<Stad en (Dmlrek Acir. Schoen en Zn. ALKMAAR DE KAASMARKT Op de Kaasmarkt werden gisteren vijf sta pels boerenkaas aangevoerd, wegende totaal 816 kg. De fa. De Boer en Edel was koopster van een stapel voor f 56 de 50 kg, terwijl de fa. Henneman de vier andere stapels kocht voor f 52, 54 en 55.50 de 50 kg. HET BERGERHOF Men is begonnen het geheel verwaarloosde „Bergerhof" op te knappen. Deze werkzaam heden staan onder leiding van den heer N. J. Veeken, tuinbouwvakonherwnjzer alhier. Het werk is reeds flink gevorderd, hetgeen de stadsverfraaiing ten goede komt. OPROEPING In den nacht van 10 Juni 1945 heeft een uit Duitschland teruggekeerde Alkmaarder op een verkeerspaal te Laren op het kruispunt La renHilversum, AmsterdamAmersfoort een briefje bevestigd met de mededeeling. dat Rutger Calis, kamp 3, Laren, uit een concen tratiekamp ontvlucht is, daaraan het verzoek toevoegend zijn familie hiervan op de hoogte te stellen. Hij onderteekende onleesbaar. De politie verzoekt deze persoon zich aan het politiebureau te melden voor nadere inlich tingen. Vol vlaggen was Alkmaar gister. In bin nenstad en buitenwijken was de nationale driekleur uitgestoken en vooral in de nauwere straten van de binnenstad', waarin de vlaggen van weerskanten elkander bijna raakten, ga ven zij een aardig effect. Het traditioneele „Oranjezonnetje" zette den feestdag luister bij en ieder liep met oranje; de scholen hadden oen geheelen dag of des middags vrij en de kinderen liepen in groepjes van ongeorgani seerde optochten en zongen Oranje-boven. Van de zijde der Oranjevereeniging was blijkbaar niets georganiseerd. Het komt ons voor, dat van deze zijde toch wel het initiatief tot een meer algemeene viering van 's Prinsen ver jaardag genomen had kunnen worden! Enfin, Prins Bernhard bracht op zijn eersten verjaar dag na de bevrijding onverwacht een bezoek aan Alkmaar! Bijzonderheden daaromtrent leest men elders in dit nummer. Des avonds maakte de Postfanfare een muzikale rondgang door de stad, waarbij op enkele pleinen werd stil gehouden, om enkele aparte nummers ten gehoore te brengen. KAMP VREDESTEYN Het voormalige kamp Vredesteyn, dat voor den oorlog regelmatig een 10U jeugdige werk- loozen herbergde en tijdens de bezettingsja ren door de Duitschers bewoond en uitge woond werd, is thans ingericht voor oorlogs vrijwilligers, speciaal voor het C.A.T., het Commando Afwerp-Terreinén. Het kamp, dat deze week in gebruik is genomen, is door de jongens zelf opgeknapt; momeniteel verblij ven er circa 100 man, doch dit getal wordt uitgebreid tot drie secties, totaal 150 man; zij ontvangen hier een voorloopige opleiding, om daarna in Engeland verder voor den dienst bij land-, lucht- of zeemacht te worden opgeleid. Kampcommandant is Lt. P. Wij te, terwijl Ma joor F. v. d. Vliet, voor den oorlog aalmoe zenier bij het leger en tijdens den oorlog vrij williger in 'n krijgsgevangenkamp in Duitsch land, als aalmoezenier aan het kamp verbon den 'iö. M. G. Ditmaal gaat het niet over Militair Gezag, doch over de Moffen-Grieten, zooals ze in den volksmond heeten; haar Zondagsche naam is ook wel Quisling-dames. Deze Hollandsche meisjes zijn in drie categorieën te verdeelen: 1. de jonge meisjes van 16 a 17 jaar, die uit domheid en onnadenkendheid hebben gehan deld en nog niet de draagwijdte van haar ge drag konden overzien. Zij kunnen hoogstens met