 8,01 cursus 8,30 Concert 9,00 cursus 9,30 concert 10.00 Vrijz. Gods. Persbu reau 10.05 Vaz Dias 10.15 lezing 10.45 gr. muziek. HUIZEN, NCRV. 8,00 schriftlezing en meditatie 8.15 grmuziek 10.30 morgendienst 11,00 liederen-recital 12,00 politieberichten 12,15 gr.muziek 12.30 middag concert 2.00 verzorgen zender 2,30 lezen van chr. Lectuur 3,00 bespelying van het studio-orgel 4,00 Het Hollandsch Harpkwartet &.00 grmu ziek 6,30 A. J. Herwig 7,00 politiebericthen 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7,30 literair halfuurtje 1,00 Concert door Jan Zwart, orgel en de Kon- Mannenzangvereeniging 9,00 declamatie 9,30 vervolg concert 10.30 grmuziek. ZATERDAG 30 SEPTEMBER. HILVERSUM, VARA. 8,00 Grmuziek 10.00 VPRO morgenwijding - - 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de Continu-bedrijven 12,00 Vara-klein-orkest 200 grmuziek 2,49 Moncf-Aocordeonvereenlging 3,00 van het Witte doek 3.20 de Flierefluiters 4,00 overschaken naar dep Kootwijk zender 4.15 orgelspel 4.40 letterkundig overzicht 5.00 Am- sterdamsche orkestvereeniging 6.00 L. J. Klein 6,20 Amsterdamsche orkestvereeniging 7.00 gr muziek 7,15 Accordeon en piano 7,30 De ouwe heer Smit draait in zijn huiskamer een puik platen- programma 8,00 Herhaling SOS-berichten 8,02 Vaz Dias 8.10 Vara-orkest 8,45 De zee roept 9.30 Volksdansen door Vara-orkest 10.10 Volk liederen door Rose Walter 10.25 toespraak 10.35 Morderne Jezz-muziek 11,15 grmuziek 12,00 sluiting. HUIZEN, KRO. 8.00 morgenconcert 10.00 grmuziek 11,30 Godsd. halfuur 12,00 politieberichten 12,15 Krro-orkest 1,45 verzorgen zender 2,00 half uur voor de rijpere jeugd 2.30 kinderuurtje 4.00 Kro-boys 4.30 cursus schriftverbetering 4,40 Kro-boys 5.15 Sportpraatje 5,30 grmuziek 5,55 Joh. Schnabel 6.10 grmuziek 6,20 Jour nalistiek overzicht 6,40 Kro-orkest 7,00 poli tieberichten 7,15 orkest 7,50 A. van Weerhorst 8,00 Kro-orkest 9,00 de 3 Keddy's 9,20 de familie Jansen 10.00 Kro-boys 10.30 Vaz Dias 10.35 de 3 Keddy's 10.55 grmuziek 11.15 Kro- boys. Uit het voor onderzoek. Een voornaam deel van de zitting van Dinsdag werd ingewonnen door het verhoor van den politie ambtenaar Heissig, die verschillende mededeelingen uit het vooronderzoek doet. Steeds heeft Van der Lubbe volgehouden de daad alleen gepleegd te hebben. De opstandige. Aan Dimitroff is thans het woord ontnemen, waardoor het proces aan „aantrekkelijkheid" be langrijk heeft ingeboet. Handig had deze beklaagde van zijn recht tot stellen van vragen gebruik ge maakt, om Van der Lubbe pertinent te laten ver klaren, wie dan eventueel zijn mededaders geweest zouden zijn. Dimitroff kan zich echter slecht be- heerschen en heeft bovendien de President niet de minste consideratie met hem. De meening van den rechter van instructie. De rechter van instructie, Dr. Vogt. blijft van meening, dat het onmogelijk is, dat Van der Lubbe den brand alleen gesticht kan hebben. Op een vraag van den President of Van der Lubbe iets heeft aan te merken, antwoordt hij zacht en aar zelend „neen". Plaatselijk Hieuras HET AFSCHEID VAN DOKTER VOGELENZANG. Vrijdagavond worden al zijn vrienden en oud patiënten in de Kolfbaan van Vis verwacht. Hert; parool is „op tijd!" Bij het vernemen van het besluit van Dr. Voge lenzang om zijn praktijk neer te leggen heeft zich in allerijl een klein comité (gevormd, bestaande uit de heeren: P. Deuekom (Noordscharwoude), Ds. van Dijk, Mr. Eecen, P. Kostelijk en K. de Vries (Noordscharwoude). Dit comité was van meening, da het heengaan van Dr. V. uit ons midden uit een werkkring, waarin hij gedurende 36 jaar zijn krachten gegeven heeft, niet onopgemerkt en zonder dat tot uiting kwam hoe hij gewaardeerd werd, mocht geschieden. Daarvoor nam hij bij zeer velen een te groote plaats in hun leven in! Aangezien het verttrek al zeer kort op handen is moest snel ge handeld worden, wat