Medisch contact en Ziekenfonds Herrijzing Dameskapsalon HOOGEWEBF Wassclieiij en ¥erxrerij S. KROM N.IZ, Drie bestuursleden van A. A Het Algemeen afdeelingszieken- fonds Alkmaar en Omstreken had destijds een bestuur, samengesteld uit drie vertegenwoordigers uit me dische kringen, drie uit apothekers kringen en drie uit de kringen der vertegenwoordigers der verzekerden; een en ander in overeenstemming met de besluiten van de Ned. Mij tot bevordering der Geneeskunst, van de Neö. Mij tot bveordering der Pharmacie en van het A.A.Z.A. De bes tuur sl ed en - verzekerd en werd en als bestuurslid aangewezen door een vergadering van vertegenwoordigers der verzekerden. Ongeveer drie jaar geleden verlieten de vier dokters- bestuursleden; (de apothekers had den een hunner plaatsen aan de me dici-deelnemers afgestaan) het be stuur. Een der apothekers-bestuurs leden, de heer Schouten, verliet zgn. „om gezondsheidsreden" eveneens het bestuur, terwijl na enkele maan den het laatste apothekers bestuurs lid, de heer Hartong van Ark, we gens vergevorderden leeftijd be dankte. De houding van deze afge treden bestuursleden is niet door alle doktoren goedgekeurd, omdat zij als medicuè en apotheker wèl aan het fonds verbonden bleven en ook maandelijks het niet-onbeteekenende salaris bleven toucheeren. Tijdelijk namen een specialist en een buiten- arts zitting in het bestuur, doch na enkele maanden bedankten ook deze, omdat zij zich niet gedragen voelden Öoor de oveiige medici-deelnemers. De drie bestuursleden die namens de verzekerden zitting hadden, werden van het bedanken der overige be stuursleden schriftelijk op de hoog te gesteld, zonder dat in dit schrij ven evenwel de motieven eenoemd werden van dit bedanken. T>eze drie vertegenwoordigers van de bijna 300.000 verzekerden waren van mee ning, dat zij. in het belang van de menschen die zij vertegenwoordig den, als bestuursleden moesten aan blijven, hetgeen zij ook deden. Deze bestuursleden waren de heeren P. Willems, Anna-Paulowna, P. Hart, Koedijk en T. Bonsema Alkmaar. Pr - aatste was secretaris-penning meester en op hem rustte practisch c.t ^eheele verantwoording van den gang van zaken. De finaneieele trans acties van het fonds loopen jaar lijks in de hr iderdduizenden als men nagaat, dat de doktoren jaarlijks sa larissen toucheeren van tien tot vijf tienduizend gulden, ja. in één geval zelfs van f 25.500. Ook al waren de vertegenwoordigers der doktoren uit het bestuur getreden, dit was voor de doktoren-deelnemers geen aanlei ding om al die jaren maandelijks hun salarissen -niet in ontvangst te ne men. De drie bestuursleden, die aan gebleven waren, hielden normaal de jaarvergaderingen, waartoe ook de doktoren als voorheen uitgenoodigd werden. Men zou zöo zeggen, dat de ze bestuursleden en niet het minst de heer Bonsema, die nagenoeg al leen het werk verzette grooten dank verdienen voor de wijze, waar op zij de belangen van de doktoren- deelnemers en de verzekerden heb - ben gediend. In plaats van een dank schrijven ontvingen zij echter op 6 Mei j.l. er scheen groote haast bij te 2ijn een schrijven, waarin hun werd medegedeeld, dat het Medisch Contact de zaken van het Fonds had overgenomen en dat de heeren Wil- lemse, Hart en Bonsema als be stuursleden voorloopig werden ge schorst en den toegang tot de ge bouwen van het fonds hen in hun hoedanigheid van bestuurslid was ontzegd. Aan alle doktoren, apothe kers, specialisten en tandartsen (wel ke laatsten niet eens deelnemers van het Fonds waren), alsook aan het personeel werd een afschrift van dit schrijven gezonden, dat o.m. onder teekend was door de doktoren Sluij- mer en Hoogenboom. Intusschen zijn tien weken ver- loopen en de voorloopig geschorste bestuursleden hebben nog niets na ders vernomen. Maar, vragen wij ons af, is het Medisch Contact Tmrbij niet in de bevoegdheden getreden van den Mi litairen Commissarirs. die alleen de bevoegdheid tot schorsing heeft en waarom vooral ls niet de reden ver meld, waarom deze heeren meenen hun drie medebestuursleden, die door de vertegenwoordigers der ver .Z.A. geschorst. Waarom? zekerden in het bestuur van het Fonds zijn aangewezen, te moeten schorsen? In bedoeld schrijven werd ook nog medegedeeld, dat de zaken voorloopig beheerd zouden worden door het Medisch Contact en dat t. z. t. een nieuw bestuur zou worden gekozen, volgens het bestaande re glement. Waaraan ontleent het Me disch Contact ae bevoegdheid het bestuur van het Fonds in handen te nemen? Voor de capitulatie was het beheer in handen van- de Ver. van Ziekenfondsartsen die momenteel in liquidatie is bij de Commissie voor Rechtsherstel en Beheer. Zoo lang deze liquidatie nog geen feit is, is de Mij tot bevordering der Ge neeskunst of het Medisch Contact nog geen eigenaar van het Fonds. Of heeft bedoelde Commissie het Me disch Contact te Alkmaar aangewe zen als de nieuwe bewindvoerders? Naar de meening van de juridische afdeeling van het Staatstoezicht op het Ziekenfondswezen, ressorteerend onder het Departement voor Sociale Zaken, heeft het Medisch Contact niet de bevoegdheid zich op te wer pen als bestuur van het A.A.Z.A., noch om bestuursleden van 't Fonds te schorsen, die als bestuursleden werden gekozen in een democrati- schen tijd en volgens een democra tisch reglement. Veel eerder hadden de drie aan gebleven bestuursleden o.i. het recht de afgetreden bestuursleden den toegang tot de gebouwen van het A.A.Z.A. te ontzeggen. Het is be grijpelijk* dat deze gang van zaken, al is het nog niet algemeen bekend, groote ontstemming heeft gewekt in de kringen der verzekerden. Reeds tien weken duurt deze toestand al, zooals wij zeiden; de schorsing van den heer Bonsema c.s. is nimmer ge volgd door* een schorsing door den Militairen Commissaris. Het wordt o.i. tijd. dat aan dezen onhoudbaren toestand snel een einde gemaakt wordt. Fr. O, (Om technische redenen kon dit artikel Zaterdag niet geplaatst wor den. Red.). ARME KLEINE Vrijdagmorgen is de bijna 2-jarige Th. A. Visser uit de Leeuwenbekstr. spelend te water geraakt en verdrong ken. De moeder miste het ventje reeds ongeveer een uur en na ern stig zoeken vond' zij haar kind in het water van de Nic. Beetskade bij den Krusemar? van Eltenweg. Een poli- tie-ambtenaar en een verpleegster die toevallig ter plaatse waren pas ten kunstmatige ademhaling toe, het geen helaas niet mocht baten. Ook de hulp van Dr. Dijkhuizen, die het zuurstofapparaat toepaste, vermocht niet de levensgeesten weer op te wekken. Bond van oud-politieke gevangenen en gijzelaars. Deze bond heeft aan alle Nederlandsche oud-politieke ge vangenen en gijzelaars een oproep gericht, waarin wordt medegedeeld, dat tusschen de celmuren in het zgn. Oranjehotel te Schevenihgen in Ja nuari 1943 een klein comité tot stand is gekomen, dat zich ten doel7 stelde, direct na de bevrijding een bond op te richten, waarbij zich alle politieke gevangenen