Bollenpelsters gevraagd Keesïné's Historisch. Arcliïef iSlcici ett (Dm trek HeAO'jienitiq, M. ROORDA E. VAN GILZE Arts Afwezig tot 4 ]uli BOEKHANDEL H. STUMPEL ALKMAAR VOLKSGEZONDHEIDS CONTACT Het in de illegaliteit ontstane Medisch Con tact. zal thans voortgezet worden door het Volksgezondheidscontact, dat het M.G. zal assisteeren in de taak voor de volksgezond heid, om daarna zelfstandig te blijven bestaan. De leiding berust bij Dr. Hoogenboom, wet houder voor de Gezondheidszorg, die ook lei der was van het Medisch Contact; verder zit ten in het bestuur Dr. Steensma, Dr. van Nievelt, Dr. Hoerreveld, tandarts Boer9, dr. De Smet, <dr. Boerma te 't Zand en de apothe ker Schouten. De commissie zal Vrijdag wor den geïnstalleerd. De afdeeling Volksgezond heid van deze organisatie staat onder leiding van Zr. Groenhart, terwijl het sociale werk onder leiding staat van den heer Geleyns, voorheen deel uitmakend van de groep Ver- bunt van de K'.A.R.K. Het ligt o.m. in de be doeling een niat-confessioneel verpleeghuis met een capaciteit van 100 bedden te stichten, zulks ter ontlasting van de beide ziekenhuizen en ter behandeling van opnamegevallen van tijdelijk karakter. DE H A R.K.-GROEP VERDUNT De Groep-Verbunt van de Hulp Actie Roode Kruis, die sedert de bevrijding in onze stad is werkzaam geweest op sociaal en medisch terrein zij stichtte o.m. het Tehuis voor onverzorgd achtergebleven kinderen van N. S. B.'ers heeft de stad verlaten. In een in tieme bijeenkomst ten stadhuize heeft bur gemeester Jhr. F. H'. van Kinschot den heer Verbunt en zijn medehelpers en helpsters na mens de gemeente dank gebracht. BURGERIJ EN ZUIVERING De Plaatselijke Advies Commissie uit de Ille galiteit heeft besloten tot het openen van een Inlichtingenbureau voor de zuivering. Dit bu reau staat onder leiding van den heer J. Sou- tendijk, administrateur van het N.S.F. Ieder wordt bij dezen uitgenoodigd om zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór 1 Juli a.s., op dit bureau te komen praten, indien hij meent, dat iemand, om welke reden dan ook, behoorde te worden gezuiverd of vervolgd. Men bedenke wel: de zorg voor de zuivering is plicht van de geheele burgerijHet bureau is gevestigd Nassauplein 43, en geopend dagelijks van 9 tot 12 en 2 tot 4 uur. Hulp Actie Roode Kruis Op Zaterdag,' 30 Juni a.s. zal er een inzameling van allerlei goederen worden gehouden ten behoeve van hen, die door den oorlog het ergst zijn getrof fen. Brandweerwagens met jongelui van de padvinderij zullen bij u komen vragen en zul len in ontvangst nemen hetgeen u voor dat doel wilt afstaan. Het is misschien met zoo eenvoudidg voor u om te besluiten, dat kan ik missen, maar laat u daarbij leiden door de ge dachte aan hen, die niets of zeer weinig meer heben overgehouden als gevolg van den oorlog en dat ze dus van alles zijn verstoken. Zoudh u die hulp dan niet als een'plicht gevoelen? UITGESLOTEN VISCHHANDELAREN Door den Militairen Commissaris van het District Alkmaar is aan de. volgende visch- hanaelaren verboden hun bedrijf uit te oefe nen, in afwachting van de beslissing der be- öTijf szuiveringcommissie J. Hoogland, Laat 171, Alkmaar; B. G. Lam- mers. Hoogstraat, hoek Nieuwesloot, Alkmaar; J. Smit, Krelagestraat, Alkmaar. Voor N. Doets, Houttil 19, Alkmaar, geldt de sluiting tot 1 Juli 1945. De repatrieering, die