NI JONKER S BAKKERIJ NIEi LandbouwtuigpaarcLfokkerij GROOT KERKCONCERT MANN. OF VROUW. BEDIENDE van Coi in Bel geen Mannenkoor Orpheus 5 LAAN, Dames- en Heerenkapper GOORNE gem. Berkhout leeft iSlcid en Omireh ALKMAAR EERSTE PLECHTIGE H. MIS Drie jaar geleden ontving onze plaatsgenoot, de W.E. Pater Gaston Heijnis A.A. uit de hancen van Z H. Exc. Mgr. Neveu. in de kapel va» de Eerw. Paters Assumptionisten te Lormoy-Parijs de H. Priesterwijding. Na langdurige afwezigheid genoot hij gisteren het voorrecht In de pa rochiekerk van den K'. Dominicus zijn Eerste Plechtige H. Mis te mo gen opdragen. Aan den vooravond om 4 uur arriveerde de Neomist in een rijtuig, waarin ook zijn ouders plaats hadden genomen, in de ver sierde Stationstraat, waar hij werd verwelkomd' door een uit de bewo ners gevormde feestcommissie; na mens de straatbewoners heette de heer Heertjes der.' Neomist van harte "welkom, zijn vreugde erover uitend, dat al de zes zoons van het echtpaar Heijnis, na de vele moeilijkheden van de laatste vijf jaar op dezen feestdag weer vereenigd mogen zijn. Nadat de jonge priester in cie ouderlijke woning, waarvoor een eerepoort was aangebracht, zijn ouders en verdere familieleden zijn eersten priesterzegen gaf. sprak hij voor zijn woning een woord van dank tot de buren voor ae hartelijke ont vangst waarna alle aanwezigen kniel den voor het ontvangen van den priesterlijken zegen. Des avonds bracht St. Caecilia den Neomist een serenade. Gistermorgen droeg Pater Gaston Heijnis in de St. Dominicuskerk zijn eerste Plechtige H. Mis op met as sistentie van zijn confraters Rudol- phus Veerman A.A. als aiaken, Fr. Heijnis A.A. (zijr. broer) als subdia ken en de Z.E. Pater A. A. Oor- sprnog O.P., Pastoor der parochie, als presbyter assister.s; de confra ters Assumptionisten fr. Erwin But ter en C. v. d'. Kamer fungeerden resp. als ceremor.iarius en thurifera- rius. Het Priesterkoor was smaakvol versierd. Voorafgegaan door een rij van bloemendragende bruidjes en de assisteerende geestelijkheid trad de neomist het kerkgebouw binnen, ter wijl het zangkoor o.l.v. Joh. Kuiper het Veni Creator van Fr. Epping ter. gehoore bracht. Het zangkoor zong. met orgelbegeleiding van Joh. van Langen, heel verdienstelijk de Missa In honorem Sancti Ecuardi van L, Refice. Pater J. Berendsen O.P. hield een feestpredikatie over de beteeke- nis van den priester voor kerk en geloovigen als bemiddelaar tusschen menschdom en God. Spr. wekte de parochianen op, om veel voor de priesters en roepingen te bidden en <le priesterzonen der parochie gees telijk te adopteeren. Spr. besloot met woorden van gelukwensch tot den neomist er.' zijn familie. Een indrukwekkend moment was het. toen de gelukkige ouders en verdere familieleden uit de handen van den nieuwen priester de H Com munie ontvingen. Na de H. Mis zong he zangkoor Jubilate van Theo Al Smit. Tijdens de receptie op de pas torie kwamen velen den neomist en zijr. familie gelukwenschen. Des avonds om zeven uur celebreerde Pater Gastor. met dezelfde assisten tie als des morgens een plechtig Lof, waaronder hij een woord van dank brach aan