en gijzelaars kunnen aansluiten. Van het secretariaat ont ving de heer R. v. Helden, Lyceum straat alhier, het verzoek, in Alk maar een afdeeling van den bond te vormen. De heer van Helden heeft zich verstaan met den heer N. Sluy- ter, Nassaulaan 12 alhier, die zich be reid heeft verklaard, het voorloopig secretariaat op zich te nemen. Geslaagd. Op het Woensdag te Amsterdam gehoucen examen voor apothekers-assistenten slaagden mej. Vera Henneman te Alkmaar en mej. M. Scheene te Noord-Scharwoude. HET H. MIRAKEL IN DANKBAAR HEID HERDACHT (Vervolg van pag. 1) Nadat onze stad Sacramentsstad is geworden, zijn wij bevoorrecht; dat brengt voor ons dè plicht mee, een voorbeeld te zijn van Eucharistisch leven. De devotie tot het H. Bloed is in onze stad r.iet groot genoeg. In grooter getale dienen wij de we- kelijksche plechtigheid ter eere van het H. Bloed te vieren en onze kracht te zoeken in de H. Communie, het H. Misoffer en de viering der Eucharistische dagen. Voor onze een heid behoeven wij ook de krachtbron der Eucharistie. Onder de H. Mis naderden alle deelnemers, ruim 40D0 in getal tot de H. Tafel, terwijl het zangkoor eenige Eucharistische gezangen ter.' gehoore bracht. Dank zij een goede organisatie, had de plechtigheid in den muziek- tuin een ordelijk verloop, zij werd besloten met het gézamenlijk zingen van „Aai.' U o Koning der Eeuwen". Ook de Katholieke jeugd was één. De verblijdende manifestatie van eenheid door de katholieke mannen van Alkmaar en omgeving, 's mor gens te aanschouwen gegeven bleef de Kath. jeugd van Alkmaar niet achter. Vanuit elke parochie trok 's mid dags 'n bonte groep van jongens en meisjes op, om zich bij de Heilooër- brug tot een lange stoet te vereeni gen, die met vaandels en banieren en met muziek' van „St. Caecilia" naar de muziektuin trok, waar reeds vele ouderen zich hadden verzameld. Het plechtig danklof werd gecele breerd door den Zeereerw. Pater A. Oorsprong, Pastoor van de St. Domi- nicus parochie met der? Weleerw. Pa ter B. Troosten als Diaken en Kape laan J. de Wit als Subdiaken. De verkenners fungeerden als eere- wacht. terwijl aan weerskanten var.' de Altaarnis de vlaggen en vaandels van de m. en vr. jeugdbeweging een kleurige decoratie vormden. Na het gezamenlijk gezongen Adoro Te, voerde het Mannenkoor onder leiding van Joh. Kuiper de meerstemmige en Greg, lofgezangen uit. De Hoog- eerw. Deken J. Th. Jacobs hield een predikatie waarvan de dankbaarheid jegens God het hoofdmotief was. De laatste 5 jaar, aldus spr., heeft de jeugd veel gemist dat aangenaam en noodig was. Toen was het niet mogelijk de ze dag zoo luisterrijk en in vrijheid te vieren. Toen mocht God niet in het openbaar geëerd worden, maar alleen hij die zich noemde de door de Voorzienigheid gezondene. Wij stemden niet in met dat koor van- verheerlijking van een sterfelijk mensch. WEÈLFARE - SPELEVAREN Geheel in navolging van hun Arn- sternamsche vriendjes hebben thans ook enkele Alkmaarsche knapen be sloten zich te voorzien van een soort kano. Was voor den oorlog zoo'n vaartuig een lüxe, nu valt aan het koopen of bouwen van een éénmans- boot door gebrek aan hout, heele- maal niet meer te denken. Het zit den Nederlandschen jongens in het bloed, zich vertrouwd te maken met het water. En dat is in ons waterrijk vaderland alleen maar te prijzen. Of zij het nu naar eigen vinding of vol gens een krantenfoto hebben klaar gespeeld, dat doet er niet,toe, maar dat de jongens