aanvankelijk regee- ringszaak was, is, nadat het M.G. dit werk ter hand nam, vlotter verloopen. Het Bureau voor de Repatrieering te Alkmaar verwerkte reeds 2200 gevallen van teruggekeerde arbei ders voor Alkmaar en omgeving. Het zorgde voor een behoorlijke ontvangst, medische en politieke controle, voor 'n warmen maaltijd na aankomst in Alkmaar en voor transport naar omliggende gemeenten. Commissie van Toezicht L.O. Burge meester en Wethouders van Alkmaar hebben benoemd tot leden van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs Mevr. M. E. A. van Gij sen-van der Klei en de heeren. J. Wit haar, A. F. Zeegers, A. M. de Ree en F. H. Holzmuller. Zomerbad v B. en W. hebben met een jaar. alzoo tot 8 Juni 1947 verlengd de met de N. V. Alkmaarsche Overdekte Bad- en Z\yem- nrichting te Alkmaar gesloten huurovereen komst betreffende het Zomerbad aan de Sportlaan voor een huurprijs van f500 p. jaar. Zuiveringscommissie Spoorwegen. Door de Zuiveringscommissie voor het spoorweg personeel zullen na 29 Juni geen klachten meer in behandeling worden genomen; het secretariaat is gevestigd: kamer 43, Huize Voorhout. Het secretariaat van de Commissie Rechts herstel en Beheer is gevestigd: kamer 65. Huize Voorhout. DEN HELDER 24 JUNI 1940 Op 24 Juni j.l. herdachten wij de somberste gebeurtenis uit de geschiedenis van Den Kel der. We herdachten een nacht vol verschrik king, waarin wij voor het eerst kennis, maak ten met datgene wat wordt verstaan onder het begrip ..totalen oorlog". In dien nacht vielen tientallen van onze burgers, mannen, vrouwen èn kinderen, als slachtoffers van een gruwe lijk bombardement. Bij deze 24 Juni-overwe- ging gaan onze gedachten naar hen uit en naar allen, die bij latere bombardementen onschul dig werden gedood. Mogen zij rusten in vrede. 24 Juni 1940 vormde de inleiding van een droevige periode, die voor velen nog niet is afgesloten, voor anderen op 5 Mei 1945 en la ter, een gelukkig einde nam. Wij bedoelen de evacuatieperiode. De vrijwillige evacuatie, on georganiseerd, als. gevolg van een panische angst, was de eerste van een reeks evacuaties, die van hoogerhand werden verordend. Moge het tijdstip niet ver meer zijn, dat allen kun nen zeggen: „Nu zijn we alles weer vergeten. We zijn weer thuis." HEERHUGOWAARD ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR A. TH. HENDRIKS Na een f eestelij ken intocht op Zaterdag avond, werd Zondag door de H. Hartparochie het zilveren priesterfeest van Pastoor Hen driks gevierd. De jubilaris werd voorafgegaan door een stoet van bruidjes, het kerkgebouw binnengeleid en droeg een plechtige H. Mis op van dankbaarheid, met assistentie van Pa ter N. Angenent als diaken, Rector Alkemade als subdiaken en kapelaan N. Duyn als cere- moniarius. Het koor zong de Missa „Trinita- tis" van K'uijper, die zeer verdienstelijk werd uitgevoerd. De feestpredikatie werd gehouden door den Weleerw. Keer Gardiaan van de Rectoraatskerk te Nieuwe Niedorp die op heerlijke wijze het werk van den jubilaris en van den priester in het algemeen schetste. Na de Hoogmis werd de Priestercantate van J. A. S. van Schaik uitgevoerd. Om 2.30 werd in de zaal van den heer Jb. Groenland een kinder- huld'e gebracht aan den Jubilaris en familie, door alle schoolgaande kinderen onder leiding van juffrouw Grolman. De W.E. Heer kape laan bood den jubilaris een feestgeschenk aan,' bestaande uit de materialen voor een nieuwe kelk, alsmede een enveloppe met inhoud. Het bleek, dat door de parochianen een som van f 6800.