DfiGMIT COLORADOKEVER Machinestiksters en Leerlingen Aanmelding Verpleegsters D-day, her den- ^eduren- allieerde l liggen, üanadee- :arré op 100-ta! ving zicli waar- en het aanwe- en van spreek- met zang Je ziele- it de H. loezenier oespraak eh een i gelegd ,'derland- emeente- in Ulsen rdenklng oor onze Duitsche *en zelfs daarom eze doo- cbaarheid geallieer- laeen en wapens steeds van den de namens imens de gevallen e Cana- kei khof Neder- de plech- Konijnendiefstal. De 12 konijneri, die Woensdag in het bezit werden aangetroffen van twee fietsers, zijn, naar zij later beken den. inderdaad van diefstal afkomstig. Daders en buit zijn ter beschikking gesteld van de marechaussee van Heer Hugowaard. R. K. Transportarbeidersbond „St. Boni- facius". In een uitstekend bezochte bijeen komst van de afd. Alkmaar van den R. K. Transportarbeidersbond gaf de heer G. van Slingerland een uiteenzetting over de R. K. organisatie in de toekomst; hij drong aan op eenheid in eigen gelederen, teneinde den eigen vakbond weer op- peil te brengen. De G.A., kap. de Wit, sprak hierna een opwekkend woord, waarop eenige gedachtenwisseling volgde „St. Bonifacius" heeft met deze bij eenkomst een navolgenswaardig voorbeeld van activiteit gegeven. Koeriersdienst N.S.B.-kamp. De B.S die het vermoeden had gekregen, dat arbeiders, die in het N.S.B.'ers-kamp aan de Dr. Schaep- mankade contact bevorderden tusschen opge sloten N.S.B.'ers en de vrije buitenwereld, is overgegaan tot fouilleering van alle daar werk zame arbeiders, met het resultaat, dat zekere W. V. uit Alkmaar in het bezit gevonden werd van een briefje, dat o-m. plannen inhield over ontsnapping. De arbeider, die aldus zijn positie misbruikte is op het bureau van politie inge sloten. Een waarschuwing voor anderen. Dank aan de koeriersters van de B.S Wij ontvingen ter opname een uitvoerig schrij ven van den commandant van den Ordonnans- dienst van de B.S.. die met in die kringen ze ker welbekenden 'naam „van JOOP ondertee kent, waarin hij een woord van welgemeenden dank uitspreekt aan het adres van de dames koeriersters voor haar belangrijke diensten, in bezettingstijd aan de B.S. bewezen. Nu van hoogerhand opname van de vrouwelijke krach ten in de B.S. niet toegestaan is, moeten zij deze rijen verlaten. Bij dit welgemeende dank woord. 'dat wij wegens gebrek aan plaatsruim te niet kunnen opnemen, willen wij ons gaar ne aansluiten. Burgerlijke Stand Geboren: Truus, d.v. Jan Balk en D. Vriesman; Loura. d.v. Johan nes van Beelcum en A. J. Admiraal; Elly, d.v. Willem N. Kerkmeer en T. Keizer; Christine, d.v. Jan Stolp en C. van der Wal; Wilhelmina I., d.v. Franciscus Mentzij en M. Sollie. Ge huwd: Johannes H. Eckhardt en Margaretha v. Leeuwen; Johannes Egbergen en Berendina M. van der Kooij. Overleden, Catharina Kool, geh. m. C. H. Verlaan. oud 34 j.; Trijntje Os- sebaar, wed. v. K. de Groot, oud 83 j. min urn LU UIA K Voor Rep. Waterleiding m Cor Coppens f§ IIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIHIIII Vraag Uw Apotheker of Drogist nooit zoo maar om „kalk".... vraag hém DAGRA- VIT, het ideale kalk/ Vitamine D-preparaatl Kalk, phosphor en Vi tamine D, als Ideale sarnenwerkers! Voor toekomstige moeders en groeiende kinde- .renl- Bij Apothekers en erkende Drogisten. 