een vlot maken van leege biscuitblikken, getuigt van helderen geest en ondernemingslust. Een aantal van deze blikken wordt met ijzerdraad, gestoken door gaten boven de „waterlijn", bij elkaar ge houden. Een plank als „dek" en het vaartuig is gereed. Een stok met een d'eksel van een blik dient als peddel. Langzaam bewegen zich deze vlotten door de Alkmaarsche singels. Op de ziikanten staat even dikwijls het woord „Wellfare" als er blikken aan de buitenzijde van het vlot zitten. Wie beweren wil, dat er met deze dingen niet gevaren kan worden, vergist zich in onze jeugd, want de jongens zijn vast van meening, dat de woorden „Wellfare" aan stuur- en bakboord niet anders beteekenen dan dat er wèl mee gevaren kan worden. Wij hopen echter, dat de volwasse nen erop zullen toezien, dat de jon gens zwemmen kunnen, alvorens zich aan dezen vorm van watersport te gaan wijden. God is gevoelig voor dankbaar heid, zooals ook wij. Wij danken Hem omdat wij gespaard zijn en getuigen mogen zijn van den nieuwen tijd. Wij danken Hem voor het heilig wonder van Alk maar. Wij danken Kern dat Hij onze geëerbiedigde Koningin en haar regeering de vrijheid en de kracht heeft ^geschonken or.s volk te blijven regeeren.» Wij danken Hem dat Hij onze Bisschoppen zoo krachtige energie en onweer staanbare leiding heeft gegeven, die or.s waarschuwde tegen de leer van den vijand, die de satan zelfs was. de vriend van alle leu- gentaal. Wij danken God, dat Hij tot ons gesproken heeft door Zijn Kerk, dat Hij ons het vertrouwen in fle menschen niet heeft doen verlie zen. Dat Hij ons bevrijders zond, al brachten die ons ook wel wat wij niet gevraagd' hadden. Wij danken Kern dat Hij uit ons midden zoovele manr.en en vrouwen deed opstaan in taai verzet en bidden dat Hij de ge vallen strijders de eeuwige rust mo ge geven als loon voor hun offer. Onze dank uiten wij niet alleen ln woord maar ook in ons dagelijksch leven door de daad, zooals ons in de Bisschopsbrief van dezen Zondag werd voorgehouden. Spr. wekte de jeugd voorts op dë herkregen vrij heid niet te misbruiken en zich een heilzame zelfbeperking op te leggen bij het zoeken r.aar amusement zulks in ^jgnkbare volgzaamheid aan de ouders. Weest trouwe leden, aldus spr., van Uw Maria Congregatie en van onze eigen R. K. Jeugdorganisa ties die een opvoeding waarborgen? volgens de beginselen van de geopen baarde waarheden, die U vormt tot waardige mannen en vrouwen van de toekomstige maatschappij. Dan werd gezamenlijk gezongen 't Sacramentslied en zong het mannen koor met daverend enthousiasme het Domme - Salvam Fac Reginam Nos- tram waarna met begeleiding v. „St. Caecilia" door de ongeveer 4000 aan wezigen, tot sluiing van den middag het Wilhelmus werd gezongen. Mét „St. Caecilia" voorop maakte de jeugd' tenslotte met vaandels en vlaggen een rondgang door de stad. Heden overleed, na tijdig voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw JACOLIENA MORSCH Geboren Bielars in den ouderdom van 55 jaar. H. J. Morsch Ch. Kaal-Morsch C. Kaal cn Kinderen A. Morsch en Verloofde Cl. Morsch Alkmaar, 13 Juli 1945 St. Jacobstraat 2a De gezongen H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Dinsdag 17 Juli a s des morgens te 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Laurentius, waarna te ir uur be grafenis vanuit de Kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara aldaar. Bij het drama op de Woestehoeve te Apeldoorn, op 8 Maart 1945, 