HEROPENING M. BROERS op 16 JULI a.s. Breezand - Alkmaar - Amsterdam Wijdenes Spaansweg, Breezand N.H. POLITIEBERICHT De dame, die in het begin van het jaar 1943 een gesprek heeft afge luisterd over een Joodsch jongetje en in verband daarmede H. J. Smit, •wonende Frans Halsstraat 32 te Alk maar, heeft gewaarschuwd, Tyordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk m verbinding te stellen met den wnd. Commissaris van Politie te Alkmaar. Kaasdrager in functie hersteld. In September '43 werd de kaasdra ger N? P. Stokman de man, die om zijn karakteristieke kop door Charley Toorop gekozen werd als model voor haar bekende schilderij van de kaasmarkt, door den toen- maligen N.S.B.-burgemeester uit ge meentedienst ontslagen. De man was door 'n feit, geheel liggende buiten zijn functie als kaasdrager, met de politie in aanraking gekomen, waar na v. d. Sluis hem alleen als kaas drager wilde handhaven, als hij toe trad tot de N.S.B. Daar dacht Stok man natuurlijk niet over, waarop hij werd ontslagen. Wij juichen het daarom toe, dat burgemeester van Kinschot dit ontslag heeft ingetrok ken en Stokman weer in het kaas- dragersgilde heeft opgenomen, met dien verstande, dat de arbeidsover eenkomst gèacht wordt niet te zijn Verbroken. Feest, Lief en Leed. Namens eenige bewoners van den Fabrieks- weg bereikte ons een klacht, dat aan het buurtfeest van de Wognumsche buurt, gedeelte Bergerweg, door de Fabriekswegbewoners niet deelgeno men mocht worden, hoewel het aan vankelijk in de bedoeling gelegen zou hebben, gezamenlijk de bevrij ding van ons land te vieren. De on derteekenaars van'het schrijven plei ten voor een feest, waaraan alle be woners van Alkmaar kunnen deel nemen zoowel rijk als arm. Om.deze uitgestooten feestvierders gerust te stellen, deelen wij mede, dat, indien wij juist zijn ingelicht, de eigenlijke leesteq m Alkmaar nog beginnen moeten. Men spreekt zelfs van drie dagen! Aan deze feesten kan de ge- heele bevolking deelnemen. Wij wil len echter de Fabrieksbewoners ad- Viseeren een eigen feest op touw te zetten. REIZEN NAAR AMSTERDAM Er bestaat gelegenheid voor totaal ÏJ. personen, om per autobus van het Militair Gezag heen en weer te rei zen van Alkmaar naar Amsterdam. Alleen die ambtenaren, die niet met den bestaanden NACO-dienst mee kunnen reizen, omdat voor hen door de K.v.K. geen voorrangsbewijzen werden uitgegeven, kunnen zich met een bewijs van hun werkgever ver voegen bij Sectie VII van het Mili tair Gezag. Ket hoofd van deze Sectie zal beslissen of deze persoonlijk in aanmerking kunnen komen voor ver voer. De bedoeling is, dat de bus des morgens uit Alkmaar vertrekt en des avonds weer uit Amsterdam terug keert. De vertrekuren zullen met de reizigers in onderling overleg worden vastgesteld. De verzoeken moeten uiterlijk Dinsdagavond 6 uur zijn binnengekomen bij Sectie VII. Burgerlijke Stand. Geboren: Marietta M., d. v. A. J. F. Wiesman en J. J. Franken; Cornelis z.v J. Pepping en J. Twisk; Maria A.. 'd.v. C. M. Besteman en A. Swart; Af ra M., d.v. J. Stam en J. L. K'ooijman; Ludwina J., d.v. M. Berkhout en A. A. van de Kamer; Dick A.t z.v. C. van der Burg en G. D. Grootes. Ge huwd: Petrus M. Groot en Cornelia Kamper. Overleden: Dleuwertje Nol, wed. van E. van Eerde oud 65 j. Petrus de Nijs. geh. m. M. Moes, oud 73 jaar; Elisabeth R. van Woerden, geh met G. F. de Munk.oud 67 j. Burgerlijke stand. Geboren: Laurens G. F. z. v. L. A. Greve en 3$. Poel; Bernardus W. z. van G. B. v£n Vliet en C. Jaspers. Onder trouwd: Nicolaas M. Noom en Wil- helmina Broersen; Jan Koeman en Wilhelmina C. Bouman; Cornelis M. Postma en Josina Smit; Cornelis Koopman en Alida