Pastoor en Parochie voor de groote belangstelling. Na het lof voerde het Zangkoor voor de eerste maal op voortreffelij ke wijze de nieuwe Priester-cantate var.' Jan Nieland uit. CONCERT „ORPHEUS" Dinsdag 24 Juli a.s. geeft het be kende mannenkoor Orpheus, na on derbreking van 3 jaar weer een cor.1- cert. Dit concert wordt gegeven ten bate van Ned. Volksherstel en be - looft weer een avond van ii.tens kunstgër.ot te worden, daar het koor, dat gegroeid is tot 140 zangers onder eminente leiding var.- haar di recteur Karei Böhne. een 8-tal zeer mooie nummers ten gehooTe zal brengen. Verder zal er eer.' concert worden aangeboden aan gerepa - trieerden op Woensdag 25 Juli a.s. Als solisten zullen optreden mevr. A. Eriks-Buys, s'ópraan; Joh. Rotgans, bariton en P. A. Langen, orgel. Rijwieldief gepakt. Bet is de recherche gelukt, de hand' te leggen op een zwijntjesjager, zekeren 45-ja- rigen J. E. F. H.. uit Den Haag, die behalve de fiets uit de hal van Westerllcht, nog een drietal rijwie len en eer. Falconjas had ontvreemd. In hooger beroep. De journalist H. P. v. d. Aardweg, wien het mede werken aan dagbladen voor drie jaar is verboden, is van deze uitspraak van den M.C. in hooger beroep ge gaan, midc'els zijn rechtskundigen raadsman Mr.è B. Stokvis te Am sterdam. SCHAGEN VERLOREN COPIEZENDING Wij ontvingen Zaterdag een zending copie, welke reeds verscheidene ca - gen oud was; zij blijkt verloren te zijn door een koerier en werd later terugge vonder:. Uiteraard hebben verschillende berichten door deze vertraging hun actualiteit verloren. Wanneer de vertraagde plaatsing van de andere berichten uit deze zending opvalt, weet men nu d'e reden. LANGEDIJK Tot gemeentewerk man is benoemd de heer J. Klingeier te Zuid-Scharwoude, uit 19 sollici tanten. ANNA PAULOWNA Z.A.P. her rezen. De R.K.V.V. „Z.A.P." is herrezen. Ter eere van dit feit hield zij gisteren een algemeenen sportdag, welke begonnen werd met een alge- meer.-e H. Communie voor alle sport- leden. Des middags speelde Z.A.P. a tegen Geel Zwart a van 't Zand. Na dëze juniorenontmoeting speelden de eerste elftallen van deze vereer.igin- gen tegen elkaar. Pater de Wit deed den aftrap. Tenslotte was er een korfbalpartij tusschen Vliegensvlug en Jong Leven. Nadere bijzonderhe den' volgen nog. MIDDENMEER Doodelijk onge luk. Bij sloopingswerkzaamheden aan verschillende huizen, om dak pannen en balken in veiligheid te brengen, is de voorman A. L. Pouwer door een neerstortencen schoorsteen getroffen en gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en vijf kinderen na. BREEZAND Het N.V.H.-werkco- mité Breezand heeft bepaald, cat de vergaderingen met de diverse spre kers één week verdaagt worden en nu officieel gesteld zijn op 30 Juli te Breezanc. De inzameling zal nu wor den gehouden op 2 Augustus. GROOTEBROEK St. Elisabeths Vereeniging. In het bestuur zijn aanmerkelijke veranderingen geko men. Mevr. Eg-v. d. Heuvel trad na een ongeveer tienjarig zeer vercien- telijk Presidentschap af. In haar plaats werd gekozen mevr. C. Noor- celoos-Botman, tot wie men thans eventueele aanvragen om steun dient te