BEQRIIEVRAC1IIÜG QióJxMuüeMeuurf Mantó£a(ioofiefi Winkelpand in Centrum Stad C. J. C. KEIilEH G. J. NIEUWVEEN ALKMAAR Burgerlijke Stand Geboren Barbara M., d. v. Johannes Th. Wensveen en J. W. Vriend; Catharina C.. d. v. Hendrik Nor der en E. C. Roobeek; Jan z. v. Hendrik van Ingen en J. Brouwer. Overleden: Johanna E. Koning, wed. van A. Deun, oud 63 j.; Johanna C. Huijdlng, oud 49 j.; Gerrit Roosendaal, ge huwd m. E. M. van Ede, oud 69 j.; Jan Meijer, geh. m. T. Kroon. ^>ud 58 j. Doodelijk verkeersongeval Woensdag avond kwam een motorrijwiel, bereden door den 26-jarigen matroos W. de Koning, op den Rijksstraatweg, hoek Varnebroek, in botsing met een militaire auto, die moest uitwijken voor een handwagen; de K. werd in ern?tigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij den volgenden morgen is overleden. Politierapport De politie verzoekt op sporing namens de ouders, van de 17-jarige Maria Cath. v. d. Ven, die 5 Juni, na een hui selijke twist de ouderlijke woning heeft ver laten. Zij heeft roodblond haar, is slechthoo- rend, droomerig en suffend, blauwe regenjas, bloote beenen. bruine sandalen en heeft geen papieren bij zich. Drie mannen en een vrouw, die om vier uur 's nachts werden aangetroffen, terwijl zij op fietsen deuren vervoerden, welke afkomstig bleken te zijn van een werf aan den Frieschen weg, zijn ingesloten. HEERHUGOWAARD De Jeugd vooraan Bij de eerste gehouden inzameling voor de plaatselijke afdeeling N.V.H. werd in de zaal Schut aan het Kruis alhier, door de zich daar op een bal vermakende jeugd, een bedrag van ruim f 500 bij elkaar gebracht. LIMMEN Droevig ongeval Donderdag middag is op dep £lijksweg het 5-jarig zoontje van den heer l*n. v. d. Aar, wonende aan den Kerkweg, door een Canadeeschen auto over reden en bijna op slag gedood. Het knaapje stak plotseling den weg over. 'T ZAND Voetbal De ontmoeting Geel- Zwart I—B.K.C. II te Anna-Paulowna bleef onbeslist 00. Terug uit Duitschland Verschillende Zantemer jongens, die voor den arbeidsinzet in Duitschland waren, zijn weer gelukkig te ruggekeerd. Zaterdagmiddag kwam vrij plot seling Cor Groot, 'de eenige steun van zljh moeder, die weduwe is, weer thuis. Als blijk van vreugde wapperde de driekleur in de ge- heele buurtschap. SCHERMERHORN Bij de op 7 Juni gehou den heroprichtingsvergadering van den L.T.B. afd. Schermerhorn, werd. behoudens het voor zien in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer R. Mooy, het vroegere be stuur bij vrije stemming herkozen. Voorzitter is de heer J. v. Saase. secretarjs-penningm. de heer J. v. d. Lee. Verdere bestuursleden zijn de heeren J. Broersen, W. Vendel en N. de Vries (nieuwgekozen). 'T VELD V.Z.V.