naar „VRIJ NEDERLAND7' „Voor of tegen de antithese" Vervoer van vrachtstukgoederen LKMAAR JUR Alkmaar ^en: iode van Keurings- i 1946; eester tot besturen verheids- zoek der K. Jon- it de ge- aanschaf- haar be- L.l.o.; igde eub- bereidend stoestand- ian 16 No- Kind erbij- commissie bekende r P. Hop- gevesftgd abracht, is winkel de heer S.S. ver- dje recla- )man zijn idanks de jdsomstan- dat we is er in schilderijen jn zaak te irden voor is deze iét eenige B'erger- Alkmaar Hengelaars ergadering was de •zïtter van rd vooral aantal le gen (thans ht kunnen die de inadeel der ok deelde ^conferentie Landbouw Visscherij- w'erd op 4 irs te hou- gehouden acht. Kier* het con- eter z. van Cornelia »r; Jacobus Voorman; Hek; Ge- Molenaar; en C. N. Schinkel j Vries en van P. J. W. A. v. Vreden- Willem de Overleden vonije, oud! Wognum, uWd m. M. wenschen den heer K. goede zaken en een grooten omzet, zulks te zijner gerieve en tot vreugde van het visch-etende publiek in Alk maar. Bemiddeling Vrouwelijke Beroepen Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, is thans aan het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, Doelenstraat 30, verbonden de onderafdeeling „Bemiddeling voor vrouwelijke beroepen". Alle inlichtingen worden door dit bureau gaarne verstrekt! Bij plaatsing wordt rekening gehouden met persoonlijke ■wenschen. Oud Illegale Werkers. Vertegenwoordi gers van de verschillende schakeeringen der Illegaliteit hebben besloten tot oprichting over te gaan van een Alkmaarsche Vereeni- ging van Oud-Illegale Werkers. De vereeni- ging stelt zich o.a. ten doel, in den geest van de Illegaliteit op te komen voor de zuivering van het openbare leven, voor de verzorging van nagelaten betrekkingen van gevallen ille gale strijders, "en voor het herstel van ons volksleven. Wat deze beide laatste punten be treft, stelt de vereeniging zich achter de „Stichting '40—*45" en N.V.H. Zij die ln groepsverband of zelfstandig illegaal werk hebben verrichtt, worden uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij een van de onaergeteekenöten, die gezamenlijk over toelaing tot het lidmaatschap beslissen. Het ligt in de bedoeling spoedig een oprich tingsvergadering te houden. De onderteeke naars zijn: H. v. d. Bogaerde, Martien van Engelen K. de Graaf, G. H. Hoy tink, Jan de Jonge, F. Kuiper, N. H. Louis, L. H. Muris, J. F. H. Plas, J. Soutendijk, Cas de Vries. Steenen verdwijnen Den laatsten tijd zijn^ in verschillende straten groote gapingen ont-* gtaan, doordat jong en oud de steenen uit de bestrating lichtten. Bij tientallen lieden heeft de politie reeds een bezoek gebracht met het gevolg, dat veel materaaal, aangewend als tuinpaden e.d., weer .vboven water" kwam. Zij, die nog in het bezit zijn, van materiaal, dat aan de gemeente toebehoort, worden in hun eigen belang geraden daarvan aangifte te doen, zoodat de dienst Gemeentewerken een en ander kan ophalen. De gezondheidstoestand der beide kna pen die gewend werden bij de explosie in de Lancfetraat Donderda^inc u;en, geeft geen re den tot ongerustheid. Er is geen levensgevaar. Inenting Pokken. Dinsdag 10 Juli om 9 u. v.m. bestaat gelegenheid voor kostelooze koe pokinenting in de polikliniek van het Centr. Ziekenhuis aan de Wilhelminalaan te Alk maar. Men wordt verzocht het trouwboekje