II 10 a I we wel eens graag toildeit weten <5lad en (Dm hek Plechtigheid op de St. Adalbertusakker te Egmond Aa EEN PAMFLET ALKMAAR Is het wel voldoende, van een gezagscrisis te spreken, gelijk in verschillende bladen nog al eens gebeurt? Moet men niet veeleer spre ken van een o n t z a g s crisis? Is er we zouden bijna gezegd hebben überhaupt, maar dat mag natuurlijk niet meer! eigenlijk nog wel ontzag, d.i. respect voor het gezag bij den doorsnee Nederlander? Het lijkt er weinig op. Kijk eens, het is op het oogenblik een moei lijke zaak in ons land. Er zijn te veel be- stuursinstanties, en er kan veel te weinig ge- déón worden op allerlei gebied door een sa menloop van omstandigheden. Oorlog laat al tijd chaos achter. Wie werken wil, kan het niet, wie werken kan, wil het niet, kan het erger! In den oorlog hebben duizenden, prach tig werkend in het ondergrondsch verzet, ge leerd en van dag tot dag in practijk gebracht het gezag, of wat zich daarvoor uitgaf, te saboteeren, te negééren (en te négeren, o! nieuwe spellenaars!), tegen te werken, te ter ror iseeren in den hoogsten graad; de wet of wat daarvoor doorging te „schendenen schoffeeren", en dat alles wèlgeleid, systema tisch, georganiseerd, vijf jaar lang. Maar dat is een-twee-drie niet weer in orde. Die men taliteit, tot 5 Mei 1945 goed, deugt vanaf 6 Mei 1945 niet meer. Maar wat vijf jaar scheef gegaan is. kan in vijf weken niet recht wor den, dat geldt in ander verband, en ook hier. Voeg daarbij, dat de algemeene geestelijke crisis een wilde gedachtengang ontketent en dat de illegale pers in den lande bovengronds niet plots de wilde haren kwijt kon zijn, wat er niet toebij draagt, de volksstemming in ge ordende banen te leiden, en men heeft een reeks verklaringen^ die eerder nog van een crisis tegenóver, dan van het gezag dus van een o n t z a g s crisis kunnen doen spreken. Is niet ieder, maar de publieke voorlichting bp de eerste plaats, geroepen, om aan de op lossing van deze crisis mee te helpen? Een ieder kan trouwens aanstonds bij zichzelf be ginnen. Geleidelijk ruimer brood Maar in de toekomst aanpassing aan lager voedingsniveau. Het streven zal er op gericht zijn. zoo ont- leenen wij aan een officieel commentaar uit Den Haag, het aardappelrantsoen te houden op 4 kg, met dien verstande, dat er in som mige weken wel eens 5 kg gegeven zal wor den, terwijl, als de nieuwe aardappeloogst moet beginnen, het rantsoen iets zal terug- loopen, daar men bij nieuwe aardappelen practiseh niets behoeft weg te snijden. Brood zal geleidelijk aan ook in steeds ruimere mate ter beschikking worden gesteld Binnenkort zal men reeds per week 2400 gram aan broodwaarde ontvangen, verdeeld over 1200 gram brood en 900 gram biscuits. Gelei delijk aan zullen de hoeveelheden biscuit verminderd worden en daarvoor komt brood in de plaats. Dit zal mogelijk zijn door in ons land tarwevoorraden te vormen, die voor den komenden winter toereikend zijn. Als de eerste hulp van geallieerde zijde door het verstrekken van direct eetbaar voedsel voorbij is, zullen wij weer moeten trachten op eigen beenen te staan en ons te vens moeten aanpassen aan het internationale voedingsniveau, dat tengevolge van de huidige schaarschte op verschillend gebied niet zoo hoog is als men zou wenschen. In dat verband kan ook gewezen worden op de rantsoenver