door de initiatief-nemers dan ook is gedaan, meenende hiermede in den geest te handelen van de talrijke vrienden en de dankbare oud-patiëntten van den dokter. Vrijdagavond tus- schen 8 en 10 uur (n.t.) zl Dr. Vogelenzang gele genheid geven aan allen, die afscheid van hem willen nemen, om hem nog eens, al is het maar even, tte spreken. Nada de dokter door Mr. Eecen..' zal zijn afgehaaald, zal de ontvangt plaats hebben in de kolfbaan van den heer C. Vis. Naar wij ver nemen en wij vestigen hier speciaal de aandacht op, zal het zeer op prijs gesteld worden wanneer allen, die belangstellen tijdig aanwezig zijn b.v. tusschen 8 uur en half negen (n.t.). OUDKARSPEL. Zondag, Maandag en Dinsdag werden er in de kolfbaan van den heer C. Vis alhier keiftiredstrijden gehouden, waarvoor de belangstelling vrij groot was. De uitslag was als volgt: Eerste klasse: le prijs de heer P. Molenaar, Zuidscharwoude 239 punten; 2e prijs de heer P. Gelder, Oudkarspel 230 punten; 3e prijs de heer K. Quant, Warmenhuizen 227 punten; Serieprijs de heer J. Hagenaar, Alkmaar 51 punten. Tweede klasse: le prijs de heer P. Kostelijk, Oud karspel 255 punten; 2e prijs de heer D. Rijper Jr. Zuidscharwoude 252 ppunten punten; 3e prijs de heer P. Jes, Noordscharwoude 211 punten; Serie prijs de heer Jb. Zijp, Zuidscharwoude 47 punten Derde klasse: le prijs de heer J. du Burck, Zuid scharwoude 172 puntetn; 2e prijs de heer A. Tim- mermamn, Oudkarspel 148 punten; 3e prijs de heer D. Rijper Sr. 144 punten; Serieprijs de heer W. Kuin, Noordscharwoude 43 punten. OudkarspelNoiordseharwouAe. De bazar ten behoeve van de gymnastiekver- èenigingen Hieröules en Hygiea en de plaatselij ke prisisccomite's in de gemeenten Oudkarspel en 'Noordscharwoude jnag zicch wel in belangstel ling ,en medewerking verheugen. Plaatsten wij in ons nummer van Dinsdag een uitgebreide lijst van schenkers, thans wordt ons verzoch^pog eens een dergelijke lijst te publi ceren van zaken en 'firma's die ook hun steen tje .bijdragen aan het welslagen van deze bazar. Rotterdam, Erve Wed. v. Nelle. Alkmaar, M. Preyer en zn.; J. L. Kleverlaan; L. M. L. van Eyk; Firma H. Lind; Frankenberg; Nieuwkuik; Fa. Net ten; Meijer, Langesttraat; C. Liesenh; Imhulzen; Strijbis; Van Zalingen, Langestraat; Groebe; Fa. J. Butter; G. Worm; P. N. v. d. Meer; Gebr. Schoon hoven; H Bulthuis; Klooster en Kiebert; Beruijer en Co; Klugtt; J. G. Scheepmaker; Hofstee; Een heidswinkel; Fa. Zomerdijk; M. Hilckman; Herm. Du Croq; Jung en v. d. Hoek; Metz; Van der Lijn; Fa. de Waal; Joh. Adams; W. Bos; Adr. v .d. Kuip; Hike Breijer; Fa. Wayboer; Gebr. Fortuin; Pooorter; Spruit en Leijen; L. Kuiper; Fa. J. Lind; Valk's Lunchroom; Donselaar, Banketbakker; Gebr. Span j aart; Taphners Lederhandel; Mar jot en Zoon; K. de Heer; Truus Koster en Co; D. v. Wesseiing; W. Teseker; A. J. J. Kühne; J. H. v Dijk; Olie, Mient; M Schenk; Botteman; Postumus; v. Til; Amsterdam, Fa. Wijers; v. Vollenhove. Noordscharwoude. De nieuwe Mosselenbrug begint al meer te vorrderen. Heeft men dezer dagen de put 'vol laten Joopen en werden de dammen weggenomen.! gisteravond passeerde de eerste vlet met kool de ,nieuwe doorvaart, waaruit mag worden af geleid, (dat deze doorgang thans weder voor het .verkeer ,te water is opengesteld. Uit den Omtrek Koedijk. De heer M. L. Wale, bruggeknecht aan de Vlotbrug alhier wordt met 16 October 1933 overgeplaatst als bruggebaas aan de brug te 'Koger polder. Alkmaar. Door de rechtbank te Alkmaa ris ter ver vulling van de vacature van kantonrecchter te Alkmaar, de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling ppgemaakt: mr. P. G. G. Boerrig- 'ter kantonrechter te Emmen. Mr. C. J. G. Bredius, griffier be Hilversum. Mr. H. (M. Fruin, ^echter te Alkmaar. Mr. J. F. Hijmans adv. en proc. tevens kantonrecchter-plaatsver- vanger,te 's Gravenhage is met lot