richten. Tot nieuwe leden werden gekozen de dames G. Kreuk-Schagen en M. Hoff-Buysman. De vereeniging hoopt haar zegenrijk werk met "on verzwakte kracht voort te zetter: ten behoeve van de behoeftige kraam vrouwen. LUTJEBROEK. Wandelclub. Alhier is een wandelclub opgericht, cie als naam draagt W.I.O.G. (Wan delen is ons genoegen). Bestuursle den zijn G. Besseling Gz., voorzitter; N. Buijsman Pz., secretaris en Th. Ootes, penningmeester. Technische leider: P. Buijsman. Een 20-tal leden gaf zich op. De bedoeling is dat a.s. Dinsdag „proef geloopen" wordt. LEEKENORDE VAN ST. FRANCISCUS Totalitair was de Duitsche Staat. Kunst, wetenschap, ce arbeid, alles stond in haar dienst, alles were" door haar opgeslokt. De Staat denkt, de Staat verlangt en daar heb je je bij aan te sluiten. Alleen dót ls goed wat volgens haar g"oec is, alleen dót is nuttig, wat zij nuttig vindt. Tot in de meest private aangelegenhe den strekt zij haar grijparmen uit. op alles legt zij beslag. K'oe fu nest, hoe verderfelijk die staatsop- vatting' is, dat hebben we aan den lijve oncervonden. 't Ging zoo ver dat zij zelf in de totale oorlog ten onderging. Toch kunnen wij er ons voordeel mee doen. Wij moeter: die totali- teiitsgecachte zoo maar niet weg'- gooien. Er zit veel goed in. ja 't is zelfs de eenig juiste opvatting, als het gaat tuschen God* en ons. Hij heeft wél algeheele rechten op ons. Zijn macht strekt zich wél uit tot in onze meest persoonlijke zaken. Heel het leven doordringt Hij met Zijn goddelijke wetten. De rijke scha keering van onze dr.den krijgt can haar meest productieve waarde als Goc' 't totale doelwit is. Tertiaris zet dit beginsel in 't licht van uw ideaal. Volmaaktheid vraagt: totale menschen met 'n totale overgave aan Goc. Pater Salvator Baselaar, Visitator D. O. Klooster, N Niedorp ENKHUIZEN VEREENIGINGSADRESSEN De directeur van het Arbeidsbu reau te Enkhuizen verzoekt alle be staande *bn nog in oprichting zijnde vereenlgtngen van uterkgevers en werknemers in de gemeenten Andijk, Bovenkarspel, Enkhuizen, Groote broek, Koogkarspel en Venhuizen.-'de namen en adressen van hun dage- lijksche besturen schriftelijk bij hem te willer: opgeven opcat hij zoo spoedig mogelijk met hen in contact kan treden. Speciaal ook de zgn. be- stuurdersbonden worden dringend verzocht aan cit verzoek gevolg te geven. R. K. KIES VEREENIGING (Ingezonden) Wilt U even rectificeeren? In Enk huizen wordt gewerkt aan een nieuw op te richten R.K. Kiesvereeniging, zooals U kunt zien, aan de circulaire, welke ik hierbij insluit. De heer Fluitman verklaarde' in de laatste comité-vergadering, dat deze naam was gekozen, omdat ze tot de kiezérs een duidelijke taal spreekt. Dat dit juist gezien ls blijkt uit t resultaat, 't Aanlal leden is reeds gestegen tot 579. Met vertrouwen wachten we de toegezegde richtlij nen van de R. K. Staatspartij af. Mogen ze spoedig komen, opdat, wanneer we door een of andere ge beurtenis vroeger naar de stembus zouden geroepen worden, dan door sommigen wordt verwacht, bij ons evenals bij de andere partijen 't ver kiezingsapparaat in orde moge zijn. Dank U. J. Woestenburg, Secretaresse v. 