mede te nem(en. Schorsing. Met ingang van 1 Juli 1945 is geschorst als directeur van het postkantoor J. S. v. Gelder. HERRIJZEND NEDERLAND OP DE KAASMARKT Gistermorgen bevond zich op het Waagplein tijdens de kaasmarkt een reportagewagen van Radio Herrijzend Nederland. Hiervoor voerde burgemeester van Kinschot het woord. De uit zending van de kaasmarktreportage zal naar alle waarschijnlijkheid plaats vinden heden avond na de uitzending der nieuwsberichten. Marktbericht Alkm. kaasmarkt. Verhandeld 5 boerenstapels ad 950 kg; maximumprijs waar schijnlijk f56.-. „DE WILDEMAN» Buurtfeest, dat veel belooft. Dinsdag 10 Juli wordt er feest gevierd door de bewoners van het blok BaangrachtOoster- kolkstraat. Vooral voor de kinderen zal dit feest een evenement worden, want het bestuur is er wel in geslaagd een rijk-gevarieerd pro gramma samen te stellen: Optocht, Poppen kast en Spelen, waaraan kinderen van 5 tot 14 jaar mee kunnen doen. Tot slot prijsuitreiking en e.en avondfeest. Natuurlijk in den muziek- tuin. Een conferencier, muziek, goochelen; we twijfelen er niet aan, of het zal een prachtig feest worden. HEERHUGOWAARD. Bevrijdingsfeesten. De bevrijdingsfeesten, te vieren op 17 en 18 Juli a.s. beloven een succes te worden. Op den eersten cag wordt begonnen met kerk diensten. Om half 11 wordt door de kinderen der lagere scholen en de volwassenen een zanghulde gebracht op het Sportterrein te Heerhugowaard. Ket middagprogramma blijft een verrassing. Des avonds zal worden opge voerd het door Anton Zweers geschreven Na tionale openluchtspel: „Plant den Meiboom". Ruim 250 personen werken hieraan mee. Het spel zal vier avonden worden opgevoerd. Op 17 en 18 Juli voor inwoners van Heerhugo waard, op 19 en 20 Juli voor inwoners dér om liggende gemeenen tegen een gering entree. De avond van den eersten dag wordt beslo ten met een groot vuurwerk. De tweede dag wordt feest gevierd ln de buurtschappen, BERGEN. Inënting Pokken. Op Dinsdag 10 Juli om 15.30 uur bestaat gelegenheid tot kostelooze inënting en her-inënting tegen pok ken in het Gemeente Wijkgebouw aan de Ka- rel de Grootelaan 27 te Bergen. Men wordt verzocht trouwboekje of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. LANGEDIJK. De R.K. E.H.B.O. hield de zer dagen haar jaarvergadering. De aftreden de bestuursleden mej. Jo Mettes en S. Tromp werden met algemeene stemmen herkozen en aanvaardden hun functies. Namens de Materie aalcommissie deelde mej. J. Kramer mede. dat het materiaal der vereen, in uitstekende 'con ditie was bevonden. Op voorstel van het be stuur besloot de vergadering dezen winter een nieuwen cursus te houden. Men ging accoord met het bestuursvoorstel tot het stichten van een reservefonds. Ket 5-jarig bestaan der ver. (28 November 1944) zal dit jaar in Nov. in een feestvergadering worden herdacht. WARMENHUIZEN. De Centrale Veilings- vereeniging „Warmenhuizen en Omstreken" was bijeen voor een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den vice-voorzitter den heer W. Guher. die in zijn openingswoord den zoo plotseling overleden voorzitter -dén heer K. Molenaar herdacht, vooral de veiling, en tuindersbelangen hebben buitengewoon veel aan den overleden voorzitter te danken. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester over 1944 zijn goedgekeurd' en sloot met een verlies van f 600. Het veilings percentage Is per 1 Juni vastgesteld op 3 pet. Het jaarverslag van den secretaris was uitste kend verzorgd' de omzet bedroeg van Mei '44- tot Mei '45 f 1.298.767,62 tegen f 1.663.565.11 over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Er zijn verhandeld 2144 wagons. In de vacature van voorzitter is voorzien door de benoeming van den heer W. Dekker. MELK BONNEN ONGELDIG De Directeur-Generaal van de Voedselvoorzie ning maakt bekend, dat het publiek na 14 Juli a.s. geen melk meer zal mogen betrekken op bonnen, welke voor dien datum bij den melk- leverancier zijn ingeleverd. Wanneer men na 14 Juli a.s. dus nog een tegoed heeft op reeds ingeleverde bonnen, mag dit niet meer worden afgeleverd. In verband hiermede dienen zij die beschikken over rantsoenbonnen voor melk „201" uiterlijk op Maandag 9 Juli a.s. zoo veel van deze rantsoenbonnen bij den melk- leverancier in te leveren, als overeenkomt met de hoeveelheid melk, welke zij tot en met 14 Juli wenschen te betrekken, aangezien daarna op deze bonnen niet meer zal worden afgele verd. In het bijzonder wordt de aandacht er op gevestigd, dat zij die in het bezit zijn of worden gesteld van rantsoenbonnen melk „20- 1", welke bestemd zijn voor verbruik na 14 Juli a.s., deze bonnen zorgvuldig moeten be waren. Op welke wijze de bezitters van deze bonnen na' 14 Juli a.s. de hun toekomende melk zullen ontvangen, zal nader worden be kendgemaakt. Mededeeling Militair Gezag Alkmaar ZUIVERINGSCOMMISSIE PERSONEEL OVERIGE RIJKSDIENSTEN Hiermede wordt medegedeeld, dat ter zui vering van het personeel der Rijksdiensten niet vallende onder reeds eerder ingestelde commissies, een commissie is benoemd. De werkzaamheden van deze commissie strekken zich uit tot: Collecteurs en collectrices der staatsloterij Rijkslandbouwconsulenten Rij ksveeteeltconsulenten Rijkszuivelvisiteurs Staatsboschbeheer Plantenziektenkundlgen dienst Rijksautobevrachtingsdienst. Bovendien zal haar competentie zich uit strekken tot het personeel van de Kamer van Koophandel te Alkfnaar en van de Bevrach- tingscommissies. De Commissie is aldus samengesteld: Voorzitter: Mr. M. Moens, Bankdirecteur, Bergen. Secretaris: Ir. P. T. Poppens, Ir. Hoogheem raadschap Alkmaar. Leden: W. Kroese, instrumentmaker der Te lefoon en Telegraaf, Schagen; A. v. a. Oever, Inspecteur Prov. Electr. Bedrijf, Alkmaar; J. Kieboom, Inspecteur verzekeringsmij., Hei- loo. De onder het District Alkmaar en dus onder de competentie van genoemde commissie val lende gemeenten zijn: Akersloot, Alkmaar, Bergen, Castricum, Eg- mond aan Zee, Egmond Binnen, Graft, Haren karspel, Heerhugowaard,x Heiloo K'oedijk; Lan- gedijk, Limmen, St. Maarten, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Oterleek, Oudorp, St. ^Pancras, de Rijp, Schagen, Schoorl, Warmenhuizen, Winkel, Zuid- en Noord-Schermer. Een ieder wordt opgeroepen in het belang van den wederopbouw van ona Vaderland ge rechtvaardigde klachten over het bovenge noemde personeel naar voren te brengen. De klachten over het bovengenoemde personeel moeten behoorlijk gemotiveerd' schriftelijk en onderteekend worden ingediend bij het Secre tariaat der Commissie, gevestigd Bureau van het Hoogheemraadschap, Kennemerstraatweg 13 te Alkmaar en wel voor 15 Juli a.s. Het adres