1S °°k onzen lieven zoon, broeder en verloofde ABRAHAM DU BOIS Jur. cand. ie Luitenant Special Air Service zonder een weet zien sedert 30 April 1940, het leven ontnomen. Hij bereikte den leeftijd van 2 8 jaar. Konmgin en Vaderland bleef hij getrouw tot in den dood. HE1LOO, post Alkmaar, Regulierslaan 2 li Juli 1945. A. du Bois S. C. du Bois-de Vuijst J. du Bois Annemarie Gré Middeibeek De begrafenis heeft voorloopig plaats ge vonden te Apeldoorn. De begrafenis met militaire eer zat geschieden te Ede, op 25 juli a.s. des voormiddags 11 uur. Liever geen bezoek Hiermeae betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze lieve vrouw en pleegmoeder AGNES MELTEN. Uit"aller naam: A. Schoen N. Laagzijde B 56, Schagen. Gevraagd: aankomend kantoorbediende, ir? staat om diverse administratieve werkzaamheden te verrichten. Goed handschrift vereisCJlrt, terwijl M.U. L.O diploma tot aanbeveling strekt. Indiensttreding *zoo mogelijk 1 Aug '45. Sollicitatiebrieven worden inge wacht ten kantore der N.V. W. HOC- j GENSTRAATEN Co.. Alkmaar. Geen persoonlijk bezoek. Gevraagd :net R.K. meisje, van 8.30 13.30, m. 's morgens en 's middags kost. N. Groothuizen, Ber.edenw«g 136a, St. Pancras. Gevraagd per 1 Aug. R.K. meisje, v. dag en nacht Mevr. Smit, Zeeweg 73 Heiloo. Gevraagd, een nette werkster voor 1 of 2 dagen in de week. Mevr. Brom mer, Beemsterlaan 11. Bergen NJS. Apothekers- assistente zoekt tegen 1 September een zït-slaapkamer met volledig pen'sion in Alkmaar. Br. ivo. 1375 bur. van dit blad. Net R.K L.imburgsch meisje, 21 j., zoekt leuke vriendin. Br. nr. 1374 bur. van dit blad. Net meisje gevraagd voor heele of halve dagen (of 2 dagen p. week) H. J. Kloes. Heerer.weg 201. Egmond Binnen. Gevraagd tegen T>egin Sept. een nette R.K. verpleegster. Mevr. Nagengast, v. Everdingestraat 3, Alkmaar. Honlg's Artikelen kotpen weer terug; straks weer in de vöór- oorlogsche kwaliteit een welkom bericht voor vele, vele huisvrouwen1 In ruil aangeboden een z.g.a.n. kof- fergramofoon m. automat, uitschake ling en platenkoffer met 35 nw. pla ten voor een fiets op goede banden. J. Roosendaal, Kruisweg 24, Berger?. Ruilen: een paar kinderschoentjes mt. 18-19 tegen damesschoenen m. 39 en een wandelwagentje tegen kir?- derwagen. J. Noort. v. Borselenlaan 7, Bergen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiinii In goeder? staat 2ijnd' MOTORRIJWIEL te koop gevraagd. Br. no. 1365 bur. van dit blad. Te koop: 6 beste biggen. C. Weel, Berkmeer. Heerhugowaard. Zeilboot te huur gevraagd tot 1 Sep tember: event, voor een kortere pe riode. Br. m. opgave van prijs, type boot enz. onder nr. 1364 bur. v. d. bl. Veehouöersbedrijf te huur gevraagd. 15—30 K.A. Br. no. 1393 bur. v. d. bl. Akkerbouwbedrijf te huur gevraagd of inundatieland, dat geschikt is voor akkerbouw. 1530 K.A Br. no. 1392 bur. van dit blad. Te huur gevraagd' in centrum van de stad: vier kantoorlokalen, door groot accountantskantoor. Br. no. 1387 bur. van dit blad. Rullen. Wie kan ruilen meisjesschoe- nen maat 38. voor maat 39-40! S. A. Ki.uiver, v. Beierenstr. C*40 Schagen Wij hebben weer Aalsmeersche POTPLANTEN. Ook steeds in voorraad versche snij bloemen. G. v. d. PARK. Breezand'. De Ned. Verz. Mij. „St. Willibrordus" gevestigd te Utrecht, roept sollici tanten op voor de vacante betrek- kir.g van ADJ. INSPECTEUR. Voor goede krachten gunstige voor uitzichten. Br. no. 1369 bur. v. d. bl. PETROLEUM uit voorraad leverbaar. Beleefd