't comité (Een naam is maar een naam, maar toch betreurer: wij de keuze van de zen naam, die terugtreedt in ieen weloverwogen besluit van de Partij van bijna tien jaar geleden. Wij wa ren er zoo goed aan gewend, dat el ke groep van kiezers in elke plóats ir: ons land' zich als partij-afdeeling deel voelde van het groote gëheel. Die groote nationale verbondenheid zal nu meer dan ooit noodig zijn. AL les wat er toe meewerkt, om die ver bondenheid' ir: de hand te werken, moeten wij aangrijpen. In het alge meen gelooven wij ook, dat de prachtige winst van bijna zeshon derd leden evengoed gemaakt zou zijn, als de verouderde naam „kies vereeniging'" niet gekozen zou zijn. Inusschen wenschen wij Enkhuizen alle succes en wij hopen, dat menige partijafdeeling verder een voorbeeld zal nemen aar, de activiteit, welke men in Enkhuizen ontplooid heeft! Red.). Stamboekkeuringen 1945 Voor de jaarlijksche gelegenheid om merries aan te bieden voor in schrijving' in één der Stamboeken eer V.L.N. (Vereeniging tot bevor dering der Landbouwtuigpaardfok- kerij in- Nederland) Afd. N. Holland, bestond ook dit jaar in het Noorden der provincie N. Holland veel be langstelling. Kfet aangeboden materiaal was weer in het algemeen gued te noe men. Vooral in Schager., A. Paulow- na, Abbekerk en H. KUgowaarc wer den prima fokpaarden voorgebacht, welke zoowel van eigen fokkerij, als ook van invoer uit de Noordelijke drie provincies afkomstig waren. De a.s. premiekeuringen, welke respect, op 24 Juli in Schagen, 25 Juli in Win kel en 26 Juli ir: Alkmaar (Sport park) gehouden worden, zullen nog meer de hooge fokwaarde en beste kwaliteiten van verschillende mer- riën tot uiting brengen. Op verschillende plaatsen kwamen nog te veel paarden voor met te weinig soort, te weinig foktype, ter wijl ook beengebreken (spat, hazen- hak enz.) meermalen oorzaak waren, dat de jury tot afwijzing moest be sluiten. De kwaliteit der fokpaardenstapel is de laatste jaren in boveng'enoemd gedeelte der provincie goed vooruit gegaan. Hoewel de vorderingen in de oorlogsjaren ook voor de fokkers veel moeilijkheden hebben veroor zaakt en meermalen tot gevolg had den. dat een g"oed fokpaard moest worden afgestaan, toch kan worcen geconstateerd, dat een goede kern van jong fokmateriaal aanwezig is. Wel was het de dieren aan te zien, dat ze veel werk moesten verzetten. Aanvulling van de paardenstapel is dan ook een eerste vereischte en wanneer daarbij invoer van goed fokmateriaal wordt voorgestaan, b.v. uitlevering uit Duitschland. dan zal de landbouwtuigpaardfokkerij ir. Noordholland' met vernieuwde en vereende krachten een prachtige toe komst tegemoet kunnen gaan. Gelijktijdig met de gehouden stamboekkeuringen te M. Beemster en Hippolytushoef (Wieringen) zijn daar locale premiekeurir.gen gehou den, om de animo voor de fokkerij op te wekken en te bevorderen. De deelname aan deze locale keu ringen was goed, ook de publieke belangstelling was zeer bevredigend. De uitslag der keuringen was als volgt: Midden BeemsterMerrieveulens eig. D. v. Tiel, Oostgraftdijk, le pre mie plus reisgeld' Alkmaar; eig. C. Frikkee, Purmer, 2e premie; eig. C. A. Koning, Beemster, 2e premie; eig. P. Waal, Beemster, 3e premie; eig. L. Schilder Hoorr:. 