mindering. zooals deze eind Mei voor Enge land is aangekondigd. PAPIERS CHAARSCHTE EN KRANTEN FORMAAT Naar een „normale" courant In verband met de schaarschte aan papier is een landelijke regeling op komst, waarbij de maximale oplage van alle Nederlandsche couranten op 2 millioen wordt gesteld, het geen zou meebrengen distributie van couran ten. In overweging is een soepel systeen», waardoor het mogelijk is telkens na een maand te veranderen van krant. Men hoopt nrg dit jaar over zooveel papier de beschik king te krijgen, dat een krant van vier pa gina's normaal formaat in het slechtste geval twee pagina's zal kunnen worden ge drukt. Ik zou spoorman willen zijn! Loonsverhoogïng en een Zwitsersch huidepakket. Er bestaat goede kans, dat bij de Spoorwe gen een loonsverhooging van 10 pet. gegeven wordt met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1945. Er zijn besprekingen aan den gang over de sociale verzorging en de verhooging van de pensioenen. Verder zullen alle spoorman- nen een 15 kg pakket ontvangen van de Zwit- sersche spoorwegorganisatie. als een bewijs van bewondering voor de moedige houding tijdens de staking. Ieder van deze pakketten zal een paar werkschoenen bevatten. WEER BOOTVERBINDING MET VLIELAND EN TERSCHELLING De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. deelt mede. dat er. weer een boótverbinding is tus- schen Harllngen en de eilanden Vlieland en Terschellig. De oboten varen alleen op Dins dag. Donderdag en Zaterdag. IN ROOK VERVLOGEN De Directeur-Generaal van de Voedselvoor ziening maakt bekend, dat op de tabaksbon nen R 11 en R 12 niet meer zal worden af geleverd. De winkeliers zullen op deze bon nen niet meer bevoorraad worden TERUGKEER VAN NEDERLANDERS UIT DENEMARKEN Donderdagmiddag zijn met 7 Engelsche vliegtuigen 175 Nederlanders uit Kopenhagen op het vliegveld Valkenburg teruggekomen Deels waren zij afkomstig uit D memarken, deels waren het vluchtelingen uit Duitsch land, die Denemarken hadden weten te be reiken. LEVENSMIDDELEN UIT RUSLAND VOOR WEST-EUROPA? Volgens de „Evening Standard" is het mo gelijk dat Stalin en Truman tijdens de a.s. bijeenkomst der „Big Three" ook de moge lijkheid zulen onderzoeken van het zenden van levensmiddelen uit Rusland en den Bal kan naar West-Europa. Op verschillende plaatsen In de stad is een gestencild pamflet opgeplakt, waarin den P.O.D. verweten wordt, niet te hebben gehan deld zooals 't moet ba.v. twee met name ge noemde personen, die volgens deze pamflettist gearresteerd moesten worden. Wat de metho de betreft, moeten wij beslist afkeuren, dat men op deze wijze poogt mede te werken aan de zuivering. Er zijn op Huize Voorhout in stanties, die deze zaken behandelen en gaarne eventueele klachten en aanwijzingen in be handeling nemen. Op deze wijze, zonder on derteekening, critiek te uiten, is een handel wijze, die in onzen naar orde en opbouw strevenden tijd niet mag voorkomen. Het wekt ten onrechte een verkeerde stemming onder het publiek. Wat de feiten zelf betreft, kunnen wij mededeelen, dat in het eene geval een onderzoek nog gaande is. Wij kunnen in dezen met vertrouwen de beslissing van den P.O.D. tegemoet zien. Wat de vrijlating van de vrouw van den sinds 8 Mei voortvluchtigen Van Latum betreft, deze vrijlating is uit eigen beweging door den P.O.D. geschied, omdat deze ophet standpunt