- was bijeengebracht als feestgave. Een paar afgezanten van Haarlem boden namens de ouders der Haarlemsche kinderenden ju bilaris een mooie aquarel aan van H. Moer kerk. Hierna werd nog een mooie cantate uit gevoerd door het heerenzangkoor en de da- meszangclub, welke met groote aandacht ge volgd werd. Na afloop volgde een plechtig danklof door den Jubilaris, die dank bracht aan allen, die dit feest hadden doen slagen. HEILOO Officieele publicatie Door en kele detaillisten, wonende in de gemeente Hei- loo, werd op de bon Reserve R 09, waarop beschikbaar gesteld is 250 gram rijst of rijste bloem, abusievelijk afgeleverd 250 gram tar webloem of meel. Het publiek wordt in zijn eigen belang aangeraden op Vrijdag 29 Juni a.s. de ontvangen tarwebloem of meel bij den winkelier, waar het publiek deze heeft ont vangen, in te leveren tegen ontvangst van rijst of rijstebloem. PLECHTIGHEID OP DE ST. ADELBERTUS- AKKER TE EGMOND Maandagmorgen droeg de Z. E. Heer Pastoor J. Duyvis van Egmönd Binnen op den St. Adelbertusakker een plechtige hoogmis op, Ier viering van den sterfdag van dezen grooten apostel van Kennemerland'. In zijn predikatie zeide hij: De strijd van geloof en ongeloof, dien St. Adelbert hier zoo heldhaftig gevoerd' 'neeft, waarvoor hij vaderland en huis verliet en af stand deed van de genoegens, die hij als prins zoo rijkelijk genieten kon. is wederom op den voorgrond gekomen. Wat is het ongeloof, d.i. de geest der wereld, anders dan het afzetsel van den duivel, die den mensch vernielt? Wij moeten leven met een geloof, zooals een St. Adelbert dat had, een geloof, dat een steun is voor dit leven, daar het uitzicht geeft op de eeuwigheid, maar een geloof ook. dat daden stelt naar het woord van St. Jacobus: wat is ons geloof zonder de werken? De vaste gezan gen werden op behoorlijke wijze uitgevoerd door jongens van de parochieele school. De belangstelling voor deze plechtigheid was met zoo groot, hetgeen wij meenen te moeten wij ten aan het vervoersprobleem. De Heer en Mevrouw M. A. VAN DER HEIJDEN- VAN DEN EIJNDEN geven met vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon TIST, die bij het H. Doopsel de namen ontving van JOHANNES BAPTIST CORNELIS Alkmaar, St. lansdag 1945 Jul v. Stolberglaan 34 Tijdelijk: St. Elisabeth-Ziekenhuis Kamer 21 Met groote droefheid geven wij U kennis van het overlijden van onzen echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader JOHANNES KROM Echtgenoot van ANNA RAKKER in den ouderdom van 66 jaar. Zijn diepbedroefde echt- genoote en kinderen Wed. A. Krom-Bakker C. I. Krom G. E. Krom-Punt en kinderen A. W. Krom De H. Uitvaartdienst heeft plaats gevonden op Woensdag 27 Juni des morgens ten 8.30 ure in de Parochiekerk van de H. Cornelius te Limmen, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Limmen, Rijksweg 25 Juni 1945 Dank aan de H. Clemens, Mariv. Hofbauer, voor beh thuiskomst na herh. Noveen. J. M. Dankbetuiging Voor de overweldigende 'belang stelling en blijken van medeleven, ontvangen bij mijn behouden terug keer op 3 Juni j.l. breng ik hier mede mijn welgemeenden dank. Jan Molenaar Tuitjenhorn, Juni '45 Dankbetuiging Voorde buitengewoon vele blijken van medeleven