Koopman; Mar. Drubel Ketner en Berendina P. H. Esser; Jan Veer en Anna Breeuws- ma; Pieter Knip en Janke Wester hof; Johannes P. Veldt en Catharina M. van Diepen; Adrianus Jonker en Cornelia A. Tesselaar; Jan Kolk en Guus je T. Bakker; Lambertus Mar tin en Tetje van der- Baan; Pieter J. Schuijl en Jacoba H. Heilijgers. Overleden: Trijntje Lebbing, gesch. van G. J. Kleijmeer, oud 84 j.; Jo- chem L. Schreuder, gehuwd met W. van der Helm, oud 44 j. Padvinders Hulpactie De padvinders van Nederland heb ben zich vrijwillig ingeschakeld in de hulpverleening aan het Oosten door het Westen van ons land. Wil men zijn familie of vrienden in het Oosten helpen met huisraad, textiel of iets dergelijks en weet u niet hoe een en ander daar te krijgen, dan kan men zich uiterlijk tot 21 Juli a.s. wenden tot het bureau van de Padvinders, Spanjaardstr. 19 Alk maar; aanvraagformulieren zijn aan dit adres verkrijgbaar, als ook aan het inlichtingenbureau van het M.G. in de Langestraat. N.V.H. Nieuws De goedereninzameling is een on verwacht succes geworden. De H.A. R.K. dankt de inwoners van Alk maar hartelijk voor hun spontane medewerking en offervaardigheid, alsmede de Brandweer en de oriver- moeide Padvinders, die 2ich zeer kranig hebben geweerd, om de groote massa meubels, aardewerk, schoeisel en textiel ongeschonden m de magazijnen te brengen. N.V.H.-nieuws De W.A.R.-Club, welke Zaterdag 30 Juni een dans avond hield in hotel „Irene", heeft op z'n Amerikaansch 3 taarten ver loot. Het batig s^ldo ad f 1250.- is aan het N.V.H. overgedragen. Harte lijk dank aan allen, die hieraan heb ben bijgedragen. Aanvraag Textielgoederen Het Commissariaat Noodvoorzie ning deelt mede, dat vanaf Woens dag 11 Juli tot en met Zaterdag 14 Juli aan: 1. gebombardeerden; 2. getroffenen - geëvacueerden; 3. ge- repatrieerden, de gelegenheid wordt geboden textielvergunningen aan te vragen. Nogmaals wordt er op ge wezen, dat alleen bovengenoemde categorieën in aanmerking komen voor vergunningen. Een dringend beroep wordt gedaan aan het pu bliek, om aanvragen tot het aller uiterste te beperken, zoodat een re delijke verdeeling der goederen kan plaats hebben. De aangevraagde vergunning ontvangt men niet eer der dan na huisbezoek van een lid van het NVH-Hark-comU»\'é. Aan vragen voor Alkmaar kunnen wor den ingediend alleen schriftelijk bij NVH-KARK-comité, Kennemerstraat weg 109. "s De Viersprong Bij het door de Buurtvereeniglng „De Viersprong" gehouden feest werd een verloting gehouden ten bate van het Roode Kruis.De opbrnegst was f 100.-. Een voorbeeld, dat navolging verdient. SCHAGEN Burgerlijke Stand. Geboren: Pie ter, zoon van Jan Schenk en Hille- gond Bark; Amelia Wilhelmina, d.v. Jan Bakker en Petronella Biersteker; Paulus Jozef, z.v. Michael Wilhelmus Gielens en Geertruida Maria Schou ten. Overleden: Jantje Mooij, 16 jr.. d.v. Cornelis Mooij en Niesje Bakker. Ondertrouwd: Jacob Johannes Stei ger, wonende te Delft en Catharina Geertruida van der Linden; Hendrik Klaver en Catharina Sigbertha Lim- men. Gehuwd: Antoon van Rames- donk en Margaretha Elisabeth Ma ria Groenpmeijer; Jacob Brizee en Neeltje Johanna Leguit. ..Voetbal. Schagen ISchoorl I 32. Het pas naar den K.N.V.B. ge promoveerde Schoorl bracht een be zoek aan Schagen en werd in een lauwen wedstrijd met 32 door den 3e klasser geklopt. Schoorl heeft een pittige ploeg welke in de 4e klasse geen slecht ïiguur zal slaan. Schagen H klopte Petten I kansloos'met 42, hoewel de gasten .met de rust nog met 21 de leiding hadden. Na rust had Petten totaal niets meer in te brengen. Schagen III speelde gelijk tegen .het 2e elftal van Petten (33) Schagen stond