huisarrest gestraft worden; 2. de gevallen met een politieken achtergrond; leden van N.S.B. of Duitschgezinden, die sympathiseerden met den vijand, of nog verder gingen en zich leen den voor medewerking aan S.D. en Gestapo, door het verstrekken van inlichtingen en ver raden van landgenooten. Deze zijn geïnter neerd en zullen wellicht voor het tribunaal verschijnen; 3. de meisjes, die door haar om- gang met moffen *n gevaar voor de volksge zondheid beteek enen; deze worden eveneens geïnterneerd en zoo noodig in ziekenhuizen ondergebracht. In de eerste dagen na de bevrijding Is er op de moffengrieten formeel jacht gemaakt; ve len moesten haarwangedrag boeten met het verlies van het sieraad der vrouw, de haar dos. Een en ander gaf in de roes van de be vrijdingsstemming vaak aanleiding tot onver kwikkelijke tooneelen, terwijl er van recht vaardige berechting geen sprake was; wille keur was aan de orde van den dag en het kwam zelfs voor. dat niet te herstellen vei- gissn gen werden gemaakt. Daarom was het goed, dat het Militair Gezag hier spoedig, een eind aan maakte. Alleen doordat de „Moffen- Grieten" door haar wangedrag bovendien zondigden tegen de liefde jegens het vader land, verschillen zij van die meisjes, die r.u omgang zoeken met de manschappen van de geallieerde legers. Wij willen hiermede niet beweren, dat iedere omgang met een Cana dees of "Engelschman te veroordeelen is: wan neer de noodige voorzorgsmaatregel geno men zijn, wanneer men weet, dat de vreem deling in zijn land geen verloofde of echtge- noote heeft en wat ons Katholieken be treft 'n goed Katholiek is, kan er geen be zwaar zijn tegen het aanknoopen van een verkeering met een van onze bevrijders. Maar deze gevallen zijn helaas uitzondering. Zoo wel in het Zuiden als in het Noorden heeft de toenadering van onze meisjes en vrouwen tot de mannen van de geallieerde legers beden kelijke vormen aangenomen en is de vaardig heid van de Hollandsche vrouw leelijk in het gedrang gekomen. Ook hier in 't Noorden ge beuren dingen, die niet door den beugel kunnen. Zoo zag de geestelijkheid van de verschillende parochies in het rayon Alkmaar zich genoodzaakt, vrouwen en meisjes te waarschuwen voor de festiviteiten met de troepen van de geallieerden in Egmond aan Zee, alwaar ook ergerlijke dingen ge beurd zijn. Wij vertrouwen, dat onze meisjes en vrouwen deze herderlijke vermaning ter; harte zullen nemen. De liefde tot het vader land komt door dit gedrag wel niet in het gedrang, doch overigens verschilt de houding van deze meisjes weinig van die van de zoo verachte moffengrieten. Een zonde tegen het zesde gebod blijft een zonde tegen het zesde gebod, of de partner nu een Mof of 'n Tommy is. Laten onze meisjes en vrouwen de waar digheid van de Hollandsche vrouw hoog hou den, opdat onze bevrijders straks met gevoe lens' van hoogachting voor de Nederlandsche vrouw naar hun land terugkeeren. Fr. OTTEN Kaatsen Zaterdagmiddag hield de Alk- maarsche, Kaatsvereeniging „Alcmaria" op het terrein van de voetbalvereen. „Oudorp", j?e]e- gen achter de Kievietstraat (Ooievaarsnest), 'n geanimeerde kaastwedstrijd (zgn. potjeskaat- sen) waaraan door 8 parturen van 2 personen werd deelgenomen. Er werd zeer vinnig ge streden. De wedstrijd duurde van ongeveer 2 uur tot 7.30. Zaterdag 14 Juli des nam. 2 uur wordt op hetzelfde terrein een kaatswedstrijd tusschen de