van den aanklager moet bij d'e aanklacht worden vermeld. Klachten, welke na den 15en Juli worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Aangeklaagden, aanklager en getuigen kun nen d«oor de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te verschijnen kan door mij op voorstel van de Commissie verschijningsplicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in het District Alkmaar De Majoor. (Prof. Dr. M. Bokhorst). Alkmaar, 2 Juli 1945. ZUIVERINGSCOMMISSIE GROOTHANDEL, GROOTBEDRIJF EN GROOTINDUSTRIE Hiermede wordt ter algemeene kennis ge bracht, dat voor de zuivering van den Groot handel, het Grootbedrijf en de Grootindustrie m het District Alkmaar een Commissie ié' be noemd, welke als volgt is samengesteld: Voorzitter: Mr. J. M. Vellinga, Ambtenaar v. d. Tuchtrechtspraak Alkmaar. Secretaris: C. F. D. Kohnert, onder-directeur Ambachtsschool, Alkmaar. Leden: J. F. H. Plas, Ambtenaar Bur. Sociale Zaken, Alkmaar; F. Daalder, aannemer Alk maar; K. Keesman, cac^pbewerker. Alkmaar. De onder het District Alkmaar en dus onder de competentie van genoemde commissie val lende gemeenten zijn: Akersloot, Alkmaar, Bergen, Castricum, Eg- mond aan Zee, Egmond Binnen, Graft, Haren- karspel, Heerhugowaard', Heiloo, Koedijk Lan- gedijk, Limmen, St. Maarten, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Oterleek, Oudorp, St. Pancras, De Rijp, Schagen, Schoorl, Warmenhuizen, Winkel, Noord- en Zuidschermer. Eén ieder wordt opgeroepen in het belang van den wederopbouw van ons Vaderland ge rechtvaardigde klachten over hen, die werk zaam zijn in Groothandel, Grootbedrijf en Grootindustrie, naarvoren te brengen. De klachten betreffende personen, werk zaam in bovengenoemde bedrijfstakken, moe ten behoorlijk gemotiveerd, schriftelijk en on derteekend worden ingediend bij het Secre tariaat der Commissie, gevestigd: St. Lau- rensstraat 3 te Alkmaar en wel vóór 15 Juli a.s. Het adres van den aanklager moet bij de aanklacht worden vermeld. Klachten, welke na 15 Juli worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling genomen worden. Aangeklaagden, aanklager en getuigen kun nen door de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te verschijnen kan door mij op voorstel van de Commissie verschijningsplicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in het District Alkmaar De Majoor (Prof. Dr. M. Bokhorst). Alkmaar, 4 Juli 1945. JAN DEKKER en JANNY DEKKER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben Donderdag 19 Juli te 2.30 u. te Dirkshorn. Schagen 5 Juli 1945 Waarland Receptie 19 Juli van 4 tot 6 uur. Toekomstig adres: Laan 197, Schagen Heden overleed tot onze diepe diepe droefheid, na voorzien te zijn van de K.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader CORNELIS APPELMAN echtgenoot v. Guutrje Nipshagen Zijn diepbedroefde Echtgenoote en kinderen Uit taller naam.. J. APPELMAN De H. Uitvaartdienst zal gehotf- den worden op Maandag 9 Juli a.s. om half tien in de kerk van O. L. Vrouw Goede Raad te Be verwijk. HUWELIJK Heer, oud 38 jaar, beroep land. en tuinbouwer, zoekt kennismaking met dame uit denzelfden stand. Liefst omg. Alkmaar. Br. no. 1117 bur. van dit blad. Hiermede betuigen wij onzen har te- lijken dank aan familie, vrienden en kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest. Jack