NI Reg stal een stoker Nette meisjes gevraagd Stad ett Omtrek RECHTSHERSTEL -kCort 10 ere ld ui teutos Dr, P. Groenhart - Arts Dirkshorn geen spreekuur SECRETARESSE - CORRESPONDENTE MOTORDIENSTC. DEMOS Hei ALKMAAR Politierapport Door de politie is 500 kg. aardappelen in beslag genomen die vervoerd werden zonder dat de lading door een vervoer» bewijs gedekt was. Een veehouder aan den Heilooërdijk deed aangifte, dat men de palen uit zijn land ver wijderd hao, zoodat de koeien het land uit liepen. DEN HELDER LIT HET POLITIE-RAPPORT Er werd in de afgeloopen week aangifte ge daan van verschillende diefstallen in wonin gen die tijdens de evacuatie onbeheerd ble ven. Nu men niet ïederen dag' bevreesd hoeft te zijn, om zijn fiets te zien geroofd door de Duitschers, is het zaak zijn karretje toch in de gaten te houden; wederom werd door di verse eigenaren aangifte gedaan van diefstal van hun rijwiel. Het hoofdbureau verleende wederom gast vrijheid aan een aantal personen, die op weg waren naar Texel. Bij het sloopen van een schuilkelder is een der arbeiders onder het vallend puin terecht gekomen, tengevolge waarvan hij nagenoeg onmiddellijk is overleden. De getroffene was 16 jaar. Door de recherche is proces-verbaal opge maakt tegen een tweetal inwoners van de Hogendorpstraat, die kans hebben gezien tij dens de laatste evacuatie-periode haar woning te meubileeren met eigendommen van ver schillende buurtbewoners. Van een inwoner van de Koekoekstraat wer den aardappelen uit zijn bouwland ontvreemd. Er bestaat voor sommige lieden blijkbaar geen rooiverbod, noch waar het eigen, noch waar het andermans aardappelen betreft. Aan de Zanddijk gingen twee leden van de N.B.S. zoo onvoorzichtig om met hun vuur wapens dat de eën den ander doodschoot. Vlaggeparade voor het Instituut Op den prachtigen zomermorgen van 29 Juni is voor het Instituut der Kon. Marine een feestelijke vlaggenparade gehouden. Om half negen mar cheerden de leden van de gezamenlijke plaat selijke muziekvereeniging over de werf naar de Buitenhaven waar voor het Instituut de marined-utoriteiten, alsmede een eerewacht van mariniers stond aangetreden. Matrozen die niet door dienst verhinderd waren, stonden voor de open vensters en keken uit op het door de zon beschenen terrein waar bij de mast van v. Speyk twee matrozen klaar stonden om de vlag te hijschen. Om negen uur gaf een mari nier het trompetsignaal voor de vlaggeparade, de eerewacht presenteerde het geweer; onder de tonen van het Wilhelmus werd langzaam de vlag geheschen. Alle aanwezigen stonden stram in de houding; het was een indrukwek kend moment, toen daar hoog aan de mast onze driekleur wapperde. De muziek speelde hierna nog een aantal vroolijke marschen. SCKOORL Correspondentschap. Tot cor respondent van dit blad is aangesteld de heer C. Kaandorp, tot wien uitnoodigingen voor vergaderingen enz. kunnen worden gericht. De Bevrijdingsfeesten. Het ligt in de be doeling van de verschillende Oranje-commis sies de bevrijdingsfeesten in deze gemeente te vieren op 2-0 en 31 Augustus en 1 September. De kinderfeesten zullen gezamenlijk worden gevierd', terwijl de verdere festiviteiten in dë verschillende deelen der gemeente zullen wor den gehouden. Dezer dagen zal een lijst tot bestrijding der onkosten worden aangeboden. TUITJEHORN De St. Joseph Gezellen hebben hun activiteit hervat. De eerste levens teekenen bestonden uit een bonte avond welke aan dë gerepatrieerde jongelui en eenige ge- noodigden werd aangeboden. Het was een programma met veel variatie, bestaande uit zang. muziek, tooneelschetsjes en declamatie. HARENKARSPEL De groote historische optocht welke in deze gemeente op 3 Juli zal worden gehouden is er een van zeer bijzon dere samenstelling. Het schijnt dat