staat, dat in een samen leving als de onze geen 'gijzelaars gemaakt moeten worden, in het geval dat een te arres teeren persoon in dit geval de weermachts aannemer Van Latum nog voortvluchtig is. Dat de vrouw van Van Latum vrijgelaten is door bemiddeling van de geestelijkheid met behulp van een doktersattest, is dus een fictie Fr. O. SCHORSINGEN Door den Militairen Commissaris zijn in hun functie geschorst C. Brouwer, hoofd der Openbare Lagere School, Rochdaleschool. en H. R. Bennema, Stationchef Ned. Spoorwegen, Alkmaar. REIZEN NAAR SCHOUWEN-DUIVELAND Het M.G. te Alkmaar deelt mede, dat voor terugkeer naar Schouwen-Duiveland aanvraag formulieren verkrijgbaar zijn aan het passen - bureau, kamer 62. Huize Voorhout, Alkmaar. Na invulling moeten deze formulieren weer bij hetzelfde bureau worden ingediend. N.V.H. dankt „Every Body" Zaterdag avond j.l. organiseerde „Every Body" een dans- en showavond in het Gulden Vlies, waarvan de opbrengst, ruim f 1000.- werd ge stort in de kas van N.V.H'. Moge dit nog ve len tot voorbeeld strekken. De Directie van het Gulden Vlies stelde belangeloos de zaal ter beschikking. Bijeenkomst L.O. Op de gioote avond bijeenkomst van de L.O. spraken pater Bleijs en des. Slomps over de verzetsbeweging. De collecte bracht f2000.- op. Maandag zullen wij van deze bijeenkomst uitvoeriger verslag uit brengen. V.O.S.-actae. Op verzoek van den Ge westelijken Commandant van Gewest 11 der B.S. (Noordholland boven het IJ), heeft een aantal personen zich bereid verklaard een actie op touw te zetten om voor ontwikke ling en gepaste ontspanning zorg te dragen ten behoeve van de soldaten, die. in den over gangstijd tusschen het afzwaaien bij de B.S. en de inlijvng bij het nieuw te vormen Ne derlandsche leger, nog eenigen tijd op ver schillende plaatsen in Noordholland gekazer neerd zullen worden. In Dnitschland overleden. De Burge meester van Alkmaar verzoekt een ieder, die uit het buitenland terugkeert en kennis draagt van het overlijden aldaar van hen bekende personen, die deel uitmaakten van de Neder landsche bevolking, zich zoo spoedig mogelijk ter gemeentesecretarie, le afdeeling, te mel den. 's morgens van 912 uur, ten einde de noodige inlichtingen te verstrekken. Comité „Jeugd en Vreugd" In een ten stadhuize gehouden vergadering werd opge richt het comité „Jeugd en Vreugd". Dit Co mité, waarin alle gezindten zijn vertegen woordigd, is ontstaan uit de liefde voor het kind. Het doel is het kind weer te leiden naar de echte vreugde, naar het leuke en prettige spel, met hen te gaan wandelen, spelen, zin gen enz. in den vrijen tijd van het kind, in de vacantie. De medewerking van vele ouders en burgers van Alkmaar wordt ingeroepen Het Comité is als volgt samengesteld: Broe der Gomaris, voorzitter; J. van Drunen, Wes- terweg 32. le scr.; W. J. Schoonhoven, 2e secr.; W. J. Roggeveen, le pennïngm.; J. Groot, 2e penningm.; njevr. Termaat-Bartelds; H. öe Wit, W. H. Jansen; J. Verolme. G. de Munk J. van Zonen, leden. De SS-man Wessel, die tot twee keer uit het N.S.B.