ffijijfhw De Gideons-Bendë iSfad en (Dmirek ALKMAAR - LANGESTRAAT 93 N.V. Noorder Bank Gevestigd sedert 1895 ALKMAAR ARBEIDERS IN ACTIE "Voor meer loon en nog veel meer Tweehonderd van de vijfhonderd arbeiders bij de opruimingswerk zaamheden in Alkmaar en omgeving kwamen gisteravond in de „Harmo nie" bijeen ter bespreking van wen- schen. De heer D. Luhrs, op wiens Initiatief deze vergadering bijeen kwam, verheugde zich over de vrij heid om weer te mogen vergaderen. Hij kwam er tegen op, dat verschil lende loonen gelden voor verschil lende plaatsen.Het is veemd, dat 't loon te Alkmaar de eerste week 66 ets. en 76 et% per uur was, (bij 48 uur werken), na 18 Juni resp. 78, 72 en 68 ets., na 30 Juni 72 ets. en na 7 Juli weer 4 ets. minder. "Wie regelt dat? Er werd besloten namens 500 arbeiders via den Rijksbemiddelaar aan den minister-president een pro test te zenden tegen de willekeur bij de loonbetalingen jen te verzoeken kennis te nemen van de wenschen en Ï'rieven van de arbeiders. Men ver- rouwt, dat ernstig onderzocht zal worden, wie hier de verantwoorde lijkheid draagt. De volgende ver langens worden dan onder de aan dacht gebracht: 1. Vermindering van den werktijd met P/a uur per dag en telkens na twee weken Vs uur min der; zoodat na zes weken een norma le arbeidstijd is bereikt, overeenkom stig den gezondheidstoestand van de arbeiders; 2. Loonsverhooging tot 90 ets. per uur, voor alle gemeenten hetzelfde, voor de jongeren naar ver houding; 3. Toeslag gelijk aan vacan- tiegeld voor die arbeiders, die jn Duitschiajtó geen vacantiebonnen ontvingen; 4. Een schaftkeet op alle werken; 5. Gereedschapsgeld van 3 ets, per uur; 6. Fietsreparatiegeld, W.C. op het terrein en drinkwater. Wij komen op deze vergadering te rug. RADIO-CAUSERIE FR. OTTEN Morgenavond om half acht zal Fr. Otten, redacteur van dit blad, voor de Radiodistributie een causerie hou den n.a.v, een reportagetocht door de verwoeste gebieden in het Oosten en Zuiden van ons land. U.V.V. Onze perste groep van 15 meisjes vertrok Maandag naar Oos terbeek, om daar hulp te bieden in de terugkeerende gezinnen. Ook in Alkmaar is goed werk te doen. Vrou wen en meisjes, geeft u op als mede werkster'. Bureau U.V.V.Oudegracht 92; eiken werkdag geopend van 45 en van 89 uur n.m. Motor gestolen. In den loop van deze week verdween uit een pakhuis aan de St. Jacobstraat een Simplex- motorrijwiel. Weer gevaarlijk spel Bij het kruïftruisje aan de Vest werden j.l. Maandagavond eeni.ee jongens aan getroffen, experhnenteer^nd met gla zen buisjes gevuld met vloeistof. Een geheêle doos met dit materiaal was door - een 15-jarigen knaap medege nomen uit een bunker te Bergen. Zijn 17-jarige broer assisteerde b;i Het experiment. Bij de politie ver klaarde de jongste de doos met in houd (vermoedelijk traangas) te heb ben willen ruilen voor sigaretten. Na ernstig te zijn onderhouden, werden de beide jongens naar huis gestuurd. Balletavond van Annemarie Kühnc en Gré Pranger. "Wat mevr. Pran ger, Annemarie Kühne en Maxence Farmin op haar eersten avond na de bevrijding hebben geboden, ging de gestelde verwachtingen te boven. De Poppendans, gedanst door de jongste leerlingen, vond veel instemming. Koe kon dit ook anders. De kleintjes met hun glundere gezichtjes en keu rige jurkjes