aanbevelend G v. d. PARK - BREEZAND KOSTELOOZE INENTING De Burgemeester der gemeente SCHAGEN maakt bekend', dat op Dinsdag 17 Juïi a.s., des voorm. van 11llVz u. voor kinderen niet ouder dSn 2 jaar (en niet verkouden) de gelegenheid zal zijn opengesteld to,t kostelooze inenting of herinenting tegen pok ken, welke zal plaats hebben in het consultatiebureau te Schagen. Schagen, 11 Juli 1945. De wnd. Burgemeester voorn,, (uitoefenende de bevoegdh. v. Burgemeester en Wethouders) Mr. Dr. J. A. E. Buiskool De Gemeente-Secretaris K. K'. Holtrop HEDEN STAMSLABOONEN dubbele zonder draad, aangekregen. Verkrijgbaar in iedere hoeveelheid. GEBR. BAKKER, Noord-Scharwoude Zaadhandel Tel. K 2260 - 381 Vanaf heden wprden door ons weer Foto-opnamen gemaakt. Spe ciaal kinder- en familie-opnamen in/eigen omgeving. Laat van uw huwelijk door ons een -arie foto's maken. Adr. Schoen en Zoon, Fotografen, Bergen N.H. Evacua tieadres, Vrouwenstr. 17, Alkmaar Gevraagd: nette kappersbediende v. heeren- of damessalon; hoog loon en veel verval. En een leerling-kapster. Jac. Bijwaard, dames, en heeren kapper, Zevenhuizerlaan L 59, Keiloo Verloren: Zilveren Rozenkrans, gaande van Wollebrandstr. naar Ka- naalweg Heiloo. Teg. bel. terug te bez. bij G. Vader. Kanaalweg 98 te Heiloo. Het Acroui.tantskantoor D. J. WOL- DENDORP, Oudegracht 198. Alkma&r is heden weer aangesloten hij het telefoonnetonder j$o. 2295. Modem Êruidstoilet te koop geVr. Br. i?o. 1382 bur. van dit blad, Alkm. In welk net R. K. gezin kan opge nomen worden jongen of meisje? Kleine vergoeding wordt gaarne ge geven, ook voor kleeding. Br. no. 198 bur, van dit blad. R.K. pleegouders worden gezocht v. jongentje en/of meisje. Fin. vergoe ding mogelijk. Br. no. 109 bur. v. d. bl. GAAT U TROUWEN? Wij hebben voor u fraaie Colb. en Jac. Cost., bruidsjaponnen en sluier te huur. Cond. billijk. Aanb. IJ. Bïeeker, Baansingel 22A, Alkmaar. is vanaf WOENSDAG 11 Juli WEDER GEOPEND voor PERMANENTEN. Besproken Permanents krijgen persoonlijk bericht. Wij zullen trachten een ieder zoo spoedig mogelijk te helpen. DAMESKAPSAl ON HOOGEWERF URSEM Terstond gevraagd een R.K. bakkers knecht, bekend m. brood en ban ketbakkerij. W. J. Wester, Kalver- dijk, Harenkarspel. Aardappelrooiers gevraagd. W. Komen Jz.. Anna-Paulowna, bij het station. Gevraagd: R.K. huishoudster.' Bakker, Nieuwpoortslaan 73. Alkmaar Ruilen: 1 pr. z.g.a.n. dames zomer schoenen mt. 37 voor jongenssch, m. 41. Adres: Rijksstraatweg K 94, 't Zand N.H. Wie is genegen te ruilen: 1 pr. wijn- roode Swiftschoenen z.g.an. mt. 40, voor sportschoenen mt. 40? Br. aan agent N.N.H. Dagbl., Breezand' N.H. In ruil aangeboden een tweelinp«a- gen voor een ir? g. st. z. kinderwagen. Adres Post, Narcisstr. 58, Den Helder Wie ruilt ken modern zwart Colb. cost, met gestr. pant, tegen best vloerkleed? Br. no. 1383 bur. v. d. bl. Mevr. Zee, Koepoortsweg 4, Hoorn, vraagt een Dagmeisje. TELEFOON «041 O lijnen) Wij staan weer voor U Klaar Heden is begonnen de stadwasschenop fe halen. Heiloo-Bergen komen einde der week of begin der daarop volgende week aan de beurt. Wij verzoeken U de wasch alvasf klaar fe zeffen, opdat de expeditie met ons beperkt transportmateriaal zoo snel mogelijk kan geschieden. Ook voor de chemische reiniging worden in beperkte mate goederen aangenomen (nog geen verfgoed) Nadere inlichtingen aan or.s filiaal Langesfraaf of kanfoor der fabriek

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2