en. steun, die wij mochten ondervinden, na de ramp op 11 October alsook voor de over- groote belangstelling, betoond bij de voor de gevallenen gehouden her denkingsplechtighcid betuigen wij onzen diepgevoelden dank. Wat hier tot uiting kwam: veel persoonlijke waardeering, naast het besef, dat zij vielen voor onze vrijheid - is ons tot groot en steun. Fam. de Boer Stompetoren, Zuidervaart, Juni.'45. Wegens omstandigheden terstond gevraagd een flinke Dienstbode, bij P. de Moei, Café Zijper Welvaren, Burgerbrug. Nette werkster gevraagd voor één dag per week. Verspaandonk, Voor- dam 4 A, Alkmaar. Gevraagdloodgietier-electricien, vast werk. J. G. J. Kueter, Laat 138, Alkmaar. Groentenhandel Wokke, Boterstr., vraagt voor den winkel Dinsdags middags een nette werkster. Druivenkrenter of krentster gevr. bij J. Kollenberg. Bergerweg 46 te Bergen. Flinke jongeman gevraagd voor loopwerk en onderhoud van de zaak. Ateliers Marjot-van Don. Verdron- kenoord 99a. Alkmaar. Gevraagd: een jongen of ouder persoon voor het nemen van melk- monsters tijdens het melken 's mor gens en 's avonds. Event, als bijver dienste. Jb. Broersen. J. Apeldoorn- weg 11, Bergen N.H. Gevraagd: Iemand om te melken of een boerenknecht, goed kunnende melken en vier jongens om te pluk ken. J. de Vries, Heilooërdijk, Alkm. Biedt zich aan: een Bakkersknecht zelfst. kunn. werken, liefst gemengd bedrijf. Br. no. 646 bur. v. d. blad. Gevraagd: Meisje voor d. of d. en n. of werkster voor 1 a 2 dagen per week. Mevr. van der Oord. Jan v. Scorelkaae 39. Alkmaar. Net dienstmeisje gevraagd, met beneden 18 jaar. Ibink, Laat 181, Alkmaar. Terstond gevraagd EEN R. K. HUISHOUDSTER in een tuindersgèzin van 2 personen, vader en zoon; loon 10 a 12 gulden per week en uitstekende kost. Jac. Pancras, Veluweweg, Waarland Net R.K. meisje gevraagd voor d. of d. en n.. met huiselijk verkeer; volle kost en goed loon. Adres te bevr. bur. van dit biad. Gevraagd- in een tuinaersgezin, waar vrouw ontbreekt, een nette R.K. Huishoudster, leeftijd met be neden 40 jaar. Br. no. 710 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: een timmer en aannemersbedrijf. Brieven onder 110. 711 bur. van dit blad. Te koop: 7 beste gezonde biggen. P. Bakker. H 58, Heerhugowaard. Te koop gevraagd een g. st. z. tweelingwagen; ook gen. te ruilen m. in g. st. z. kinderwagen. J. Grep- peling, Abd'ijlaan 68, Egm.-Binnen. Te koop gevr. een in g. st. zijnde 2-persoons kano. Brieven onder no. 680 bureau van dit blad. Te koop: 2 vaste waschtafels met glazen opzet. Te bevr. J. v. Scorel- kade 20. Alkmaar. Te koop gevraagd: ong. 6 wagens best Jiooi. Th. Vink. Heerenweg 77, Bergen N.H. Te koop: 2 beste dubbele konij nenhokken F. A. Mink, Burgervlot brug B 95. Net R.K. meisje gevraagd voor dag en nacht. Boterstr. 7. Alkmaar. Te koop aangeboden: een melk zaak op welvarend dorp in- N.H. omzet ong. 4000 liter in de week. Die in bezit is van diploma's heeft voorkeur. Br. no. 639 bur. v. d. bl Terstond Meisje gevraagd v. d. of d. en n. M. J. Kolster, Schorweg 26, Breezand N.H. Gevraag: Net R.K. Meisje, voor dag en nacht. G. Groen, Kogen- dijk 78, Bergen. DONDERDAG van de heerenkapperszaak Dijk 22, Alkmaar Net dagmeisje of dienstbode gevr., volle kost, goed loon. Desgewenscht m. huiselijk verkeer. Mevr. Spruit, Wilhelminalaan 5, Alkmaar. Graanmaaien. Onderget. biedt zich weer aan voor het graanmaaien met zelfbinder. Opgave vóór 1 Juli. A Mulder, Slootgaard C 98, Karenkarspel. Wonlngruil. Aangeboden boven huis. centrum stad, pracht uitzicht, mooie stand, f 27.