-kamp ontsnapt is, is wederom ge vat en thans in de cel gestopt. E. v. d. HEUVEL Bij de familie is bericht ontvangen, dat de heer E. M. v. d. Heuvel, voorheen dir. van het Gem. Bureau voor Sociale Zaken en Ar beidsbeurs, in een concentratiekamp ir Duitschland is overleden. D. SAAL In Hoorn is overleden de heer D. Saai. ar chitect te Alkmaar. Hii bouwde o.m. Wester- licht, diverse schoolgebouwen en het Raad huis van Anna Phulowna. WEERMACHTSAANNEMERS In de eerste dagen na de bevrijding kwam er van de hoogste instantie de order door, dat weermachtsaannemers voorloopig nog niet gearresteerd mochten worden. Doch al spoe dig kon tot arrestatie worden overgegaan en wel na een vooraf georganiseerd plan opge maakt te hebben, zoodat op een dag alle weermachtsaannemers in het geheele district van den P.O.D. tegelijk gegrepen werden, zulks om te voorkomen, dat de een kans zoü krijgen teontsnappen, als de ander gegrepen werd. In totaal zijn er 'n 50 gearresteerd, waarvan 20 in Alkmaar. Slechts enkelen zijn ontsnapt, zoodat er nog meer arrestaties te verwachten zijn; ook is het mogelijk, dat er nog enkelen van de gearresteerden, na onder zoek, zullen worden vrijgelaten. Politierapport Woensdagavond om hall zeven - kreeg de 9-jarige C. Hoogmoed uit de Drebbelstraat een trap van een paard, dat hij voor den veehouder Hoedjes naar het land bracht. Met een zware hersenschudding werd hij. nadat Dr. Moolhuijsen de eerste hulp had verleend, naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn ouders, die uitsteaig waren, zijn telefonisch opgeroepen. Wij wijzen erop, dat het bij po litieverordening verboden is, zonder behoor lijke geleide een paard langs den weg te voe ren. Zij die van dit ongeval getuigen waren, worden verzocht zich bij de politie te melden. Een 14-jarige jongen, L. genaamd, was juist gereed met een aantal goederen, mili taire kleeding e.d. uit het Gymnasium te ont vreemden, toen de concierge hem betrapte; hij is ter beschikking van de politie gesteld. Iemand, die zoo onvoorzichtig was, zijn fiets even in de Langestraat onbeheerd te la ten staan, miste later zijn karretje; op het politiebureau uitte hij zijn verontwaardigirfg; hij had ook nog een procesverbaal kunnen krijgen wegens het onbeheerd laten staan van zijn rijwiel! Door de recherche is aangehouden een 55-jarige vrouw V.H., die juist 8 maanden gevangenisstraf had ondergaan wegens een ernstig zedenmisdrijf; zij had zich in drie gevallen aan hetzelfde misdrijf schuldig ge maakt, waarvan een geval met doodelijken afloop. Vijf jongens van 1015 jaar hebben in een pakhuis aan het Kwakelpad zich aan er gerlijke baldadigheid schuldig gemaakt, waar door een schade van f500 is ontstaan. HULP ACTIE ROODE KRUIS Misschien weet U van nabij, hoe velen, die uit het buitenland terugkeeren. in hun klee- ren steken, 't Kan zijn, dat U van nabij weet, hoe treurig het gesteld is met hen, die door oorlogsschade getroffen zijn, waardoor van hun hebben en houden veel of soms alles ver loren ging. En misschien is het U ook van nabij bekend. Wij willen niet doorgaan met veronderstellingen, maar wij vragen U beleefd doch dringend: helpt U ook mee om de ma- terieele nooden van vele stadgenooten te le nigen, door iets klaar te zoeken om mee te geven bij de huis aan huis inzameling. Houdt U er rekening mee dat er veel noodig is, wilt U? Café's gesloten. Op last van het M.G. zijn de café's Centrum. Kraanbuurt en Hamburg Kooltuin gesloten, daar zij tijdens de bezetting broeinesten waren van onvaderlandslievende en Duische elementen. BERGEN Afscheid Kap. Solleveld Op eenvoudige, doch passende wijze heeft Katho liek Bergen afscheid genomen