aanvankelijk met 3-1 voor, doch zag dezen voorsprong te niet gaan door goed volhouden van Petten. DEN HELDER INSTALLATIE VAN PASTOOR A. A. HARST Ket zal den nieuwen pastoor van de parochie van St. Petrus en Pau lus stellig goed hebben gedaan, dat hij door een zoo groote schare van geloovigen werd welkom geheeten bij zijn eerste officieele intrede ln de parochie. De kerk was geheel gevuld met dankbare parochianen, dankbaar om de benoeming van hun nieuwen herder. Staande werd het welkomst lied gezongen, toen de pastoor het kerkgebouw betrad, voorafgegaan door den deken van Schagen, de geestelijkheid van Den Helder het kerkbestuur, bruidjes en misdie naars. De deken begon de installatie plechtigheid met het voorlezen van den benoemingsbrief. Het zangkoor zong een feestelijk „Veni Creator", waarna de pastoor den eed aflegde. Terwijl hij de zinvolle gebeden der Kerk uitsprak overhandigde de de ken de sleutels der kerk, de kelk, het misboek en de priesterlijke ge waden. Alle geloovigen leefden mee met de plechtige inbezitneming van preekstoel, biechtstoel, doopvont en sacristie. „Ik stel en bevestig en in stalleer U in het zakelijk en werke lijk bezit van deze Parochie in Den Helder, volgens den benoemingsbrief, in den naam van den Vader en den Zoon en den H. Geest. Amen" Met deze woorden, uitgesproken door den deken, was het pastoorschap van den Zeereerw heer A. A. Harst een feit. In zijn korte toespraak herinnerde de Deken den nieuwen pastoor -aan de droevige omstandigheden, waarin de parochie de laatste maanden had verkeerd. Koe de parochianen waren verbannen en hoe zij de gevolgen van het oorlogsgeweld haast allen persoonlijk hadden ondervonden. Hij herdacht Pastoor Koopman z.g. op een wijze, die alle parochianen uit het hart was gegrepen. „Hoe dank baar moeten we God zijn, dat pas toor Koopman de sluiting van kerk en pastorie niet heeft beleefd Het zou onverdragelijk voor hem zijn ge weest, wanneer hij de kerk, die hem zoo lief was, had moeten sluiten, om haar daarna leeg en ongebruikt ach ter te laten. De geëvacueerde paro chianen kunnen getuigen van de liefde, de zorg en het onvermoeide zwoegen, waarmee pastoor Koopman hen in de verste uithoeken van het platteland de vreugde van een be zoek liet smaken. Hij bidt nu in den hemel voor u allen. Die gedachte zal U, pastoor, een steun zijn bij de moeilijke en omvangrijke taak, die u wacht." De Deken besloot met de woorden: „Moge de H. Maagd U, pastoor, onder haar Moederlijke be scherming nemen. Moge U door Kaar voorspraak zegenrijk kunnen wer- ken voor de parochie, waarover IJ bent aangesteld." De plechtigheid werd besloten met het zingen van het „Tantum Ergo" en den zegen met het Allerheiligste. Vertrek Oorlogsvrijwilligers De eerste Keldersche vrijwilligers zijn Maandagmorgen om 8 uur ver trokken, naar het „transit-camp" Mill. Kapitein Velthuijs, hoofd van het Aanmeldingsbureau was de eer ste die de jongens toesprak. Het is een gewichtig oogenblik voor ons bureau, maar in het bijzonder voor jullie vrijwilligers. De oogen van heel Nederland, neen van geheel de wereld zijn op jullie gericht. Doet wat jullie hand te doen vindt en doet dat goed. Leve Indlë, leve de Koningin. Burgemeester Ritmeester memoreerde hoe tijdens zijn gevan genschap één der „Hunnen" de op merking maakte dat Indië voor Ne derland verloren zou zijn. De bur gemeester antwoordde toen: „Indië en Nederland zijn één, onverbreke lijk, nu en in de toekomst". Helaas, aldus ging de burgemeester verder, zuchten onze bruine 'en blanke broe ders in Indië nog onder het juk van den Japanschen .overweldiger. Jullie zetten de eerste schrede tot hun be vrijding. We