-nieuws Op de onlangs gehouden jaarvergadering werden plannen voor de naaste toekomst besproken. Zondag a.s. speelt V.Z.V. ter^n D.T.S. n te Oudkar spel Zondag 1.1. had op eigen terrein een wed strijd plaats tegen Hugo Boys. waarbij de boys den voorsprong in den stand ten gunste van de thuisspelers niet noemenswaardig kon den verminjleren. ofschoon in het verleden de Hugo Boys altijd tot hun zwaarste tegenstan ders hebben behoord. Het geeft wel reden tot vreugde en groo- te dankbaarheid dat er van de twaalf jongens ut deze parochie, die zich bij de capitulatie nog in Duitschland bevonden en waarmee lan gen tijd geen contact meer bestond, met ze kerheid reeds elf behouden zijn gebleven. Mo ge ook de laatste, lest best. spoedig iets van zich laten hooren. De aanstaande nationale feestdagen kunnen dan terecht met groote blijdschap gevierd worden. BREEZAND „Bloembollencultuur" behandelde in haar vergadering de opgave van verlangd aantal krijgsgevangenen voor tewerkstelling bij den oogst. Het werk wordt uitgevoerd door de Ned. Heide Mij. Totaal der aanvragen 400. Landbouwers n den Oostpolder hebben even eens 400 man aangevraagd. De R.K. Bibliotheek is nog steeds tijde lijk gehuisvest in den winkel van den koster, A. Braam. Nog steeds is de tijd van uitleening 's Zondags na de Hoogmis tot 12 uur. Nog steeds zijn er lezers (essen), die de boeken lan ger dan noodig is. in hun bezit houden. Helpt mede, opdat er vgeen boeken verloren gaan. INDIENING KLACHTEN Op de Maandag gehouden persconferentie deelde de Militaire Commissaris mede. dat er over het algemeen weinig klachten bij ae di verse zuiveringscommisies inkomen. hetgeen niet overeenkomt met de nog kort "geleden al- gemeene roep om zuivering. Van den anderëh kant komen er klachten binnen, die niet ge fundeerd zijn en niet door getuigen kunnen worden gestaafd. Wij wijzen er daarom op, dat het publiek, als het klachten bij de zui veringscommissies indient, met feiten dient te komen, die bewezen kunnen worden. Met praatjes van: ik heb gehoord enz. is de zui veringscommissie niet gediend. DISTRIBUTIE MOTORRIJWIELEN In tegenstelling met de terzake gepubliceer de richtlijnen, wordt thans nader bekend ge maakt, dat de distributie van deze goederen zal geschieden door de Rijksverkeersinspectie, Zeestraat 57 B te Den Haag, zoodat elkeen, die hiervoor in aanmerking wenscht te komen, raadzaam doet. zich in een met redenen om kleed verzoekschrift tot deze instantie te wen den. Verzoeken, welke inmiddels bij het Mili tair Gezag, de Gemeentebesturen en de Kamer van Koophandel zijn ontvangen, zuilen aan de Rijksverkeersinspectie worden doorgezonden, zoover de verzoeken geacht worden van vitaal belang te zijn voor het bedrijfsleven. Liturgische kalender WEEK VAN 17—24 JUNI ZONDAG 17 vierde Zondag na Pinksteren; Mis Dominus; 2e gebed A cunctis; 3e n. keuze. MAANDAG 13 H. Ephrem. diaken, belijder en kerkleeraar; Mis In medio, Gloria; 2e geb. H.H. Marcus en Marcellianus, martel.; Credo.s DINSDAG 19 H. Juliana de Falconieri, maagd; Mis Dilexisti; Gloria; 2e gebed K.H. Gervanus en Protasius, martelaren. WOENSDAG 20 H. Silverius. paus en marte laar. Mis Si diligis me; Gloria; 2e geb. A cunc tis; 3e naar keuze; pref. v. d. Apostelen. DONDERDAG 21 H. Engelmundus, Abt; Mis Aqua sapientiae: Gloria: 2e gebed H. Alovsius. 