zooiets in de provincie Noorcholland in die omvang nog nooit is voorgekomen, daarom zal een bekende filmmaatschappij het geheel komen verfilmen. T VELD De vrijheidsfeesten te 't Veld en Zijdewind werden gevierd op 27, 28 en 29 Juni. Het was een heerlijke gedachte van 't Oranje comité den eersten dag aan te vangen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid. Voorts kenmerkte deze dag zich door bescheiden vreugde. De groote historische en allegorische optocht, welke in den namiddag werd gehou den is een waar succes geworden. Hoewel de tijd drong, was de deelname buiten alle ver wachting. Diverse succesnummers konden wor den waargenomen. De grandiooze voorstelling van de „Koningin van den. Vrede" dient wel te worden vermeld. Ingedeeld door de jur^ bij de zgn. groote wagens, ging deze groep zeer te recht met den eersten prijs strijken. Nog veel zou er uit den feeststoet met waardeering kunnen worden aangehaald', doch gebrek aan plaatsruimte noopt ons hierbij niet langer stil te staan. De prijsuitreiking voor de bekroonde deelnemers vond plaats in de zaal van wed. J. Brouwer, waar naast het Oranjecomité tevens het Eerecomité, op den bekenden afwezige na ter meerdere opluistering van het geheel aan wezig was. De Edelachtbare Hëer Burgemees ter S. H. J. Bosma sprak de stampvolle zaal toe. Hij memoreerde onzen krachtigen volks wil tot zelfstandigheid en prees onze dappere houding tijdens de voorbije moeilijke jaren en ons, door den voortdurenden strijd' tegen bui- tenlandsche vijanden, steeds sterker -wordend saamhoorigheidsbewustzijn. Onze geëerbiedig de Koningin heeft thans haar plaats in ons midden weer ingenomen. Spr. riep allen op tot krachtdadigen steun en medewerking aan het herstel en den wederopbouw van het dier baar vaderland. Na de prijsuitreiking had de gecostumeerde voetbalwedstrijd veel belang stelling. De heer P. Groen had als Hitler in de witte schildersoverall en origineele (buitge maakte) officierspet den eersten prijs. Den tweeden dag werden op het V.Z.V.-ter- rein onder groote belangstelling de kinderfees ten met tractatie gehouden. Eveneens de groote kinderdemonstratie met zang, gymnastiek, spreekkoor enz., verzorgd door de kinderen van de R.K. Jongens- en Meisjesschool.-' Het door dë jeugd gebodene bezorgde de aanwezi gen een aangename attractie en gaf tevens blijk van de activiteit van het onderwijzend personeel. De laatste dag werd begunstigd door schitterend weer, zoodat voor de volksspelen groote animo bestond. Tijdens de diverse at tracties speelden de gehuwde dames een korf- balwed'strijd waarbij de oud-leden van de „Zwaluwen" zich merkbaar hebben onderschei- aen. Ket einde van deze match bracht de eer lijk gedeelde stand 33. Na afloop van deze aardige ontmoeting bracht 'het Fanfarecorps St. Martinus, dat seeds de festiviteiten heeft opgeluisterd, het publiek in één stoet naar de balzaal, waar de feestelijkheden in het nach telijk üur ten einde liepen. DAT MOETEN WE ZELF DOEN, HET IS ONS EIGEN GEBIED Vice-Admiraal Kelffrich* bevelhebber der Nedërlandsche strijdkrachten in Let Verre Oosten, heeft een overzicht gegeven van het optreden van onze marine gedurende den oorlog, van het oogenbllk af. dat wij het eer ste waren, om Japan den oorlog te verklaren, wat wel eens door onze Geallieerde vrienden wordt vergeten. Op 12 December 1940 was het dë Neóerlandsche onderzeeër O 16, die Japan de eerste verliezen toebracht door in de Golf van Siam 4 troepentransportschepen in den grond te boren. Het is natuurlijk mogelijk, dat Japan ten gevolge van de bombardemen ten den oorlog staakt, maar het kan zijn dat ae generaals toch blijven doorvechten en aan kan de oorlog nog jaren duren. Wij moeten m ieder geval zorgen, zulk een strijdkracht ter zee, te land en in de lucht te hebben, dat wij Indië kunnen bevrijden, als de Geallieer den zouden zeggen: „dat moet je zelf doen, het is je eigen grondgebied. Onze koopvaardij- marine heeft zich in den oorlog kranig ge weerd, vooral de kapiteins en scheepsofficie ren verdienen daarvoor een groote pluim. De geallieerde troepen vochten er als het ware om met Nederland'sche schepen vervoerd te worden, omdat de verzorging en accomodatie er zoo goed waren. 