dansten, dat het jeen lieve lust was en raakten hierdoor een gevoelige snaar bij het publiek. Het Largo uit het Suite Ballet van Fopy, door Annemarie Kühne en Toby Krouwer gedanst, bracht tot uitdrukking het onbereikbare en was wel een van de succesvolste dansen van den avond. Maxence Ferm in, de Fransche danseres, die zich volkomen •meester toonde van al haar bewe gingen, bereikte haar hoogtepunt m de Egyptische dans „Egyptiën". De verschillende balletdansen warden af gewisseld met muzieknummers. Zeer veel bijval oogstte de heer Pranger met zijn pianosoli, maar ook in de begeleiding van de dans- en zang nummers was zijn spel af. Aan het slot van dezen avond werd gedanst de .bevrijdingsöans";hierin werden wij als 't ware meegesleêpt. De ver drukking de wanhoop, maar daarna het licht aan de horizon en op de melodie van het ,Engelsche volksliea en het Wilhelmus de verlossing. Wat Annemarie Kühne en Gré Pranger m deze laatste dans lieten zien, was van begin tot eind keurig dansspel. Tot de kleinste onderdeden van hot programma was alles goed verzorga en het dankbare publiek kan op een goeden avond terugzien. Politie-rapport Woensdagavond tegen 6 uur reed op de Laat een wa gen met twee paarden bespannen en beladen met gras. Ter hoogte van Groot Nieuwland brak de streng van het linker paard, waardoor het paara schrok en begon te steigeren. Daar ter plaatse eenige kinderen aan het spelen waren, wilde de voerman zijn span paarden de Hofstraat insturen. Dit gelukte echter niet geheel, wat ten gevolge had, dat een winkelruit van perceel Laat 107 vernield werd. Een der paarden wérd licht gewond SCHAGEN Reorganisatie K.J.M.V. In café „de Moriaan" alhier .vond de reor ganisatie-bijeenkomst plaats Van de K.J.M.V., onder leiding van den mo derator Kapelaan J. verhaar. In zijn openingswoord schetste deze de nood zakelijkheid om in een korte bijeen komst grondslagen te leggen voor een nieuw en krachtig leven der Slaatseljjke K.J.M.V. Vereischtèn zijn iervoor: het vormen van 'n nieuw bestuur en het deelnemen aan de leiderscursussen, die door het hoofd bestuur zijn uitgeschreven. Ket oude bestuur trad in zyn geheel af en stelde zich niet meer herkieafbaar. De volgende vrije stemming had tot resultaat: P. Eaars, voorzitter, C. Quax, secretaris en Jac. Pannekeet, penningm. Als deelnemers aan de op 22 Juli a.s. aanvangende leiderscur sussen gaf zich direct een 5-tal ge gadigden op. Voor de Gemeenschaps- dagen te Leiden op 4 en 5 Augustus bleek ook belangstelling te bestaan, al is het vervoersprobleem niet zoo eenvoudig op te lossen. Op 5 Augus tus zal te Leiden o.m. een opvoering plaats vinden van 't beroemde open luchtspel van Wim Snitker: „Plant den Meiboom" onder regie van An- toon Sweers. Niets meer aan de orde zijnde, volgde sluiting, DEN HELDER F1NANTIEELE EN ECONOMISCHE MAATREGELEN Een van de meest besproken na- oorlpgsche onderwerpen is zeker wel de financieele politiek, die de re geering in de toekomst zal volgen. Het is een onderwerp, dat door de jongste maatregelen aan actualiteit nog heeft gewonnen. Ket zal dan ook Verloofd: JANNY BEEMSTERBOER DICK VAN DER WEL Middenweg B123 Middenweg A 96 Heerhugowaard, Zondag 15 Juli '45. JOHANNES PETRUS en MARIA WILHELMINA LOUWE hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Donderdag 2 Augustus 1945 des v.m. 10 uur< in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie te 't Zand. Den Helder, Vischstraat 92 Schagerbrug, Ruigeweg F 36 11 Juli 1945 Toekomstig adres: Jan in 't Veldstraat 91, Den Kelder. Hartelijk dank aan familie, buren, vrienden en kennissen voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij de terugkeer van onzen zoon ADRIE uit Duitschland. A. VAN EEKELEN Bakkerstr. 