Hoe worden de oorlogsslachtoffers geholpen? Een geruischlooze revolutie Britsche stembus-cijfers En hoe staat het C.B.V.O. tegenover „Volksherstel"? Nederlandsche Jeugdgemeenschap gesticht Munitietrein kwam in botsing 150 dooden Het oude en het nieuwe Lagerhuis Cacao en chocolade wachten op kolen Weinig terugkeerende paarden bruikbaar Voor de zorg voor ce oorlogsslacht offers is ressorteerend onder het departement van Binnenl. Zaken Ingesteld een Centraal Bureau voor de Verzorging van Oorlogsslachtoffers (C.B.V.O.). Aan dezen dienst is ce centrale leicing en de coördinatie van alle werkzaamheden, aan de verzor ging der oorlogsslachtoffers van over heidswege verboncen. opgedragen. Dit C.B.V.O. is gesplitst in provin ciale bureaux (P.B.V.O.) en districts- bureaux (D.B.V.O.) Onder oorlogs slachtoffers worden verstaan: a. eva cué's; cat zijn zij, die hetzij om mili taire redenen of in het belang van de burgerbevolking, hetzij in ver band met het onbewoonbaar worcen hunner woning door of ten gevolge van oorlogsgeweld, hetzij uit vrees voor oorlogshandelingen verplicht of eigener beweging hun woning hebben verlaten, zoolang zij daarheen niet kunnen terugkeeren en dientengevol ge geheel of ten deele buiten staat zijn in hun levensonderhoud te voor zien; b. overige personen, die ten gevolge van den oorlog of de oor logsomstandigheden, dan wel van handelingen of maatregelen van een bezetter, geheel of ten deele buiten staat zijn in hun levensonderhoud' te voorzien en uit dien, hoofde bijstand behoeven. Gerepatrieerden worden, zoodTa zij in hun woongemeenten zijn teruggekeerd, als oorlogsslacht offers aangemerkt, zoolang zij geheel of ten deele niet in staat zijn in hun levensoncerhoud te voorzien. Het Districtsbureau te Alkmaar, ge vestigd in de St. Laurensstraat. zal 1 Augustus a.s. zijn werkzaamheden beginnen. Een ieder die meent als oorlogsslachtoffer aangemerkt te moe. ten worcen, kan zich dan ook vanaf heden aanmelden en wel in d*e ge meenten, behoorende tot dit District bij hun gemeentebestuur. Alleen de gemeente Alkmaar maakt hierop een uitzondering, daar men zich in die gemeente cient te vervoegen bij het Districtsbureau, kantooringang Lan gestraat 104. De werkzaamheden van het Her stelfonds '40 en het Evaeuatiebureau Noordholland zullen door het D. B. V. O. worden overgenomen. De te verstrekken finantleele hulp bestaat uit: le vergoeding van transportkos ten voor personen en inboedel, als de evacué's terugkeeren naar een ande re gemeente; 2e vergoecing van kos ten opslag' inboedel: 3e vergoeding huurwaarde verlaten woning; 4e kos ten inrichting nieuwe woning; 5e uit keering voor huls vesting en verzor ging en een geldelijke tegemoetko ming ter voorziening' van de kosten van levensonderhoud aan hen, die ten gevolge van oorlogshandelingen hun normale werkzaamheden niet kun nen verrichten. Ook aan niet-werknemers kan een uitkeering verstrekt worden, zulks na advies van een speciale commissie. Uitkeeringen kunnen worden ver strekt: a. ter voorziening in de eer ste nooden. voor huisraad, kleeding en dekking'; b. geheel of gedeeltelijk ter dekking van begrafeniskosten: c. Ulat ulc cue? eend, u qAaay lail^eniueien j| Moeten wij d'e nieuwe spelling in voeren in de krant Er zijn er, die het bepleifen. Er zijn geen pricci- pieele bezwaren tegen. Maar wel practlsche. De krant moet niet al leen aansluiten bij de school, maar ook, misschien nog meer, bij het practische leven. En daar is de nieu we spelling' nog