'VRIJDAG 22 H. Paulinus, bisschop en belij der; Mis Sacerdotes tui; Gloria. ZATERDAG 23 Vigilie van Sint Jan Geboor te; Mis Ne timeas; 2e gebed Concede, derde voor de K'erk. ZUIVERINGSCOMMISSIE WATER» SCHAPPEN EN VEENPOLDEM Deze zuiveringscommissie is samengesteld als volgt: Burg. H. Nolet, Warmenhuizen, voorz., J. Leegwater, Heerhugowaard, secretaris; C. Spaansen, landbouwer, Castricum, Ing. Pop pens, Alkmaar en D. Wyninga St. Pancras. SCHAGEN Marktbericht. Aangevoerd 1 stier (e.5 stieren 400—800; 29 vette koeien c.13 kalfkoeien 200—650; 11 pinken 160—245; 16 pinken icj; 115 nuchtere kalveren (c.26 magere schapen 100160; 139 vette schapen (c.) 1382 lammeren 40100; 29 bokken en geiten 25—80; 28 biggen 50—100; 29 konijnen 1- per kg; 12 kippen 0.90 per kg. BONNENLIJST 17 t m. 23 JUNI Reserve R 5 250 gram kindermeel of bloem 41 800 gram brood (gratis Roode Kr.) Reserve 57 400 .gram brood (gratis Roode Kr.) 42 125 gram versch vleesch zonder been of 4 oz. (plm. 112 gr.) vleesch in blik en /of visch en /of M. V. 43 4 oz. (plm. 112 gr.) idem Reserve 58 8 onz. (plm. 224 gr.) idem 44 125 gram margarine of 100 gr. vet 45 125 gram margarine of 100 gr. vet 46 100 gram kaas 47 125 gram suiker Reserve R 10 125 gram suiker 49 2 kg. aardappelen Reserve 59 2 kg aardappelen D 01 (rood) 2 liter m**1'- D 01 (blauw) 6 liter melk ""m B 08 (inlegvel) 8 n.er (tot 14 Juli) C 08 'inlegvel) 8 liter melk (tot 14 Juli) Er komen o.a. nog bonnen voor biscuits voor ouderen. Op bon 24 M.G.-kaart, welke in tegenstelling met eerdere publicatie, slechts t.m. 16 Juni geldig blijft, kan inplaats van 100 gr. versch vleesch, ook 112 gram blikvleesch worden ge kocht. Zij die voor 10-6-45 door de D K.'s in het bezit zijn gesteld van rantsoenbonnen 30-9 of noodrantsoenbohïien voor het tijdvak 10-6 tot 7-7-45. kunnen deze bij de D.K.'s inwisselen voor nieuwe rantsoenbonnen 30-1-45. Inplaats van kaarten». Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter, die bij het H. Doopsel de namen ontving: ADINA JACOBA. N. Bakker J. M. Bakker-Roozendaal De Leyen, Oude-Niedorp 10 Juni 1945. Op den 21ste Juni hopen onze geliefde ouders en grootouders A. KAANDORP, M. KAANDORP-BRINK hun 45-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen en klein- kinderen. Castricum: Th. J. Kaandorp, J. C. Kaan dorp-Zonneveld en kinderen. Heemskerk: G. v. Velzen, J. M. v. Velzen-Kaandorp. Alkmaar; J. "W. Kaandorp, G. Kaandorp- Dekker en kinderen. Castricum: G. A. Kaandorp, A. M. Kaandorp-Meine en kin deren. Alkmaar: W. Th. Kaandorp, B. J. Kaandorp-Tromp en kinderen. Alkmaar: A. Swinkels, G. A. Swinkels-Kaandorp en kinderen. Bakkum: Jacob, Theo en ver looide, Agatha en verloofde, Adrianus, Co en Lou. Gez. H. Mis uit dankbaarheid 9.30 uur. Heden heeft het God behaagd, tot onze groote droefheid, tot Zich te nemen ons dochtertje en zusje, onze kleine lieveling ELLÏ in den