3e premie. Één jarige merriën: ïratuna 883 Vb. S., eig. A. M. Mulder, Beemster, 2e pre mie; Icavia A 23/417 Vb. Gr. P.S., eig. A. Focker. Beemster, 3e premie; Ispona 2734 Vb'. S., eig. C. A. Koning', Beemster, 3e premie; Ivana, eig. C. v. Bohemen. Z. Schermer, 3e premie. Tweejarige merriën: le premie plus reisgeld Alkmaar: Ktriane 249 Vb. S., eig. W. Salentijn, de Rijp, Hargriet 269 Vb. S., eig. W. Helder, Beets; Hello eig. P. Kistemaker, 1 Beemster; 2e premie: Hanr.a 3476 Vl S., eig. N. Velzeboer, Beemster; 1277 Vb. S., eig. J. G. Beeker, l Beemster; 3e premie: Hermien 7( Vb. S.t eig. P. Schermérhorn, G Schermer; K'anusa 47 h. Vb. S., eij D. Buurs, Kwadijk. Driejarig merriën (Gron. type): le premie Gerda 78 h. Vb. S. v. Karoly, eif Gebrs. Swart, Stompetoren; 2e pre mie: Trees v. Bodega, eig. A. c Haan, N. Beemster; Genie 161 VI Gr. P. S. v. Noblesse, eig. Jac. Poel Beemster. Driejarige merriëi (Geld. type): 1973 Vb. S. v. Rhein sohn, eig. J. Konijn, Graft. Vie tot en met zevenjarige merriën me veulen (Geld. type): le premie ei reisgeld AlkmaarFroliena 1431 V.L.N. v. Bento, eig. P. Waal. Beem ster; 2e premie: Doca 12930 V.L.N v. Holland, eig. J, G. B'eeker, N Beemster; Dellarit 12767 V.L.N. v. eig. D .v. Tiel, Oost Graf tdijk; 3< premie: Edoca 11822 V.L.N. v. Todo cus, eig. L. Schilder, Hoorn. Hippolytushoef (Wieringen): Mer rieveulens: le premie plus reisgelc naar Winkel: eig. Wed. C. Bakker eig. J. Veerdig en eig. L. Mulder al* len te Wieringen; 2e premie: eig. O. de Haan en J. Kooy Cz. te Wierin-I gen en F. Aukens te Slootdorp; 3e premie: eig. N. Rotgans, M. K'eijblokJ W. Snooij en J. de Jong te Wierin gen. Eénjarig'e merriën: 2e premie; Idea 2636 Vb. S. v. Adelslag van O. de Jong, Wieringen; Isalma 2738 Vb. S. v. Michiel var: D. Jac. Mulder tel Wieringen; 3e premie: v. Zonne- vorst van P. Lont en v. Zonnevorst van J. Linker, beide te Wieringen. Tweejarige mèrriër:: 2e premie: Mar.| griet 1284 Vb. S. v. Ugoldman van J. Veerdig'; Halbina 254 v. Zonnevorst| van M. Heijblok. beiden Wieringen; 3e premie: Harnesta 1287 Vb. S. van Ugoldman van G. Moermond; Han- nie 252 Vb. S. v. Zonnevorst van S. Lont-Vet en Hubeppa 2055 Vb. S. v. Ugoldman van D. Veerdig allen te Wieringen. Vier tot en met zeven jarige merriën met veulen (Geld. type): 2e premie: Dwir.ta 12934 V.L. N. v. Ugoldman, eig. Wed. D. N. Mul der, Wieringen. Vier tot en met zevenjar. merriën m. veulen (Gron. type): le premie: Emanta V.L.N. v. eig. Wed. C. Bakker. Wieringen; 3e premie: Festora V.L.N. v. eig. M. K'eijblok, Wieringen. Vier tot en met zevenjarige gustie merriën (Geld. type): 3e premie: Califata V.L.N. v. President, eig. P. C. Lor.t, Wieringen. Vier t.m. zevenjarige guste merriën (Gron. type): 2e pre mie: Fepona V.L.N. v. Zonnevorst, eig. D. Jac. Mulder, Wieringen. Uitslagen stamboekkeuringAlk maar: aangeboden 16, opgenomen 7, afgewezen 9; Purmerend: aangeb. 2, opgen. 2; M. Beemster: aangen. 8, opgen. 6, afgew. 2; Spierdijk: aangen. 1, opgen. 