niet algemeen inge voerd. Het lijkt er r-iet op. Dat moet natuurlijk van hoogerhand gestimu leerd: of voorgeschreven worden. Maar d'e Regeering heeft nu wel an dere zorgen. Toch is de spelling van groot belang voor de taal, want de „taal is gansch een volk". Maar zou den wij r.u niet eerst eens aan taal zuivering' gaan doen. Wij zijn toch zoo aan het zuiveren. Wij spreken nog steeds van „aanvang" als wij begin bedoelen, wij hebben het af schuwelijke „inzetten" overgenomen, in een zin, waarin het in ons land nooit gebruikt is, voordat Seyss en Mussert en Blokzijl e.d. het ons ge leerd hebben. En getrouw nemen wij dat maar over, alsof de herinnering alleen aan den monsterachtigen „ar- beitseinsatz" al niet genoeg' is, om te gruwen. Vroeger werden alleen rui ten ingezet in Nederland, tegenwoor dig gaan wij In der/ germaanschen sleur door, en zetten la Nazi onze beste menschen „in" voor den strijd tegen Japan. Het is afschuwelijk. En dan nog die prachtige uitvinding van „opgave" irz de beteekenis van „taak". Ook zoo'n nazi-erfenisje. Voorheen zou niemand er aan ge dacht hebben, dat woord voor „taak" te gebruiken. Wij wel. En wij gaan steeds verder in het uitdenken van allerlei wezens, terwijl daar heel wat anders mee bedoeld is. Perswezen, bar.kwezen, bedrijfswezen, en wat al niet. het was vroeger ook al .fout, maar het is nu, onder den invloed van de vijfjarige „wesens-koeltoer" een obsessie geworden. Nieuwe spel ling, bést. maar eerst: taalzuiveraars, vóór! ter tegemoetkoming in niet door ver zekering gedekte uitgaven wegens zieke of ziekenhuisverpleglng; c. ter bestrijding van onkosten voor hulp In de huishouding bij geheele of ge deeltelijke invaliditeit van wie het huishouden pleegt te doen. Uitkeeringen Uitkeeringen worden gedaan aan geheel of gedeeltelijk invalide oor logsslachtoffers en hun nagelaten be trekkingen; dit betreft uitsluitend burgers: 1. aan hen, die bij het ple gen van verzetshandfelingen recht streeks als gevolg van actieven strijd, dan wel tengevolge van mishandeling door den vijand ondergaan, invalide zij geworden; 2. aan hen. die, niet- vallenc onder de groep sub 1. doch die als rechtstreeksch gevolg van oorlog of oorlogsomstandigheden of maatregelen van den bezetter, geheel of gedeeltelijk invalide zijn gewor den; bijv. door 'n bombardement, treinbeschieting en zij die gedwongen In Duitschland gewerkt hebben. Voor de groep sub 1 bedraagt de pensioenuitkeering: minimum 70 pet. van het vroegere genoten inkomen, met! tenminste f700 als uitkeering; bijverdiensten zijn toegestaan tot ce 100 pet. van het vroegere inkomen bereikt zijn. Eventueele kosten voor herstel van validiteit komen voor re kening van den Staat. Voor de groep sub 2 is de uitkeering gelijk aan die, welke tot dusver aan geëvacueerden werd uitgekeerd'. Wat ce uitkeering aan nagelaten betrekkingen betreft, deze zal voor de groep sub 1 (de illegalen) hooger zijn dan aan de legalen (groep sub 2). Zoo zal voor de nagelaten be trekkingen van de illegalen ook voor zien worcen in de kosten van studie, die onder normale omstandigheden ook gevolgd zou worden. Voorts zal getracht worden degenen, die hun ouce beroep niet meer kunnen uit oefenen, om te scholen voor een an der beroep, of mede te werken als de betrokkenen zich willen vestigen als zelfstandigen. De Stichting '40/'45, de H.A.R.K., N.V.H. en dergelijke instellingen, mo gen in elk geval suppleerend hulp verleenen, zonder dat dit van de vastgestelde bedragen wordt afge trokken. (Hoewel het zwaartepur/t van het C.B.V.O.