van Kapelaan J. Solleveld, i.v.m. diens benoeming tot secre taris van het bisdom. Zonder eenige noemens waardige voorbereiding speelden het kath. meisjeskoor, de Pickwickclub en het R. K. Zangkoor het klaar, den scheidenden Kape laan een zang- en declamatiè-avond aan te bieden, welke aller bewondering wekte. Na^- mens de Pickwickclub en den Godsdienstcur sus spraken de heeren G. Stockman en M. v. d. Klundert een afscheidswoord. Namens de parochie richtte pastoor van Beers hartelijke woorden van waardeering en felicitatie tot kapelaan Solleveld en dankte hij hem voor het vele goede, dat hij door woord en voorbeeld, zoowel binnen als buiten de kerk van Bergen had gedaan. Kap. Solleveld toonde zich zeer getroffen voor den hem geboden afscheids avond en de tot hem gerichte dankwoorden. BERGEN Naar Duitschland De heeren J. W. Hop. secretaris, P. Min, ploegcomman: dant en P. C. Berkhout, helper, zijn met een volledig ui\tgeru£»te ambulancewagen van de afd. Bergen van het Ned. Roode Kruis naar Rijswijk vertrokken, om vandaar te vertrek ken voor de hulpactie aan nog in Duitschland verblijvende zieke Nederlanders. Binnenkort zal een viertal leden van de transportcolonne eveneens naar Duitschland vertrekken. HEELOO H.S.V.-nieuws. Zondagmiddag neemt KSV b deel aan de eerste ronde van het Rondom-Alkmaar-tourriooi op het Alcma- riaterrein Maandagavond speelt een sterke combinatie van HSV tegen een zeer sterk oud-HSV-elftal. De baten worden beschikbaar gesteld aan het Wit-Gele Kruis, afd. Heiloo. Dinsdagavond houdt HSV ledenvergadering. Donderdagmorgen is op Neijenburg te Heiloo overleden Jhr. N. van Foreest, die van 1905 tot 1941 burgemeester was van de gemeente Heiloó. De ter aarde bestelling zal plaats vin den Maandag a.s. op de nieuwe begraafplaats t Heiloo. Vertrek vanaf het sterfhuis te 2 uur. Maandag 25 dezer zal de jaarlijksche plcch- tighed op de St. Adalbertusakker te Egmond Binnen wederom in vrijheid kunnen gevierd worden. Om half 10 wordt op den akker een plechtige Hoogmis opgedragen door den Z.E. Heer Pastoor J. Duijves van Egmond Binnen, die tevens de predikatie zal houden. Zondag 1 Juli wordt het feest .van .Sint Adalbert door de parochie van Egmond Bin nen gevierd; dan wordt, hetgeen traditie is geworden, om 6 uur 's morgens door Rector J. Henneman een gezongen H. Mis opgedragen, waaronder de celebrant een predikatie zal houden; om 10 uur is er een plechtige Hoog mis. waarna des middags om 3 nur een plech tig Lof wordt gecelebreerd, waaronder pre dikatie van den Z. E. Heer Majoor F. v. d. Vliet, aalmoezenier van het kamp Vredesteyn, en processie met het Allerheiligste. Ook niet- parochïanen zijn hier welkom. Sint Adalbert, Patroon var. Kennemerland, kan vanuit den hemel met vreugde en vol doening neerzien op het resultaat van zijn missie-^arbeid. Egmond, afgeleid van Haec Munda, d.w.z, deze zuivere plaatsen, is een centrum van katholicisme geworden. Behalve de drie parochies voor de nagenoeg geheel katholieke bevolking, vinden we er de priorij van de Benedictijnen, centrum van katholieke cultuur en de Carmel als centrum van be schouwend kloosterleven; beide kloosters wachten weer op hun bewoners, door den be zetter er uit verdreven. Tot Kennemerland behoort ook de bedevaartplaats van het na bije Runxputte, van O. L. Vrouw Ter Nood. Maandag zal de bevolking van