0-A. de Giaef» Hendel 4 fnduitrie OAQIA C.v. Poitb 405. A'dem-C SCHAGEN Marktbericht 7 Juni. 35 vette geldekoeien Centrale; 23 kalfkoeien £50630; 3 pinken 210285; 3 pinken Cerutr.; 180 nuch tere kalveren Centr.; 19 magere schapen 100 120; 71 vette schapen Centr.; 2721 lammeren 2085; 32 bokken en geiten 30100; 79 konij nen 1.per kg; 10 kippen 0.90 per kg. LOOP DER BEVOLKING De bevolking bestond op 31 December 1943 uit 2310 mannen, 2325 vrouwen, totaal 4635; zij vermeerderde gedurende het jaar 1944 door geboorten met 48 m., 53 vr., totaal 101, door vestiging met 293 m., "-350 vr.. totaal 643; vermeerdering met 341 m.. 403 vr., totaal 744; vermindering door overlijden 33 m., 3.4 v\\, totaal 67. door vertrek met 154 m., 200 vr.. totaal 354; totale verminde ring: 187 m., 234 vr.. totaal'421. De bevolking vermeerderde dus met 154 m., 169 vr., totaal 323: bevolking 1944 2464 m., 2494 vr., totaal 4958. Gedurende het jaar 1944 werden 24 hu welijken gesloten, werd 1 huwelijk door echt scheiding .ontbonden en werden 2 kinderen als levenloos aangegeven. SCHAGEN Feestavond Royal Artillary Ter gelegenheid van D-day. den dag der in vasie in het Westen, werd hier. evenals overal elders in het land. een feestavond ter eere van de Royal Artillary georganiseerd in het Noordholl. Koffiehuis. Onder de zeer talrijke genoodigden bevonden zich o.a. het gemeente bestuur en de leiders der B.S. van Schagen en omgeving. R. K. Korfbalclub De plaatselijke R.K. meisjeskorbalclub T.O.P. is vrijwel de eenige R.K. vereen., die zoo goed als zonder onder breking heeft doorgewerkt. T.O.P. 1 speelt a.s. Zondag ong. 5 uur te 't Veld een wedstrijd tegen Zwaluwen 1. Vermoedelijk volgende week seriewedstrijden, eveneens te .'t Veld. NOORD-SCHARWOUDE De Commissie van Beheer van de gemeenschappelijke licht - bedrijven heeft de begrooting- 1945 vastgesteld tot een bedrag van 169.695.26, met een post onvoorzien groot 3.047.35. Deze begrooting is gebaseerd op een normaal werkend bedrijf. De steenen pijp, welke scheef trok, wordt geres taureerd. LANGEDIJK Mej. K. P. Klimp is. in ver band met het feit, dat de Wieringermeer ge- inundeerd is, benoemd tot tijdelijk onderwij zeres aan de O. L. school te Oudkarspel. Voor den distributiekring Langedijk (ge meenten Langediik en Sint Pancras) is een plaatselijk H.A.R.K. (Hulp Actie Roode Kiuis) Comité gevormd. ANNA PAULOWNA Zondag 10 Juni a.s. sportfeestdag van de R.K. sportvereenigingen Anna Paulowna eri Breezand, op het sportter rein van R.K. Z.A.P. bij v. d. Berg aan de MGlenvaart. 14 uur gecostumeerde optocht m. muziek naar het terrein vanaf café Alkemade; 15 uui gecostumeerde voetbalwedstrijd door spelers op gevorderden leeftijd: 16 uur voet balwedstrijd Z.A.P. I Geeï-Zwart I van 't Zand; 17 uur gecostumeerde korfbalwedstrijd door dames op gevorderden leeftijd. Daarna gecostumeerd bal. Tusschen de verscnillende spelen door Padvindersdemonstratie door de pas opgerichte afdeeling van Anna Paulowna. 'T ZAND Zondag 10 Juni a.s. luidt het programma: B.K.C. 2Geel-Zwart 1, aanvang 2 uur; vertrek per fiets om 1.15. Geel-Zwart 2 ontvangt dan B.K.C. 3. aanvang 2.30 uur. Dan is er voor Donderdag' 14 Juni een wedstrijd ftvastgesteld tegen Dosko 1, aanvang 8 uur. Verder voor Zondag 4 Juni gaan wij op be zoek met Geel-Zwart 1 naar Z.A.P. 1, terwijl Geel-Zwart 2 dan Z.A.P. 2 op oezoek krijgt. HARENKARSPEL Het eerecomitè voor de op 2, 3 en 4 Juli a.s. te vieren bevrijdings feesten bestaat uit: burgemeester H. Nole^. de beide wethouders, de ZeërEerw. heeren pastoors. Ds. Greving