-werk schqnt te liggen in financieele hulp. kunnen wij ons toch de bezwaren indenken, welke van de zijde van N.V.H.-H.A.R.K. te gen den opzet var/ het C.B.V.O. blij ken te bestaan. In een artikel geeft de heer C. J. Hof, districtsleider L.O. te Spanbroek, aan d'ie bezwaren uiting. Wij ontleènen daaraan, dat N.V.H.-H.A.R.K. duizenden gevallen hebben verzorgd. Het zwaartepunt van N.V.H.-H.A.R.K. ligt bij de plaatselijke comité's. die zich be langeloos ir/ het belang van het volk geven, alle vorm van ambtenarij is hier uitgesloten. C.B.V.O. wordt een ambtelijke zaak, uitgroeiend tot een instantie met groote salarissen! Oorlogsslachtoffers kunnen beter bij N.V.H. terecht, ook plaatselijk, ook in de buitengemeenten. „Volksher stel" is ontstaan uit het volk. Volks herstel zal pleiten voor het volk. Het is billijk, waar het eind van het lied toch zal zijn, dat N.V.H. en de Stichting 1940-'45 toeslagen moeten verstrekken, dat N.V.H. en Stichting de steungevallen plaatselijk beoordeelen en bij een officieele in stantie bepleiten. Waaróm rept de C.V.B.O.-reclame in haar uiteenzet ting niet van het Nationaal Steun Fonds, dat millioenen heeft ver strekt? Wij. zoo verzekert de heer Hof, zullen nooit dulden, dat het C.B.V.O. deze gevallen tot zich trekt. De C.B.V.O. schijnt een manusje van-alles te willen worden. Dat vindt Volksherstel niet alleen over bodig en onjuist, maar het wil er ook den strijd voor aanbinden, in het belang- van een rechtvaardig herstel van Nederland. Tot zoover de heer Hof. Heelemaal duidelijk is de opzet var. het C.B.V.O. tegenover de offi cieele instelling N.V.H. ook niet. Eenige verduidelijking lijkt ons wel gewenscht! Redactie). Te Utrecht, in het hart van Nederland, in de zaal, waar Willibrordus 12 eeuwen gele den het christendom verbreid de en waar op 23 Januari 1579 door de onderteekening van de Unie van Utrecht de grond slag voor den N ederlandschen staat werd gelegd, is Woens dag de Nederlandsche Jeugd Gemeenschap officieel gesticht Het ging met eenige plechtig heid gepaard. Ten overstaan van notaris A. M. Brouwer volgde de on derteekening der stichtingsac- te door de vertegenwoordigers van Nederl. Padvindersgïlde, Ned. Bond van Volkshuizen, Ned. Padvinders, Ned. Bond van Jongelingsver. op Geref. grondslag, A.J.C., Herv. Jeugd raad, Kath. Jeugdbew. V.C.J.C. N.J.H.C. De minister van Onderwijs, Kunsten en wetenschappen, prof. dr. G. v. d. Leeuw juichte namens de regeering de stich ting toe omdat deze zal bijdra gen tot de vernieuwing van de jeugd. Door de geheele Britsche pers wordt eensgezind verklaard, dat de ge houden verkiezingen heteekenen, dat Engeland een „geruischlooze revo lutie" heeft ondergaan. Enkele kranten, zooals de Daily Mail en andere anti-socialistische bladen, gaan verder en noemen het resultaat van de verkiezingen schokkend. Doch de Manchester Guardian, het liberale blad, dat hekend is om zijn onafhankelijken kijk op de dingen, zegt: „Wij' treden een nieuwe politieke wereld binnen, en ofschoon zoowel wij als de Labourleiders huiveren bij de gedachte aan wat voor ons ligt, treden wij deze nieuwe wereld met vertrouwen binnen. Aan vele ver- keerde dingen is een einde gemaakt". De Daily Telegraph schrijft: „De uitslag van ce verkiezing doet zeker geen verslapping verwachten van het vastberaden besluit om den oor log uit te vechten en de geallieerde eenheid te bewaren". Ongeveer 150 personen zijn ged'ood', meldt