aanvalligen leeftijd van i5 maanden. L. GROEN A. J. GROEN-v. LANGEN Annie, André, Jopie, Tinie, Atie, Gerard en Greetje Waarland, 10 Juni 1945. t Heden heeft het God behaagd, tot ■onze groote droefheid, tot zich te nemen, door een noodlottig ongeval, ons eenigst zoontje en broertje onze kleine lieveling LAURENT1US NICOLAAS in den aanvalligen leeftijd van 5 jaar, Th. E. van der Aar A. van der Aar'Druijven Annie, Marietje, Lida De Engelenmis vindt plaats, Maan dag 18 Juni te 8,15 waarna begra fenis. Limmen 15 Juni 1945. Tijdelijk gevraagd: een net DAG MEISJE of voor enkele dagen in de week. Drukkerij Kok, Warmenhuizen Terstond gevraagd: Bekwaam sla gersknecht, in of extern. Jac. Glas, Dorpsstraat 13 Warmen1 nvizen. Mevr; van Kinschot, Nieüwlander- singel 55 te Alkmaar vraagt tegen 1 Juli een Net Meisje voor d. en n., goed kunnende koken. Aan melden des avonds tusschen 6 Gevraagd: Net R.K. Meisje, voor d. en n. Wokke, Boterstraat 7, Alkmaar. Een Dagmeisje gevraagd van 9 tot 12 uur. H. de Graaf, Zijdam 9, Alkmaar. Gevraagd: R.K. Boerenknecht, goed kunn. melken en met paar den omgaan. Wed. S. Nanne, Kogendijk 80, Bergen. Gevraagd: een of twee gras maaiers, Gebr. Hof, Heerenweg 22, Bergen. Gevraagd: Net B.K. Meisje, v. d. en n. G. Groen, Kogendijk, 78, Bergen. Biedt zich aan: Expeditieknecht'of paardenknecht voor Alkmaar of de Zaanstreek. Goed met paarden kunnende omgaan. Br. onder no. 325, bureau van dit bladt. B. z. a.: Zelfstandig werkend kok, liefst intern. Br. onder no. 316, bureau van dit bl3d. Biedt zich aan: Juffrouw voor ge- zesehap v. d. zomermaanden, liefst Alkmaar of omgeving. Br. onder no. 329. bureau van dit blad. Gevraagd Net Meisje v. d. of d. en nachtj P. Deuïekom, A 71, Noord- Scharwoude. Op Administratiebureau kan gepl. worden een vr. bediende, Ift. 18 j. Kennis van boekh. of dipl. strekt tot aanbeveling. Soil, onder no. 341. H.H. Bakkers! Gevraagd: Nette R.K. Brood- en Banketbakkcrsbe- diende. Zelfst. kunn. werken. Liefst Jntern. Th. Leek, C 259, Heiloo. Gevraagd wegens verhuizing der tegenw. Net R.K. Meisje, v. d. of d. en n. Liefst per 15 Juni. Adres: Th. Leek, Bakkerij, C 259, Heiloo Gevraagd: Net R.K. Meisje, niet ben. 20 jaar, voor d. en n. P. W. Hoebe, Dansschool „Trianon", Ver- dronkenoord 65, Alkmaar. Jong echtpaar zoekt gem. zit- en slaapkamer of zit-slaapkamer, ev. met kookgelegenheid. Br. onder no. 336. Te ruil aangeboden: Zw. lakens gevoerd windjack, oude kw., tegen .heeren zomerpantalon, oude kw. Nic. Beetsweg I 33, Heiloo. Een beste damesfiets met goede banden zoekgeraakt tijdens de de monstraties aan den Zomerdijk. Tegen hooge belooning terug te bezorgen bij Jn. Hoebe, Zomerdijk, Spanbroek. Te koop 8 Biggen bij P. Apeldoorn, 't Zand. Te ruil aangeboden: joiwe witte melkgeit z. horens, 2 I. daags, voor een damesrijwiel. J. Wijma, Mo lenvaart. 