3, Den Oever, Wieringen PRIESTERFEEST Wie' helpt ons hét priesterfeest van onzen zoon op 22 Juli a.s. zoo feeste lijk mogelijk te maken. FAMILIE HEIJNIS Alkmaar, Stationsstraat 35. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank, mede namens de familie, voor de zeer vele blijken van be langstelling, bij ons huwelijk onder vonden. J. L. Vredenburg C. A. Vredenburg-van Berkum Alkmaar, St. Josephstraat 10. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan fam., kennissen en buren voor de belangstelling bij de terug komst van onzen zoon ADRIAAN uit Duitschland ondervonden. Fam ,P. de Goede en kinderen H.K. Waard Nrd., Juli 1945 mede hieraan te danken zijn, dat de op Maandagavond gehouden ver gadering van het comité, bestaande uit bestuursleden van de R.K'. vak- en standsorganisaties, zoo druk was bezocht. De heer de Haan uit Amers foort, die sprak over „de toekomstige financieele en economische maatre gelen" had een aandachtig en ge ïnteresseerd gehoor. Wanneer men bij het oplossen van sociale proble men rekening houdt met het streven van den mensch naar maatschappe lijke vervolmakingin de gemeen schap, wanneer er hechte samenwer king tot stand komt in de beürijfs- en vakgroepen, dan zijn de voor waarden voor het scheppen van een gezonde -na-oorlogsche periode aan wezig. Hiermede besloot de heer de Haan zijn inleiding, die getuigde van groote deskundigheid. Pastoor Harst en kapelaan Witte- man gaven blijk van hun belangstel ling. Speciaal Pastoor Harst werd aan het begin van den avond door den heer C. Ran een welkom toege roepen, bi/ zijn eerste kennismaking met het Katholieke vereenigingsle- ven. Ket werd met een hartelijk speechje beantwoord. Over 14 dagen zal kapelaan Witteman spreken over „de bedrijfsraden". Gevraagd: een R.K. winkelbediende. H. Leek. Levensmiddelenbedr., Obdam In welk net R. K. gezin kan opge nomen worden jongen of meisje? Kleine vergoeding wordt gaarne ge geven, ook voor kleeding. Br. no. 108 bur. van dit blad. R.K. pleegouders worden gezocht v. jongentje en/of meisje. Fin. vergoe- ding'mogelijk. Br. no. 109 bur. v. d. hl. Net dagmeisje voor heele of halve dagen gevraagd. Bierman, Willibror- dus-weg J 250, .Nw. Tuindorp, Heiloo. Gezocht plaats voor Leerling-Kleer maker, V/s j. in 't vak bij R.K. kleer maker, Intern, liefst rondom Alkmaar Br. no. 1259 bur. v. d. blad. Gevr. een flinke Kruideniersbediende liefst m. het vak op de hoogfe bij J. Schilder, Veenhulzenmid^nweg F 13, Heerhugowaard Noord. Lampekapnaaister en Leerling* gevraagd. Fa. Ton Bottemanne, Laat 182. Alkmaar. n Kleermakersknecht gevr. of halfwas bij H. C. Druiven, Anthoniusstr. 