- p. maand, tegen ruim huis centr. stad ad ong. f 40 u. m Br. onder no. 677 bur. v. d. bl. AANGIFTEPLICHT ROEREND BEZIT VAN VIJANDEN EN LANDVERRADERS Bureau van RoerendeGoederen v. Vijanden en Landverraders. Gemeente Heerhugowaard. De burgemeester van Heerhugo waard in opdracht van het Militair Gezag maakt het publiek met de meesten nadruk er op attent, dat een ieder, die roerende goederen van vijandelijke onderdanen, N.S. B.-ers en politieke gevangenen onder zich heeft, verplicht is, hier van onmiddellijk aangifte te doen aan bovengemeld bureau (raadhuis Heerhugowaard). Deze aangifteplicht geldi boven dien voor een ieder, die inlichtin gen of aanwijzingen kan verschaf fen, omtrent deze goederen, indien zij uit, gebouwen of woningen zijn ontvreemd of elders zijn opgesla gen, waar zij zich ook bevinden. Artikel 44 van het Besluit Vij andelijk Vermogen (Staatsblad nr. E 133) stelt het nalaten van de aangifte ais misdrijf strafbaar met ten gevangenisstraf van ten hoog ste vier jaren of geldb 'el-a van ten hoogste vijftigduizend gulden. Bijaldien iemand kennis draagt van handelingen, welke tot strek-, king hadden of hebben, goederen aan in beslagneming te onttrek ken, dient gij eveneens hiervan het bovengemelde bureau kennis te geven. Heerhugowaard. 19 Juni 1945. De burgemeester voornoemd, SUTMAN MEIJER. Te koop gevraagd een in g. st. z. KANO. v. KONINGSBRUGGEN Sumatrastraat 9, Den Helder PERSBERICHT. Algemeene Inventarisatie van Land- en Tuinbouw 1945. De wrnd. Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat in het tijdvak van 25 Juni t/m 6 Juli a.s. de jaarlijksche algemeene Inventarisatie van Land en Tuin bouw zal plaats vinden. Iedere geregistreerde wordt be zocht of persoonlijk opgeroepen, om op een zitdag te verschijnen, teneinde alle gevraagde bedrijfs gegevens te kunnen verstrekken. Een ieder, die geen oproep of be zoek heeft gehad, doch wel opgave van een land- of tuinbouwbedrijf heeft te doen, kan zich wenden tot den Plaatselijken Bureauhouder in het district, waaronder hij ressor teert. Wanneer een inventarisatie-formulier ter invulling is uitgereikt, dan dient dit formulier volledig ingevuld en onóerteekend vóór 13 Juli 1945 bij het Bureau van den Provincialen Voedselcommissaris te zijn ingele verd. Tegen personen, die onjuiste gegevens verstrekken, zal ten streng ste worden opgetreden. De wrnd. Voedselcommissaris voor Noorholland: JOH. DE VEER. Persbericht WOLLEVERING De schapenhouders, die geen nor male wolvachten kunnen leveren, hetzij door ziekte van de schapen, hetzij door woluitval en dergelijke, kunnen vóór 1 Juli 1945 hun re clame indienen bij den PI. Bureau houder. In ieder geval, moet de reclame ingediend zijn, vóórdat de schapen geschoren zijn, daar anders con trole door den opzichter niet mo gelijk is. Nadien ontvangen reclame's wor den automatisch terzijde gelegd. SCHAPENHANDEL Met ingang van 25 Juni 1945 is de handel en vervoer in schaper geboren vóór 1945, verboden. De afgegeven aankoopvergunnin gen vóór schapen komen hiermede te vervallen.. De Wrnd. Voedselcommissaris voor Noordholland: JOH. DE VEER Bollenpelsters gevraagd bij A. v. d. Berg Gb. N.V., Molen vaart 