1; Schagen: aangen. 20. op gen. 12, afgew. 8; Schagerbrug: aan geb. 14, opgen. 4 afgew. 10; A. Pau- lowna: aangeb. 6, opgen. 6; Wierin gen: aangen. 12, opgen. 8. afgew. 4; Abbekerk: aangen. 18, opgen. 13; af gew. 5; H. Hugowaard: aangen. 13, opgen. 6 afgew. 7. Rempt. Met groote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter MARGRET die bij het H Doopsel de namen ontving van Margaretba Cornelia Catharina B. L Tol A. A Tol-Boekel De Weel 142, Oude Niedorp, 17 Juli 1945 Spoed! Gevraagd vloerbedekking on verschillig wat. P. Schotvanger, Hee- renweg 511, Egmor.d a. d. Hoef. In ruil aangeb. 1 pr. Heerensch. m. 42 voor damessch. m. 38-39. Braken burgstraat 11. Castricum. Te koop gevr. een paar stevige hooge schoentjes voor meisje dat deze moet dragen. Mt. 23. ook gen. te ruilen v. 2 pr. lag'e sch. mt. 18 20. P. Put, Oostwal 118, Warmenhuizen. Te koop gevr. Baby uitzet geheel of gedeeltelijk. Br. r.o. 1590 bur. v. d. bl. Zwart geëmaill. fornuis te koop bij P. Zoon. Westerweg 267, Heiloo. Te koop gevr. goede heerenschoenen mt. 44-45. Ook gen. te ruilen voor ongesp. schapenwol. Br. agent N.N. K'. Dagblad W. Blokcijk, Schermer hom. Ter ruiling' aangeboden: damessch., mt. 39, Swift, v. meisjessch. mt. 31 of 32. v. d. Woudestr. 21, Geels. Woningruil. Wie wil zonnig woon huis ruller, voor ruim winkelhuis centrum stad. Huurprijs 6 gld Br. no. 1584 bur. v. d. blad. Wie wil ruilen Divanbed voor divan? Jac. Catsstraat 29, Castricum. Over te nemen of te huur wegëns vertrekKLEERMAKERIJ, winkel en woonhuis nabij Alkmaar. Br. no. 1548 bur. van dit blad. Jongelui die wenschen te trouwen, vragen huisraad te koop. Br. 110. 1549 bur. van dit blad. Het beste Vreugdeschot Honig's Artikelen komen weer terug ook bij UI In Uw keu ken, in Uw maaltijden straks weer Honig's oude kwaliteit. R.K. LAGERE LANDBOUWSCHOOL SPANBROEK De leerlingen eer loopende klassen, welke terug' willen komen, moeten zich aanmelden op Dinsdag 24 Juli van 2 tot 8 uur aan de school. Nieuwe leerlingen kunnen zich op geven op dezelfde uren. Wie zich bij deze gelegenheid niet meldt, wordt geacht niet terug te komen. J. CH. PEERAER Terstond gevraagd een R.K. Huis houdster. P. v. d. Gracht Ber.-ning- broek B 6. HEDEN STAMSLABOONEN dubbele zonder draad, aangekregen. Verkrijgbaar in iedere hoeveelheid. GEBR. BAKKER. Noord-Scharwoude Zaadhandel Tel. K 2260 - 381 Koffie en Theeoncerr.eming vraagt een jong actief reiziger. Br. m. leef tijd, godsdienst en verlangd salaris bur. van dit blad nr. 1556. Ter ruiling aangeboden een prima Overall (oude kw.) maat 54. tegen een kinderwagen, met bijbetaling. P. Bras, Zw. weg 526 a, Egmond aan den Hoef. nninnimiiiiiiiiiniinmiiiiniiiinitiminiin iiiiiiiib Dirigent Karei Böhne 14° zangers ten bate van Ned. Volksherstel op DINSDAG 24 Juli 1945 in de Gxoole KerK te AlKmaar. Aanvang half 8. Solisten: Mevr. A. Eriks-Buys, sopraan; Joh. Rotgans, bariton en P. A. van Langen, orgel Toegangsprijs f 1.50 tekstboekje 25 cent Woensdag 25 Juli a s. CONCERT aangeboden aan gerepatrieerden Toegang en tekstboekje gratis, zie raambiljetten niiiiMiimm Gevraagd tegen half Aug. een R.K. Aangeboden: Accordeon 120 bassen, hulshoudster of wed., 3040 jaar, in pianoklavier, merk Stradivari; wil een moederloos Bezin var.' 2 kinderen 1 ik ruilen voor piano. Langenherg, 6 en 8 jaar. Br. no. 1567 bur. v. d. bl. v. d. Woudestr. 