zijn daar trotsch" op. -Gods zegen vergezelle jullie. Leve onze geëerbiedigde Koningin Kapi tein Bueninck, chef M.G., Burge meester Ritmeester. en Kapitein Velthuijs drukten daarna alle ver- trekkenden de hand. De autobus reed voor en na hartelijk afscheid genomen te hebben van hun familie leden, vertrokken de a.s. instructeurs in een opgewekte stemming. Helder - sche vrijwilligers „Good Luck"! DRIE ARBEIDERS ONDER PUIN BEDOLVEN Dinsdagmiddag werden bij het sloo- pen van een schuilkelder in de Rei gerstraat, drie arbeiders onder het vallend puin bedolven; twee van hen werden zwaar, één licht -gewond. Dit is nu de tweede maal, dat een ernstig ongeval bij het opruimen van schuilkelders plaats vindt. KOTTER OP MIJN GELOOPEN 5£ondag is de kotter HD 125, eige naar Giel Slot, bij Delfzijl op een mijn geloopen. Een der opvarenden. Okke Bais, werd gedood. Onder de geredden bevonden .zich enkele zwaar gewonden. Harmoniekapel Wïnnubst Op de vergadering, die Zaterdag avond ten huize van den penning meester van bovengenoemde veree- niging werd gehouden, is besloten de repetities weer te hervatten. Een twintigtal leden was aanwezig en 'men verwacht, dat binnenkort 'dit aantal nog zal groeien. De leiding zal wederom berusten bij den heer K. B. Schenkels. „Winnubst" zal spoedig weer van zich laten hooren! De inzameling van de H.A.R.K. Vandaag, Woensdag, is de laatste dag waarop U üw gaven voor getrof fen landgenooten kunt offeren. Nog kunt U doen, wat U tot nu toe hebt verzuimd. Geeft ruim en geeft iets goeds. Uw landgenooten die letter lijk alles missen, vertrouwen op U l NIEUWE NIEDORP. Dezer da gen was er vergadering in het café Botman voor het oprichten van een R.K. Landarbeidersorganisatie. Er gaven zich 24 leden op. Als voorzit ter werd gekozen de heer F. Creve, als secretaris en penningmeester de heeren B. Spaansen en C. Bakkum. Dezer dagen speelde N. Niedorp een voetbalwedstrijd tegen een En- gelseh team. Het was een aardige wedstrijd voor de talrijke toeschou wers, er werd prachtig spel gegeven. Het einde was dan ook 11. De op brengst komt ten bate van 't N.V.K. Nrd. Scharwoude. Geslaagd. Mej. A. Vader slaagde voor het toelatings examen aan de School voor Verlos kundigen te Heerlen. WARMENHUIZEN. Als corres pondent en agent van dit blad is aangewezen de heer A. H. Zomer dijk. Aan zijn adres kunnen mede- deelingen, uitnoodigingen voor ver gaderingen e.d. worden gestuurd en advertenties worden afgegeven.' LANGEDIJK De R.K. Laudar- beidersbond „St. Deus Dedit" is" op nieuw gesticht In totdhl gaven 29 personen zich op als lid. In het be stuur werden gekozen: P. Stoop Pzn., W. van der Vliet, M. Bruin en P. de Moei. De G. A., de Weleerw. Heer Kapelaan P. van Zijp, richtte 'n op wekkend woord tot de nieuwe leden LANGEDIJK. R.K. Staatspartij. Op een Maandagavond gehouden vergadering van R.K. kiezers en kie zeressen aan den Langedijk is beslo ten om de drie bestaande afdeelin- gen n.l. de afdeeling Zd. Scharwou de, Nrd. Scharwoude en Oudkarspel samen te smelten tot één afdeeling. Voor deze nieuwe afdeeling' werd 'n reglement vastgesteld. Over eenige weken zal een vergadering worden gehouden waarop een bestuur zal worden gekozen. Elk lid heeft het recht om vóór deze bestuursverkie zing schriftelijk één candidaat voor te dragen. Kolven. Zondagmiddag werd in de kolfbaan van den heer J. de Bakker een demonstratie-kolfwed. strijd gegeven door de negen beste kolvers van den- wedstrijd 1944 van den Langedijker Kolfbond. Het drie tal G. Mettes, G. Deutekom en P. Gelder sloeg zijn laatste partij su bliem n.l. 56, 56 en 54 punten met niet minder dan12 elven. De eind stand luidde: le pr. G. Mettes 166 p.; 2e pr. G. Deutekom 161 p.; 3e pr. P. Goet, die, met sajolt, niet minder dan 159 p. sloeg. Hierna volgde de prijsuitreiking van den zomerwed strijd 1944 van de Langedijker Kolf bond. Nationale Kolf wedstrijd. Op de vergadering van 't Hoofdbestuur van den Ned. Kolfbond. welke Za terdagmiddag in Concordia te Nrd. Scharwoude werd gehouden, werd besloten om den nationalen kolf- wedstrijd op 9,. 