leden der vereeniging gehouden. Rondom Alkmaar-tournooï De uitslagen zijn: a. Alcmaria fAFC b 11 Alcm. wint na het nemen van strafschoppen; b. Alcmaria g AFC c 06; c. HSV bAlcm. Boys c 21. De volgende ronde heeft plaats op het Alkm. Boys terrein a.s. Zondag. Het programma luidt dan: d. Alcmaria hAFC b 12 uur; e. Alkm. Boys bAlcmaria g 11 uur; f. Alcmaria d AFC c 12 uur; g. Alcm. eHSV b 13 uur; h. Alcm. f—Alm. Boys c 11 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes E. z. v. Dirk v. Sonderen en A. D. J. Eggelaar; Ida J. d. v. Johannes Noordhuis en LT Pronk; Johannes' B. C. z. v. Maria A. v.d Heijden en E. J J. van de- Eijnden; Franciscus J. z. v. Pieter A. J. D. Cirk en A. C. G. Buis; Veroni ca Th. d. v. Cornells G. Balckum en E. G. van Deutekom; Lourens, z. v. Hendrik de Vet en S. A. Snijder. Gehuwd: Lubertus Peerebcom en Cornelia Buis; Rychardus B. Huiskamp en Elizabet M. C. Schinkel; Wander G. Harms en Janna Mul der. Overleden- Henricus Eeccn. geh. m. R. F. Boijenga, oud' 69 jr.; Antje Rolee. wed. v. S. Bakker, 77 1" Ondertrouwd' Johannes Bij post en Paulina M. Zijp; Teunis de Jong en Anna M. de Boor- der; Hendrik Karsten en Maartje Lely; Frans Blankman en Aaltje Walter, Jan Kuiberts en Anna G. M. Sander; Johannes Wokke en Ma ria Dekker. Overleden: Geertruida C. Oud', 5 mnd., Jacobus C. Kaarftlorp. wedr. van A. te Buck, 82 jaar. Burgerlijke Stand Geboren: Bereed, z.v. Berend Ulrich en W. Pastoor; Jacobus F., z.v. Pieter C. Roekmeljer en D. C. Olie. Gehuwd': Jacob Schouten en Anna Pronk; Henri Hoek en Cornelia H. T. Ket; Gerard Sander en Hil- ligje Folmer; Gerrit H. Fokkema en Hendrik je Kooi; Nicolaas Dekker en Pieternella M Meeuwse. Overleden: Wouter Vlaar, oud 1 jr. BEN KUIPER IN ALKMAAR Woensdagmiddag is de heer Ben Kuiper be houden en wel uit Theresiënstadt in onze stad teruggekeerd. Al spoedig waren wij in de ge legenheid, hem met zijn terugkeer geluk te wenschen en hem naar zijn bevindingen te vragen. Hij vertelde ons. hoe hij' in Amster dam waar hij ten huize van zijn vriend Sluy- ser verbleef, door de moffen gegrepen was. Zij hadden dien dag juist een razzia gehouden op joodsche vrouwen en meisjes, die in een groo- te groep stonden opgesteld, juist voor de wo ning van den heer S. Deze opende het raam en protesteerde tegen deze arrestaties, waarop hij ae vlucht nam. De S.D. stormde daarna het huis van binnen en arresteerde den heer Kuiper, die met de groep vrouwen werd weg gevoerd. Van 12 uur tot 10 uur 's avonds moes ten allen op straat blijven staan, zoodat de heer Kuiper, die al 70 jaar ls van vermoeid heid in elkaar zakte. Degenen, die hem een huis binnendroegen, werden met een pak slaag door de moffen beloond. In plaats van naar een ziekenhuis werd de heer Kuiper vervol gens naar een trein vervoerd en zoo naar Westerbork getransporteerd. Daar verbleef hij eenige maanden, dank zij het feit. dat hij be last was met de zorg voor joodsche kinderen. Velen gingen vandaar naar Duitschland en na eenige maancen werd' ook de heer Kuiper naar Theresiënstadt vervoerd, waar hij twee jaar heeft vertoefd. Toen hij daar aankwam, werd hem alles ontnomen wat hij bij zich had. tot geneesmiddelen toe. Over de toestan den in Theresiënstadt zou ik wel een geheelen dag kunnen vertellen, aldus de heer Kuiper, die vol lof was over de houding van de Rus sen. die hem en zijn lotgenooten bevrijd had