7. Bergen N.H. Gevr. Hulp i d. huish. of meisje v. d. e. n. en werkster v. één of 2 d. p. w. Mevr. Taapken, Bergen, Russen- weg 19. Gevr. R.K. Dienstbode v. d. of d. en n. Botman, Fnidsen 109, Alkmaar. Arbeider op kalkfabriek gezocht. Aanmelden: Stoel, Luttik Oudorp 2 te Alkmaar. Wij zoeken net. R.K. Meisje v. d. of d. en n. J. van Straaten, Boekhandel, Tuitjenhorn H 29. Heit Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar vraagt voor verschillende kantoren Mannelijke of vrouwelijke Typistes. Aanbiedingen dagelijks van 9—12 u. aan de afdeelingen Handels- en Kan toorpersoneel en aan de afdeeling Vrouwelijke Beroepen van het Gew. Arbeidsbureau. Terstond gevr. R.K. Huishoudster v. middelbare leeftijd bij J. Mul, Lage Hoekstraat, Nrd. Scharwoude. R.K.\ Kraamverzorgster wegens oor logstoestand geruimen tijd niet in staat geweest om te werken biedt aan. Br. no. 1251 bur. v. d. blad. R.K'. Jongeman zoekt net Kosthuis met huiselijk verkeer. Spoed. B'r. no. 1152 bur. v. d. blad. Een R.K. jongen van 18 j. vraagt net R.K. Kosthuis in omg. van de Vlot brug te Alkmaar. Adres W. Leek, Nieuwpdortslaan 48, Alkmaar. Te koop Burgerwoonhuis. Br. no. 1171 bur. v. d. blad. Te koop gevr. Jonge Duitsche Her dershond, 8 a 10 weken oud. A. J. Boersma, Westerweg 54, Llmmen. Te koop gevr. een Hond, moet goed kunnen rattenvangen. N. Konjng, Noordijk C 43, Ursem. Breimachine te koop. Wed. S. Koper B'akkummerstraat 41, Bakkum. ZUIVERINGSCOMMISSIE MARECHAUSSEE DEN HELDER Hiermede wordt ter algemeene ken nis gebracht, dat voor de zuivering van het personeel van de afdeeling Den Kelder van het Wapen der Kon. Mareqhaussée, een Commissie is be noemd, welke als volgt'is samenge steld 1. Voorzitteb de heer E. E. J. Volk- inaars te Den Helder; 2. Secretaris I. J. Schroevers te Schagen; 3. G. J.v. Leersum te Winkel; 4. D.' v. d. Vegt te A. Paulowna; 5. S. A. Veldman te Oosterland (Wieringen). Een ieder wordt opgeroepen, in het belang van den wederopbouw van het Vaderland, gerechtvaardigde klachten over de leden van het bo vengenoemde personeel naar voren te brengen. De klachten moeten behoorlijk ge motiveerd, schriftelijk en ondertee kend worden ingediend bij den Se cretaris der Commissie (Laan E 62 te Schagen) en wel uiterlijk vóór 25 Juli 1945. Het adres van den aanklager moet bij de aanklacht worden vermeld. Klachten, welke na den daartoe ge stelden datum worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling ge nomen worden. Aangeklaagde, aanklager en getuigen kunnen door de Cbmmissie woi-den gehoord. Bij weigering om te ver schijnen, kan door mij op voorstel van de Commissie verschijningsplicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in het district Den Helder, Kapt. ter 'Zee, H. J. BUENINCK ZUIVERINGSCOMMISSIE POLITIECORPS DEN HELDER Hiermede wordt ter algemeene ken nis gebracht, dat voor de zuivering van het politiecorps te - Den Helder een commissie is benoemd, welke als volgt is samengesteld: 1. Voorzitter de heer G. J. van Leer sum te Winkel; 2. Secretaris H. Taekema, Den Heider; 3. K. Reijnink, Den Helder; 4. A. Abbenes, Den Kelder; 5. J. Bakker, Den Helder. Een ieder wordt opgeroepen, in het belang van den wederopbouw van het Vaderland, gerechtvaardigd^ klachten over de ledën van het bo vengenoemde personeel naar voren te brengen. De klachten moeten behoorlijk ge motiveerd, schriftelijk en ondertee kend worden ingediend bij den Se cretaris der Commissie (Violenstr. 