Reuter uit Parijs, toen een personentrein en een munitietrein met elkaar in botsing kwamen te Samt Fons 'n buitenwijk van Lyon. De munitiétreir/ vloog in de luchf en er brak brand uit. Beide treinen ontspoorden en huizen in de heele wijk werden verwoest. Verschedene honcerdër/ bewoners werden dakloos en er viel een aantal gewonden on der hen. Het nauwkeurige aantal dooden en gewonden is nog r.iet be kend. LEEKENORDE ST. FRANCISCUS Onbekend' maakt onbemind. Aan dit euvei lijdt ook onze orde. Dage lijks ondervind je het. Het is jam mer, dat velen niets weten var/ dit mooie stukje kerkelijk leven. Den naam hebben ze wel eens gehoord, maar meer niet. Geen -wonder, dat ze zich er dus niet voor interéssee- ren. Toch weet ik zeker, dat veel pracht-katholieken de leeker/orde van St. Franciscus een plaats in hun leven zouden geven, of beter gezegd, zij zouden hun eigen leven ir/ die omlijsting plaatsen, begrepen zij haar. Voor den man en de vrouw in 't volle leven, voor den jongen en het meisje m'et karakter, is het de parel van het Evangelie, waar ze naar zoeken. Het geeft hen een hou vast ir/ deze draaierige wereld, leidt hun leven langs vaste banen naar God. Geen kwezels, geen buiten- wereldsche menschen wil zij van u maken, maar volwaardige leden voor kerk er/ maatschappij. Wilt u er Iets meer van weten, ik sta voor u klaar Pater SALVATOR BASELAAR Klooster N.Niedorp Visitator D.O. Nationaal mandaat. Er op wijzend cat het mar.daat van de Labour-partij nationaal is. zegt ce Times: „Het is verleend voor het uitvoeren van een nationaal pro gram er. niet voor het doorvoeren var.' enge leerstellingen of zeer ver gaande exper.menten". De Daily Mirror, die veel gelezen worct door militairen, verklaart: „ce nieuwe regeering zal wijsheid behoe ven, maar ook moed". Dat het Britsche volk thans met vernieuwde hoop en moed een tijd perk van groote dingen tegemoet kan zien. is ce rneemng van de li berale News-Chronicle. Volgens de Daily Mail is een van de redenen van de overweldigende Labour-zege het feit, cat ir.' som mige opzichten ten aanzien van de verkiezingen „Churchill Ver/^,,r was Ingelicht", en dat „zijn voor naamste supporters in het geheel niet op ce hoogte waren van de pu blieke opinie in het land Uit Washington wordt gemeld, dat een „golf van sympathie' voor Chur chill waarneembaar was. Dit houct geen disqualificatie in van Attlee of van de Labour-partij. Ir- het, alge meen verklaarden de Amerikanen volgens Reuter's correspondent, .jammer voor Churchill maar waar schijnlijk is het zoo 1het best D Amerikaansche pers heeft zich vaak gericht tegen de Britsche Conserva tieve politiek, met name tegen de houding, die werd' aangenomen je gens het Spanje van Franco. Aan hangers van de „New Deal plach ten Churchill's binnenlandsche polt- Het aantal stemmen, dat op de Labourpartij werd uitgebracht bij de jongste Engelsche verkiezingen heeft bedragen 11.941.501 (tegen 8.292.286 in de vorige verkiezingen in 1935), het aantal stemmen voor de Conser vatieven bedroeg 9.056.672 (10.358.634 in 1935). op de Liberalen werden uitgebracht 2.221.145 stemmen, (in 1935 1.357.500, op de zg. Samuel-libera- len), voor de Liberaal-Nationalen 779.781, (840.034 in 1935). op de Onaf hankelijken werden uitgebracht 539.228 stemmen (155.957 in 1935), op de Nationalen 137.718 (64.508 in 1935), op de Commonwealth-partij 124.730 st. (deze par tij bestond in 1935 nog niet), op de Communisten 102.780 (27.117 in 1935) en op de Onafhankelijke