24 pet. van de Australische troepen zijn met Nederlandsche schepen ver voerd. Adtniraal Helffrisch heeft met Indone sische bemanningen de beste ervaringen op gedaan. ARNHEM KEERT TERUG! In een persconferentie heelt de waarnemend burgemeester van Arnhem, de heer Chr. Mat- ser, medegedeeld, dat de terugkeer van dë be volking uit de 'verschillende evacuatieoordtn in een snel tempo verloopt. Er wonen nu weer bijna 50.000 inwoners binnen de stadsgrenzen. Verwacht wordt, dat dit aantal midden Juli 75.000 zal bedragen. Een groot probleem zal het restant der Arnhemsche bevolking ople veren, namelijk de huisvesting van deze groep, die geschat wordt op een aantal van ongeveer 15000 menschen. Een belangrijk deel der stad is immers vêrnield. zoodat voor de dakloos geworden bewoners voorzieningen getroffen moeten worden. Kuizen door slechts kleine gezinnen bewoond, zullen met een flweede gezin moeten worden gedeeld. Bij eventueele moeilijkheden over den huurprijs met den eigenaar, kan men zich wenden tot een prij- zenbureau, dat belast is met het tegengaan van ongemotiveerde stijging der huurprijs. Daar er zeer veel kachels en fornuizen uit Arnhem zijn geroofd, is' de bevolking, voor wat betreft de warme maaltijden, aangewezen op de centrale keukens. Er zijn er nu twee in bedrijf, die dagelijks 29000 liter voedsel voor gebruik gereed maken. Een derde keuken is in aanbouw. Men rekent op een tijdsverloop van drie a vier weken, om dan de totale ca paciteit van de keukens te kunnen opvoeren tot een productie van 60.000 liter. Hard w7ordt er gewerkt, om de voedselvoorziening en de gestadige bevolkingstoename gelijken tred te doen houden. De heer Matser betreurde het, aat er in Nederland zoo weinig teekenen te bespeuren zijn. welke er op zouden wijzen, dat de Veluwezoom en in het bijzonder Arn hem den noodigen steun zal ontvangen. Het plan bestaat om nu zelf aan te pakken, alle beschikbare krachten te bundelen, om daar door Arnhem zelf uit Arnhem te* helpen. MEER KUNSTMEST Op 1 Juli a.s. zal de bekende cokesfabriek van de staatsmijn „Emma" te Hoensbroek worden gesloten. Voortaan zal dë cokesfabri- cage uitsluitend geschieden op de staatsmijn „Maurits" omdat er niet voldoende vette ko len zijn om de twee fabrieken op volle capa citeit te doen werken. Alle beschikbare vet- kolen zullen nu in de nieuwere en grootere cokesfabriek van de „Maurits" worden ver werkt. Dit is ook van enorm belang voor onze voedselvoorziening, omdat de gasproductie te vens dient voor de fabricage van kunstmest, welke geschiedt in het stikstofbindingsbedrijf te Lutterade, de grootste en op het oogenblik de eenige kunstmestfabriek van ons land. Kunstmest is hard noodig, omdat onze bodem ondervoed is en de oogst van dit jaar 40 tot 50 procent te laag zal zijn. Door de concen tratie van de cokesproductie zal de kunst mestproductie (uit de uit het gas vrijkomende stikstof) belangrijk toenemen, n.l. van 225 ton tot 450 ton per dag. En daar elke ton kunst mest aën landbouw in staat stelt tot de voort brenging van 4 ton graan of 4 ton suiker of 4.000 liter melk, beteekent de grootere kunst mestproductie dus een surplus van 300.000 ton suiker of 300 milioen liter melk per jaar. Audiëntie van den Minister van Voedsel voorziening Landbouw en Visscherij. De Minister van Voedselvoorziening, Landbouw en Visscherij zal wekelijks audiëntie verleenen op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur in het gebouw van het ministerie, Bezuidenhoutsche- weg 30. 