den. Gedeeltelijk met auto's en gedeeltelijk per vliegtuig is de terugreis naar Holland ge maakt. Na zijn aankomst in Alkmaar kwamen al spoedig vele vrienden en bekenden van den heer Kuiper hem gelukwenschen; allen ver heugden zich erover, dat deze populaire Alk maarder, htj was o.m. lid van de Kamer van Koophandel afd. Kleinbedrijf en bestuurslid van de 8 Octobervereeniging, voor onze stad behouden is. HEILOO Begrafenis Jhr. Nic. v. Foreest. Maandagmiddag had' onder groote belangstel ling de teraardebestelling plaats van Jhr. Nic. van Foreest, oud-burgemeester van Keiloo. Onder de aanwezigen waren het gemeenteper - soneel en vele functionarissen, die vroeger met den burgemeester hadden samengewerkt. Bur gemeester van Kinschot schetste het leven van den overledene, hoe het verbonden was geweest met Heiloo. hoe hij het ook in den modernen slaat had gebracht, waarin het he den verkeert. Ds. Bloemhof bracht vooral het karakter van den overledene naar voren, hoe hij een steun voor de kerken was geweest, een echte burger-vader, zooals de pastoor bij zijn afscheid gezegd had. Ook noemde hij hem grootseh in zijn lijden, hoe hij dit steeds had weten te dulden, zijn ziekte, die hem in 1941 ook genoopt h«d af te treden. Namens de fa milie dankte één der familieleden voor de be langstelling. HEERHUGOWAARD De R.K Boerenleenbank aanhoorde -een financieel verslag over 1944; op 1 Jan '44 wa ren er 125 leden; op 1 Jan. 1944 bedroeg de schuld aan de spaarders f 284.979,63; er is in gelegd f 173.448,74; aan rente werd bijgeschre ven f2524,10. zoodat het totaal f465.951,97 be droeg; aan voorschotten nog te betalen 18.951,61, was afgelost 11.960,97. zoodat nog te vorderen bieef 6.990,64. Aan rente was te vor deren 1243,59. Er was betaald per 31 Dec. 1943 1001,35, zoodat er nog te vorderen bleef 241,24. Uitgegeven in rekening courant 279.880,68; te rug ontvangen 229.811,60, zoodat bleef 54.009,28. De schatkistbiljettenvoorraad bedroeg 60.000; aan effecten 11.000. Er waren 450 spaarbank boekjes in omloop. Er was aangevraagd voor 750.000 aan spaargelden te mogen aannemen; dit werd goedgevonden. In het bestuur wer den herkozen S. Borst en J. Veldman; Raad v. Toezicht. Als reserve werd benoemd W. Da- nenberg. Mededeeling rentevoet voor spaar gelden: tot 10.000 voor leden 1 pet., daar bo ven Vs pet.; niet leden 3/4 pet., daarboven niets. Voorschotten 4 pet. De L.T.B. hield verschillende besprekin gen, o.a. over de ingekomen stukken van den Noordermarktbond. In plaats var één over leden secretaris J. Kieft werd d« heer D. Koomen voorlooplg als secr. benoemd. Beslo ten werd de volgende week weer een verga dering te houden, waar dan het geheele be stuur zal aftreden en een nieuw bestuur zal worden gekozen. BURGERBRUG St. Deus Dedit In een vergadering van St. Deus Dedit zijn in het voorloopig bestuur benoemd de heeren G. Groot Jbz., voorzitter; KL Kuiper, secretaris en J. v. d. Vliet, penningmeester. HARENKARSPEL Hoe meer hoe liever. Ket bericht, dat aan Inwoners van buitenge meenten gedurende de bevrijdingsfeesten op 3 en 4 Juli a.s. geen toegang kan worden ver leend tot de ontspanningslokaliteiten heeft nogal verwarring gesticht. Natuurlijk is dit niet van toepassing op degenen, die de ope ningsavond' op 2 Juli te Dirkshorn willen bij wonen en evenmin is dit van toepassing op hen. die de massale deelname aan den histori- schen