afgevallen tej_ gen (een van bovengenoemde caindidaten. .Alkmaar. De burgemeester van Alkmaar, mr. W. Ci (Wandelaar zal zitting nemen in de Tweede Ka mer. Pi1j beteekent zijn aftreden als burge meester. I 1 Het einde van de zomertijd De .zomertijd in ons land zal in den nacht van 7 pp '8 October eindigen. De klok dient dan een uur .te worden teruggezet. De .Varkënscentrale. Het merken van varkens De Nederlandsche Varkenscoentrale maakt, vol gegns ,het Corr. Bureau bekend, dat met ingang van ,1 October 1933 geen varkens meer zullen kunnen ;worden gemerkt met mérken toegekend voor /de eerste periode. Na den genoemden 'latum zullen deze merken derhalve vervallen zijn. De merken toegekend voor de tweede periode, loo- pende van 1 April 1933 tot 31 December 1933., zullen kunnen worden aangebracht tot en met" 1 '.Februari 1934. Aan varkens geboren voor lb Januari 1934. Na 4 Februari 1934 zullen geen merken loegekend voor de tweeide periode meer worden,' aangebracht. Hieuwsiijglirsgeta Onveilig Twente. De in den naoht van Vrijdag op Zaterdag te. Hengelo gearresteerde landbouwer, een drie en dertig jarigePool die aldaar een inbraak pleegde (heeft thans' tégenover de politie bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan vele diefstal len met brhak, die den laatsten tijd in Hengelo en Borne kijn gepleegd. Pastoer aangereden. -v De 68-jarige pastoor Beinders uit Zeist, stap te gisteren op den Utrecbtscben weg uit een auto bus en wilde nog even voor een naderende tram oversteken, waarbij hij werd aangereden. Met, zware hoofdwonden bleef het slachtoffer bewus- teloos liggen. Nadat rector Van Hengel, van de St. Josef Kweekschool bet Heilig Oliesel had,, toegediend werd pastoor B,einders naar het St. Anthoniegesticht te U.treccht vervoerd. Zijn toestand 'is zorgelijk. Kerkdiefstallen. Alweer is in bet Gooi ingebroken in een B. Hl- kerk. T,hans te Bjissum in de Heilig Harti- De Parade van den Blauwen Adelaar. Wij geven hierboven een klein beeld van de ge weldige parade van den „Blauwen Adelaar" te New York gehouden, waaraan niet minder dan 250.000 New Yorkers deelnamen. In den optocht ziet men I o.a. den bekenden filmspeler Al Jolson, die op onze i foto hierboven te zien is. kerk in de Eng. Men heeft van een in aanbouw zijnd buis in de nabijheid een ladder genomen en is met behulp daarvan een venster binnengeklom 1 men na het uitsnijden van ©en ruit. Een poging om den tabernakel te forceeren is mislukt, ter,-; wijl het evenmin gelukt is de offerblokken open te breken. i Fabriekstljrrct'iuu verduistert duizenden guldens Uit Moordrecht wordt bericcht,. dat de direc teur van ©en zuivelfabriek zich aan fraude beeft schuldig gemaakt waarbij ongeveer 10 duizenid 1 gulden verduisterd is. Ongelukkige diierfetaeidfeiei De heer Akkerman uit "Wildervank poogde gisteravond een poes ,die zich voor een naderen den auto bevond, te grijpen. Hij geraakte hierbij zelf onder den auto en werd met een sebedelfraco- tuur en een dubbele beenbreuk opgenomen. De ongelukkige, is naar het rk. ziekenhuis te Groningen vervoerd. E™ oiKl.rzreër op een botter ingelooprn. Dinsdagavond is in het Schulpeaigat bij den (Helder in de aslijn van het vaarwater ter hoogte van den rooden gasboei de botter HD 7 door idle onderzeeboot O 13 aangevaren. De O 13 die van de oefeningen terugkeerde, liep in de lcihtenlijn, bet Schulpengat binnen terwijl een ander marine vaartuig de Priso bet gaat uitvoer. Zooals later bleek bevond zich juist voor de Priso een botter waarvan de lichten in die van de Priso vielen. Eerst op bet allerlaatste oogenblik toen uit> wijken bijna niet meer mogelijk was, kwamen de lichten van den botter los. De ccommandant van de O 13 trachtte nog door het roer geheel aan boord te leggen een aanvaring te voorkomen doch de scchipper van de botter gooide, blijkbaar in den war gebracht door