175, Anna Paulowna. Kassa voor terstond gevraagd te leen, te koop of te huur. Zonder gebreken. Fa. de Wijs enx Broers, Bergen. Te huur gevraagd: 2 kleine aan- neemjurkjes voor meisjes van 7 en 8 j., alsmede 2 groote aanneem- jurkjes v. meisjes v. 12 en 13 jaar. D. de Korte, Huiswaard 11, Alknq. Te koop gevr,: Herfatwi.tte en Deenêche KOOLPLANTEN door Fa. K. Sneekes Zonen, Z.-Scharwoude. Te koop: Racket, press en hoes. Te bevr. Langestr. 47a, boven van Haren, tusschen 5 en 6 uur. Melkzaak te koop aangeboden goede broodwinning. Brieven onder nr. 263, bureau van dit blad. Te koop: 20.000 roode, gele en groene koolplanten. C. Bot, Mid denweg, B 156, Heerhugowaard. Te koop: 30.000 rapen, 50.000 prei, 20.000 andijvieplanten, plukklaar bij J. Hoogenboom. Omval, Alkm. Kinderwagen te koop gevraagd. Defect geen bezwaar. J. Kuilboer, Gashouderstr. 17, Alkmaar. Te koop een Koffergramofoon met platen. Kr. v. Eltenweg 16, Alkm. Te koop gevraagd Postzegelverz. J. Rutgers, J. v. Scovelstraat 20, Utrecht. Te koop gevraagd: 2 mooie meisjes boeken, leeftijd 13 jaar. Er, no. 324 bur. van dit blad. Te huur gevr. (met recht v. koop) Banketbakkerij of gem. bedrijf, middelmatige omzet, nette stand. Br. nr. 327 bur, van dit blad. Te huur of te koop gevraagd in Heiloo een woon-winkelhuis of dergelijk pand, dat zich er voor leent. Br. no. 326, bur. v. d. blad Te huur gevraagd door zakenman een. nette woning, huurprijs f 6 a f8. Br. no. 312 bur, van dit blad. Te huur gevraagd Winkelpand te Alkmaar. Br. onder no. 297. Te huur gevraagd voor klein gezin een nette woning te Allernaar. A. op de Weegh, Dijk 19, Alkmaar. -** Wie ruilt makke Herdershond voor een goede waakhond. Th. van Die pen, .Omwal 46, Alkmaar. Te ruil aangeb.: Damesmantel pakje, m. 40, nieuw, voor heeren- costuum, m. 50. Dr. H. A. Schol- tens, B 150. Zd. Scharwoude. Ter ruiling aangeb.: 'n pr. br. kin- dersch. molières, m. 24 z.g.a.n., voor een paal goede sch. m. 25 of 26. St. Anthoniusstr. 27, Berger». Ruilen: 'n paar voetbalschoenen en 'n paar dames schaatslaarzen, beiden zoo goed als nieuw, voor 2 p. hooge meisjesschoenen, m. 27 en 28, in g. st. *A. P. de Groot. Spoorlaan-4, Bergen. f Dame zoekt gem. zit-slaapkamer met pension. Br. met prijsopgave onder no. 314. Wie kan kostwinner helpen aan 'n paar schoenen en 'n pak? Jan Weel, Bovenweg 137, St. Pancras. 2 Kamers met keuken gevraagd door dame alleen. Br. nr. 280 bur. van dit blad: Eenv. R.K. Dame, wed. z. k., had gaarne gedeelte van woning of sa menwoning bij alleenst. R.K. heer. Conditie's nader te regelen. Brie ven no. 276, bureau van dit blad. Wie wil baby, welke Augustus September wordt verwacht geheel tot zich nemen? Brieven onder no. 265, bureau van dit bi°d Jong gezin, 2 k., zoekt omg. Alk maar gem. vertrekken m. kookgel. Br. nr. 412, bur. v. d. blad. BEKENDMAKING Vanaf Zaterdag 16 Juni zal de dienst Langcndijk-AIkmaar weer opengesteld worden en wel Dins dag, Donderdag en Zaterdag. Te genslag voorbehouden. Bel. aanbe velend, K. Molenaar, Oudkarspel. Gevraagd een flinke DIENSTBODE nog af te geven, zoolang de voor" voor