10 en 11 September a.s. te houden. Deze wedstrijd zal worden gespeeld in de baan van den heer Th. Rijper te Zd. Scharwoude. WIERINGEN. Wielerbaan. Zondag vonden op de wielerbaan voor de tweede maal in dit seizoen wielerwedstrijden plaats. Ket hoofd nummer was de 80 K.M. achter mo toren te verrijden in 3 manches van resp^ 25, 25 en 30 K.M. Remkes had een „goeie zit" en had den wed strijd reeds in de twee eerste man ches beslist Hier volgen de uitslagen: Sprintwedstrijd over 3 ronden tusschen M. J. Bruin en J. H. van der Vooren: le manche H. J. v. d. Vooren, laatste 200 M. 14 4/5 sec., 2e manche M. J. Bruin, laatste 200 M. 14 sec. Beslissingsmanche: 1. H. J. V. d. Vooren, laatste 200 M. 13 4/5 sec. Af val wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen: 1. G. van Beek; 2. J. E. de Bruijn; 3. J. Glas. Handicapwedstrijd over 3 baan- ronden: 1. J. Glas, gestart op 70 M. 10 K.M. voor amateurs en nieuwe lingen (50 ronden): 1. G. van Beek (17 min. 31 sêc.); 2. J. E. de Bruijn; 3. J. K. van der Vooren. Wedstrijden achter motoren in 3 manches. GangmakersSchlebaum, Kremers en Groen. Renners: Pelle- naars, Remkes en Groenewegen. le manche (25 km): 1. Remkes (30 min. 2 sec.); 2. Pellenaars op 390 M.; 3. Groenewegen op 600 M. 2e manche: (25 km): 3. Remkes (30 min. 2 sec.); 2. Groenewegen op 230 M.; 3. Pelle- FATHER J. KBIiyiR Begin Juni ontving familie te Langendijk bericht, dat op 4 Maart in de missie van Uganda da Z. E. Father J. Kruijer In zijn missie, waar hij dertig jaren verbleef aan kanker is gestorven. Father Kruijer werd 19 Juli '32 geboren en werd 30 Sept. '13 priester gewijd. Eenige da gen later droeg hij in de parochie kerk te Langendijk zijn Plech tige Eerste H. Mis op, om in Novem ber d.a.v. naar de missie van Ugan da te vertrekken, waar hij zijn mis sie-arbeid begon onder nog geheel onbeschaafde negerstammen. In '24 en '33 kwam hij tijdelijk naar Hol land voor herstel van zijn gesohokte gezondheid; van zijn derde vertrek keerde hij niet terug. naars op 360 M. 3e manche (30 km): 1. Pellenaars (37 min. 31 sec.); 2. Remkes op 540 M.; 3. Groenewegen Totaal uitslag: 1. Remkes 4 p.; 2. Pellenaars 6 p.; 3. Groenewegen (8 p.). Een duizendkoppig publiek volgden de interessante krachtme tingen metg roote belangstelling. 'T ZAND. De R.K. Leenbank vergaderde. Directeur de heer A. Kager sprak de hoop uit dat de ko mende tijd een voorspoedige tijd mo ge zijn. Mededeeling werd gedaan over het afgeloopen boekjaar. Uit de rekening en balans bleek, dat de rekening sluit op f 1.309.642,18 en de balans op f 743.994.92. De winst over 1944 bedroeg f 1544,59. Het afgetre den bestuurslid de heer A. Kager werd met op 1 na algemeen e stem men herkozen. De afgetreden leden van de raad van toezicht de heeren Jac. Zwemmer en L. Schilder weï- den beiden niet bijna algemeene stemmen herbenoemd. BREEZAND. Nieuw Schooljaar. Zondag 15 Juli a.s. na de Hoogmis aangifte van nieuwe leerlingen in 't kantoor der school. Leeftijd vóór 1 October 6 jaar. Trouwboekje mee nemen. N.V.H. De afdeeling Anna Paulowna van het N.V.H. vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van Pastoor J. G. Verhoeff. Doel van de bijeenkomst was om alle verschil len op zij te zetten en het groote