optocht in oogenschouw wilen nemen. Ook de kinderfeesten en de volksfeesten zijn voor iedereen toegankelijk, alleen des avoncs op 3 en 4 Juli is er in de ontspanningslokali teiten niet voldoende ruimte om inwoners van buitengemeenten toe te laten. Voor het ove- i .ge is het hoe meer belangstelling hoe liever. ZIJDEWIND De R.K. Coöperatieve Boe renleenbank hield haar jaarvergadering. Ont vangen spaargelden f 455.637.33; terugbetaalde spaargelden f 151.392.18; terugbetaalde voor schotten f 39.861.18 en gegeven voorschotten f 4.200.De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven op f 848.337.22 en de balans in actief en passief op f 1.030.519.05. Het saldo spaargel den was f 986.472.37. De winst f 1.499.60. Inplaats van J. Ligthart die vanaf de op richting bestuurslid is geweest, en thans ca. 83 jaar oud is, werd tot bestuurslid' gekozen W. J. Keesom te Nieuwe Niedorp. Als plaats vervangend bestuurslid werd herkozen dhr. J. A. M. Keet te Waarland, als lid van de Raad van Toezicht W. H. Bierman te Oude Niedorp en als plv. lid der R.v.T. Arie Bruin te Zijde wind. Besloten werd de gemaakte winst over 1944 toe te voegen aan het Reservefonds. ZUIVERING BEDRIJFSLEVEN Daar de Zuivering van het Bedrijfsleven bijzondere moeilijkheden met zich brengt, heeft de M.C. besloten de Zuiveringscommis sies hiervoor onder te brengen bij den P.O.D., zoodat deze commissies, wanneer aan bedrijfs voerders huisarrest wordt opgelegd of als zij gearresteerd worden, plaatsvervangende beheerders kunnen aanwijzen. In de komende weken zullen verschillenden bedrijfshoofden, die als collaborateur of zwart handelaar geen schoon register hebben, met huisarrest gestraft worden. De verschillende zuiveringscommissies voor het Bedrijfsleven, die deze week geinstalleerd worden, zijn samengesteld als volgt Zuiveringscommissie Grootbedrijf: Voorzit ter: Mr. J. Vellinga; ambtenaar Tuchtrecht spraak; C. F. D. Kohnert, onderdirecteur Am bachtschool; J. F. H. Plas, ambtenaar Sociale Zaken; F. Daalder, aannemer, en A. Keesman, cacaobewerker. Zuiverngscommissie kleinbedrijf: Voorzitter Mr. F. G. Boerrlgter, Kantonrechter; N. J. Schaaf, architect; M. Gonlag, Inspecteur Be lastingen; C. A. Adolf, garagehouder, en J. Schoonhoven, stoffeerder. Zuiveringscommissie Land_ en Tuinbouw en Visscherijbedrijven. Voorzitter Jac. Groen Az., oud-lid Staten-Generaal, A. L. Bakker. Insp. Dom., C. Raeck, hoofd Chr. Sch., K.H. Waard, T. Vaalburg landbouwer. Schermer en J. Blom tuinder, St. Pancras. Voor de buitengemeenten is nog een aparte Zuiveringscommissie kleinbedrijf benoemd, sa mengesteld als volgt: voorzitter G. C. H. Dun, Insp. L.O., leden: J. Kieboom, Verz. insp. Hei loo; mevr. J. Vogelaar-van Driel, Warmenhui- zen; M. Comrij, kruidenier, Schagen en J. Borst, electricien, Heerhugowaard. In elke commissie zitten een werkgever en een werknemer en verder twee personen uit de burgerij die niet bij het zakenleven be trokken zijn. Het strand te Egmond aan Zee Van de zij de van het M. G. wordt ons medegedeeld, dat het strand te Egmond aan Zee over een lengte van 'n paar honderd meter van mijnen is ge zuiverd; binnenkort hoopt men deze mijnen- vrije zone tot enkele kilometers te hebben uit gebreid. Het publiek wordt echter in zijn eigen belang aangeraden zich aan de borden te houden. t Heden overleed, tot onze groote dioef- heid, na een smartelijk en geduldig ge dragen lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve echtgenoote en der kinderen zorgzame en onvergetelijke moeder en oma, mevrouw EVA BRIGITTA MARIA BOOTS-RUITENBURG, in den ouderdom van 6i jaar. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. N. Boots, Piet, Bets, Ria, Henk, Jacob, Gitta, Andries, Nelly, Tiny, Leo, Jan, Diny en kleinkinderen Alkmaar, 29 Juni '45 ie Landdwarsstraat 8 De plechtig gezongen Requiemmis zal plaats hebben op Dinsdag a.sv.m. 9 uur, in de parochiekerk van den H. Lauren- tius te Alkmaar, waarna de begrafenis in het familiegraf op het R.K. kerkhof St Barbara aldaar. Rozenkransbidden n.m. 9 uur, ie Landdwarsstraat 8 DANKBETUIGING Langs dezen weg betuigen wij fa milie vrienden kennissen en buren onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, die wij bi] den terugkeer van onze beide zoons uit Duitschland mochten ontvangen. Fam. C. RODENBURG Metselaar Koornlaan 17 - Alkmaar De heer en Mevrouw DE RUYTER BOS bedanken, mede namens wederzijd- sche Ouders, voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Heiloo, 28 Juni 1945. t Heden overleed na een kortston dige ziekte m het St. Elisabeth- Ziekenhuis, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde en onvergetelijke Moeder, Behu.wd- en Grootmoeder De Wed. G. GENET-HOLDE in den ouderdom van bijna 69 j. Egmond aan Zee, L. Genet M. Genet-Loos Heiloo. T. H. Hopman-Gendt P. Hopman Tilburg, J. Nijssen-Genet, P. Nijs- sen, A. Genet. G. Genet en Verloofde en klein kinderen. Alkmaar, 28 Juni 1945 Kinheinstraat 17 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben, Dinsdag 3 Juli a.s. om 9 uur in de Kerk van Maria Onbevlekte Ontvangenis te Eg mond aan Zee, waarna de begra fenis op het R IC. Kerkhof aldaar Hartelijk dank voor de betoonde belangstelling, bij de thuiskomst van onzen zoon PIET uit Duitsch land. Fam. F. v. LEI JEN. Rustenburg Met deze betuig ik mijn hartelij ken dank aan allen, die hulp en steun hebben verleend bij de ziekte en het overlijden van mijn man en voor de groote belangstelling aan allen mijn hartelijken dank. Wed. G. HINKE—WIJTE Urrcni. Juni 1945 Langs dezen weg betuig ik. ook namens mijn vrouw, onzen hartelij ken dank voor de vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Duitschland ondervonden. Daar mijn verlof weer ten einde is, wensch ik alle buren, vrienden en kennissen een hartelijk vaarwel en een tot weerziens toe._ J. HL KOPPEL Heerenweg b 21, Oudorp Hiermede betuig ik mijn hartelij ken dank aan buren, vrienden en familie, voor de hartelijke ontvangst bij mijn terugkeer uit Duitschland. NIC. SPAANS. Heerenweg 61 St. Pancras Aangezien het mij niet mogelijk is. een ieder mondeling of schrifte lijk te bedanken voor de blijken van medeleven bij mijn terugkeer in Alkmaar, w*1 ik ook langs dezen veg mijn hartelijken dank daarvoor betuigen. F. H. VAN KIN&CHOT Burgemeester van Alkmaar Dankbetuiging. Voor de buitenge woon vele blijken van belangstel ling, bij ons zilveren huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. JAC. MOOY JOH. MOOY-VAN BAAR Warmenhuizen, Juni 1945 Dankbetuiging. Hartelijk dank be tuig ik aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van mijn echtgenoote Guurtruide Buten-de Goede, hulp en belangstelling hebben betoond, inzonderheid aan hen, die tijdens haar langdurige ziekte met zoovele goede gaven hebben ge