Labourpartij 46.679 stemmen (139.577 st. in 1935). In 1935 traden nog eenige partijen op, welke thans niet aan de verkiezingen hebben deelgenomen, nl. de National-Labour Partij, welke in 1935 353.061 stemmen verwierf, de Samuel-Liberalen, welke 1.357.500 st. verwierf en de Onafhankelijke Liberalen, welke 65.150 stemmen verwierf. Uit ce cijfers blijkt, dat in verge lijking' met de vorige Er.gelsche ver kiezingen in 1935, thans op de regee- ringspartijen (Conservatieven, Libe raal-Nationalen en Natiohaler/) zijn uitgebracht 9.974.171 stemmen tegen 11.616.237 stemmen bij de verkiezin gen van 1935 (toen tot de regeering behoorden de Conservatieven, Lib.- Nationalen Natior.alen en National- Labour). Op de oppositiepartijen werden in totaal uitgebracht 14.976.063 stemmen, (verdeeld over Labour, Liberalen.' de Onafhankelijken, de Commonwealth- partij. Communisten en de onafhan kelijke Arbeiderspartij), terwijl in 1935 op de gezamenlijke oppositiepar tijen werden uitgebracht in totaal 10.037.589 stemmen, (verdeeld over de volgende partijen: Labour, Onafhan kelijken, Communisten. Onafh. La bour. Samuel-Liberalen en Onafhan kelijke Liberalen). Anders gezegd had de oppositie ir/ 1935 rond 10.037.000 stemmen, tegen 14.976.000 in 1945, de regeering in 1935 rond 11.616.000 stemmen tegen 9.974.000 in 1945. Het totaal" aantal stemmen bedroeg dit jaar 24.950.234, tegen 21.653.826 in 1935. AANKOOP VAN HOUT De regeering heeft een plan opge- gesteld tot e'en aankoop van hout, zoodat de aanvoer naar gehoopt wordt dit seizoen aanzienlijk rui mer zal zijn dan ir/ de laatste jaren jaren het geval is geweest. Het pro gramma omvat o.a. den aankoop van ongeveer 450.000 m3 in Zweden en van 160.000 m3 ir/ de Vereenigde Sta ten en Canada. tiek eveneens te beschouwen als die var/ eeii „reactionairen tory". Ir/ vrijwel alle groote steden heeft Labour veel stemmen gewonnen. Van de 62 Londensche mandaten bijv. zijn er 41 voor Labour. De Lor/den- sche buitenwijken met een sterke middenstandsbevolking, gaven een Labourmeerderheid' te zien. In oude Tory-bolwerken, als Birmingham en Manchester, moesten de conservatie ven het veld ruimen. Hieronder volgt een opgave van d'e zetelverdeellng in het oude Lager huis (op het oogenblik van de ont binding) en var/ die in het nieuwe Lagerhuis volgens ce nieuwe verkie zingsresultaten: Conservatieven nieuw 195, oud 351; Labour nieuw 390, oud' 168; Nationale liberalen nieuw 14, oud 25; Liberalen nieuw 11. oud 18; Onafhankelijken nieuw 10, oud 16; Ulster-Unionisten nieuw 0, oud 9 Nationale Labourpartij nieuw 0, oud 5; Nationalen nieuw 1. oud 5; Onafh. Natior.alen nieuw 0, oud 2; Onafh. Labourpartij nieuw 3, oud 3; Com mon Wealth nieuw 1, oud 4; Commu nisten nieuw 2, oud 1; Schotsche Na tionalisten nieuw 0, oud 1; Iersche Nationalisten nieuw 0 oud 2. De Nederlandsche chocolade-indu strie zou de productie van chocolade en cacaopoeder kunnen hervatten; de grondstoffen voor chocolade en cacao zijn aanwezig, maar er zijr/ nog geen steenkolen. Pas wanneer de voortbrenging en het vervoer van de onmisbare brancstof betere re- sultater/ afwerpen, kan ook de cho colade-industrie gaan draaien, de Nederlandsche bevolking voedzame en smakelijke producten leveren en duizenden arbeiders werk verschaf fen. Wegens de suikerschaarschte kun nen can nog geen bonbons e.d. ver vaardigd worder/. ZoodTa de industrie op gang kan komen, zal er voorloo- pig alleen bittere chocolade in pro ductie komen, als reepen e.d., van een