Kennemer land even den arbeid onderbreken, om op den St. Adalbertalcker op voorspraak van den pa troon van Kennemerland, God te bidden om uitbreiding van het Godsrijk, niet alleen in het voormalige missiegebied van St." Adalbert, maar in heel het onafzienbaar missieveld van onze H. Kerk. BEGRAFENIS PATER H. DE GROOT C.s.s.R. Te Bergen had de teraardebestelling plaats van .het stoffelijk overschot van Pater H. de Groot, den bekenden propagandist van het re- traitewerk in Noordholland. Om half tien werd door een neef van den overledene. Pater O. de Groot C.s.s.R., een plechtige Requiem mis opgedragen, met assistentie van c.en Z.E. Pater G. Sengers, dir. van het Retraitehuis St. Petrus Canisiusé, als diaken en Pater Lat houwers uit Amsterdam als subdiaken; ook de H.E. Pater Provinciaal M. Mol C.s.s.R. was aanwezig. Op het kerkhof der St. Josephslich- ting had de begrafenis plaats, in hetzelfde graf, waar reeds een confrater van den over ledene. Pater Voets, ter aarde besteld was. HEILOO K.S.V.-R.E.M.E. In deze Woens dagavond gespeelden wedstrijd werden de En- gelschen winnaar van den beker, die zij als herinnering aan de hier gespeelde wedstrijden zullen bewaren. LIMMEN Tot den nieuwen L.T.B. trad na een rede van den lieer B. Machielsen. een 60- tal leden toe. In het nieuwe bestuur werden gekozen de heeren N. Kroon e Jr. als voorzitter en Jn. Metselaar. C. Groot, Ja. Pepping, S. v. d Peet en G. Vink. AKERSLOOT Spreekuren Raadhuis. Men deelt ons mede, dat de gemeentesecretarie lederen dag geopend is van 9 tot 12 uur. De burgemeester is, voor zooveel mogelijk, iede- ren middag aanwezig op het raadhuis en houdt spreekuur Dinsdag- en Donderdagmiddag van half drie tot vier uur. Het publiek wordt aangeraden, behalve in zeer dringende geval len, alleen des morgens op het raadhuis te komen en in de middaguren, uitgezonderd de spreekuren van den burgemeester, zoo min mogelijk te storen, daar dit een vlotte afdoe ning der werkzaamheden slechts belemmert. BEEMSTER De weleerw. heer L. Konijn. te Soissons in Frankrijk priester gewijd op 8 April 1944, droeg Zondag zijn eerste plechtige Mis op in de kerk van St. Jan den Dooper. Den avond te voren is hij feestelijk ingehaald. Het plechtig dankoffer droeg hij op in het bij zijn van zijn gelukkige ouders, verdere familie en tal van vrienden en bekenden. Het was een waar feest voor de parochie. Na het danklof des middags volgde een drukbezochte receptie. HEERHUGOW AARD-NOORD Deze week gaan eenige dames in onze parochie de rond gang doen, om goederen op te halen voor N.V.H. Hiervoor is een Bisschoppelijke Hulp actie opgericht. Wij vertrouwen, dat deze da mes niet tevergeefs bij u aan zullen kloppen. Elke gift is dubbel welkom; nu geen geld, maar goederen. Het jeugdwerk in onze Parochie is we derom begonnen. Alle jonge mannen der vroegere St. Jozef gezellen zijn opgeroepen voor een bijeenkomst en daar zullen verdere plannen worden uitgewerkt onder leiding vari onzen Kapelaan. Ook de schoolvrije jeugd tot 17 jaar zal wel spoedig gelegenheid krijgen zich aan te sluiten, maar daar zal wel een na dere oproep voor volgen, alsook voor de meer ouderen, die nog niet zijn aangesloten bij de St. Jozef gezellen. HEERHUGOWAARD Het N„V.H.