14 ten Den Helder) en wel uiterlijk vóór 25 Juli 1945. Het adres van den aanklager moet bij de aanklacht worden vermeld. Klachten, welke na den daartoe ge stelden datum tvorden ingediend, kunnen niet meer in behandeling ge nomen wordeji. Aangeklaagde, aanklager en getuigen kunnen door de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te ver schijnen, kan door mij op voorstel van de Commissie verscfiijningsplicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in het district Den Helder, Kapt. ter Zee, H. J. BUENINCK HEERHUGOWAARD.— Tot de Ne derlanders, die zich volgens het Ne- derlandsch gezantschap in Moskou, in Rusland bevinden, behoort ook Simon Rijkus, geb. 12-ll-'20, uit Heerhugo waard. /TUITJENHORN Opbrengst col lecte. De onder de H.H. Missen ge houden collecte ten bate van de Bis schoppelijke Hulpactie bracht i 2015 op? 'T VELD Na vijf jaar noodge dwongen op non-actief te zijn ge weest, is de K.J.M.V. heropgericht. Op de onlangs gehouden bijeenkomst bestond er voor de jongeren gelegen heid zich als lid te laten Inschrijven. De Moderator Kapelaan Geraets zet te in een interessante lezing uiteen de taak van den katholieken jonge man in het maatschappelijk leven, ieder in zijn eigen beroep, aan het slot waarvan hij allen opriep om trouw te blijven aan de bekende leuze „man van karakter, man van de claad", en ook vooral niet te ver geten, dat het goede voorbeeld de beste reclame is. Met grooten ijver zal worden gewerkt om de vereenl- ging weer zoo spoedig mogelijk te brengen op het peil van ontplooiing, welke haar eigen was, toen haar ac tie werd verboden. Naar vernomen wordt, zal onze Eerw. heer Kapelaan R. W. M. Geraets onze parochie gaan verlaten, in verband met zijn benoe ming als zoodanig voor een parochie te 's-Gravenhage. EREEZAND Bonte avond Zon dag 15 Juli a.s. zal door de Gemeng de tooneelvereeniging Anna -Paulow- na-Breezand een „Elk wat wils" pro gramma worden verzorgd in de zaal van den heer C. Vader te Breezand. 's Avonds om half acht precies be gint de pret en volgens insiders be looft het een knal-avond te worden. Verzuimt dezen avond dus niet en bespreekt tijdig uw plaatsen, om een avond van echte jolijt mee te maken. 'T ZAND R.K. Korfbalclub. Zon dag 8 Juli j.l, vierde de Korfbalclub Jong Leven haar 12'/2-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wérden korf balwedstrijden gespeeld, n.l. Jong Leven I—Vliegensvlug I 14; Jong Leven 2Zwaluwen I 30; Jong Le ven 3—Zwaluwen 3 1—2. Het waren alle spanneiyle wedstrijden, 't Was jammer dat er bij Jong Leven I twee uitvallers waren. Direct gevraagd: een nette huishoud ster, tusschen 30—40 jaar, op klein boerderijtje bij" man alleen. Adres: Jac. Lont, Wieringen, Stroeierweg 2. Te koop of te huur gevr.: goed be klante Bakkerij, gemengd bedrijf. A. J. Boersma, Westerweg 54, Limmen. Te koop gevr. een jong Hondje. J. de Vries, Luttik Oudorp 74, Alkmaar. Te koop: 10-deelig Konijnenhok met 10 jonge konijnen. Rozenstraat 34, Alkmaar. Te koop gevr. een goed Radiotoestel. Br. met prijs onder no. 1179 bur. van dit blad. Te koop_: 15000 Mangel wortelplanten C. Stoop. Rijpje B 299, St. Maarten. Te koop een baan Reuze bloemkool- .planten. J. Veldman Cz., 't Veld 338, Oude Niedorp. Te koop gevraagd: in het geheel of gedeelten 60.000 preiplanten. Br. met prijsopgave en soort aan C. N. Eeken Gz„ Hasselaarsweg B 224, H.H.Waard