527. te Anna Paulowna. MILITAIR GEZAG De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland deelt mede, dat door hem is benoemd en geïn stalleerd een Adviescommissie voor de zuivering van de hierna vermelde onderdeelen van de Koninklijke Mareehaussée en van de Politie te Water. Kon. Mareehaussée: Staf Gewest Amsterdam Staf District Amsterdam Verkeersgroep Amserd'am Staf Afdeeling Diemen Groep Aalsmeer Groep Blancum Groep Muiden Groep Diemen Parket Brigade Amsterdam Politie te Water: Staf Gewest Amsterdam Staf District Amsterdam Groép Zaandam Groep Enkhuizen Groep Bunschoten Groep Utrecht Groep Aalsmeer De Commissie is als volgt samen gesteld Voorzitter: Mr. J. Oppenoorth te Amsterdam Secretaris Mr. J. A. M. Smit te Amsterdam Leden A. R. Atzema te Amsterdam F. v. Brederode te Amsterdam Aangevuld voor de Kon. Mareehaussée met: Opperwachtmeester A. de Vries te Amsterdam, Wachtmeester G. J. Steffens te Amsterdam. Voor de Politie te Water met: Opperschipper G. van Noord te Amsterdam, Schipper M. Drupsteen te Am sterdam. Een ieder wordt opgeroepen in het belang van den wederopbouw van het Vaderland gerechtvaardigde klachten over de leden van boven genoemde korpsen naar voren te brengen. De klachten moeten behoorlijk gemotiveerd, schriftelijk en onder teekend worden ingediend bij den Secretaris van de Zuiveringscom missie, Jan Willem Brouwersstraat 23 te Amsterdam en wel uiterlijk 15 Juli 1945. Het adres van den aanklager moet bij de aanklacht worden vermeld. Anonieme klachten worden niet in behandeling genomen. Klachten, welke na den daartoe gestelden da tum worden ingediend, kunnen slechts bij uitzondering en om aan vaardbare redenen in behandéling worden genomen. Aangeklaagden aanklager en ge tuigen kunnen door de commissie worden gehoord. Bij weigering om te verschijnen, kan door mij, op voorstel der Commissie, verschij ningsplicht worden opgelegd. Amsterdam. 21 Juni 1945 De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland, Mr. C. W. A. SCHURMANN de Luitenant-Kolonel: Gevraagd te Alkmaar: le klas KAPPERSBEDIENDE Beslist goed loon en verval. Br. onder no. 580 bur. v. d. blad. Dienstbode gevraagd. Mevr. Ro- senmöller. Eeuwigelaan 14, Ber gen N.H Te koop gevraagd': 2-pers. bedstel g. st. Brieven nr. 713 bur. v. d. bl. Voor een onzer cliënten, die een Rijksbetrekking aanvaardt, bieden wij tc koop aan: EEN DRUK BEKLANTE LOODGIETERSZAAK, beschikkende over uitgebreide rela ties, ruim voldoende gereedschappen en materialen. Na verkregen vergunning kan de overdracht plaats vinden en is eige naar bereid kooper in te werken. Serieuss reflectanten gelieven zich te wenden tot Accountantskantoor B. C. VAN MEEL, Groote Noord 54 ra., HOORN. TH. F. v. RIJN - Rijksweg C 22 - Callantsoog, post 't Zand geïllustreerd dagboek van liet wereldgebeuren Verschijnt wekelijks. Abonn.prijs f 26.30 p. jaar Abonnementen kunnen aangenomen worden met ingang van 1 Juli- 1945 I11 bewerking: complete jaargangen Keesing's hist, archief vanaf 1937 cif 19 p.jaarg. en 2 verzameldeelenover 1918 tot 1937 f 25.p deel. U kunt hierop inteekenen Keesing's Hist Archief een onmisbare naslagbron, een historische docu mentatie, een van dag tot dag bijgehouden overzicht van dezen oorlogstijd Inlichtingen, abonnementen en inteekeningen bij: HOORN TEL. 4602

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2