en Dr. Groenhart. TUIT J ENHORN Jan Molenaar behouden thuis. De illegale werker Jan Molenaar, die eenige maanden geleden na een nachtelijke bijeenkomst den mof in handen viel en als politiek gevangene werd weggevoerd, is Zon dagmorgen te 4 uur geheel onverwachts weer thuis gekomen. NaWurlijk had hij bij dit ge dwongen verblijf in de beruchte gevangenis sen en kampen heel wat te verduren gehad (zijn gebit was hem uit 'en mond ges^gen), maar doordat hij den laatsten tijd in het Oos ten des lands gastvrij was opgenomen, was hij al weer aardig opgeknapt. Het fanfarecorps, waarvan hij de motor werd genoemd, bracht hem 's middags een serenade Daarbij werd hij o m. gehuldigd door den heer N. Spaans, dr. Poathuma en burgemees(ter Nolet.. Het zilveren Priesterfeest van onzc-n her der. Als vervolg op de feestelijkheden* in het begin der week, werd een tweetal midda gen in lees ia Lemming uooiguui«cxit met ae schooljeugd. De tooneelgroep van de K. A. bracht 's avonds voor het voetlicht ,,Bjj Heer- nonkel" van Jac. Ballings. Eet stuk trok vier maal een volle zaal. HOOGWOUD In een bijeenkomst van de Nederl. Volksbeweging is de.spreker, de heer J. Berkhout, ingeleid door den heer A. Weg- dam. De heer Berkhout schetste, hoe voor 1940 het stelsel der oude politieke partijen was vastgeloopen. verstard. Ze hadden hun eigen beteekenis 'gehad, maar hun leven werd Vioodeloos gerekt, nadat h*m doel was bereikt. Heroriënteering in de politiek is daarom een der doelstellingen van de N.V.B., maar niet alleen n de politiek, ook op maatschappelijk, soc.-economisch, cultureel en geestelijk ter rein is heroriënteering noodzakelijk. Het groo- te middel daartoe is de vernieuwing van den geest, het leeren maatschappelijk te denken; daarnaast de vernieuwing der vormen. Na de pauze werden verschillende vragen beant woord, waarna abonnementen voor „Je Main- tiendrai" opgenomen en leden ingeschreven werden. OBDAM St. Josephgezellen. Woensdag avond 13 Juni 8 uur. zal de gezellenvereeni- ging wederom beginnen. Alle leden vanaf 17 ja?r worden verwacht. St. Victor-nieuws Zondag 10 Juni zal St. Victor een voetbalwedstrijd spelen tegen een Canadeesch elftal. Muziek zal de wedstrijd opluisteren. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. RESTITUTIE SALARISSEN Gebleken is, dat in verschillende plaatsen door rijks-, provinciale en gemeenteinstellin gen op eigen gezag is overgegaan tot het resti- tueeren van salarissen aan ambtenaren, die ondergedoken zijn geweest. Vele dezer amb tenaren zijn echter tijdens hun onderduikpe riode door het Nationaal Steunfonds (N.S.F.) gesteund, zoódat de mogelijkheid bestaat, dat zij over deze periode dubbele inkomsten ge nieten. Ten einde dit te voorkomen, worden bovengenoemde instellingen verzocht 'zich, al vorens tot restitutie over te gaan, te wenden tot den administrateur van het N.S.F., den heer J. Soutendijk, Maclaine Pontstraat 36, Alkmaar. (Voor het district Den Helder tot den heer Volkmaars. Inspecteur der belastin gen, aldaar). De Nederlandsche spoorwegen rijden thans op de trajecten Utrecht-Hilversum en Utrecht -Amersfoort des ochtends en des avonds met eenige autobussen ten behoeve van het foren senverkeer. Ook voor andere trajecten zijn de plannen tot het op gang brengen van het in terlocal verkeer in gevorderde voorbereiding. Nog wordt in dat verband vernomen dat de Nederlandsche Spoorwegen doende zijn onge veer 