kwaliteit die zeker het peil van de ingevoerde chocolade zal berei ken. Zoodra het komt tot invoer van zuidvruchten rozijnen, hazelnoten, amandelen, iigt het in de bedoeling ook gevulde chocolade in distributie te brengen. Ook cacaopoeder komt uit eigen productie beschikbaar als de indu strie aan het werk kan gaan. Het wachten is derhalve op de steenko len. Tusschen het tijdstip, waarop c'e productie van chocolade begint en het moment, waarop de consument zijn Nederlandsche chocolade ir/ ont vangst kan nemen, ligt dan nog een tijdsbestek van zes weken. Het contingent paarden, dat uit Noordwest Duitschland onze grens passeerde, is van 126 gestegen tot 1200. Van deze dieren, die naar paar denkenners verzekerden, voor een groot deel in slechten staat verkeer den. zijn met meer dar/ 400 bruik baar. Zij vertoonen weinig overeen komst met die, welke uit Nederland werden weggevoerd. Alle paarden worden thans ir/ een verzamelkamp In Nieuw Beerta samengebracht. BONNEN VOOR SCHOEN REPARATIES. Het Ministerie van H'andel en Nij verheid deelt mede. dat in de pro vincies Noordhollanc', Zuidholland en Utrecht de bonnen 181 en 182 van de MG kaart geldig' zijn verklaard voor het doen repareeren van schoenen met een hoeveelheid leer van 25 gr. per bor/. Het publiek dient deze bonnen eerst bij een schoenhersteller in te leveren, wanneer deze ver klaart de reparatie binnen veertien dagen te kunnen verrichten. Boven genoemde bonnen blijven geldig. Zij kur/nen in combinatie met den reeds aangewezen bon 112 en met even tueel later aan te wijzen bonnen ge bruikt worden voor het doen repa reeren van schoenen. Corresponden tie over deze regeling dient gericht te worden aan de vakgroep of aar/ het Rijksbureau voor Huiden en Le der te Amsterdam. LITURGISCHE KALENDER. Zondag 29. 10e Zondag na Pinkste ren, Mis Cum Clamarem, gloria, tweede gebed van de ff. Martha, derde S. Felicis en gezellen, credo, laatste evangelie van S. Martha. Maandag 30. S. Abdon en Sencen, martelaren. Mis Intret, gloria, twee de gebed A cunctis. derde naar keu ze. Dinscag 31. S. Ignatius van Loyola, Mis In nomine Jesu, gloria. Woensdag 1 Aug. Sint Petrus' ban den, Mis Nunc scio vere, gloria, tweede gebed van S. Paulus, derde van de H.H. Machabeën, credo, pre fatie van de apostelen. Doncerdag 2. H. Alphonsus, Maria de Ligorio, Mis Spiritus Domir/i, glo ria. tweede gebed S. Stephanus I, Paus en martelaar, uit de nieuwe mis van de Pausen, credo, prefatie van de apostelen. Vrijdag 3. Vinding van d'en H. Ste phanus, eerste martelaar. Mis Se derunt. gloria, tweede gebed A cunc tis, derde naar keuze. Zaterdag 4. ff. Domïnicus, belijder. Mis Os justi, gloria. OFFICIEELE PUBLICATIES SPREEKUREN SECTIE OOST- EN WEST-INDISCHE ZAKEN M.G. 25 Juli, sectie XV (Oost- em West- Indische zaken) van het M.G. maakt het volgende beker.c«: Spreekuren van het hoofd, onder- hoofd, afd. militaire zaken en hoofd! V.V.K.Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmiddag van 1417 uur. De afd. inlichtingen N.I.C.A. en V.V.K. dagelijks van 912 uur en var/ 1417 uur. (Zaterdags van 912 uur). CONTROLE BENZINE EN GASOLIE. De hoofdafdeeling Verkeer en Ver voer van het Ministerie van Verkeer en Energie maakt bekend, dat bin nenkort een strenge controle te ver wachten is op het misbruiken van benzine en gasolie. Houders var/ rij vergunningen worcen er met nadruk op gewezen, dat zij deze alleen mo gen gebruiken voor ce doeleinden, waarvoor zij uitgereikt zijn. Het ma ken van plezierritten