de Wit E. C. M. de Wit-Kruijer Anna-Paulöwna, 5 Juli 1945 Voor de blijken van belangselling en deelneming, betoond bij. het over lijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer NICOLAAS PORTEGIJS, betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. Namens allen M. PortegijsBorst 't Veld, Oude-Niedorp, Juli 1945 Openlijk dank aan den K. Jozef, H. Clemens,, H. Gerardus en Maria, voor verkr. gunst door herh. bidden van de Novene der 3 Weesgegroeten. Onzen oprechten hartelijken dank betuigen wij aan allen, voor de on dervonden belangstelling- J5TJ ons 1272-jarig huwelijksfeest. J. P. Schoon M. S choonHoogeboom Limmen, Juli 1945 Te koop: bakfiets op luchtbanden, ook genegen 'te ruilen voor beste tandem. P. Zentveld, Kermemerstr.- weg 30, Alkmaar. Hartelijk dank, mede namens onze ouders, aan familie, buren vrienden en kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, beoond bij onzen terugkeer in Alkmaar. Cor en Jan Dijkers Alkmaar, Juni 1945 Snaarmanslaan 39 DANKBETUIGING Voor de overgroote blijken van me deleven, betoond bij het overlijden van ons eenigst zoentje en broertje LAURENTIUS NICOLAAS. die door een noodlottig ongeval tot God geroepen werd, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank, in 't bijzonder aan de Z. Eerw. H. H. Geestelijken, den ZeergeL Heer Dr. van Oppen, mevr. van Oppen, mevr. BlaaiLW, familie, buren en vrienden. Th. E. van der Aar A. van der AarDruyven Limmen, 4 Juli 1945 1 Januari 1933 1 Juli 1S45 Met deze betuig ik U, mede namens mijne echtgenoote, hartelijk dank voor de buitengewone waardëering, mij toebedacht bij de herdenking van den dag waarop ik 12'/2 jaar geleden in dienst der Rundveefok- vereeniging „De Duinstreek trad. Jb. Broersen J. Apeldoornweg 11, Bergen N.K. Gevraagd: bakkersknecht, bekend met koek. en banketbakkerij. Adres S. Stokman, Schermerhorn. Bollenpellers gevraagd; werkzaamh. in de schuur van H. Tamis, de Weel. J. Bruin Mz., Waarland. BERGER SCHOOLVER. De 5-jar. Meisjesschool vraagt Tnet ingang van den nieuwen cursus'een leer(a)ares Handelsrek. en Boekhd. voor ong. 10 uur. Br. aan de Direc trice, mej. G. J. Scholten, Vinkpn- laan 2, Bergen N.H. Gevraagd: R. K. huishoudster C. Bruin, Hoogeweg 22, Limmen. Gevraagd: nette kappersbediende v. heeren- of damessalon; hoog loon en veel verval. En een leerling-kapster. Jac. Bijwaard, dames, en heeren kapper, Zevenhulzerlaan L 59, Heiloo Gevr. SCHOENMAKERSKNECHT liefst gediplomeerd, of een flinke Halfwas, Eléctr. Schoen makerij P, L, DE ZWART W.-BLOKKER Gevi-aagd: flinke R.K. dienstbode of huishoudster, v. dag en nacht, in ge zin van 4 pers. Zondags vrij. J. B. Schuit, Heerenweg 284, Egmond aan den Hoef. Te koop gevraagd: een motorvlet v. de kamervisscherij, ongeveer 6 a 7 meter lang, ongev. 2000 kg kunn. laden. A. Kees, Oudeschild 251 Texel Invalidewagen te koop gevraagd, op luchtbanden. Br. no. 1046 bur. v.d. bl. Te ruilen aangeboden 7 paar jon genssportkousen voor heeren col bert jasje, flinke maat. Kennemer straatweg 40, Alkmaar. Terstond gevraagd net Meisje voor d. of d. en n. Goed loon. Fa. Ha vik, Meubelh. Gr. Oost 2, Hoorn. Gevraagd een R.K. Huishoudster, leeftijd 3050 jaar. Br. no. 200 J. Glas, agent N.N. Holl. Dagblad A 59 B, Benningbroek. Weder telefonisch aangesloten onder No. 2557. Tevens