steund B. BUTEP7 en kinderen. Limmen. Juni 1945 Onenlijke dank aan de H. Maagd Maria voor behouaen thuiskomst van onzen zoon, door 't houden van de novene van 3 Weesgegioeten. J. Hollenberg. Akersloot Langs dezen weg betuig ik nog mijn hartelijken dank aan alle inwo ners der parochie Waarland, in het bijzonder aan de leden der K.A.. voor den steun, ondervonden tijdens mijn verblijf in Duitschland. JAC. BEEMSTERBOER Hierbij betuigen wij onzen harte lijken dank aan familie, buren en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de thuiskomst van onzen zoon JACOB uit Duitschland. JAN BEMSTERBOER Slootgaard C 92. Karenkarspel. Hiermede roepen we bij ons ten_ slotte nog haastig vertrek naar Den Helder, al onze Hugowaardsche vrienden een hartelijk vaarwel toe. J. H. ZIJP, echtgenoote en kinderen Der Helder, Javastraat 126. Dankbetuigine. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan fami lie. buren, vrienden en kennissen, in 't bijzonder aan Pastoor van Houten dokter van Slooten, dokter Schoor! en zuster Houter. voor de hulp en deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van ons zoontje ADRIAAN. A. BAKKER A. BAKKER—GILDEMEIJER Burgerbrug, Juni 1945 ..Dankbetuiging Voor de overweldi gende belangstelling en blijken van medeleven, ontvangen bij mijn be houden terugkeer uit Duitschland breng ik hierdoor, mede namens mijn ouders, mijn welgcmeenden dank. PIET SPAANS Kz. Kalverdijk. Juni 1945 Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank aan familie, buren, vrienden en kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25-jarige echtvereeniging ondervon den. A. MORS M. MORS-BIERMAN Burgerbrug. Juni 1945 Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan fa milie, buren, vrienden en bekenden voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden Dij de behou den thuiskomst van onzen zoon SIMON. J. KUILBOER A. KUILBOER-FILMER en kinderen Kalverdijk, G 65, Juni 1945 Dankbetuiging. Met dezen betuig ik mijn hartelijken dank. cok na mens m'n oudeiS en verloofde, aan de burgerij van Bergen en buurt schap Rembrandtstraat, Harmonie Bergen en Alkmaar, voor de vele belangstelling, ondervonden bij mijn thuiskomst uit Duitsche gevangen schap. BERTUS MARTIN van Borsellaan 8. Bergen. Flinke R. K. dienstbode gevraagd liefst boven 20 jaar. L. Visser, hoeve Dijkstaal, St. Maarten. R.K. jonge moeder met lief meisje 10 mnd., wenscht plaats als Huis houdster of hulp bij R.K. Brieven no. 817 bur. van dit blad'. Heerenkapsalon „Rembrandt" vraagt voor direct een bediende, goed kun nende scheren en een nette leerling. Rembrandtstraat 57. Alkmaar. Gevraagd: een paard voor den hooibouw, ook genegen langer te houden. Gebr. Vlam, Westfrieschedijk 25. Schoorldam. Net meisje gevraagd van 8 tot 3 u. Mevr. Plas. Westerweg 151 Dienstbode gevraagd. Mevr. Ro- senmöller. Eeuwigelaan 14, Ber gen N.H Wegens omstandigheden terstond gevraagd een flinke Dienstbode, bij P. de Moei, Café Zij per Welvaren, Burgerbrug. •Fotografen - Bergen N.H. Speciaal kinder en familie foto's in eigen omgeving Laat van Uw huwelijk door ons een serie foto's maken Wij maken van elke foto, ook oude en ver bleekte foto's, een mooie verg.ooting in elk gewenscht formaat. - Overal te ontbieden! Correspond, adres vanaf 4 Juli: BERGEN ALKMAAR Princesselaan ic Ranonkelstraat 31

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3