gebod van naastenliefde gezamenlijk na te streven. Zoo is de Bisschoppe lijke Hulpactie onderdeel geworden van het N.V.H. Wegens uitgebreid heid van de gemeente zijn er twee werkcomités benoemd, één voor Breezand en één voor KI. Sluis- Spoorbuurt, die het ophalen van de goederen voorbereiden. Vooraf zal echter in Anna Paulowna en in Breezand een openbare vergadering gehouden worden, met een spreker met klinkende naam, die 't woord zal voeren over de geteisterde ge bieden. Om vooroordeelen en mis verstanden te voorkomen zij nog speciaal vermeld, dat de opgehaalde goederen uit „De Polder" bestemd zijn voor ónze provincie Limburg. De Oranjevereeniging gaat na 5 jaar gedwongen rust haar werk zaamheden hervatten. Zaterdag 14 Juli houdt zij vergadering in café Vader, waarop alle leden en belang stellenden worden uitgenoodigd. Vereeniging Breezand vóór den oor log rechvaardigt 'n groote opkomst. Eenige en algemeene kennisgeving. Met diepe droefheid deelen wij U mede. dat zeer onverwacht na nog voorzien te zijn van de K.H. Sacramenten der Stervenden, on ze innig geliefde echtgenoot, va der en grootvader de heer ARIëN KOENIS in den leeftijd van 75 jaar van ons is heengegaan. Uit aller naam: E. Koenis-Oud en kinderen Heiloo, Heerenweg 133. De gezongen uitvaartmis zal op Donderdag 12 Juli a.s. om 9 uur in de St. Willibrorduskerk te Heiloo voor zijn zielerust worden opgedragen, waarna de bijzetting in het familiegraf op de R.K. be graafplaats aldaar zal plaats heb ben. t Reden overleed plotseling onze innig geliefde zoon en broeder PETRUS NICOLAAS HARING in den leeftijd van 23 jaar. Hij is bij het baden in zee verdronken. Zijn diepbedroefde ouders en zuster, B. Haring C. M. Haring-Ottenbros. Tiny Schoorl, 9 Juli 1945. Heerenweg B 44. De plechtige solemneele Mis van Requiem zal worden opgedragen op Vrijdag 13 Juli a.s. in de pa rochiekerk van St. Johan den Dooper te Schoorl, 's morgens te" 9 uur. Openlijk dank door het herhaal delijk bidden der Noveen van de 3 Weesgegroeten en Antonius voor de behouden thuiskomst uit Ber lijn. A. P.. Wervershoof. Een goed onderh. kinderwagen v. dameskleeren. J. Broks, Konings weg 34, Alkmaar. In de laatste jaren, steeds ster ker belemmerd In ons werk, hebben wij aldoor getracht onze cliënten te heipen zoo goed we konden. Wij vertrouwen erop, dat wij in een niet al te verre toekomst aL onze rela ties weer kunnen gaan bedie nen op de wijze, die zij van „P S" gewend waren N.V. POLAK SCHWARZ'8 ESSENCEFA BRIEKEN NED. VOLKSHERSTEL vraagt thans geld v. d. inzameling op 915 Juli a.s. van alle mannen en vrouwen GELD van alle jongens en meisjes van alle kinderen Schagen heeft Schagen geeft Zonder geld geen volledig herstel. Helpt de vele slachtoffers, die zon der middelen van bestaan met angst de toekomst gade slaan. Verdubbelt, ja vertienvoudigt uw giften. N.V.H.—H.A.R.K.-Comité SCHAGEN Wegens omstandigheden terstond ge. vraagd: een flinke Dienstbode, bfj P. de Moei Café Zijper Welvaren, Burgerbrug. Mevr. C. W. Velthuys-Huchshorn en Willy Velthuys Leerares Piano en Theorie Violenslraaf 37 Den Helder HERVATTING DER LESSEN: Ondergeteekende deelt bij deze aan het publiek mede, dat door hem vanaf heden zijn vrachtdienst weder is heropend en wel De route welke zal worden gereden is als volgt: Paulowna, Wieringerwaard, Oudensluis, Schagerbrug, St. Maartensbrug, 'Burgerbrug, Alkmaar, Zaanstreek. Voorloopig nog slechts i x per week. Ook worden aan genomen verhuizingen en transporten tegen billijk tarief. Belèefd aanbevelend Anna Bestelhuizen: ALKMAAR. Paardenmarkt Tel. 2932 AMSTERDAM, Singel 85 Tel. 4^745

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3