-bestuur hier ter plaatse is als volgt samengesteld: voorzitter burgem. B. J. F. Sutman Meijer; vice-voorz. J. Geusebroek; secretaris K. Ko men; penningm. C. Tromp (Noord); leden: ds W. C. Huismans, ger. pr„ Kapelaan N. Tromp ds. W. de Mooy, N.H. pred.; werkcomité ge- evacueerden: G. Harjer, J. Geusebroek LANGENDIJK Kinderen uit eten! Er zijn verscheidene opgaven bij Ned. Volks Her stel ontvangen van gezinnen, die kinderen van plaatsgenooten te gast willen hebben. Degenen die hun kinderen aan deze maaltijden willen laten deelnemen, kunnen hiervan opgave doen aan de afd. sociale zaken van de gemee"Ae- secretarié, welke gevestigd is in het voor i- lige gemeentehuis van Broek op Langendijk. LANGENDIJK „Gezellig Samenzijn" In de gehouden vergadering van de kolfsociëteit „Gezellig Samenzijn" werd besloten om de nationale kolf wedstrijden in September a.s. te organiseeren. HARENKARSPEL Aan de voorbereiden de werkzaamheden van de Vredesfeesten, wel ke gehouden zullen worden op 2, 3 en 4 Juli a.s., verleent de burgerij haar volledige me dewerking. De collecte bracht ongeveer 4000 gulden op. De optocht zal meer dan 2 km lang worden door het buitengewoon groot aantal deelnemers. Voor de tractatie van de 1000 schoolkinderen kan de feestcommissie rekenen op de gaven in natura van bijna alle inwoners. Drie fanfarecorpsen en twee zang- vereenigingen zullen op den openingsavond hun medewerking verleenen met een apart voor dit doel ingestudeerd programma Door de te verwachten groote drukte in dé ont spanningslokaliteiten, kan aan inwoners van buitengemeenten geen toegang worden ver leend. Liturgische kalender WEEK VAN 24—30 JUNI ZONDAG 24 vijfde Zondag na Pinksteren; geboorte van Sint Jan den Dooper; Mis de ventre, gloria, 2e gebed van den Zondag credo, pref. van Drievuldigheid, laatste evangelie van den Zondag. MAANDAG 25 H. Adalbert, belijder, apostel van Kennemerland, ged. van den H. Wilhelmus abt. Mis Os jusi, gloria, 2e gebed H. Wilhelmus^ derde octaaf Sint Jan. DINSDAG 26 H.H. Joannes en Paulus, marte laren. Mis Multae tribulationes. gloria. 2e geb. octaaf St. Jan. WOENSDAG 27 vierde dag onder het octaaf van St. Jan. Mis Exaudi Domlne, van den vijf den Zondag na Pinksteren, 2e gebed octaaf St. Jan, derde Concede. DONDERDAG 28 Vigilie van de H.R. Apos telen Petrus en Paulus, H. Irenaeus. mart. Lex Vertatis. gloria. 2e gebed octaaf, derde v. d. vigilie. Ook mag de mis van de vigilie gelezen worden, Dicit Domnus, 2e gebed octaaf, derde Irenaeus. VRIJDAG 29 H.H. Petrus en Paulus, aposte len en martelaren. Mis Nunc scio, gloria, credo, pref. van de apostelen. Zaterdag 30 gedachtenis van den H. Paulus, apostel. Mis Ccio cui, gloria, 2e gebed van den H. Petrus, derde octaaf Sint Jan. vierde voor den Paus. credo, pref. v. d. apostelen. Mede aardapj; product ter vai thans 1 gang v verkrij t des lan Zuid-H( gel slui voor v Juni a. wen oc a.s. in EI voor 24 tol Nieuw 61 62 Reserve 63 D o2 (r D 02 (b 64 65 69 Reserve Nog ge B 08 (ii C 08 <ii 5] Mei bli geboorf H. Doe ANTO wij noe Akerslo Op Ouder I hun 25 Hun d Zd.-Sc Den 8ï liefde IV A. IV hun 2 herder moge dankb; M Gl Gi tit H< Warm Fafciie 1920 Den 1 lieve c den dt het H ontvin, Gods j (10 un Schoor opgedr Hi er lot Schoor Hedt droeJ zieke van onze huwt Wed in dt Zij Be Heer Veen Hiermi telijkei kennis allen, c betoon lijksfet D. Tr Noord- Onder; telijkei en ken ling, ti; land e ontvan dervon Egmon

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2