kan niet wor den toegestaan. Ook het gebruiker/ van benzine of gasolie voor plezier vaartuigen is en strengste verboden. BESCHEIDEN OPZENDEN. De chef van den Generalen Staf, Plein 4, te 's-Gravenhage, verzoekt, in verband met het te boek stellen van ce krijgsverrichtingen geduren de de Meidagen 1940. aar/ alle voor malige commandanten van oorlogs- onderdeelen der Kon. Nederl. Land macht om ce nog in hun bezit zijnde bescheiden (gevechtsberichten, dag boeken, verslagen, rapporten, foto's e.d.). welke een inzicht kur.nen ge ven omtrent de gebeurtenissen bij hun onderdeel tijdens die oorlogsda gen, zoo spoedig mogelijk aan "hem op te zenden. VERGUNNINGEN ZAKENREIZEN BUITENLAND. Aanvragen ter verkrijging van ver gunningen tot het ondernemen van zakenreizen naar het buitenland! moeten worden gericht tot de be voegde rijksbureaux, hoofdbedrijfs schappen of bedrijfsschappen. Aan vragen, waarvoor g'een enkele dezer instellingen bevoegd is, moeten wor den gericht tot het Ministerie var/ Handel en Nijverheid, afd. Transport en Energie, Bezuidenhout 30, 's-Gra venhage, resp. het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening, afd. Buiten land'. Oostdulnlaan 2, 's-Gravenhage. LIQUIDATIE N.A.F. De regeeringscommissaris voor de liquidatie van het N.A.F., dr. ir. A. H. W. Hacke, deelt mede, dat allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd' zijnaan, of iets onder hunne berusting hebben van het voormalige Nederlandsche Arbeids front N.A.F.daarvan zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 1 September 1945, mededeeiing moeten dóen aan den regeeringscommissaris voor de liquidatie van het N.A.F.. P. C. Hooftstraat 162 te Amsterdam (Z.), waar tevens r/adere inlichtingen zijn te verkrijgen. De opgave van organisaties, veree- nigingen en instellingen moet ir/ een d'oor den regeeringscommissaris vast- gestelden vorm geschieden. Vakorganisaties, aangesloten bij een der vakcentfalen (N.V.V. R.K. W.V. en C.N.V.) krijgen rechtstreeks van hun hoofdbestuur bericht. REGELING JACHT OP WATERWILD. De Minister var/ Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening maakt bekend, dat de jacht op alle soorten eenden (behalve berg. en eidereen- den), ganzen en meerkoeten geopend wordt 27 Juli a.s., op watersnippen op 1 Aug', en op goudpluvieren op 1 Sept. De sluitingsdatum is bepaald op 15 Jan. 1946. Het vangen van wa terwild door midc'el van eenden kooien is slechts toegestaan ten aan zien van alle soorten eenden (behal ve berg- en eidereenden) van 1 Sept. 1945 tot en met 15 Jan. 1946 en het vangen van waterwild door midc'el van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, is slechts toegestaan ten aanzien van gar/zen en goudpluvferen eveneens van 1 Sept. 1945 tot en met 15 Jan. 1946. De jacht op zwanen, berg' en eidereenden, duikers, kemp hanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs en waterhoentjes blijft ver boden. Met Necerlan dienst versa, tion) 6. den Hel 9.30, 6.30 uur. De v.v. is Alkmaar gende 12.40. De bus 6 uur Treine: maar 'uur (nie 3 uur. treinen (Zondag UIT Eei Huigbro richting wagen, d. Kam maakte lage in, velde, de verz fortuinli uit Egn verbaal Ee: van aci voorsch: door ee mende over he dir. var het ziel Do Egmond Trilae niet vei de Niei rijder i d'e duo- motor hoofd' kwam; dokter De bliek zal opt: met eei fen. Zij naar he JI Het waarvar werd g d'oel de 14 jaar te houd gar.g vi de kinc hier vo

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 4