de beide schepen voor ;ën achter hem ,ineens het roer om. Hierdoor werd een aanvaring onvermijdelijk. De O: 13 raakte den botter juist nabij den voorsteven, waardoor een gat in den boeg van den botter ontstond. Door handig manoeuvreeren kwam de O; 13 vrij wel onmiddellijk langszij van den botter zoo,dat de Jri-eovarenden, de eigenaar J. Sluiters en idle visschers ,van der Wal en Kroon aan boord van de ,0 13 genomen konden worden. Eien poning om den botter langszij te némenen mede te sleepen ^mislukte daar het vaartuig te veel wa ter maakte. Later dreef bet met den sterken ehstroom $nel af en zonk binnen vijf minuten. Voor de drie visschers was het een groot ge luk dat de onderzeeër zoo spoedig langszij kon komen. De botter die in de as van bet vaarwa ter p.s gezonken is niet verzekerd. (Tel. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Zuidscharwoude, 20 Sept. 1933. M. de R„ Beleefd verzoek ik U nog eenige plaatsruimte. Er bestond werkelijk voor den heer S. de Boer geen reden om in te gaan op mijn ingezonden stuk, inzake rector Kok, want als hij dit stuk nog* eens aandachtig naleest, dan moet hij bemerken dat dit niet ging tegen hem of de vragensteller op de vergadering van „de Toekomst", maar tegen degenen die langs de straat (of ook wel in scheer winkels en bij de veiling) op smalende wijze insinu- eeren dat rector Kok te Heiloo heeft staan te 1 Het valt mij ten zeerste tegen dat een man als de B. dat langs de straat praten tracht te vergoe lijken, door op den benarden toestand te wijzen. En meer nog dat hij zelf ook nog rector Kok een, reprimande meent te moeten toedienen door te zeggen: wanneer men voor zoo'n menigte menschen staat, die „hongeren naar hulp", kan men wel spreken van meerdere hulp als men o.v. weet wan neer dat zal komen, anders is het voorzichtiger dit niet te doen. Dat is een suggestie te meer voor het wekken van de veronderstelling dat rector Kok zoo maar wat gezegd heeft. En zoo is het nu eenmaal niet. Op 28 Juli is rector Kok door Minister Verschuur gemmachtigd om op 29 Juli bekend te maken, dat er meer steun voor den tuinbouw zou komen, dan 5 millioen. En, hoewel de tastbare resultaten hiervan zelfs op heden niet zijn verschenen, gaat het er dus om of het in den haak is eenerzijds te veronderstellen of wat rector Kok heeft gezegd waar is en anderzijds te suggereeren dat het van hem niet goed was, om op te wekken. Een derge lijke beschuldiging kan wel den Minister treffen, die machiging om het te zeggen gaf, maar niet degene, welke die mededeeling deed. Ik hoop dat dit duidelijk genoeg is. Wat nu de zaak zelf betreft, het kon onze men- s#ien betrekkelijk koud laten op welke manier er meer steun dan 5 millioen zou komen, het voor naamste was (en zoo is het ook gezegd) dat er meer steun zou komen. En nu ben ik het heelemaal niet eens met den heer B. dt dit limiet een spoedige hulp in den weg zat, vooral toen het vüst stond dat er meer geld beschikbaar zou komen. Dat limiet stond een to tale verrekening iij den weg, maar dit zoo óók het geval zijn geweest in dien deze tot 8 of tot 10 mil- millioen zou zijn verhoogd. En als er aanstonds iets bijzonders zal worden gedaan, zal dit óók slechts een voorloopige maatregel kunnen zijn, welke geen verband houdt met de definitieve verrekening. Mij nerzijds is het geheele jaar door betoogd, dat de nood het nemen van voorloopige maatregelen ge bood, en het verschrikkelijk zou zijn om met het oog op de limietmoeilijkheid, elke steunverleening zoolang achterwege te laten, dat alles netjes zou kunnen worden afgerekend. Enfin laten we ons troosten met de gedachte dat die actie tengevolge heeft gehad dat het nu ten minste geen nieuwjaar wordt voor met steunver leening wordt begonnen. U, M. de R. dankend voor de plaatsruimte. JAC. GROEN Az.

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 2