1400 autocars beschikbaar te stellen. De berechting van landverraders kan nu gauw beginnen: de oprichting van het Bijzon dere Hof van Cassatie en van de bijzondere gerechtshoven te Den Haag en Amsterdam kan zeer spoedig tegemoet worden gezien. Brandhout-sloopwoede ontziet niets! De Canadeesche autoriteiten, die zich de grootst mogelijke moeite getroosten om de voedselvoorziening van ons land in het al gemeen en van de Provincie Noord-Holland in het bijzonder, zoo grondig en spoedig mogelijk te doen verbeteren, beklagen zich er over, dat het thans bij herhaling voorkomt dat de door hen aangebrachte richtingborden en verkeersaanwijzingen door de bevolking worden weggesloopt ten einde als brandhout te worden gebruikt. Er wordt een beroep gedaan op de mede werking van het publiek om aan dergelijke practijken ten spoedigste een einde te maken. Het is in de allereerste plaats een Nederlandsch belang, dat het verkeer der colonnes niet wordt gedesorganiseerd, en gestagneerd, gelijk door het verwijderen van richtingborden e.d. geschiedt. BELANGRIJKE BESPREKINGEN IN DEN MINISTERRAAD De Ministerraad heeft Dinsdag van 4 tot 12 uur, met een tusschenpooze van V/s uur. ver gaderd, aldus deelt men aan A.N.P.-Aneta mede. Onder meer werden besprekingen ge voerd over de organisatie van het mijnbedrijf en de versnelling der recruteering. de bewa pening en de opleiding van vrijwilligers en andere dienstplichtigen, alsmede hun trans port. in verband met den strijd tegen Japan. Hef Gewestelijk Arbeidsbureau i te Alkmaar, vraagt: i Apotheker-assistente i Hoofd v. d. huishouding voo«" een inrichting Vrouwelijke Kantoorbediendes Naaisters Kapsters Winkelbediendes (Vr.) Hulpen in de huishouding en eenige meisjes voor inpakwerk bij verschillende fabrieken. Aanbiedingen aan de Afd. Vrouwelijke Beroepen van het Gewestelijk Arbeids bureau Alkmaar, dagelijks des morgens van 9-12 uur. Moderne ontwerpen Aanleg en Onderhoud van Villa en Fruittuinen N. J. VEEKFN, Tuinbouwvakonder- wijzër, Korenbloemslr. 21, Alkmaar. Voor de bestrijding van de leveren wij CALCIUM-ARSENAAT. Verder Koper voor aardappelen sproeien Loofverbrandqf. Gesard tegen Aard- vloo. Glanskever, Stalvliegen. Kleurstof tegen onkruid in granen, enz. Onze zaak is open elke dag van 's morgens 6 tot 's avonds 8.30 uur. Zaterdag tot 6 u. Gesloten van 12 tot 1 uur Off. tijd. U wordt vriendelijk verzocht zich hieraan te houden. Aanbevelend COOP. AANKOOPVER. LANGEDIJK-N- A. TIMMERMAN Dorpsstraat A 62 Noordscharwoude Gevraagd: R.K. Heerenkapper of gevorderd leerling. Bij Dames- en Heerenkapper J. H. IMMINK A 76, -Obdam. HEDEN Makelaar en Administratiekantoor C. Roozendaal Nz., Fabriekstraat 13 - Warmenhuizen vraagt voor directe indiensttreding GEDIPL. BOEKHOUDER voor administratie- en belasting- werk. Eenige practische ervaring strekt tot aanbeveling. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk onder op gave van verlangd salaris. I. G. A. Kersemakers Chirurg Orthopaed houdt MAANDAG 11 Juni en DINSDAG 12 Juni GEEN SPREEKUUR Modevakschool „E NS A ID" Stationsweg j8, Alkmaar Middag- en avondlessen zijn weer hervat. Geeft U nog heden op voor een cursus in patroonteekenen, knippen en naaien. ZONDAG 10 JUNf komen Leo van Norde, Henk Smal en Kees Nat in de zaal bij C. DU YVES, Tuitjehorn. Aanvang 2 uur. JAARLIJKSCHE VERPACHTING grasgewas van de taluds „Bergerhof" "Voor nadere inlichtingen N. J. VEEKEN - Korenbloemstraat 21 HEROPENING van onze van ouds bekende zaak A. V E K E N Ritsevoort 26 Alkmaar „DAS GANZE HOHE H AUS" 1ST EFN ORANIENBANDE zei de Alkmaarsche Ortscommandant, toen in Juni 1943 drie onzer personeelsleden ge arresteerd werden wegens het doorgeven van een illegaal blad. Hij had gelijk, want reedt eind 1941 ge noten wij van het ontworpen prospectus voor de uit te geven „Bevrijdingspolis". Het is nu in druk. Wanneer U ons Uw adres opgeeft, wordt het U na verschijning vrij blijvend toegezonden. Noord-Hollandsche Levens verzekering Maatschappij N.V. van 1891 't Hooge Huys Alkmaar BISSCHOPPELIJKE HULP ACTIE Alle mannen en jongens die uit het buitenland zijn terug gekeerd, worden verzocht, zich te melden aan het Bureau van de ge vestigd in het St. Elisabeth Ziekenhuis, Ingang Kenn. Straatweg, naast het N. V.H. Muis 103 geopend van 10-11 en van 2.30-5 u. p. Fr. G. H. MEIJER O.P. Dekenaat Aalmoezenier Laat thans Uw boeken inbinden Wij gebruiken nog steeds vóór-oorlogsmateriaal Aanbevelend Fa. SLINGER Co. Boekbinderij en Handelsdrukkerij, Breedstraat 55 - Alkmaar Gevraagd Nette (Um^ecUe, AtelleJi ^cAcujen Verdronkenoord 15, Alkmaar Verplegenden in het bezit van diploma A en B of beide en 2e- en 3e-jaars leerlingverpleegsters, die zich voor de verzorging ven patiënten met verhongering in het Westen des land, beschikbaar willen stellen, moeten zich onmiddellijk mel den bij den Inspecteur of plv. Inspecteur van dc Volksgezondheid in hun gebied; Zij moeten overleggen hun diploma en een verklaring van hun werkgever, waaru^ blijkt, dat deze er geen overwegend bezwaar heeft, dat zij voor een tijdvak 6 weken hun functie verlaten. Speciaal wordt erop gerekend, dat zij, die hun functie op hef oogenblik niet uitoefenen, zich zooveel mogelijk melden. Na beoordeeling door den Inspecteur of plv. Inspecteur van de Volksgezondheid, moet men zich vervoegen bij den Militairen Commissaris, die verdere maatregelen zal nemen. Salaris.'voeding en onderdak zullen ter plaatse van tewerkstelling geregeld worden. De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland. Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken Inschr ij.v ing van Leerlingen De inschrijving wordt gehouden te Alk maar op Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Vrijdag, resp. 19, 20, 21 en 22 Juni a.s. van 14 tot 16 uur in de Ambachtsschool, Bergerweg 1. te Schagen op Drasdag 26 en Woensdag 27 Juni a.s. in de wachtkamer van het Gemeentehuis, te Midden-Beemster op Vrijdag 22 Juni a.s. in het Gemeentehuis. Tot de eerste klassen kunnen alleen worden toegelaten zij, die bij de aan vang van de cursus: a, tenminste 12 jaar en 8 maanden oud zijn en tevens voldoend lager onderwijs hebben genoten, of b. indien zij 12 jaar, doch nog geen 12 jaar en 8 maanden oud zijn. een, bewijs overleggen, dat zij het zevende leerjaar ener lagere school met vrucht hebben doorlopen. De cursus duurt 2 jaar en vangt aan op een nader te bepalen datum. Onderwijs wordt gegeven in Timmeren, Metselen, Schilderen, Meubelmaken, Smeden, Machine-Bankwerken, Electrotechniek, Rijwiel-, Motor- en Auto techniek, Kleermaken aan jongens en Costuumnaaien aan meisjes. Bovendien ontvangen alle leerlingen onderwijs in hand- en vaktekenen, materialenleer, vaktheorie, wiskunde, natuur- en werktuigkunde en Neder, iandse taal. De Directeur ARNOLDUS

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3