d'. of d.e.n Adres: J Mosch raad strekt. Zandvaart no. 69, Breezand N.H. F. W. Zaadnoordijk Waagplein Alkmaar Heer vraagt les in autorijden. S. Mulder, Ven. St. Maarten. Gevraagd: Prima vulkachel, niet zoo groot. Brakenhoff, Snaarmanslaan 15. Alkmaar. Van Koolzaad voorzien. Met dank voor de aanbiedingen. C, Kraak man, Dorpsstr. B 161, Zd. Schar woude. BOLLENPELSTERS gevraagd bij A. v.d. Berg Gzn. N.V. Molenvaart- str. 527, Anna Paulona Gevraagd: le klas KAPPERS BEDIENDE; goed loon en verval. Br. no. 226 bur. van dit blad. Groot lm- en Exportbedr. te Am sterdam zoekt vooP prov. Noord- Hdlland voor haar levensmidde- lenafd. le klas goed ingevoerde VERTEGENWOORDIGERS^ voor het bezoeken van grossiers en winkeliers. Brieven met foto onder lett. E 48, Adv. Bur. Meer- kotter, Heerengracht 435, Amsterdam-Centrum te huur of te koop gevraagd Brieven No. 161. bur. v. d. blad Vanaf 8 uur 's morgens is onze zaak 1EDEREN DAG GEOPEND ruFisTiANI," Schoutenstraait 10 Alkmaar. R.K. U.L.O.-Sehool voor meisjes (tijdelijk) Oudegracht 204. Alkmaar Het toelatingsexamen zaj dit jaar plaats hebben op Dinsdag, 17 Juli a.s. Aanvang half 10. Ingang: R.K. Meisjesschool, J^aat 215. Voor buitenleerlingenVgelegenheid tot overblijven. Heeft' U BEHANG- of BEHANG- WERK noodig, dan is liet aange wezen adres Prins Bernhardstraat 18, Castricum Specialiteit in he^ behangen van Gangen, Hallen en Plafonds Gevr.: Bloembollenpellers(sters) door J. W. Seignette, Kerkweg 30, Limmen. Net R. K. Meisje gevraagd. Mevr. Jack Smit, Stationsweg 28, Alkm. Gevraagd nette Werkjongen bij H. Kruijer, A 118. Zd. Scharwoude. Tuinderskneeht gevraagd bij L. Pepping, Boekelermeer, Heiloo. Gevraagd: Net R.K. Meisje, voor dag of dag en nacht. C. Stam, Hoeve, „Vadër's Doel", Noorder vaart, Alkmaar. Drukkerij Kok te Warmenhuizen vraagt voor direct een flinke "KTTER-DRUKKER. ENGELSCH SPREKEN in 6 mui. Opleiding voor beginners door erva ren leerkracht. Bill. cond. Inl. onder no. 81 bur. van dit blad. Vanaf heden worden door ons weer Foto-opnamen gemaakt. Spe ciaal kinder- en familie-opnamen in eigen omgeving. Laat van uw huwelijk door ons een serie foto's maken. Adr. Schoen en Zoon, Fotografen, Bergen N.H. Evacua tieadres, Vrouwenstr. 17, Alkmaar LAAT UW f3oekliotidirig bifftouden of controleeren door ASSISTENT - ACCO U NTANT Wester weg 145 Alkmaar De Schippersvereeniging gevestigd aan den LANGEN Dl] K Tel. 517 K 2267 maakt bij dezen aan alle belanghebben den bekend, dat zij weer als voorheen Schepen disponibel kan stellen voor elk transport. Zij heeft de beschikking over een groot aantal motorbooten w.o. zeer vlug- varende die speciaal belast worden voor snelvervoer* Agent: N. P. V. d. Wel Broek op'Langendijk 243 KOPERKALK-WACKER 40% koper Het meest gevraagde product ter be strijding van de aardappelziekte. Be perkte voorraad, Levering af pakhuis* GEBR. BROERSEN's Zaadteek en ^aadhandel, Harenkaropdk

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3