Noord. Ruilen: Prima 28 x 2 banden voor 28 x Vfs banden. Jb. B'oode, Kievit- str. 9, Alkmaar. Schoenenruil: zeer *goede vooröorl. damessch. z.g.a.n. m. 36-37 te rullen voor goede kw. heerenschoenen mt. 42-43. De Spar, Nieuwe Sloot 127 te Alkmaar. Te i%il aangeb. Kinderledikantje met box voor haardfauteuil of damesf. Br. onder no. 1194 bur. v. d. blad. In ruil aangeb. nieuwe Heerensch. m. 46 tegen 48. M. Zandbergen, Rijks straatweg 134, Limmen. In ruil aangeb. Nieuwe damessch. m. 39 in ruil voor m. 42. Westerweg 72, Limmen. In ruil aangeb. zwarte lage heeren- sehoenen in pr. st. m. 44 tegen electr. strijkijzer. P. J. Gildemeijer, Hon- denweg G 67, Eeerhugowaard Zuid. Ruilen: H. sch. m. 42 v. j. mt. 38; d. sch. m. 40-41 v. d. sch. m.38; d. sch. m. 39 v. m. sch. m. 3?. A. Dek ker, Keizerstraat 32, Alkmaar. Ter ruiling aangeb. i.g.st.z. Voetbal schoenen m. 43-44 tegen m. 45-46, tevens 1 paar nog niet gebr. jon genssportkousen m. 7 tegen dames kousen" iïi. 10. H. Spaans, Holleweg G 170. Heiloo. Ruilen: 1 p. heerensch. m. 42 voor een paar damessch. m. 37/of kindev- sch. ,m. 21. Wildenburg, I^anonkelstr. 39, Alkmaar. Te ruilen: prima electr. motor voor waschmaeh. van 150 volt tegen een v. 220 volt bij A. Schuit, Voorstraat, Egmond aan Zee. Weggeloopen: klein zwari hondje, heeft bruine vlekjes aan het kopje en een blauw halsbandje. Gaarne terug te bez. bij C. Smit, Westgracht 85, Den Helder. Boeken te koop gevraagd. Boekenbeurs. Nieuwesloot 103 Alkmaar Wie heeft voor een aannemeling een paar witte schoenen te huur mt. 39 tegen vergoeding. Slijkerman, _JZij~ dam 5, Alkmaar. Ruilen: Schoenen 42 en 43 voor jon gensschoenen 33 en 39. Th. Sinnige, Koogzijde E 108, Schagen. Te koop gevraagd: een partijtje broeiramen. Deutekom's Bloemen- en Plantenkweekerij, Noord, Schagen. STEDELIJKE MUZIEKTUIN ALKMAAR Zondag 15 Juli 's morgens 6 uur H. MIS en 's middags 4 uur Plech tig LOF. Gelegenheid tot rijwielstalling en koffiedrinken. DANSEN lederen Zondagmiddag en -avond THE BLUE RAMBLING SERENADERS CAFé H1LBRAND BERGEN COÖP. BOERENLEENBANK ZIJDEWIND Voor de inlevering van bankbiljetten groot f 100.-, wordt zitting gehouden voorm. van 912 uur en des namid dags van 15 uur. Vrijdag 13 Juli a.s. is de laatste dag. Kassier F. C. JONG SLUIT VRIENDSCHAP MET UW VOETEN.... Vroeger voelde U de voeten riiet; U kon loopen en staan, zooveel als het U lustte. En nuOei Wees eens eerlijk. Is het niet een klein beetje eigen schuld? Om dat ge ze niet voélde, liet de verzorging wel wat'te wenschen over. Komaan, begin er aanstonds mee. Ga haar Wydeman in de Magda- lenenstraat en het komt weer in orde. Pijnlooze behandeling dagelijks Van 912 en 26 uur. voetverzorging NACDALSNENSTRI6 TEL 2447 P. A. VERVER JR. Privé lessen: Piano Orgel Theorie Voorloopig adres te Schagen: Nw. Laagzijde B 91. Voor Anna Paulowna en Omstr. Stationsweg 14. Alkmaar Hoorn De voorgeschreven inlevering van de bank biljetten van F. ioo.toont wederom de wenschelijkheid, van deponeering van Uw tijdelijk niet benoodigde kasgelden bij een soliede bankinstelling. Opent daarom, indien U dit nog niet deed, een bankrekening. Over het tegoed kunt U dagelijks zonder voorafgaande opzegging be schikken. Inlichtingen worden gaarne verstrekt.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2