's-Gravenhage. Gegadigden dienen zich schriftelijk of mondeling met opgave van het onderwerp bij den kamerbewaarder op te ge ven. ONDERDUIKERS EN BELASTING De Minister van Financiën heeft aan dë in specties toegestaan, bepaalde extra-onkosten, welke men als onderduiker heeft gemaakt aan te merken als „buitengewone lasten", die in aanmerking kunnen komen bij het bereke_ nen van de Inkomstenbelasting. Gedurende de bezetting zijn er tallooze on rechtvaardigheden begain t.a.v. zgn. „goede Nederlanders". Teneinde deze onrechtvaardig heden te herstellen, heeft de Regeering reeds in het najaar van 1944 de besluiten „herstel rechtsverkeer" en „vijandelijk vermogenuit gevaardigd, die ten doel hebben, begane on rechtvaardigheden recht te zetten en het rechtsverkeer weer zoo snel mogelijk in nor male banen te leiden. Teneinde het publiek in te lichten over de strekking, de inhoud en de werking dezer besluiten,volgt hier een zoo be knopt mogelijk overzicht van de organen en instanties, die de in deze besluiten vervatte bevoegdheden uitoefenen, alsmede van de be sluiten zelve. Alle bevoegdheden, voortvloeiende uit de be- j sluiten Rechtsherstel en Vijandelijk Vermogen worden gedurende den staat van beleg uitge oefend door het Militair Gezag. Tot dit doel heeft de Chef Staf Militair Gezag bij beschik king van C December 1944 ingesteld het Mili tair Commissariaat voor het Rechtsherstel. Be halve door dit Commissariaat oefent het Mili tair Gezag zijn bevoegdheden tevens uit door middel van zijn plaatselijke Miltaire Commis sarissen. De verhouding tusschen het M.C.R.H. en den M.C. is deze: het M.C.R.H. heeft de supervisie en treedt slechts op, wanneer ter- wille van uniformiteit, overzichtelijkheid en controle haar optreden vereischt wordt. De M.C. moet zich bij de uitoefening van zijn be voegdheden, voortspruitend uit bovengenoem de besluiten, strikt houden aan de aanwijzin gen gegeven door het M.C.R.H. Hij zal z"-*h daartoe in den regel doen bijstaan door ten adviescommissie voor Rechtsherstel en Beheer. Op de taak van aeze, ook hier onlangs opge richte, commissie zal nog nader worden terug gekomen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de M.C.R.H. ook de centrale instantie is voor alle aangelegenheden betreffende oorlogsbuit en zgn. war-material. Wat zijnnu de voor het publiek meest be langrijke bepalingen uit de Besluiten Rechts herstel en Vijandelijk Vermogen? Wat het besluit „herstel Rechtsverkeer" be treft, al moge gedurende den bij zonderen staat van beleg het M.C.R.H. den boventoon voeren, n a opheffing van den staat van be leg zal een Raad voor Rechtsherstel alle be voegdheden, voortvloeiende uit dit besluit uit oefenen. Een der belangrijkste aideelingen van dien Raad zal zijn: de afdeeüng rechtspraak. Deze afdeeling immers heeft tot taak, alle tij dens de bezetting tot stand gekomen of gewij zigde vermogensrechterlijke verhoudingen nie tig te verklaren of te wijzigen. Tevens kan zij alle teniet gëgane rechtsbetrekkingen geheel of gedeeltelijk doen herleven en de gevolgen ervan voor beide partijen regelen. Het doel van deze bepalingen is duidelijk: alle onrecht, In Westelijk Bohemen is een massagraf me de lijken van meer dan 1000 vermoorde poli- tieke gevangenen ontdekt. Lord Greenwoot heeft verklaard, dat Engeland desnoods koler uit Rusland of het Roergebied zou importee- ren om zijn fabrieken op gang te houden Radio Moskou meldt( dat op het terrein var een vroeger Duitsch concentratiekamp in Noor. delijk Roemenië de lijken van 6000 slachtoffer} der Nazi-terreur zijn opgegraven. De olie