hebebn wij een le klas lijk- auto beschikbaar voor transporten. Aansprekers: J. M. Thomas, Antho- niusstraat 13; Boorsman, Ruïnelaan; N. v. d. Berg, Oosterweg 27. Stal houderij en Begrafenisonderneming S. Schouten, Oosterweg 30, Bergen N.H. Verheugd over de groote belangstel ling, die ik na mijn thuiskomst uit Duitschland heb ondervonden, zeg Ik familie, vrienden en kennissen, ook namens mijn ouders, hartelijk dank. G. Abbo Heerenweg 222, Egmond-BInnen. De Rijksdienst voor de uitvoering van werken, Inspectie Noord-(Hol land, vraagt voor spoedige indienst treding: 2 typistes en 1 administra tieve kracht. Aanmelden: Klenne- merpark 27, Alkmaar. Dankbetuiging. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan familie, kennissen en buren voor de belang stelling bij do terugkomst van mijn zoon BERTUS uit Duitschland. Jac. Schoorl; A. "Schoorl-Rijs en kinderen Akersloot. Boekei, Juni 1945 Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstellingt ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest. P. Wit M. Wit—Oudt Schoorl, 1 Juli 1943 Direct gevraagd of tegen 1 Aug. hulp in de huish., R.K., leeft. ong. 23 jaar, v. dag of d. en n.; persoon.'., aanb. 's avonds na 7 uur. Adres: Kühne, Oudegrcht 172, Alkmaar. Boeken te koop gevraagd Boekenbeurs, Nieuwesloot 103 Alkmaar Te koop een i. g. st. zijnde bakfiets en binnenbanden. Gulik, Lageweg 101, Oudorp. Mooi jong zwart hondje te koop. Adres: Zand vaart 143 (achter), te Breezand. Kinderwagen en wandelwagen te koop gevr., defect geen bezw. Br. aan J. Kuilboer, Gashouderstr. 17, Alkmaar. R.K. onderwijzeres zoekt in Heerhu gowaard of Alkmaar een zit- en slaapkamer met pension. Br. aan C. Schneiders, hoofd der School, Hens- broekerweg G 198, H. H. Waard. In ruil aangeboden: .een koffergra- mofoon met 40 pl. voor rijwielbui tenband, maat 28x17*. B. Scheerman, Schoutenbosch 9, Castricum. Verloren: een dek, gaande van de Slootgaard via Waarland naar Lan- gedijk; naam st. op 't dek. C. Blank, Slootgaard, bij Waarland. Gevonden: een witte heerenregenjas aan de Weel. Tegen adv. kosten ter. te bekomen bij Wed. J. Bakker, Weel 153, Oude Niedorp. Heerhu^emaaid •ba 7? t op Zaterdag 7 en Zondag 8 Juli a.s. C. PORTEGIJS Café Hengstman IGevestigd: AIKmaarsche Vïschliandel VerdronKenoord 47 Beleefd aanbevelend S. Kopjes Jr. Dinsdag 10 Juli a.s., 's avonds 7.30 uur precies, in de kl zaai van „de Harmonie" (ingang Nieuwesfool) ie Alkmaar, debaling-avond over het onderwerp: Ook de groep van „Trouw" heeft zich bereid vetklaard aan de debaften deel (e nemen -Entreebewijzen f 0.25 verkrijgb. bij: Mej. Hoekmeijer Comansstraat 2, „De vrije Alkmaarder" Lange- straat (hoek Hoogstraat), en 's avonds vanaf 7 uur aan de zaal. N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Ingaande Maandag 9 Juli a.s. zal weer vervoer van vrachtstukgoederen mogelijk zijn van en naar de volgende plaatsen. Alkmaar Amsterdam (Station Westerdokdijk) Amersfoort Beverwijk Enkhuizen Den Haag (Station H.S.) Haarlem Aanbrenging der goederen kan geschieden aan de stations en plaatselijke agentschappen van Van Gend Loos, waar tevens alle nadere in lichtingen te verkrijgen zijn. De Directie Den Helder Hilversum Hoorn Leiden (Station S.S.) Utrecht Velsen IJmuiden Voorburg Zaandam

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3