23, Alkmaar. Abonneert U op „CHRISTOFOO R", weekblad voor alle R.K. V raagt gratis proefnummers aan agent Christofoor voor N.H. J. WEEL - Bovenweg 137 - ST. PANCRAS Voor de bezorging van dit blad worden voor de ge meenten DEN HELDER, SCHAGEN en ALKMAAR agenten gezocht. Inlichtingen aan bovenstaand adres. ALKMAAR R.K. BEGRAFENISONDERNEMING ST. JOSEPH (Bisschoppelijk goedgekeurd) voert begrafenissen en transporten uit naar alle plaatsen in Nederland Nette uitvoering - Rouwkamer disponibel - Billijk tarief Directeur. A. STADEGAARD LAAN's KAPSALON brengt U goed nieuws Vanaf heden kunnen wederom permanenten aangenomen worden. Het is gewenscht vroegtijdig te bestellen. Beleefd aanbevelend Houthaverstraat 22 Tot wien men zich gelieve te wenden. Bankinsfeiling fe Alkmaar vraagt met dipl. H.B.S. of M.U.L.O., ter opleiding in het Bankvak Brieven me1 uitv. inl. onder nr. 1586, Bureau v.d. blad Aan al onze oude en nieuwe klanten berichter: wij. dat vanaf hedën 23 Juli HET BROOD WEER BIJ U AAN HUIS BEZORGD WORDT Rembrandtstraat 9 Alkmaar Binnenlandsche Strijdkrachten Commando BERGEN Allen die nog iets te vorderen hebben van het Com mando Bergen, betreffende de transport-afdeeling, gelieve in verband met de liquidatie daarvan hun rekeningen in te zenden, bij den Heer SIETSMA Molenstraat 8 BERGEN, voor 27 Juli a.s. D. LUITING - Hfd. Sectie 6 - Transport Officier N Buiten God Abonnemenl Een Amerika| ding uit Berli uit Potsdam v| van die verbf heidsredenen de hieraan tol zich gereed ttj groep van Wa voor u evenzj er voor de e| Eet Witte heeft Maandai klaard geen k| mogelijke bes! der Amerika I volgens eerder reeds van de Three was veL Reuters bijzl Potsdam meldf sfeer, die de a Three" omhulL dagavond wasl ting, hoe danl Russische of f tie beschikbaaL heeffl Churchil officieel dinerj en Truman. El ficieele bevesf Churchill naai met het oogf van d'e verkiel verantwoordelj men met steil dag of Donder tuig naar Loij Men had te| het gevoel, Potsdam op acht het waal de conierent| gereed is, de f schentijds co^ strekken en menkomst op j| len beleggen ken^ die Duitsj dragen aan Men acht het[ Stalin en Tr voortzetten t| zigheid. In een Maa verklaring wJ na een dag v| Churchill zich! leden van del sche en Britsf houden in zijL wordt „Down! Churchill en I president Trui I ingang van h| Er ls Maan belangrijk pol van de polit kamer en sen ningsprobleeir kend gemaakt hebben de gi houding in schijntl d'at z zitting van a middag acht meld. Dooi en communis den ingedieiK d'eze motie e ging zijn, d'at den koning f overeenstemt het land. Ir. ruchten schi niet te zullen afgezet word ir: deze kwe: beralen en sr Een corresj wijst er op. c Syrië ook h kunnen hebbi de meerting v tenaren leeft een vulkaan. PRINS BER avond 26 Jul d'am maken Troelstrabrug Prins Bernha DE POSTINI loopig ces Z uur gesloter:.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2