velden van Tarakan produceeren weer. D< Britsch-Indische conferentie van Simla is to 14 Juli i-erdaagd. De Venus" van Milo h na vijf jaren ondergedoken te zijn geweest, ir een kasteel wederom in het Louvre te Parijs opgesteld. Door een ontploffing in een op slagplaats van mijnen te Inguiller zijn 20 per- sonen om het leven gekomen. De Fiat-fa brieken te Turijn zullen dit jaar in totaa 17.000 auto's kunnen produceeren. Bernard Shaw heeft in een brief aan den vice-voorzit- ter der Engelsche communistische partij ver klaard, dat hij een overtuigd communist is. Iedere gedemobiliseerde Poolsche soldaat oi voormalige partisaan zal gerechtigd zijn to^ het gratis ontvangen van 25 acres bouwlanc (1 acre is ruim 4000 vierkante meter). Ra-| dio Moskou heeft opnieuw een aanval op eei deel der Zweedsche pers gedaan en zeker* bladen verweten, dat zij provoceerende ver-j zinsels omtrent de Sowjet-Unie publiceeren. N Buiten G< Abo dat onmiddellijk of middellijk door of vanwe ge den bezetter is begaan, te herstellen. Dit geldt echter niet voor vergoedingen wegens geleden oorlogs- of bezettingaschade; deze schadevergoeding zal te zijner tijd door een Centraal Bureau voor Oorlogsschade geregeld worden. Verzoekschriften tot Rechtsherstel nu,: moeten ingediend worden hetzij bij de advies commissie voor Rechtsherstel en beheer, hetzij bij den Militairen Commissaris, die er zorg voor draagt, dat deze verzoekschriften voor- loopig naar het M.C.R.H. worden overgebracht. Daar echter het M.C.R.H. de rechtspraak aan gaande kwesties van Rechtsherstel geheel aan zichzelve voorbehoudt, is het duidelijk, dat de M.C. zich inzake regelingen van rechtsbetrek kingen en rechtsherstel slechts bepaalt tot voorbereidende werkzaamheden, welke voor-[ namelijk hierin bestaan, dat hij de binnenko mende verzoekschriften rangschikt naar be langrijkheid en dringendheid. Mede door het feit, dat het besluit Rechtsherstel aan alle ver zoekschriften verscheidene juridische formali teiten ten grondslag legt. o.m. de gronden waarop de eisch berust en een duidelijke con clusie in dit verzoekschrift moeten vermeld staan, is het aan te raden, dat niemand een verzoekschrift indient, dat niet isopgesteld met rechtskundige hulp. Mochten zich gevallen voordoen, waarbij een onmiddellijke beslissing vereischt wordt, dan is de M.C. gemachtigd deze beslissing te nemen, hoewel het M.C.R.H. deze bëslissing steeds kan wijzigen of vernie tigen. (Wordt vervolgd) HET RETRAITEHUIS TE BERGEN Het Retraitehuis „Sint Petrus Canisius" te Bergen is geheel den duur van den oorlog be zet geweest door verschillende Duitsche troe pen. Hoe verschillend ook van wapen, warer die troepen het allen in één punt eens, dal zij het Retraitehuis niet zouden vaarwel zeg gen. zonder de noodige voorwerpen als aan denken mede te nemen! Zoo verdween jaa na jaar geheel de inboedel, die voor hun ge bruik moest worden afgestaan. En toen in M j.l. de laatste Germanen het gebouw verli< ten. waren dan ook tafels, stoelen, ledikantei. bedden, matrassen, alle gordijnen, steengoec S en electrisclie aanleg verdwenen...'. De nieuwbenoemde Directeur Pater G. Sen- gers staat voor een geweldige taak; restaura tie van het huis #n omgeving, met aanschaf fing van geheel een inboedel, met toiletten en verwarming incluis. Het is dan ook niet te voorzien, dat in de eerste maanden de retrai- ten kunnen beginnen. Inmiddels worden de Propagandisten op de hoogte gehouden. ZWITSERLAND heeft besloten, zijn consu laat in Amsterdam te heropenen. IN IJMUIDEN zijn twee stoomtrawlers met visch binnengekomen en nog wee andere zee schepen. DE ZENDER TOKIO heeft het Japansche volk thans weer medegedeeld, dat het voorbe reid moet zijn op een mogelijke invasie uit het Noorden door een machtige formatie der ne gende Amerikaansche vloot, die „haar kans afwacht". Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MARJOKE die bij het H. Doopsel de namen ont ving van Maria lohanna. S. H. J. Swart M. A. Swart-Admiraal Lida, Marga Alkmaar, 29 Juni 1945 Houthavenstraat 3 Te koop z.g.a.n. Stofzuiger of ruilen voor 16 els vloerkleed. Prins Hendrikstraat 3. Alkmaar. T Heden ODtvingen wij liet droevig bericht, dat in Eonn (Duitschland) door een bombardement in den leeftijd van 26 jaar is overleden onze iieve zoon en broer HENK KOOPMAN Zijn diepbedroefde ouders en broers, F. B. Koopman E. Koopman-Werner Piet, Fred, Ton Alkmaar, Vogelenzang 10 De plechtjqe uitvaart is op 9 Juli- 9 uur, in de St. Jozefkerk alhier. Door een noodlottig ongeval over leed onze beste vriend PIET VAN DER LIST Zijn nagedachteais zal ons steeds in eeie blijven. Fam. N. Ranzijn Hulststr. ld t Wij ontvingen pas heden bericht, dat in het concentratiekamp te Amersfoort, na gruwelijke mishan delingen, op 15 Augustus 1944 is gefusileerd onze geliefde zoon, broe der, behuwdbroeder en oom BERNARDUS MIN in den ouderdom van 31 jaar. Hij ruste in vrede. Namens de familie: M. Min Bergen Juni 1945 Natteweg 3 Corr.-adres: Snaarmanslaan 76, Alkmaar- De H. Mis van Requiem zal plaats hebben op Woensdag 4 Juli a.s., 's morgens 9.30 uur, in de parochie kerk te Bergen, Algemeene kennisgeving Heden ontvingen wij de ontzetten de tijding, dat onze eenige lieve zoon PIET in den leeftijd van 22 jaar, in dienst van het Vaderland, door een auto ongeval van ons is weggerukt. Zijn diepbedroetde ouders: Fam. v. d. List Comansstraat 7 Alkmaar, 29 Juni 1945. De begrafenis heeft hedenmorgen plaats gehad te Munster Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling van lamilie, bu ren en bekenden, bij den behouden terugkeer van onzen zoon jan uit Du'tschland. Fam. C. v. d. Veer Alkmaar, Noörderkade 23. Dinsdag, Woensdag en Donderdag a. s. Wasscherij, Chemische Wasscherij en Ververij S. KROM N.V. Alkmaar, vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelding mondelijk of schriftelijk kantoor der N.V. PUDDINGFABRIEK „VICTRIX" Fa. B. G. GODIJN Handelskade 57 Alkmaar Gevraagd voor spoedige indiensttreding op Fabrieks- Handelskantoor te Alkmaar vereischtc, ruime kantoorervaring, kunnen typen en moeten in staat zijn ge heel zelfstandig de correspondentie te behandelen. Kennis van de moderne talen strekt tot aanbeveling. Uitvoerige sollicitaties en referenties aan No. 877 bureau van dit blad PASSAGIERSDIENST OP DONDERDAG 5 JULI vertrek vanaf sluis Noordscharwoude 9 uur naar ZAANDAM AMSTERDAM LEIDEN DEN HAAG DELFT ROTTERDAM SCHIEDAM Plaatsbesprsken Woensdag den geheelen dag, Aanbevelend J. C. DE MOS Onder 1< duizenden staking In ziening va pen gelosi met 25 pi deel, men kan men Schermerh gedaan op dat achtei schouwd eenheidsva dan niet Het was ln de gesc nister-presi kingsoonflii uit de red-i kant tegen houding V! horn zei o solute noo> rechtvaardl mag niet speet de R methode hebben ge en terugge handelen o Dat is gee havenarhei bedenken lande geen De v ln d( directe eig zij moet toch wel-1 kant der i het ware de geeste scheppen plooiing va moet de O gezinsleven felijk, mas over d'e st ing een er van 21 Ju: lijk schrij\ kenis van toon laat aandacht Regeerlngs' aanduiding het gezins En toch zï nieuwing zijn vollen als dat- ge: gezin. Dit gehouden d'aden van stel kan n nen dat Aartsbisscli hebben he van het genomen mand very plaats d'en male gezir tuiging hel vrouwen krachten het gezlnsl en tiend'ui; kortweg g allernood-ig christelijke liefde, nie ten deze breed. Er spoed'ig m< zin aan zt ken. Dat vindt, Maa herstel en Regeering het gezin tot volle i zin is de hopen, dat buiten de

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2